Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Alkoholok, italok

11 feliratkozó

3 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom
vpi
mit szeret? melyik orszag? skot, USA, ir (esetleg kanadai 😀 )? fustos nem fustos. fontos, hogy legyen minimum 12 eves?
csebi
Japánt kihagyod? 😊
Én most valami svéd single maltra pályázok.
warr_b
Nem füstöst kedveli, de inkább valami olyat keresek, ami különleges.
A svédről pl még nem hallottam, ilyesmiből kéne igazi hidden treasure. Én sajna nem vagyok akkora whisky fan, nekem egy Monkey Shouldernél megáll a tudomány.
vpi
Nem sok értelmeset lehet kapni hazai boltokban, de ez esetleg jó lehet:

 www.whiskynet.hu/adelphi-high-coast-2013-1527-whisky-07l-571?utm_id=arukereso&aku=339c8d25c0ffbf8e044bd845ca66f9e1

(Picit drágább, 55e, meg nem tudom miért skótnak írják, lehet a palackozás miatt, de ez svéd single malt, a címkén is az van írva)
warr_b
ez picit 50 alatt van, de mondjuk kulonleges, hogy 'zold' ital. epp mult heten megkostoltam ezt Londonban, es alapvetoen bejott, en ugye a nagyon fustos dolgokat kedvelem, de nem zavart a lagysaga, jol atjott a karamell, amit imadok (kedvenc soft drinkem a Dr. Pepper):

 www.whiskynet.hu/ncnean-organic-single-malt-whisky-diszdobozban-07l-46

illetve en mar ittam Compass Boxot, nagyon erdekes izvilaga van, van is elerheto otthon, bar ezt epp nem kostoltam.eleg exkluziv hiszen 5580 palackos:

 www.whiskynet.hu/whisky-kategoria/compass-box-canvas-07l-46

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
3 hónapja
NB2 New England Patriots 29 009 — nabege2@yahoo.com
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom
vpi
mit szeret? melyik orszag? skot, USA, ir (esetleg kanadai 😀 )? fustos nem fustos. fontos, hogy legyen minimum 12 eves?
csebi
Japánt kihagyod? 😊
Én most valami svéd single maltra pályázok.
warr_b
Nem füstöst kedveli, de inkább valami olyat keresek, ami különleges.
A svédről pl még nem hallottam, ilyesmiből kéne igazi hidden treasure. Én sajna nem vagyok akkora whisky fan, nekem egy Monkey Shouldernél megáll a tudomány.
vpi
Nem sok értelmeset lehet kapni hazai boltokban, de ez esetleg jó lehet:

 www.whiskynet.hu/adelphi-high-coast-2013-1527-whisky-07l-571?utm_id=arukereso&aku=339c8d25c0ffbf8e044bd845ca66f9e1

(Picit drágább, 55e, meg nem tudom miért skótnak írják, lehet a palackozás miatt, de ez svéd single malt, a címkén is az van írva)
warr_b
de miért kell ragaszkodni a hazai boltokhoz? 😊
3 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom
vpi
mit szeret? melyik orszag? skot, USA, ir (esetleg kanadai 😀 )? fustos nem fustos. fontos, hogy legyen minimum 12 eves?
csebi
Japánt kihagyod? 😊
Én most valami svéd single maltra pályázok.
warr_b
Nem füstöst kedveli, de inkább valami olyat keresek, ami különleges.
A svédről pl még nem hallottam, ilyesmiből kéne igazi hidden treasure. Én sajna nem vagyok akkora whisky fan, nekem egy Monkey Shouldernél megáll a tudomány.
vpi
Nem sok értelmeset lehet kapni hazai boltokban, de ez esetleg jó lehet:

 www.whiskynet.hu/adelphi-high-coast-2013-1527-whisky-07l-571?utm_id=arukereso&aku=339c8d25c0ffbf8e044bd845ca66f9e1

(Picit drágább, 55e, meg nem tudom miért skótnak írják, lehet a palackozás miatt, de ez svéd single malt, a címkén is az van írva)


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
3 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom
vpi
mit szeret? melyik orszag? skot, USA, ir (esetleg kanadai 😀 )? fustos nem fustos. fontos, hogy legyen minimum 12 eves?
csebi
Japánt kihagyod? 😊
Én most valami svéd single maltra pályázok.
warr_b
en a japanokat nem kedvelem, sorry.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
3 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 681 — Patriot
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom
vpi
mit szeret? melyik orszag? skot, USA, ir (esetleg kanadai 😀 )? fustos nem fustos. fontos, hogy legyen minimum 12 eves?
csebi
Japánt kihagyod? 😊
Én most valami svéd single maltra pályázok.
warr_b
Nem füstöst kedveli, de inkább valami olyat keresek, ami különleges.
A svédről pl még nem hallottam, ilyesmiből kéne igazi hidden treasure. Én sajna nem vagyok akkora whisky fan, nekem egy Monkey Shouldernél megáll a tudomány.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
3 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom
vpi
mit szeret? melyik orszag? skot, USA, ir (esetleg kanadai 😀 )? fustos nem fustos. fontos, hogy legyen minimum 12 eves?
csebi
Japánt kihagyod? 😊
Én most valami svéd single maltra pályázok.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
3 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom
vpi
mit szeret? melyik orszag? skot, USA, ir (esetleg kanadai 😀 )? fustos nem fustos. fontos, hogy legyen minimum 12 eves?

Szerkesztette: csebi

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
3 hónapja
ozibozi New York Giants 21 718
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom
vpi
Máriatövismag kombót
3 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 681 — Patriot
50. szülinapra egy whiskey fannek mit ajánlanátok? Kb 50ezres keretben gondolkodom

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
4 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
Mivel nincs saját topicja - helyesen - ezért ideírom, hogy több hétnyi fárasztó, sikerekben szegény és olykor dühítő próbálkozás után, ma végre 3 utángyújtással végigment egy adag pipa (2 óra füstölés) 😊 ez már elvileg jónak számít. De hogy ontopic is legyen, a vaníliás pipadohány mellé remekül illett a Blanton’s.
MC12
Nézd, ha a piáknak van topicja, akkor a dohányzásnak is lehetne, mindegyik egészségtelen, drága, és rá lehet keményen szokni.
slowmotion
Na akkor én is:
valamennyire szivarszakértő topiktárs van itt? Javaslatokat kérnék - mert a szivarhoz teljesen fű vagyok - középkategóriás (nem a Csongor kategória, de nem is a darabonként 20000-be kerülő prémiumközeli) szivartípusra, ajándékba lesz.
Mit és hol ajánlanátok?
Köszi előre is!
Vitézlő Titoknok tomz
Ez nem ilyen egyszerű, nyilván 😀 😀 nem vagyok szakértő, csak szivarkedvelő (4 év tapasztalattal), de nem mindegy kinek veszed. Szivarozik vagy nem, aktívan vagy néha, van-e kedvence, kubai-nem kubai-vagy mindegy stb.

De mivel gondolom olyannak veszed, aki látott már szivart, ezért a tipp amivel nehéz mellélőni: EP Carillo - Pledge Prequel, vagy az Oliva Serie V Melanio Figurado. 6-8 ezer forint körül vannak, darabja, de maga szivar, és a gyűrű is gyönyörű, remek ajándék. De a Joya de Nicaragua Numero Uno Le Premier is remek választás ebben a kategóriában, a szivaros trafikokban mind szokott lenni, de bármelyik trafik 1-3 nap alatt be tudja rendelni. Ezek nem kubai szivarok, de ha csak nem kifejezetten kuba rajongó (ami egyszerűsíti és drágítja a dolgodat, a kubai szivarok a körülmények (hurrikánok, gazdasági nehézségek stb.) miatt elképesztően drágultak az elmúlt években, cserébe sokkal könnyebb hibás példányba belenyúlni, de nincs olyan széles választék, amiben el lehet veszni) ezek tökéletesek lesznek.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
4 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 138 — Cowboys fan
Lidlben vannak whiskyk

Teeling Single grain 14e
Talisker sima alap 10 éves 16e
Laphroaig Oak Select 16e
Glenmorangie Triple Cask Reserve 13e

A Teeling meg főleg a Glenmorangie jó ár szerintem, kár hogy Highland-ből már több is van itthon, de azért megfontolandó.
warr_b
nekem a guilty pleasure a kékcímkés Ballantine's, egész iható szerintem, és tízbe kerül
4 hónapja
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 767
Mivel nincs saját topicja - helyesen - ezért ideírom, hogy több hétnyi fárasztó, sikerekben szegény és olykor dühítő próbálkozás után, ma végre 3 utángyújtással végigment egy adag pipa (2 óra füstölés) 😊 ez már elvileg jónak számít. De hogy ontopic is legyen, a vaníliás pipadohány mellé remekül illett a Blanton’s.
MC12
Nézd, ha a piáknak van topicja, akkor a dohányzásnak is lehetne, mindegyik egészségtelen, drága, és rá lehet keményen szokni.
slowmotion
Na akkor én is:
valamennyire szivarszakértő topiktárs van itt? Javaslatokat kérnék - mert a szivarhoz teljesen fű vagyok - középkategóriás (nem a Csongor kategória, de nem is a darabonként 20000-be kerülő prémiumközeli) szivartípusra, ajándékba lesz.
Mit és hol ajánlanátok?
Köszi előre is!
4 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Lidlben vannak whiskyk

Teeling Single grain 14e
Talisker sima alap 10 éves 16e
Laphroaig Oak Select 16e
Glenmorangie Triple Cask Reserve 13e

A Teeling meg főleg a Glenmorangie jó ár szerintem, kár hogy Highland-ből már több is van itthon, de azért megfontolandó.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
5 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
en meg elfelejtettem irni, hogy otthon voltam kostolon, es utana maradtam meg valogatni 1-2t pluszban.

vegre megkostolhattam egy Octomore-t, konkretan a 14.3 volt, 214 PPM-mel 😀
szerk.: ja es mielott kerdezne vki, ezek voltak:

Suntory Chita: en nem szeretem a Chitat, de el tudom fogadni, hogy sokaknak kedvence
Basil Hayden’s: ugye egy 'Bourbon', ami nem is annak izlik, elegge bejott
Tullamore D.E.W. XO Caribbean Rum Cask: inkabb Bushmills vagy Teeling , ha ir, de ez is jo volt.
Glenmorangie Tale of Winter: ez nagyon izlett,
Bunnahabhain 12: Bunnat mar regen meg akartam kostolni, sajnos csalodas volt.

Szerkesztette: csebi

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
5 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mivel nincs saját topicja - helyesen - ezért ideírom, hogy több hétnyi fárasztó, sikerekben szegény és olykor dühítő próbálkozás után, ma végre 3 utángyújtással végigment egy adag pipa (2 óra füstölés) 😊 ez már elvileg jónak számít. De hogy ontopic is legyen, a vaníliás pipadohány mellé remekül illett a Blanton’s.
MC12
Nézd, ha a piáknak van topicja, akkor a dohányzásnak is lehetne, mindegyik egészségtelen, drága, és rá lehet keményen szokni.
slowmotion
Egyszerűbb lenne akkor már egy “minden ami káros”- ra átnevezni a topicot 😃
MC12
A politikának is van külön topikja.
Kampman
Az élet maga is káros. Meg a sport öl 😂
Írjunk mindent egy helyre? 🙃


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
5 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 460
Mivel nincs saját topicja - helyesen - ezért ideírom, hogy több hétnyi fárasztó, sikerekben szegény és olykor dühítő próbálkozás után, ma végre 3 utángyújtással végigment egy adag pipa (2 óra füstölés) 😊 ez már elvileg jónak számít. De hogy ontopic is legyen, a vaníliás pipadohány mellé remekül illett a Blanton’s.
MC12
Nézd, ha a piáknak van topicja, akkor a dohányzásnak is lehetne, mindegyik egészségtelen, drága, és rá lehet keményen szokni.
slowmotion
Egyszerűbb lenne akkor már egy “minden ami káros”- ra átnevezni a topicot 😃
MC12
A politikának is van külön topikja.
5 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
Mivel nincs saját topicja - helyesen - ezért ideírom, hogy több hétnyi fárasztó, sikerekben szegény és olykor dühítő próbálkozás után, ma végre 3 utángyújtással végigment egy adag pipa (2 óra füstölés) 😊 ez már elvileg jónak számít. De hogy ontopic is legyen, a vaníliás pipadohány mellé remekül illett a Blanton’s.
MC12
Nézd, ha a piáknak van topicja, akkor a dohányzásnak is lehetne, mindegyik egészségtelen, drága, és rá lehet keményen szokni.
slowmotion
Egyszerűbb lenne akkor már egy “minden ami káros”- ra átnevezni a topicot 😃

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 138 — Cowboys fan
Mivel nincs saját topicja - helyesen - ezért ideírom, hogy több hétnyi fárasztó, sikerekben szegény és olykor dühítő próbálkozás után, ma végre 3 utángyújtással végigment egy adag pipa (2 óra füstölés) 😊 ez már elvileg jónak számít. De hogy ontopic is legyen, a vaníliás pipadohány mellé remekül illett a Blanton’s.
MC12
Nézd, ha a piáknak van topicja, akkor a dohányzásnak is lehetne, mindegyik egészségtelen, drága, és rá lehet keményen szokni.
5 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
Mivel nincs saját topicja - helyesen - ezért ideírom, hogy több hétnyi fárasztó, sikerekben szegény és olykor dühítő próbálkozás után, ma végre 3 utángyújtással végigment egy adag pipa (2 óra füstölés) 😊 ez már elvileg jónak számít. De hogy ontopic is legyen, a vaníliás pipadohány mellé remekül illett a Blanton’s.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
6 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 102 — no es importante
Hogy pont Ukrajnában fedezem fel a DAB szélesebb kínálatát, azt nem gondoltam volna



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
6 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 138 — Cowboys fan
Akartam kérdezni, hogy Ti mit választanátok a Lidl-ből: Taliskert 16-ért, vagy Glenmorangie Triple Cask-et 13-ért, de aztán rájöttem, Talisker tavaly is volt, idén is van, úgyhogy valszeg jövőre is lesz. Meg az iDrinksen is 16e jóárasítva. A GM ilyen szempontból ritkább találat.
6 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 622 — Kinek mit intézett a kormánya
 www.facebook.com/share/p/1GZvn3XqM3/

Poloska vagyok.
6 hónapja
yooker New York Giants 7 491 — Expect the Best !
Koszi az eddigi tippeket de lehet jobb lenne 2db 60ezres?
Ha tudtok akkor johetnek arra is
yooker
Mi lett végül a választás? 😊
warr_b
Glenmorangie Signet!
Izlett mindeenkinek😉
De kb ilyesmi kategoria volt az alap ami elokerult a par nap alatt..
Nagy Macallan rajongo az ember foleg azokat ittuk 24evesig...
Azert orult ennek is🫠
6 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 138 — Cowboys fan
 idrinks.hu/idrinks.hu/black-friday

Hajrá!

Közelednek az ünnepek, nálam landolt egy Ledaig 10-es, meg pár kézműves sör.
Sjoelleer van de Vrij
Mondjuk érdemes összenézni a whiskynet.hu-val.

Betáraztam sok mindent, hogy majd pillanatnyi hangulat alapján hagyok meg belőle kettőt-hármat, de végül nem akartam túl sokat költeni, meg már vettem is jövőre viszkit, úgyhogy maradtam a occóbb vonalnál, egy Singleton lett belőle, meg egy Glen Turner, jó az értékelése, meg úgyis csak bottom 2 mood pia lesz belőle.
slowmotion
Ott pont nincs készleten a Ledaig 10-es.
Sjoelleer van de Vrij
Simán előferdülhet. Meg Te már leadtad a rendelést a hozzászólásod előtt. De a közösségnek hasznos lehet a tanács.
slowmotion
Persze. Kifejezetten a Ledaig 10-esre mentem most. Whiskyneten meg amúgyis több napig van az akcijóóó.
Sjoelleer van de Vrij
nem néz ki rosszul a cucc, majd jövőre kipróbálom
6 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 282 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 idrinks.hu/idrinks.hu/black-friday

Hajrá!

Közelednek az ünnepek, nálam landolt egy Ledaig 10-es, meg pár kézműves sör.
Sjoelleer van de Vrij
Mondjuk érdemes összenézni a whiskynet.hu-val.

Betáraztam sok mindent, hogy majd pillanatnyi hangulat alapján hagyok meg belőle kettőt-hármat, de végül nem akartam túl sokat költeni, meg már vettem is jövőre viszkit, úgyhogy maradtam a occóbb vonalnál, egy Singleton lett belőle, meg egy Glen Turner, jó az értékelése, meg úgyis csak bottom 2 mood pia lesz belőle.
slowmotion
Ott pont nincs készleten a Ledaig 10-es.
Sjoelleer van de Vrij
Simán előferdülhet. Meg Te már leadtad a rendelést a hozzászólásod előtt. De a közösségnek hasznos lehet a tanács.
slowmotion
Persze. Kifejezetten a Ledaig 10-esre mentem most. Whiskyneten meg amúgyis több napig van az akcijóóó.

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil