Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

23 napja
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 383 — Bears & Illinois fan
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...
Bruce
Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
kittli
Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀
Bruce
még felmerülhet egy asszonycsere is 😊
NB2
Bármi felmerülhet, mert egy Bruce féle kálváriát csak a legvégső esetben vállalnék be.
kittli
A célzott orrsövény műtét lehet a legegyszerűbb lépés. A dokim szerint az a legnagyobb esélyű műtét ebben az esetben (vagy az én esetemben), mert a garatplasztika előtt mondta, hogy kb 30% az esély hogy javulás várható, én hülye meg bevállaltam, bár most már mindegy. Az a baj, hogy viszonylag jó tapasztalatom volt az orrsövény műtét kapcsán, így nem nagyon vártam hogy a garatplasztika ilyen rossz lesz. De egyébként volt a szobában más, aki már akkor túl volt egy műtéten, neki kb két hétig volt fájdalma, szóval lehet csak én jártam szarul.

Öröm az ürömben, hogy a dokinő szerint mindkét műtétem nagyon jól sikerült. 😊
Bruce
Ismerősömnek konkrétan kétszer fakadt ki a sebe a garatán , majdnem elvérzett...... 😕

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
23 napja
peach Atlanta Falcons 15 965 — a new hope (again)
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...
Bruce
Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
kittli
Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀
Bruce
még felmerülhet egy asszonycsere is 😊
NB2
Bármi felmerülhet, mert egy Bruce féle kálváriát csak a legvégső esetben vállalnék be.
kittli
A célzott orrsövény műtét lehet a legegyszerűbb lépés. A dokim szerint az a legnagyobb esélyű műtét ebben az esetben (vagy az én esetemben), mert a garatplasztika előtt mondta, hogy kb 30% az esély hogy javulás várható, én hülye meg bevállaltam, bár most már mindegy. Az a baj, hogy viszonylag jó tapasztalatom volt az orrsövény műtét kapcsán, így nem nagyon vártam hogy a garatplasztika ilyen rossz lesz. De egyébként volt a szobában más, aki már akkor túl volt egy műtéten, neki kb két hétig volt fájdalma, szóval lehet csak én jártam szarul.

Öröm az ürömben, hogy a dokinő szerint mindkét műtétem nagyon jól sikerült. 😊
Bruce
nekem műtét előtt azt mondta a doki, hogy az orrsövényt fixen megcsinálja a, a többit meg majd meglátja közben. nekem szájpadlás plasztika volt még előirányozva. műtét előtt mikor a rezidens töltötte ki a kórlapot amire már rá volt írva , hogy milyen beavatkozások vannak tervbe véve akkor a szájpadlás lebernyeg feszítésnél felnézett rám, hogy úgy mégis normális vagyok e, hogy ezt bevállaltam? addig én nem tudtam, hogy mire mondtam igent, szóval eléggé be voltam szarva mikor toltak le a műtőbe fél órával később. végül csak az orrsövény maradt egy orrkagyló tágítással, mert annyira be van szűkülve a garatom, hogy mondta a doki, hogy semmi értelme nem lett volna, hogy megkínozzon. így a garat plasztika is ugrott, ami a második műtétnek volt tervezve abban az esetben, ha a bajom műtétileg helyre állítható lett volna. nekem is fogyni kellene, 8 már lement, kellene még legalább 8, de idén nem volt meg hozzá a csí...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
23 napja
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...
Bruce
Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
kittli
Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀
Bruce
még felmerülhet egy asszonycsere is 😊
NB2
Bármi felmerülhet, mert egy Bruce féle kálváriát csak a legvégső esetben vállalnék be.
kittli
A célzott orrsövény műtét lehet a legegyszerűbb lépés. A dokim szerint az a legnagyobb esélyű műtét ebben az esetben (vagy az én esetemben), mert a garatplasztika előtt mondta, hogy kb 30% az esély hogy javulás várható, én hülye meg bevállaltam, bár most már mindegy. Az a baj, hogy viszonylag jó tapasztalatom volt az orrsövény műtét kapcsán, így nem nagyon vártam hogy a garatplasztika ilyen rossz lesz. De egyébként volt a szobában más, aki már akkor túl volt egy műtéten, neki kb két hétig volt fájdalma, szóval lehet csak én jártam szarul.

Öröm az ürömben, hogy a dokinő szerint mindkét műtétem nagyon jól sikerült. 😊
23 napja
kittli Pittsburgh Steelers 2 936 — Steelers fan
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...
Bruce
Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
kittli
Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀
Bruce
még felmerülhet egy asszonycsere is 😊
NB2
Bármi felmerülhet, mert egy Bruce féle kálváriát csak a legvégső esetben vállalnék be.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
23 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 088 — Cowboys fan
A BRFK közúti baleset okozása vétség gyanúja miatt indított az ügyben büntetőeljárást.
Súlyos, maradandó sérülést okozó baleset elkövetése zebrán, és VÉTSÉG miatt nyomoznak?! Mi a fasz van a yarddal, bazmeg?!

 24.hu/belfold/2026/05/24/elektromos-roller-gazolas-idos-ferfi-koma/
slowmotion
A közúti baleset okozása gondatlanságból történhet csak, hiszen ha valaki szándékosan okoz balesetet (pl. szándékosan üt el valakit) az más bűncselekmény (pl. emberölés kísérlete). A gondatlan bűncselekmény pedig büntetési tételtől függetlenül vétség.
Jughead
na csak kibújt, hogy nem jogot végeztem. valszeg a közlekedési dolgokban előforduló szabálysértés és bűncselekmény kettősére húztam fel, hogy ami nem bcs, az a másik, és sikerült egy egyenlőségjelet tennem a szabálysértés és a vétség közé.

na majd legközelebb figyelek.
24 napja
Jughead Dallas Cowboys 6 744
A BRFK közúti baleset okozása vétség gyanúja miatt indított az ügyben büntetőeljárást.
Súlyos, maradandó sérülést okozó baleset elkövetése zebrán, és VÉTSÉG miatt nyomoznak?! Mi a fasz van a yarddal, bazmeg?!

 24.hu/belfold/2026/05/24/elektromos-roller-gazolas-idos-ferfi-koma/
slowmotion
A közúti baleset okozása gondatlanságból történhet csak, hiszen ha valaki szándékosan okoz balesetet (pl. szándékosan üt el valakit) az más bűncselekmény (pl. emberölés kísérlete). A gondatlan bűncselekmény pedig büntetési tételtől függetlenül vétség.
24 napja
NB2 New England Patriots 28 935 — nabege2@yahoo.com
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...
Bruce
Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
kittli
Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀
Bruce
még felmerülhet egy asszonycsere is 😊
24 napja
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...
Bruce
Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
kittli
Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀
24 napja
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Bruce, egy bagatell kérdés: a garat műtét utóhatásai nem segítettek a fogyásban?
szaba
De akkor szépen lefogytam, de természetesen az visszajön egyből, kb 3-4 éve ilyen 100 kg vagyok. Mondjuk azt nem bántam, hogy a karácsonyi zabálások kimaradtak. De januárban szépen pótoltam az elvesztegetett kilókat.

Amúgy érdekes módon az első hét után már tudtam enni viszonylag könnyedén, inkább az állandó fájdalom volt megerőltető és hogy nem tudtam mikor fog elmúlni, mert karácsony környékén nem is tudtam hívni a dokit, így kicsit ez is fokozhatta a fájdalomérzetemet.
24 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 870
Bruce, egy bagatell kérdés: a garat műtét utóhatásai nem segítettek a fogyásban?
24 napja
kittli Pittsburgh Steelers 2 936 — Steelers fan
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...
Bruce
Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
24 napja
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba Szolnokra, ott bent kellett aludnom és egy csomó műszert kapcsoltak rám. Kb 6 órát aludtam és megállapították, hogy alvási apnoé nem áll fenn, de nagyfokú horkolás igen. Egyébként azért mentem el, mert a feleségem nekem is azt mondta, hogy néha nekem is kimaradnak légzések az éjszaka folyamán. Mivel azonban ez nem állt fenn a vizsgálat alapján, így a horkolást elleni lehetőségek kapcsán egy fül-orr-gégészhez irányítottak a Semmelweis klinikára, ahová szeptemberre kaptam időpontot. Ott az első vizsgálat alapján előírtak egy alvásendoszkópiás vizsgálatot, ami novemberben volt és annyiból állt, hogy reggel be kellett mennem, elaltattak, aztán délben, amikor megvolt a műtét eredménye, volt egy konzultáció a dokival, ahol elmondta, hogy orrsövényferdülésem van, illetve a számban a lány szájpadlás és a garat alvás közben beszűkül és ez okozhatja a horkolást, így az orvos javaslatára az orrsövény műtéttel kezdtünk, ami februárban volt. Ez egy két éjszakás benntartózkodással járt. A menete ugyanaz volt, hogy reggel mentem és délelőtt megvolt a műtét, majd figyelgették az állapotomat és két nap múlva hazamehettem. Ezután többször kellett visszamennem ellenőrzésre, majd azt mondta, hogy kb fél évnek el kellene telni a két műtét között, így ismét szeptember táján vettük fel a kapcsolatot, aztán november végére kaptam időpontot a garatplasztika műtétre, ami az orrsövény műtéthez hasonlóan zajlott. Ez után is volt még néhány kontroll vizsgálat, meg otthoni alvásvizsgálat egy géppel és most májusban mondta a doktornő, hogy tovább nem tudunk menni műtéti úton.

A horkolás mérséklődött ugyan, de nem szűnt meg teljesen. Úgyhogy most annyit kell tenni, hogy egy picit fogynom kellene, mert az tovább segítheti a horkolás mérséklődését. 187 cm és 101 kg vagyok most, de le kellene adni így akkor 10 kg-t kb. Nem szabad alvás előtt két órával már enni vagy nagyon bekajálni, mert az is fokozhatja a horkolást. De egyébként van egy snorelab nevű applikáció, ami méri az esti horkolás hangjait és pontozza az adott éjszakát. Ezt a doktornő ajánlotta, amivel néha méregetem az éjszakákat és nem olyan rosszak az eredmények.

Alapvetően az orrsövény műtét, amitől jobban féltem, az volt a kevésbé rossz, igaz hogy hideg időben volt és utána még egy hónapig kb érzékenyebb volt az orrom, de nem volt vészes. A garatplasztika viszont nagyon durva volt és kb egy hónapig éltem fájdalomcsillapítókon, azt a fájdalmat nem kívánom senkinek. És még kb. plusz egy hónapig olyan volt, mintha torokgyulladásom lenne, de ott már nem voltam hajlandó további gyógyszereket bevenni. Tele volt varrva az egész szájpadlásom, ami rohadt lassan szívódott fel és folyamatosan mozgolódott és fájdalmat okozott. A doki szerint nem mindenki szenvedi meg ennyire, de én úgy látszik megszívtam. Emiatt az egész procedúra nekem nagyon negatív volt és hogy még nem is lett 100% az eredmény, így nem vagyok tőle boldog.

Arra vigyázni kell, hogy ha valaki elmegy alvásvizsgálatra és alvási apnoét állapítanak meg nála, akkor azt onnan valamilyen módon kezelni kell, mert még a jogsit is elvehetik miatta, ha nincs kezelés, szóval csak óvatosan.
Amúgy az alvásvizsgálat volt fizetős, a többi része az már mind TB alapon ment, de elég sok vizsgálattal járt, mert minden altatás előtt, amiből 3 volt ugye, kellett nagylabor, mellkasröntgen, ekg és altatóorvosi konzultáció, vérnyomásnapló.

Szóval ha valakinek ezzel kapcsolatosan van kérdése az tegye fel nyugodtan, ha tudok válaszolok.
24 napja
warr_b Washington Commanders 30 242 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A BRFK közúti baleset okozása vétség gyanúja miatt indított az ügyben büntetőeljárást.
Súlyos, maradandó sérülést okozó baleset elkövetése zebrán, és VÉTSÉG miatt nyomoznak?! Mi a fasz van a yarddal, bazmeg?!

 24.hu/belfold/2026/05/24/elektromos-roller-gazolas-idos-ferfi-koma/
slowmotion
Gpt szerint:

Azért, mert a magyar büntetőjogban a „vétség” és a „bűntett” közti különbséget nem az dönti el, hogy mennyire felkavaró vagy súlyos az eset, hanem az, hogy az adott bűncselekményre a törvény milyen büntetési tételt ír elő.

Ebben az ügyben a rendőrség jelenleg „közúti baleset okozása vétség” miatt nyomoz.
Ez elsőre tényleg enyhének hangzik egy kómában fekvő sértettnél, de ennek több oka lehet:

a nyomozás elején még csak az alapminősítést közlik;

még nem biztos, hogy jogilag megállapították az életveszélyes vagy maradandó sérülést;

a gyanúsítás később súlyosbodhat.

A Btk.-ban a közúti baleset okozása alapból gondatlan bűncselekmény. Ha „csak” súlyos sérülés történik, az tipikusan vétség. Viszont:

életveszélyes sérülés,

maradandó fogyatékosság,

vagy halál

esetén már súlyosabb minősítés jöhet, akár bűntett is.

A cikk szerint a sértett kómában van és életveszélyes koponyasérülést szenvedett.
Ha ezt hivatalos igazságügyi orvosszakértő is megerősíti, könnyen lehet, hogy a minősítést később módosítják.

Van még egy fontos jogi háttér: az elektromos roller szabályozása Magyarországon sokáig eléggé bizonytalan volt. Nem minden roller számít ugyanúgy járműnek, és ez néha a büntetőjogi minősítést is bonyolítja. Ettől függetlenül zebrán gyalogost elütni nyilvánvalóan súlyos szabályszegés lehet.

Szóval röviden:

a „vétség” itt nem azt jelenti, hogy a hatóság bagatellizálja az ügyet;

inkább azt, hogy a nyomozás jelenlegi szakaszában ez az ideiglenes jogi minősítés;

ez még változhat a sérülések végleges szakértői megállapítása után.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
24 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 088 — Cowboys fan
A BRFK közúti baleset okozása vétség gyanúja miatt indított az ügyben büntetőeljárást.
Súlyos, maradandó sérülést okozó baleset elkövetése zebrán, és VÉTSÉG miatt nyomoznak?! Mi a fasz van a yarddal, bazmeg?!

 24.hu/belfold/2026/05/24/elektromos-roller-gazolas-idos-ferfi-koma/
26 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 088 — Cowboys fan
Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.

És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.

Kapja be a Diageo.
slowmotion
Mi az oka?
szaba
Fogalmam sincs. Már csak csapolva van, ír pubokban.
slowmotion
30 literes hordóval még tudsz rendelni 😎

 www.italclub.hu/ital-webaruhaz/30-Hordos-Sor/170-Kilkenny-hordos-sor-30-l?srsltid=AfmBOorhuZhkX9EtuDQXz9nh3MY2piFKGi8NsFIA1BAuXcBoIf6RU7Cr
warr_b
És valszeg ezért lehet csak csapolt változatban megtalálni
26 napja
Tactful Cactus Green Bay Packers 15 612
Mindenkinek jobbulást és jó egészséget kívánok! Vigyázzatok magatokra, amennyire lehet!

Egyébként a fórum és a korfa előrehaladásával lassan illene nyitni egy orvosi vagy egészségügyi topikot, hogy ne offoljunk szét mindent😊
Willie Parker
első posztom

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
26 napja
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
Nálunk mindenki nagyon jó alvó. Csak hogy oldjam kicsit a hangulatot.
szaba
Kopogd le gyorsan! 😀
26 napja
warr_b Washington Commanders 30 242 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.

És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.

Kapja be a Diageo.
slowmotion
Mi az oka?
szaba
Fogalmam sincs. Már csak csapolva van, ír pubokban.
slowmotion
30 literes hordóval még tudsz rendelni 😎

 www.italclub.hu/ital-webaruhaz/30-Hordos-Sor/170-Kilkenny-hordos-sor-30-l?srsltid=AfmBOorhuZhkX9EtuDQXz9nh3MY2piFKGi8NsFIA1BAuXcBoIf6RU7Cr


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
26 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 088 — Cowboys fan
Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.

És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.

Kapja be a Diageo.
slowmotion
Mi az oka?
szaba
Fogalmam sincs. Már csak csapolva van, ír pubokban.
26 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 870
Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.

És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.

Kapja be a Diageo.
slowmotion
Mi az oka?
26 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 088 — Cowboys fan
Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.

És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.

Kapja be a Diageo.
26 napja
Mikey Cincinnati Bengals 21 805
Mindenkinek jobbulást és jó egészséget kívánok! Vigyázzatok magatokra, amennyire lehet!

Egyébként a fórum és a korfa előrehaladásával lassan illene nyitni egy orvosi vagy egészségügyi topikot, hogy ne offoljunk szét mindent😊
Willie Parker
Végre halálrakeresemmagam
sutianap
Érdekes szóhasználat ebben a témakörben.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
26 napja
YoungZeeZee 9 827
Én rendkívül rossz alvó vagyok.
Van egy agyi aneurizmám, ami villámcsapásként hajnali 4-kor rendkívül erős fejfájással és kifolyt orrvérzéssel párosul. Ott van még egy alvásparalízisom is.
De közben meg egy ismert hosszabb úton vezetés közben mikróalvással is küzdöttem, vagy küzdök. Nem tudom mert lehet éppen alszok 🙃
steelwolf
na az alvasioaralizis is kellemetlen. de azt olvastam vhol h kinovi az ember. nekem sok volt korabban.
26 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 013 — Saturday Night Lights
Mindenkinek jobbulást és jó egészséget kívánok! Vigyázzatok magatokra, amennyire lehet!

Egyébként a fórum és a korfa előrehaladásával lassan illene nyitni egy orvosi vagy egészségügyi topikot, hogy ne offoljunk szét mindent😊
Willie Parker
Már lassan mindenki vén "szar" lesz 😊
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
lesz

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
26 napja
steelwolf Pittsburgh Steelers 10 955 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Én rendkívül rossz alvó vagyok.
Van egy agyi aneurizmám, ami villámcsapásként hajnali 4-kor rendkívül erős fejfájással és kifolyt orrvérzéssel párosul. Ott van még egy alvásparalízisom is.
De közben meg egy ismert hosszabb úton vezetés közben mikróalvással is küzdöttem, vagy küzdök. Nem tudom mert lehet éppen alszok 🙃