Carolina Panthers

32 feliratkozó

több mint 8 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 530 — JAFL Tampa GM
Ras-I, istenem, hogy örültem neki mikor kiválasztottuk és mennyire sajnáltam, hogy nem tudtuk felépíteni..sajna nincs térde de szurkolok, hogy nálatok beváljon..
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Olyan mértékben emelkedik a cap, hogy valakiket meg kell fizetni, nem lehet száz millákat görgetni évről évre, így Short hosszabbításában szinte biztos vagyok.

Butler kiválasztásával amúgy tovább nőttek a variációs lehetőségeink a defensive frontban, egészen elképesztő mélységgel bírunk, tényleg egy jó endre vagyunk attól, hogy kb két egyforma egységet fel tudjunk küldeni a pályára.

A secondary az más tészta, oda tényleg kellenének még játékosok, de meggyőződésem, hogy egy CB még fog jönni a piacról (Tillmanről olvastam, hogy még egy évet szeretne játszani, ha tényleg így lesz, sztem garantált, hogy hozzánk jön vissza), illetve én Ras-I Dowlingban látom az idei kukázott gyémántunkat. Boykinnal lassan kezdőként számolhatunk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Most olvasgatom, hogy sokaknak nem tetszik/nem értik/meglepő volt a pick. Fura, azok alapján amiket olvastam a draft előtt, lehetett rá számítani, hogy ha leesik Butler, akkor jó eséllyel behúzzuk, túl jó value pick ahhoz, hogy kihagyd a 30. helyen.

Még szerencse, hogy Gettleman nem ismeri a need szót 😊 Nyilván optimális esetben a BPA és a need egybeesik, de a QB posztot leszámítva (és még ott is vannak kivételek) nem lehet szempont a need, főleg nem egy első körös picknél, akit öt évig biztosan relatíve olcsón magadhoz tudsz kötni. Egyszerűen azért, mert nem egy évre draftolsz, hanem hosszú távra. Shaq is majd need lesz két év múlva, amikorra remélhetőleg eléri potenciáljának csúcsát, míg tavaly igazából nem volt rá szükség.

Short esetében én sem vagyok meggyőződve a hosszabbításról (Luke és Cam más kategória, rájuk épülnek a csapatrészek), főleg ha Suh szintű szerződésben gondolkodik, és miért ne tenné?

Az OL-be szerintem nem volt indokolt 1. körös pick, ott mélyíteni kell az egységet. A secondarybe nagyon is kéne viszont, illetve DE se ártana, szóval ja, egyáltalán nem lenne meglepő egy feltrade.

Tepper takarodj!
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Short sztem meg lesz tartva. Aki Gman számára igazán fontos az eddig megkapta a nagy dellát, lásd Luke és Cam, ráadásul Shortról egyértelműen elmondta, hogy hosszútávú szerződést akar vele kötni. Nyilván Normannel is akartunk, de Gettleman számára a falemberek sokkal fontosabbak, ez ma hajnalban is kiderült.

A 2-3. kör kapcsán érdemes figyelni Igo gondolatait a huddleről, az első kört is telibekapta, a Bills-Lawson pick után írta twitteren, hogy jó eséllyel Butler lesz az emberünk, hát ő is lett. Ma szerinte is megpróbálunk majd felmenni, célpont lehet a két Henry, vagy Ogbah. Ha nem sikerül, akkor, Bell, Cravens, Shepard, Fuller és Booker. Én továbbra is egy edgerushernek örülnék nagyon, de Gmannek kifejezetten tetszik a roster azon része jelenleg elmondása szerint.

Fentieken kívül sztem még Dodd és Spriggs is nagyon fasza, de Thompson vagy Alexander kiválasztása esetén sem vágnék eret magamon. Ez már több, mint 10 prospect, közülük valaki csak leesik legrosszabb esetben is a 31. pickre.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
nemtomi Carolina Panthers 126
Vagy akár Short is, ha Butler tényleg olyan jó pass rusher lesz, ahogy Gman fényezi.
Jakehomer
Attól tartok, hogy Shorttal megismétlődik a Norman saga. Nem ír alá idén nyáron, túl jó éve lesz a következő szezonban is, majd nem akarunk neki piaci fizetést adni.

Ellenben idén is sikerült a "legerősebb csapatrészbe" igazolni az első körben, aki hosszú távon nagyon biztató, ellenben az első évében csak 10-20 snapet kap meccsenként. A need szó hiányzik Gman szótárából. 😊
Az mondjuk tény, hogy a támadó fal erősen felül reprezentált volt az első körös választások között, a CB poszt meg a 3-ik körig szóba sem jöhet, itt vélhetően a többiek választása nem osztott-szorzott.
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Vagy akár Short is, ha Butler tényleg olyan jó pass rusher lesz, ahogy Gman fényezi.

Tepper takarodj!
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Ez volt a best case scenario, én Doddot nem látom első körös prospectnek, Butler bank in the money hozzá képest - és hát ugye Star nélkülözhetővé válik, ha minden jól megy, legalábbis könnyebb lesz így a tárgyalás vele.

Tepper takarodj!
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Állítólag 7 csapat is jött volna a pickünkért, de Gettlemannek nagyon kellett Butler.
Biztos közrejátszott ebben az is, hogy az ötödik éves opciót buktuk volna a cserével.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Vernon Butler jött a fal belsejébe. Doddnak, jobban örültem volna, de brutál rotáció lesz belül.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Ki mit vár ma este?
Én a legjobban egy letrade-nek majd egy DE picknek örülnék, mondjuk Ogbah 😊
Adott esetben ha Lynch nem menne ki addig, amíg mi jövünk, akkor biza lenne sztem olyan partner, aki fel akarna jönni a Broncos elé.
gabokocka
A letrade ellen szól, hogy csak első körös játékosnál lehet lehívni az 5 .éves opciót, még beszélt is erről valamikor Gettleman, hogy arról nem szívesen mondana le - nyilván van az az ár.

Amúgy kb minden játszik, feltrade, letrade, kivárás és BPA. Nem is spekulálnék, a mait úgyse tudom nézni, majd reggel elolvasom, aztán a draft többi részét követem rendesen.

Tepper takarodj!
több mint 8 éve
smash28anddash34 Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 45
Ki mit vár ma este?
Én a legjobban egy letrade-nek majd egy DE picknek örülnék, mondjuk Ogbah 😊
Adott esetben ha Lynch nem menne ki addig, amíg mi jövünk, akkor biza lenne sztem olyan partner, aki fel akarna jönni a Broncos elé.
gabokocka
Én első körben a barátnőmet várom ma este, mint BPA. Aztán holnap és holnap után a hátsó körökben is lyukra húznék, de ott már merészebb pickeket várok... 😀
Viccet félretéve Gettlemannál nyilván nem lehet tudni, de én a védelembe választanék és ott is a secondary-be egy safety-t, de a passrush-ra is ráférne egy kis erősítés.
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Ki mit vár ma este?
Én a legjobban egy letrade-nek majd egy DE picknek örülnék, mondjuk Ogbah 😊
Adott esetben ha Lynch nem menne ki addig, amíg mi jövünk, akkor biza lenne sztem olyan partner, aki fel akarna jönni a Broncos elé.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Gamble jelenti be a második körös pickünket, a tavalyiból kiindulva egy CB lesz 😀

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Gorro Carolina Panthers 1 433 — Törzsvendég
 www.panthers.com/news/article-2/Panthers-exercise-Lotuleleis-fifth-year-option/9ec0d84f-a456-46b9-a55b-e8b5205570f3?campaign=car%3Afanshare%3Afacebook

#KeepPounding
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Na igen, de tudja a tököm hogy néz ki nálunk a board, tavaly sem gondoltam volna, hogy Funchesst első körös talentként könyveltük el.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Alapjáraton nekem nincs bajom a Bama futókkal, de Henrynek nem örülnék, nem látom benne az every down backet. Szerintem az első kör végén nem is lenne BPA, a másodikban inkább. Corner nagyon meglepne első körben, az túl nagy lutri, Gettleman inkább húz még egy ember a DL-be 😊 Esetleg ha valamelyik jófajta WR lecsúszik hozzánk, azt még el tudom képzelni. Trade szerintem az első napon nem lesz - persze nyilván meghatározza majd az egész este menetét, hogy mi történik előttünk úgy 15-től lefelé -, a másodikon viszont nem lepne meg engem se.

Tepper takarodj!
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Fax-gate 2.0
undisputedly
Pont ez jutott nekem is eszembe a történetről 😊 Minden józan logika szerint Normannek itt kellett volna maradnia - szeretett is itt játszani, pénz is van / lett volna rá, - de minden "hazafelé" húzó józan érdek ellenére is sikerült elcseszni a dolgot.

Hogy az FO oldaláról-e vagy Norman oldaláról-e, az igazából lényegtelen. Megtörtént ami megtörtént. Időnként történnek ilyen "balesetek" az NFL-ben. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Na közben, hogy túltegyük magunkat a Norman féle történésen, nézzük mit várhatunk a drafttól. Röviden, fingom sincs 😊
Ha a Lawson, Dodd párosból valaki elérhető lenne, amikor mi jövünk, sztem behúzzuk. De talán még Ogbah is ebbe a vonulatba sorolható. Spriggs és Decker esetében is hasonlókat gondolok, Deckernél a pass protection nem elit, így nem biztos, hogy LT alapanyag, de a mi futásorientált offensünkben elférne. Derrick Henry is célpont lehet, a CB-k közül Apple és Jackson kerülhet szóba, esetleg Alexander, akit közelebbről is megvizsgáltunk. A DT class igen combos, ezért ha valaki olyan lecsúszik, akit sokra tartunk sztem gond nélkül behúzzuk, annak ellenére, hogy a Star Short párossal a kezdő adva van, és hosszútávú szerződést is szeretnénk kötni mindkettőjükkel. Su’a Cravens Shaq szerű tweener, de ha benne gondolkozunk, akkor sztem Harper utódját látjuk benne, és remek lehetőséget adna szmörének a variálásra, különböző felállásokra, nehezebben olvasható védelmet tudnánk felküldeni.
Nagyjából ezeket a neveket tudom elképzelni, aztán Gman megint húz egy olyat, hogy csak pislogunk 😊
A feltrade sincs kizárva, de igazából én a második körös pickkel jönnék előrébb, mint azt tettük tavaly Funchessért.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Fax-gate 2.0
több mint 8 éve
Gorro Carolina Panthers 1 433 — Törzsvendég
ja, itt is írják
 pantherlair.sportsblog.com/posts/16612797/josh-norman-tried-to-sign-his-franchise-tag-with-panthers.html

#KeepPounding
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
 blackandbluereview.com/source-josh-norman-offered-sign-franchise-tender-late/

Hát ez rosszabb, mint gondoltam, nem igaz, hogy nem lehetett volna jobban kommunikálni...

Tepper takarodj!
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Igen, a hosszútávú a big picture előnyt élvezett az idei eredményességgel szemben ennél a döntésnél. A nagy kérdés az, hogy megéri-e ez, akkor, amikor nyilvánvalóan kontender csapatunk van/volt. Bár ahogy senki nem gondolta, hogy tavaly az offense olyan lesz Benji sérülése után, mint amilyen, úgy a védelem is túlélheti Norman távozását.

Egyébként én is szurkolok neki, de sztem fog ő még nálunk játszani.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Ugye amióta lehet görgetni a capspacet, nem mindegy mennyi marad meg. Idén sztem cirka 25 milliót fogunk átvinni, ha vmi nagy dolog nem történik, ezzel jövőre (nyilván attól függ, hogy mennyi lesz a cap jövőre) 80-90 milliónk lesz alsó hangon. Viszont lejár egy csomó kezdő ember szerződése: Oher, Norwell, Short, CJ többek között, utána megint, így nem fog elveszni a pénz, amit most Normanen megspóroltunk.
gabokocka
Persze, világos, hogy hosszú távon komoly előnyökkel járt a döntés - és bár összességében nem vész el a cap space, idén lényegében igen. Bajnokesélyes csapat (bár Norman nélkül ez már kérdőjeles szerintem) esetében ez luxus.

Gman többre tartotta a 2017-es kompenzációs picket és a cap spacet, mint egy utolsó Norman évet, illetve kiülés esetén a cap spacet és a cirkuszt.
nemtomi
Igen, valszeg ennyi, és hát nyilván ők vannak ott, ha úgy érezték, hogy a csapategységet veszélyezteti a szitu, akkor érthető, bár ez nem egy egzakt dolog, és nem is kiszámítható, a csapattársak szerintem nem fújtak volna Normanra, ők is kerülhetnek ebbe a helyzetbe, fognak is páran...

Összességében én nem vagyok róla meggyőződve, hogy a legjobb döntés volt a tag levétele, de végül is érthető.

Joshnak meg örülök, hogy összejött az élet, végtelenül szimpatikus gyerek.

Tepper takarodj!
több mint 8 éve
nemtomi Carolina Panthers 126
Nem írta ala a taget, nem tudtak volna elcserelni, pont ez volt a problema.
undisputedly
Az aláírt/nem aláírt tag nem befolyásolt semmit. Csupán egy dolog számított, hogy ne kerüljön visszavonásra, amivel FA lett.

Norman ügynökét tájékoztathatták volna, hogy el akarják cserélni, ha nem ír alá "kisebb összegért" a Pantherssel hosszú távra.
(Norman reakciója alapján eléggé egyértelmű, hogy ezt nem tették meg.)
A csere Norman számára is vonzóbb volt, mint az egyéves szerződés, s ráadásul a non-exclusive tag értelmében szabadon tárgyalhatott bárkivel. Csupán az lett volna fontos, hogy a potenciális új csapat ne tegyen hivatalos ajánlatot, mert akkor az ajánlattevőnek két első köröst kellett volna adnia, ha a Panthers nem tartotta volna az ajánlatot.

Július 15-ig volt ideje Norman ügynökének, hogy egyeztessen az új csapattal a hosszú távú szerződés feltételeiről, a Panthersnek pedig az új csapattal a csere ellenértékéről. Ha mindkettő megvan, aláírja előbb Norman és Panthers a hosszú távút, majd a Panthers a cserét az új csapattal ("haverral").

Feltételezem, hogy ez megért volna legalább egy harmadik körös draft cetlit valamelyik érdeklődőnek.

Ha pedig nem találtak volna cserepartnert, július 15 után Normannek már nem lett volna érdemi mozgástere:
Egy 28 éves játékos, aki előző évében 1,6 milliót keresett, nem tehette volna meg, hogy végül nem írja alá a 14 millás franchise taget, s inkább kiült volna 1 szezont abból a 2-3 szezonból, amikor reális esélye van sokat keresni.

Gman többre tartotta a 2017-es kompenzációs picket és a cap spacet, mint egy utolsó Norman évet, illetve kiülés esetén a cap spacet és a cirkuszt.

Gman-nek egyszerűen elege lett a Norman ügyből (több, mint egy évig tartott), s meggyőzte Riverat és Wilkst. Miután az öltözői légkört tartják jelenleg a legtöbbre, így nem kockáztattak.
több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 248 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem írta ala a taget, nem tudtak volna elcserelni, pont ez volt a problema.
undisputedly
Aláírta volna előbb-utóbb, csak lehet lett volna még pár kör cirkusz előtte (és utána), ezt semmiképpen sem akarták.