NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Baseball

40 feliratkozó

több mint 4 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 928 — no es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Brewers (gamerkr), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: Löfli
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Szerintem az inning simán elmegy játékrésznek (hazai/vendég támadás, esetleg mellétéve hogy 3. játékrész a 9-ből, stb). A pöci értelmileg jó, még ha kicsit furcsán is hangzik.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
...Rajna
3.
itt kihagytam egy fontos infót, amit már a többiek is mondtak, hogy Hatteberg korábban catcher volt, és így már valóban van is értelme a home plate mögül dobásnak, ezzel azt mondja Beane, hogy a catcher pályafutásának már vége, de egyes védőnek még jó lesz.

11.
valószínűleg akkor mégsem dobó. a jelentben csak profilból látszik egy elsötétített szobában, ahol ülnek egy monitor előtt, így csak tippeltem, hogy Bradford lehet, de akkor nem ő lesz. így viszont már érthető.

12.
aha, így már világos. azt tudtam, mi a bunt, csak nem állt össze, hogy ez pontosan milyen kapcsolatban is lehet a hármas védővel, ennyire mélyen nem ismerem az egyes trükköket. A buntot egyébként én pöcinek fordítottam, az nagyon béna? Nem nagyon szeretnék benne hagyni angol szavakat, eddig csak az inninget nem fordítottam.

A többihez is kösz a segítséget, neked és a többieknek is!

Egy rövidebb listával valószínűleg még jelentkezem holnap.
több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 587 — Invisible man
Jó, hát nyilván nem nagyon lehet találni olyan magyarítást ami jól hangzik 😊 Sose voltam híve az ilyen kifejezések magyarításának.fetomy
Egyetértek. Van olyan szó amit vagy ért valaki vagy nem. Ezért az összes ilyen filmhez szerintem kell egy alapképzettség.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
3.: Szerintem itt arra gondol, hogy "eldobtad már az utolsó labdádat a home plate mögül", vagyis, hogy catcher-ként már nem lehet rá számítani.
5.: Itt talán arról van szó, hogy 7 meccsel kell .500 fölött lenniük, hogy bejussanak a rájátszásba?
10.: "I want you taking at bats off the 10th and 11th pitcher by the end of the series."
Igen, annyi, hogy azt akarja, hogy a párharc végére a tizedik, tizenegyedik dobóval álljanak szembe az ő ütőjátékosai.
11.: Ezt biztos, hogy ütőjátékosnak mondja.
12.: A játékos arra gondol (ahogy Rajna is írta), hogy "akkor sem buntolhatok, ha a 3as védő hátul áll?" - ergó még arra is lenne esélye, hogy ő beérjen 1esre, nem biztos, hogy önfeláldozás lenne, hanem mindkét futó beér.
Egyébként egyetértek Rajnával 😀
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 928 — no es importante
3.: Ehhez kéne több kontextus, ha a home plate mögül mondjuk eldob kettesig, az bőven elég, ha erre utalnak. Hova dobott legutóbb, tudjuk ezt?Rajna
Hatteberg eredetileg catcher volt, az Oakland faragott belőle 1st basemant


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Jó, hát nyilván nem nagyon lehet találni olyan magyarítást ami jól hangzik 😊 Sose voltam híve az ilyen kifejezések magyarításának.
több mint 12 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
A bunt szvsz lehet "ejtés" pl. vagy lepattintás is.fetomy
De szarul hangzik... 😐 😊Matthew99
igen, szóval maradjon bunt



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 587 — Invisible man
A bunt szvsz lehet "ejtés" pl. vagy lepattintás is.fetomy
De szarul hangzik... 😐 😊


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A bunt szvsz lehet "ejtés" pl. vagy lepattintás is.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
1.: Amit írtál, az sem rossz, de ha egy kicsit értőbb közönségre számítasz, akkor a Na most söpörjetek! vagy ilyesmi pontosabb lenne.

2.: Karrierátlaga .260 vagy átlagban .260-al üt pályafutása során vagy ilyesmi, amúgy jól értetted

3.: Ehhez kéne több kontextus, ha a home plate mögül mondjuk eldob kettesig, az bőven elég, ha erre utalnak. Hova dobott legutóbb, tudjuk ezt?

4.: Nem felszedőgép, mert nem felszedést jelent a pick, hanem kiejtést. Akkor már inkább kiejtőgép, bár ez is elég idióta, "kiejtések nagymestere" vagy ilyesmi nekem jobban hangzik, de te tudod.

5.: Seven over .500: az ötven százalékos győzelmi mutató felett lenn, magyarul általában pozitív mérlegnek fordítják. A plus column ugyanez, valami olyasmi kell ide, hogy még mindig nyer vele a csapat, hiába nem tud ütni, hét győzelemmel vagyunk az ötven százalékos mérlegnél jobbak vagy oldd meg jobban, biztos lehet, lényeg ez a pozitív mérleg.

6.: 1-2 a count, tehát már volt egy dobó és egy ütőhiba. Szerintem ezzel kár szórakozni, magyar nézőnek általában irreleváns infó, csak simán azt írnám hogy és a dobás... vagy ön a dobás... vagy ilyesmi.

7.: Utóbbi. Mags nem lehet az első cseredobó, ez a lényeg.

8.: Fielding: védekezés kábé.

9.: A bemelegítés megfelelő, ha konkrétabb akarsz lenni, lehet az is, hogy gyakorold a lapos labdákat vagy ahogy fordítanád a ground ballt, szóvala zt gyakorolja, de a bemelegítés telejsen oké.

10.: Igen, kifárasztani kell a dobót, sok dobást ki kell kényszeríteni tőle. A tak at bats off azt jelenti, hogy azt akarja, hogy a tizedik-tizenegyedik dobó is dobáljon nekik.

11.: Biztos dobónak magyaráz?

12.: A bunt az ilyen önfeláldozó ütés, hogy a már bázison lévő játékost előrébb vigye egy bázissal, ő kiejti magát. Ha a harmadik bázisember hátul áll, akkor felé lehet egy lassú labdát lerakni a földre, amit amíg ő felkap, a bázison lévő már eljuthat az elsőről a második bázisra, így megéri kiejteni magad. Ezt tiltja meg itt az edző. Ha egy kfiejezést akarsz a buntra, akkor a "kis ütés" vagy valami ilyesmi lehet a megfelelő, vagy lehet akár önfeláldozás is.

13.: Ez gondolom egy konkrét pitchre vonatkozik, bár ehehz is több kontextus kéne. Valami olyasmi jönne Hernandeztől, hogy "félóton törjük meg a dobást", vagy "a felénél csavarjuk meg a dobást", "mind a két oldalra", vagy "balra és jobbra is".

14.: Nem, ez azt jelenti, hogy nem szabad annyit lengetnie, hagynia kell a dobásokat eljutni a catcher felé, hogy kivárja az igazán neki való dobást. "TÖbbet kell várnod" vagy "Legyél türelmesebb a dobásokkal" vagy ilyesmi kéne ide szvsz.

15.: Nem, a befejező az a closer, a set-up az utolsó előtti dobó. Vagy hívd ennek, vagy szimpla cseredobónak, vagy előkészítő embernek, bár ez sztem totál érthetetlen a közönségnek, de mivel a setupok annyira nem különleges dobók általában, lehet őket szimplán cseredobónak hívni szerintem, de ha van jobb ötleted, tedd azt.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Ha kész vagy a felirattal megosztanád majd velünk? 😊Rataxes
Csak ha kapok segítséget 😀

Nem, természetesen nem magamnak csinálom, a www.feliratok.info oldalon lesz majd elérhető.
több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
...karakksub
Ha kész vagy a felirattal megosztanád majd velünk? 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Sziasztok!

A Moneyball c. film "otthoni használatra" szánt feliratának elkészítéséhez kérem a segítségeteket. A baseball szabályaival nagyjából tisztában vagyok, tudok követni egy meccset, a terminológia viszont okoz fejtörést, főleg az, hogy van-e magyar megfelelője egy-egy kifejezésnek.
Ha esetleg zavaróan hosszú lenne a hozzászólás, akkor nyugodtan töröljétek. Ide feltöltöttem a kérdéseket, ha valaki szeretne segíteni, letöltheti: http://www.mediafire.com/?rskg1w9wu4ex104

(beírom azt is, hogy hány percnél található az adott mondat)

1.
1:42
Hey Oakland, sweep this!
A Yankess szurkolók tesznek ki egy ilyen feliratot a division series 5. meccsén, ahol az első kettőt az Oakland nyerte, onnan jött fel az NY 2-2-re. A meccs New Yorkban van. Csak egy sima zrika lenne az Oakland felé, hogy "Na, innen nyerjétek meg!", "Ezt nyerjétek meg!" ?

2.
34:38
He's a career .260 hitter.
Egy scout mondja az egyik játékosra. Annyi lenne, hogy .260 az ütési átlaga? A "he's a career" zavar meg igazából...

3.
37:59
Hatteberg: I can't throw the ball at all.
Beane: You've thrown your last ball from behind home plate. That's what I'd say.
Hatteberg bevallja, hogy a könyöke még mindig gázos, erre mondja ezt Beane. Mit jelent azt, hogy a homeplate mögül dobta az utolsó labdáját?

4.
52:29
picking machine
Így nevezi el Beane Hatteberget. Erre a "Felszedőgép" a legjobb ötletem. Nem tudom, létezik-e magyarul valami jó baseman becenév.

5.
58:01
Still keeps us in the plus column. We need to be seven over .500.
Beane magyarázza az edzőnek, hogy tegye be Hatteberget a csapatban, mert bár nem tud ütni, de eljut bázisra. Nem világos, hogy mi az a plus column, és a "seven over .500"

6.
1:00:3
One-two pitch.
Ez egy rádióközvetítésben hangzik el, nincs hozzá kép.

7.
1:08:42
...and anyone but Mags first out of the pen.
Beane magyarázza az edzőnek, hogy kiket akar a pályán látni. Azt jelenti, hogy Magsen kívül bárki lehet kezdő pitcher, vagy bárki lehet reliever?

8.
1:08:55
Beane: Hattie gets on base more than Pena.
Edző: And his fielding?
Ugyanaz a jelent, mint előbb. Itt a fieldingre keresek egy magyar megfelelő.

9.
1:21:01
Go field some grounders.
Beane mondja Hattebergnek egy meccs előtt. Lehet simán annyi, hogy "melegíts be"?

10.
1:22:05
You wanna knock that starter out deep into their bullpen.
I want you taking at bats off the 10th and 11th pitcher by the end of the series.
Beane magyarázza a játékosoknak, hogy mit vár tőlük. Az első olyasmi lenne, hogy készítsék ki/fárasszák ki a kezdő dobót? A másodiknál mi lenne a "take at bats off"?

11.
1:21:40
When you're getting your pitch, you're hitting .625, massive. But when you swing at things...
Your pitch is middle-in. When you're swinging low and away, you're batting .158.
Peter Brand (aka Paul DePodesta) magyaráz egy pitchernek. Őszintén szólva ennek számomra se füle, se farka... miért magyaráz egy dobónak a swingről?

12.
1:25:50
Beane: No bunts.
Egy játékos: Even if the third baseman is back?
Beane: No bunting whatsoever.
Beane magyaráz a játékosoknak. Itt az nem világos, mire is gondol a játékos pontosan.

13.
1:27:47
- Beane: What are we doing?
- Hernandez: Splitting it in half?
- Benae: Both sides of the plate.
- Hernandez: Got it.
Beane szól oda a catchernek, miután belép az öltözőbe. Fogalmam sincs, mi lehet.

14.
1:28:02
You gotta see more pitches.
Beane szól oda egy játékosnak az öltözőben, miután lecseszte, hogy az előző meccsen gyengén ütött. Csak annyi, hogy gyakorolja többet az ütéseket?

15.
1:29:14
set-up man
Azt találtam, hogy a meccs végén játszó pitchert hívják így. Van valami magyar neve? "Befejező dobó"?


Egyelőre ennyi. Fél óra még van a filmből, így valószínűleg még lesz 1-2 mondat.
Előre is kösz a segítséget!
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 581
According to Danny Knobler of CBS, the White Sox are showing serious interest in Cuban outfield prospect, Yoenis Cespedes.

azok utan, hogy williams lenyilatkozta, nem varhato komoly igazolas, siman igaz lehet amit knobler mond. 😀
több mint 12 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Marci: Nem írsz a blogba egy kicsit a posting systemről, annak pénzügyi vonatkozásairól, illetve arról, hogy mennyire jöttek be ezek a japán dolgok? Szerintem érdekes téma lenne, és Darvish után ki tudja mikor lesz ennyire középpontban ez az egész.gsn
Igen, jó ötlet, tervezem is, de valószínűleg a vizsgák utánra tolódik. 😊
több mint 12 éve
Rammer 194 — Rams fan
Beltran -> Cards, 2 év. edit: 26 millió. Wow.Escalade
Csak 2 év, semmi opció, cserébe viszont full NTC. Nekem tetszik így, persze van benne rizikó, de muszáj volt. A Cards-killer (jó, tudom, 2006 NLCS 😊) Cards mezben, ezt se gondoltam volna pár éve azért.


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 581
Oakland reportedly will receive four players in the deal, including three top prospects: right-handers A.J. Cole and Brad Peacock, lefty Tom Milone and catcher Derek Norris.

leborulok az oakland gm-e elott. 2 heten belul elcserelni cahillt es gonzalezt, nem kis dolog.
több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 587 — Invisible man
Gonzalez a Natsben.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Beltran -> Cards, 2 év. edit: 26 millió. Wow.

LoMo elhíresztelte, hogy Prince megegyezett a Seattle-lel. Bér lehet csak a fejében duruzsolták a hangok...

több mint 12 éve
gsn 3 548
Marci: Nem írsz a blogba egy kicsit a posting systemről, annak pénzügyi vonatkozásairól, illetve arról, hogy mennyire jöttek be ezek a japán dolgok? Szerintem érdekes téma lenne, és Darvish után ki tudja mikor lesz ennyire középpontban ez az egész.

Egyébként abban van valami, amit többen mondanak, hogy szinte kizárt a Jays 50 milliós ajánlata. Ha Daisuke 51,1 millióra árazta a piacot, akkor nehezen elképzelhető, hogy Darvish kapcsán, aki még nála is nagyobb ígéret, egy csapat pontosan a korábbi csúcs ALÁ ígérjen 1 millióval.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
NYY 50 40 80% 8
BOS 50 37 74% 2
LAD 50 35 70% 4
STL 50 34 68% 5
SFG 50 30 60% 1
CIN 50 29 58% 3
ATL 50 29 58% 1
ARI 14 8 57% 1
TOR 34 19 56% 2
BAL 50 27 54% 3


Rammer
Ez alapján mi k**** jók vagyunk. Milyen kár, hogy ebből nem megyünk messzire 😊
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 581
most nezem, hogy a blue jays is beujit dizajn teren.
ill. retrosit, mert valami hasonlo volt az eredeti is.
http://sportslogos.net/logo.php?id=2559d7603ouedg7ldhw0br4fn
mivel az elozo logo/dizajn kifejezetten nem tetszett, igy orulok ennek. 😊
több mint 12 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Bár én már nyárra vártam ezt, örülök, hogy végre a Reds sem tököl, hanem kihasználja a farmot és keményen erősít. Ha nem is a legjobb csoport, a verseny mindenképpen jó lesz az NL Centralban.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 581
Most akkor mégsem rebuild van a White Soxnál?marci
speciel johnny 26 eves, siman belefer a rebuild fogalmaba a hosszabbitas vele.
aztan ki tudja, lehet ugy jar, mint santos. szeptemberben extension, decemberben trade.
lehet danks is megy februarban.
btw, ezt a santos trade-et amugy meg mindig nem tudtam megerteni.
bar, igazabol en semmit sem ertek. [gm] williams ezt nyilatkozza, [owner] reinsdorf azt, majd williams az ellenkezojet teszi annak amit mond...

...mindegy, st-ig nem is nagyon akarom probalni megerteni.
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Szerintem is kicsit zavaros ez a hosszabbítás.

Közben úgy néz ki, ma lezárul a Marshall -> Wood+2 prospect csere. Amennyiben nem két teljesen nímand jön át, szerintem ez win-win trade. Szinte biztosan utolsó éve ez Seannak nálunk, Wood helye kérdéses a Reds rotációjában. Ezzel együtt hiányozni fog Marshall, az egyik legjobb és legmegbízhatóbb Cub volt az elmúlt 5 évben.