NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 9 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 654 — Bears & Illinois fan
Én továbbra is azt mondom, hogy 10 győzelem nem elég.

Reiff és Bush játszhat a Tampa ellen, Warford talán a vikingek ellen, Fairley a rájátszásra.

Remélem ez a meccs kihoz minket a gödörből.Bazzani
Grat! Örülök, hogy rajtunk keresztül sikerült kimászni a gödörből.... 😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Holnap Újpest meccs után megírom, estére kinn lesz.
Az anyagot már kigyűjtöttem hozzá. 😊

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Nagy varom az ahogy Bazza látta részt. Igaz most sok ido van a következő meccsig, de talán most egy pozitív lelkesítő hangvételű írást kapunk! 😊

Persze a helyen kell kezelni ezt a győzelmet mert ettől még nem lett jó az offensünk. De a tegnapi produkció eltakarta a hibáinkat.


Az meg van hogy a Bears 2011 week 3 óta nem futott ilyen keveset egy meccsen. Nem akarok hülyeséget írni, de talán 30 Yard környékén tartottuk őket!!!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
A büdösfejűek beleeshetnének a gödrünkbe...MacPhisto
Elso lépésnek:
Nagyon bízom a hazafiakban, hogy vasárnap móresre tanítják a sajtfejűeket.
Aztán johet a többi sorba. Bár az tény hogy számukra ez az utolso nehez meccs. A többi mind konnyebb.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Ez a nem mind1:
@Justin_Rogers: PFF credits Ansah with 10 (!!!) QB hurries yesterday and 12 overall pressures. That's unbelievable.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 772 — Detroit vs. everybody
A büdösfejűek beleeshetnének a gödrünkbe...

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én továbbra is azt mondom, hogy 10 győzelem nem elég.

Reiff és Bush játszhat a Tampa ellen, Warford talán a vikingek ellen, Fairley a rájátszásra.

Remélem ez a meccs kihoz minket a gödörből.

több mint 9 éve
Blevi 8 298 — Lions & Cowboys fan
Nem is a kalkuláció miatt írtam. Abban a szerencsés helyzetben van a csapat hogy egyetlen "in the hunt" csappattal sem játszunk és adott esetben saját kezünkben van a sorsunk és szerencsés esetben a Lambeaun a NORTH-ért játszik két biztos PO-s csapat.
több mint 9 éve
Blevi 8 298 — Lions & Cowboys fan
Cowboys topicból.

Cardinals (9-2): KC, Rams, Seahwks, 49ers
Eagles (9-3): Seahawks, Cowboys, Redskins, Giants
GB (8-3): Pats, Falcons, Bills, Buccaners, Lions
Lions (8-4): Buccaners, Vikings, Bears, GB
Seahawks (8-4): Eagles, 49ers, Cardinals, Rams
Cowboys (8-4): Bears, Eagles, Colts, Redskins
49ers (7-5): Raiders, Seahawks, Chargers, Cardinals

Szerintem jó poziban vagyunk. Van 3 must win meccsünk relatív könnyebb „kötelező” jellegű győzelmek, amivel mostanában azért hadilábon állunk. 11-4el jó lenne a Lembaura menni…
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 220 — E/1
Igy kell ezt csinalni! 😉
Grat!

ÚJPEST , ATLETI , WHUFC
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
116-os qb rating. Gyanítom ez messze a legjobb idén 😊))

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Jééééé!
Tudunk támadni!Hege
A Bears secondary ellen.
(Ezt azért tegyük hozzá)

De jó volt végre egy olyan meccset latni ahol Stafford és z offense jónak tűnt.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nemm számoltam még utána.
Mi nyerjünk még hármat, akkor baj nem lehet.

több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Még 3 kell.
Gyerünk tovább!Bazzani
Philly-Dallason kinek a veresége jönne jobban nektek?
több mint 9 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
17 pont, szóval a tippem bejött. Nem számítottam Allen sackjére, ez lehetett a probléma, különben a Bears jó volt az általam saccolt 10 pontra. Tükörsima meccs volt.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Még 3 kell.
Gyerünk tovább!

több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 631 — a new hope (again)
Bazza, ez tényleg szarul hangzik 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Bush helyett hozni kell valakit nyáron, mert ez nem állapot.
Stafford-ot meg a jóisten védje, mert Lucas nem fogja az biztos.
Kemény az OL: két UDFA OT, két karrierje végén járó veterán és egy első éves rookie. Jézusatyám.
Azt meg végképp nem értem, hogy Broyles miért nem játszik, főleg a múltheti WR teljesítmény után.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Inactive for #Lions today: Reiff, Bush, Fairley, Warford, Moore, Broyles and Webster. Lucas to start at LT. Bell at RB. Swanson at RG.valakis
Van bajunk!
Egyébként is szar az o-line, de ezzel az osszetetellel eselytellennek tűnik hogy valami értékelhető produkciót nyújtson az offense.

Bushróleg hetek óta halljuk, hogy mindjárt visszajön.
Ennyi serules mint ami iden súlyt minket a világon nincs.
Tavaly ilyen szempontból nagy szerencsénk volt. hamar meglett a böjtje 😕

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Inactive for #Lions today: Reiff, Bush, Fairley, Warford, Moore, Broyles and Webster. Lucas to start at LT. Bell at RB. Swanson at RG.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
A holnapi hálaadás focira 5 pontos győzelmet tippelek a Bears ellen!
Nyerni kell!!!!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Ross mennyire hatékony idén? (az első 5 tényleg ennyit kapott el nfl.com szerint is) kb értelemes visszahordása még nem volt, de legalább ő is elejtett egy td-t a hétvégén.
 twitter.com/fbgchase/status/536921153152237568

De nézzük a pozitívumot, kivágtuk a playbook 20%-át máris 3 ponttal többet szereztünk!
Kint már pedzegetik hogy Winnt is használhatnánk gyakrabban.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

Eljött a meccs amire nagyon vártunk ezáltal sajnos a "Kérdezz felelek” sorozatunk utolsó része is.
Remélem kicsit példát is mutattunk abban, hogy jól megfér két csoportrivális drukker egymás mellett, avagy nem mindig támad az oroszlán a medvére.
Ezúton köszönném meg tüsi91-nek a remek kérdéseket és a még annál is jobb válaszokat, remélem Neked is jó móka volt az egész. Talán másoknak is okoztunk pár jó pillanatot, jövőre is kitalálok majd valami hasonlót ha lesz rá igény.

Bazza kérdez tüsi91 válaszol:


Nehezen vallja be a drukker, hogy a csoportriválisok csapatában is játszanak olyan játékosok akik valamilyen okból kifolyólag szimpatikusak. Ennek oka lehet a pályán mutatott teljesítmény vagy a pályán kívüli viselkedés. Tudsz 3 ilyet felsorolni az NFC North másik három csapatának játékosaiból (persze rövid indoklással)?
Illetve ha össze kellene raknod egy edzői stábot (HC, OC, DC, ST) a csoport jelenlegi koordinátoraiból akkor kik szerepelnének benne?


Erősen meg kell erőltetnem magamat, hogy 3 játékost mindegyik csapatból összeválogassak, aki megfelel ezen kritériumnak, de természetesen azért sikerül. Hozzá kell tennem, hogy a játékosok pályán kívüli ügyeiről annyira nem értesülök (leszámítva Adrian”jól megvesszőzte a gyerekét” Peterson és hasonló kaliberű történések), így jobbára csak a pályán mutatott teljesítmény alapján emelek ki játékosokat.

LIONS:
Calvin Johnson: Ez a muksó átélte a 2008-as parádét, akkor is bőven 1000 yard felett kapott el, a legnehezebb időkben csak rá számíthattak a Lionsnál és ő sohasem okozott csalódást. Remek méretek, elképesztő gyorsaság, fantasztikus kezek, példakép lehet bárki előtt, hogy az adottságokat, hogyan lehet maximálisan kihasználni.

DeAndre Levy: Figyelemreméltó volt az évről-évre való fejlődése, attól a ponttól kezdve, mikor lekiabálták a pályáról, hogy alulméretezett stb., addig míg a liga egyik legjobb passz ellen védekező linebackere lett.

Joique Bell: Szeretem azokat a történeteket, hogy egy UDFA srác folyamatosan verekszi fel magát a ranglétrán és végül eléri célját. Bell egy ilyen játékos.

PACKERS:
James Starks: Ideális cserejátékosnak tartom, aki általában jól sáfárkodik a pályán eltöltött idővel. Semmiben sem kiemelkedő klasszis, de mindenben megüt egy jó szintet. Nem mellesleg Angelo már gyakorlatilag tudatta vele, hogy a Bears őt fogja választani, aztán behúzta Nathan Enderle QB-t. Ezt is köszönjük.

(Matt Flynn: Ez karrier. Komolyabb sérülés kockázat nélkül, stressz nélkül, évi 1 jó meccsel meggazdagodott. Így csinálják a profik.)

Aaron Rodgers: Remek játékosnak, jó személyiségnek tartom, és bár nem szeretem, hogy a Packersben játszik, de a képességek előtt meg kell hajolni, s semmi olyan nincs benne az eredményességén kívül, amit utálni lehetne.

Julius Peppers: Mégis csak egy olyan játékos, akinek van Bearses kötődése, és jó pár szép pillanatot okozott abban a 4 évben, míg Chicagoban játszott.

VIKINGS:
Jerick McKinnon: GM játékban is bizalmat szavaztam neki, s úgy néz ki IRL megmutatja, hogy jól tettem. Kicsit Matt Forte típusú karrierje van: kis egyetemről jött, jó kezei is vannak, nyilván nem az a tálentum, de korrekt karrierje lehet.

Harrison Smith: Egy hozzá hasonló kaliberű és stílusú safety nagyon hiányzik Chicagoból. Stabil játékos, s benne van a playmaker képesség. Jó vásárt csinált vele a Vikings.

Corey Wootton: Volt Bears player. Kedveltem. Hasznos kiegészítő ember, aki több poszton is bevethető. Sajnálom, hogy a Vikingsban csupán kevés szerep jut neki. Azt a teljesítményt, amit Houston és Allen csinál eddig a Bearsben ő is hozta volna lényegesen kevesebb pénzért.



Stáb:
Nem meglepetés, hogy Bears edző nem kerül be ezúttal ebbe az álombrigádba.

HC: Egyértelműen Mike McCarthy. Nyilván nem lenne ilyen sikeres, ha nem Rodgers lenne az irányítója, de ez talán fordítva is igaz. Az eredmények és a Packers körül kialakult közeg és egység mindenesetre őt igazolják.

OC: Itt már nehezebb a döntés. Bears kilőve, Joe Lombardinak 10 meccsre volt szüksége ahhoz, hogy a Lions drukkerek fő ellensége legyen. Norv Turner elég megosztó, az ő rendszeréhez nem biztos, hogy Bridgewater a legjobban illő irányító, de azért eléggé meg van kötve a keze minőségi elkapók és Peterson hiányában, megspékelve egy rossz fallal és egy erősen kérdőjeles rookie irányítóval. Mondjuk azt masszívan edzőkérdésnek látom, hogy Pattersont abszolút nem tudja használni. Így hát marad Tom Clements a Packers offensive coordinátora. Róla meg azt tudjuk, hogy elsősorban McCarthy a góré, de a háttérben Clements is jó munkát végez.

DC: Itt egyértelműen Terly Austin a választásom. Szinte változatlan emberanyaggal (kapott egy safetyt, meg cserejátékosokat) a középmezőnyből a liga élére repítette a Lions védelmét. Ansah beérett, Suh továbbra is domináns. Noname emberek játszanak remekül az egységben, Tullochot remekül tudta pótolni, Slay pl. meg egy offseason alatt elképesztően sokat fejlődött. Nyilván nem a játékosok lettek 3 csillaggal különbek, hanem jó rendszert futtat Austin, jól illeszkednek a kis puzzle darabok az egész képbe. Az offseason talán legjobb döntése volt az egész ligán belül az ő kinevezése.

ST: Itt is nehéz a döntés, mert a Lions, a Packers és a Vikings ST között oly rémisztően nagy különbség nincsen. Talán azért emelem ki a Vikings koordinátorát Mike Priefert, mert ők a legstabilabbak, valamint pl. ellenünk egy szép fake punttal vétették észre magukat. Ám itt igazából a Lions és a Packers ST edzője is szerepelhetne.

tüsi91 kérdez Bazza válaszol:


Legyen egy rövid Lions draft visszatekintő, ahogy Bazza látta. Vegyük a 2009-2013 közt lezajlott 5 draftot. Ha 3 játékost megnevezhetnél (nyugodtan többet is, ha gondolod) kit tartasz ezen időszakból a legjobb választásoknak és miért? Ugyanígy ki a 3 legnagyobb mellé és kik azok akik kellemes meglepetést okoztak? Van olyan játékos, akit nagyon bánsz, hogy nem húzott be a Lions, pedig reális esélye lett volna rá? 2015-ben milyen posztok lehetnek a Lions céljai a drafton?

Nagyon szeretem ezt a kérdést és magát a draft témát is. Talán azért mert az utóbbi években a draft hétvége volt leginkább olyan időszaka a szezonnak amikor még egy Lions drukker is tele volt reménnyel. Én is egy draft-al kezdtem az NFL nézői karrieremet, hiszen a 2007es játékosbörze volt az első NFL esemény amit élőben követtem végig.
Nem tartom magunkat jól draftoló csapatnak, de a rosszak között sem vagyunk. Persze ez betudható annak is, hogy általában elég jó helyen választottunk az általad vizsgálatra felkért időszakban (sorrendben 1/1, 1/2, 1/13, 1/23, 1/5). Ha jól számoltam akkor 27 játékos saját draft az 53as keretből, ebből négyen maradtak (vagy tértek vissza) csupán 2009 előttről (Fluellen, Megatron, Raiola és Orlovsky).
A 3 kedvenc választásom közé szándékosan nem raktam be Staffordot és Suht, mert ilyen korai pickekkel azért nem egy nagy dolog jót húzni. Persze sokaknak ez a bravúr is sikerült de mi sem lehetünk büszkék a korábban 1/2re húzott WR-re Charles Rogersre (2003) vagy az 1/3-ra választott Joey Harrington QB-ra (2002). Az elsőszámú kedvenc a DeAndre Levy pick 2009-ből (3/12). Emlékszem, hogy az egyik legjobban kinevetett választás volt az akkoriban, ennek ellenére idénre már a liga egyik legjobb 4-3as külső linebacker-ét tisztelhetjük benne. Második helyen egyértelműen Larry Warford áll 2013-ból, aki számomra hatalmas meglepetésként csúszott a harmadik körig holott tudásban semmiben sem maradt el az első körös társaitól. A harmadik kedvenc Willie Young, aki a hetedik körben került hozzánk. Hetedik körben se előtte sem utána nem választottunk senki olyat aki kezdőként is bevethető játékos lett. Sajnos már mackó mezben játszik és bizonyára ellenünk fog majd leginkább brillírozni.
A második kérdésre egy jelenséggel szeretnék válaszolni. Mégpedig azzal, hogy mennyire nincs szerencsénk a második körben választott játékosokkal. A vizsgált öt évben sorrendben Louis Delmas, Jahvid Best (igaz ő első körben jött de a második elejéről trade-eltünk fel), Titus Young, Ryan Broyles, Darius Slay és már idevehető az idén draftol Kyle Van Noy is. Mind-mind hihetetlenül tehetséges játékosok akik nálunk sérülések (vagy agyi elborulás) miatt nem tudtak kiteljesedni. Best és Young már az NFL-ben sincs, Broyles és Delmas szinte alig tudott egymás után két meccset lejátszani. Slay és Van Noy esetében még az út elején járunk de mindketten hosszabb kihagyással kezdték az első idényüket. A másik hatalmas csalódás, hogy a 2012-ben választott 3CB-ből (Bentley, Green, Greenwood) egyik sem tudott NFL szinten elfogadható teljesítményt nyújtani.
Utólag marhára okos az ember a draftok kapcsán így nem is akarok nagyon nevekkel dobálózni, mert nem lehet tudni, hogy adott játékos milyen lett volna nálunk. De mivel soha nem szoktam kérdések elől kihátrálni így ebből is választottam hármat. Leginkább azt sajnálom, hogy 2011ben nem jött össze a feltrade Patrick Peterson CB-ért (1/13+2/11+4.kör volt az ajánlat az 1/5ért de a Cards nem fogadta el). Nem mondom, hogy Fairley nem lett jó játékos, de PP sokkal nagyobb impact lett volna hosszú évekre. A második ilyen cserém az a 2009es draft harmadik körös pickje lenne, mikor is az egyetemen leginkább visszahordásokban jeleskedő WR-t Derrick Williams-t választottuk akiből semmi nem lett, egész karrierje alatt összesen 9elkapást jegyezett (82yard). Mögöttünk két pickel Mike Wallace-t választotta a Steelers. Harmadik bánatom 2012-re tevődik amikor is a második körben (2/22) Ryan Broyles WR-t választottuk annak ellenére, hogy nagyjából mindenki olyan sérülésekkel tarkított karriert jósolt neki mint ami lett is végül. 4 pick-el később a Tampa az általam nagyon kedvelt Lavonte David OLB-t húzta. Talán jobb megoldás lett volna ő hosszútávon mint Ashlee Palmer vagy Tahir Whitehead…
A 2015-ös draft már fogósabb kérdés. A csaták a falaknál dőlnek el így én ezek megerősítésére fektetném a legnagyobb hangsúlyt. Leginkább az szabja meg majd az utat, hogy a 3 lejáró szerződésű DT közül ki marad. Ennek függvényében határoznám meg a sorrendet a DT, OT, OG, DE posztok között. Nagyon fontos, hogy a védőfal közepe mellet a támadófal is új arcokkal legyen megerősítve, mert az idei OL több sebből is vérzik.
A hátsó körökben pedig a tehetségre mennék posztoktól függetlenül, mert ez a keret szinte mindenhol megerősítésre szorul, ez leginkább a sérülések után látszott.

5+1.kérdés
Mit vársz a csütörtöki meccstől?

tüsi91:
Zsinórban két győzelem után megyünk a Ford Fieldre, zsinórban két vereség után lát minket vendégül a Lions. Szóval minden adott... Ha esetleg eddig lettek volna vitás kérdések a szezonunk iránt, akkor csütörtökön lezárhatjuk ezeket.

A Bears offense egy szétesett, hibát-hibára halmozó, inkonzisztens, szánalmasan felkészített, botrányos futballt bemutató banda. Kombináld a Lions defensesel.

A Bears védelem a legutóbbi két meccsen két rossz offenset, viszonylag kordában tartott. Előtte kétszer 50+-et kapott. Nincs konzisztens pass rush, üres ember mindig lesz. Talán a futójátékot sikerül fogni.

A Bears special teamben mostanában is lehet bízni, csak ezúttal az ellenfeleknek. Egy rossz punt, egy nagyobb return (inkább csak puntok után), egy 15 yardos büntetés mindig benne van.

Én tudom, hogy a Lions offense sincs a toppon, de a Bears O és Lions D meccsből 10-14 pontot saccolok magunknak. Ennél bőven többet kapunk.

Bár ezt az edzői bandát és Trestmant elnézve szerintem a megalázó zakó is benne van, ha a Lions elkapja a fonalat, de a realitást nézve a tippem:

Lions 27-10 Bears

Bazza:
A saját hibánkból olyan helyzetbe kerültünk, hogy innentől tulajdonképpen nem hibázhatunk.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy ez a teher milyen hatással lesz a csapatra.
Az érzéseimet most leginkább Verebes mester szavaival tudnám elmondani (csapata sokadik veresége után): „Előbb-utóbb valaki bele fog szaladni a késbe.” Remélem ez már holnap bekövetkezik és le tudjuk győzni a Bearst.
Nem hiszem el, hogy egy olyan offense amiben ennyi tehetség van ne tudjon TD-okat szerezni, többszáz yardokat megtenni. Látszólag erre tökéletesen alkalmas ellenfél lehet a Bears defense. Ha a támadófalunk minimális szinten időt tud biztosítani Staffordnak a passzoláshoz akkor ezt a meccset meg kell nyernie az offense-nek akkor is ha a labda másik oldalán esetleg a defense-ünk a Pats elleni formáját mutatja. Azért a Fuller-Jennings páros nem olyan félelmetes mint az utóbbi két meccsen a Peterson-Cromartie és Revis-Browner duó.
A Bears támadósor bármikor képes lehet egy olyan produktumra amire nekünk nincs válaszunk. Ehhez legfőképpen Forte lehet a gyilkos fegyver. Futásokkal és elkapásokkal akár egyedül is mattolni tudja a védelmünket és akkor még nem beszéltem a Marshell-Jeffery párosról akik ellen ritkán tudtunk egyidőben jól védekezni. Ellenben azt nem gondolnám, hogy a Chicago OL le tudja nullázni a Suh vezett Lions DL-t.

Tippem:
Lions 24-17 Bears
(bold prediction: Forte 2TD, Willie Young 2 sack, Megatron és Tate 1-1 TD)

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
So. Many. Drops.

We make no excuses. I don't care what the injuries look like, our job is to win games.Jim Caldwell
Erre a teljesítményre valóban nincs mentség. Ez egy előre bekalkulált vereség volt, szerintem egyik drukker sem úgy állt fel a TV/számítógép elől, hogy túlzottan csalódott lett volna. A fájdalmat nem is a vereség ténye, hanem a játék képe okozta leginkább. Reméltem, hogy állva halunk meg de nem így lett. A Brady vezette támadógépezet megerőltetés nélkül hatolt át a védelmi vonalainkon, míg a Stafford vezette egység a 0-16-os időket idézően játszott.
Last time #Lions didn't score a TD in back-to-back games was 11/25 & 12/5 of 1993. They were 7-3 before those two games and made playoffs.
Ha belegondolok, hogy akkor én még nagyjából az amerikei fociról sem hallottam, akkor elég elgondolkodtató. Lombardi már-már a Jim Colletto vezette -győzelem nélküli- szintre züllesztette a támadókat.
Lions hire a Defensive minded HC (Schwartz) & defense held us back. We hire an Offensive minded head coach & the offense holds us back.
Kicsit olyan érzésem van, hogy Caldwell kezéből is kezdenek kicsúszni az események. Vereségek, az offense összeomlása, szabálytalanságok elszaporodása (Raiola a térdelésnél támad míg CJ Mosley a védtelen long snapper-re ugrik rá), hibás time management (első félidő végén hagyott idő a Pats offense-nek), sérülések kezelése (túlpihentetések, továbbra sincs semmi infó Warford, Fairley és legújabban Reiff visszatéréséről).
Ennyi bevezető után térjünk a lényegre és érkezzen az összefoglaló avagy az "Ahogy Bazza látta" eheti része:

A nap hőse:

A meccs közben, a meccs után, munka közben, TV nézés közben, elalvás előtt, egész nap járt az agyam rajta, hogy ki a fenét lehetne kiemelni erről a meccsről mint jót. Gondoltam poénból beírom a long snap-ert mert ő volt az egyetlen aki tényleg nem hibázott. Á inkább ne, legyünk ennél komolyabbak. Na gondoltam majd hátha beír ide valaki valami okosat a fórumra és ellopom az ötletét. Ez sem jött be. Nem maradt más, minthogy egy olyan játékost válasszak aki nem volt ugyan hibátlan,de magához képest mégis jól teljesített.
Választásom Matt Prater -re esett aki az utóbbi két meccsen a Lions összes pontját jegyezte. Az idei évben olyan szinten volt gyalázatos a csapat kicker helyzete, hogy egy ilyen teljesítmény is elégedettségre ad okot. 4ből 3 kísérlete lett sikeres (49, 48 és 20 yardról) és csupán egyet kanyarintott mellé az is 50 yardon túlról (53).
Talán az év végére eljutunk arra szintre, hogy FG távnál az oroszlán drukker nem készíti maga mellé automatikusan a nyugtatót/alkoholos italt/kést.

A nap hülyéje:
Lions were horrible in just about every aspect yesterday: 0 sacks, 0 touchdowns, 0 sportsmanship, 0 awareness, 0 hands.
Ezzel az egy mondattal sikerült összefoglalni a mérkőzést.
Nem is lehet egy emberre rávetíteni egy ilyen kilátástalan vereséget, ha nem haragszotok meg akkor én sem tenném. Kicsit olyan érzésem van mint amikor én próbálok otthon barkácsolni (enyhén szólva sem vagyok egy technikai zseni). Először csak egy apró hibát próbálok kijavítani, de amire a végére érek addigra az odáig remekül működő részek is meghibásodnak. Nagyjából így néz most ki a Lombardi féle offense is. Először csak a futójáték akadozott, majd a támadófal rakoncátlankodott, a végére sikerült totálisan elrontani a teljes passz offense -t is.

Kezdjük a fallal, mert talán ott a legrosszabb a helyzet.
I drop back every time with the confidence it's going to be a great pocket.Matt Stafford
Nem tudom, hogy hányan emlékeztek még a Jon Kitna vezette (majdhogynem támadófal nélküli) offensre (2006-08). Biztos vannak olyanok akik még akkor nem követték az eseményeket így pár szóban leírom, hogy mit láthatott a kedves érdeklődő. Raiola hátrapasszolja Kitnának, Kitna mielőtt megkapná már legalább három helyen összedőlt a zseb, elkezd hátrafelé menekülni, háttal vagy féloldalvást elereszti a passzt ha nem ütötték addigra agyon, picksix vagy incomplete.
Hát nagyjából ez a helyzet most is.
Also, Matthew Stafford is the second most sacked QB in the NFL, one less than Colin Kaepernick.
Matthew Stafford faced pressure on 19 of 50 dropbacks — was sacked twice, threw INT and completed 6 of those 17 passes

A fal egyetlen biztos pontja már a meccs elején kidőlt, helyettese a nagy reményekkel UDFA-ként igazolt Lucas pedig egy magasabb szintre emelte azt amit eddig a lomhaságról gondoltunk. Rossz nézni ahogy ezt a hatalmas fickót körbefutják az ellenfél irányítósiettetői.
Cornelius Lucas struggled replacing Reiff at RT, allowed 1 sack, 2 QB hits and 2 more hurries & team-low -3.5 overall grade.
Ha nem lett volna elég a fal rettenetes teljesítménye és némi reményünk maradt volna azügyben, hogy TD-t tudunk elérni akkor az elkapók gyorsan eloszlattak miden kételyt. Ha véletlenül sikerült volna lerázni a védőt akkor a legritkább esetben sikerült a labdát elkapni. (Tate 11/4, Megatron 10/4, Ebron 7/2, Fauria 1/0, Fuller 2/1) Ezek közül 3 tiszta TD passz volt, nem is értem, hogy miért akarják ezt a vereséget Stafford nyakába varrni.
A legnagyobb csalódás számomra az impotens TE játék.
I think our TE's combined for maybe 6 targets. 0 for Pettigrew. Close to zero production in the passing game from that position.
A szezon előtt ezt gondoltuk az egyik legnagyobb fegyverünknek, erre ha éppen nem sérült az egész bagázs nagyjából semmit nem tesznek le az asztalra. Ebron egyelőre olyan szinten néz ki bustnak, hogy akkor is jobban jártunk volna ha inkább nem húzunk senkit. Blokkolni egy zsámoly is jobban tud, a keze pedig még Pettigrew-énál is lyukasabb ami azért mindent elmond.

Na dehogy a másik oldal is megkapja a dicséretet a passz defense is bámulatosan teljesített.

Nemcsak TD mentes hanem sack mentes is volt az előző két meccs.
Just looking at sack numbers ... the Bills lead the NFL with 46 sacks in 11 games. The Lions are 15th with 26, one less than the Bears.
Minden edző és szakíró kiemelte a meccs előtt, hogy a legfontosabb Brady passzidejének limitálása. Erre meg az "öreg" Tom úgy fickándozhatott mint hal a patakban.
Not only 2nd week without a sack, but #Lions pass rush only got pressure on Tom Brady on 26 percent of his drop backs
Egyből meg is látszott, hogy mennyire erős ez a secondary valójában. Ilyen üres elkapókat NFL szinten nagyon ritkán látni. Wright két TD elkapásánál a képernyőre is alig került fehér mezes játékos. Vaughn szerintem a liga egyik legrosszabb nickel cornere (miért küldtük el Gorrert????), Quin idén a leggyengébb meccsét zárta, Mathis gyorsasága eléggé megkopott már ha volt régen. Ihedigbo volt az egyetlen aki egy trükkös INT-el kiemelkedett a többiek közül (trükk= tüntesd el előtte szabálytalanul az elkapót).
A védőfal két mérkőzés óta hatástalan, Fairley kiesése sajnos sokkal nagyobb gond mint az várható lett volna. Fluellen két meccs óta bizonyítja, hogy az első 10 fordulóban miért nem került NFL roster közelébe, Mosley csak a long snapper ellen volt kemény, Reid alig játszik így Suh-ra akár 3 ember is figyelhet középen.
Remélem Austin mester összekapja a srácokat a következő négy hihetetlenül fontos meccsre.


A nap meglepetésembere:
Nem találtam olyan teljesítményt ami pozitív irányban hatott volna rám meglepetésként. Az összefoglalók történetében először...


Kedvenc play:
Az egyetlen olyan offense játékot emelném ki ami némi reményt keltett bennem a meccs elején:
 www.detroitlions.com/media-center/videos/Highlight_Stafford_to_Tate_for_42_yards/61149070-f28f-4174-b3f9-6afe33a449d9


Amin jót nevettünk:
Egy örökké aktuális kép:


Egy remek reagálás twitteren a csütörtöki meccs esélyeire:
The #Lions are 6.5pt favorites over the #Bears on the opening line. At this point I just hope we score 6.5 pts.
És egy másik a arra, hogy csak FG-kal tudunk pontot szerezni:
BREAKING NEWS: #NFL announces a team name change. Introducing the Detroit 3ions.
A nap képe:

14 yrs ago today 23 yr old Brady took his 1st NFL snap..also the last time Lions beat the Pats.

Újoncfigyelő:
Ebron 44 snap-et játszott az offense-ben, ezzel a legtöbb időt töltötte a TE-ek közül a pályán. 7szer vette célba Stafford, ebből két alkalommal lett elkapás összesen 23 yardért. Egy nagyon csúnya drop és jópár meg nem értés (rossz playbook ismeret?) fűződik a nevéhez.
Travis Swanson minden játékban a pályán volt. Egy engedett sack fűződik csak a nevéhez, de társaival együtt ő is botrányosan gyengén játszott. Főleg a futásblokkolásban volt minősíthetetlen.
Caraun Reid csak 10szer került a pályára, ezalatt egy leütött passza volt. Sokat elárul ha valakit Andre Fluellen szorít ki a csapatból...
Kyle Van Noy Palmer sérülése miatt több játékidőt kapott mint eddig, 12 védő és 19 ST snap-nél játszott. Ezek alatt egy tackle-t jegyzett.
Cornelius Lucasról már esett korábban szó.

Amiről még beszélni kell:
Mivel egyre közelebb vagyunk ahhoz, hogy lemondjunk a PO-ról így íme egy remek offseason előzetes:
 www.detroitlionsdraft.com/2014/11/detroit-lions-mock-draft-2-0-2/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter


5 meccs van hátra a szezonból. Nekünk most 4 olyan mérkőzés következik ami egyenként felér egy-egy rájátszásmeccsel. Nem hibázhatunk.
I think it's good we have a short week. Have a chance to go out and play again Thursday.Matt Stafford

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Rodney Austin OG felkerült az 53-as keretbe, Kellen Davist vágtuk ki.