NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 242 — Je suis kobranadrág
3:30-kor kerültem àgyba a szálláson, sofőr voltam az esküvőn. 10 perce zúg a szomszédban a motoros fűrész 😃😃😃😃 anyádat😃😃😃
#JC6
múlt héten nekünk valamelyik hétköznap 23.56-kor csendült fel a láncfűrész itt a 7. kerületben, ráadásul a robbanómotoros 😀
eaglesmcnabb
Az mondjuk gyanús, hogy holttestet daraboltak fel éjszaka 😀
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
3:30-kor kerültem àgyba a szálláson, sofőr voltam az esküvőn. 10 perce zúg a szomszédban a motoros fűrész 😃😃😃😃 anyádat😃😃😃
#JC6
múlt héten nekünk valamelyik hétköznap 23.56-kor csendült fel a láncfűrész itt a 7. kerületben, ráadásul a robbanómotoros 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
3:30-kor kerültem àgyba a szálláson, sofőr voltam az esküvőn. 10 perce zúg a szomszédban a motoros fűrész 😃😃😃😃 anyádat😃😃😃
#JC6
Minek hallgatózol? Aludjál 😀
Matthew99
Le se kell feküdni 😆
warr_b
Kulonben is, nem vasarnapi misen kellene lenni? 😀
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 691 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
3:30-kor kerültem àgyba a szálláson, sofőr voltam az esküvőn. 10 perce zúg a szomszédban a motoros fűrész 😃😃😃😃 anyádat😃😃😃
#JC6
Minek hallgatózol? Aludjál 😀
Matthew99
Le se kell feküdni 😆


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 590 — Invisible man
3:30-kor kerültem àgyba a szálláson, sofőr voltam az esküvőn. 10 perce zúg a szomszédban a motoros fűrész 😃😃😃😃 anyádat😃😃😃
#JC6
Minek hallgatózol? Aludjál 😀


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 583 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
3:30-kor kerültem àgyba a szálláson, sofőr voltam az esküvőn. 10 perce zúg a szomszédban a motoros fűrész 😃😃😃😃 anyádat😃😃😃
#JC6
vágjál vissza!
 www.youtube.com/watch?v=k9uyf9zausE

több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 788
3:30-kor kerültem àgyba a szálláson, sofőr voltam az esküvőn. 10 perce zúg a szomszédban a motoros fűrész 😃😃😃😃 anyádat😃😃😃
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 471
Az unokatesómat széttépte a szomszéd kutyája. 10 éves volt ekkor, a kutyát 5 éve ismerte. Valami bekattant a kutyánál (német juhász), 2 helyen 8 illetve 4 öltéssel kellett összevarni a szeme mellett, kevesen múlt, hogy elveszti az egyik szemét. Ez 30 éve történt mégis ha találkozol vele, látod, hogy szét van tépve az unokatesóm arca.
Tudom, a gazdája volt biztos f@sz, de ez rajta nem segít.

Nevetségesnek érzem a kutyák jogait az emberrel egy szintre tevők érveit. A kutya egy állat, nem illetik emberi jogok. Szájkosarat minden kutyára, aki közterületen mászkál. Nem feltétlen csak a kutya miatt, hanem a 90%-ban agyhalott gazdája miatt is.
vpi
Ez sajnalatos eset, de a kovetelmeny akkor is baromsag.
Valaki csak azert el, mert nem volt bekotve a biztonsagi ove, akkor a biztonsagi ov mar faszsag?

Csak azert mert tortent egy ilyen eset, korlatoznal mindenkit?

Nem eppen a szabalyozast kellene modositani?

Senki nem emeli emberi szintre a kutyakat, epp ezt mondjuk h nem egyenlo vele, a gazdaja a felelos erte es sajnos a legtobbje baszik megnevelni, mert emberi tulajdonsagokkal ruhazza fel.

A kutya akarmennyire aranyos, akkor is egy allat es a gazdaja felelos erte.
Az ilyentol hiaba kered h tegye ra a porazt vagy a szajkosarat, nem fogja.

A masik meg h szerintem hosszutavon allatkinzas.
Solymi
Engem nagyanyam kutyaja mart meg.majdnem rossz helyen.csak varrni kellett.
Volt kutyam szoval nem vagyok kutyaellenes de inkabb fo a biztonsag.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Az unokatesómat széttépte a szomszéd kutyája. 10 éves volt ekkor, a kutyát 5 éve ismerte. Valami bekattant a kutyánál (német juhász), 2 helyen 8 illetve 4 öltéssel kellett összevarni a szeme mellett, kevesen múlt, hogy elveszti az egyik szemét. Ez 30 éve történt mégis ha találkozol vele, látod, hogy szét van tépve az unokatesóm arca.
Tudom, a gazdája volt biztos f@sz, de ez rajta nem segít.

Nevetségesnek érzem a kutyák jogait az emberrel egy szintre tevők érveit. A kutya egy állat, nem illetik emberi jogok. Szájkosarat minden kutyára, aki közterületen mászkál. Nem feltétlen csak a kutya miatt, hanem a 90%-ban agyhalott gazdája miatt is.
vpi
Ez sajnalatos eset, de a kovetelmeny akkor is baromsag.
Valaki csak azert el, mert nem volt bekotve a biztonsagi ove, akkor a biztonsagi ov mar faszsag?

Csak azert mert tortent egy ilyen eset, korlatoznal mindenkit?

Nem eppen a szabalyozast kellene modositani?

Senki nem emeli emberi szintre a kutyakat, epp ezt mondjuk h nem egyenlo vele, a gazdaja a felelos erte es sajnos a legtobbje baszik megnevelni, mert emberi tulajdonsagokkal ruhazza fel.

A kutya akarmennyire aranyos, akkor is egy allat es a gazdaja felelos erte.
Az ilyentol hiaba kered h tegye ra a porazt vagy a szajkosarat, nem fogja.

A masik meg h szerintem hosszutavon allatkinzas.
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 206 — Steelers fan
Volt kutyám, meg volt nevelve, utcán általában póráz (nem az a 5 méteres engedős fos, hanem egy max másfél méteres), ha csak nem egyedül voltunk. Ezen túl felesleges korlátozni a száját. Meg itt se mindegy milyet adsz rá, a kutyák lihegéssel hűtik magukat. Namost sok szájkosár meg olyan, ami nem hagyja, hogy rendesen kinyissa a száját. Ez mondjuk egy rohadt fontos indok, miért nem kell állandóan hordatni velük. Ha melletted van és nem a telefonod nyomogatod, akkor elég kell legyen, hogy te visszatartod. Én figyelem a többi embert, kutyát és környzetet, elvégre én vagyok aki felel érte és jó esetben intelligensebb vagyok nála, a kutya meg hagy legyen kutya, ha már pórázon kell lennie.
Ez ugye amit páran mondtak, ez a minimális kultúra nincs meg sokakban. Nyilván én is volt, hogy a nyakára akartam lépni 1-2 kis agresszív szarnak, de itt is az embereket kéne előbb nevelni és nem az állatot korlátozni.
Ha meg félsz a kutyától, ami pórázon van, akkor tudom javasolni, hogy menj át az utca másik oldalára.
A természetben meg nehogy már maszkban kelljen sétálnia. Ha látom, hogy valaki jön, megfogom.
Ha már coviddal példálóztok, akkor remélem mindenki emlékszik, hogy az embereknek se kellett a természetben maszk.
Fontos_Vidra
elejétől azt mondom hogy ha elengeded hogy menjen akkor kosár ha kéznél akkor elég a póráz
de itt arról van szó hogy egyik se mer a kutya a szabad
az meg hogy természetben elég relatív dolog hogy kinek mi lesz a természet

a szabályozás meg azért kell mert a sok hülye a minimális odafigyelésre is alkalmatlan
Negritis
de ez a szabadon megy elvileg városban meg se történhet, szóval ha már a pórázt se teszik rá, hogy akarnád betartatni a szájkosarat?
Fontos_Vidra
A belterületen túl "szintén szabálysértésnek minősül, ha valaki természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen – a vadászkutya és a triflakereső kutya kivételével – póráz nélkül elengedi vagy kóborolni hagyja a kutyáját."
Nomármost a túrázók által kedvelt teruletek jellemzően ebbe a kategoriába esnek.
És igazad van, senki nem tartatja be.
több mint 2 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 449
Volt kutyám, meg volt nevelve, utcán általában póráz (nem az a 5 méteres engedős fos, hanem egy max másfél méteres), ha csak nem egyedül voltunk. Ezen túl felesleges korlátozni a száját. Meg itt se mindegy milyet adsz rá, a kutyák lihegéssel hűtik magukat. Namost sok szájkosár meg olyan, ami nem hagyja, hogy rendesen kinyissa a száját. Ez mondjuk egy rohadt fontos indok, miért nem kell állandóan hordatni velük. Ha melletted van és nem a telefonod nyomogatod, akkor elég kell legyen, hogy te visszatartod. Én figyelem a többi embert, kutyát és környzetet, elvégre én vagyok aki felel érte és jó esetben intelligensebb vagyok nála, a kutya meg hagy legyen kutya, ha már pórázon kell lennie.
Ez ugye amit páran mondtak, ez a minimális kultúra nincs meg sokakban. Nyilván én is volt, hogy a nyakára akartam lépni 1-2 kis agresszív szarnak, de itt is az embereket kéne előbb nevelni és nem az állatot korlátozni.
Ha meg félsz a kutyától, ami pórázon van, akkor tudom javasolni, hogy menj át az utca másik oldalára.
A természetben meg nehogy már maszkban kelljen sétálnia. Ha látom, hogy valaki jön, megfogom.
Ha már coviddal példálóztok, akkor remélem mindenki emlékszik, hogy az embereknek se kellett a természetben maszk.
Fontos_Vidra
elejétől azt mondom hogy ha elengeded hogy menjen akkor kosár ha kéznél akkor elég a póráz
de itt arról van szó hogy egyik se mer a kutya a szabad
az meg hogy természetben elég relatív dolog hogy kinek mi lesz a természet

a szabályozás meg azért kell mert a sok hülye a minimális odafigyelésre is alkalmatlan
Negritis
de ez a szabadon megy elvileg városban meg se történhet, szóval ha már a pórázt se teszik rá, hogy akarnád betartatni a szájkosarat?
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Volt kutyám, meg volt nevelve, utcán általában póráz (nem az a 5 méteres engedős fos, hanem egy max másfél méteres), ha csak nem egyedül voltunk. Ezen túl felesleges korlátozni a száját. Meg itt se mindegy milyet adsz rá, a kutyák lihegéssel hűtik magukat. Namost sok szájkosár meg olyan, ami nem hagyja, hogy rendesen kinyissa a száját. Ez mondjuk egy rohadt fontos indok, miért nem kell állandóan hordatni velük. Ha melletted van és nem a telefonod nyomogatod, akkor elég kell legyen, hogy te visszatartod. Én figyelem a többi embert, kutyát és környzetet, elvégre én vagyok aki felel érte és jó esetben intelligensebb vagyok nála, a kutya meg hagy legyen kutya, ha már pórázon kell lennie.
Ez ugye amit páran mondtak, ez a minimális kultúra nincs meg sokakban. Nyilván én is volt, hogy a nyakára akartam lépni 1-2 kis agresszív szarnak, de itt is az embereket kéne előbb nevelni és nem az állatot korlátozni.
Ha meg félsz a kutyától, ami pórázon van, akkor tudom javasolni, hogy menj át az utca másik oldalára.
A természetben meg nehogy már maszkban kelljen sétálnia. Ha látom, hogy valaki jön, megfogom.
Ha már coviddal példálóztok, akkor remélem mindenki emlékszik, hogy az embereknek se kellett a természetben maszk.
Fontos_Vidra
elejétől azt mondom hogy ha elengeded hogy menjen akkor kosár ha kéznél akkor elég a póráz
de itt arról van szó hogy egyik se mer a kutya a szabad
az meg hogy természetben elég relatív dolog hogy kinek mi lesz a természet

a szabályozás meg azért kell mert a sok hülye a minimális odafigyelésre is alkalmatlan

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 837 — Patriot
Az unokatesómat széttépte a szomszéd kutyája. 10 éves volt ekkor, a kutyát 5 éve ismerte. Valami bekattant a kutyánál (német juhász), 2 helyen 8 illetve 4 öltéssel kellett összevarni a szeme mellett, kevesen múlt, hogy elveszti az egyik szemét. Ez 30 éve történt mégis ha találkozol vele, látod, hogy szét van tépve az unokatesóm arca.
Tudom, a gazdája volt biztos f@sz, de ez rajta nem segít.

Nevetségesnek érzem a kutyák jogait az emberrel egy szintre tevők érveit. A kutya egy állat, nem illetik emberi jogok. Szájkosarat minden kutyára, aki közterületen mászkál. Nem feltétlen csak a kutya miatt, hanem a 90%-ban agyhalott gazdája miatt is.
több mint 2 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 449
Volt kutyám, meg volt nevelve, utcán általában póráz (nem az a 5 méteres engedős fos, hanem egy max másfél méteres), ha csak nem egyedül voltunk. Ezen túl felesleges korlátozni a száját. Meg itt se mindegy milyet adsz rá, a kutyák lihegéssel hűtik magukat. Namost sok szájkosár meg olyan, ami nem hagyja, hogy rendesen kinyissa a száját. Ez mondjuk egy rohadt fontos indok, miért nem kell állandóan hordatni velük. Ha melletted van és nem a telefonod nyomogatod, akkor elég kell legyen, hogy te visszatartod. Én figyelem a többi embert, kutyát és környzetet, elvégre én vagyok aki felel érte és jó esetben intelligensebb vagyok nála, a kutya meg hagy legyen kutya, ha már pórázon kell lennie.
Ez ugye amit páran mondtak, ez a minimális kultúra nincs meg sokakban. Nyilván én is volt, hogy a nyakára akartam lépni 1-2 kis agresszív szarnak, de itt is az embereket kéne előbb nevelni és nem az állatot korlátozni.
Ha meg félsz a kutyától, ami pórázon van, akkor tudom javasolni, hogy menj át az utca másik oldalára.
A természetben meg nehogy már maszkban kelljen sétálnia. Ha látom, hogy valaki jön, megfogom.
Ha már coviddal példálóztok, akkor remélem mindenki emlékszik, hogy az embereknek se kellett a természetben maszk.
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 960 — no es importante
Igen, tömegközlekedésen kötelező a szájkosár, ahogy sokáig helyesen a maszk is az volt, boltba be se mehetnek az állatok, míg túrázás közben ugyanolyan orbitális baromság mindkettő


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Akkor jól érveltem, mivel egy erősen túlzó állításra (tegyünk szájkosarat mindig minden kutyára) próbáltam hasonlóan elborult példákat hozni
r.baggio
még mindig nem mondtad el miért erősen túlzó
de ugye van akinek az alsó gatya is erősen túlzó
Negritis
Ha van kutyád akkor ez nem kérdés, ha nincs akkor meg feleslegesen magyarázok
r.baggio
volt kutyám, és mindig megkapta a szájkosarat ha olyan környezetbe mentünk

de kicsit olyan ez mint a maszk covid idején ...

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 960 — no es importante
Akkor jól érveltem, mivel egy erősen túlzó állításra (tegyünk szájkosarat mindig minden kutyára) próbáltam hasonlóan elborult példákat hozni
r.baggio
még mindig nem mondtad el miért erősen túlzó
de ugye van akinek az alsó gatya is erősen túlzó
Negritis
Ha van kutyád akkor ez nem kérdés, ha nincs akkor meg feleslegesen magyarázok


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Akkor jól érveltem, mivel egy erősen túlzó állításra (tegyünk szájkosarat mindig minden kutyára) próbáltam hasonlóan elborult példákat hozni
r.baggio
még mindig nem mondtad el miért erősen túlzó
de ugye van akinek az alsó gatya is erősen túlzó

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 960 — no es importante
Akkor jól érveltem, mivel egy erősen túlzó állításra (tegyünk szájkosarat mindig minden kutyára) próbáltam hasonlóan elborult példákat hozni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 206 — Steelers fan
Kb. 10 hsz-el ezelőtt: "ne essünk túlzásokba"
Hát akkor ne essünk. 😊
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Nyilvan én vagyok a beszari agyonfrusztrált pöcs....
De még mindig nem írtátok le hogy mi a baj a szájkosárral 😀 (mert én egy szóval sem irtam hogy meg kellene kötni bármelyiket is.) Azon kívül hogy nem ehet, nem ihat és nem haraphat/nyaldoshat meg senkit, miben korlátozza a kutyát? És ha nyílt terepen ezekben korlátozza, az amúgy miért baj? Különben se nyalogassa a közeljövőben senki a feleségemet/gyerekemet, ha egy vadidegen embernél nem tűröm el, akkor egy kutyától miért kéne? (Nyomokban iróniát tartalmaz, mégmielőtt...)

Miért ennyire nehéz megérteni hogy van aki fél a kutyáktól? eaglesmcnabb
Sajnos rengeteg nő undorodik a férfiaktól mert olyan dolgokat műveltek vele a múltban, és vannak férfiak, akik meg komoly vallási meggyőződésből gondolják úgy, hogy egy nőnek teljesen lefedett testtel szabad csak mutatkoznia az utcákon.

Tehát hogy mindenki érzéseire gondoljunk a nők számára tegyük kötelezővé mindenhol a burkát, a férfiaknak meg a csak kulccsal levehető külső szuszpenzort és az egy boldog világ lesz.

Sőt az üvöltő gyerekeket viselik el aztán a legkevesebben, szóval innentől az a minimum, hogy szigszalagot teszek a kislányom szájára
r.baggio
szatírokat engedjük akkor az óvodához, elvégre semmi rosszat nem csinálnak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 960 — no es importante
Nyilvan én vagyok a beszari agyonfrusztrált pöcs....
De még mindig nem írtátok le hogy mi a baj a szájkosárral 😀 (mert én egy szóval sem irtam hogy meg kellene kötni bármelyiket is.) Azon kívül hogy nem ehet, nem ihat és nem haraphat/nyaldoshat meg senkit, miben korlátozza a kutyát? És ha nyílt terepen ezekben korlátozza, az amúgy miért baj? Különben se nyalogassa a közeljövőben senki a feleségemet/gyerekemet, ha egy vadidegen embernél nem tűröm el, akkor egy kutyától miért kéne? (Nyomokban iróniát tartalmaz, mégmielőtt...)

Miért ennyire nehéz megérteni hogy van aki fél a kutyáktól? eaglesmcnabb
Sajnos rengeteg nő undorodik a férfiaktól mert olyan dolgokat műveltek vele a múltban, és vannak férfiak, akik meg komoly vallási meggyőződésből gondolják úgy, hogy egy nőnek teljesen lefedett testtel szabad csak mutatkoznia az utcákon.

Tehát hogy mindenki érzéseire gondoljunk a nők számára tegyük kötelezővé mindenhol a burkát, a férfiaknak meg a csak kulccsal levehető külső szuszpenzort és az egy boldog világ lesz.

Sőt az üvöltő gyerekeket viselik el aztán a legkevesebben, szóval innentől az a minimum, hogy szigszalagot teszek a kislányom szájára


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
Nyilvan én vagyok a beszari agyonfrusztrált pöcs....
De még mindig nem írtátok le hogy mi a baj a szájkosárral 😀 (mert én egy szóval sem irtam hogy meg kellene kötni bármelyiket is.) Azon kívül hogy nem ehet, nem ihat és nem haraphat/nyaldoshat meg senkit, miben korlátozza a kutyát? És ha nyílt terepen ezekben korlátozza, az amúgy miért baj? Különben se nyalogassa a közeljövőben senki a feleségemet/gyerekemet, ha egy vadidegen embernél nem tűröm el, akkor egy kutyától miért kéne? (Nyomokban iróniát tartalmaz, mégmielőtt...)

Miért ennyire nehéz megérteni hogy van aki fél a kutyáktól? Van olyan gyerek, aki meg a lovaktol fél, oda se mer menni se megsimogatni se semmi, mert fél tőle hogy megrúgja/megharapja, megkötött állapotában se mer felülni rá, mert fél hogy ledobja stb, mi meg mar 4-5 éves korunkban a lovak hasa alatt bujocskáztunk, mert azt gondoltuk hogy bomba ötlet, na bumm. Mégis toleráns vagyok ezekkel szemben, eleve nem tudhatom, hogy kit, mikor, milyen trauma ért.

A pókokat meg a hangyákat idekeverni meg nem biztos hogy a legbölcsebb dolog volt, mert kb. nulla közük van hozzá.
eaglesmcnabb
Tehat korlatozzuk valaki/valami szabadsagat csak azert, mert feltetelezzuk h esetleg lesz olyan ember a kozelben aki esetleg fel a kutyaktol.

Ez kicsit irrealis elvaras.

De amugy tobben leirtak/leirtuk h mi a problema.
Egyszeruen nincs meg a megfelelo allattartasi kultura itthon, igy a gazdik se figyelnek rajuk.

Ahogy suti is irta, ha szol a kutyanak, akkor az visszamegy. Ez azt is jelenti h latja mit csinal a kutyaja es eszreveszi ha valaki kozeledik. Es latja azt is ha a kozeledo esetleg fel.
Solymi
nyilván ha nagyobb a tömeg rövidebb a póráz, ha meg túl nagy a kutya vagy nem bír vele, akkor ott a fojtó - nem nagy kunszt, lábnál kell maradni a kutyának, majd akkor seggszagol meg fetreng nyáldzik cukkerkedik, ha meg van beszélbe a másikféllel - elengedhetem, megsimogathatom ijenek. Debazmikor seggel be a kutya mögém és kezd felállni a szőr a két lapockája közt, akkor kicsit morcosabban mondom, hogy ne gyere közelebb, aztán elmondom mit nézzen, mer gyön a defens felállás, nem kell erőlködni, nemakarja, nemakarja, 50 kilós nem megbeszélős fajta....

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Nyilvan én vagyok a beszari agyonfrusztrált pöcs....
De még mindig nem írtátok le hogy mi a baj a szájkosárral 😀 (mert én egy szóval sem irtam hogy meg kellene kötni bármelyiket is.) Azon kívül hogy nem ehet, nem ihat és nem haraphat/nyaldoshat meg senkit, miben korlátozza a kutyát? És ha nyílt terepen ezekben korlátozza, az amúgy miért baj? Különben se nyalogassa a közeljövőben senki a feleségemet/gyerekemet, ha egy vadidegen embernél nem tűröm el, akkor egy kutyától miért kéne? (Nyomokban iróniát tartalmaz, mégmielőtt...)

Miért ennyire nehéz megérteni hogy van aki fél a kutyáktól? Van olyan gyerek, aki meg a lovaktol fél, oda se mer menni se megsimogatni se semmi, mert fél tőle hogy megrúgja/megharapja, megkötött állapotában se mer felülni rá, mert fél hogy ledobja stb, mi meg mar 4-5 éves korunkban a lovak hasa alatt bujocskáztunk, mert azt gondoltuk hogy bomba ötlet, na bumm. Mégis toleráns vagyok ezekkel szemben, eleve nem tudhatom, hogy kit, mikor, milyen trauma ért.

A pókokat meg a hangyákat idekeverni meg nem biztos hogy a legbölcsebb dolog volt, mert kb. nulla közük van hozzá.
eaglesmcnabb
Tehat korlatozzuk valaki/valami szabadsagat csak azert, mert feltetelezzuk h esetleg lesz olyan ember a kozelben aki esetleg fel a kutyaktol.

Ez kicsit irrealis elvaras.

De amugy tobben leirtak/leirtuk h mi a problema.
Egyszeruen nincs meg a megfelelo allattartasi kultura itthon, igy a gazdik se figyelnek rajuk.

Ahogy suti is irta, ha szol a kutyanak, akkor az visszamegy. Ez azt is jelenti h latja mit csinal a kutyaja es eszreveszi ha valaki kozeledik. Es latja azt is ha a kozeledo esetleg fel.
Solymi
hány olyan korlátozó intézkedés van azért mert az emberek felelőtlen barmok?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Nyilvan én vagyok a beszari agyonfrusztrált pöcs....
De még mindig nem írtátok le hogy mi a baj a szájkosárral 😀 (mert én egy szóval sem irtam hogy meg kellene kötni bármelyiket is.) Azon kívül hogy nem ehet, nem ihat és nem haraphat/nyaldoshat meg senkit, miben korlátozza a kutyát? És ha nyílt terepen ezekben korlátozza, az amúgy miért baj? Különben se nyalogassa a közeljövőben senki a feleségemet/gyerekemet, ha egy vadidegen embernél nem tűröm el, akkor egy kutyától miért kéne? (Nyomokban iróniát tartalmaz, mégmielőtt...)

Miért ennyire nehéz megérteni hogy van aki fél a kutyáktól? Van olyan gyerek, aki meg a lovaktol fél, oda se mer menni se megsimogatni se semmi, mert fél tőle hogy megrúgja/megharapja, megkötött állapotában se mer felülni rá, mert fél hogy ledobja stb, mi meg mar 4-5 éves korunkban a lovak hasa alatt bujocskáztunk, mert azt gondoltuk hogy bomba ötlet, na bumm. Mégis toleráns vagyok ezekkel szemben, eleve nem tudhatom, hogy kit, mikor, milyen trauma ért.

A pókokat meg a hangyákat idekeverni meg nem biztos hogy a legbölcsebb dolog volt, mert kb. nulla közük van hozzá.
eaglesmcnabb
Tehat korlatozzuk valaki/valami szabadsagat csak azert, mert feltetelezzuk h esetleg lesz olyan ember a kozelben aki esetleg fel a kutyaktol.
Solymi
Leírtam hogy szerintem miben korlátozzuk, van még más is amiben korlátoz a szájkosár? Ha nincs akkor tényleg komolyan kérdezem, hogy mi a baj a szájkosárral? Felvettük a koronavírus miatt a maszkokat, őszintén,miben korlátozott? Semmiben.

Van olyan kutyatartó ismerősöm pl. aki nem engedi hogy bármi mással etessék a kutyáját, az általa adott tápon kívül. Na az ilyen kutyatartóknak pl. még jó is lehet, mert így garantáltan nem ad a kutyáájának senki semmit. Szájkosárral még a rajzszöges virsliket sem tudja megenni, (ezekről is olvastam elég meredek storykat, ami a kutyatartók szemszögéből szintén jó).

Szóval laikusként kérdezem még mindig: mi a baj a szájkosárral?

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!