Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra, köszi a türelmet!

Könyvek, színház

20 feliratkozó

3 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 005 — zászló zászló szív
Holnap napközben kinézek a Könyvhétre, ha már Bp-en leszek. 18-kor nem tudok ott lenni a Szalay-s megnyitón, de ebéd után körbesétálom (Csunderlik új könyve most jelenik meg, az az egy biztos, amit beszerzek, meg még minden bizonnyal másik pár darab).

Este meg Bábszínház, Semmi 2.0, nagyon kíváncsi vagyok
Gyurma Pappa
melyik hogy tetszett?
törölt kristof
Könyvhét okés, bár nekem a 20% nem akció, de a +30-as könyvekből szereztem be.

A Semmi 2.0 adott az eredeti műhöz, mivel olvastam, így a meglepetés kisebb volt, de hatni hatott.

3 napja
törölt kristof New York Giants Miami Hurricanes 1 362 — Browns GM
Holnap napközben kinézek a Könyvhétre, ha már Bp-en leszek. 18-kor nem tudok ott lenni a Szalay-s megnyitón, de ebéd után körbesétálom (Csunderlik új könyve most jelenik meg, az az egy biztos, amit beszerzek, meg még minden bizonnyal másik pár darab).

Este meg Bábszínház, Semmi 2.0, nagyon kíváncsi vagyok
Gyurma Pappa
melyik hogy tetszett?

The risk I took was calculated, but man, am I bad at math.
4 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 005 — Saturday Night Lights
Beleálltam az Ellenfényben-nek (Pynchon). 100 oldal után az 1085-ből biztonsággal kijelenthető, hogy ezt nem full betépve írta, mint a Súlyszivárványt, ami olvashatatlan.
Ez viszont vicces, sodró és jó.
Dzsokijuing
 jo.444.hu/2026/06/11/az-ezeroldalas-regeny-amiben-hatalmas-kaland-elveszni

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
6 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 005 — Saturday Night Lights
Beleálltam az Ellenfényben-nek (Pynchon). 100 oldal után az 1085-ből biztonsággal kijelenthető, hogy ezt nem full betépve írta, mint a Súlyszivárványt, ami olvashatatlan.
Ez viszont vicces, sodró és jó.
Dzsokijuing
A francba vihetem vissza a boltba, az én példányom csak 1001 oldalas.
Tactful Cactus
Az angol kiadás 1085 😊
Biztos hosszabbak a szavak.
Dzsokijuing
Ja hogy angolul, minden elismerésem.
Tactful Cactus
Azért nem vagyok ennyire ász, a kettőt egybenézem.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
6 napja
Tactful Cactus Green Bay Packers 15 611
Beleálltam az Ellenfényben-nek (Pynchon). 100 oldal után az 1085-ből biztonsággal kijelenthető, hogy ezt nem full betépve írta, mint a Súlyszivárványt, ami olvashatatlan.
Ez viszont vicces, sodró és jó.
Dzsokijuing
A francba vihetem vissza a boltba, az én példányom csak 1001 oldalas.
Tactful Cactus
Az angol kiadás 1085 😊
Biztos hosszabbak a szavak.
Dzsokijuing
Ja hogy angolul, minden elismerésem.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
6 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 244 — #NoStress
Beleálltam az Ellenfényben-nek (Pynchon). 100 oldal után az 1085-ből biztonsággal kijelenthető, hogy ezt nem full betépve írta, mint a Súlyszivárványt, ami olvashatatlan.
Ez viszont vicces, sodró és jó.
Dzsokijuing
A francba vihetem vissza a boltba, az én példányom csak 1001 oldalas.
Tactful Cactus
Az angol kiadás 1085 😊
Biztos hosszabbak a szavak.
Dzsokijuing
Vagy egy ponttal nagyobb a betűméret.

6 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 005 — Saturday Night Lights
Beleálltam az Ellenfényben-nek (Pynchon). 100 oldal után az 1085-ből biztonsággal kijelenthető, hogy ezt nem full betépve írta, mint a Súlyszivárványt, ami olvashatatlan.
Ez viszont vicces, sodró és jó.
Dzsokijuing
A francba vihetem vissza a boltba, az én példányom csak 1001 oldalas.
Tactful Cactus
Az angol kiadás 1085 😊
Biztos hosszabbak a szavak.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
6 napja
Tactful Cactus Green Bay Packers 15 611
Beleálltam az Ellenfényben-nek (Pynchon). 100 oldal után az 1085-ből biztonsággal kijelenthető, hogy ezt nem full betépve írta, mint a Súlyszivárványt, ami olvashatatlan.
Ez viszont vicces, sodró és jó.
Dzsokijuing
A francba vihetem vissza a boltba, az én példányom csak 1001 oldalas.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
6 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 005 — zászló zászló szív
Holnap napközben kinézek a Könyvhétre, ha már Bp-en leszek. 18-kor nem tudok ott lenni a Szalay-s megnyitón, de ebéd után körbesétálom (Csunderlik új könyve most jelenik meg, az az egy biztos, amit beszerzek, meg még minden bizonnyal másik pár darab).

Este meg Bábszínház, Semmi 2.0, nagyon kíváncsi vagyok

6 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 005 — Saturday Night Lights
Beleálltam az Ellenfényben-nek (Pynchon). 100 oldal után az 1085-ből biztonsággal kijelenthető, hogy ezt nem full betépve írta, mint a Súlyszivárványt, ami olvashatatlan.
Ez viszont vicces, sodró és jó.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
9 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 005 — Saturday Night Lights
 www.davidszalaybudapesten.hu/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
15 napja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 267 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Lion Feuchtwanger: A toledói zsidó nő

Második olvasásom tőle, az első a klasszikus Jud Süss volt. Már az is elképesztően megrázó, tragikus és gyönyörű volt, de ez talán még jobban tetszett és elgondolkodtatott. Néhol rettenetesen kiábrándító, de nagyon intellektuális, imádtam.

A regény VIII. Alfonz (1155 – 1214) uralkodása idején játszódik Kasztíliában. Igényesen megírt történelmi regény, sokat megtudtam az adott korról, az akkori Európáról, az uralkodóházak rokoni kapcsolatairól, a Reconquista akkori állásáról, az almohádok és Kasztília diplomáciai kapcsolatáról (na meg Alfonzék és a Plantagenetek rokoni kapcsolatairól).

Yehuda Ibn Ezra (Rahel apja) alakja nálam a központi alak: ő egy intellektuális óriás, aki a pénzével, a logikájával és a diplomáciai zsenialitásával, a józan eszével próbálja minden erővel megfékezni a háború tébolyát. Kétségbeesett és hősies küzdelmet folytat azért, hogy megvédje a népét egy olyan korban, ahol a vallási fanatizmus bármelyik pillanatban lángba boríthatja az országot.

Feuchtwanger úgy tudott a 12. századi Spanyolországról, és az akkori viszonyokról írni, hogy közben az emberi lélek legmélyebb és legidőtlenebb kérdéseit feszegette ebben a könyvben, egyszerűen zseniális. A mindenkori emberi gyarlóság, a szerelem, a politika és az előítéletek drámája mindig ugyanaz marad.

A Goyá-val fogom majd tőle folytatni valamikor.

Olvassatok Feuchtwangert. Iszonyatosan underrated író. Humanista. Intellektuális.

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
17 napja
ozibozi New York Giants 21 707
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/711115597_1015776857635081_268489064399521637_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=QRaYot2pGoAQ7kNvwENLwCh&_nc_oc=Adq544tlUkvSh0SsrAjFy_vo6wJVOGnnlASgSS0eK7SyojP1zXrHD-2u6u0d32fDHYY&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=AyJVYj8daABPPou2fqd-Aw&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af-oLZXkQZzxy7WoTRoG01AUtfrYNjV7QpAdNiWAQ9dUJA&oe=6A33A36B
113.101 Aufrufe · 1.113 Reaktionen | Petri György on Reels
20 napja
YoungZeeZee 9 825
ujrainditast irnak a cikkben.miota megvettem repuloben van. egyszer frissitettem rajta.kb tavaly.addig 13 evig siman ment.
az a bajom h ha vmi kula lesz mehet a kukaba mert greedyk a nagy cegek
YoungZeeZee
ez nem csak greed, több része is van a dolgoknak ami miatt én meg tudom érteni hogy régi eszközöket kukáznak
szimplán a security updateket nem tudják biztosítani, ebben van HW kérdés is hogy ami fut alatta arra macerás
de az is ott van hogy nincs elég user valszeg aki miatt megérné tolniuk, nagyrésze a usereknek simán kidobja és vesz majd egy újat mer leszarja

persze a megoldás az lenne hogy official update path hogy át tudd rakni full offlineba, de ez kvázi esélytelen
majd jön egy open source jailbreak amit bezos ügyvédei megpróbának kinyírni
Negritis, a vajda
nem itt csai annyi kene h engedik hasznalni.en lekakilom az updatet,de ne zarjanak ki semmilyen korulmenyek kozott
20 napja
deyell Las Vegas Raiders 12 817 — Sworn to the Dark
fasszopok
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
YoungZeeZee
én letorrentezem a könyveket és USB-n keresztül átmásolom a Kindle-re. az amazon pedig bekaphatja.
deyell
itt a szopo az hogy ha vmi miatt restartolni kell a kutyut akkor onnantol nem tudod hasznalni majd.ez a geciseg
YoungZeeZee
Mi az a "restartolni"?
Nekem 10 plusz éve meg van, akkor rátöltöttem párszáz könyvet, azóta csak olvasom, töltöm, olvasom, töltöm.
Őszentsége Sobri Jóska
szinten, de barmi lehet es ha ujra kell inditani akkor kuka.
YoungZeeZee
szerintem nem az újraindítással lehet gond, mert az nem léptet ki az amazon fiókodból. a frissítés még elvileg ha 2013 előtti, akkor már régóta nincs hozzá új frissítés. egy gond lehet, az ha rámész arra hogy reset vagy törlöd a regisztrációt. akkor kéne újra regisztrálni és belépni az Amazon fiókba, amit nem fog engedni, és nem tudod akkor használni sem. de kapcsold be a repülős üzemmódot aztán kész, nem lehet gond sem a frissítéssel sem mással.
deyell
ujrainditast irnak a cikkben.miota megvettem repuloben van. egyszer frissitettem rajta.kb tavaly.addig 13 evig siman ment.
az a bajom h ha vmi kula lesz mehet a kukaba mert greedyk a nagy cegek
YoungZeeZee
a cikk azt írja, hogy a gyári beállítások visszaállítása esetén lesz baj.

built for this shit

20 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 804 — The Mathematician
ujrainditast irnak a cikkben.miota megvettem repuloben van. egyszer frissitettem rajta.kb tavaly.addig 13 evig siman ment.
az a bajom h ha vmi kula lesz mehet a kukaba mert greedyk a nagy cegek
YoungZeeZee
ez nem csak greed, több része is van a dolgoknak ami miatt én meg tudom érteni hogy régi eszközöket kukáznak
szimplán a security updateket nem tudják biztosítani, ebben van HW kérdés is hogy ami fut alatta arra macerás
de az is ott van hogy nincs elég user valszeg aki miatt megérné tolniuk, nagyrésze a usereknek simán kidobja és vesz majd egy újat mer leszarja

persze a megoldás az lenne hogy official update path hogy át tudd rakni full offlineba, de ez kvázi esélytelen
majd jön egy open source jailbreak amit bezos ügyvédei megpróbának kinyírni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
20 napja
YoungZeeZee 9 825
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
vannak alternatívák
NB2
pont ezt a cikket oszottam
20 napja
YoungZeeZee 9 825
fasszopok
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
YoungZeeZee
én letorrentezem a könyveket és USB-n keresztül átmásolom a Kindle-re. az amazon pedig bekaphatja.
deyell
itt a szopo az hogy ha vmi miatt restartolni kell a kutyut akkor onnantol nem tudod hasznalni majd.ez a geciseg
YoungZeeZee
Mi az a "restartolni"?
Nekem 10 plusz éve meg van, akkor rátöltöttem párszáz könyvet, azóta csak olvasom, töltöm, olvasom, töltöm.
Őszentsége Sobri Jóska
szinten, de barmi lehet es ha ujra kell inditani akkor kuka.
YoungZeeZee
szerintem nem az újraindítással lehet gond, mert az nem léptet ki az amazon fiókodból. a frissítés még elvileg ha 2013 előtti, akkor már régóta nincs hozzá új frissítés. egy gond lehet, az ha rámész arra hogy reset vagy törlöd a regisztrációt. akkor kéne újra regisztrálni és belépni az Amazon fiókba, amit nem fog engedni, és nem tudod akkor használni sem. de kapcsold be a repülős üzemmódot aztán kész, nem lehet gond sem a frissítéssel sem mással.
deyell
ujrainditast irnak a cikkben.miota megvettem repuloben van. egyszer frissitettem rajta.kb tavaly.addig 13 evig siman ment.
az a bajom h ha vmi kula lesz mehet a kukaba mert greedyk a nagy cegek
20 napja
NB2 New England Patriots 28 914 — nabege2@yahoo.com
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
vannak alternatívák
20 napja
deyell Las Vegas Raiders 12 817 — Sworn to the Dark
fasszopok
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
YoungZeeZee
én letorrentezem a könyveket és USB-n keresztül átmásolom a Kindle-re. az amazon pedig bekaphatja.
deyell
itt a szopo az hogy ha vmi miatt restartolni kell a kutyut akkor onnantol nem tudod hasznalni majd.ez a geciseg
YoungZeeZee
Mi az a "restartolni"?
Nekem 10 plusz éve meg van, akkor rátöltöttem párszáz könyvet, azóta csak olvasom, töltöm, olvasom, töltöm.
Őszentsége Sobri Jóska
szinten, de barmi lehet es ha ujra kell inditani akkor kuka.
YoungZeeZee
szerintem nem az újraindítással lehet gond, mert az nem léptet ki az amazon fiókodból. a frissítés még elvileg ha 2013 előtti, akkor már régóta nincs hozzá új frissítés. egy gond lehet, az ha rámész arra hogy reset vagy törlöd a regisztrációt. akkor kéne újra regisztrálni és belépni az Amazon fiókba, amit nem fog engedni, és nem tudod akkor használni sem. de kapcsold be a repülős üzemmódot aztán kész, nem lehet gond sem a frissítéssel sem mással.

built for this shit

20 napja
YoungZeeZee 9 825
fasszopok
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
YoungZeeZee
én letorrentezem a könyveket és USB-n keresztül átmásolom a Kindle-re. az amazon pedig bekaphatja.
deyell
itt a szopo az hogy ha vmi miatt restartolni kell a kutyut akkor onnantol nem tudod hasznalni majd.ez a geciseg
YoungZeeZee
Mi az a "restartolni"?
Nekem 10 plusz éve meg van, akkor rátöltöttem párszáz könyvet, azóta csak olvasom, töltöm, olvasom, töltöm.
Őszentsége Sobri Jóska
szinten, de barmi lehet es ha ujra kell inditani akkor kuka.
YoungZeeZee
Oké, de miért kéne? Mi az az élethelyzet?
Őszentsége Sobri Jóska
monjduk lefagy vagy nem tudom.
csak megoszottam a cikket
20 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 244 — #NoStress
fasszopok
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
YoungZeeZee
én letorrentezem a könyveket és USB-n keresztül átmásolom a Kindle-re. az amazon pedig bekaphatja.
deyell
itt a szopo az hogy ha vmi miatt restartolni kell a kutyut akkor onnantol nem tudod hasznalni majd.ez a geciseg
YoungZeeZee
Mi az a "restartolni"?
Nekem 10 plusz éve meg van, akkor rátöltöttem párszáz könyvet, azóta csak olvasom, töltöm, olvasom, töltöm.
Őszentsége Sobri Jóska
szinten, de barmi lehet es ha ujra kell inditani akkor kuka.
YoungZeeZee
Oké, de miért kéne? Mi az az élethelyzet?

20 napja
YoungZeeZee 9 825
fasszopok
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
YoungZeeZee
én letorrentezem a könyveket és USB-n keresztül átmásolom a Kindle-re. az amazon pedig bekaphatja.
deyell
itt a szopo az hogy ha vmi miatt restartolni kell a kutyut akkor onnantol nem tudod hasznalni majd.ez a geciseg
YoungZeeZee
Mi az a "restartolni"?
Nekem 10 plusz éve meg van, akkor rátöltöttem párszáz könyvet, azóta csak olvasom, töltöm, olvasom, töltöm.
Őszentsége Sobri Jóska
szinten, de barmi lehet es ha ujra kell inditani akkor kuka.
20 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 804 — The Mathematician
ne adj neki netet és akkor nem tudja frissíteni magát a hülyeségre

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
20 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 244 — #NoStress
fasszopok
 telex.hu/techtud/2026/05/27/amazon-kindle-kobo-pocketbook-boox
YoungZeeZee
én letorrentezem a könyveket és USB-n keresztül átmásolom a Kindle-re. az amazon pedig bekaphatja.
deyell
itt a szopo az hogy ha vmi miatt restartolni kell a kutyut akkor onnantol nem tudod hasznalni majd.ez a geciseg
YoungZeeZee
Mi az a "restartolni"?
Nekem 10 plusz éve meg van, akkor rátöltöttem párszáz könyvet, azóta csak olvasom, töltöm, olvasom, töltöm.