NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 7 aktív topik

Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Azért azzal nem értek egyet, hogy nekünk nincs gyenge pontunk, sőt. Mind D, mind O oldalon vaskos gyengeségeink vannak - amik ugyan időszerűen jönnek elő, de pont ez a legnagyobb hátránya, hogy nem tudni mikor, miért, milyen körülméynek között betlizünk.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ahogy mondtam, az AFC-ben a "team to beat" a Steelers. http://www.nfl.com/news/story/09000d5d8256f81f/article/experience-explosiveness-make-steelers-team-to-beat-in-afc?module=HP11_content_stream

De ez az itteni fórumon és bárhol lemérhető, az AFC-ben akármelyik 5 csapat jut a PO-ba rajtunk kívül, tuti, hogy mindegyik a Steelers-t nevezné meg, akit szeretne elkerülni.

A cikk tökáletesen összefoglalja miért. Csak mi vagyunk kiegyensúlyozottak akár D és O, akár támadásban pass (előnyszerzés) and rush (óraölés) tekintetében. Rajtunk kívül minden csapatnak van gyenge pontja, mi viszont baszott kiegyenlítettek és kiegyensúlyozottak vagyunk, akár játékot, akár meccseket nézve.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
http://burgh.us/bal

ehhh.... ez fáj... bár ettől függetlenül sztem nem lett volna utána se sok minden már...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Egy kis szösszenet:

http://news.google.com/newspapers?id=ksc0AAAAIBAJ&sjid=nG4DAAAAIBAJ&pg=1782,8443323

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
The terrible towel Pittsburgh Steelers 521 — Steelers fan
Boldog Karácsonyt kívánok én is kicsit megkésve, de nem törve 😊
Isteni hogy az uccsó meccsünk későbbi sávba tették, így én is láthatom élőben 😊

Pazar játék volt a Rams ellen, meg kéne tartani ezt a formánkat!
Most röffen csak igazán majd a húsdaráló 😀
több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
All those people that still think a running game is important, once again the Packers sit 25th in RYPG & 21st in RYPP


......

....

..

.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Epic. 😊

Harrison will be fined probably, for using illegal body... 😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
Blitzburgh Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 1 255 — Hunt for 7.
http://www.steelersdepot.com/2011/12/breakdown-of-james-harrison-abusing-adam-goldberg-for-near-sack/

Az a bizonyos...😊
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Tényleg lenyűgöző számok, és tényleg titeket akarnálak legjobban elkerülni, max egy Ravens–Steelers után, ha már mindenképpen kell 😊

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
pass yard 177,2 (4.) 198 (16.) 212,1 (20.) 176,5 (3.) 156,9 (1.) 215,4 (16.) 214,1 (12.) 172,2 (1.)
yd/attempt 6,3 (2.) 6,3 (4.) 6,8 (16.) 5,7 (1.) 5,4 (1.) 6,9 (15.) 6,3 (1.) 5,7 (1.)
rush yard 81,2 (1.) 86 (3.) 88,2 (3.) 89,9 (3.) 80,2 (2.) 89,9 (3.) 62,8 (1.) 101,7 (9.)
yd/carry 3,6 (2.) 3,4 (1.) 3,5 (3.) 4 (13.) 3,3 (1.) 3,9 (5.) 3,0 (1.) 4,0 (8.)Soldados
Ez a szám se hétköznapi 😊 2010 Rush y/game = 62,8. Te jó ég !!!gdovin43
A modern éra 2. legjobb teljesítménye a 2000-es Ravens D után.

De a 2008-as D-nek voltak igazán brutál számai. 3,9-es yd/play az vmi félelmetes a mai NFL-ben, ahogy a mai passz buzi NFL-ben a 157 pass yd/match, vagy 237 total yd/match. Ezek olyan számok, amelyeket külön-külön se valószínű, hogy bárki felrak a közeljövőben, nemhogy egyszerre. Ha egyszer lesz időm, akkor a 2008-as D-ről majd írok hosszasabban, hogy miért is tartozik (sztem) a 76-os Steelers, a 85-ös Bears, vagy éppen 2000-es Ravens D alkotta elit hármashoz és még véletlenül sem mögéjük. Mindezt úgy, hogy az NFL legkeményebb schedule-jét csinálta végig a csapat 2008-ban egy olyan offense-szel, amely 3 negyedig nemigen segített neki semmiben.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
gdovin43 16 — Steelers fan
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
pass yard 177,2 (4.) 198 (16.) 212,1 (20.) 176,5 (3.) 156,9 (1.) 215,4 (16.) 214,1 (12.) 172,2 (1.)
yd/attempt 6,3 (2.) 6,3 (4.) 6,8 (16.) 5,7 (1.) 5,4 (1.) 6,9 (15.) 6,3 (1.) 5,7 (1.)
rush yard 81,2 (1.) 86 (3.) 88,2 (3.) 89,9 (3.) 80,2 (2.) 89,9 (3.) 62,8 (1.) 101,7 (9.)
yd/carry 3,6 (2.) 3,4 (1.) 3,5 (3.) 4 (13.) 3,3 (1.) 3,9 (5.) 3,0 (1.) 4,0 (8.)Soldados
Ez a szám se hétköznapi 😊 2010 Rush y/game = 62,8. Te jó ég !!!

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Tavaly megcsináltam, idén folytatom, majd az utolsó hét után is beteszem a frissített adatokkal.

LeBeau 2004-ben érkezett vissza hozzánk, Steelers Defense 2004:
Aaron Smith, Hampton, von Oelhoffen - Joey Porter, Foote, Warrior, Haggans - Ike, Polamalu, Hope, Townsend - ebből 6-an most is nálunk, 5-en kezdők (A. Smith sérüléséig), 3-an máshol kezdők, 1 visszavonult, 1 csere.

Steelers Defense 2010:
Aaron Smith (Hood), Hampton, Keisel - Harrison, Timmons, Warrior, Woodley - Ike, Polamalu, Clark, Gay - A 6 új kezdőből ketten (Harrison, Keisel) már 2004-ben is a csapat tagjai voltak, a 4 abszolút új közül 1 FA (Clark, 2006) és 1-1 első (Timmons), második (Woodley) és ötödik (Gay) körös pick 2007-ből, (plusz Hood 2009-ből 1. körös).

Jól látható, Coach Dad az elmúlt 8 évben nemcsak névleg, hanem játékosállományát tekintve is ugyanazt az egységet irányítja. Szinte példátlan, hogy egy egységet így egyben tudjon tartani egy csapat. De a 2000-es évek Steelersének motorja a Defense, az a Defense, amelyet Dick LeBeau irányít - addig, ameddig csak akarja. (Sztem ez az utolsó éve 😕)

2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
pass yard 177,2 (4.) 198 (16.) 212,1 (20.) 176,5 (3.) 156,9 (1.) 215,4 (16.) 214,1 (12.) 172,2 (1.)
yd/attempt 6,3 (2.) 6,3 (4.) 6,8 (16.) 5,7 (1.) 5,4 (1.) 6,9 (15.) 6,3 (1.) 5,7 (1.)
QB-rating 68,0 (2.) 74,0 (8.) 78,3 (13.) 76,5 (9.) 63,4 (2.) 83,4 (15.) 73,1 (2.) 74,2 (4.)
rush yard 81,2 (1.) 86 (3.) 88,2 (3.) 89,9 (3.) 80,2 (2.) 89,9 (3.) 62,8 (1.) 101,7 (9.)
yd/carry 3,6 (2.) 3,4 (1.) 3,5 (3.) 4 (13.) 3,3 (1.) 3,9 (5.) 3,0 (1.) 4,0 (8.)
total yard 258,4 (1.) 284 (4.) 300,3 (9.) 266,4 (1.) 237,2 (1.) 305,3 (5.) 276,8 (2.) 273,9 (1.)
yd/play 4,7 (3.) 4,6 (4.) 4,9 (9.) 4,6 (3.) 3,9 (1.) 5,1 (10.) 4,5 (1.) 4,5 (1.)
sack 41 (7.) 47 (3.) 39 (11.) 36 (13.) 51 (2.) 47 (2.) 48 (1.) 33 (18.)
3rd down 33% (6.) 40% (20.) 39% (19.) 40% (20.) 31% (1.) 42% (28.) 34% (3.) 40% (22.)
turnover 32 30 29 25 29 22 35 14
pont/game 15,7 (1.) 16,1 (3.) 19,7 (11.) 16,8 (2.) 13,9 (1.) 20,2 (12.) 14,5 (1.) 14,5 (2.)

Ez egy korszakos védelem, ha 2020-at írnánk legendaként élne. Nem mondom, hogy utoléri a Steel Curtaint, mert azt nem lehet utolérni, de méltán vívta ki magának azt a rangot, hogy ezt az egységet is Steel Curtainnek nevezzék. Döbbenetes számok sorjáznak egymás után

Pár érdekesség a 8 évről:
- scoring defense 3-szor 1., 6-szor dobogón, de sose volt rosszabb, mint 20,2 bekapott pont.
- sokan azt hiszik, a passz elleni védekezés évek óta neuralgikus pont: négyszer a liga legjobbja (mind a 4 az utolsó 5 évben 😉), egyszer 2., egyszer 4. legjobb a ligában. (a yd/attempt a sokat mondó stat, nem a yd/meccs) Sose volt 7-esnél rosszabb átlag
- de pass yd/meccsben is négyszer volt TOP5-ös egység, kétszer ebben is a legjobb. De sose volt 216-nál rosszabb
- futás ellen (yd/carry) háromszor legjobb, egyszer 2., egyszer 3., egyszer 5., egyszer 8. (és egyszer 13.). Soha nem volt 4-es átlag felett
- de yardban egy kivételtől (idén) eltekintve minden évben TOP3... És ugyancsak idei kivétellel soha nem érte el a 90 yardot/meccs! Soha senkinek nem volt ilyen korszakosan jobb futás elleni védelme.
- total yd? MINDEN ÉVBEN TOP10, hétszer TOP5, négyszer a legjobb. Valaki megkérdőjelezi a D korszakos mivoltát?
- sokan azt hiszik, hogy a Steelers mindene a sack. Nem. A NYOMÁS!!! Sackekben "csak" négyszer volt dobogón és csak egyszer lett első.
- A 2008-as esztendőt pedig külön kiemelném, MINDEN főbb mutatóban TOP2, de inkább a legjobb! Minden idők egyik legjobb védelme. 3,9-es yd/play a XXI. század futballjában!? WTF!
- Ha a 2008-as D legendás, akkor a 2004-es és 2010-es az a "great" kategória. A többi pedig a "jó", kivéve 2009-et. Bár asszem más csapatnál a mi "jó" kategóriánk elit lenne. 😊

Pár idei megjegyzés:
- LEGJOBB PASSZ ELLENI védekezés. Igen, legjobbak voltunk passz ellen. (Ahogy tavaly is 😉)
- A rush D idén jelentősen visszaesett, mindenben történelmi mélypont a LeBeau-korszakban, de így is TOP10.
- LeBeau regnálásának (messze-messze) legkevesebb turnoverét gyártottuk 14-gyel.
- Sok főbb mutatóban első hely (yd/play, yd/attempt, total yard) vagy dobogó (scoring D), de van egy pár amelyben középmezőny (3rd down, sack) és a labdaszerzésekben gyenge, utóbbi miatt nem "great" Defense a mostani.

Pronózis:
- Képesek vagyunk rá! :cool:

Nem tudok mást mondani, mint Ron Jaworski:
"Dick LeBeau is arguably the best ever to coach defense. … He has done it on such a consistent basis over a long period of time".

Az uccsó forduló után befrissítem majd.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Elismerésre méltó a Rams elleni jó teljesítmény, de ezzel együtt továbbra is azt hiszem, O oldalon javulásra van szükség, ha a PO-ban akarunk valamit. Ha csak annyit sikerülne elérni, hogy erős D ellen se veszítsünk több labdát, már attól drámaian nőnének az esélyeink - még akkor is, ha mi nem szerzünk. Nem tudom ebben hol tarthatunk, mert a Rams meccs ebből a szempontból nem mérvadó, meg a Browns se lesz az. Mindenesetre bizakodom.Jan
Nagyon jól állunk, csak akkor adtuk el a labdát, amikor extrém körülmények voltak (Scott LT-ben, BB sérülten).

A probléma még mindig az, hogy nem szerzünk labdát - még a szar Offense-k ellen sem. 😉Soldados
Extrém körülmény = elit D. Akkor vesztettük a labdákat.

Bár a nem épp világverő Pats D is fogott egyet a saját 25 yardunknál, amiből rögvest kaptunk is egy TD-t.

Mondhatjuk úgy is, hogy elit D-vel rendelkező ellenfelet az egész szezonban nem tudtunk megverni.Jan
Egyiknél sem az volt a(z igazi) kulcs, hogy elit D, hanem hogy Scott volt az LT és hogy BB sérült volt. (Ez tökéletesen bebizonyosodott a Colts korántsem elit D-je ellen) Az elit D pedig attól elit D, hogy az ilyet ki tudja használni. Meg is tette. (De ugye még a gyengécske Colts is profitált belőle)

Amikor az O-ban nem voltak extrém körülmények, nem is adták el a labdát (1 TO belefér, az nem a világ), ellenben a Steelers D se elit O, se szar O, se közepes O, semilyen O ellen nem szerez labdát. Ez a baj. Persze ez ellensúlyozható, ha az O sem adja el. Na most melyik a nagyobb elvárás, hogy a D szerezzen meccsenként 1-2 labdácskát, vagy az, hogy az O egyszer se adja el, még az elit D-k ellen sem...? Nem kérdés. Az előbbi elvárható, utóbbi meg bravúr kategória, ugyanis 😉, az elit D, attól elit D, hogy szerez labdát.

De ha szted az a nagy probléma, hogy a középmezőnyébe tartozunk labdaeladásokban, mindezt úgy, hogy ebből 11 két meccsen történt, ellenben azzal, hogy 31. helyen szerénykedünk labdaszerzésekben, akkor azt hiszem kicsit fordítva ülsz a lovon.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Elismerésre méltó a Rams elleni jó teljesítmény, de ezzel együtt továbbra is azt hiszem, O oldalon javulásra van szükség, ha a PO-ban akarunk valamit. Ha csak annyit sikerülne elérni, hogy erős D ellen se veszítsünk több labdát, már attól drámaian nőnének az esélyeink - még akkor is, ha mi nem szerzünk. Nem tudom ebben hol tarthatunk, mert a Rams meccs ebből a szempontból nem mérvadó, meg a Browns se lesz az. Mindenesetre bizakodom.Jan
Nagyon jól állunk, csak akkor adtuk el a labdát, amikor extrém körülmények voltak (Scott LT-ben, BB sérülten).

A probléma még mindig az, hogy nem szerzünk labdát - még a szar Offense-k ellen sem. 😉Soldados
Extrém körülmény = elit D. Akkor vesztettük a labdákat.

Bár a nem épp világverő Pats D is fogott egyet a saját 25 yardunknál, amiből rögvest kaptunk is egy TD-t.

Mondhatjuk úgy is, hogy elit D-vel rendelkező ellenfelet az egész szezonban nem tudtunk megverni.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Elismerésre méltó a Rams elleni jó teljesítmény, de ezzel együtt továbbra is azt hiszem, O oldalon javulásra van szükség, ha a PO-ban akarunk valamit. Ha csak annyit sikerülne elérni, hogy erős D ellen se veszítsünk több labdát, már attól drámaian nőnének az esélyeink - még akkor is, ha mi nem szerzünk. Nem tudom ebben hol tarthatunk, mert a Rams meccs ebből a szempontból nem mérvadó, meg a Browns se lesz az. Mindenesetre bizakodom.Jan
Nagyon jól állunk, csak akkor adtuk el a labdát, amikor extrém körülmények voltak (Scott LT-ben, BB sérülten).

A probléma még mindig az, hogy nem szerzünk labdát - még a szar Offense-k ellen sem. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Én nem voltam meglepve hogy Batch jól adta, tavaly Ben eltiltása alatt is korrekt játékot mutatott.

A SF meccs előtt, ha választanom kellett volna, hogy Ben sérülten, vagy Batch kezdjen, én is Bent választottam volna. De most -mindkettejüket látva- azt mondom, lehet jobban jártunk volna, ha azt is Batch hozza le. Hofit idézve: "Egyszer szeretnék olyan okos lenni előre, mint az anyósom utólag!" 😊

A TO kérdéshez megint csak annyit tudok hozzáfűzni mint eddig: az O ne adja el, és akkor nem lehet negatív a mutatónk.
Némileg biztató, hogy PO csapatok közül AFC-ben egyedül a Patsnek van komoly TO mutatója, (+14) az NFC-ben meredekebb a helyzet, SF +26, GB +20, Lions +13, de ez minket nem érint (a SB-ig 😉 ).

Elismerésre méltó a Rams elleni jó teljesítmény, de ezzel együtt továbbra is azt hiszem, O oldalon javulásra van szükség, ha a PO-ban akarunk valamit. Ha csak annyit sikerülne elérni, hogy erős D ellen se veszítsünk több labdát, már attól drámaian nőnének az esélyeink - még akkor is, ha mi nem szerzünk. Nem tudom ebben hol tarthatunk, mert a Rams meccs ebből a szempontból nem mérvadó, meg a Browns se lesz az. Mindenesetre bizakodom.
több mint 12 éve
Spy Pittsburgh Steelers 2 337
A legtudatosabb labdaszerzés a 3&out
több mint 12 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
Jah, a meccsünket eltolták esti 4ről n11-re, akárcsak a Bengals-Ravenst. Értelmét nem tudom, de ők tudják.kishaszi
A PO szempontjából jelentős meccseket próbálják későbbre tenni, ezért került a Bengals-Ravens a 4 órai idősávba, és így a mi meccsünknek is mennie kellett, mert annak a találkozónak a végeredménye befolyással van a mi helyezésünkre is.
több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Az volt már, hogy BarnaTóni Steelers rekordot döntött:

AntonioBrown84 set a team record for all-purpose yards, 2048. Ebből 1018 az elkapásokból.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
RT @NFLhistory: #Panthers' Cam Newton is 2nd player in NFL history with 20+ pass TDs & 10+ rush TDs (Kordell Stewart - '97)

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Jah, a meccsünket eltolták esti 4ről n11-re, akárcsak a Bengals-Ravenst. Értelmét nem tudom, de ők tudják.kishaszi
még jó, hogy csak másnap reggel indul a gépem Pittsburghből... persze reggel 7kor.... Talán azért csoportgyőzelmet lesz időm ünnepelni 😉kutya76
wow😊

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
kutya76 Pittsburgh Steelers 136 — NO WAY ! ! !
Jah, a meccsünket eltolták esti 4ről n11-re, akárcsak a Bengals-Ravenst. Értelmét nem tudom, de ők tudják.kishaszi
még jó, hogy csak másnap reggel indul a gépem Pittsburghből... persze reggel 7kor.... Talán azért csoportgyőzelmet lesz időm ünnepelni 😉



Öreg indián sohasem felejt, csak a bosszúja öregszik...
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Pola, aszondom, hogy meccsről meccsre tudjuk, ne csak 1x-1x 😉

Amúgy 58% passz, 42% futás az adatok.
Kicsit én borúlátóbb vagyok ,remélem rámcáfol az egész stáb!!!kishaszi
Én azért vagyok bizakodó, mert játékban egyértelműen mi vagyunk az AFC legjobbjai. Ezt nem befolyásolja, hogy ki milyen mérleggel áll, én csak és kizárólag a mutatott játékról, teljesítményről és játékerőről és fejlődési ívekről beszélek.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 597 — 毎日何かを学ぶ
Ne légy, én is ilyenre emlékeztem, de nem voltam biztos, ezért nem akartam leírni.
Azt gondolom, ha nincs a sérülés mosta harmadik, negyedik ilyen meccsről beszélnénk. Nyugi. A stáb biztosan tudja mit kell még tenni, ha ők nem pánikolnak akkor mi nyugodtan bontsuk azt a sört. 😀
több mint 12 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Pola, aszondom, hogy meccsről meccsre tudjuk, ne csak 1x-1x 😉

Amúgy 58% passz, 42% futás az adatok.
Kicsit én borúlátóbb vagyok ,remélem rámcáfol az egész stáb!!!

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."