Alkoholok, italok
11 feliratkozó
több mint 5 éve
Én whisky fronton műveletlen vagyok, de ha mást is akarsz, akkor az alábbiak jók:Jozska ha kerhetlek írnál egy 10 12 italt amit kezdő iatal kedvelokent nekem tudnál ajánlani vásárlásra.Mivel az, hogy mi ízlik ízlés dolga, és bár valóban, olcsó húsnak híg a leve, de nekem ízlett már olcsó whisky is, és basztam rá drágával is. És mivel impulzusvásárló vagyok, ezért mindig veszek valami újat, amit nem ismerek akkoris, amikor nem azért megyek. Pl. a Paddyt, Hankey Bannistert, Glen Scanlant is így találtam, és azok ízlenek is, bár 4-7ezresek.Mondjuk ennyi pénzért ne várj sokat 😊Próbáltam. 😊Ja. Akárhogy döntögetem, egy korty ital nem jön elő se Jókaiból, se Vonnegutból.Próbálkozz Robert Burns-szel 😉
Sobri Jóska
idrinks.hu/arran-robert-burns-malt-whisky
empty taxi
Eléggé semmilyen, jellegtelen, a szépüveg meg a név bevonzott, de nem fogott meg.
Sobri Jóska
warr_b
Sobri Jóska
Lehet benne drágább tétel is.
Rózsa Sándor (betyár)
Vodka: Grey Goose
Rum: Diplomatico valami min. 12 év feletti
Gin: Tanqueray 10
Tequila: Patron
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Jozska ha kerhetlek írnál egy 10 12 italt amit kezdő iatal kedvelokent nekem tudnál ajánlani vásárlásra.Mivel az, hogy mi ízlik ízlés dolga, és bár valóban, olcsó húsnak híg a leve, de nekem ízlett már olcsó whisky is, és basztam rá drágával is. És mivel impulzusvásárló vagyok, ezért mindig veszek valami újat, amit nem ismerek akkoris, amikor nem azért megyek. Pl. a Paddyt, Hankey Bannistert, Glen Scanlant is így találtam, és azok ízlenek is, bár 4-7ezresek.Mondjuk ennyi pénzért ne várj sokat 😊Próbáltam. 😊Ja. Akárhogy döntögetem, egy korty ital nem jön elő se Jókaiból, se Vonnegutból.Próbálkozz Robert Burns-szel 😉
Sobri Jóska
idrinks.hu/arran-robert-burns-malt-whisky
empty taxi
Eléggé semmilyen, jellegtelen, a szépüveg meg a név bevonzott, de nem fogott meg.
Sobri Jóska
warr_b
Sobri Jóska
Lehet benne drágább tétel is.
több mint 5 éve
Glen Scanlant hol vettél annyiért? 10-11 alatt én sehol nem láttam.Mivel az, hogy mi ízlik ízlés dolga, és bár valóban, olcsó húsnak híg a leve, de nekem ízlett már olcsó whisky is, és basztam rá drágával is. És mivel impulzusvásárló vagyok, ezért mindig veszek valami újat, amit nem ismerek akkoris, amikor nem azért megyek. Pl. a Paddyt, Hankey Bannistert, Glen Scanlant is így találtam, és azok ízlenek is, bár 4-7ezresek.Mondjuk ennyi pénzért ne várj sokat 😊Próbáltam. 😊Ja. Akárhogy döntögetem, egy korty ital nem jön elő se Jókaiból, se Vonnegutból.Próbálkozz Robert Burns-szel 😉
Sobri Jóska
idrinks.hu/arran-robert-burns-malt-whisky
empty taxi
Eléggé semmilyen, jellegtelen, a szépüveg meg a név bevonzott, de nem fogott meg.
Sobri Jóska
warr_b
Sobri Jóska

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
Mivel az, hogy mi ízlik ízlés dolga, és bár valóban, olcsó húsnak híg a leve, de nekem ízlett már olcsó whisky is, és basztam rá drágával is. És mivel impulzusvásárló vagyok, ezért mindig veszek valami újat, amit nem ismerek akkoris, amikor nem azért megyek. Pl. a Paddyt, Hankey Bannistert, Glen Scanlant is így találtam, és azok ízlenek is, bár 4-7ezresek.Mondjuk ennyi pénzért ne várj sokat 😊Próbáltam. 😊Ja. Akárhogy döntögetem, egy korty ital nem jön elő se Jókaiból, se Vonnegutból.Próbálkozz Robert Burns-szel 😉
Sobri Jóska
idrinks.hu/arran-robert-burns-malt-whisky
empty taxi
Eléggé semmilyen, jellegtelen, a szépüveg meg a név bevonzott, de nem fogott meg.
Sobri Jóska
warr_b
több mint 5 éve
Mondjuk ennyi pénzért ne várj sokat 😊Próbáltam. 😊Ja. Akárhogy döntögetem, egy korty ital nem jön elő se Jókaiból, se Vonnegutból.Próbálkozz Robert Burns-szel 😉
Sobri Jóska
idrinks.hu/arran-robert-burns-malt-whisky
empty taxi
Eléggé semmilyen, jellegtelen, a szépüveg meg a név bevonzott, de nem fogott meg.
Sobri Jóska

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
Próbáltam. 😊Ja. Akárhogy döntögetem, egy korty ital nem jön elő se Jókaiból, se Vonnegutból.Próbálkozz Robert Burns-szel 😉
Sobri Jóska
idrinks.hu/arran-robert-burns-malt-whisky
empty taxi
Eléggé semmilyen, jellegtelen, a szépüveg meg a név bevonzott, de nem fogott meg.
több mint 5 éve
Ja. Akárhogy döntögetem, egy korty ital nem jön elő se Jókaiból, se Vonnegutból.Próbálkozz Robert Burns-szel 😉
Sobri Jóska
idrinks.hu/arran-robert-burns-malt-whisky

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Örülök ha ízlett. Igen szerintem is arra hajaz, de nekem a Woodford markánsabb ezért gyakrabban fordul meg a polconNekem még a Woodford Reserve ami nagyon bejöttVettem egyet, valóban ízletes.
kapitnono
Nem lesz kedvenc, de teljesen jó, kissé a Maker’s Markra hajaz, de valahogy teltebb, markánsabb, szóval jó ajánlás volt. 😊
Sobri Jóska

több mint 5 éve
Nekem még a Woodford Reserve ami nagyon bejöttVettem egyet, valóban ízletes.
kapitnono
Nem lesz kedvenc, de teljesen jó, kissé a Maker’s Markra hajaz, de valahogy teltebb, markánsabb, szóval jó ajánlás volt. 😊
Nem mondtad, hogy ital nagykerben laksz....😮Nem nagyker, nem értékesítem. 😊
Könyvek helyén wiskyk?
csi77
Ja. Akárhogy döntögetem, egy korty ital nem jön elő se Jókaiból, se Vonnegutból.
több mint 5 éve
😁Nálam most ennyi a választék.Biztos hogy ezek nem csak ures dobozok mar?😀
warr_b
yooker
A bal szélső hármasban már alig van, a többi dobozos bontatlan.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
Nálam most ennyi a választék.Biztos hogy ezek nem csak ures dobozok mar?😀
warr_b
több mint 5 éve
Nem mondtad, hogy ital nagykerben laksz....😮érdekes dolog ez a gin..azért itt a kommentek alapján alapvetően az jön le hogyLehet írigykedni. 😛
a legtöbben tonikkal,bodzával,mindenféle ízesítéssel próbálkoznak hogy ihatóvá tegyék
akkor már inkább maradok a whiskeynél...😊
yooker
Ez most a karanténwhisky-szekcióm.
Nekem a kedvenceim a Port Charlotte, az Ardbeg (a sima 10 éves, a Corryvreckan az túl karcos) és a Kilchoman. Mind Islay whisky.
Az írek közül a Connor McGregoros Proper Twelve kimondottan ergya, de ki akartam próbálni, de a West Cork Peat Charred Cask meglepően finom. Persze ízlések és pofonok.
Még nagyon egyedi és ajánlom a Moonshine Ole Smoky-t, amerikai, de valami kurva jó egyedi íze van.
A Békési magyar whisky meg olyan, mint egy kiforratlan pálinka, az se jött be.
Sobri Jóska
Könyvek helyén wiskyk?
Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 5 éve
Nálam most ennyi a választék.a bowmore nekem kellemes meglepetés volt.
warr_b
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 5 éve
Nálam most ennyi a választék.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
elolvastam róla az idézett indexes cikket is, engem megvettek (vagyis én vettem meg ezt a gint, jövő héten próbáljuk ki)Rendelnék gin-t készülvén a 2. hullámra.roadster.hu/rangos-dijat-kapott-egy-magyar-gin/
Ki milyet ajánl?
empty taxi
gordon
* egy másik topicban épp Hendrix válaszolt a hozzászólásomra, végül helyette választottam az Operát 😀
Szerkesztette: r.baggio

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
érdekes dolog ez a gin..azért itt a kommentek alapján alapvetően az jön le hogyTudod mi a jó dolog ? Egyik nap gin tonic másiknál whisky. 😀
a legtöbben tonikkal,bodzával,mindenféle ízesítéssel próbálkoznak hogy ihatóvá tegyék
akkor már inkább maradok a whiskeynél...😊
yooker
Ardbeg 10 messze a legjobb . Kilchomant pont tegnap kóstoltam , nem volt rossz de nekem pont Ardbeg light feeeling volt.
Talisker 18 volt a tegnapi nap nyertese, mondjuk az már egy polccal fentebb van 😊
több mint 5 éve
Nemrég ezt a japán whiskyt kaptuk ajándékba:idrinks.hu/akashi-white-oak-blended-whisky-dd?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=CjwKCAjwj975BRBUEiwA4whRB2OgMwHStmjNUj3K330IplrDiYGuEhD9yWUrQ4HV7_KFBm_h3E8ovxoCHyEQAvD_BwE
Meg lehetett inni.
több mint 5 éve
Én alapvetően Irish (legink Bushmills Black Bush, Paddy) párti vagyok whisky-ügyben, illetve mostanában ismerkedem a japán márkákkal.Az írek e-vel írják a whiskey-jüket, mint az amerikaiak, ennyire azért illik akkor figyelni 😉
empty taxi
Skótból nagy kedvenc az Oban, azt úgy látom még nem említette senki

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Jó, de 40 évesből van ami szar? 😁Nekem az a két kedvencem Islayrol. Kairóban egyszer ittam 40 éves Caol Ilat, legjobb eddig.Igen, mindkettőből kóstoltam.Maker’s Markert jár a piros pont. Coal Ilat vagy Lagavulint kostoltad már?érdekes dolog ez a gin..azért itt a kommentek alapján alapvetően az jön le hogyLehet írigykedni. 😛
a legtöbben tonikkal,bodzával,mindenféle ízesítéssel próbálkoznak hogy ihatóvá tegyék
akkor már inkább maradok a whiskeynél...😊
yooker
Ez most a karanténwhisky-szekcióm.
Nekem a kedvenceim a Port Charlotte, az Ardbeg (a sima 10 éves, a Corryvreckan az túl karcos) és a Kilchoman. Mind Islay whisky.
Az írek közül a Connor McGregoros Proper Twelve kimondottan ergya, de ki akartam próbálni, de a West Cork Peat Charred Cask meglepően finom. Persze ízlések és pofonok.
Még nagyon egyedi és ajánlom a Moonshine Ole Smoky-t, amerikai, de valami kurva jó egyedi íze van.
A Békési magyar whisky meg olyan, mint egy kiforratlan pálinka, az se jött be.
Sobri Jóska
csebi
Caol Ilaból az alap 12 évest, nekem az a jó közepes, de inkább veszek mást kategória, bár islayi (azokat mind kóstoltam ami itthon kapható), de annyira nem füstös, nem finom, mint egy Ardbeg vagy Kilchoman, a Lagavulinból az alap 16 évest, az nem ízlett. Olyan semmilyen volt számomra, semmi extra kategória.
Sobri Jóska
csebi
Amúgy egyetértek Jóskával, a Glen- kezdetűekkel nem nagyon lő mellé az ember.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
Nekem az a két kedvencem Islayrol. Kairóban egyszer ittam 40 éves Caol Ilat, legjobb eddig.Igen, mindkettőből kóstoltam.Maker’s Markert jár a piros pont. Coal Ilat vagy Lagavulint kostoltad már?érdekes dolog ez a gin..azért itt a kommentek alapján alapvetően az jön le hogyLehet írigykedni. 😛
a legtöbben tonikkal,bodzával,mindenféle ízesítéssel próbálkoznak hogy ihatóvá tegyék
akkor már inkább maradok a whiskeynél...😊
yooker
Ez most a karanténwhisky-szekcióm.
Nekem a kedvenceim a Port Charlotte, az Ardbeg (a sima 10 éves, a Corryvreckan az túl karcos) és a Kilchoman. Mind Islay whisky.
Az írek közül a Connor McGregoros Proper Twelve kimondottan ergya, de ki akartam próbálni, de a West Cork Peat Charred Cask meglepően finom. Persze ízlések és pofonok.
Még nagyon egyedi és ajánlom a Moonshine Ole Smoky-t, amerikai, de valami kurva jó egyedi íze van.
A Békési magyar whisky meg olyan, mint egy kiforratlan pálinka, az se jött be.
Sobri Jóska
csebi
Caol Ilaból az alap 12 évest, nekem az a jó közepes, de inkább veszek mást kategória, bár islayi (azokat mind kóstoltam ami itthon kapható), de annyira nem füstös, nem finom, mint egy Ardbeg vagy Kilchoman, a Lagavulinból az alap 16 évest, az nem ízlett. Olyan semmilyen volt számomra, semmi extra kategória.
Sobri Jóska
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 5 éve
Én alapvetően Irish (legink Bushmills Black Bush, Paddy) párti vagyok whisky-ügyben, illetve mostanában ismerkedem a japán márkákkal.Conorét nagyon ergya.
empty taxi
A Paddy kb. harmadannyiba kerül, és egy szinttel feljebb van. A Proper Twelwe all-time a legnagyobb csalódásom eleddig.
Ami japán blendet kóstoltam az mind finom volt. Mint az alap Chivas kb., csak kissé jobb.
több mint 5 éve
Én alapvetően Irish (legink Bushmills Black Bush, Paddy) párti vagyok whisky-ügyben, illetve mostanában ismerkedem a japán márkákkal.

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
23 font amazonon. Bar en most feliratkoztam havi egyre, akkor 20 font (7dl). Bar van belole dragabb valtozat, en az alap verziot probaltam, bejott. Eleg regi, csaladi vallalkozasban gyartott whisky. Nekem is ugy ajanlottak. Tegnap haverokkal neztuk a Barcelona pokoljarasat, nekik is izlett (haveroknak, nem a jatekosoknak).Nekem a kedvencem eppen az Old Forester. Gyumlocsos, fustos, kentucky bourbon. Ahhoz kepest, hogy milyen olcso, meglepoen jo.Itthon nem forgalmazzák.
ulpianus
Angliában melyik kategória? 15-20£?
Sobri Jóska
Szerkesztette: ulpianus

Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 5 éve
Nekem a kedvencem eppen az Old Forester. Gyumlocsos, fustos, kentucky bourbon. Ahhoz kepest, hogy milyen olcso, meglepoen jo.Itthon nem forgalmazzák.
ulpianus
Angliában melyik kategória? 15-20£?
több mint 5 éve
Nekem a kedvencem eppen az Old Forester. Gyumlocsos, fustos, kentucky bourbon. Ahhoz kepest, hogy milyen olcso, meglepoen jo.

Állat vagyok, ami enni kér...
