Gyűlölködjünk
38 feliratkozó
1 napja
MiklósMerre vagy helyileg?Szolnok elesett.... Hívnom kellene Noét, hogy tudjak közlekedniÉn meg tőled 20 km-re hallgattam az égzengést és locsoltam a virágokat, hogy kapjanak egy kis vizet
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
kittli
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
1 napja
Merre vagy helyileg?Szolnok elesett.... Hívnom kellene Noét, hogy tudjak közlekedniÉn meg tőled 20 km-re hallgattam az égzengést és locsoltam a virágokat, hogy kapjanak egy kis vizet
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
kittli
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
1 napja
Szolnok elesett.... Hívnom kellene Noét, hogy tudjak közlekedniÉn meg tőled 20 km-re hallgattam az égzengést és locsoltam a virágokat, hogy kapjanak egy kis vizet
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
1 napja
Szolnok elesett.... Hívnom kellene Noét, hogy tudjak közlekedni
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
1 napja
Vajon a Pride zászlósdobáló köcsög kap valamit? Egy nagy szaftos pénzbírság és neki kelljen visszapakolni a zászlókat 😊szerencsére a migatyánk és a 64 IQ vármegye már jelentkezett, hogy szívesen kifizetik a büntetést
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító

https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
1 napja
Rohadt hőség, ma egy idős nő simán összeesett előttem az utcán, megszédült.És ez még semmi sajnos, manapság már az említésre sem méltó kategória.
Ketten összenyaláboltuk, leültettük, aztán jött érte a férje.
Megúszta egy szemüvegtöréssel és karzúzódással, de remélem, bemegy teljes kivizsgálásra, bármi (is) lehet.
Dzsokijuing

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 napja
Rohadt hőség, ma egy idős nő simán összeesett előttem az utcán, megszédült.Ketten összenyaláboltuk, leültettük, aztán jött érte a férje.
Megúszta egy szemüvegtöréssel és karzúzódással, de remélem, bemegy teljes kivizsgálásra, bármi (is) lehet.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 napja
Vajon a Pride zászlósdobáló köcsög kap valamit? Egy nagy szaftos pénzbírság és neki kelljen visszapakolni a zászlókat 😊Ne finomkodj, buzizd le! 😃
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
2 napja
Vajon a Pride zászlósdobáló köcsög kap valamit? Egy nagy szaftos pénzbírság és neki kelljen visszapakolni a zászlókat 😊Egy hét beginázva a Kék Osztrigában? 😊
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
2 napja
Tehát mindaz igazából csak akarat kérdése jogalkotói részről, hogy a jsz lekövesse a józan észt, akkor már csak azt nem értem, hogy miért is nincs ezen a téren az égvilágon semmi változás. A rollerek legalább már terítéken vannak, de az én konteóm a gyorshajtásokkal kapcsolatban az, hogy mivel elképesztő komoly bevételi forrása ez az államnak (éves szinten 10+ milliárd forint), senkinek sem igazi célja az elrettentés.viszont a baleseteknél a szolgálatok kiszállása meg többszöröse annak, amit bírságként be lehetne vasalni az elkövetőkön. és ha úgy vesszük, a helyzet meg nem oldásának fenntartása a közlekedés többi résztvevőjének szükségtelen veszélyeztetése, vagyis a jogalkotó folytatólagos mulasztást követ el.
r.baggio
2 napja
Vajon a Pride zászlósdobáló köcsög kap valamit? Egy nagy szaftos pénzbírság és neki kelljen visszapakolni a zászlókat 😊
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
2 napja
Tehát mindaz igazából csak akarat kérdése jogalkotói részről, hogy a jsz lekövesse a józan észt, akkor már csak azt nem értem, hogy miért is nincs ezen a téren az égvilágon semmi változás. A rollerek legalább már terítéken vannak, de az én konteóm a gyorshajtásokkal kapcsolatban az, hogy mivel elképesztő komoly bevételi forrása ez az államnak (éves szinten 10+ milliárd forint), senkinek sem igazi célja az elrettentés.

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
2 napja
A bíróságok.Ezt írtam előtte, h ügyészként sem tudsz rajta fordítani, nekem nem sikerült.Az egész kérdésfelvetésem erre irányult, hogy miért van ez így és kik érte a felelősök?
Volt talán 4-5 ilyen vádunk, mindig felmentették az előzésben lévő gyorshajtót, hiába repesztett pl 30-as táblánál 130-cal.
Pl azt is megpróbáltuk, h ilyen mértékű sebességtúllépés ne gondatlansàg legyen, hanem közúti veszélyeztetés, nulla eredménnyel ment.
Willie Parker
r.baggio
Meg a jogalkotók.
Bele kellene tenni a jsz-ba, h a balra kanyarodó mentesül a felelősség alól, ha az előzèsben lévő megtévesztő sebességgel hajtja végre a műveletet.
A megtévesztő sebesség pedig lehetne százalékos, mint az osztrákoknál, pl lakott területen a megengedettet 60%-kal, azon kívül 40%-kal túllépi.
2 napja
Ezt írtam előtte, h ügyészként sem tudsz rajta fordítani, nekem nem sikerült.Az egész kérdésfelvetésem erre irányult, hogy miért van ez így és kik érte a felelősök?
Volt talán 4-5 ilyen vádunk, mindig felmentették az előzésben lévő gyorshajtót, hiába repesztett pl 30-as táblánál 130-cal.
Pl azt is megpróbáltuk, h ilyen mértékű sebességtúllépés ne gondatlansàg legyen, hanem közúti veszélyeztetés, nulla eredménnyel ment.
Willie Parker

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
3 napja
Minden kocsiba kötelezően szereltetnék sàvfigyelő tükörszenzort.Folyamatosan a tükröt kellene nézned kb.Azért az jó érzés, hogy minden kanyarodásnál vagy sávváltásnál nekem számítanom kell egy alacsonyan szálló sporttársra, aki versenypályának tekinti a közutat. Egyszer egy motorost röptettem majdnem így meg. Hosszú egyenes szakasz belenézek a tükörbe, semmi. Index ki, tükörbe belenéz és már mellettem volt. Újabb 3 másodperc és már alig láttam. Ezzel mit kezdjen a halandó?Akkor a gyakorlat szar.Figyelmen kívül hagyja az eseményt döntően befolyásoló tényezőt.
Cowboykarcsi90
szaba
Matthew99
Én elég gyakran nézek tükörbe akkor is, amikor semmi előzési szándékom nincs, mert egyszerűen szeretem pontosan látni a mögöttem jövőket. De mostanában egyre gyakrabban lepődök meg, hogy akit az előbb még csak nem is láttam, az már a seggemben van, legyen szó német "prémium" autóról, divat SUV-ról vagy motorról.
Gyakorlatilag az egyetlen megoldás tényleg az lenne, ha folyamatosan a tükörbe néznél.
Ami valljuk meg, nem életszerű.
Rengeteg száguldozó fasz van. Megjegyzem rengeteg töketlenkedő, 70-nel szütymörgő is. De azért még mindig az előbbi a veszélyesebb.
Mikey
Nekem mentette meg a helyzetet (lehet, h az életemet), amikor egy motoros a mögöttem haladó kamionsort előzte kb 240-nel, előttem pedig szöttyögött egy nyanya 90 helyett 50-nel, mert azt hitte, h lakott területen van. Satufék mindenkinek, pedig majdnem előzni kezdtem, de bejelzett a szenzor. Persze thanks to the cargo driver, mert ő is vészfékezett és még nem is jött belém hátulról, meg a kamionosok sem koccantak. Sztem 10 centiken múlott, a motoros meg vígan továbbhajtott.
3 napja
Ezt írtam előtte, h ügyészként sem tudsz rajta fordítani, nekem nem sikerült.Akkor a gyakorlat szar.Az elsődleges ok, h bekanyarodott.A mamit halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségével vádolják. Ez idáig oké, hibázott.Persze, számolják.én csak azt remélem, hogy a nyomozóhatóság tényleg számba vette a láthatósági viszonyokat, mert az Audi színe közelít az aszfaltéhoz, a környezethez alkalmazkodó világítás meg alapfelszereltség, szóval még az sincs, hogy induláskor a sofőr bekapcsolja a tompítottat, hanem az egy adott pillanatban vagy világít, vagy nem a rendszer hangulata szerint.Az valahogy kimaradt, hogy a mami után szabályosan közlekedő 2 autó képes volt érzékelni a mami lassítását, lefordulási szándékát.Ha megvádolták mamit, akkor kiszámolták, h mennyit haladt a két előzésben lévő a bal sávban.
Azt sem tudjuk, a két "versenyző" jelezte-e az előzést?
Ekkora sebesség különbségnél az is benne van, hogy mami tükörbe nézett, minden ok, kiteszi az irányjelzőt, lassít, stb.. és ez alatt a 2-4 mp. váltott egyáltalán sávot a 2 okos.
Basszus 200-al 1mp alatt 50-60 m simán megvan.
kittli
Ezesetben sokat és azt látnia kellett.
Annyi azért szerencse, h nem a Suzukisok haltak meg.
Willie Parker
továbbá remélem, a nyomozóhatóság tüzetesen végiggondolta azt, hogy vajon az ütköző jármű sebessége nem volt-e megtévesztő, és a terhelt nem gondolhatta-e azt, hogy még be tud kanyarodni a messzire levő előző autó előtt. akárhogy számolom, több, mint 150 km/h volt a közeledési sebesség (minimum, mert nem tudjuk, hogy az Audi fékezett-e, mielőtt ütköztek), és ez egy kanyarodós előre nézek - visszapillantóba nézek - előre nézek - kanyarodok szekvencia esetén bőven több, mint száz métert jelent.
nyilván a vádlott nem éppen egy krőzus, de én pl megfuttatnám a szakvéleményt egy másik szakértővel is, illetve pl ha én lennék egy Bp-i autósok X Dr Herpy vagy Totalcar vagy Zone (vagy mittomén mit visz most a Zách Dani), akkor megfinanszíroznám magam a szakértőt, vagy közösségi finanszírozást indítanék rá.
mert pont a Kassák utcai csattanás után, meg amikor a színészcsajba ment bele valami agyhalott, akkor hangsúlyozta a Dr Herpy, hogy a megtévesztő sebesség, amikor a megengedett több, mint kétzseresével mennek, annak minden esetben be kellene vonzania az elsődleges felelősséget. és ezzel nem tudok nem kurvára egyetérteni.
slowmotion
A mami tudja, h balra fog kanyarodni, vagyis VÉGIG a tükröt kell, h figyelje.
Itt nem figyelte.
Willie Parker
De a szintén szabálytalanságot elkövetett audist csak gyorshajtásért veszik elő? Vagy még azért sem?
Én itt érzem és gyanítom nem egyedül az aránytalanságot.
kittli
Ha nem kanyarodik, nem ütköznek, ha 20-szal, ha 100-zal, ha 200-zal előzik.
Ez a gyakorlat, egyszerűbben nem tudom leírni.
Willie Parker
Cowboykarcsi90
Volt talán 4-5 ilyen vádunk, mindig felmentették az előzésben lévő gyorshajtót, hiába repesztett pl 30-as táblánál 130-cal.
Pl azt is megpróbáltuk, h ilyen mértékű sebességtúllépés ne gondatlansàg legyen, hanem közúti veszélyeztetés, nulla eredménnyel ment.
3 napja
Na éccaka a tapolcain, tótvazsonynál összesen 2 ótó, telibe frontálisMikó vót a gyerekbanzáj épp ment a Túrongri, mondom ha kijönnek a Gella körökből hótzicher lesz bukás - lett is. Baszki pedig bicikli, de annyira fos az út széle, hogy 20 centis padka az aszfalt vége. De rutinból azé simán mennek 150 körül ès nem kell hüjének lenned - az előtted lévőnek lecsúszik a kereke mikor visszahozza már defektje van, micsinálsz? 150neee, a faszomat csinász? Még megszorozhatod a vadakkal mégiscsak bakony
Szerkesztette: sutianap

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
3 napja
Folyamatosan a tükröt kellene nézned kb.Azért az jó érzés, hogy minden kanyarodásnál vagy sávváltásnál nekem számítanom kell egy alacsonyan szálló sporttársra, aki versenypályának tekinti a közutat. Egyszer egy motorost röptettem majdnem így meg. Hosszú egyenes szakasz belenézek a tükörbe, semmi. Index ki, tükörbe belenéz és már mellettem volt. Újabb 3 másodperc és már alig láttam. Ezzel mit kezdjen a halandó?Akkor a gyakorlat szar.Figyelmen kívül hagyja az eseményt döntően befolyásoló tényezőt.
Cowboykarcsi90
szaba
Matthew99
Én elég gyakran nézek tükörbe akkor is, amikor semmi előzési szándékom nincs, mert egyszerűen szeretem pontosan látni a mögöttem jövőket. De mostanában egyre gyakrabban lepődök meg, hogy akit az előbb még csak nem is láttam, az már a seggemben van, legyen szó német "prémium" autóról, divat SUV-ról vagy motorról.
Gyakorlatilag az egyetlen megoldás tényleg az lenne, ha folyamatosan a tükörbe néznél.
Ami valljuk meg, nem életszerű.
Rengeteg száguldozó fasz van. Megjegyzem rengeteg töketlenkedő, 70-nel szütymörgő is. De azért még mindig az előbbi a veszélyesebb.
Szerkesztette: Mikey
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
3 napja
Azért az jó érzés, hogy minden kanyarodásnál vagy sávváltásnál nekem számítanom kell egy alacsonyan szálló sporttársra, aki versenypályának tekinti a közutat. Egyszer egy motorost röptettem majdnem így meg. Hosszú egyenes szakasz belenézek a tükörbe, semmi. Index ki, tükörbe belenéz és már mellettem volt. Újabb 3 másodperc és már alig láttam. Ezzel mit kezdjen a halandó?Akkor a gyakorlat szar.Figyelmen kívül hagyja az eseményt döntően befolyásoló tényezőt.
Cowboykarcsi90
szaba

A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
3 napja
Akkor a gyakorlat szar.Figyelmen kívül hagyja az eseményt döntően befolyásoló tényezőt.
Cowboykarcsi90
3 napja
Akkor a gyakorlat szar.Az elsődleges ok, h bekanyarodott.A mamit halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségével vádolják. Ez idáig oké, hibázott.Persze, számolják.én csak azt remélem, hogy a nyomozóhatóság tényleg számba vette a láthatósági viszonyokat, mert az Audi színe közelít az aszfaltéhoz, a környezethez alkalmazkodó világítás meg alapfelszereltség, szóval még az sincs, hogy induláskor a sofőr bekapcsolja a tompítottat, hanem az egy adott pillanatban vagy világít, vagy nem a rendszer hangulata szerint.Az valahogy kimaradt, hogy a mami után szabályosan közlekedő 2 autó képes volt érzékelni a mami lassítását, lefordulási szándékát.Ha megvádolták mamit, akkor kiszámolták, h mennyit haladt a két előzésben lévő a bal sávban.
Azt sem tudjuk, a két "versenyző" jelezte-e az előzést?
Ekkora sebesség különbségnél az is benne van, hogy mami tükörbe nézett, minden ok, kiteszi az irányjelzőt, lassít, stb.. és ez alatt a 2-4 mp. váltott egyáltalán sávot a 2 okos.
Basszus 200-al 1mp alatt 50-60 m simán megvan.
kittli
Ezesetben sokat és azt látnia kellett.
Annyi azért szerencse, h nem a Suzukisok haltak meg.
Willie Parker
továbbá remélem, a nyomozóhatóság tüzetesen végiggondolta azt, hogy vajon az ütköző jármű sebessége nem volt-e megtévesztő, és a terhelt nem gondolhatta-e azt, hogy még be tud kanyarodni a messzire levő előző autó előtt. akárhogy számolom, több, mint 150 km/h volt a közeledési sebesség (minimum, mert nem tudjuk, hogy az Audi fékezett-e, mielőtt ütköztek), és ez egy kanyarodós előre nézek - visszapillantóba nézek - előre nézek - kanyarodok szekvencia esetén bőven több, mint száz métert jelent.
nyilván a vádlott nem éppen egy krőzus, de én pl megfuttatnám a szakvéleményt egy másik szakértővel is, illetve pl ha én lennék egy Bp-i autósok X Dr Herpy vagy Totalcar vagy Zone (vagy mittomén mit visz most a Zách Dani), akkor megfinanszíroznám magam a szakértőt, vagy közösségi finanszírozást indítanék rá.
mert pont a Kassák utcai csattanás után, meg amikor a színészcsajba ment bele valami agyhalott, akkor hangsúlyozta a Dr Herpy, hogy a megtévesztő sebesség, amikor a megengedett több, mint kétzseresével mennek, annak minden esetben be kellene vonzania az elsődleges felelősséget. és ezzel nem tudok nem kurvára egyetérteni.
slowmotion
A mami tudja, h balra fog kanyarodni, vagyis VÉGIG a tükröt kell, h figyelje.
Itt nem figyelte.
Willie Parker
De a szintén szabálytalanságot elkövetett audist csak gyorshajtásért veszik elő? Vagy még azért sem?
Én itt érzem és gyanítom nem egyedül az aránytalanságot.
kittli
Ha nem kanyarodik, nem ütköznek, ha 20-szal, ha 100-zal, ha 200-zal előzik.
Ez a gyakorlat, egyszerűbben nem tudom leírni.
Willie Parker
The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
3 napja
Az elsődleges ok, h bekanyarodott.A mamit halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségével vádolják. Ez idáig oké, hibázott.Persze, számolják.én csak azt remélem, hogy a nyomozóhatóság tényleg számba vette a láthatósági viszonyokat, mert az Audi színe közelít az aszfaltéhoz, a környezethez alkalmazkodó világítás meg alapfelszereltség, szóval még az sincs, hogy induláskor a sofőr bekapcsolja a tompítottat, hanem az egy adott pillanatban vagy világít, vagy nem a rendszer hangulata szerint.Az valahogy kimaradt, hogy a mami után szabályosan közlekedő 2 autó képes volt érzékelni a mami lassítását, lefordulási szándékát.Ha megvádolták mamit, akkor kiszámolták, h mennyit haladt a két előzésben lévő a bal sávban.
Azt sem tudjuk, a két "versenyző" jelezte-e az előzést?
Ekkora sebesség különbségnél az is benne van, hogy mami tükörbe nézett, minden ok, kiteszi az irányjelzőt, lassít, stb.. és ez alatt a 2-4 mp. váltott egyáltalán sávot a 2 okos.
Basszus 200-al 1mp alatt 50-60 m simán megvan.
kittli
Ezesetben sokat és azt látnia kellett.
Annyi azért szerencse, h nem a Suzukisok haltak meg.
Willie Parker
továbbá remélem, a nyomozóhatóság tüzetesen végiggondolta azt, hogy vajon az ütköző jármű sebessége nem volt-e megtévesztő, és a terhelt nem gondolhatta-e azt, hogy még be tud kanyarodni a messzire levő előző autó előtt. akárhogy számolom, több, mint 150 km/h volt a közeledési sebesség (minimum, mert nem tudjuk, hogy az Audi fékezett-e, mielőtt ütköztek), és ez egy kanyarodós előre nézek - visszapillantóba nézek - előre nézek - kanyarodok szekvencia esetén bőven több, mint száz métert jelent.
nyilván a vádlott nem éppen egy krőzus, de én pl megfuttatnám a szakvéleményt egy másik szakértővel is, illetve pl ha én lennék egy Bp-i autósok X Dr Herpy vagy Totalcar vagy Zone (vagy mittomén mit visz most a Zách Dani), akkor megfinanszíroznám magam a szakértőt, vagy közösségi finanszírozást indítanék rá.
mert pont a Kassák utcai csattanás után, meg amikor a színészcsajba ment bele valami agyhalott, akkor hangsúlyozta a Dr Herpy, hogy a megtévesztő sebesség, amikor a megengedett több, mint kétzseresével mennek, annak minden esetben be kellene vonzania az elsődleges felelősséget. és ezzel nem tudok nem kurvára egyetérteni.
slowmotion
A mami tudja, h balra fog kanyarodni, vagyis VÉGIG a tükröt kell, h figyelje.
Itt nem figyelte.
Willie Parker
De a szintén szabálytalanságot elkövetett audist csak gyorshajtásért veszik elő? Vagy még azért sem?
Én itt érzem és gyanítom nem egyedül az aránytalanságot.
kittli
Ha nem kanyarodik, nem ütköznek, ha 20-szal, ha 100-zal, ha 200-zal előzik.
Ez a gyakorlat, egyszerűbben nem tudom leírni.
3 napja
A színészcsaj esete más.én csak azt remélem, hogy a nyomozóhatóság tényleg számba vette a láthatósági viszonyokat, mert az Audi színe közelít az aszfaltéhoz, a környezethez alkalmazkodó világítás meg alapfelszereltség, szóval még az sincs, hogy induláskor a sofőr bekapcsolja a tompítottat, hanem az egy adott pillanatban vagy világít, vagy nem a rendszer hangulata szerint.Az valahogy kimaradt, hogy a mami után szabályosan közlekedő 2 autó képes volt érzékelni a mami lassítását, lefordulási szándékát.Ha megvádolták mamit, akkor kiszámolták, h mennyit haladt a két előzésben lévő a bal sávban.
Azt sem tudjuk, a két "versenyző" jelezte-e az előzést?
Ekkora sebesség különbségnél az is benne van, hogy mami tükörbe nézett, minden ok, kiteszi az irányjelzőt, lassít, stb.. és ez alatt a 2-4 mp. váltott egyáltalán sávot a 2 okos.
Basszus 200-al 1mp alatt 50-60 m simán megvan.
kittli
Ezesetben sokat és azt látnia kellett.
Annyi azért szerencse, h nem a Suzukisok haltak meg.
Willie Parker
továbbá remélem, a nyomozóhatóság tüzetesen végiggondolta azt, hogy vajon az ütköző jármű sebessége nem volt-e megtévesztő, és a terhelt nem gondolhatta-e azt, hogy még be tud kanyarodni a messzire levő előző autó előtt. akárhogy számolom, több, mint 150 km/h volt a közeledési sebesség (minimum, mert nem tudjuk, hogy az Audi fékezett-e, mielőtt ütköztek), és ez egy kanyarodós előre nézek - visszapillantóba nézek - előre nézek - kanyarodok szekvencia esetén bőven több, mint száz métert jelent.
nyilván a vádlott nem éppen egy krőzus, de én pl megfuttatnám a szakvéleményt egy másik szakértővel is, illetve pl ha én lennék egy Bp-i autósok X Dr Herpy vagy Totalcar vagy Zone (vagy mittomén mit visz most a Zách Dani), akkor megfinanszíroznám magam a szakértőt, vagy közösségi finanszírozást indítanék rá.
mert pont a Kassák utcai csattanás után, meg amikor a színészcsajba ment bele valami agyhalott, akkor hangsúlyozta a Dr Herpy, hogy a megtévesztő sebesség, amikor a megengedett több, mint kétzseresével mennek, annak minden esetben be kellene vonzania az elsődleges felelősséget. és ezzel nem tudok nem kurvára egyetérteni.
slowmotion
Ott kereszteződésben való elsőbbség adás vs gyorshajtás volt.
Az elsőbbség adásra kötelezettet meg tudod téveszteni a sebességeddel, hiszen merőleges helyzetet kellene észlelnie.
A balra kanyarodó vs előzőnél a joggyakorlatban egy dolog számít: előbb volt-e az előzési helyzet v nem.
Én személy szerint ezzel nem értek egyet, sztem itt is vizsgàlni kellene a helyzet felismerhetőségét, de a bírósàgok nem rugalmasak.
A KRESZ t szorosan értelmezik, a balra kanyarodó van elhárítási helyzetben, neki kell akár folyamatos tükörfigyeléssel a helyzetet elkerülnie.
Balesetelemzési vs jogalkamazási gyakorlat itt elválik - ami SZTEM ROSSZ, meh ellentmond a józan észnek.
3 napja
A mamit halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségével vádolják. Ez idáig oké, hibázott.Persze, számolják.én csak azt remélem, hogy a nyomozóhatóság tényleg számba vette a láthatósági viszonyokat, mert az Audi színe közelít az aszfaltéhoz, a környezethez alkalmazkodó világítás meg alapfelszereltség, szóval még az sincs, hogy induláskor a sofőr bekapcsolja a tompítottat, hanem az egy adott pillanatban vagy világít, vagy nem a rendszer hangulata szerint.Az valahogy kimaradt, hogy a mami után szabályosan közlekedő 2 autó képes volt érzékelni a mami lassítását, lefordulási szándékát.Ha megvádolták mamit, akkor kiszámolták, h mennyit haladt a két előzésben lévő a bal sávban.
Azt sem tudjuk, a két "versenyző" jelezte-e az előzést?
Ekkora sebesség különbségnél az is benne van, hogy mami tükörbe nézett, minden ok, kiteszi az irányjelzőt, lassít, stb.. és ez alatt a 2-4 mp. váltott egyáltalán sávot a 2 okos.
Basszus 200-al 1mp alatt 50-60 m simán megvan.
kittli
Ezesetben sokat és azt látnia kellett.
Annyi azért szerencse, h nem a Suzukisok haltak meg.
Willie Parker
továbbá remélem, a nyomozóhatóság tüzetesen végiggondolta azt, hogy vajon az ütköző jármű sebessége nem volt-e megtévesztő, és a terhelt nem gondolhatta-e azt, hogy még be tud kanyarodni a messzire levő előző autó előtt. akárhogy számolom, több, mint 150 km/h volt a közeledési sebesség (minimum, mert nem tudjuk, hogy az Audi fékezett-e, mielőtt ütköztek), és ez egy kanyarodós előre nézek - visszapillantóba nézek - előre nézek - kanyarodok szekvencia esetén bőven több, mint száz métert jelent.
nyilván a vádlott nem éppen egy krőzus, de én pl megfuttatnám a szakvéleményt egy másik szakértővel is, illetve pl ha én lennék egy Bp-i autósok X Dr Herpy vagy Totalcar vagy Zone (vagy mittomén mit visz most a Zách Dani), akkor megfinanszíroznám magam a szakértőt, vagy közösségi finanszírozást indítanék rá.
mert pont a Kassák utcai csattanás után, meg amikor a színészcsajba ment bele valami agyhalott, akkor hangsúlyozta a Dr Herpy, hogy a megtévesztő sebesség, amikor a megengedett több, mint kétzseresével mennek, annak minden esetben be kellene vonzania az elsődleges felelősséget. és ezzel nem tudok nem kurvára egyetérteni.
slowmotion
A mami tudja, h balra fog kanyarodni, vagyis VÉGIG a tükröt kell, h figyelje.
Itt nem figyelte.
Willie Parker
De a szintén szabálytalanságot elkövetett audist csak gyorshajtásért veszik elő? Vagy még azért sem?
Én itt érzem és gyanítom nem egyedül az aránytalanságot.
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
3 napja
az agglomeráció főútjai annyira számítanak vidéknek, mint a pesti út budapestnek. technikailag igaz, praktikusan semmi köze egyiknek sem egy nagyváros központi közlekedéséhezNem, de mivel ez vidék -ahogy az agglomeráció is-, így ezt a tanulságot vontam le.Tanulság 2) Vidéki úton ne száguldozz kétszazzal, mert bármikor történhet bármi, amit ilyen sebességnél nem tudsz lereagálni, abból kell kiindulni, hogy mindenki agyhalott és az életedre tör.Te őszintén elhiszed, hogy Budapest agglomerációban ezt egy hasonló korú és helyzetű személy elhárítja? A 200 km/h körül száguldozó barmokat?
Őszentsége Sobri Jóska
szaba
Őszentsége Sobri Jóska
what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!