Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Nyilvan én vagyok a beszari agyonfrusztrált pöcs....
De még mindig nem írtátok le hogy mi a baj a szájkosárral 😀 (mert én egy szóval sem irtam hogy meg kellene kötni bármelyiket is.) Azon kívül hogy nem ehet, nem ihat és nem haraphat/nyaldoshat meg senkit, miben korlátozza a kutyát? És ha nyílt terepen ezekben korlátozza, az amúgy miért baj? Különben se nyalogassa a közeljövőben senki a feleségemet/gyerekemet, ha egy vadidegen embernél nem tűröm el, akkor egy kutyától miért kéne? (Nyomokban iróniát tartalmaz, mégmielőtt...)

Miért ennyire nehéz megérteni hogy van aki fél a kutyáktól? Van olyan gyerek, aki meg a lovaktol fél, oda se mer menni se megsimogatni se semmi, mert fél tőle hogy megrúgja/megharapja, megkötött állapotában se mer felülni rá, mert fél hogy ledobja stb, mi meg mar 4-5 éves korunkban a lovak hasa alatt bujocskáztunk, mert azt gondoltuk hogy bomba ötlet, na bumm. Mégis toleráns vagyok ezekkel szemben, eleve nem tudhatom, hogy kit, mikor, milyen trauma ért.

A pókokat meg a hangyákat idekeverni meg nem biztos hogy a legbölcsebb dolog volt, mert kb. nulla közük van hozzá.
eaglesmcnabb
Tehat korlatozzuk valaki/valami szabadsagat csak azert, mert feltetelezzuk h esetleg lesz olyan ember a kozelben aki esetleg fel a kutyaktol.

Ez kicsit irrealis elvaras.

De amugy tobben leirtak/leirtuk h mi a problema.
Egyszeruen nincs meg a megfelelo allattartasi kultura itthon, igy a gazdik se figyelnek rajuk.

Ahogy suti is irta, ha szol a kutyanak, akkor az visszamegy. Ez azt is jelenti h latja mit csinal a kutyaja es eszreveszi ha valaki kozeledik. Es latja azt is ha a kozeledo esetleg fel.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Nyilvan én vagyok a beszari agyonfrusztrált pöcs....
De még mindig nem írtátok le hogy mi a baj a szájkosárral 😀 (mert én egy szóval sem irtam hogy meg kellene kötni bármelyiket is.) Azon kívül hogy nem ehet, nem ihat és nem haraphat/nyaldoshat meg senkit, miben korlátozza a kutyát? És ha nyílt terepen ezekben korlátozza, az amúgy miért baj? Különben se nyalogassa a közeljövőben senki a feleségemet/gyerekemet, ha egy vadidegen embernél nem tűröm el, akkor egy kutyától miért kéne? (Nyomokban iróniát tartalmaz, mégmielőtt...)

Miért ennyire nehéz megérteni hogy van aki fél a kutyáktól? Van olyan gyerek, aki meg a lovaktol fél, oda se mer menni se megsimogatni se semmi, mert fél tőle hogy megrúgja/megharapja, megkötött állapotában se mer felülni rá, mert fél hogy ledobja stb, mi meg mar 4-5 éves korunkban a lovak hasa alatt bujocskáztunk, mert azt gondoltuk hogy bomba ötlet, na bumm. Mégis toleráns vagyok ezekkel szemben, eleve nem tudhatom, hogy kit, mikor, milyen trauma ért.

A pókokat meg a hangyákat idekeverni meg nem biztos hogy a legbölcsebb dolog volt, mert kb. nulla közük van hozzá.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 471
Ne essünk folyton túlzásokba, nem a panelben tartott bernáthegyiről beszéltem nyilvánvalóan, csak arról, hogy a kert önmagában egy szemernyit se jobb a lakásnál, sőt
r.baggio
De sztem jobb.kb barmilyen kutyat tekintve.jobb a kert ahol kolbaszolhat futhat ha akar.de egy atlagos lakasban?
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Ne essünk folyton túlzásokba, nem a panelben tartott bernáthegyiről beszéltem nyilvánvalóan, csak arról, hogy a kert önmagában egy szemernyit se jobb a lakásnál, sőt
r.baggio
tekintve hogy megvannak ugyanazok a lehetőségeid elvinni sétálni meg minden mintha lakásban lennél + van neki alapból élettere
bocs, de jobb a kert

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 960 — no es importante
Ne essünk folyton túlzásokba, nem a panelben tartott bernáthegyiről beszéltem nyilvánvalóan, csak arról, hogy a kert önmagában egy szemernyit se jobb a lakásnál, sőt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 206 — Steelers fan
A városokban sem engedném meg a kutyatartást annak akinek nincs kertje. Az hogy a társasházakban a kutyaugatás már mindennapos, és nagy testű kutyákat 30m2 tartják...ez mindenkinek kínzás.
Nomac
Ez az egyik legnagyobb tévhit amúgy, amit én is így gondoltan míg nem lett kutyám.

A lakásban tartott ebeket nagyobb százalékkal fárasztják le megfelelően, mert velük mindenképp menni kell napi többször, míg a kertben nulla szocializációval záros határidòn belül megkergülnek, pláne mikor láncra is vannak verve
r.baggio
Rövid életű pesti létem alatt láttam pl. pulit lakásban tartani.
Azt fáraszthatod napi 2 sétával. Annak egy kis méretű udvar is kevés nemhogy egy lakás.
De gondolom az agárnak is elég ha csak sétáltatja Bözsi néni.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 471
A városokban sem engedném meg a kutyatartást annak akinek nincs kertje. Az hogy a társasházakban a kutyaugatás már mindennapos, és nagy testű kutyákat 30m2 tartják...ez mindenkinek kínzás.
Nomac
Ez az egyik legnagyobb tévhit amúgy, amit én is így gondoltan míg nem lett kutyám.

A lakásban tartott ebeket nagyobb százalékkal fárasztják le megfelelően, mert velük mindenképp menni kell napi többször, míg a kertben nulla szocializációval záros határidòn belül megkergülnek, pláne mikor láncra is vannak verve
r.baggio
Ez amugy rohadtul igy van.
Meg ezek a szobakutyak elvannak a lakasban, gondolom en.

En egyedulallokent azert nem tartok kutyat mert sajnalnam h ugymond nem mindig tudnek/akarnek vele foglalkozni, akkor meg csak ott fekudne a lakasban, ha nincs jatekszere vagy udvara.

Meg erted, regen a kutya egy eszkoz volt, volt annak is napi feladata, celja, amit csinalt, de ezeknek a szobakutyaknak mi?
A gazdi leviszi oket napi 3x setalni es ennyiben ki is merul az egesz?

Persze, ertem en h nem kell emberi szintre emelni oket, de nem buta allatok, eleg a szemukbe nezni.

A kerteshazban levonek legalabb van annyi feladata h orzi a hazat, de a tobbinek ha nincs akkor csak hanyagolva van, celtalan a lete.

Persze lehet h ez a kutyaknak megfelelo, normalis allapot h ugymond egesz nap nem csinal semmit a lakasban es ettol nem kergul meg.
Solymi
Elobb az kene h mindenki tudja mit es hogyan szeretne.a kutya felelosseg.nagyobb mint egy gyerek mert ok mindig rank lesznek kenyszerulve.ereznek ok is.lelkisebeket szereznek.szemben szomszed hozott egy kis kutyat.ket ovodas gyerek melle.par honap utan mar nincs is ott.volt h arra keltunk h sir a kutya mert veri az apuka.telen a kertben.gondolom osszepisilt ragott vmit,mert meg koyok.es ez nem egyszer volt reggelente.
Idovel kb mindent megtanulnak.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
A városokban sem engedném meg a kutyatartást annak akinek nincs kertje. Az hogy a társasházakban a kutyaugatás már mindennapos, és nagy testű kutyákat 30m2 tartják...ez mindenkinek kínzás.
Nomac
Ez az egyik legnagyobb tévhit amúgy, amit én is így gondoltan míg nem lett kutyám.

A lakásban tartott ebeket nagyobb százalékkal fárasztják le megfelelően, mert velük mindenképp menni kell napi többször, míg a kertben nulla szocializációval záros határidòn belül megkergülnek, pláne mikor láncra is vannak verve
r.baggio
Ez amugy rohadtul igy van.
Meg ezek a szobakutyak elvannak a lakasban, gondolom en.

En egyedulallokent azert nem tartok kutyat mert sajnalnam h ugymond nem mindig tudnek/akarnek vele foglalkozni, akkor meg csak ott fekudne a lakasban, ha nincs jatekszere vagy udvara.

Meg erted, regen a kutya egy eszkoz volt, volt annak is napi feladata, celja, amit csinalt, de ezeknek a szobakutyaknak mi?
A gazdi leviszi oket napi 3x setalni es ennyiben ki is merul az egesz?

Persze, ertem en h nem kell emberi szintre emelni oket, de nem buta allatok, eleg a szemukbe nezni.

A kerteshazban levonek legalabb van annyi feladata h orzi a hazat, de a tobbinek ha nincs akkor csak hanyagolva van, celtalan a lete.

Persze lehet h ez a kutyaknak megfelelo, normalis allapot h ugymond egesz nap nem csinal semmit a lakasban es ettol nem kergul meg.
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 960 — no es importante
A városokban sem engedném meg a kutyatartást annak akinek nincs kertje. Az hogy a társasházakban a kutyaugatás már mindennapos, és nagy testű kutyákat 30m2 tartják...ez mindenkinek kínzás.
Nomac
Ez az egyik legnagyobb tévhit amúgy, amit én is így gondoltan míg nem lett kutyám.

A lakásban tartott ebeket nagyobb százalékkal fárasztják le megfelelően, mert velük mindenképp menni kell napi többször, míg a kertben nulla szocializációval záros határidòn belül megkergülnek, pláne mikor láncra is vannak verve


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 970 — balazs.t85@gmail.com
Még ma is tartok a kutyáktól, egy fiatal kori trauma miatt. Amikor is 4 évesen a lépcsőházból kijövet belém harapott egy tacskó, aki olyan dagadt volt hogy menni is alig bírt...rosszkor voltam rossz helyen.

A kéktúra, és az ott tapasztaltak elég sok mindenre megtanítottak, hogy kezeljem a területvédő, és kóbor kutyákat. Volt pár elég érdekes élményen, de szerencsére egy két jutalomfalattal bármelyik kutyát le lehet kenyerezni addig amíg elmész mellettük.

Továbbra is úgy gondolom hogy az összes olyan kutyát be kéne fogni, és elvenni a gazdájától aki vidéken nem képes a kerítésen belül tartani őket.
A városokban sem engedném meg a kutyatartást annak akinek nincs kertje. Az hogy a társasházakban a kutyaugatás már mindennapos, és nagy testű kutyákat 30m2 tartják...ez mindenkinek kínzás.
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 536 — StuG Life
És ugye onnan indultunk, hogy az erdőben tegyek szájkosarat a kutyámra... közterületen nyilván alap a póráz, de a borzalmas frusztrációit senkinek nem kellene rávetítenie a másikra, szerintem
r.baggio
ezt mondjuk mindannyian megszivlelhetnénk te is én is mindenki

több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 960 — no es importante
És ugye onnan indultunk, hogy az erdőben tegyek szájkosarat a kutyámra... közterületen nyilván alap a póráz, de a borzalmas frusztrációit senkinek nem kellene rávetítenie a másikra, szerintem


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 735
Ez kb mint a baleseti statisztika.
A repülőgépek lezuhannak, az autók karamboloznak, a biztonsági öv vagy van, vagy nincs, de az hogy egy részeg disznó ráesik egy ilyen kis ‘nebáncsviràg ’ kis ordibáló ártatlan kis angyalkára, aki amúgy vlsz végig üvölti a napot, sétálásnak álcázva???
na ennek kb nagyobb az esélye, mint hogy egy gonosz kis tacskó vagy egy agresszív kis köcsi yorki megkergeti a patak partján a féltve őrzött kis kincset…
Pedig…
Lehet még meg is ugatja majd hogy Vau-vau
Ha meg akkorra barom ez a nevelt/?/
kis marha, hogy nem érti hogy ez csak egy kutya, akkor a szülei vlsz komplett idióták. Csak a Burokban forever tovább élni…
Itt tényleg mindenki hülye?
Mi lesz majd egy ilyen gyerekkel?
Azon kívül, hogy majd jól fél a kutyáktól, meg vlsz a pókoktól, de a hangyáktól biztos.
Hajrá!!!

#lőjjünk le minden kutyát aki nincs pórázon
Hihetetlen

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Svájcban egyébként van jogszabály h csak úgy tarthatsz kutyát, ha kijárod vele a kutyaiskolát, pont ezért ott kb. minden kutyát póráz nélkül sétáltatnak és 0 gebaszt láttam ebből, amíg kint éltem.
empty taxi
mi van ha elbukod a vizsgát? sintér?
briareos
Kedvedért utánanéztem, szövetségi szinten elengedték a kötelező kutya iskolát, de ettől függetlenül a kantonok megkövetelhetik.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Assurbanapli Denver Broncos 1 333
Svájcban egyébként van jogszabály h csak úgy tarthatsz kutyát, ha kijárod vele a kutyaiskolát, pont ezért ott kb. minden kutyát póráz nélkül sétáltatnak és 0 gebaszt láttam ebből, amíg kint éltem.
empty taxi
mi van ha elbukod a vizsgát? sintér?
briareos
Igen, de nem a kutyára.
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 536 — StuG Life
Svájcban egyébként van jogszabály h csak úgy tarthatsz kutyát, ha kijárod vele a kutyaiskolát, pont ezért ott kb. minden kutyát póráz nélkül sétáltatnak és 0 gebaszt láttam ebből, amíg kint éltem.
empty taxi
mi van ha elbukod a vizsgát? sintér?

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Svájcban egyébként van jogszabály h csak úgy tarthatsz kutyát, ha kijárod vele a kutyaiskolát, pont ezért ott kb. minden kutyát póráz nélkül sétáltatnak és 0 gebaszt láttam ebből, amíg kint éltem.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
Nekünk is nagy kedvencünk ez a "nembántsenkit" mentalitás a környezetünkben sétáltató kutyásoknál.

Tavaly kettő ilyen harapta meg a mi kis rúgnivaló elmebetegünket... Aztán meg persze megy a sértődés, hogy mindketten gázsprayvel meg hangos kurvaanyázásokkal megyünk sétáltatni.

Szájkosár nem kell csóri jószágokra, de aki lakóövezetben póráz nélkül sétáltat, azt nyakonvágnám szívesen.
Hanni
barátod a teniszütő!

Én csak akkor engedem el ha 500m-es körzetbe nincs senki, de hívásra be kell jönniük, ez alap - ha valaki nem tudja behívni a kutyáját, az minek engedi el? Azt ott cselleng a bulldog nyakán, de az áldott jó jószág, csak a korzó bevédi.
Mondom kösdd meg a kutyád, mer az enyimek megvannak - de szivesörömest elengedem azt lerendezik 5 másodperc alatt, most megmondom mellik hal meg. Éés megköti, nahát denehéz -: ijen faluvégi sétán meg nemkő gondókodnom, ha valami robog felénk, marokra az ütő azt kap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Chef a'la Laci pecsenyés Houston Texans 376
Röviden az emberek egy jó része alkalmatlan az állattartásra és nevelésre (lehet ezt írni nyugodtan a gyerek neveléshez is egyébként)
DrChef
Ez tény.
Gyerekkoromban nem volt ennyire elterjedt a kutyatartás illetve nem láttam ilyen zsebpiszkokat és itt a vidéki városban nem minden kutyán volt póráz vagy szájkosár.

Szinte csak akkor kellett figyelnem ha kóbor kutyát vagy kutyafalkát láttam.

Akinek volt kutyája az többnyire tudta hogyan nevelje, mert olyan is volt az állat.

Mondjuk kuvaszt anno nem láttam póráz nélkül.
Állítólag némelyik hajlamos volt megbolondulni, aztán akkor még a saját gazdáját is képes volt megtámadni.
Solymi
városba tudta max, falun ugyanúgy nem tudták
és sajnos a kuvasz is kijárt
Negritis
A falun meg volt a helye és feladata a kutyának.
Kis részt terelő és vadász, jellemzően pedig házörzés.
A házörző pedig nem a "tündibündi gyere be a lakásba, adok neked kiskabátkát család pici kedvence" volt.
A kutya különböző feladatokra lett kitalálva, a többi csak úri huncutság.
kittli
Pont ma beszéltük barátnőmmel,hogy ez a kutyafajták folyamatos elcseszett tenyésztése miatt ami mindig arra megy ugye h kiemelje a adott fajta dominans tulajdonságát lásd tacskó gerinc, bulldog orr....stb. mennyire megnehezítik a kutyák életét és egészségüket. Én akarva akaratlanul nem tudok másra gondolni mondjuk egy tacskónál,csak arra,hogy 5 éves korára nagy valoszinuséggel gerincsérve lesz és lebénul. Allergiás reakciók,nem ehet mindent. És csak sajnálni tudom a kutyákat,mindez amiatt mert így tetszenek a hülye embereknek,hogy jaj de aranyos a bulldog h röfög közben meg elcseszett a légzése.

Egy jéghideg mit kérsz?
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 206 — Steelers fan
Röviden az emberek egy jó része alkalmatlan az állattartásra és nevelésre (lehet ezt írni nyugodtan a gyerek neveléshez is egyébként)
DrChef
Ez tény.
Gyerekkoromban nem volt ennyire elterjedt a kutyatartás illetve nem láttam ilyen zsebpiszkokat és itt a vidéki városban nem minden kutyán volt póráz vagy szájkosár.

Szinte csak akkor kellett figyelnem ha kóbor kutyát vagy kutyafalkát láttam.

Akinek volt kutyája az többnyire tudta hogyan nevelje, mert olyan is volt az állat.

Mondjuk kuvaszt anno nem láttam póráz nélkül.
Állítólag némelyik hajlamos volt megbolondulni, aztán akkor még a saját gazdáját is képes volt megtámadni.
Solymi
városba tudta max, falun ugyanúgy nem tudták
és sajnos a kuvasz is kijárt
Negritis
A falun meg volt a helye és feladata a kutyának.
Kis részt terelő és vadász, jellemzően pedig házörzés.
A házörző pedig nem a "tündibündi gyere be a lakásba, adok neked kiskabátkát család pici kedvence" volt.
A kutya különböző feladatokra lett kitalálva, a többi csak úri huncutság.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Röviden az emberek egy jó része alkalmatlan az állattartásra és nevelésre (lehet ezt írni nyugodtan a gyerek neveléshez is egyébként)
DrChef
Ez tény.
Gyerekkoromban nem volt ennyire elterjedt a kutyatartás illetve nem láttam ilyen zsebpiszkokat és itt a vidéki városban nem minden kutyán volt póráz vagy szájkosár.

Szinte csak akkor kellett figyelnem ha kóbor kutyát vagy kutyafalkát láttam.

Akinek volt kutyája az többnyire tudta hogyan nevelje, mert olyan is volt az állat.

Mondjuk kuvaszt anno nem láttam póráz nélkül.
Állítólag némelyik hajlamos volt megbolondulni, aztán akkor még a saját gazdáját is képes volt megtámadni.
Solymi
városba tudta max, falun ugyanúgy nem tudták
és sajnos a kuvasz is kijárt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Röviden az emberek egy jó része alkalmatlan az állattartásra és nevelésre (lehet ezt írni nyugodtan a gyerek neveléshez is egyébként)
DrChef
Ez tény.
Gyerekkoromban nem volt ennyire elterjedt a kutyatartás illetve nem láttam ilyen zsebpiszkokat és itt a vidéki városban nem minden kutyán volt póráz vagy szájkosár.

Szinte csak akkor kellett figyelnem ha kóbor kutyát vagy kutyafalkát láttam.

Akinek volt kutyája az többnyire tudta hogyan nevelje, mert olyan is volt az állat.

Mondjuk kuvaszt anno nem láttam póráz nélkül.
Állítólag némelyik hajlamos volt megbolondulni, aztán akkor még a saját gazdáját is képes volt megtámadni.
több mint 2 éve
Chef a'la Laci pecsenyés Houston Texans 376
Röviden az emberek egy jó része alkalmatlan az állattartásra és nevelésre (lehet ezt írni nyugodtan a gyerek neveléshez is egyébként)

Egy jéghideg mit kérsz?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
eaglesmcnabb
Amúgy megértem a frusztrációdat, de szerintem az egész a kutyanevelési/tartási kultúrából illetve annak hiányából ered.

Korábban már említettem, hogy Prága mennyire kutyabarát város és rengetegszer látom az utcán is, hogy az emberek szájkosár és póráz nélkül sétáltatják a kedvencüket mindenféle probléma nélkül.

Folyamatosan találkozok szervezett kutyás csoportokkal, akik a közeli parkba mennek, mert ott el lehet engedni őket és ott szabadon rohangálnak a játszó gyerekek, fekvő/ülő, beszélgető emberek csoportjai között.

Előfordul ott is, hogy a kutya odarohan valakihez szaglászni és már el is tűnt, velem is fordult elő, ilyenkor bocsánatot kérnek illetve többnyire fiatalabb kutyák csinálják ezt, de egyszer nem láttam semmiféle atrocitást vagy felháborodott embereket.

Persze, megvan ott is az, hogy valaki valóban pórázon vagy szájkosárral sétáltatja, de valószínű azért, mert ismeri annyira a kutyáját, vagy még nem ismeri annyira vagy mindentől függetlenül el akarja kerülni az általad említett eseteket.

Szerintem az a baj, hogy itthon rohadtul nincsen megfelelő kultúrája az állattartásnak, mert legtöbben gyerekpótléknak tartják az üntyülipüntyülinkéjüket.

Azok meg akik tényleg normálisan nevelik emiatt szívnak, mert nem engedhetik "szabadon" a kutyájukat.
több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings San Jose State Spartans 2 056 — Big Penix Energy
De ha már gyülölködjünk topik, engem az basz fel hogy gyakorlatilag nem mehetsz sehova se, se sétálni se túrázni, ahol ne szaladoznának lánc és szájkosár nélküli kutyák "ó nem kell félni, nem bánt" mondatokkal. Hát kösz bazdmeg, téged tuti nem... Ha az emberekre rá lehet parancsolni a maszkot bizonyos szituációkban, teljesen jogosan, akkor nem igaz hogy a kutyákra nem lehetne szájkosaras törvényt hozni. Nem engednék kutyát sétáltatni közterületen szájkosár nélkül.
eaglesmcnabb
Húú, remélem nem találkozunk túrázás közben...

Képzeld tényleg vannak olyan kutyák, melyek imádják az embereket, és nincs semmilyen ártó szándékuk a szagminta vételén kívül (ezt könyveljük el annak)

Engem pont az basz fel, hogy nem sétáltathatom nyugodtan a légynek nem ártó, porszívótól is megijedő, másfél éves kislányommal együtt élő kutyámat, mert ilyen frusztrált emberek vannak
r.baggio
Mi is gyakran túráztunk a kutyával, mikor még kevésbé volt vén. Pórázon, mert bár tényleg soha nem bántott még senkit, sosem lehet tudni, ki nem lesz neki szimpatikus.
A mi kis keverékünk menhelyi, minden kutyától fél, elég balfasz szegény, de ezért is szeretjük. Az ilyen nem bántó kutyák hosszú méreteken keresztül rohanva követik, ki sem veszik az orrukat a kutyánk seggéből, ez a csóró meg reszketve próbál menekülni tőlük. Persze a gazdi 20 méterrel lemaradva kiabál neki, hogy szpárki gyere, de szpárki olyan hülye általában, mint a segg és nagyon nehezen hagyja abba a kutyám molesztálását. btw az ilyenek hagyják ott a kutyaszart is a földön, mert vagy nem is látja a kutyáját, vagy egyáltalán nem is erdekli. Néhány "gazdi" amúgy még ki is röhögi ilyenkor a kutyát, azokat kurvára kiosztom mindig.
Szóval na, ez is egy szempont, néhány kutya nem akar haverkodni. És ha már az emberekkel nagyon jól el is van a kutyatok, kutyák között végeredményben kutya marad, akármennyire nem bánt senkit és simán belekóstolhat akár egy nemtörődöm faszfej kutyája is.