Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 11 085 — SB 50 Champion @ Grund
IInjury report:

Out: Irving
Questionable: Ball (limited volt egész héten), Cornick (váll, szerdán limitáltan edzett, azóta semmit), Green (limited volt egész héten)
Probable: Carter (szeda-csütörtök limited, péntek full practce), Johnson, McManis, Thompson, Welker (full practice végig)

Így se rózsás a helyzet az OL-ban, de ha se Cornick, se Green nem játszik, akkor azért a futással gondok lehetnek...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 9 éve
xrace77 Denver Broncos 4 502


😕)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért Collins és egy átlag CB között is van 20-25 kg, ami nagyon nem mindegy. Egyébként a hszem nem Hillmant volt hivatott védeni, mert valóban pocsék volt, csak a Welkerrel való összehasonlítás pontatlanságára hívta fel a figyelmet. 😊somoskovig
Igazad van, Welker rossz példa volt. Akkor írom úgy, hogy Hillman-t nem a testalkata tartja vissza attól, hogy jobb blokkoló legyen. (Magasságra pont akkora, és ma már testsúlyra is megközelíti/eléri pl. Ahmad Bradshaw-t, aki egy jól blokkoló RB.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 262 — 49ers GM
Ball visszatért edzésbe, ha csak limitáltan is. A sérülés (és vakbélműtét) következtében 14 fontot vesztett a versenysúlyából. 224-ről 210-en van.
Papíron ez valami olyasmit jelenthet, h gyengébb de fürgébb lesz, h mi nála az ideális arány azt nem tudom, de egyetemen ezzel a 224 körüli tömeggel elég jól elélt, főleg a goal line környékén...
Oakland ellen egyáltalán nem biztos, h látjuk az eredményt, nem hiszem h ha valami gond lenne, az pont Ball hiányából lenne, de ha lesz is, valószínűleg akkor is marad egyelőre Hillman a kezdő. Ami érdekesebb lehet, h ha Ball teljesen felépül, akkor hogy osztozkodnak a snappeken, visszaáll a szezon eleji állapot, vagy kiegyenlítettebben osztozkodnak. Utóbbi esetben nem ártana, h Hillman képes lenne pass protectionre, a pecc elleng egészen szánalmas volt ezen a téren (is).Black_Adder
Őszintén szólva nem teljesen értem miben is reménykedsz. Hillman egy törpe az NFL szintjén, és pont emiatt sosem fog hatékonyan brutális fizikumú DE/LB-ket blokkolni. Talán a cut blokk, de azt nem lehet egész meccsen keresztül.flzoli
Welker hasonló termetű és remek blocker. Nem csak a testtömegen múlik...peterk2005
Mondjuk Welkert viszonylag ritkán láttam zsebet védeni DE/LB ellen, futásnál kicsit más egy CB-t blokkolni, amikor Te vagy a "támadó blokk", mint egy rádrontó 250+ fontos játékost megállítani.somoskovig
Ebben igazad van. Ettől függetlenül Hillman-t múlt vasárnap az éppen LB súlyú J. Collins szopatta folyamatosan. Vipera egész pontosan írta le, szánalmas volt, ráadásul Manning rossz(abb) teljesítményében szerintem elég nagy súlya volt. (S még egy droppolt INT is benne van Hillman csomagjában.)tomi-tomi
Azért Collins és egy átlag CB között is van 20-25 kg, ami nagyon nem mindegy. Egyébként a hszem nem Hillmant volt hivatott védeni, mert valóban pocsék volt, csak a Welkerrel való összehasonlítás pontatlanságára hívta fel a figyelmet. 😊

több mint 9 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ball visszatért edzésbe, ha csak limitáltan is. A sérülés (és vakbélműtét) következtében 14 fontot vesztett a versenysúlyából. 224-ről 210-en van.
Papíron ez valami olyasmit jelenthet, h gyengébb de fürgébb lesz, h mi nála az ideális arány azt nem tudom, de egyetemen ezzel a 224 körüli tömeggel elég jól elélt, főleg a goal line környékén...
Oakland ellen egyáltalán nem biztos, h látjuk az eredményt, nem hiszem h ha valami gond lenne, az pont Ball hiányából lenne, de ha lesz is, valószínűleg akkor is marad egyelőre Hillman a kezdő. Ami érdekesebb lehet, h ha Ball teljesen felépül, akkor hogy osztozkodnak a snappeken, visszaáll a szezon eleji állapot, vagy kiegyenlítettebben osztozkodnak. Utóbbi esetben nem ártana, h Hillman képes lenne pass protectionre, a pecc elleng egészen szánalmas volt ezen a téren (is).Black_Adder
Őszintén szólva nem teljesen értem miben is reménykedsz. Hillman egy törpe az NFL szintjén, és pont emiatt sosem fog hatékonyan brutális fizikumú DE/LB-ket blokkolni. Talán a cut blokk, de azt nem lehet egész meccsen keresztül.flzoli
Welker hasonló termetű és remek blocker. Nem csak a testtömegen múlik...peterk2005
Mondjuk Welkert viszonylag ritkán láttam zsebet védeni DE/LB ellen, futásnál kicsit más egy CB-t blokkolni, amikor Te vagy a "támadó blokk", mint egy rádrontó 250+ fontos játékost megállítani.somoskovig
Ebben igazad van. Ettől függetlenül Hillman-t múlt vasárnap az éppen LB súlyú J. Collins szopatta folyamatosan. Vipera egész pontosan írta le, szánalmas volt, ráadásul Manning rossz(abb) teljesítményében szerintem elég nagy súlya volt. (S még egy droppolt INT is benne van Hillman csomagjában.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 880 — Circus Maximus
Mondjuk Welkert viszonylag ritkán láttam zsebet védeni DE/LB ellen, futásnál kicsit más egy CB-t blokkolni, amikor Te vagy a "támadó blokk", mint egy rádrontó 250+ fontos játékost megállítani.somoskovig
Másrészt Welker igazából nem blokkol kiemelkedően jól. De erőszakos, ami néha felesleges keménykedésbe csap át, néha pedig jó blokkba.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 262 — 49ers GM
Ball visszatért edzésbe, ha csak limitáltan is. A sérülés (és vakbélműtét) következtében 14 fontot vesztett a versenysúlyából. 224-ről 210-en van.
Papíron ez valami olyasmit jelenthet, h gyengébb de fürgébb lesz, h mi nála az ideális arány azt nem tudom, de egyetemen ezzel a 224 körüli tömeggel elég jól elélt, főleg a goal line környékén...
Oakland ellen egyáltalán nem biztos, h látjuk az eredményt, nem hiszem h ha valami gond lenne, az pont Ball hiányából lenne, de ha lesz is, valószínűleg akkor is marad egyelőre Hillman a kezdő. Ami érdekesebb lehet, h ha Ball teljesen felépül, akkor hogy osztozkodnak a snappeken, visszaáll a szezon eleji állapot, vagy kiegyenlítettebben osztozkodnak. Utóbbi esetben nem ártana, h Hillman képes lenne pass protectionre, a pecc elleng egészen szánalmas volt ezen a téren (is).Black_Adder
Őszintén szólva nem teljesen értem miben is reménykedsz. Hillman egy törpe az NFL szintjén, és pont emiatt sosem fog hatékonyan brutális fizikumú DE/LB-ket blokkolni. Talán a cut blokk, de azt nem lehet egész meccsen keresztül.flzoli
Welker hasonló termetű és remek blocker. Nem csak a testtömegen múlik...peterk2005
Mondjuk Welkert viszonylag ritkán láttam zsebet védeni DE/LB ellen, futásnál kicsit más egy CB-t blokkolni, amikor Te vagy a "támadó blokk", mint egy rádrontó 250+ fontos játékost megállítani.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ball visszatért edzésbe, ha csak limitáltan is. A sérülés (és vakbélműtét) következtében 14 fontot vesztett a versenysúlyából. 224-ről 210-en van.
Papíron ez valami olyasmit jelenthet, h gyengébb de fürgébb lesz, h mi nála az ideális arány azt nem tudom, de egyetemen ezzel a 224 körüli tömeggel elég jól elélt, főleg a goal line környékén...
Oakland ellen egyáltalán nem biztos, h látjuk az eredményt, nem hiszem h ha valami gond lenne, az pont Ball hiányából lenne, de ha lesz is, valószínűleg akkor is marad egyelőre Hillman a kezdő. Ami érdekesebb lehet, h ha Ball teljesen felépül, akkor hogy osztozkodnak a snappeken, visszaáll a szezon eleji állapot, vagy kiegyenlítettebben osztozkodnak. Utóbbi esetben nem ártana, h Hillman képes lenne pass protectionre, a pecc elleng egészen szánalmas volt ezen a téren (is).Black_Adder
Őszintén szólva nem teljesen értem miben is reménykedsz. Hillman egy törpe az NFL szintjén, és pont emiatt sosem fog hatékonyan brutális fizikumú DE/LB-ket blokkolni. Talán a cut blokk, de azt nem lehet egész meccsen keresztül.flzoli
Welker hasonló termetű és remek blocker. Nem csak a testtömegen múlik...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
 blogs.denverpost.com/broncos/2014/11/06/randy-moss-says-come-retirement-play-peyton-manning/30764/

Nos szerintem Caldwelnek egyből ajtót is lehetne mutatni, Randy még járókerettel is le tudná azt hozni amit ő 😀

több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ball visszatért edzésbe, ha csak limitáltan is. A sérülés (és vakbélműtét) következtében 14 fontot vesztett a versenysúlyából. 224-ről 210-en van.
Papíron ez valami olyasmit jelenthet, h gyengébb de fürgébb lesz, h mi nála az ideális arány azt nem tudom, de egyetemen ezzel a 224 körüli tömeggel elég jól elélt, főleg a goal line környékén...
Oakland ellen egyáltalán nem biztos, h látjuk az eredményt, nem hiszem h ha valami gond lenne, az pont Ball hiányából lenne, de ha lesz is, valószínűleg akkor is marad egyelőre Hillman a kezdő. Ami érdekesebb lehet, h ha Ball teljesen felépül, akkor hogy osztozkodnak a snappeken, visszaáll a szezon eleji állapot, vagy kiegyenlítettebben osztozkodnak. Utóbbi esetben nem ártana, h Hillman képes lenne pass protectionre, a pecc elleng egészen szánalmas volt ezen a téren (is).Black_Adder
Őszintén szólva nem teljesen értem miben is reménykedsz. Hillman egy törpe az NFL szintjén, és pont emiatt sosem fog hatékonyan brutális fizikumú DE/LB-ket blokkolni. Talán a cut blokk, de azt nem lehet egész meccsen keresztül.

több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 928 — we almost always almost win
Ball visszatért edzésbe, ha csak limitáltan is. A sérülés (és vakbélműtét) következtében 14 fontot vesztett a versenysúlyából. 224-ről 210-en van.
Papíron ez valami olyasmit jelenthet, h gyengébb de fürgébb lesz, h mi nála az ideális arány azt nem tudom, de egyetemen ezzel a 224 körüli tömeggel elég jól elélt, főleg a goal line környékén...
Oakland ellen egyáltalán nem biztos, h látjuk az eredményt, nem hiszem h ha valami gond lenne, az pont Ball hiányából lenne, de ha lesz is, valószínűleg akkor is marad egyelőre Hillman a kezdő. Ami érdekesebb lehet, h ha Ball teljesen felépül, akkor hogy osztozkodnak a snappeken, visszaáll a szezon eleji állapot, vagy kiegyenlítettebben osztozkodnak. Utóbbi esetben nem ártana, h Hillman képes lenne pass protectionre, a pecc elleng egészen szánalmas volt ezen a téren (is).

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
És ha már itt tartunk - mármint a Coltsfan2007 által felvetett "Manning fél" vagy "Manning nem bírja a kulcs pillanatokat" dolognál. Nos, a Pats kétségtelenül Manning nemezise, talán az egyetlen csapat akik ellen negatív a mérlege. (Talán még a Pittsburgh ellen lehet negatív, fejből nem tudom, hadd ne keressem meg, de ha van is, max 1. 2 csapat lehet még. Ennyire negatív meg biztos nincs még egy)peterk2005
optimista kend emlékezete:  www.coldhardfootballfacts.com/cold-hard-football-facts-blog/peyton-mannings-record-vs-every-nfl-team/28035/
Tegyük hozzá h az idei szezon nincs benne.empty taxi
Már meg miért is? Emlékezetből írtam ugyan, de ha jól nézem akkor nemigen tévedtem, a Miami és a Green Bay ellen negatív még összvissz (az Indy ellen már nem). Ez szvsz benne van a "max. 1-2 csapat" kategóriában. Na jó, a Pittsburgh-öt viszont nem találtam el. 😊peterk2005
Nekem úgy jött le a hsz-ből csak a NE van és nagyon-nagyon esetleg van még vki, ezen nem veszünk össze, illetve valóban negatívot írtál és nem "nem pozitívat" úgy már markánsabb lenne a csapatok száma.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
És ha már itt tartunk - mármint a Coltsfan2007 által felvetett "Manning fél" vagy "Manning nem bírja a kulcs pillanatokat" dolognál. Nos, a Pats kétségtelenül Manning nemezise, talán az egyetlen csapat akik ellen negatív a mérlege. (Talán még a Pittsburgh ellen lehet negatív, fejből nem tudom, hadd ne keressem meg, de ha van is, max 1. 2 csapat lehet még. Ennyire negatív meg biztos nincs még egy)peterk2005
optimista kend emlékezete:  www.coldhardfootballfacts.com/cold-hard-football-facts-blog/peyton-mannings-record-vs-every-nfl-team/28035/
Tegyük hozzá h az idei szezon nincs benne.empty taxi
Már meg miért is? Emlékezetből írtam ugyan, de ha jól nézem akkor nemigen tévedtem, a Miami és a Green Bay ellen negatív még összvissz (az Indy ellen már nem). Ez szvsz benne van a "max. 1-2 csapat" kategóriában. Na jó, a Pittsburgh-öt viszont nem találtam el. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
beresrobi Denver Broncos 138 — beresrobi@freemail.hu
És ha már itt tartunk - mármint a Coltsfan2007 által felvetett "Manning fél" vagy "Manning nem bírja a kulcs pillanatokat" dolognál. Nos, a Pats kétségtelenül Manning nemezise, talán az egyetlen csapat akik ellen negatív a mérlege. (Talán még a Pittsburgh ellen lehet negatív, fejből nem tudom, hadd ne keressem meg, de ha van is, max 1. 2 csapat lehet még. Ennyire negatív meg biztos nincs még egy)peterk2005
optimista kend emlékezete:  www.coldhardfootballfacts.com/cold-hard-football-facts-blog/peyton-mannings-record-vs-every-nfl-team/28035/

Tegyük hozzá h az idei szezon nincs benne.empty taxi
Hát végiglesve a listákat elég durva milyen gyenge a rájátszásbeli mutatója...
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
És ha már itt tartunk - mármint a Coltsfan2007 által felvetett "Manning fél" vagy "Manning nem bírja a kulcs pillanatokat" dolognál. Nos, a Pats kétségtelenül Manning nemezise, talán az egyetlen csapat akik ellen negatív a mérlege. (Talán még a Pittsburgh ellen lehet negatív, fejből nem tudom, hadd ne keressem meg, de ha van is, max 1. 2 csapat lehet még. Ennyire negatív meg biztos nincs még egy)peterk2005
optimista kend emlékezete:  www.coldhardfootballfacts.com/cold-hard-football-facts-blog/peyton-mannings-record-vs-every-nfl-team/28035/

Tegyük hozzá h az idei szezon nincs benne.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem a védelmünk achillese a 3rd&long szituk. Nagyon sokszor fordul elő h az első két playt szinte nullázzuk, vagy még jobb helyzetet teremtünk magunknak, erre egy hosszú passzal kezdhetjük az egészet előről.Általános Doktor
Black leírta a szerinte lehetséges opciókat. Az én véleményem az, hogy ez coatching probléma. Del Rio... Ha időszakos lenne - pl. egy idényben 4-5 meccsre nagyon visszaesik, vagy egy teljes idényben nem jó - akkor más hibára is gyanakodnék - formahanyatlás, eltűnő szinkron a játékosok között, minőségi problémák, stb. De Denverben ez 3 éve folyamatosan jelen van, secondary személyi összetételétől és a védelem teljesítményétől függetlenül. Akkor is benne van a veszély, ha egyébként a védelem nagyon jól játszik. Idén nagyon reménykedtem benne, hogy Ward érkezésével ez a probléma megoldódik, de egyelőre úgy tűnik, hogy nem. Talán kicsit csökkent a veszély, majd meglátjuk. De a damoklész kardját én is ott látom. Főleg majd egy esetleges playoff meccsen, ahol egy ilyen hiba akár el is dönthet egy meccset...

Mondjuk ha a ST is betlizik mellé, és el is adjuk majd a labdát, akkor tök mindegy lesz. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ördög ügyvédjeként megkérdezném, hogy mi a helyzet, ha mondjuk 2007 után nézzük ezt a statot? Ha jól emlékszem azóta Brady sem nyert idegen meccset PM ellen. De lehet, hogy rosszul emlékszem 😊tamssss
Ha trendekre vagy kíváncsi, akkor a történet úgy néz ki, hogy Manning (Colts) elbukta az első hat meccsét a Pats ellen 2001-2004 között. Akkor még (2001-ben) egy csoportban volt a két csapat, emiatt játszottak 3 év alatt olyan sok meccset. Az a 4 év volt ugye az az időszak amikor a Pats háromszor SB-t nyert. Ebből az első hat meccsből 4 volt Bostonban, kettő Indy-ben. (2-2 alapszakasz meccs, plusz két playoff meccs Bostonban.) Azóta játszottak még tíz meccset, 6-ot Bostonban, 4-et Indyben/Denverben. Ezen az utóbbi tíz meccsen döntetlen az állás (5-5). Ebből a tíz meccsből Brady 1-et, Manning 2-t nyert idegenben. Szerintem ez választ ad Coltsfan2007 felvetésére is, hogy ki kitől fél. 😊

És ha már itt tartunk - mármint a Coltsfan2007 által felvetett "Manning fél" vagy "Manning nem bírja a kulcs pillanatokat" dolognál. Nos, a Pats kétségtelenül Manning nemezise, talán az egyetlen csapat akik ellen negatív a mérlege. (Talán még a Pittsburgh ellen lehet negatív, fejből nem tudom, hadd ne keressem meg, de ha van is, max 1. 2 csapat lehet még. Ennyire negatív meg biztos nincs még egy) A nyertes típushoz: a playoffban (tehát amikor számít) 2-2 a mérleg. Ebből az első kettőt bukta el 2003 és 2004-ben Bostonban, a második kettőt pedig megnyerte (Indyben 2006-ban és Denverben tavaly). Mindkettőn nyertes meccsen nagyon nagyot játszott (akkor is, ha 2006-ban nagyon sz*rul kezdte a meccset, de utána elképesztően játszott). A 2009-es Superbowl INT-et meg a nevére írni kb. ugyanolyan, mint Brady nevére írni, hogy nem tudott visszajönni a Giants meccs végén, amikor Welker dropolt. Annál a Manning INT-nél Wayne csúszott el a bevágáskor és emiatt nem tudta megfutni a route-ját. Manning már akkor eldobta a labdát, amikor Wayne még el se kezdte a bevágást. Tény, hogy se Manning, se Brady nem dobott tökéletes passzt akkor, egy fél méterrel mehetett volna jobb helyre is mindkettő, és akkor az egyik catch, a másik meg valószínűleg nem INT. De ezt értelmetlen a számlájukra írni. Minden meccsen dobnak 4-5 nem teljesen centire pontos labdát, csak mivel nincs belőle semmi, ezért a kutyát nem érdekli. Azokon az SB-ken is dobtak ugyanolyan 4-5 kicsit pontatlan labdát előtte, amiből catch lett (vagy csak sima incomplete). Ahogy Eli is és Brees is ellenük. Egy SB gyűrűért el kell kapni az ilyen labdát is, ill. nem szabad elcsúszni kulcs pillanatban. Ez van.

Azt meg végképp hülyeségnek érzem, hogy emiatt "nem győztes típusnak" nevezik. Manning kb. 2006 óta nem játszott igazán rossz playoff meccset. Fura módon pont abban az évben volt a két talán legrosszabb meccse, amikor a Colts SB-t nyert. Coincidence? Lehet, hogy azért, mert akkor csapat is volt körülötte, akik kulcs pillanatokban hozták magukat? 😊 Egyébként Colts fanként nyilván tudod (tudnod kéne) a Colts playoff history-t. Azt, ahogy gyak. Freeneyvel karöltve ketten vitték 2009-ben SB-be a csapatot, és Manning a playoffban is fantasztikusan játszott végig. Azt, hogy 2010-ben lényegében megnyerte a meccset a csapatnak a Jets ellen az utolsó perces drive-al, csak Caldwell elbalfaszkodta az utolsó 40 másodpercet. Vagy azt, hogy a Pittsburgh ellen 2005-ben szintén megcsinálta az utolsó drive-ot, csak Vanderjagt mellérúgta a FG-t. Vagy azt, hogy 2007-ben a San Diego ellen szintén megcsinálta a fordítást a meccs végén, csak aztán az utolsó drive-ban, amikor össz-vissz 1 first down kellett volna még, akkor 2-szer futottunk - ami egész meccsen nem ment -, majd harmadikra sackelték, összeomlott a fal előtte, esélye se volt. Na, ezek is benne vannak abban a rossz playoff mérlegben. 😊 (Természetesen voltak hibái is, playoffban is. A Baltimore elleni overtime INT pl. az ő hibája volt teljesen. De mondj egy irányítót akinek nincs a karrierjében kulcs pillanatos hiba. Beleértve Montana-t is. Na neki nem is egy volt, hanem jópár. 😊 És mégis ma ő a nyertes QB szimbóluma, és nem a hibáira emlékeznek, hanem mondjuk a "the catch"-re.)

Szóval anélkül, hogy belemennék abba, hogy "ki a jobb irányító" (ez úgyis szubjektív), ez egy csapatjáték. Volt és lesz is még (ne legyen 😊) olyan meccs ami Manning (vagy Brady) átlagosnál gyengébb játékán (is) megy el, de ez nagyon ritka. Minden meccsükre jut tíz olyan, mint pl. idén a Seattle-i, ahol hibázott, aztán egy perccel később meg egy WTF drive-al 40mp alatt időkérés nélkül egyenlített az (akkor még) a tavalyi önmagát idéző Seattle defense ellen, visszahozva a meccset. Vagy tavaly a Pats ellen, amikor 24-0 után a második félidőre teljesen összeesett a csapat, a Pats fordított, de amikor kellett, a végén széllel szemben megcsinálta az egyenlítő drive-ot. És az OT-ban kétszer vitte - szintén széllel szemben - FG távolságig a csapatot, csak mivel Belichich egy zseni és "defer-t" választott, hogy a szél nekik kedvezzen, a 30 yard széllel szemben nem volt elég (két drop miatt nem jutottunk még közelebb egyébként 😊). A meccset mégsem Brady döntötte el - kb. semmit nem tudtak haladni a szél támogatásával sem, nesze neked clutch QB -, hanem Welker ugye. 😊 (Félreértés ne essék, nem Brady számlájára írom, hogy nem tudtak haladni. Brady jó volt, de társak nélkül ennyi jött össze.)

Szóval tudom, hogy játékosokra rá tud ragadni bizonyos jelző, és Manningra is ráragadt ez a "nem tud nyerni", "nem clutch" jelző, ahogy Brady-re az ellenkezője. A minap az NFL Networkön a meccs felvezetéseként ismét volt egy Brady vs Manning beszélgetés, és megint előjött, hogy "ha csak 1 play van, utolsó esély, akkor kit állítanál be", és természetesen Brady-t mondták többen. Megértem, hiszen mégiscsak neki van 3 gyűrűje. De.... Véleményem szerint, ha alaposabban megnézem minden playoff meccsüket 2004 óta (mindegyiket láttam mindkettőtől), akkor szerintem Manning playoff teljesítménye összességében jobb, mint Brady-é. És az eredményessége is: Manning +2-vel, Brady +1-el áll playoffban 2004 óta, és Manning 3, Brady 2 SB-be jutott be. Ez nem kevés idő, ez 10(!) év a 16 éves karrierjükből. A karrierjük immár nagyobbik része, méghozzá az utóbbi (elvileg relevánsabb) rész. És mégis, ott van az az első négy év, és emiatt ma is egyértelmű a média szakik válasza, ha az a kérdés, ki a clutch. 😊 És ez már így is marad.

A leírtak egyébként nem vonnak le semmit Brady nagyságából vagy utóbbi 10 évi teljesítményéből. Sőt, szerintem Brady pont ebben a 10 évben lett az a korszakos irányító aki ma, nem az első 4 évében. Pedig ez a 10 év az "eredménytelenebbik" 10 éve. Egyszerűen csak így alakultak az események, így alakult a karrierjük. Az utóbbi években a playoffban Brady sem kapta meg mindig kulcs pillanatokban azt a támogatást, hogy "clutch lehessen". Nem rajta múlt - ahogy legtöbbször Manningen sem - hogy nem nyert többet. Samuel 2006-os emlékezetes dropja csak egy példa. Ez egy csapatjáték, nincs mese.

Elnézést a kisregényért. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Általános Doktor Denver Broncos 2 020 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Szerintem a védelmünk achillese a 3rd&long szituk. Nagyon sokszor fordul elő h az első két playt szinte nullázzuk, vagy még jobb helyzetet teremtünk magunknak, erre egy hosszú passzal kezdhetjük az egészet előről.
Bár a 3&outok száma is jelentősen javult, szal lehet h csak nekem feltűnő/idegesítő, de nem tudok nyugodt lenni egy 3&20-nál sem, mert képesek vagyunk ajándékozni ilyenkor is egy nagy playt, a semmiből...

Külön bosszantó a zászlótenger (bár ez az O-linenál is így van), főleg a buta hibák/fegyelmezetlenségekből, amiket egyszerűen nem értek h egy profi stáb h képes megtűrni...

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 928 — we almost always almost win
Egy részről azt mondjuk, hogy a defense szinte minden poszton nagyon jó, más részről mintha a pályán ez nem jönne ki eléggé. Mi a gond?
burzum
Először is helyezzük el a védelmünket a ligában. A passz elleni védelmünket.
 www.pro-football-reference.com/years/2014/opp.htm
Passer Ratingben a 9. vagyunk a ligában, ez egyáltalán nem rossz.
Az általam sokkal relevánsabbnak számító ANY/A-ban (ebben benne vannak a sackek is) 5. Az kiváló.
Ez szerintem bőven jó passz védekezés. A keretben sincs sokkal több. Olyan nincsen h a 3 CB egyike se enged elkapást.

A számok alapján jobbak vagyunk mint szemre. Bár a szemre, mindenkinél más. Van aki minden vereség után, tehát évente háromszor beleéli magát, h a legrosszabb csapat vagyunk, és mindenki szar, meg az edzők is, meg a jövő is, meg minden, van aki nem, de úgy általában úgy érzem a fórumhangulatból, h jogos a kérdés.

Több választ is adok. Döntse el ki-ki, h melyik mekkora részét képzi a problémának:
1.) Egyszerű. Általában végig vezetjük a meccset, ezért rengeteget passzolnak ellenünk, amiből összejön a sok yard, de hiába. Ellenben futni eleve kevesebbet próbálkoznak ellenünk, ezért a futás elleni védelmünk jobbnak is tűnik. Ha folyamatosan ostromolnák a falat, ők is elfáradnának, és ők is többet hibáznak. De nem őket ostromolják folyton, hanem a DBket, sok sprintet kivágnak a WRek mellett, folyamatosan koncentrálniuk kell, h ne szakadjanak le, és míg a DL-ben folyamatos a rotáció, addig Harris és Talib a snappek 90+%ban a pályán van.

2.) Valóban látszik, h a front 7 valahogy jobban össze van állva. Az kapja a nagyobb figyelmet, még a passz védekezésnek ez az alapja. Ez egyébként nekem kifejezetten tetszik, én inkább látok földön irányítót, mint bravúrosan elütött labdát. Azt hiszem h hatékonyság szempontjából ez egy lényegtelen kérdés, működhet így is úgy is.

3.) A hibák. Én abban látom leginkább, talán egyedül a problámat, h állandóan ott lebeg felettünk domoklész kardjaként egy-egy jól benyelt hosszú play. Ment már el rajta PO meccs, és bárki hosszú passzal próbálkozik ellenünk egy pillanatra megáll bennem az ütő. Meg is jegyzem, h nem egyszer szakadt már el vertikálisan az elkapó, csak volt hosszú a passz, vagy ejtette el az elkapható labdát. Statiszikailag az jó védekezés valójában nem. Egyébként nem véletlen sikerül ellenünk sok 3and long, mert két nagyon jó védekezés után is bármikor tudunk kapitulálni a semmiből. De ha tudnám, h mit lehet ez ellen tenni, akkor már Denverben lennék. Ha találgatnom kéne, azt mondanám coaching, de nem koncepcionális defekt, hanem mentális felkészítés hiánya

4.) A koncepció. Utólag nem volt nagy ötlet az öreg Bailey a leggyorsabb elkapóra állítani, az se biztos, h Von Millernek kéne Gronkot fognia, de maradt már egyedül WRrel is. Korábban Maystől is rendre olyat vártunk el, amire képtelen (mondjuk nem sok dologra volt képes). Ezt nem mondanám komoly problémának - pontosabban nagyon komoly probléma, de ránk azért nem annyira jellemző, h komoly tényező legyen - de van h nem a legjobb módon próbáljuk megállítani az ellenfelet. De ezek csak kiragadott példák, általában azt játsszuk amiben jók vagyunk, amit tudunk, néha kicsit kisiklik a dolog, nem is biztos h JDR miatt, de biztos nem annyiszor, h ezen rágódni kéne.

JDRnél jobb DCt nem látok most szabadon, felpromótálni valakit, az meg kockázatos, h beválik-e. Meg nekem amúgy tetszik is a koncepció, lehet h máshogy jobb lenne, de ez a brutál front7 az ő műve, tartsuk csak karban amíg lehet. Sőt ha JDRt viszik mondjuk HC-nak, én ha lehet utódnak akkor is inkább front7 gurut választanék, semmint DB gurut. Nem azért mert az egyik jobb lenne, mint a másik, hanem mert hozzám a front játéka áll közelebb

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
Szlartibartfaszt Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 53
Nos, 2007 után nincs idegenbeli győzelem 😀
2009 November 15 Indianapolis Colts 35-34 New England Patriots Lucas Oil Stadium
2010 November 21 New England Patriots 31-28 Indianapolis Colts Gillette Stadium

2012 October 21 New England Patriots 31-21 Denver Broncos Gillette Stadium
2013 November 24 New England Patriots 34-31 (OT) Denver Broncos Gillette Stadium
2014 January 19 Denver Broncos 26-16 New England Patriots Sports Authority Field at Mile High
2014 November 2 New England Patriots 43-21 Denver Broncos Gillette Stadium

Tény, hogy nincs idegenbeli győzelem., de az elmúlt 6 meccsből 4-et New England-ben játszottak, ergo így is 4-2. Egyébként nem a hazai pálya miatt nyert ennyiszer Brady, hanem mert Mannig féli őt és az egész Patriots-ot, mint ahogy általában az igazán kiélezett szituációkat is. Amikor SB-t nyertek, meglépte a saját árnyékát, de PO-ban ez azóta sem sikerült neki. Amikor igazán kellett (Saints elleni döntő második félidő, idei SB), akkor szinte mindig megremeg a keze. És mivel (nem meglepő módon) ő csapat vezére, a bizonytalansága sajnos átragad a többiekre is. Nekem ezzel együtt a kedvenc irányítom, mert élmény nézni, bármelyik csapatban is játsszon, de Manningnem egy nyertes típus. Az ő tehetségével legalább ott kéne tartania, mint Bradynek (nem passzolt yrd-ra meg TD-re gondolok, hanem PO győzelmekre, SB részvételre), de egyelőre csak a közelében van. Nagyon-nagyon jó ez a Denver, nagyon kijárna a SB győzelem nekik, de attól tartok, ez idén sem fog sikerülni.
több mint 9 éve
darth king New England Patriots 21
Említetted korábban, hogy a TB-PM mérlegnél nem szokták nézni, hogy hol játszották a meccseket. Nos, a kedvedért:
A Rókavárban 8-2. Ez csak a szokásos, TB bárki ellen megcsinálja. Csak akkor PM is bárki kategória.
PM hazai pályáján 3-3. Tud ennél TB jobbat is idegenben, de látatlanban mondom, hogy nem ez PM megszokott hazai mérlege.peterk2005
Ördög ügyvédjeként megkérdezném, hogy mi a helyzet, ha mondjuk 2007 után nézzük ezt a statot? Ha jól emlékszem azóta Brady sem nyert idegen meccset PM ellen. De lehet, hogy rosszul emlékszem 😊tomi-tomi
Nos, 2007 után nincs idegenbeli győzelem 😀
2009 November 15 Indianapolis Colts 35-34 New England Patriots Lucas Oil Stadium
2010 November 21 New England Patriots 31-28 Indianapolis Colts Gillette Stadium

2012 October 21 New England Patriots 31-21 Denver Broncos Gillette Stadium
2013 November 24 New England Patriots 34-31 (OT) Denver Broncos Gillette Stadium
2014 January 19 Denver Broncos 26-16 New England Patriots Sports Authority Field at Mile High
2014 November 2 New England Patriots 43-21 Denver Broncos Gillette Stadiumtamssss
több mint 9 éve
Minitron New England Patriots 1 057 — centerice-on Gronk84 nick alatt futok
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000422296/article/legarrette-blount-suggs-is-known-to-be-a-dirty-player

Ezen vannak felháborodva, ez kismiska a Welker hit-hez képest szerintem...StormST
Inkább a szándékosság ami itt döntő, Suggs egy barom semmi szükség nem volt arra a hitre, viszont Welker elkapás közben egy picin múlott szerintem hogy nem lett complet. Az hogy a sisakkal szándékosan ment gerincre azt kétlem DMc nem az éppen agyatlan kinyírós típus!ParadSEC
Mindegy, hogy szándékos, vagy nem, a lényeg, hogy védtelen emberre ment sisakkal előre. Nem is látta, hogy mit csinál. És ha Welker addigra mondjuk leül és a tarkóját kapja el?StormST
sok benne a ha... Akkor sem lett volna szebb ha vállvédővel kapja el, de kérdem én a Saftyk elméletben éppen erre vannak kitalálva amit a Cb nem tud megoldani a safty takarit! Bár megmondom nem tudom hogyan tudott volna másként odaugrani Welkert eltakaritani! Bármelyik poszton azonos játékos ezt csinálta volna! Az hogy érhetett volna zászlót nem kérdés, csodálkoztam is hogy nincs, de a fene se érti a mostani bírói hozzáállást!ParadSEC
Hát azért ha vállal megy az más, az nem üt akkorát és nem is olyan kicsi felületre koncentrálva, mint a sisak...

Itt az a gond, hogy még nem kellett takarítani, ez nem olyan szituáció volt, igaz ezt ő nem is tudhatta, mert a földet nézte... 😛StormST
DMC-re nem jellemző a hentesmunka, nem az a hard hitter safety típus amúgy sem. Sajnos rosszul jött ki a lépés, de nagyon. Wes-nek jobbulást kívánok, remélem, semmi komoly.

több mint 9 éve
burzum Denver Broncos 154
Black, köszi a DC elemzést, szokás szerint magas színvonalú lett.

Ennek kapcsán szeretnék bedobni egy témát, hátha kialakul egy jó diskurzus.

Egy részről azt mondjuk, hogy a defense szinte minden poszton nagyon jó, más részről mintha a pályán ez nem jönne ki eléggé. Mi a gond?
- az a néhány sérülés? (szerintem erre nem foghatjuk, szerencsés évünk van ilyen téren)
- playcalling?
- büntetések?
- esetleg az egész JDR védelmi koncepcióban nincs több?

Úgy érzem, hogy ilyen DL-lal, Von Millerrel, erős CB sorral, a korábbiakhoz képest jobb safetykkel többre kellene képesnek lenni (passz ellen és összességében is, de az "összességében jobbnak kellene lenni" úgy jön ki, hogy a futás ellen tök jók vagyunk, de a passz ellen bőven rosszabbak a keret adottságaihoz képest).

Köszi, ha érdekesnek találjátok, és esetleg véleményt nyilvánítotok.
(Az én véleményem az, hogy jövőre új DC-t kellene keresni, mert mintha az egész defense koncepció kevéssé lenne alkalmas a passz elleni védekezésre, mint más rendszerek; más csapatok esetleg gyengébb játékosállománnyal is jobban védekeznek összességében és passz ellen).

Még talán annyit megjegyeznék, hogy télen a playoffban gyakran felértékelődik a futójáték szerepe. Ez egyrészt fel fogja értékelni a (nagyon jó) futás elleni védelmünk szerepét, viszont sajnos az offense összteljesítményében is fontosabbá fog válni a futás...
több mint 9 éve
tamssss 31
Ördög ügyvédjeként megkérdezném, hogy mi a helyzet, ha mondjuk 2007 után nézzük ezt a statot? Ha jól emlékszem azóta Brady sem nyert idegen meccset PM ellen. De lehet, hogy rosszul emlékszem 😊tamssss
Általában is igaz, hogy 2009 óta sokkal kiegyenlítettebb a párharcuk.😊
(Hellóka, most nem trendvonalakat nézegetünk, hanem összképet!😀 )tomi-tomi
OK, ezért tettem fel a kérdést az, "ördög ügyvédjeként" 😊
több mint 9 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ördög ügyvédjeként megkérdezném, hogy mi a helyzet, ha mondjuk 2007 után nézzük ezt a statot? Ha jól emlékszem azóta Brady sem nyert idegen meccset PM ellen. De lehet, hogy rosszul emlékszem 😊tamssss
Általában is igaz, hogy 2009 óta sokkal kiegyenlítettebb a párharcuk.😊
(Hellóka, most nem trendvonalakat nézegetünk, hanem összképet!😀 )

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)