Baltimore Ravens

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Szőke Imre Mátyás
Előhang


Megyünk egy sötét ligetbe
gyilkolni egymást.
S ha eddig sokan voltunk is
barátaim,
ezután már csak elegen leszünk.


Most úgy zuhognak a betiltott igék
mindenfelől, mint dumdum golyók
a nyári táborokban,
s az ég mint szürke tégla lóg
gyermekarc felett.

A megszentelt fák között kis rét.
Nyelvemet oltárhoz szögezik, s még
van egy-két tervük.
Nyelvem, hazám.
Nem (ezért) akartam meghalni.

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ez amúgy tényleg érdekes... nyeljük a yardot, mint kacsa a lisztből készült tésztadarabkákat, de az RZD# már nekem is feltűnt...Collapo
Tényleg jól mutat a RZD-etek. (Azért még ne lődözzünk örömrakétákat, hogy a Browns és a Raiders nem tudott TD-t csinálni RZ-ból!) De szerintem a védelmetek tavaly óta gyengébb lett. Több TD, több engedett pont.
Két nagyon jól elkülöníthető eredményt tudnak elérni. A gyenge-közepes támadókat elit szinten kordában tartják (Browns, Chiefs, Raiders és az idény eleji formát mutató csoport rivális Bengals), pontátlag: 14, csak 4 TD az öt meccsen. Ez hibátlan.
Közepes-jó támadók ellen megváltoznak a dolgok (Eagles, Pats, Cowboys, Texans), engedett pontátlag: 31,5, 14(!) TD a négy meccsen. Hát, fejvakarós nagyon. Még több mint jó a 2-2-es mérleg. Tavaly még csak Flacco-ékra lehetett mondani, hogy kétarcúak. Idén szerintem csatlakozott ehhez a védelem is.tomi-tomi
Ez nem igaz... a védelem egy arcú... rossz... de RZD# és D# közt van különbség.
Azt még érdemes lenne megnézni, hogy a 14TD-ből hány RZTD... de erre most lusta vagyok 😀 (ettől még örülök, h valamiben jók a srácok 😀)
Nem szeretem a statisztikákat, mert magyarázható ígyis-úgyis... a védelem rosszabb, mint 2008 óta bármikor... pont.
Az O# kétarcú, de már kevésbé mint tavaly... pont.
Az ST - Tucker miatt is, de amúgy is - jobb mint tavaly... pont.
😀 😀 😀 Collapo
13 RZ TD-t kaptatok, a Texans ellen az ötből három volt RZ TD, a Raiders nem csinált ilyet; a tizennégyből 11 vagy 12 jött RZ-ból. Tavaly nem értek oda meccsenként háromszor sem az ellenfelek, idén négyszer tehetik meg ugyanezt. Hiába maradtatok liga elsők RZ védekezés százalékban, több TD-t kaptok.
Akárhogy nézzük, ez a védelem gyengébb a tavalyinál. Kétarcú, de nem rossz. Pont. A statisztika jó. Pont. 😀

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Ez amúgy tényleg érdekes... nyeljük a yardot, mint kacsa a lisztből készült tésztadarabkákat, de az RZD# már nekem is feltűnt...Collapo
Tényleg jól mutat a RZD-etek. (Azért még ne lődözzünk örömrakétákat, hogy a Browns és a Raiders nem tudott TD-t csinálni RZ-ból!) De szerintem a védelmetek tavaly óta gyengébb lett. Több TD, több engedett pont.
Két nagyon jól elkülöníthető eredményt tudnak elérni. A gyenge-közepes támadókat elit szinten kordában tartják (Browns, Chiefs, Raiders és az idény eleji formát mutató csoport rivális Bengals), pontátlag: 14, csak 4 TD az öt meccsen. Ez hibátlan.
Közepes-jó támadók ellen megváltoznak a dolgok (Eagles, Pats, Cowboys, Texans), engedett pontátlag: 31,5, 14(!) TD a négy meccsen. Hát, fejvakarós nagyon. Még több mint jó a 2-2-es mérleg. Tavaly még csak Flacco-ékra lehetett mondani, hogy kétarcúak. Idén szerintem csatlakozott ehhez a védelem is.tomi-tomi
Ez nem igaz... a védelem egy arcú... rossz... de RZD# és D# közt van különbség.
Azt még érdemes lenne megnézni, hogy a 14TD-ből hány RZTD... de erre most lusta vagyok 😀 (ettől még örülök, h valamiben jók a srácok 😀)
Nem szeretem a statisztikákat, mert magyarázható ígyis-úgyis... a védelem rosszabb, mint 2008 óta bármikor... pont.
Az O# kétarcú, de már kevésbé mint tavaly... pont.
Az ST - Tucker miatt is, de amúgy is - jobb mint tavaly... pont.
😀 😀 😀

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ez amúgy tényleg érdekes... nyeljük a yardot, mint kacsa a lisztből készült tésztadarabkákat, de az RZD# már nekem is feltűnt...Collapo
Tényleg jól mutat a RZD-etek. (Azért még ne lődözzünk örömrakétákat, hogy a Browns és a Raiders nem tudott TD-t csinálni RZ-ból!) De szerintem a védelmetek tavaly óta gyengébb lett. Több TD, több engedett pont.
Két nagyon jól elkülöníthető eredményt tudnak elérni. A gyenge-közepes támadókat elit szinten kordában tartják (Browns, Chiefs, Raiders és az idény eleji formát mutató csoport rivális Bengals), pontátlag: 14, csak 4 TD az öt meccsen. Ez hibátlan.
Közepes-jó támadók ellen megváltoznak a dolgok (Eagles, Pats, Cowboys, Texans), engedett pontátlag: 31,5, 14(!) TD a négy meccsen. Hát, fejvakarós nagyon. Még több mint jó a 2-2-es mérleg. Tavaly még csak Flacco-ékra lehetett mondani, hogy kétarcúak. Idén szerintem csatlakozott ehhez a védelem is.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Ez amúgy tényleg érdekes... nyeljük a yardot, mint kacsa a lisztből készült tésztadarabkákat, de az RZD# már nekem is feltűnt...

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Válasz: 1.05-től... 😛

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
nem fogok itt vernyákolni, akkor se kapod meg a fekete madarat a tárai bandátúl, inkább nesze:


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Bébé nem játszik hétvégén kár

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Hát Lefty szerintem, magánvélemény szinténis, egy meccset bír ki. Főleg hogy Valdemort Ravensbe fogjátok nyomni, tehát kukázni fogunk bőven. No mindegy így kellett nekünk a QB spot, mega négy véer a röszteren. S hogy mi az a szívónyíró? Szív és közbe nyír!sutianap
Ennyire nem bízik senki a Bébé, a Balos és a Köteg kjúbí hármasban?
Mi elég jól vagyunk idén a Flac/TT duóval... igaz Flacco nem is sérült most meg...Collapo
Én aszontdam kéne egy projektet bevállalni, de Dixivel nem tudtunk egyezni, mert ő kezdeni akart valahol 😀 Aztán próbálkoztunk Jerod Johnsonnal meg Troy Smithssze, de nem nekünk a nyugdíjas klub kórházvonatja kellett. Én szótam mindenkinek akit elértem, de hiába. Ugyanígy szopjuk, hogy négy elkapóval mentünk neki az évnek. De persze lánybekker meg defenzívbekk annyi van, mint égen a csillag, kivéve a Gibbson ügyet, mert...

Az egyetlen reményem, hogy Garcia igent mond majd 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Hát Lefty szerintem, magánvélemény szinténis, egy meccset bír ki. Főleg hogy Valdemort Ravensbe fogjátok nyomni, tehát kukázni fogunk bőven. No mindegy így kellett nekünk a QB spot, mega négy véer a röszteren. S hogy mi az a szívónyíró? Szív és közbe nyír!sutianap
Ennyire nem bízik senki a Bébé, a Balos és a Köteg kjúbí hármasban?
Mi elég jól vagyunk idén a Flac/TT duóval... igaz Flacco nem is sérült most meg...

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Hát Lefty szerintem, magánvélemény szinténis, egy meccset bír ki. Főleg hogy Valdemort Ravensbe fogjátok nyomni, tehát kukázni fogunk bőven. No mindegy így kellett nekünk a QB spot, mega négy véer a röszteren. S hogy mi az a szívónyíró? Szív és közbe nyír!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
A csapat izgalmas rooster mozgásokat csinál...
Rainey IR, Kindle PS ki-be, CB Chris Johnson sign, QB Dennis Dickson PS...
utóbbi vicces, mert ha Bébi tényleg sérült mi meg csak akkor adjuk DD-t, ha aktív helyre teszik... nos, mind1... amúgy sztem a vasalósoknak nem kellene a szabad DD se... de ez magánvélemény 😀
Szóval aki megmagyarázza, h most éppen mit is csinálunk, annak a SB-n, a Ravensnek szurkolva a győzelemért fizetek egy sört!

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
Flacco5 Baltimore Ravens 831
Szakmázgassunk egy kicsit 😊 Első és legfontosabb gondolatom így kicsit legnyugodva a nagy örömből, hogy nem lehet túlzottan messzemenő következtetést levonni ebből a vasárnapi kivégzésből. Pár hét alatt megjártuk a nyalóka mindkét oldalát, a borzasztó O-tól a kiváló O-ig. Nem kell ámulatba esni a vasárnaptól, senkinek ne legyen kétsége, hogy Flacco nem fog az elkövetkező meccseken háromszáz-egynéhány yardokat dobálni. A feladat az lenne, hogy beálljunk innentől a Célig egy konzisztens ~250 yardra.

Hatalmas pozitívum volt, hogy Pees fentről nézte a dolgokat. Szerintem semmi szégyen az ég világon nincs abban, hogy nem az oldalvonalon áll. Ha fentről jobban átlátja a dolgokat - akkor nosza! Igaz nem ez volt a trendi nálunk, de a jó ügy érdekében mindent. Van elég edző lent aki ápolgatja a játékosok lelki világát, fent talán nyugodtabban át tudják gondolni a dolgokat, vagy adott esetben könnyebben az értésére tudják adni, ha valamin változtatni kellene - mint lent a kamerák és a mikrofonok kereszttüzében. Ezt a kezdeményezést csak támogatni tudom, Cameronnak is fent lenne a helye következő meccstől fogva!! Talán még a playhívások hallhatóságán is javítani tudnának (ebből volt sok mizéria úgyis az idegenbeli meccseken)

Beszéljünk pár szót a Playoffról is. Ugye az volt a véleményem, hogy ha nincs meg a 2/2, akkor fölösleges akármiről is beszélnünk. Legnagyobb örömemre szállították is a kívánt eredményeket 😀 Következő ilyen blokkom az elkövetkező 4 meccs lesz.


Négyből három idegenbeli, az otthonin is a vasalósokat fogadjuk. Közel sem egy leányálom.... Következőképpen gondolom most:
4/0 - Teljességgel elfogadhatatlan, PO-ról ebben az esetben szó nem lehet.
4/1 - A minimum elvárás, ebben az esetben állnák 8 győzelemmel, amihez az azutáni 3 meccsből még egy győzelmet hozzá lehetne tenni, és 9 W-vel már bent lehetőtünk.
4/2 és 4/3 - Én valamelyikre teszem le a voksomat. Akármelyik Playoff helyet ér már. Utóbbi azt jelentené, hogy legyőztük a Steelers is
4/4 - AFC powerhouse nuffsaid. Nemcsak hogy 2 Steelers győzelmet jelentene, AFC North titlet, de versenyben lennék a #2 Seedért is. Repesnék az örömtől, de jelen pillanatban célozzuk meg a 3W-t!
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Mostanáig úgy gondoltam, hogy egy Ravens-Steelers meccs felvezetőjeként nincs jobb dolog egy Igor-Soldi trash talk-nál.
Van.tomi-tomi
Az összes fronton hadat kell viselni... a tömegpusztító fegyverektől a kifinomultabb, infrastruktúra és morálrombolókon át... egyszerűen mindenhol! 😀Collapo
hát kluccs meg besztdí téma újításra szorulna...sutianap
Hja, ráadásul Heins sincs már a kecsöpföldieknél... szóval egész nyugis lesz ez a hét 😀

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
shamárvidejó:

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
SÖTÉT IDÕKBEN SZÜLT FIÚKNAK

Z. N. Hippiusznak

Sötét idõkben szült fiúknak
Útjukról még emléke sincs.
Mi - sarjai Oroszhonunknak -
Õrizzük szörnyû éveit.

Ó, mindent elhamvasztó évek!
Õrültség fûtött vagy remény?
Szabadság, háború visszfénye
Csillog az arcokról felém.

Most hallgatunk - a vészharangok
Elnémítottak valaha.
Szívünk, mely egykor úgy rajongott,
A végzet-pusztaság hona.

S halotti fekhelyünk felett csak
Szálljon, rikoltva varjuhad, -
Ki nálunk méltóbb rá, Uram, hadd
Láthassa meg országodat!

1914. szeptember 8.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Mostanáig úgy gondoltam, hogy egy Ravens-Steelers meccs felvezetőjeként nincs jobb dolog egy Igor-Soldi trash talk-nál.
Van.tomi-tomi
Az összes fronton hadat kell viselni... a tömegpusztító fegyverektől a kifinomultabb, infrastruktúra és morálrombolókon át... egyszerűen mindenhol! 😀Collapo
hát kluccs meg besztdí téma újításra szorulna - de íme mégegy remekmű a borsodmegyei kendtakibú


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Mysty Kata
Egy Olympikonhoz

"Esélyed van győzelemre"
ez a belső gondolat
kitartást, küzdést
segítő erő, hogy
versenyszámodban
ikon lehess.

A tehetség csodára képes,
a csúcsig is elérhetsz,
mindig legjobbé az érem.
Az akarat sikert hoz, célba érve
a diadal örömét, s
érdemed az érmed: arany,
ezüst vagy bronz, a
Te nyakadban csillog
Olympikon!

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Mostanáig úgy gondoltam, hogy egy Ravens-Steelers meccs felvezetőjeként nincs jobb dolog egy Igor-Soldi trash talk-nál.
Van.tomi-tomi
Az összes fronton hadat kell viselni... a tömegpusztító fegyverektől a kifinomultabb, infrastruktúra és morálrombolókon át... egyszerűen mindenhol! 😀

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Mostanáig úgy gondoltam, hogy egy Ravens-Steelers meccs felvezetőjeként nincs jobb dolog egy Igor-Soldi trash talk-nál.
Van.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
TALÁLÓS
Vérünket váltjuk,
valahányszor eszmét
cserélünk egymással;
ezért gonosz
a csalárdság:
ha barát a barátot
szavaiért szidja.
Mondom néked, ---------,
szavam megfogadd,
hasznodra lesz híven,
javadra szolgál mindig:
három szó is végzetes,
ha hitvánnyal váltod;
gyakran győz a gyalázatos,
ha a legjobbakra lesújt.
Mondom néked, ---------,
szavam megfogadd,
hasznodra lesz híven,
javadra szolgál mindig:
csata ha dúl,
föl ne nézz dőrén,
föld fiait ne lásd,
szerencséd el ne szálljon
balvégzettől bűvölve.

Íme, a harmadik ige:
ha az ellenséges erő
már végemet hozná,
ez kardja élét veszi,
és nem fog a fegyver,
a csonka, csorba vas.

Íme, a negyedik ige:
ha kezem-lábam megkötik
ellenséges harcosok,
bűvös szavakat szólok,
máris megszabadítanak,
lábam lánca lehull,
kezem kötele kibomlik.

Íme, az ötödik ige:
ha ellenséges dárda
érne el, dúlva,
elérem én előbb,
röptében megállítom,
szememmel szétroppantom.

Íme, a nyolcadik ige:
mindenki hasznára,
mert ha a harcosok közt
köz-gyűlölség gyúl,
e szavakat szólván,
gyökerestül legyűröm.





Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Frank Fruzsina: Újkori démonűző
Nézd,
a fejedben ott van egy feledhetetlen,
kötélen ficegő, esernyővel kalimpáló,
babatestre húzott neccháló,
és te őt nevezed kötéltáncosnak.


Benned minden gondolatot átmostak?
Hol vagy te, kit én szerettem,
hol vagy te, kit én kerestem?
Ne dirigálj,
míg arra a kötélre ernyő nélkül fel nem állsz!
Nézd: én itt lebegek a semmi felett,
pedig engem félelem ráz,hogy leesem,
míg lesem, te hogy vergődsz odalenn.
Hova lettek ezüstszín szárnyaid?
Nincs rebbenés, se bársony hang,
elköltöztél önmagadba,
engem pedig kirekesztesz.
Látod? Kirekesztlek én is,
mégis vágyom a hangod,
pedig jól tudom, te nem vágyod az enyém.
Szenvedek,
Költözz ki belőlem,
mert kimarlak én, ha magadtól nem mész,
attól majd megáll benned a józan ész!
Hidd el: szellemek léteznek.
Eladlak hát nekik,
jó lakoma leszel,
s együtt ülhetsz tort felettem,
elveszett félelmeiddel.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Millenniumi hozzászólásnak (is) kitűnő!tomi-tomi
Hehe.. nem is néztem... 😀

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Millenniumi hozzászólásnak (is) kitűnő!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Hm... meg is van:

Bertold Brecht: A lila rém


Gyermekkorunk derengő,
bárányfelhős egén,
a fák közt megjelent ő,
a Rém, a lila Rém.

Kuksolt az istenadta,
semmit sem érzett,
galambját simogatta,
lustán sütkérezett.

Mert ő az, aki vért szí
s elvesz mindent azért,
mások sebét nem érzi,
csak hörpöli a vért.

Ha véred itta egyszer,
a kedved elenyész,
s ha künn a sárba fekszel,
többé feléd se néz.

Arcodba pök röhögve,
aztán reád mered,
s te rabja vagy örökre,
ha rebben a szemed.

Téged les este folyvást
az ablakvánkoson
s mihelyt lát egy mosolygást,
sértődve eloson.

Ha nincs is oka, rína,
s alig nevetsz kicsit,
száján az okarina
halotti dalt visít.

Kék égbe, mint kísértet,
leng szörnyű szelleme,
mert gúnyolódva sérted,
vétkeztél ellene.

Koporsód mellett ő ül
vidáman és henyén,
s lázadra szemfedőül
borul a lila Rém.

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!