The business of football

16 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
nézd meg a videót és kérlek időzz el egy kicsit a főoldalon, esetleg itt a fórumban
JJ Tiller
És JJ minden álma beteljesül...😀GRAFI
megbeszéltük a szerkesztők között, hogy nem erőltetem minden áron az ncaa-t úgy, mintha közben a lockoutért szurkolnék, de azt azért szeretném a lehető legjobban tisztázni, hogy az nfl nem "az egyedüli amerikaifoci bajnokság"-ot jelentiJJ Tiller
Én elhiszem hogy van más is, de. Én az Nfl-t szerettem meg anno mikor elkezdték a Sport1-en a közvetitéseket, ebböl kifolyolag lettek kedvenc csapataim(igen többet is kedvelek, de van 1 nagy kedvenc). Ha nincs kedvenc csapatom ugy érdektelenebb az egész, ráadásul nem értem milyen rangsor van hogy megy az egész bajnokság. Egyszerüen nem tudnék választani kedvenc egyetemi csapatot!! Nem jártam ott egyetemre, nincs az ég egy adta világon semmi amihez köthetném(persze az Nfl-eseket sem igazán tudom, de ott legalább tudom melyik hol van minek mi a neve, figurája stb.), egyszoval nem ismerem egyáltalán! Ezek miatt nem érdekel annyira. Biztos nézek majd(ha megélem) Ncaa-t ha nem lesz Nfl, már eddig is láttam pár meccset kb olyan mintha nézném a BL-t a rendes fociban meg az magyar Nb1-et. Nem akarok senki Ncaa fan-t megbántani csak ez a véleményem. Lehet ha jártam volna valamelyik egyetemre ott akkor más lenne a szitu, de gondolom a többség hasonloan van vele, mint én!
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 507 — StuG Life
megbeszéltük a szerkesztők között, hogy nem erőltetem minden áron az ncaa-t úgy, mintha közben a lockoutért szurkolnék, de azt azért szeretném a lehető legjobban tisztázni, hogy az nfl nem "az egyedüli amerikaifoci bajnokság"-ot jelentiJJ Tiller
nem akarok oldalas vitákat gerjeszteni, de meg tudom érteni ha valakit csak a legjobbak ligája érdekel.
jó dolog az NCAA de olyan ez mint egy jó szivar, fel kell nőni hozzá, ha csak simán a szádba tolnak egyet nem biztos h értékeled.

türelem ncaa fanságot terembriareos
jogos, de egy amerikaifoci oldalon azért ne írjunk már ilyeneket, ez nagyjából olyan, mintha a magyar bajnokság csevegőjében oltogatnám az embereket, hogy közük nincs még az amerikai középiskolai színvonalhoz sem...

az ncaa-ben való tájékozottság magabiztossá tesz, maradjunk ennyibenJJ Tiller
persze, de ne feledd el sok embernek ameriakifoci = NFL.
sokan tudjuk h ez nem így van, de hiába pampogunk, amik nem tetszik meg valakinek magától, linkelhetsz neki 10000 cikket

több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
És JJ minden álma beteljesül...😀GRAFI
megbeszéltük a szerkesztők között, hogy nem erőltetem minden áron az ncaa-t úgy, mintha közben a lockoutért szurkolnék, de azt azért szeretném a lehető legjobban tisztázni, hogy az nfl nem "az egyedüli amerikaifoci bajnokság"-ot jelentiJJ Tiller
nem akarok oldalas vitákat gerjeszteni, de meg tudom érteni ha valakit csak a legjobbak ligája érdekel.
jó dolog az NCAA de olyan ez mint egy jó szivar, fel kell nőni hozzá, ha csak simán a szádba tolnak egyet nem biztos h értékeled.

türelem ncaa fanságot terembriareos
jogos, de egy amerikaifoci oldalon azért ne írjunk már ilyeneket, ez nagyjából olyan, mintha a magyar bajnokság csevegőjében oltogatnám az embereket, hogy közük nincs még az amerikai középiskolai színvonalhoz sem...

az ncaa-ben való tájékozottság magabiztossá tesz, maradjunk ennyiben


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 507 — StuG Life
nézd meg a videót és kérlek időzz el egy kicsit a főoldalon, esetleg itt a fórumban
JJ Tiller
És JJ minden álma beteljesül...😀GRAFI
megbeszéltük a szerkesztők között, hogy nem erőltetem minden áron az ncaa-t úgy, mintha közben a lockoutért szurkolnék, de azt azért szeretném a lehető legjobban tisztázni, hogy az nfl nem "az egyedüli amerikaifoci bajnokság"-ot jelentiJJ Tiller
nem akarok oldalas vitákat gerjeszteni, de meg tudom érteni ha valakit csak a legjobbak ligája érdekel.
jó dolog az NCAA de olyan ez mint egy jó szivar, fel kell nőni hozzá, ha csak simán a szádba tolnak egyet nem biztos h értékeled.

türelem ncaa fanságot terem

több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Nekem szétmegy a fejem ha arra gondolok hogy nem lesz amcsi foci szeptembertölInter101
nézd meg a videót és kérlek időzz el egy kicsit a főoldalon, esetleg itt a fórumban
http://www.youtube.com/watch?v=MEivUpbwnv0Höri
JJ Tiller
És JJ minden álma beteljesül...😀GRAFI
megbeszéltük a szerkesztők között, hogy nem erőltetem minden áron az ncaa-t úgy, mintha közben a lockoutért szurkolnék, de azt azért szeretném a lehető legjobban tisztázni, hogy az nfl nem "az egyedüli amerikaifoci bajnokság"-ot jelenti


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nekem szétmegy a fejem ha arra gondolok hogy nem lesz amcsi foci szeptembertölInter101
nézd meg a videót és kérlek időzz el egy kicsit a főoldalon, esetleg itt a fórumban
http://www.youtube.com/watch?v=MEivUpbwnv0Höri
JJ Tiller
És JJ minden álma beteljesül...😀
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Nekem szétmegy a fejem ha arra gondolok hogy nem lesz amcsi foci szeptembertölInter101
nézd meg a videót és kérlek időzz el egy kicsit a főoldalon, esetleg itt a fórumban
http://www.youtube.com/watch?v=MEivUpbwnv0Höri


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én nem értem ezt az egész huzavonát. Amikor elmaradt az Nhl emlékszem arrol szolt a fáma hogy a játékosok jártak rosszul nem is kicsit, még azt sem kapták meg amit a tulajok eredetileg adtak volna nekik. Vajon ki birja tovább a bevétel kiesést? Van egy tippem a milliárdos tulajok! Nekik nem gond az adott hitelintézettel egy megállapodás szerintem, mig a játékosok amilyen nagy lábon élhetnek, hamar elmegy a lovetta(persze nem 1 év alatt, de megcsappan majd és beijednek). Nekem szétmegy a fejem ha arra gondolok hogy nem lesz amcsi foci szeptembertöl(mondjuk a nejem örül majd neki)! Amugy nem értek hozzá de ebböl nem tudnak jol kijönni a játékosok! Ja és az sem biztos hogy jövöre lesz szezon?? Vicc az egész. Ha valaki meg akar állapodni akkor megállapodsz ha nem akarsz akkor nem fogsz. Ilyen egyszerü. Huzzák halasztják az egészet. Lesz tárgyalás nem lesz, elmarad, majd 2 honap mulva lesz, ugy csinálnak mintha mindenki olyan nagyon el lenne foglalva! Mivel??? Ja kell az önreklám a médiában! Hurrá! Nagyon el vagyok keseredve! Üdv mindenkinek.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
99% hogy nem lesz szezon.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Köszi, énis kb 10 évre saccoltam. Vicces hogy mire pénzüknél lesznek addigra már kétszer nyugdíjba ment mindenki akit az NFLPA jelenleg képsvisel.JayB
Képviselik a visszavonult játékosokat is, hogy mennyire hatékonyan, arról fogalmam sincs. Azért erősen altruista feltételezés lenne a részükről, hogy majd 5-10 év múlva az akkori NFLPA illő módon viszonozni fogja a mostani áldozathozatalukat. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
pedig hacsak valamelyik fél eddig nem blöffölt valami hatalmasat, akkor itt nem lesz szezon

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
már néhány polgármester is felszólalt az ügyben. Miami, Houston, Kansas City és Minneapolis polgármestere jelezte, hogy lockout a város gazdasági életét és helyzetét is jelentősen befolyásolja (munkahelyek szűnnek meg, csökken a fizetőképes kerslet, csökken a sportturizmus, adóbevételektől esik el a város
http://blogs.abcnews.com/thenote/2011/02/mayors-to-nfl-work-stoppage-will-hurt-our-cities-economies-.html
http://chiefsblog.kansascity.com/?q=node/1666

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 863
Az a szánalmas hogy 2012-re úgyis megtalálják a kompromisszumokat amiket az elmúlt x évben ugyanúgy meglehetett volna de mindkét félnek hiányzott ez az arckoskodás. Csomó olyan ember lesz munkanélküli akinek kb ugyanannyi beleszólása van az egészbe mint nekem, rengetegen kötnek majd ki börtönben, rengeteg korosodó legendát talán nem látunk már pályán mind ezt azért hogy két év múlva megint ugyanúgy folytatódjon minden. gsn arra nincs valami statisztika hogy az idei lockout miatti pénz kiesés mikor térülne meg az NFLPA által megálmodott bevétel elosztás esetén? Itt a játékosok pénztárcájára gondolok konkrétan, nincs az az isten hogy nekik megéri ez. Nagyon kiváncsi lennék rá.JayB
Fordulónként buknak a játékosok cca. 200 millió dollár bevételt, egy milliárd dollár elosztásáról megy a vita. Ha minden követelésüket teljesítenék - egy tárgyaláson nagyon furcsa lenne, ha csak az egyik fél összes igényét elégítenék ki -, akkor is 3-4 év kellene, hogy behozzák az egy év elmaradt bevételét. Ha elmaradt hasznot is számolunk, akkor inkább 4 év. Nagyjából a 2012-2015 idény menne rá, 2016-tól keresnének a játékosok pluszban. Ha például félúton állapodnának meg, akkor máris 7-8 évről beszélünk. S éltem azzal a kis esélyű feltételezéssel, hogy az üzletmenet zavartalan lenne a lockout után. Életszerűen én kb. 10 éves időtávra mondanám, hogy a játékosok pénzüknél lesznek.
Tévedés ne essék, a tulajdonosok hasonló cipőben járnak. Akiknél meg a stadion jelzáloghitel is ketyeg, azok még rosszabb előrejelzéssel számolhatnak. A nagy hasznot hozó csapatok tulajdonosai pedig nominálisan vesztenek nagyon sokat lockout esetén, nekik pedig az újbóli felfutás bizonytalansága miatt magas kockázatú a saját, egyéni előrejelzésük.
A "céltartalékok" mennyisége, megléte megtévesztő lehet. Ezek az összegek akkor is veszteségek kifizetés esetén, ha már előre összegyűjtötték azokat. Azért is, mert ezeket újból meg kell képezni az üzlet újbóli beindulásával együtt.tomi-tomi
Köszi, énis kb 10 évre saccoltam. Vicces hogy mire pénzüknél lesznek addigra már kétszer nyugdíjba ment mindenki akit az NFLPA jelenleg képsvisel.
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
gsn,
egyrészt, tudom, hogy kell a visszajelzés, ezért ismét leírom, kúúúúúúrva jó a foci gazdasági aspektusait bemutató blogod, abba ne hagyd, pont ezek a gazdasági cikkek azok, amelyeket sosem tudtam elolvasni rendesen angolul.
Másrészt írod, hogy a forbes top50 sportklubjában 32 NFL csapat van, én kerestem ilyen top50es listát, mert érdekelne az egész globálisan, soccercsapatokkal, stb, de az istennek se találom. tudsz dobni ehhez egy linket, vagy nem akarod lelőni a poént, mivel a blogodban még csak az NFL30-nál tartasz? 😊Sobri Jóska
Neten nincs fent, de elküldtem PM-ben.

A mai eddigi bejegyzésekhez még egy összetevő a college fanoknak. Ha az NFL rookie modellje átmenne, akkor, ahogy írtam is, a fix, pickhez rendelt szerződések miatt megszűnne az ügynökök szerepe az újoncoknál, mert nem kellene miről tárgyalni. Ez azonban egyúttal azt is eredményezheti, hogy az NFL hozzájárulhatna ahhoz, hogy a college foci egyik legkínosabb problémája megszűnjön, mégpedig az ügynökök eltűnnének az egyetemi pályák mellől, megszűnne az ügynökök idegesítő vándorlása az edzésekre, nem lennének miattuk - a mostanában elszaporodott - NCAA szabályszegések és eltiltások, stb...gsn
Cam Newton faterja ettől függetlenül ugyanúgy megkapta volna a maga 100ezer dollárját 😉


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gsn 3 548
Tehát mindenki csak jól járna vele. (kivéve a korai választottakat)GRAFI
És az ügynököket. Valószínűleg közülük csak a nagyobb agencyk maradnának a rookie piacon, akik ezek után elsősorban a játékos endorsementjére, szponzori dolgaira koncentrálnának. Visszaesne a combineba ölt ügynöki pénzek mértéke is és így a combinera való felkészítésre szakosodott "edzők" is kárát látnák ennek.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Tehát mindenki csak jól járna vele. (kivéve a korai választottakat)
több mint 13 éve
gsn 3 548
gsn,
egyrészt, tudom, hogy kell a visszajelzés, ezért ismét leírom, kúúúúúúrva jó a foci gazdasági aspektusait bemutató blogod, abba ne hagyd, pont ezek a gazdasági cikkek azok, amelyeket sosem tudtam elolvasni rendesen angolul.
Másrészt írod, hogy a forbes top50 sportklubjában 32 NFL csapat van, én kerestem ilyen top50es listát, mert érdekelne az egész globálisan, soccercsapatokkal, stb, de az istennek se találom. tudsz dobni ehhez egy linket, vagy nem akarod lelőni a poént, mivel a blogodban még csak az NFL30-nál tartasz? 😊Sobri Jóska
Neten nincs fent, de elküldtem PM-ben.

A mai eddigi bejegyzésekhez még egy összetevő a college fanoknak. Ha az NFL rookie modellje átmenne, akkor, ahogy írtam is, a fix, pickhez rendelt szerződések miatt megszűnne az ügynökök szerepe az újoncoknál, mert nem kellene miről tárgyalni. Ez azonban egyúttal azt is eredményezheti, hogy az NFL hozzájárulhatna ahhoz, hogy a college foci egyik legkínosabb problémája megszűnjön, mégpedig az ügynökök eltűnnének az egyetemi pályák mellől, megszűnne az ügynökök idegesítő vándorlása az edzésekre, nem lennének miattuk - a mostanában elszaporodott - NCAA szabályszegések és eltiltások, stb...

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Újabb lépéssel vagyunk távolabb a 2011-es szezontól:
"NFL owners will meet March 3, the final day of the current collective bargaining agreement.
It is possible the owners will call for a lockout of the... players if negotiations with the union aren't sufficiently progressing. All 32 owners are expected to be at the meeting, in Fort Lauderdale, that follows two days of committee meetings that were previously scheduled.
NFL Players Association executive director DeMaurice Smith repeatedly has said he expects a lockout. Talks broke down last week in Washington. "
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
gsn,
egyrészt, tudom, hogy kell a visszajelzés, ezért ismét leírom, kúúúúúúrva jó a foci gazdasági aspektusait bemutató blogod, abba ne hagyd, pont ezek a gazdasági cikkek azok, amelyeket sosem tudtam elolvasni rendesen angolul.
Másrészt írod, hogy a forbes top50 sportklubjában 32 NFL csapat van, én kerestem ilyen top50es listát, mert érdekelne az egész globálisan, soccercsapatokkal, stb, de az istennek se találom. tudsz dobni ehhez egy linket, vagy nem akarod lelőni a poént, mivel a blogodban még csak az NFL30-nál tartasz? 😊

több mint 13 éve
gsn 3 548
Írtam egy kis mesét a blogban a mai történésekről, elég sok lockout irányultságú hír volt ma a fő eseményen kívül is. Ezen kívül még három írás került fel, egy a Forbes sorozatban, egy a cap-bevételek összefüggésről és a bevétel megosztásról, illetve írtam a Richardson-Manning incidensről is, ami szintén téma volt már a topikban.gsn
A mai bevétel megosztós postod passzol a szakdolgozat témámhoz (egyensúly elősegítése a sportban gazdasági és játék szabályokkal egyaránt) Tudsz nekem linkelni egy forrást, amiből dolgoztál, kérlek? Előre is köszönöm!Daunte_Brady
Dobtam PM-et.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Daunte_Brady New England Patriots 95
Írtam egy kis mesét a blogban a mai történésekről, elég sok lockout irányultságú hír volt ma a fő eseményen kívül is. Ezen kívül még három írás került fel, egy a Forbes sorozatban, egy a cap-bevételek összefüggésről és a bevétel megosztásról, illetve írtam a Richardson-Manning incidensről is, ami szintén téma volt már a topikban.gsn
A mai bevétel megosztós postod passzol a szakdolgozat témámhoz (egyensúly elősegítése a sportban gazdasági és játék szabályokkal egyaránt) Tudsz nekem linkelni egy forrást, amiből dolgoztál, kérlek? Előre is köszönöm!

"So wasn't it a little shady when this quarterback named Brady,
Suddenly became a mega star,
Wasn't it a bit confusing when this coach who's used to losing,
Earned the reputation that he's smart
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Hoppá, az NFL feljelentette az NFLPA-t a NLRB-nél. Kérdés csak az, hogy a decertifikáció jogtalansága, az impasse megállapítása vagy pedig csak szimpla panasz az ok.gsn
Decertifikáció előre tervezése, és nem fair magatartás a vád.
A háború elkezdődött, a megegyezés esélye 0-hoz közel, vagy inkább negatívban.gsn
Nem ismerem az amerikai perrendtartást. Egy másik, kisebb esélyű olvasat. A tulajdonosok időt és teret is nyerhetnek ezzel a lépéssel az egész folyamat számára. Például amíg ez a jogvita zajlik, az NFLPA nem tudja elindítani a decertifikációs eljárást; nem tudják a játékosok átlépni a Rubicont, az eredeti keretek között lehet megállapodni, akár március 4-e után is. (Tudom, javíthatatlanul optimista és idealista megközelítés.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Hát baszki ez a Richardson (Panthers) micsoda egy paraszt lehetett.
Nem csoda, hogy nem akartak másnapra találkozót.

"do I need to help you read a revenue chart son?"; "do I need to help break that down for you because I don’t know if you know how to read that?"

Ez után (Peyton) helyében elzavartam volna a gecibe.

Lehet, hogy el kéne zavarni ezt a fickót a tárgyalóasztaltól.zinedine5
Ő az egyik legnagyobb hangadó a tulajdonosok között, évek óta minden egyes alkalommal emlékeztet mindenkit, hogy 2006-ban milyen engedékenyek voltak és most aztán keményen ki kell állniuk, és nem hagyni magukat kifosztani.
A legviccesebb az, hogy Richardson az egyetlen tulajdonos a mai ligában, aki aktív NFL játékos is volt (1959-ben és 1960-ban játszott a Baltimore Coltsban, előbbi évben a Colts nyerte az NFL-t), ennek ellenére a leginkább ő van ellenük...gsn
Richardsonnal három dolog történhetett, vagy ezek kombinációja:
1. Ahogy zinadine írta, bunkó paraszt.
2. Rettentő frusztrált, hogy Manning többet keresett az NFL-ből, mint ő. Ehhez társulhat a kisebbrendűségi érzése volt játékosként: nem emlegetik egy napon Manninggel, Brees-szel. Sejtheti, hogy ez nem is fog megtörténni soha a büdös életben.
3. Szándékosan követte el. Érezhette úgy, hogy van megegyezési hajlandóság a tulajdonosok részéről. Neki, mint keményvonalasnak nem maradt más eszköze, csak a tárgyalások ellehetetlenítése személyes sértés(ek) segítségével.

Nekem az is vicces(?) még, hogy az egyik legfiatalabb franchise tulajdonosa követte el azt a lépést, ami akár az utolsó csepp lesz/lett a pohárban.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Az a szánalmas hogy 2012-re úgyis megtalálják a kompromisszumokat amiket az elmúlt x évben ugyanúgy meglehetett volna de mindkét félnek hiányzott ez az arckoskodás. Csomó olyan ember lesz munkanélküli akinek kb ugyanannyi beleszólása van az egészbe mint nekem, rengetegen kötnek majd ki börtönben, rengeteg korosodó legendát talán nem látunk már pályán mind ezt azért hogy két év múlva megint ugyanúgy folytatódjon minden. gsn arra nincs valami statisztika hogy az idei lockout miatti pénz kiesés mikor térülne meg az NFLPA által megálmodott bevétel elosztás esetén? Itt a játékosok pénztárcájára gondolok konkrétan, nincs az az isten hogy nekik megéri ez. Nagyon kiváncsi lennék rá.JayB
Fordulónként buknak a játékosok cca. 200 millió dollár bevételt, egy milliárd dollár elosztásáról megy a vita. Ha minden követelésüket teljesítenék - egy tárgyaláson nagyon furcsa lenne, ha csak az egyik fél összes igényét elégítenék ki -, akkor is 3-4 év kellene, hogy behozzák az egy év elmaradt bevételét. Ha elmaradt hasznot is számolunk, akkor inkább 4 év. Nagyjából a 2012-2015 idény menne rá, 2016-tól keresnének a játékosok pluszban. Ha például félúton állapodnának meg, akkor máris 7-8 évről beszélünk. S éltem azzal a kis esélyű feltételezéssel, hogy az üzletmenet zavartalan lenne a lockout után. Életszerűen én kb. 10 éves időtávra mondanám, hogy a játékosok pénzüknél lesznek.
Tévedés ne essék, a tulajdonosok hasonló cipőben járnak. Akiknél meg a stadion jelzáloghitel is ketyeg, azok még rosszabb előrejelzéssel számolhatnak. A nagy hasznot hozó csapatok tulajdonosai pedig nominálisan vesztenek nagyon sokat lockout esetén, nekik pedig az újbóli felfutás bizonytalansága miatt magas kockázatú a saját, egyéni előrejelzésük.
A "céltartalékok" mennyisége, megléte megtévesztő lehet. Ezek az összegek akkor is veszteségek kifizetés esetén, ha már előre összegyűjtötték azokat. Azért is, mert ezeket újból meg kell képezni az üzlet újbóli beindulásával együtt.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
gsn 3 548
Írtam egy kis mesét a mai történésekről, elég sok lockout irányultságú hír volt ma a fő eseményen kívül is. Ezen kívül még három írás került fel, egy a Forbes sorozatban, egy a cap és a bevételek összefüggéséről és a bevétel megosztásról, illetve írtam a Richardson-Manning incidensről is, ami szintén téma volt a topikban már.gsn
a Ludwig von Mises-t olvastad már? egyébként sem rossz oldal azoknak, akik érdeklődnek az egyéb témájú gazdasági kérdések irántJJ Tiller
Még nem volt rá időm, de bent van az elolvasandók között. Sajnos kevés az idő ahhoz képest, amennyi kellene. 😀 Még két csapattörténet elolvasással/felrakással is lógok, plusz 6 nagyobb lélegzetű cikket át kellene olvasni. 😀

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness