NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Jason Jones családi okok miatt nem volt ott a csapat két edzésén, a 7 hónapos kisfián kellett sürgősségi műtétet végrehajtani. A kicsi már jobban van, Jones csatlakozott a csapathoz és játszik vasárnap.

A Hálaadás napi mérkőzés szünetében az Academy of Arts and Sciences show choir & band & dance team lép fel. A meccs előtti Himnuszt a 12 éves Quintavious Johnson (America’s Got Talent döntős) énekli majd.

Tudtátok, hogy Bill Belichick 1976 és 77 között a Detroit Lions edzői stábjának volt a tagja? Assistant special teams coach és wide receivers coach volt.

Talán a rengeteg kritika hatására Joe Lombardi változtatott az eddigi módszerein és 20%-al csökkentette a Pats elleni playbook-ban szereplő játékok számát. Reméli, hogy ezáltal javulni fog a kivitelezés.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Már csak egy hét van a Hálaadás napi rangadóig és így mi is az utolsó előtti részhez érkeztünk a "Kérdezz-felelek" írásunkkal. Lássuk a 4. részben milyen remek kérdésekkel okoztunk nehéz perceket a másik félnek:

Bazza kérdez tüsi91 válaszol:


2015 február 2 délelőttje van, egy újabb unalmasnak ígérkező hétfő. A Super Bowl megtekintése miatti fáradtságtól és a Lions győzelme miatti szomorúságtól nem indul valami jól a napod. Kávét kortyolgatva a reggeli híreket olvasgatod az interneten amikor megcsörren a telefonod. Kicsit távolinak tűnő hangot hallasz a vonal másik végén, George H. McCaskey a Bears elnöke az. A meglepődöttségtől válaszolni is alig tudsz. Ő elmeséli Neked, hogy Phil Emery már nem a Bears General Manager-e, a mai nappal távozott a csapattól. A vezetőség alkalmasnak talált Téged arra, hogy meghallgasson a pozícióra. Ehhez egy nagyjából 10 pontos listát kell felállítanod, melyben elmondod, hogy melyek lennének a legfontosabb teendőid a 2015-ös offseasonban.
Kitérve természetesen az edzőkre (maradjon e Trestman és stábja, ha nem akkor milyen típusú edzőkkel képzeled el a jövőt) a játékosokra (irányítókérdés, magas fizetésű de nem teljesítő játékosok, lejáró szerződések, új igazolások) a draftra (hol nincs elég tehetség a csapatban?) és bármi általad fontosnak tartott részletre.
Választ szeretne kapni, hogy miként vezérelnéd a csapatot az NFC North élére és törnéd meg a Green Bay évek óta tartó dominanciáját és a feltörekvő Lions lendületét.
Belenézhetünk mi is a terveidbe?


Ennek a kérdésnek az első része egy párhuzamos univerzumban játszódik, a másik pedig nem túl valószínű.

„A Super Bowl megtekintése miatti fáradtságtól és a Lions győzelme miatti szomorúságtól nem indul valami jól a napod”

Reménytelen, hogy ez a franchise valaha emelkedő pályára álljon. Fogadok rá, ha véletlenül egyszer Super Bowlba jutnánk, odafelé lezuhanna a repülőgép.MacPhisto - aranyköpések topik
(A februári GM váltás, keresgélés picit már késői, legyen ez a GM meghallgatás mondjuk január 1-jén.)

Kezdjük a legfontosabbal. Tisztázzuk a táplálékláncot: CEO > GM > HC.
Marc Trestman és stábja nem marad. Az ütemterv a következő. A következő két hétben a HC jelöltek meghallgatása, majd a szűkítés után második körös interjú. Azaz 3 hét múlva új HC van, aki kialakítja a stábját.

A főedzővel kapcsolatos legfontosabb elvárás, hogy az egész játékot lássa át, offense, defense, ST egyaránt. A HC nem lesz koordinátor, nem lesz play caller, HC lesz. Alapban védelmi felfogású, éles helyzetekben bizonyított HC-t képzelek el. (Nem feltétlen kell HC múlttal rendelkeznie.) Olyan embert, aki már megmutatta, hogy képes felkészíteni az alá adott játékosokat mentálisan mérkőzésről mérkőzésre. Olyan embert, akiért tűzbe mentek az eddigi játékosai. Olyan embert, aki tudja mit jelent a Chicago Bears, olyan embert, aki tudja mit jelent a Monsters of the Midway, olyan embert, aki tudja milyen egy kemény defense.
A stábot a HC választja ki, az én jóváhagyásommal, annyi kitétellel, hogy a 4-3-as védelem marad, ehhez adott az emberanyag.

Legalább 3 éves tervben gondolkodok, melynek első fő pontja a védelem, s elsősorban a front seven felépítése.

Ebből következik, hogy Jay Cutler marad az irányító. Nincs elérhető jobb opció a piacon, a drafton pedig olyan játékost választunk első körben, aki hosszú évekig meghatározó tagja lehet a védelemnek.

Szeretnék egy agresszívabb, fizikálisabb Bears D-t látni a pályán. Ennek szellemében kezdem el a roster kialakítását.
Lényegesebb free agentek közül nem tér vissza: Briggs, DJ Williams, Conte, Garza, Paea, Morgan, Tillman
Újra igazoljuk: De la Puente, Sharpton
Cutoljuk: McClellin, Greene

Az idei offseason céljai (nevek nélkül, fontossági sorrendben)
- 2 kezdő LB (WLB és MLB), akik nickel packageben is pályán vannak
- fal közepére Nick Fairleyt leigazolni + még egy veterán kiegészítő játékos
- pass rusher DE (elsősorban draft, aki 2016-ban kezdő lehet)
- kezdő FS megszerzése
- tapasztalt CB igazolása, aki nickel csomagban játszik
- RT poszton versenyhelyzet kialakítása
- használható backup TE
- a keret feltöltése olyan játékosokkal, akikből masszív ST-t lehet összerakni

Ha nincs egy Manning, Rodgers, Brady, (Luck) kaliberű irányítód, akkor úgy tudsz sikeres lenni, hogy mindent elkövetsz, hogy a felsorolt QB-kat üsd-vágd. A Chicago Bearsnek csak úgy lehet esélye Rodgers ellen, ha van passrush. Úgy lehet esélye bárki ellen, ha van passrush. A secondary nem jó, de ezen úgy is segíthetsz, ha tudsz nyomást generálni. Ez a kulcs az én szemléletemben, ezért helyezzük erre a hangsúlyt, ezért szeretnék sebességet vinni az LB sorba.

Offense oldalon a jelenlegi keretből is meg kell oldani, hogy ne 17-21 pont között szerezzenek meccsenként, hanem stabilan 25-30 között. Megvannak azok a játékosok, meg van az az irányító, akinek az erősségeire építő támadójátékkal adott cél lehet a PO-ba kerülés. Az idei offseasonban offense oldalon a fő cél a sebesség hozzáadása a csapatrészhez, elsősorban pedig az 5-10 yardok közötti passz játék elősegítése, valamint a rövid yardos szituációk hatékonyabb megoldása.
A következő év fontos teendője az OL rendbe tétele lesz. Mindenképpen szeretnék egy fizikálisan erősebb belső 3-ast a pályára rakni, így 2016-ban egy új LG, és egy új center fog kezdeni.

Ennél a csapatnál, amíg én vagyok a GM rend lesz. Nem lesznek primadonnák, egység lesz. Aki az egység ellen van, az repül. Mert a képességek mellett az emberi tulajdonságok épp oly fontosak.

A drafton olyan játékosokat keresünk, akik nyertes típusok és futballisták, nem csak jó atléták. Nem a kispadra fogunk draftolni 2015-ben, olyan srácok jönnek, akik rookie évükben is jelentős játékidőt kapnak.

Minden lépésnek egy célja lesz. Visszahozni a Chicago Bearst, visszahozni a franchise profilját, jelleget ölteni a csapat köré, amivel a szurkolók azonosulni tudnak. S legyőzni a Green Bay Packerst.

tüsi91 kérdez Bazza válaszol:


Jay Cutler évek óta a közvéleményt legjobban megosztó Bears játékos. Tény, hogy a személyisége nem éppen szokványos, s közel sincs pl. Aaron Rodgers szintjén. Milyen játékosnak tartod Te, mint a rivális csapat szurkolója? Jó döntés volt véleményed szerint hosszabbítani vele? Sikeres lehet ő az elkövetkező években a Bearssel? Némi párhuzamot lehet vonni Cutler és Stafford között: mindkettőjük jó képességű, már rutinosnak számító játékos, azonban hosszútávon nem konzisztensek. Összehasonlításképpen Stafford eddigi karrierjét milyennek véled?

Egy olyan dologgal kezdeném a mondandómat amire talán kevesen emlékeznek. A Bears annak idején pont a Lions orra elől happolta Cutlert. A korábbi Denver irányítóért szinte ugyanazt az ajánlatot tette le a két csapat, csak a Broncos jobb rövidtávú opciónak találta a Bears ajánlatában szereplő Kyle Ortont mint a Lions-éban található Daunte Culpeppert. Tehát tulajdonképpen a mackóknak köszönhetjük, hogy Matt Stafford a Lions irányítója lett.
Nem szeretném csak Cutlerre leszűkíteni azt a szituációt amiben jelenleg a Bears van. Annyiban könnyebb a rálátásom, hogy tavaly pontosan mi is ugyanebben a helyzetben voltunk. Egy sokkal többre tartott csapat, tele tehetségekkel, élén egy inkompetens edzői stábbal. Borítékolható a váltás idén tavasszal (vagy már hamarabb) nálatok is.
Szerintem pont ideális Cutler szerződése abból a szempontból, hogy 2016ban viszonylag kis dead money-val kitehető a csapattól. Így a várhatóan érkező új stábnak lesz egy (esetleg két) éve eldönteni, hogy valóban ő e a jövő irányítója nálatok. Pont ezen okokból hoznék én olyan offense beállítottságú HC-t a csapathoz aki leginkább az irányítók képzése terén jeleskedik. Trestman is nagy QB gurunak volt beállítva, de nagyon messze van attól a látottak alapján.
Bár nehéz 10 meccs alapján ítélni, de ez a Lionsnál nem sikerült rosszul. Legalább a labdaeladások számát sikerült limitálni és a dobómozdulatát javítani. Nálunk ugyebár Caldwell HC, Lombardi OC és Jim Bob Cooter QB coach is rengeteget foglalkozik Matt játékával.
El is érkeztünk oda, hogy megválaszoljam a kérdéseket is.
Kevés Bears meccset látok de állandó olvasója vagyok a Bears topiknak. Vannak olyan érvek és ellenérvek Cutler ellen és mellett aminek igazat kell, hogy adjak. Beállni egyik csoportba sem szeretnék, mert ahhoz jóval több ismerettel kellene rendelkeznem az offense-etek felépítéséről és hibáiról.
Nem fogok meglepetést okozni, én nem szeretem Cutlert és nem is bánom, hogy nem lett a Lions irányítója. Nem szeretem az olyan játékosokat akinek a tekintetében a minimális szikrája sincs meg az akaratnak és az elhivatottságnak. Az egész emberről meg süt egy hatalmas szintű flegmaság amit csak olyan esetekben tud levetkőzni amikor kap pár komolyabb ütést a meccs elején. A játékával sem vagyok kibékülve mert nála állandóan benne van a pakliban, hogy több rossz döntéssel elveszti a meccset a csapatnak de persze több esetben pedig igazi rémálom az ellenfél védőinek amikor éppen olyan napja van. Ennek ellenére jó döntésnek tartom, hogy hosszabbítottak vele. Egyrészt nem volt jobb opció a csapat előtt (egyik FA QB sem volt jobb nála és drafton sem volt olyan pozícióban a csapat ahol elméletileg franchise QB-t szokás választani) másrészt egy megfelelő stáb szerintem tudná olyan irányba módosítani a játékát, hogy sokkal hasznosabb és kevésbé csapongó legyen és ezáltal sikeres is legyen a csapatával. Hatalmas kérdés, hogy mennyire hisznek benne a társak.
A következő év mindent el fog dönteni, mert az is benne van a pakliban, hogy hoznak a nyakára végre egy komolyabb vetélytársat.
Amikor a kérdéseken gondolkoztam benne volt a pakliban, hogy hasonló kérdést címzek én is feléd (Stafford vagy Cutler?). Mivel én általában fejben meg is válaszolom azokat így nem ért felkészületlenül a dolog. Amikor a gyengeségeiket kezdem el sorolni magamban akkor mindkettőjüknél ugyanoda lyukadok ki, igazi up & down playerek mindketten. Soha nem lehet tudni, hogy épp melyiket kapod tőlük. A válaszom mégis egyértelműen Stafford. Leginkább Matt mellett szóló érv (amellett, hogy én már most is jobb játékosnak tarom), hogy Staffordban sokkal több fejlődési lehetőséget látok még (főleg a kora miatt) illetve az a clutch faktor ami szerintem Cutlerben kevésbé van meg a végjátékokban. Persze egy irányító sikeresség nem csak saját magán, hanem a külső körülményeken (elkapók, futójáték, támadófal, edzők) múlik, de ebben talán egyikük sem élvezett az utóbbi években nagy előnyt.
Remélem Cutler nem ellenünk fogja idén bizonyítani, hogy milyen jó játékos. Bár a csoportriválist elütni a rájátszástól az egyik legjobb érzés.

több mint 9 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 797 — 258. §
Más eseteknél ilyenkor miért nem számít birtoklásnak és kezd a fogadó csapat 1 yardról? Miért számít ez birtoklásnak ha elkapásnál vagy INT-nél nem lenne az?Bazzani
Milyen más eset(ek)ről beszélünk? Mert ha az ítélet labdabirtoklás, akkor ezzel automatikusan halottá válik a labda, melyet semmi esetben nem lehet visszahordani.baggio
Többször láttam már ugyanilyet amikor a puntoló csapat játékosa ekkora birtoklás után visszapöcizi a labdát és ott ér véget a játék ahol a csapattársa megállítja.
Elsőre itt sem ítéltek birtoklást, ha a Cards játékos kapja el nem Ross akkor onnan jöttek volna ahol megáll a labda.Bazzani
Ezért írtam, hogy ha az ítélet labdabirtoklás, ott rögtön halottá válik a labda (és a játékvezető a sípjába fúj), ellenkező esetben viszont csak bean baget dob oda és még tart a játék. Viszont az esetet ugye vissza is lehet nézni, és akár utólag is ítélhetnek labdabirtoklást és ezzel együtt dead ballt (ahogy azt tették itt is). Abban egyetértünk, hogy szerintem is rossz döntést hoztak, mert ha a BJ és a FJ/SJ az akció közben nem érezte úgy, hogy elég ideig birtokolta az arizonai a játékszert, azt ne már a replay booth és a referee döntse el hasonlóan szubjektív szempontok alapján... Ilyen alapon a kérdéses pass intererence-eket is vissza kellene nézni.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Más eseteknél ilyenkor miért nem számít birtoklásnak és kezd a fogadó csapat 1 yardról? Miért számít ez birtoklásnak ha elkapásnál vagy INT-nél nem lenne az?Bazzani
Milyen más eset(ek)ről beszélünk? Mert ha az ítélet labdabirtoklás, akkor ezzel automatikusan halottá válik a labda, melyet semmi esetben nem lehet visszahordani.baggio
Többször láttam már ugyanilyet amikor a puntoló csapat játékosa ekkora birtoklás után visszapöcizi a labdát és ott ér véget a játék ahol a csapattársa megállítja.
Elsőre itt sem ítéltek birtoklást, ha a Cards játékos kapja el nem Ross akkor onnan jöttek volna ahol megáll a labda.

több mint 9 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 797 — 258. §
Kérlek segítsetek egy kis szabály magyarázattal.
Ha 5 yardon belül a WR és a CB szemtől szemben "hadakozhatnak" kézzel, akkor hol van a határ, hogy az def vagy off pass interference? topmodell
Az 5 yard csak DB-re vonatkozik, az elkapó csak egy yardig "blokkolhat", az ellökés meg nyilvánvalóan PI mindkét félnek minden esetben. Hogy a védő mennyire játszotta el a nagyhalált, az már más kérdés, de az egyik bíró egy az egyben ezt az esetet figyelte, szóval ilyenkor nincs mit tenni, mint megbízni az értékítéletében.

Más eseteknél ilyenkor miért nem számít birtoklásnak és kezd a fogadó csapat 1 yardról? Miért számít ez birtoklásnak ha elkapásnál vagy INT-nél nem lenne az?Bazzani
Milyen más eset(ek)ről beszélünk? Mert ha az ítélet labdabirtoklás, akkor ezzel automatikusan halottá válik a labda, melyet semmi esetben nem lehet visszahordani.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
És egy városi legenda szerint a Lions 0-16os csapat ilyenkor összeül és pezsgőt bont, hogy ők maradtak az egyetlenek 😊

Persze gratulálok a Raidersnek!topmodell
Halál ugyanezt írtam hajnalban a Raiders topikba.
Több like-ot kaptam rá mint az összefoglalóra amit 3 óra hosszáig írtam. 😊

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Kérlek segítsetek egy kis szabály magyarázattal.
topmodell
Ez egy sima eljátszott fault volt (már ha a szabályok szerint ez már illegális területnek minősül) amit megettek a bírók.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én is kérdezek egyet.
Íme a visszafújt punt return.

Ugye az alapfelállás szerint azért fújták vissza mert a Cards játékos birtokolta a labdát a gólvonalon. Ezért az egy yardosról indultunk.
Elég sok hasonló játékot láttam. Ha Ross nem indul el a labdával mert egy piros mezes megfogja a labdát akkor a büdös életbe nem vizsgálták volna az esetet és kb 5 yardról jöttünk volna.
Más eseteknél ilyenkor miért nem számít birtoklásnak és kezd a fogadó csapat 1 yardról? Miért számít ez birtoklásnak ha elkapásnál vagy INT-nél nem lenne az?

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan


Kérlek segítsetek egy kis szabály magyarázattal.
Ha 5 yardon belül a WR és a CB szemtől szemben "hadakozhatnak" kézzel, akkor hol van a határ, hogy az def vagy off pass interference?
MErt ebron esetét off pass interferencenek fújták. Pedig én úgy láttam kézzel dolgoznak, aztán Staff passza előtt a CB hátraesik... és 5 yardon belül is van!
Hogy szól a szabály? illetve hogyan működik a gyakorlatban?!
(bocs az alapvető értetlenkedésért)

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Ajánlom figyelmetekbe:

 www.prideofdetroit.com/2014/11/21/7254151/detroit-lions-new-england-patriots-game-plan-weaknesses

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
És egy városi legenda szerint a Lions 0-16os csapat ilyenkor összeül és pezsgőt bont, hogy ők maradtak az egyetlenek 😊

Persze gratulálok a Raidersnek!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Jason Jones családi okok miatt kihagyta az edzést, és hétvégén se biztos a játéka.

Fauria 4 azaz 4 snapet volt fent a pályán. lett volna inkább inaktív.

Nem Van Noy-é volt a hosszú visszahordásnál múlthéten a tackle?

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
I'm dead serious, I want Joe Lombardi gone.random Lions drukker

Nehéz helyzetben vagyok. Nagyon ritka, hogy ennyire kevés gondolatom van egy Lions meccsről.
Egy olyan meccset buktunk el amit előre is vereségnek könyveltem el, de mégis nehezebben emésztem meg mint hittem. Hogy miért? Talán azért mert most bizonyosodott be, hogy a támadósorunk teljesen alkalmatlan egy komoly csapat elleni éles PO meccsre. Persze lehet áltatni magunkat, meg Pats elleni győzelemről beszélni de a valóság az teljesen más.
Nézzük mi jutott mégis eszembe, jöhet az eheti "Ahogy Bazza látta":

A nap hőse:

A védelem a korán bekapott pofonok ellenére remekül küzdötte végig a "12 menetet". Rájuk el tudom mondani, hogy állva haltak meg. A támadók viszont letolt gatyával várták a behatolást. Meglepő de ma mégis közülük választottam valakit. Joique Bell volt az egyetlen aki értékelhető teljesítményt nyújtott az offense-ben.
The silver lining is Joique Bell. He was the only one on offense who came to play.
Aki szokta olvasgatni a soraimat az bizonyára tudja, hogy nagy rajongója vagyok a srácnak. Az én szememben ő egy "mini" Marshawn Lynch. A yardjait általában nem a fal fantasztikus produkciójának hanem a saját testi erejének és állhatatos játékának köszönheti. Bátran belemegy az ütközésekbe, sokszor több védő sem tudja ledönteni.
He's a reckless runner, he's got power, he's deceptively elusive, and I think he does a good job. He wants the ball in his hands and he's been able to make some great runs and make some tough catches when he's had to.Jim Caldwell
Mára eljutottunk oda, hogy jobban örülök ha ő játszik mint az idény egyik legnagyobb csalódása Reggie Bush.
A Cardinals elleni meccsen 85 futott és 30 elkapott yardig jutott. Legjobb futása 33 yard volt, ami a leghosszabb labdacipelés volt idén a csapatnál és a második legnagyobb Bell egész karrierjében.

A nap hülyéje:

Terrible. Play. Call.
Ez a rövid és velős vélemény mindent elmond Joe Lombardi vasárnapi produkciójáról. Korábban azt írtam, hogy a sérülések és a kevés meccs miatt nehéz ítéletet mondani Lombardi eddigi munkájáról. Most jött el az a pillanat amikor bátran ki merem jelenteni, hogy nem alkalmas a feladatra. Most sokan azt gondolhatják, hogy korai még ítéletet mondani. Nekünk most igazából egy dolog van amiből roppant kevés van, az időből. Valamelyik nap olvastam a Bears topikban egy remek gondolatot miszerint a szurkolónak a legfontosabb a remény. Nekünk nem reményre van szükségünk hanem győzelmekre, mert nekünk ez az a szezon amikor marhára meg kell mutatni a tökeinket. Miért? Mert ez a védelem a nyáron a darabjaira hullhat, mert a mackók és a vikingek nem lesznek mégegyszer (egyszerre) ilyen gyengék, mert 7 győzelemmel állunk és innen meg lehet csinálni.
Ezért bosszantó, hogy a támadók koordinátora jelenleg úgy fest a vonal mellett mint egy kiscsávó aki meglépett New Orleans-ból a csapat 1998-as playbookjával és most abból próbál ötleteket meríteni és nem érti, hogy ez miért nem működik. Amikor ideérkezett a csapathoz (eredetileg amúgy a jelenlegi Dolphins OC-t Bill Lazort akartuk megszerezni) a csapból is az folyt, hogy mekkora agy és mekkora újításokat fogunk majd látni. Azonban a Giants meccset leszámítva ez eddig egy hatalmas nagy nulla. (A táblára felrakott pontok az első meccs óta: 7, 19, 24, 17, 14, 27, 22, 20, 6 és ezekben persze vannak a védelem által szerzett pontok is.) Belegondolni is rossz, hogy ez mire volna elég ha nem a liga legjobb védelme mentené meg rendszeresen a csapat seggét.
Folyamatos leépülést látok főleg a támadófal és a futójáték áll romokban:
Only Kaepernick and Newton have been sacked more than Stafford. 32 for those guys and 31 for Stafford.
The Lions rank 30th in the league in rushing yardage at 79.8 per game.

Rátérve a hétvégi mérkőzésre arról is van pár észrevételem.
Az egész meccsen egy azaz egy pontszerző drive-ot sikerült összerakni, ahol is az ellen 35 yardosáig sikerült menetelni. (A másik pontszerzés Vaughn INT-e után született.) Önerőből egy alkalommal sem jutottak el az Arizona vörös zónájába (drive-ok zárása: saját 28, ellen 40, saját 29, ellen 40, saját 44, saját 45, ellen 47, saját 22).
Egy újabb remek adat:
Lions went without a TD for the first time in a game since a 20-6 loss to San Francisco on Dec. 27, 2009.
A legszembetűnőbb, hogy mennyire elvesztette a fonalat Megatron visszatérése óta. Nem lett rosszabb a játék csak még a korábbinál is kiszámíthatóbb. Háromféle passzjátékot kell megfogni ellenünk azóta. Gyors slant passz Johnson-nak, RB screen és 10 yardon belüli passz Ebron-nak. Ha ezeket le tudja védekezni egy defense akkor halottak vagyunk. Ilyenkor következik végső esetben a "dobd fel Megatronnak bármi is lesz" nevű játék amit még Linehan vésett fel az edzői szoba falára.
Vérlázító, hogy egy bombaformában lévő Golden Tate felé mindösszesen 2 passz megy (mindkettő az első félidőben), mikor rendszeresen üresre játszotta magát. A Calvin Johnsont jól helyettesítő Fuller labdát sem kap, de az idén több nagy játékot bemutató Jeremy Ross sem büszkélkedhet túlságosan az egyszem elkapásával. (Összesen 6 játékos felé ment labda: Megatron 12, Tate 2, Bell 5, Riddick 6!!!, Ebron 4, Ross 1) Amúgy nehéz úgy játszani ezt a játékot ha a 3.kísérletre átlagosan 8,9 yardot kell haladni...
Caldwell persze teljesen elégedett Lombardi playhívásaival és az ellenfél remek védelmének tulajdonítja a csúfos produkciót. Kérdem én, hogy a playoffban majd rosszabb defense-ekkel fogunk találkozni? Megsúgom nem.

Egy szurkolói kritika az OC felé:
The only person worse at their job than Joe Lombardi is Jerome Boger.
Látva a bírók teljesítményét ezek elég kemény (de jogos) szavak.
Belegondolni sem merek, hogy ezzel a produkcióval mi vár ránk a pontokat ipari mennyiségben termelő Pats otthonában.

A nap meglepetésembere:

Josh Bynes már szerepelt korábban ebben a rovatban, de akkor még nem gondoltam, hogy az év ezen szakaszában ilyen jelentős szerep hárul majd rá a védelemben. Sajnos Tahir Whitehead egyre használhatatlanabb a passzok levédekezése terén, ezért ez a feladat leginkább Bynes-ra vár. Ezt a hétvégén egy remek INT-el hálálta meg ami amúgy karrierje első ilyen labdaszerzése volt.
 www.detroitlions.com/media-center/videos/Highlight_Bynes_intercepts_Stanton/71a065f6-25e5-4952-8052-1573ca5507da

Kedvenc play:

 www.detroitlions.com/media-center/videos/Highlight-Bell-catches-a-screen-pass-for-21-yards/8951244a-49a9-43a8-a1a1-63b9d71683d5
Egy remek játék arra, hogy miként szabaduljon ki egy csapat a szorult helyzetből. Egy a sok RB screenből ami tényleg sikerült...

Amin jót nevettünk:
Rövid összefoglalás a bírók tevékenységéről:

Amin már nem annyira nevettünk:
How Jerome Boger's officiating crew still gets to call games is the biggest mystery in the NFL.

A nap képe:

Matthew Stafford has passed 20,000 yards in his career. Fastest in NFL history (71 games)

Na jó kaptok valami szebbet is:


Újoncfigyelő:
Eric Ebron múltheti sérülése után 33 snap-et játszott amiben 4 passzból 22 yardnyi elkapást jegyzett. Feltűnően rosszul dolgozott a passzblokkolásoknál. Van Noy kicsit több játékidőt kapott mint múlt héten (7DEF és 17ST snap), megcsinálta első nagy játékát egy remek TFL formájában ahol Ellington volt a szenvedő alany. Swanson végigjátszotta a meccset RG poszton és csupán egy irányító siettetést jegyezhettünk fel nála, bár a PFF nagyon rosszra értékelte a játékát (-4,2) a gyenge run blocking miatt. Cornelius Lucas 15 játékban volt fenn Waddle mostmár menetrendszerűnek mondható sérülése miatt, míg Caraun Reid csupán 4szer tűnt fel a védelemben.

több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Ihedigbora Tom Bradyvel kapcsolatban a legnagyobb benyomást a haja tettte és nem az hogy kiégett.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 624

choose life
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Ismerős érzés.
De ettől függetlenül nem fogjuk elszurni. 10-6 elég iden.
Es még harmat csak megfogunk nyerni. Erre ez a vedelem siman kepes!
Viks, Bears, Tampa... Vannak azert nyerhető meccsek.
Az "utemtervben" nálam a vasarnap is vereség.
De ez nem számít.
Mindig a következő meccsre kell koncentrálni.
Hatha minden összejön és csodát teszünk.
A csoportot úgyis húzza a Packers. Nagyon belendultek.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Igazi old school Lions drukker hétfő. Gyűlölöd a bírókat, pokolba kívánod az OC-t, fáradt vagy és csalódott, sokadszor nézel rá a draft időpontjára.
Drága barátaim ez a jövő héten még rosszabb lesz amikor a Pats porig aláz minket.
Képesek vagyunk 7-2-ről pofára esni? Szerintem igen.
Detroit Lions én így szeretlek.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Mindig is "szimpatikus" volt ez a pösze (valószínűleg spanyol ajkú) főbíró. Eddig azt mondtam hogy metroszexualis de mostantól simán lebuzizom!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Soha de soha az életben nem gondoltam volna, hogy visszasírjuk Linehant. De Lombardi egy komplett idióta.
Amióta visszatért Megatron teljesen elvesztette a fonalat.
Nem dobat Tate-re a második félidőben amikor az elsőben 2 elkapásból 41 yardot csinál?
Úristen.
Nyomorultul el fog minket verni a Pats is ezzel a játékkal.

több mint 9 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 772 — Detroit vs. everybody
Na meg a visszafújt puntvisszahordás. Tetves kibaszott bírók.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

Nem 1st down.


1st down.

Köszönjük.
Nem érdemeltünk győzelmet mert Lombardi szánalmas de ne így kapjunk ki.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Elfelejtettem tippelni.
6 pontos vereséget tippelek, de én leszek a legboldogabb ha nem jön be 😉

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Inactive for the #Lions today are: Bush, Pettigrew, Fairley, Warford, Moore, Webster and Broyles.valakis
Tudnám, hogy Pettigrew miért inaktív. Egész héten fullban edzett.

több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Inactive for the #Lions today are: Bush, Pettigrew, Fairley, Warford, Moore, Webster and Broyles.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
silent7939 Arizona Cardinals Clemson Tigers 4 928 — Látens Jags fan... :)
Topmodell!
Majdnem elmaradt!
Kikapunk 4-el.
Matt 2INT és 5sack.
Ellington és Brown ketten 3TD.Bazzani
Ezzel kis is egyeznék 😀