The business of football

16 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Engem speciel szavakkal nem lehet rávenni hogy NCAA-t nézzek. Majd ha lesz idöm hétvégén 20 orát a tv elött ülni akkor biztos megnézek majd egyet kettöt, aztán majd kialakul hogy megkedvelem-e vagy sem, egyelöre nincs ennyi idöm tv-t nézni, persze más tészta ha felszabadul az az idö amit eddig az NFL-re szántam. Amugy ennek a fórumnak nem a Lockout a témája? 😀 Bocs.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
JJ rangja lehetne Torquemada.. 😛 De minimum keresztes. 😛 Engem meg győzőtt.


Amúgy igaza van. Az emberfia AMERIKAI FOCIT néz, persze a legjobbakat szeretné látni, de ha nem megy, néz mást. És ebből a "műfajból" az NCAA a legjobb. Úgy látom lesz egy (vagy két) teljes szezonunk, hogy megszeressünk egy-egy csapatot...
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
nem hasonlitanám a soccerhez, inkább induljunk a rajongás témájából, mondjuk a zenéből. Pölö teszem azt szeretem a Metalicskát és más speed, powa esetleg death zenekarba bele se szagolsz??? S ha nem lesz Talicska lemez tiz évig??? Simám hallgacc mást is, csak nem fordul reá az érdeklődésed, mert az orrod előtt tornyosul a totem. Ám ha kidől simán bóklászhacc a horizonton. Senki se lesz a matek alapján Sodom meg Megadeath tábor követője, egyszerűen mozgat benne valami, s ha el is tűnik a motivátor, máshol megtalálja a motivumot. (méris szoktam lacrossra kapcsolni????)


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Ez az, a bő választék! Az ajánlótoktól eltekintve mi alapján válasszon egy kezdő?tomi-tomi
Én pl azért választottam a Penn State-et, mert a PTE-re játam, és az angolul szintén PSU 😊 (sorry az offért)JSanyo
igen, volt egy ilyen vicces próbálkozása Hörinek és a többieknek, mikor a magyar egyetemeknek akartunk amerikai megfelelőt találni 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Ez az, a bő választék! Az ajánlótoktól eltekintve mi alapján válasszon egy kezdő?tomi-tomi
Én pl azért választottam a Penn State-et, mert a PTE-re játam, és az angolul szintén PSU 😊 (sorry az offért)

több mint 13 éve
Attilahawks 284 — Seahawks fan
Nagyon szeretem mind az NFL-t, mind az NCAA footballt. De utóbbival szinte kezdő szinten sem vagyok képben, nincs időm, energiám még egy kiszemelt divíziót, vagy akár csapatot sem követni.
DE!

Heti két meccset meg szoktam nézni az ESPN Americáról, az egyik a szombat este magyar idő szerint emberi időpontban adott meccs. Még egyet fel szoktam venni a set up boxra és valamikor megnézem. Hogy melyik mecseket nézem meg, abban sokat segítenek JJ Tiller és a többi NCAA "őrült" írásai. Amíg volt SportKlubon heti egy meccs, könnyebb volt választanom. Idén az Eurosport2 Notre Dame meccsei nem hoztak lázba.

Mindezzel együtt imádom a meccsek hangulatát, a zenekarokat a nézőtéren, a show-t a felhajtást, a teljesen teli több mint 100 ezres nézőtereket. Óriási élményt jelentenek azzal együtt is, hogy sokszor azt sem tudnám magamtól kapásból, hogy melyik konferenciából van a két csapat és hogy áll.

Ha az NFL lockout miatt vasárnap estére is kerülnének NCAA meccsek, amiket ráadásul az ESPN America közvetítene, akkor is kitöltené a football a vasárnap estéimet. Az NFL-től felszabaduló időmben többet foglalkoznék NCAA-vel és az MLB-vel. Előbbiben reményeim szerint tudnék alapozni JJ Tiller írásaira.
De lehet, hogy annyira elmerülnék benne, hogy a majdan újra induló NFL a későbbiekben kevésbé fog lázba hozni.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 860 — Saturday Night Lights
a Penn State-s WhiteOut 110 üvöltő nézővel JJ Tiller
Valódi megyekettő 😊

Mielőtt az NFL-fanok előre megijednének a college-tól: JJ és Höri már leírta a lényeget, egy-két régi-új szempont.

Itt sincs harmincnál több olyan gárda, amelynél többre laikusként érdemes figyelni, ez az "úristen, 120 csapat"-mítosz alaptalan.

Nagy a fluktuáció, de még mindig nem akkora, mint az NCAA-kosárnál 😛 és egy-egy játékost sokkal nagyobb élmény egyetemtől az NFL-ig követni, mint csak profiként figyelni a játékát. Főleg, ha az élményszerűbb college-ban mint feljebb ld. Vince Young, Tebow. Így is lehet kötődést kialakítani.

A legfőbb érzelmi érv a college követése mellett, hogy ez ötvözi a legjobban ezt a csodálatos játékot azokkal a tradíciókkal és hangulattal, ami az európai soccerben csodálatos. Ezek nem ötvenéves franchise-ok, amiket városról-városra vet(het) a tulaj szeszélye, hanem 100-120 éve a helyi közösségekkel együtt lélegző egyetemek, a srácok ott tanulnak-sportolnak-dolgoznak és ugyan nem mindenkiből lesz NFL-sztár, de egy-egy csodálatos megmozdulás legendává tehet egy átlagjancsit is.

http://www.youtube.com/watch?v=4n1K8bA9o3o

http://www.youtube.com/watch?v=-z950ovP7N4

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Ez az, a bő választék! Az ajánlótoktól eltekintve mi alapján válasszon egy kezdő?tomi-tomi
miért kéne kedvenc?
én azért kezdtem el nézni az ncaa-t mert szeretem a focit.
jó persze, már akkor is szurkoltam ennek a borzalmas Duke-nak, de csak mert őket ismertem a kosárpályáról, és egyébként se láttam szerintem egy meccsüket sem 😀
aztán telt-múlt az idő és egyik másik csapat úgy is megtetszik. aztán még egy. aztán még 5, végül már 54 csapatnak kéne a meccsét nézni szombatonként, ami nehezen megy.

van hetente mondjuk 5-10 kiemelt rangadó, amit megnéz az ember [vagy amit ad épp az espn] aztán majd kialakul szimpátia (és unszimpátia 😛).

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A Te NCAA tudásod, rajongásod kialakulása vagy különbözik az átlag amerikai foci rajongó fejlődéstörténetétőltomi-tomi
a többivel együtt ez egy nagyon jó meglátás, az én szerelmem az ncaa-vel ott kezdődött, mikor az nfl közvetítések során a játékosok bemondták, hogy melyik egyetemekről jöttek 😊 gondoltam ha már foglalkozok nfl-lel, akkor illik megismernem, milyen úton és honnan kerülnek ők oda (innen aztán az érdeklődés később a recruiting iránt is)

1. Nagy mértékű fluktuációtomi-tomi
Tény, aki egyes nagy játékosok miatt szeret bele egy csapatba, annak nem biztos, hogy fekszik a college football világa. De akkor való-e az illetőnek bármilyen sport egyáltalán? Az igazi kötődés során elméletileg jóban-rosszban kitartunk, a körülményektől függetlenül. Mivel Amerikában az ncaa fanok már hozzászoktak ehhez és biztosan tudhatják, hogy bizony pl. az lsu-nál nem gondolhat egyet csak az elnök, hogy Baton Rouge-ból Los Angelesbe költöztesse a csapatot, jóval lelkesebbek és odaadóbbak. A profiknál is megfigyelhető, hogy azoknak a gárdáknak vannak a legjobb szurkolói, melyek a legbiztosabb alapokon nyugszanak, ahol a város szinte egybenőtt a franchise-zal. A baj a túlsztárolással van, mondjuk ez általánosságban korunk nagy problémája

2. Túl sok csapat-túl sok támadó/védekező séma (...) Kevés olyan egyetem van, amelyiknél hosszú távon lennének húzó foci értékeik.tomi-tomi
a túl sok csapat attól függ, hogy mennyire részletesen próbáljuk követni az eseményeket
kezdő szint: egy kiválasztott csapat meccseinek megnézése és az adott csoport eredményeinek figyelése, agyő
haladó szint: több konferencia szimultáns követése, képben lenni a legnagyobb mérkőzésekkel és hírekkel
profi szint: a teljes első osztály (120 csapat) monitoringja, heti 4-5 találkozóval és minden kis hülyeséggel
"neked elmentek otthonról" szint: az első, másod-, harmad-, negyedosztály több mint 1000 egyetemének megismerése, hajnali háromkor a gép előtt görnyedni egy cactus bowl streamért kutatva

a tradíciókat nem győzöm kihangsúlyozni az ismertetőkben sem, ezek azok a dolgok, amik magukhoz láncolhatják az érdeklődőt... tudod milyen látvány a "Running down the hill" a Clemson hazai meccsein, a Virginia Tech bevonulása a Metallica Enter Sandmanjére, a Penn State-s WhiteOut 110 üvöltő nézővel vagy a Miss State tízezres kolomprengetege? erősen kétlem - a saját példámból kiindulva persze - hogy ehhez az adott iskolában kellene tanulni...

3. Túl sok meccsen van túl nagy különbség a csapatok között. Ezt még néha Te is unod! 😊 Ha ez többször előfordul rövid időn belül az éppen megkedvelni kívánt csapattal, akkor ki a bánat fog elköteleződni ezek a kutyaütők mellett?!tomi-tomi
A Lions évek óta sereghajtó a bajnokságban, mégis drukkolnak nekik páran nem? Ráadásul az nfl-ben egy fordulóban van max 16 összecsapás, addig az ncaa-ben sokkal több, ergo bővebb a választék. Egy kutyaütőre amúgy is jut két feltörekvő alakulat, szóval melléfogni tényleg nehéz

Attól is féltelek, hogy hitbuzgóságod inkvizíció-szerű reakciókba torkollhat a részedrőltomi-tomi
ezzel viszont már elkéstél, korábban még az ncaa-pápa szerepében tetszeleghettem, mára szerintem sokak szemében inkább az nfl hárpiája lehetek 😊 na de vissza az eredeti témához, a lockoutra, a korteshadjárat ráér későbbJJ Tiller
Én ilyen szerkesztési bravúrokat nem tudok, úgy hogy ömlesztve.
A kezdeti nehézségeket próbáltam felvázolni, ha már megvan a kedvenc csapat, kialakult a csapat-hűség, akkor (már) nem olyan zavaró a fluktuáció. Ha valaki utolsó évében beleszeretett Tebowba (én nem!), az most idén mit kezdjen a Gators-szal?
A beharangozóitok, a hozzászólásaitok valóban sokat segítenek, hogy megértsük egy-egy meccs jelentőségét. Juszt se jut most eszembe pontosan, legutóbb az ragadt meg bennem, hogy egy szurkolótábor TD esetén valamilyen együttes, koreografált mozgásba kezd. Hidd el, hozzák ezek a kedvet a stream vadászathoz! S valóban nem kell ehhez az adott egyetemre járni, vagy egyéb plusz kötődés.
A Lions új szurkolóinak számára azért kíváncsi lennék! S azok depresszió, suicid hajlamára. 😊 Ez az, a bő választék! Az ajánlótoktól eltekintve mi alapján válasszon egy kezdő?
Inkább úgy értettem, hogy NCAA-pápaként ne az Ügy legyen az elsődleges, hanem a hívők, a vallásgyakorlók.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
a college-ot nem az nfl-lel kell párhuzamba állítani hanem az európai soccerral.

van 50 állam, ill 50 ország.
mindegyikben vannak jó csapatok és rosszak, változó, hogy melyikből van több.

itt van pölö kis hazánk, ahol a legerősebb sem zavar sok vizet (lásd maine, vermont, stb.) míg angliában, spanyolorszgban (vagy floridában, texasban) egymást érik a jobbnál jobb csapatok.

folyamatosan lehet vitázni róla, hogy melyik bajnokság a legerősebb, a spanyol, az angol vagy az olasz, vagy a SEC, a Big XII vagy a BigTen (lol)

aztán ezek a saját bajnokságuk mellett olykor egymással is összecsapnak (bajnokok ligája - non-conference meccsek) csak annyi a különbség, hogy a végén nem egyenes kiesés van, hanem Bowl rendszer. Nyilván ez nem olyan fasza, de meg kell szokni.

És ami a lényeg, hogy felesleges 120 csapattal képben lenni. Én sem tudnék szerintem 20-nál több Sunbelt játékost elmondani 😛 de aki ott van a top25-ben az egy komoly csapat, és 32>25 😛 attól még lehet valaki kompetes soccer néző, hogy a holland ligát nem követi.

Illetve a college foicban is powerhouse-ok vannak, pont mint európában. Tehát, akinek több a pénze, az erősebb. Nem a fizetés miatt, hanem az infrastruktúra, meg a körülmények miatt. Ami vonzóvá teszi ezt, hogy így is van legalább 20 csapat, aki a legjobbnak hiszi magát 😊 és akkor jön a semmiből egy Boise State (Porto) vagy Utah (Monaco) vagy Leeds (TCU) aztán csak lesnek a nagyok.Höri
Szándékosan nem akartam elvinni soccer irányba a dolgot. Egyrészt JJ-nek NFL rajongókat kell "megtérítenie", rászoktatnia az NCAA-re. Másrészt magyar NFL rajongók vagyunk. Mi mindannyian valamilyen szinten rendelkezünk saját élménnyel, rúgtuk/rúgjuk a bőrt. Hetente annyi meccset látsz, amennyit nem is akarsz. Ebben nőttél fel, az én korosztályomnak természetes, hogy tudja például a Fradi összes nevét a háború után, fel tudjuk mondani a Dózsa legendás ötös támadó sorát Zámbótól Fazekasig, tudjuk, hogy a Vidi Mayer Lajos góljával verte a Realt Madridban stb. stb. stb. Harmadrészt az amerikai foci nagyságrendekkel bonyolultabb játék, mint a soccer, és nem a lebonyolítási rendje!
Értem (érteni vélem) én az NCAA rendszerét, tudom, mit jelent a BCS ( a 25 nem is 25, mert hetente ... hülye vagyok, majd Neked fogom elmagyarázni! 😊 ) De hogy a bánatba lesz nekem egy Barcelonám, egy Arsenalom?! Ahhoz, hogy igazán tudjam értékelni egy csapat játékát, egy olyan tanulási folyamaton kell végigmennem, amely A) felnőtt fejjel és nem karon ülő gyerekként kezdek, B) sokkal kifinomultabb, szofisztikáltabb szakmai rendszerszemléletet kíván. Ennek az az eredője, hogy míg egy módosított 4-4-2 felállást öt perc alatt észreveszel/megérzel, addig egy 3-4 sémát LOS-on felálló OLB-vel, LOS közelében kóricáló SS-vel 2 év után is még csak remélheted, hogy nem kevered valami hibrid rendszerrel. Ha még egy CB blitzre készülve is ott toporog, akkor plusz egy év. S ebből egy-másfél év, amikor utána kell olvasnod, el kell mélyülnöd. Ezek után nézzünk NCAA-t. Nagyon jó, de újra tanulnom kell, főleg a támadó sémákat. S ezt nehezíti meg, amiket korábban leírtam. Plusz visszahúzó erő, hogy egy szintet már élvezhetően megértesz és 32 csapatot már nagyjából megtanultál. (Dehogy akarok én 120 csapattal tisztában lenni, meg akarom találni először azt a 8-10 csapatot, akiknek a meccseit nekem érdemes nézni.) Biztos, hogy Nektek is, nekünk is könnyebb dolgunk lett volna, ha Magyarországra az NCAA érkezik meg hamarabb. Könnyebb az átmenet NCAA rajongóból NFL rajongóba, de mi így jártunk.
Még egyszer, fogalmam sincs, hogy honnan merítetek ennyi energiát, de minden elismerésem érte. Hogy a tudásotokat megosztjátok, segítetek nekünk, azért pedig nagyon hálás vagyok. Csak annyi lenne a kérésem, hogy az általatok érzékelt és Hozzátok képest létező energiahiányt ne hálátlanságnak, ne lustaságnak, ne érdektelenségnek azonosítsátok. Vagytok kb. tízen, egyesével több tudás van Nálatok, mint nekünk többieknek összesen (kivéve a TOP11-20 tudását). Nehéz helyzet Nektek, egyetemi oktatók tanítanak általános iskolában. Én csodálni fogom a tudásotok mellett a tanítási hajlandóságotokat, Ti pedig fogadjatok el minket a fecskefarkat rajzolótól a két ismeretlenes egyenletet is megoldóig tanuló (és valóban tanuló!) közösségként.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
A Te NCAA tudásod, rajongásod kialakulása vagy különbözik az átlag amerikai foci rajongó fejlődéstörténetétőltomi-tomi
a többivel együtt ez egy nagyon jó meglátás, az én szerelmem az ncaa-vel ott kezdődött, mikor az nfl közvetítések során a játékosok bemondták, hogy melyik egyetemekről jöttek 😊 gondoltam ha már foglalkozok nfl-lel, akkor illik megismernem, milyen úton és honnan kerülnek ők oda (innen aztán az érdeklődés később a recruiting iránt is)

1. Nagy mértékű fluktuációtomi-tomi
Tény, aki egyes nagy játékosok miatt szeret bele egy csapatba, annak nem biztos, hogy fekszik a college football világa. De akkor való-e az illetőnek bármilyen sport egyáltalán? Az igazi kötődés során elméletileg jóban-rosszban kitartunk, a körülményektől függetlenül. Mivel Amerikában az ncaa fanok már hozzászoktak ehhez és biztosan tudhatják, hogy bizony pl. az lsu-nál nem gondolhat egyet csak az elnök, hogy Baton Rouge-ból Los Angelesbe költöztesse a csapatot, jóval lelkesebbek és odaadóbbak. A profiknál is megfigyelhető, hogy azoknak a gárdáknak vannak a legjobb szurkolói, melyek a legbiztosabb alapokon nyugszanak, ahol a város szinte egybenőtt a franchise-zal. A baj a túlsztárolással van, mondjuk ez általánosságban korunk nagy problémája

2. Túl sok csapat-túl sok támadó/védekező séma (...) Kevés olyan egyetem van, amelyiknél hosszú távon lennének húzó foci értékeik.tomi-tomi
a túl sok csapat attól függ, hogy mennyire részletesen próbáljuk követni az eseményeket
kezdő szint: egy kiválasztott csapat meccseinek megnézése és az adott csoport eredményeinek figyelése, agyő
haladó szint: több konferencia szimultáns követése, képben lenni a legnagyobb mérkőzésekkel és hírekkel
profi szint: a teljes első osztály (120 csapat) monitoringja, heti 4-5 találkozóval és minden kis hülyeséggel
"neked elmentek otthonról" szint: az első, másod-, harmad-, negyedosztály több mint 1000 egyetemének megismerése, hajnali háromkor a gép előtt görnyedni egy cactus bowl streamért kutatva

a tradíciókat nem győzöm kihangsúlyozni az ismertetőkben sem, ezek azok a dolgok, amik magukhoz láncolhatják az érdeklődőt... tudod milyen látvány a "Running down the hill" a Clemson hazai meccsein, a Virginia Tech bevonulása a Metallica Enter Sandmanjére, a Penn State-s WhiteOut 110 üvöltő nézővel vagy a Miss State tízezres kolomprengetege? erősen kétlem - a saját példámból kiindulva persze - hogy ehhez az adott iskolában kellene tanulni...

3. Túl sok meccsen van túl nagy különbség a csapatok között. Ezt még néha Te is unod! 😊 Ha ez többször előfordul rövid időn belül az éppen megkedvelni kívánt csapattal, akkor ki a bánat fog elköteleződni ezek a kutyaütők mellett?!tomi-tomi
A Lions évek óta sereghajtó a bajnokságban, mégis drukkolnak nekik páran nem? Ráadásul az nfl-ben egy fordulóban van max 16 összecsapás, addig az ncaa-ben sokkal több, ergo bővebb a választék. Egy kutyaütőre amúgy is jut két feltörekvő alakulat, szóval melléfogni tényleg nehéz

Attól is féltelek, hogy hitbuzgóságod inkvizíció-szerű reakciókba torkollhat a részedrőltomi-tomi
ezzel viszont már elkéstél, korábban még az ncaa-pápa szerepében tetszeleghettem, mára szerintem sokak szemében inkább az nfl hárpiája lehetek 😊 na de vissza az eredeti témához, a lockoutra, a korteshadjárat ráér később


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
a college-ot nem az nfl-lel kell párhuzamba állítani hanem az európai soccerral.

van 50 állam, ill 50 ország.
mindegyikben vannak jó csapatok és rosszak, változó, hogy melyikből van több.

itt van pölö kis hazánk, ahol a legerősebb sem zavar sok vizet (lásd maine, vermont, stb.) míg angliában, spanyolorszgban (vagy floridában, texasban) egymást érik a jobbnál jobb csapatok.

folyamatosan lehet vitázni róla, hogy melyik bajnokság a legerősebb, a spanyol, az angol vagy az olasz, vagy a SEC, a Big XII vagy a BigTen (lol)

aztán ezek a saját bajnokságuk mellett olykor egymással is összecsapnak (bajnokok ligája - non-conference meccsek) csak annyi a különbség, hogy a végén nem egyenes kiesés van, hanem Bowl rendszer. Nyilván ez nem olyan fasza, de meg kell szokni.

És ami a lényeg, hogy felesleges 120 csapattal képben lenni. Én sem tudnék szerintem 20-nál több Sunbelt játékost elmondani 😛 de aki ott van a top25-ben az egy komoly csapat, és 32>25 😛 attól még lehet valaki kompetes soccer néző, hogy a holland ligát nem követi.

Illetve a college foicban is powerhouse-ok vannak, pont mint európában. Tehát, akinek több a pénze, az erősebb. Nem a fizetés miatt, hanem az infrastruktúra, meg a körülmények miatt. Ami vonzóvá teszi ezt, hogy így is van legalább 20 csapat, aki a legjobbnak hiszi magát 😊 és akkor jön a semmiből egy Boise State (Porto) vagy Utah (Monaco) vagy Leeds (TCU) aztán csak lesnek a nagyok.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
a Georgia Tech játszik triple optiont, nem a GeorgiaHöri
Köszi! Én már arra büszke vagyok, hogy a Georgia névre jól emlékszem! 😊 Erről is beszéltem, egy átlagos NFL rajongó nem keveri össze a New York Jets-t a New York Giants-szel. Nem tudom hova kötni (játékosokhoz, edzőhöz stb.) - egyelőre! 😊 - a Georgia és a Georgia Tech közti különbség(ek)et.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
a Georgia Tech játszik triple optiont, nem a Georgia

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
uhh bria, erre a képre remélhetőleg kapsz egy-egy lájkot majd a Ventura, danyly, szaba, tenorx kvartettől 😂

ha hajlandó lennék elfogadni, hogy az nfl-t szeretők nem csábíthatóak át az ncaa-re, nem kezdek el cikkeket írni évekkel ezelőtt és áldozok rá az életemből órákat, napokat, heteketJJ Tiller
hörinél a pont 😀briareos
Nem erőszak a disznótor 😉JJ Tiller
JJ, szvsz Te a tiszteletreméltó szent varázsló, sámán szerepébe csúszol/csúsztál. Mindig is el fogja ismerni a törzs a mérhetetlen tudásodat, fog Rád hallgatni a döntéseinél, de - s mintha Téged is ez a "veszély" fenyegetne - a sámán mindig is határon mozog, kívül áll a törzs mindennapjain. (Amit leírtál magadról a fórumszerviz(?) topicban rendesen hajaz erre a folyamatra - miért jó/rossz ezen az oldalon egyéb témákat is megbeszélni.)
A Te NCAA tudásod, rajongásod kialakulása vagy különbözik az átlag amerikai foci rajongó fejlődéstörténetétől, vagy ha Te is onnan indultál, mára elfelejtkeztél róla. Te mára olyan szinten vagy, ahonnan a "vakfoltodra" esik, hogy milyen nehéz az elején (pár év) meglátni a sok-sok nagyszerű játékelemet, játékost az NCAA-ben. Én, mint mezei alsókenő segédtörzstag a következő nehézségekkel küzdök (tényleg! heti két-három meccs, itteni cikkek, ajánlók stb. olvasása) az NCAA valós megkedvelésével:
1. Nagy mértékű fluktuáció. Mire valakit megkedvelnék/fel vagy megismernék, addigra távozott. Nincsenek hosszú távú húzó neveik az egyetemeknek. Évente kéne nagy mennyiségű ismeretet újból és újból feltölteni. 2. Túl sok csapat-túl sok támadó/védekező séma. S ezek tetszőleges permutációja. Nagyon sok rendszert kell alaposabban ismerned, hogy igazából élvezni tudjad a finomságait. Emlékszem, amikor először láttam option-rendszerű csapatot (Georgia?), a világból ki lehetett vele kergetni, annyira idegesített. Ráadásul nem megoldás kedvenc csapatot valamiféle paraméterek alapján választani, sőt, sehogy nem lehet választani, kedvenc csapat lesz. Ez a kedvenc csapat képes egy-két-néhány év múlva olyan változásokon keresztül menni, amivel nehéz vagy lehetetlen azonosulni. Kevés olyan egyetem van, amelyiknél hosszú távon lennének húzó foci értékeik. Ahol van, attól még nem lesz automatikusan kedvenc csapat. 3. Túl sok meccsen van túl nagy különbség a csapatok között. Ezt még néha Te is unod! 😊 Ha ez többször előfordul rövid időn belül az éppen megkedvelni kívánt csapattal, akkor ki a bánat fog elköteleződni ezek a kutyaütők mellett?!
Ha elfogadjuk, hogy az NCAA-foci egy picit más állatfaj, mint az NFL-foci, akkor itt még inkább, még kiemeltebben fontos a szurkolásra érdemes csapat megtalálása, hogy valami mentén el tudj indulni, hogy legyen erőd a nehézségeken túljutni.
El nem tudom mondani, hogy mennyit számít az áldozathozatalod, mennyit adtál nekünk, de féltelek attól, hogy sámánként túl sokat vársz el tőlünk a vallásgyakorlás terén. Attól is féltelek, hogy hitbuzgóságod inkvizíció-szerű reakciókba torkollhat a részedről. Ezért is örülök, hogy most már Te is úgy látod, hogy csak az jöjjön disznót vágni, aki bírja a vér látványát. Aki még csak az orja levest képes megenni, azt hívd meg délre, és előételként ne hagymás vérrel kínáld.
Ami bria-nak sikerült másfél sorban (jó szivar-NCAA), ahhoz nekem kb. 25 kellett. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 041 — #NoStress
Azért ne felejtsünk el egy hatalmas érvet az NFL mellett, és az NCAA ellen.
NFL-t, ha van szezon, akkor lehet nézni a tévében, NCAA-t pedig nem.
Az NFL nézők 90%-a a sporttv-ben nézi a focit, magyar kommentárral.
Aki a fórumra rendszeresen írogat, streamet néz, cikkeket olvasgat (NCAA is akár) stb az a maradék 10%-ba tartozik.
Nekünk van egy baráti társaságunk, mindenki felnőtt dolgozó ember, focidrukker. Sokat dumálunk fociról, mindenkinek van kedvenc csapata, ismer sok játékost más csapatokból is, de a "vasárnap este megnézem a meccset" típusu focirajongó. Rajtam kívül egyikük se néz streamet (jó, mondjuk nekik van espn americájuk), ha belesodródnak NCAA meccsbe, akkor nézik, de direkt nem várják, nem terveznek vele, stb. És szerintem a hozzájuk hasonlók a 90%.
Ezért jelenthetjük ki általánosan, hogy lockout esetén nem lesz foci (Magyarországon, tévében, jó minőségben, stb), mégha lsz is NCAA.
Egyébként ez a lockout jó lehetőség arra, hogy lemérétek, JJ lemérhesse, mekkora a befogadóképesség NCAA-a 2011ben Magyarországon. Ez most ki fog derülni. Főleg ha lesz rendszeres magyar nyelvű NCAA közvetítés, akkor ott pláne.

több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Ja akkor jó. Csak mindenki az én idézetemmel kezdte, és azt hittem.
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Most könyörgöm, én mi rosszat mondtam. Semmi hátsó gondolat nem volt a mondandómban.GRAFI
nem is a te hsz-edből indult a dolog 😉

Lehet ha jártam volna valamelyik egyetemre ott akkor más lenne a szituInter101
ezt már annyiszor hallottam vissza, hogy hamarosan kitalálok valamit - valószínűleg cikk formájában - ennek a hatalmas tévhitnek az eloszlatására 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Most könyörgöm, én mi rosszat mondtam. Semmi hátsó gondolat nem volt a mondandómban.
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
uhh bria, erre a képre remélhetőleg kapsz egy-egy lájkot majd a Ventura, danyly, szaba, tenorx kvartettől 😂

ha hajlandó lennék elfogadni, hogy az nfl-t szeretők nem csábíthatóak át az ncaa-re, nem kezdek el cikkeket írni évekkel ezelőtt és áldozok rá az életemből órákat, napokat, heteketJJ Tiller
hörinél a pont 😀briareos
Nem erőszak a disznótor 😉


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 507 — StuG Life
uhh bria, erre a képre remélhetőleg kapsz egy-egy lájkot majd a Ventura, danyly, szaba, tenorx kvartettől 😂

ha hajlandó lennék elfogadni, hogy az nfl-t szeretők nem csábíthatóak át az ncaa-re, nem kezdek el cikkeket írni évekkel ezelőtt és áldozok rá az életemből órákat, napokat, heteketJJ Tiller
hörinél a pont 😀

több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
uhh bria, erre a képre remélhetőleg kapsz egy-egy lájkot majd a Ventura, danyly, szaba, tenorx kvartettől 😂

ha hajlandó lennék elfogadni, hogy az nfl-t szeretők nem csábíthatóak át az ncaa-re, nem kezdek el cikkeket írni évekkel ezelőtt és áldozok rá az életemből órákat, napokat, heteketJJ Tiller
csábítás =/= romantikus erőszak 😀

több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
uhh bria, erre a képre remélhetőleg kapsz egy-egy lájkot majd a Ventura, danyly, szaba, tenorx kvartettől 😂

ha hajlandó lennék elfogadni, hogy az nfl-t szeretők nem csábíthatóak át az ncaa-re, nem kezdek el cikkeket írni évekkel ezelőtt és áldozok rá az életemből órákat, napokat, heteket


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 507 — StuG Life
JJ Tiller

több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal