Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
És mindig jönnek ki új cuccok.
Én pl. Lidlbe nem szoktam járni, de most voltam, és láttam egy csomó tetszetősen csomagolt vonzó sajátmárkás gumicukrot. Megtetszettek, vettem is mindegyikből egyet. Volt közte olyan, amiből az első darab után a szemétben landolt a többi, meg volt ami kurvára ízlett. Így legközelebb ha megyek tudom melyik 3-4-ből veszek.
Vagy pl. szeretem a krémtúrót, és mindig van valami speckó ízesítésű, alkalmi edition. Veszek belőle, ha nem jön be kuka (de ha ez pazarlás, akkor elpostázom neked 😛 ), ha bejön veszek még. Nekem ez így tökéletesen pragmatikus, nem is tudom miként tudnám meg ízlik e, ha nem próbálnám ki.
Étterem pláne.
Hiába mondja valaki, hogy itt és itt kurva jó ez és ez, megrendelem, nekem nem annyira jön be, felét ott hagyom. (Jártam így a Paulanertől a Bestián át Iguanáig mindenhol.)
Ha már úgyis ki van fizetve, akkor legalább a gyomrom ne bassza el.
(Tudod, én az vagyok, aki ha szar a színhazi előadás vagy a koncert, akkor otthagyom a gyíkba, ha már a pénzem elbasztam akkor az időmet ne basszam el. Számomra ez is pragmatikus, míg van olyan hülye, aki végigüli, hisz "ki van már fizetve". Ő dolga.)
Sobri Jóska
Otthon Gyergyóban a magadfajtára mondják hogy tápos, franc se gondolta volna hogy te is az vagy. Így már más.

Én is kipróbálok mindenféle kaját, de nem dobok ki valamit, csak azért mert kevésbé ízlik mint más. Meg nem is ehetek folyton banánt meg kocsonyát, elkerülhetetlen hogy néha az ember olyat is egyen ami nem a kedvence. A kajákat azért forgalmazzák, mert emberi fogyasztásra alkalmasak, esélytelen hogy szétbassza a gyomrom egy szaros gumicukor, egy éttermi kaja meg pláne nem fogja, nem is tette eddig soha.

Eleve másképp gondolkodunk. Az én értelmezésemben nincs olyan étel ami ne lenne jobb a semminél. Tehát ha már kifizettem, biztos hogy jobban járok ha megeszem mindet, mintha egy részét vagy egészét kivetném, mert a semmire nem fizetek, az ugye lenne ingyen is. Ezzel a logikával miért dobnék ki bármit is? Te sem fogod ezt nekem elmagyarázni, fölösleges is erről vitázni 😀
Persze mivel kipróbálom, majd legközelebb tudom, hogy csak a kekszes krémtúrót vegyem, mert a vaníliás egy fos. De most is vett az asszony vaníliásat, hiába mondtam hogy mindegy a márka, lényeg hogy kekszes legyen 😊 Ettől függetlenül hülye lennék kidobni, a semminél így is klasszisokkal jobb. Ugyanígy, veled ellentétben vendéglőben sem hagytam ott kaját soha, egyszerűen nekem nem fér bele hogy a semmire fizessek, ha kell inkább a küszöbre hányok, de akkor sem hagyok ott semmit amiért dolgoztam és fizettem. (nyugi még sose kellett emiatt hánynom, 8 éves koromban hánytam utoljára, azt is a mértéktelen paradicsomfogyasztásom miatt, de tanultam az esetből).
Te meg simán fizetsz pénzt a semmire. A te dolgod, nem vagyunk egyformák, de meggyőzni nem fogsz ennek a helyességéről, mint ahogyan én sem téged. Csak elmondtam az okokat.
eaglesmcnabb
Ne mond már, hogy még piától se? Vagy azt abbahagytad 8 éves korod előtt? 😀

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 339 — Cowboys fan
 168.hu/kulfold/ukran-szarmazasa-miatt-tamadtak-ra-egy-ferfire-tatabanyan-235257

köszönjük orbán, európa segglyuka büszke hazánk
petey
Lengyelországban meg a szebb lányokat ki akarták válogatni prostinak meg hasonlók (befogadott egyet hogy megdughassa pl bár azt nem tudom ott volt-e), nem tudom te hogy vagy vele de ha egy ilyen hír alapján segglyukazol akkor a büszke Európában csak segglyuk van, segg nincs is 😁
davemayer
Ilyen asszem volt itthon is, de azert az megis mas amikor csak ugy szimplan megvernek…

Eleg kemeny szinten megy itthon az uszitas mar evek ota mindenfele csoportok ellen, ellenseg krealas, stb.

Eleg felmenni az FB-re es olvasni a kommenteket…sok ember szinte csak a felhatalmazast varja OV-tol h igazsagot szolgaltasson…
Solymi
Mégis mire számítotok? Ha Zelenszkij lefekszikaz oroszoknak, akkor visszament volna occsóra a bendzin, lenne búza a kenyérbe, és épülne a pakskettő a occsóáramér'.
Még szép, hogy verik az ukránokat, örüljenek, hogy ennyivel megússzák. Nehéz ám így felelősségteljesen felnevelni a purdékat, a pia meg a játékgépezés mellett alig marad pénz ennivalóra.

Szerkesztette: slowmotion
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
 168.hu/kulfold/ukran-szarmazasa-miatt-tamadtak-ra-egy-ferfire-tatabanyan-235257

köszönjük orbán, európa segglyuka büszke hazánk
petey
Lengyelországban meg a szebb lányokat ki akarták válogatni prostinak meg hasonlók (befogadott egyet hogy megdughassa pl bár azt nem tudom ott volt-e), nem tudom te hogy vagy vele de ha egy ilyen hír alapján segglyukazol akkor a büszke Európában csak segglyuk van, segg nincs is 😁
davemayer
Ilyen asszem volt itthon is, de azert az megis mas amikor csak ugy szimplan megvernek…

Eleg kemeny szinten megy itthon az uszitas mar evek ota mindenfele csoportok ellen, ellenseg krealas, stb.

Eleg felmenni az FB-re es olvasni a kommenteket…sok ember szinte csak a felhatalmazast varja OV-tol h igazsagot szolgaltasson…
Solymi
Kretének mindenhol vannak, nem csak Mo-n, erre próbáltam utalni. Ez amit leírsz (sajnos) nem csak magyar jelenség, bár ilyen egyszerű lenne.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
 168.hu/kulfold/ukran-szarmazasa-miatt-tamadtak-ra-egy-ferfire-tatabanyan-235257

köszönjük orbán, európa segglyuka büszke hazánk
petey
Lengyelországban meg a szebb lányokat ki akarták válogatni prostinak meg hasonlók (befogadott egyet hogy megdughassa pl bár azt nem tudom ott volt-e), nem tudom te hogy vagy vele de ha egy ilyen hír alapján segglyukazol akkor a büszke Európában csak segglyuk van, segg nincs is 😁
davemayer
Ilyen asszem volt itthon is, de azert az megis mas amikor csak ugy szimplan megvernek…

Eleg kemeny szinten megy itthon az uszitas mar evek ota mindenfele csoportok ellen, ellenseg krealas, stb.

Eleg felmenni az FB-re es olvasni a kommenteket…sok ember szinte csak a felhatalmazast varja OV-tol h igazsagot szolgaltasson…
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
 168.hu/kulfold/ukran-szarmazasa-miatt-tamadtak-ra-egy-ferfire-tatabanyan-235257

köszönjük orbán, európa segglyuka büszke hazánk
petey
Lengyelországban meg a szebb lányokat ki akarták válogatni prostinak meg hasonlók (befogadott egyet hogy megdughassa pl bár azt nem tudom ott volt-e), nem tudom te hogy vagy vele de ha egy ilyen hír alapján segglyukazol akkor a büszke Európában csak segglyuk van, segg nincs is 😁

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 661 — Csodabogár
 168.hu/kulfold/ukran-szarmazasa-miatt-tamadtak-ra-egy-ferfire-tatabanyan-235257

köszönjük orbán, európa segglyuka büszke hazánk

több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 735
Te azèrt vagy hogy ne kegyél? Tök gàz
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 031 — I like the Texans, I like who we are
Személyes empirikus tapasztalataim alapján egyébként az apák meglehetősen költséghatékonyak, a saját igényeiket maximálisan kielégítik (nálunk pl a pazarlásba merült alkohol ismeretlen fogalom), másrészt az evolúciós folyamat során képessé váltak a gyermekeik által felhalmozott felesleg optimális felélésére is, sőt néha hálásak is érte, h van maradék (a két kérdéskör gyakran átfedést képez😃).
Willie Parker
Sógorom eleinte eleve úgy rendelt az étteremben, hogy csak valami levest kér, a két gyerek ételéből meg marad annyi, hogy éppen jóllakjon.
És nem is sváb 😊
slowmotion
Általában itthon is úgy szedek magamnak enni, hogy alapból kevesebbet, a két gyerek úgyis meghagy valamit, és csak akkor megy a kutyának, ha az én szűrőmön átjut 😀
több mint 2 éve
peach Atlanta Falcons 14 680 — a new hope (again)
Elindítottam (talán), szóval csak annyit, hogy szerintem van a fillérbaszás, ahol minden 150 ft-os szart (ez is volt tudom finomítva) nyomon követ az ember, aminek szerintem az égvilágon semmi értelme nincs. Viszont a száraz kenyeret pl én is megcsinálom pirítósnak vagy bundás kenyérnek mert mindkettőt szeretem, sőt az utóbbi az egyik kedvencem. De ennek a kettőnek semmi köze nincsen egymáshoz.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 339 — Cowboys fan
Személyes empirikus tapasztalataim alapján egyébként az apák meglehetősen költséghatékonyak, a saját igényeiket maximálisan kielégítik (nálunk pl a pazarlásba merült alkohol ismeretlen fogalom), másrészt az evolúciós folyamat során képessé váltak a gyermekeik által felhalmozott felesleg optimális felélésére is, sőt néha hálásak is érte, h van maradék (a két kérdéskör gyakran átfedést képez😃).
Willie Parker
Sógorom eleinte eleve úgy rendelt az étteremben, hogy csak valami levest kér, a két gyerek ételéből meg marad annyi, hogy éppen jóllakjon.
És nem is sváb 😊
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 310
Személyes empirikus tapasztalataim alapján egyébként az apák meglehetősen költséghatékonyak, a saját igényeiket maximálisan kielégítik (nálunk pl a pazarlásba merült alkohol ismeretlen fogalom), másrészt az evolúciós folyamat során képessé váltak a gyermekeik által felhalmozott felesleg optimális felélésére is, sőt néha hálásak is érte, h van maradék (a két kérdéskör gyakran átfedést képez😃).
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
És mindig jönnek ki új cuccok.
Én pl. Lidlbe nem szoktam járni, de most voltam, és láttam egy csomó tetszetősen csomagolt vonzó sajátmárkás gumicukrot. Megtetszettek, vettem is mindegyikből egyet. Volt közte olyan, amiből az első darab után a szemétben landolt a többi, meg volt ami kurvára ízlett. Így legközelebb ha megyek tudom melyik 3-4-ből veszek.
Vagy pl. szeretem a krémtúrót, és mindig van valami speckó ízesítésű, alkalmi edition. Veszek belőle, ha nem jön be kuka (de ha ez pazarlás, akkor elpostázom neked 😛 ), ha bejön veszek még. Nekem ez így tökéletesen pragmatikus, nem is tudom miként tudnám meg ízlik e, ha nem próbálnám ki.
Étterem pláne.
Hiába mondja valaki, hogy itt és itt kurva jó ez és ez, megrendelem, nekem nem annyira jön be, felét ott hagyom. (Jártam így a Paulanertől a Bestián át Iguanáig mindenhol.)
Ha már úgyis ki van fizetve, akkor legalább a gyomrom ne bassza el.
(Tudod, én az vagyok, aki ha szar a színhazi előadás vagy a koncert, akkor otthagyom a gyíkba, ha már a pénzem elbasztam akkor az időmet ne basszam el. Számomra ez is pragmatikus, míg van olyan hülye, aki végigüli, hisz "ki van már fizetve". Ő dolga.)
Sobri Jóska
Otthon Gyergyóban a magadfajtára mondják hogy tápos, franc se gondolta volna hogy te is az vagy. Így már más.

Én is kipróbálok mindenféle kaját, de nem dobok ki valamit, csak azért mert kevésbé ízlik mint más. Meg nem is ehetek folyton banánt meg kocsonyát, elkerülhetetlen hogy néha az ember olyat is egyen ami nem a kedvence. A kajákat azért forgalmazzák, mert emberi fogyasztásra alkalmasak, esélytelen hogy szétbassza a gyomrom egy szaros gumicukor, egy éttermi kaja meg pláne nem fogja, nem is tette eddig soha.

Eleve másképp gondolkodunk. Az én értelmezésemben nincs olyan étel ami ne lenne jobb a semminél. Tehát ha már kifizettem, biztos hogy jobban járok ha megeszem mindet, mintha egy részét vagy egészét kivetném, mert a semmire nem fizetek, az ugye lenne ingyen is. Ezzel a logikával miért dobnék ki bármit is? Te sem fogod ezt nekem elmagyarázni, fölösleges is erről vitázni 😀
Persze mivel kipróbálom, majd legközelebb tudom, hogy csak a kekszes krémtúrót vegyem, mert a vaníliás egy fos. De most is vett az asszony vaníliásat, hiába mondtam hogy mindegy a márka, lényeg hogy kekszes legyen 😊 Ettől függetlenül hülye lennék kidobni, a semminél így is klasszisokkal jobb. Ugyanígy, veled ellentétben vendéglőben sem hagytam ott kaját soha, egyszerűen nekem nem fér bele hogy a semmire fizessek, ha kell inkább a küszöbre hányok, de akkor sem hagyok ott semmit amiért dolgoztam és fizettem. (nyugi még sose kellett emiatt hánynom, 8 éves koromban hánytam utoljára, azt is a mértéktelen paradicsomfogyasztásom miatt, de tanultam az esetből).
Te meg simán fizetsz pénzt a semmire. A te dolgod, nem vagyunk egyformák, de meggyőzni nem fogsz ennek a helyességéről, mint ahogyan én sem téged. Csak elmondtam az okokat.
eaglesmcnabb
Ebben mondjuk egyetértek Sobrival.
Ha valami nem ízlik, akkor nem eszem meg.
Kifizettem, nem érdekel ha pocsékba megy. Lehet szólni az étteremnek, hogy ez szándékosan ilyen vagy elcseszték?

Azért mert fizettem érte, ne legyek már kényszerítve arra, hogy megegyem, ráadásul saját magamat sanyargassam.

Abban viszont nem értek vele egyet, hogy a biztonsági készlet tartása, amit 5-ből 4-szer kidob az nem pazarlás, mert igen is az. Az más kérdés, hogy őt nem érdekli, mert neki így kényelmes.
Solymi
Ha öreganyám főztjén nőttél volna fel te is, neked sem létezne olyan kaja ami nem ízlik. Vendéglőben pedig pláne nem.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
És mindig jönnek ki új cuccok.
Én pl. Lidlbe nem szoktam járni, de most voltam, és láttam egy csomó tetszetősen csomagolt vonzó sajátmárkás gumicukrot. Megtetszettek, vettem is mindegyikből egyet. Volt közte olyan, amiből az első darab után a szemétben landolt a többi, meg volt ami kurvára ízlett. Így legközelebb ha megyek tudom melyik 3-4-ből veszek.
Vagy pl. szeretem a krémtúrót, és mindig van valami speckó ízesítésű, alkalmi edition. Veszek belőle, ha nem jön be kuka (de ha ez pazarlás, akkor elpostázom neked 😛 ), ha bejön veszek még. Nekem ez így tökéletesen pragmatikus, nem is tudom miként tudnám meg ízlik e, ha nem próbálnám ki.
Étterem pláne.
Hiába mondja valaki, hogy itt és itt kurva jó ez és ez, megrendelem, nekem nem annyira jön be, felét ott hagyom. (Jártam így a Paulanertől a Bestián át Iguanáig mindenhol.)
Ha már úgyis ki van fizetve, akkor legalább a gyomrom ne bassza el.
(Tudod, én az vagyok, aki ha szar a színhazi előadás vagy a koncert, akkor otthagyom a gyíkba, ha már a pénzem elbasztam akkor az időmet ne basszam el. Számomra ez is pragmatikus, míg van olyan hülye, aki végigüli, hisz "ki van már fizetve". Ő dolga.)
Sobri Jóska
Otthon Gyergyóban a magadfajtára mondják hogy tápos, franc se gondolta volna hogy te is az vagy. Így már más.

Én is kipróbálok mindenféle kaját, de nem dobok ki valamit, csak azért mert kevésbé ízlik mint más. Meg nem is ehetek folyton banánt meg kocsonyát, elkerülhetetlen hogy néha az ember olyat is egyen ami nem a kedvence. A kajákat azért forgalmazzák, mert emberi fogyasztásra alkalmasak, esélytelen hogy szétbassza a gyomrom egy szaros gumicukor, egy éttermi kaja meg pláne nem fogja, nem is tette eddig soha.

Eleve másképp gondolkodunk. Az én értelmezésemben nincs olyan étel ami ne lenne jobb a semminél. Tehát ha már kifizettem, biztos hogy jobban járok ha megeszem mindet, mintha egy részét vagy egészét kivetném, mert a semmire nem fizetek, az ugye lenne ingyen is. Ezzel a logikával miért dobnék ki bármit is? Te sem fogod ezt nekem elmagyarázni, fölösleges is erről vitázni 😀
Persze mivel kipróbálom, majd legközelebb tudom, hogy csak a kekszes krémtúrót vegyem, mert a vaníliás egy fos. De most is vett az asszony vaníliásat, hiába mondtam hogy mindegy a márka, lényeg hogy kekszes legyen 😊 Ettől függetlenül hülye lennék kidobni, a semminél így is klasszisokkal jobb. Ugyanígy, veled ellentétben vendéglőben sem hagytam ott kaját soha, egyszerűen nekem nem fér bele hogy a semmire fizessek, ha kell inkább a küszöbre hányok, de akkor sem hagyok ott semmit amiért dolgoztam és fizettem. (nyugi még sose kellett emiatt hánynom, 8 éves koromban hánytam utoljára, azt is a mértéktelen paradicsomfogyasztásom miatt, de tanultam az esetből).
Te meg simán fizetsz pénzt a semmire. A te dolgod, nem vagyunk egyformák, de meggyőzni nem fogsz ennek a helyességéről, mint ahogyan én sem téged. Csak elmondtam az okokat.
eaglesmcnabb
Ebben mondjuk egyetértek Sobrival.
Ha valami nem ízlik, akkor nem eszem meg.
Kifizettem, nem érdekel ha pocsékba megy. Lehet szólni az étteremnek, hogy ez szándékosan ilyen vagy elcseszték?

Azért mert fizettem érte, ne legyek már kényszerítve arra, hogy megegyem, ráadásul saját magamat sanyargassam.

Abban viszont nem értek vele egyet, hogy a biztonsági készlet tartása, amit 5-ből 4-szer kidob az nem pazarlás, mert igen is az. Az más kérdés, hogy őt nem érdekli, mert neki így kényelmes.
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 310
Felmerül egy kérdés:
Sobri Jóska
Nem te szoktad mondani, hogy a bolygó legnagyobb terhe, hogy kétszer annyian vagyunk rajta, mint kellene?
Az, hogy nem pazarolunk fölöslegesen a "kényelem" érdekében, pont egy jó lépés annak érdekében, hogy tovább luxizhassunk rajta.

De tudom ám, hogy megint csak direkt akarsz vitát generálni, mert az írás maradékának semmi köze a fölös kajakidobáshoz. 😀
Hanni
Nem kétszer, sokszor. Kb. tízszer.
Es a biztonsági ráhagyas nem pazarlás.
De a kérdésre nem válaszoltál.
Miért idegesítő kaját kidobni?
Sobri Jóska
Erre senki nem fog neked úgy válaszolni, hogy ne köthess bele valamilyen filozofikus szinten.
Most lehet népszerűtlen leszek, de én pont pont leszarom az éhező afrikai gyerekeket. Nem gondolom, hogy az én dolgom megoldani az évezredes civilizációs/technológiai/mezőgazdasági lemaradásukat, ezek az érvrendszerek soha nem hatottak meg.
Engem idegesít, ha fölöslegesen pazarolunk, pénzt/erőforrást. De a saját szinteden biztos neked is van olyan dolog, ami csak simán a mindennapi komfortodban idegesít, mondjuk ha elázol az esőben, büdös a szája egy tárgyalópartnernek, vagy mondjuk a szomszéd reggel hétkor kezd el fúrni. Emellett pedig úgy gondolom, hogy attól, hogy valaki "biztonsági ráhagyással" vásárol élelmiszert, nem legitimálja a kajakidobást, mivel az esetlegesen tartalékból keletkező felesleget, pontosan ugyanúgy fel lehet dolgozni. Azt tudjuk, hogy te nem vagy hajlandó a konyhában tevékenykedni, szóval nyilván ezt is meg fogod torpedózni. 😀 Igazából csak azt nem tudom, hogy milyen választ szeretnél hallani? Hogy megerősítsünk abban, hogy kaját kidobni nem hülyeség?

Igazából bármilyen oltári baromságot lehet legitimálni azzal, hogy nekem ehhez volt kedvem.
Mondjuk ma hazafelé bokáig összefosom magam a metrón. Tiltja valami? Nem hiszem. Jól esett? Hát nem tudom, sosem fostam még magam össze a metrón, de ha ehhez van kedvem, és megtehetem, akkor ez bizony jó dolog és így kell lennie.
Hanni
Gondolom, ha bokáig kell magam összefosni, akkor az csak megkönnyebbülés érzéssel tölt el....vagyis tulajdonképpen jól esik.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
És mindig jönnek ki új cuccok.
Én pl. Lidlbe nem szoktam járni, de most voltam, és láttam egy csomó tetszetősen csomagolt vonzó sajátmárkás gumicukrot. Megtetszettek, vettem is mindegyikből egyet. Volt közte olyan, amiből az első darab után a szemétben landolt a többi, meg volt ami kurvára ízlett. Így legközelebb ha megyek tudom melyik 3-4-ből veszek.
Vagy pl. szeretem a krémtúrót, és mindig van valami speckó ízesítésű, alkalmi edition. Veszek belőle, ha nem jön be kuka (de ha ez pazarlás, akkor elpostázom neked 😛 ), ha bejön veszek még. Nekem ez így tökéletesen pragmatikus, nem is tudom miként tudnám meg ízlik e, ha nem próbálnám ki.
Étterem pláne.
Hiába mondja valaki, hogy itt és itt kurva jó ez és ez, megrendelem, nekem nem annyira jön be, felét ott hagyom. (Jártam így a Paulanertől a Bestián át Iguanáig mindenhol.)
Ha már úgyis ki van fizetve, akkor legalább a gyomrom ne bassza el.
(Tudod, én az vagyok, aki ha szar a színhazi előadás vagy a koncert, akkor otthagyom a gyíkba, ha már a pénzem elbasztam akkor az időmet ne basszam el. Számomra ez is pragmatikus, míg van olyan hülye, aki végigüli, hisz "ki van már fizetve". Ő dolga.)
Sobri Jóska
Otthon Gyergyóban a magadfajtára mondják hogy tápos, franc se gondolta volna hogy te is az vagy. Így már más.

Én is kipróbálok mindenféle kaját, de nem dobok ki valamit, csak azért mert kevésbé ízlik mint más. Meg nem is ehetek folyton banánt meg kocsonyát, elkerülhetetlen hogy néha az ember olyat is egyen ami nem a kedvence. A kajákat azért forgalmazzák, mert emberi fogyasztásra alkalmasak, esélytelen hogy szétbassza a gyomrom egy szaros gumicukor, egy éttermi kaja meg pláne nem fogja, nem is tette eddig soha.

Eleve másképp gondolkodunk. Az én értelmezésemben nincs olyan étel ami ne lenne jobb a semminél. Tehát ha már kifizettem, biztos hogy jobban járok ha megeszem mindet, mintha egy részét vagy egészét kivetném, mert a semmire nem fizetek, az ugye lenne ingyen is. Ezzel a logikával miért dobnék ki bármit is? Te sem fogod ezt nekem elmagyarázni, fölösleges is erről vitázni 😀
Persze mivel kipróbálom, majd legközelebb tudom, hogy csak a kekszes krémtúrót vegyem, mert a vaníliás egy fos. De most is vett az asszony vaníliásat, hiába mondtam hogy mindegy a márka, lényeg hogy kekszes legyen 😊 Ettől függetlenül hülye lennék kidobni, a semminél így is klasszisokkal jobb. Ugyanígy, veled ellentétben vendéglőben sem hagytam ott kaját soha, egyszerűen nekem nem fér bele hogy a semmire fizessek, ha kell inkább a küszöbre hányok, de akkor sem hagyok ott semmit amiért dolgoztam és fizettem. (nyugi még sose kellett emiatt hánynom, 8 éves koromban hánytam utoljára, azt is a mértéktelen paradicsomfogyasztásom miatt, de tanultam az esetből).
Te meg simán fizetsz pénzt a semmire. A te dolgod, nem vagyunk egyformák, de meggyőzni nem fogsz ennek a helyességéről, mint ahogyan én sem téged. Csak elmondtam az okokat.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 162
Felmerül egy kérdés:
Miért gáz, idegesítő, elvi kérdés kaját kidobni?
Mert a szüleink, nagyszüleink miatt így szocializálódtunk?
Mert Afrikában éheznek és naponta többezer gyerek hal éhen?
A kaja nem csak egy szükségleti cikk?
Szerintem az.

Ezzel a logikával folyóvízben mosogatni vagy sarokkádban fürdeni is pazarlás, mert a tisztálkodáshoz elég egy gyors zuhany is. Vagy 25ezres whiskyt venni is faszság, hiszen bebaszni a háromezressel is be lehet. Vagy Haagen-Dazs fagyit venni is felesleges, hiszen a tescos vanília is édes, hideg meg hízlal.
A wasabiból rendelni is durva, hiszen negyedannyi a meki vagy egy főzelék meg olcsóbb.
Sőt, minek él egy ember házban, vagy 75 m2-en, ha egy 30 m2-es garonban is meg lehet lenni.

Az ember életenek sokfajta értelme, célja lehet, mindenkinek nyilván más.
Engem liberálisként nem zavar, sőt, fullra leszarom ha valakinek az utazás , repkedés vagy a hegymászás, esetleg a házépítés vagy gyerekvállalás, kutyatartás fontos, mitöbb priorizált az életében. Arra költi a saját pénzét, amire csak akarja, ami számára harmóniát, egészséget, derűt biztosít.

Miért lenne alacsonyabbrendűbb, ha valakinek, -mondjuk momentán nekem- meg a komfort a kényelem, a kellemes, nyugis, biztonságos dolgok élveznek prioritást, ami azzal jár, hogy bizony néha nem vagyok annyira éhes, hogy az egész adagot megegyem az étteremben és a fél pizzát vagy rántottcsirkét ott hagyom, vagy a fél rámszáradt kovászos kenyeret vagy a beszáradt sajtot, megpunnyadt kiwit kidobom?

Valójában egy kiolvasott könyvet, elhordott cipőt, elunt fülest, kiült fotelt is simán kidobok, ahogy akár kaját is.
Miben más kidobni a kaját amit megvettem, de nem akarom megenni, mint a fentieket? Ha megeszem nem veszem el senkitől, nem hat ki semmire. Mittől lenne más, ha kidobom?
Sobri Jóska
Azért mindennek van határa! Türtőztesd magad kérlek.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Btw, hányszor fordult elő, hogy fel kellett használnod a biztonsági tartaléknak vett kiflit? 😊
Solymi
Mondjuk ötből egyszer elfogyott mind.
Nyilván ha soha, akkor máshol lenne a biztonsági limit.



Erre senki nem fog neked úgy válaszolni, hogy ne köthess bele valamilyen filozofikus szinten.
Hanni
Mert nincs a kérdésre egzakt, elfogadható válasz.
Ergo a kidobás nem pazarlás számomra.



Ruhát sem azért vásárolsz, hogy esetleg lehet felveszed, ha meg igen akkor van egy rossz hírem.
Ha a kidobás nem pazarlás akkor mi? Legyártottak, termesztettek/elszállítottak/tároltak/értékesítettek egy ételt amit végül senki sem fogyasztott el, tehát pazarlás volt minden erőforrás amit ráfordítottak.
eaglesmcnabb
Nem volt pazarlás, mert kifizettem.
Legfeljebb én pazarlom, szórom el a pénzem, amin mást vehetnék, de mit? Én ezt akarom venni, vagyis nekem se pazarlás.
És lehet meglep, de van mondjuk 60 galléros pólóingem, meg mégennyi amerikaifocis sima póló, köztük jópár olyan, ami még nem volt rajtam, vagy csak 1-2-szer. Szeretem ha van miből választani.
Van pl. 8 karóram, de csak egyet tudok hordani, és a telómon is ott az idő. Akkor ez pazarlás? Sőt, van, amit ajándékba kaptam, de nem a stílusom, vagy olyan, ami 15 éve nem volt rajtam. (Pl. egy limitált Festina, amit a századik TdF-re adtak ki, amikor Bodrogi is indult.) Ez pazarlás, hogy csak állnak a tartóban? Vagy csak akkor válik azzá ha kidobom őket a szemétbe?


Mi az, hogy nem tudod hogy fog-e ízleni? Gondolom minden étel egyforma jó, egyiktől sem halsz éhen, ugyanúgy mint az oltásnál. Vagy tévedek?
eaglesmcnabb
Tévedsz.
Kaját nem csak azért veszek, hogy ne haljak éhen, hanem mert finom és kellemes érzés enni. Pesten, a 21.században be is baszna ha a szimpla túlélésért kéne ennem.
Ha nincs más, elvagyok vajaskenyéren párizsival, meg ettem én hideg káposztakonzervet vagy májkrémet kenyér nelkül katonaságnál, táborban, kiránduláson is régen, de ha van más -és azért melózok, hogy legyen- akkor válogatok.
És mindig jönnek ki új cuccok.
Én pl. Lidlbe nem szoktam járni, de most voltam, és láttam egy csomó tetszetősen csomagolt vonzó sajátmárkás gumicukrot. Megtetszettek, vettem is mindegyikből egyet. Volt közte olyan, amiből az első darab után a szemétben landolt a többi, meg volt ami kurvára ízlett. Így legközelebb ha megyek tudom melyik 3-4-ből veszek.
Vagy pl. szeretem a krémtúrót, és mindig van valami speckó ízesítésű, alkalmi edition. Veszek belőle, ha nem jön be kuka (de ha ez pazarlás, akkor elpostázom neked 😛 ), ha bejön veszek még. Nekem ez így tökéletesen pragmatikus, nem is tudom miként tudnám meg ízlik e, ha nem próbálnám ki.
Étterem pláne.
Hiába mondja valaki, hogy itt és itt kurva jó ez és ez, megrendelem, nekem nem annyira jön be, felét ott hagyom. (Jártam így a Paulanertől a Bestián át Iguanáig mindenhol.)
Ha már úgyis ki van fizetve, akkor legalább a gyomrom ne bassza el. (Tudod, én az vagyok, aki ha szar a színhazi előadás vagy a koncert, akkor otthagyom a gyíkba, ha már a pénzem elbasztam akkor az időmet ne basszam el. Számomra ez is pragmatikus, míg van olyan hülye, aki végigüli, hisz "ki van már fizetve". Ő dolga.)

több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 970 — beers & Packers
Benéztem a Penny-be valamiért, gondoltam, ha már ott vagyok, veszek még ezt+azt, pl. étolajat. Nos: csak üres polcok fogadtak, és a kedves vásárlók tájékoztatása az ún. árstopról.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Felmerül egy kérdés:
Miért gáz, idegesítő, elvi kérdés kaját kidobni?
Mert a szüleink, nagyszüleink miatt így szocializálódtunk?
Mert Afrikában éheznek és naponta többezer gyerek hal éhen?
A kaja nem csak egy szükségleti cikk?
Szerintem az.
Sobri Jóska
Mert nem pragmatikus.
Én pl. azért vásárolok ételt, hogy megegyem, nem azért hogy kidobjam. Érdekes mikor az asszony hazamegy 2 hétre a szüleihez annyi idő alatt félig sincs a kuka. (Jogos mondjuk hogy a túrórudis csomagolásokkal nehezebben is telik 😀)
Ha meg nem eszem meg, akkor nincs is rá szükségem, de ha nincs rá szükségem, akkor miért venném meg? Semmi sem indokolná.
Felnőtt ember vagyok, a boltban is el tudom dönteni, hogy mire lesz szükségem, nem otthon jut eszembe, hogy ja ez nem kellett volna. Másrészt leginkább olyan élelmiszert veszek amit szeretek, így esély sincs rá hogy kidobásra kerüljön. A ló is kinyalja a zabos tarisznyát, még annak is van annyi esze, hogy nem pazarolunk.

Húsvétkor hazamentem anyámékhoz, keresgéltem valami édességet, rátaláltam a szekrény mélyén egy doboz bontatlan milkás töltött tojásra, ami az egyik kedvenc édességem. Megnéztem a dobozt, sajna 1 éve le volt járva. Nyilván megettem, a világ hülyéje lettem volna ha kidobom. (Akkor is a tyúkoknál landolt volna, a haszonállatok olyanok mint a kisgyerekek, mindennél jobban szeretik az édeset 😊
Oszt szerinted mi baja volt? Ugyanúgy kurva finom volt mint máskor. Jó, szó se róla, kicsit megzúzmarásodott kívülről, de attól még 0 db érvem volt rá hogy kidobjam.
eaglesmcnabb
Oké.
De nem a pazarlásról kérdezek, hanem a kidobásról. Ami nem pazarlás.

De én meg azért vásárolok ételt, hogy megehessem.
Amiben benne van az is, hogyha akarom, akkor meg ne egyem meg.
Ha tudnám előre mikor mihez van kedvem, mit kivánok meg, mennyitől lakok jól, vagy nem lenne elég pénzem, akkor aszerint járnék el.
De nem tudom, nem tudhatom.
Azt se, hogy egy új sajt vagy süti ízleni fog e. De ha nem veszem meg, akkor ugyanazokat ehetem életem végéig.
Vagyis nekem meg így pragmatikus.
Tehát az, hogy "kaját kidobni nem pragmatikus" az nem egy igaz állítás, bár van akinél, van amikor igaz. De nem ultimate válasz, csak egyfajta szempont, pl. nálad. Nálam látod miert nem az.
Sobri Jóska
Ruhát sem azért vásárolsz, hogy esetleg lehet felveszed, ha meg igen akkor van egy rossz hírem.
Ha a kidobás nem pazarlás akkor mi? Legyártottak, termesztettek/elszállítottak/tároltak/értékesítettek egy ételt amit végül senki sem fogyasztott el, tehát pazarlás volt minden erőforrás amit ráfordítottak. Ha elajándékozod a konzervet az nyilván nem pazarlás, de most nem is erről beszéltünk.

Mi az, hogy nem tudod hogy fog-e ízleni? Gondolom minden étel egyforma jó, egyiktől sem halsz éhen, ugyanúgy mint az oltásnál. Vagy tévedek?
Persze eleve azt a részét sem értem teljesen, hogy XY ember hogy mondhatja XY kajára hogy nem szereti, mert én elpusztítok mindent. Persze van amit szívesebben eszek, van amit kevésbé, nyilván rangsorolni én is tudok, de mivel tudatos vásárló vagyok, eleve olyan kaját nem nagyon veszek amit kevésbé szeretnék. Semmi sem indokolná. De azt sem hogy akkora mennyiséget vegyek amivel nem bírok el. Nem a középkorban vagyunk, hogy kéthavonta egyszer jutnánk el a vásárba. Pesten kibaszott könnyű és kényelmes is kajához jutni, gyakorlatilag 0-24 órában hozzájuthatunk mindenhez, gyerek sincs, akinek full kiszámíthatatlan lenne az élelmiszer igénye, jelenleg nulla indokot látok arra hogy fölösleges mennyiségű élelmet kelljen vásárolni.
Ha meg az asszony főz véletlen olyanból amit kevésbé kedvelek, akkor meg alap hogy megeszem, mert nem azért dolgozott vele hogy én szarba vegyem. De ez már tényleg egyéni döntés.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Felmerül egy kérdés:
Miért gáz, idegesítő, elvi kérdés kaját kidobni?
Mert a szüleink, nagyszüleink miatt így szocializálódtunk?
Mert Afrikában éheznek és naponta többezer gyerek hal éhen?
A kaja nem csak egy szükségleti cikk?
Szerintem az.
Sobri Jóska
Mert nem pragmatikus.
Én pl. azért vásárolok ételt, hogy megegyem, nem azért hogy kidobjam. Érdekes mikor az asszony hazamegy 2 hétre a szüleihez annyi idő alatt félig sincs a kuka. (Jogos mondjuk hogy a túrórudis csomagolásokkal nehezebben is telik 😀)
Ha meg nem eszem meg, akkor nincs is rá szükségem, de ha nincs rá szükségem, akkor miért venném meg? Semmi sem indokolná.
Felnőtt ember vagyok, a boltban is el tudom dönteni, hogy mire lesz szükségem, nem otthon jut eszembe, hogy ja ez nem kellett volna. Másrészt leginkább olyan élelmiszert veszek amit szeretek, így esély sincs rá hogy kidobásra kerüljön. A ló is kinyalja a zabos tarisznyát, még annak is van annyi esze, hogy nem pazarolunk.

Húsvétkor hazamentem anyámékhoz, keresgéltem valami édességet, rátaláltam a szekrény mélyén egy doboz bontatlan milkás töltött tojásra, ami az egyik kedvenc édességem. Megnéztem a dobozt, sajna 1 éve le volt járva. Nyilván megettem, a világ hülyéje lettem volna ha kidobom. (Akkor is a tyúkoknál landolt volna, a haszonállatok olyanok mint a kisgyerekek, mindennél jobban szeretik az édeset 😊
Oszt szerinted mi baja volt? Ugyanúgy kurva finom volt mint máskor. Jó, szó se róla, kicsit megzúzmarásodott kívülről, de attól még 0 db érvem volt rá hogy kidobjam.
eaglesmcnabb
Oké.
De nem a pazarlásról kérdezek, hanem a kidobásról. Ami nem pazarlás.
Sobri Jóska
Wut?
Ez nem háború, hanem különleges katonai művelet...

Btw, hányszor fordult elő, hogy fel kellett használnod a biztonsági tartaléknak vett kiflit? 😊

Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 242 — Je suis kobranadrág
Felmerül egy kérdés:
Sobri Jóska
Nem te szoktad mondani, hogy a bolygó legnagyobb terhe, hogy kétszer annyian vagyunk rajta, mint kellene?
Az, hogy nem pazarolunk fölöslegesen a "kényelem" érdekében, pont egy jó lépés annak érdekében, hogy tovább luxizhassunk rajta.

De tudom ám, hogy megint csak direkt akarsz vitát generálni, mert az írás maradékának semmi köze a fölös kajakidobáshoz. 😀
Hanni
Nem kétszer, sokszor. Kb. tízszer.
Es a biztonsági ráhagyas nem pazarlás.
De a kérdésre nem válaszoltál.
Miért idegesítő kaját kidobni?
Sobri Jóska
Erre senki nem fog neked úgy válaszolni, hogy ne köthess bele valamilyen filozofikus szinten.
Most lehet népszerűtlen leszek, de én pont pont leszarom az éhező afrikai gyerekeket. Nem gondolom, hogy az én dolgom megoldani az évezredes civilizációs/technológiai/mezőgazdasági lemaradásukat, ezek az érvrendszerek soha nem hatottak meg.
Engem idegesít, ha fölöslegesen pazarolunk, pénzt/erőforrást. De a saját szinteden biztos neked is van olyan dolog, ami csak simán a mindennapi komfortodban idegesít, mondjuk ha elázol az esőben, büdös a szája egy tárgyalópartnernek, vagy mondjuk a szomszéd reggel hétkor kezd el fúrni. Emellett pedig úgy gondolom, hogy attól, hogy valaki "biztonsági ráhagyással" vásárol élelmiszert, nem legitimálja a kajakidobást, mivel az esetlegesen tartalékból keletkező felesleget, pontosan ugyanúgy fel lehet dolgozni. Azt tudjuk, hogy te nem vagy hajlandó a konyhában tevékenykedni, szóval nyilván ezt is meg fogod torpedózni. 😀 Igazából csak azt nem tudom, hogy milyen választ szeretnél hallani? Hogy megerősítsünk abban, hogy kaját kidobni nem hülyeség?

Igazából bármilyen oltári baromságot lehet legitimálni azzal, hogy nekem ehhez volt kedvem.
Mondjuk ma hazafelé bokáig összefosom magam a metrón. Tiltja valami? Nem hiszem. Jól esett? Hát nem tudom, sosem fostam még magam össze a metrón, de ha ehhez van kedvem, és megtehetem, akkor ez bizony jó dolog és így kell lennie.

Szerkesztette: Hanni
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Miért idegesítő kaját kidobni?
Sobri Jóska
Nem idegesítő, csak ostobaság. Mintha megvennél egy IKEA-s bútort, amit össze se raknál, hanem úgy a papírdobozában dobnál is ki egyből. Vagy vennél egy TV-t amit be se üzemelnél és dobnád is ki egyből.
Miért tennél ilyet? Ki az a hülye aki megcsinálná, és miért? Az hogy van rá pénzem és megtehetem, nekem még mindig kevés indok.
eaglesmcnabb
Nekem pl. mindig van egy bontatlan plusz iPadem. Mert a meglévő bármikor beszarhat. Ez (túl)biztosítás, nem pazarlás.
Nekem megéri.
Ahogy az is, hogy vannak konzerveim, amiket szinte sosem eszek, de alakulhat úgy, ha meg már nem kell, akkor gyakorlatilag kidobom (odaadom valami szervezetnek, de az számomra netto minusz). Mégse pazarlás, ha ez ad biztonságot. Nem?

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Felmerül egy kérdés:
Miért gáz, idegesítő, elvi kérdés kaját kidobni?
Mert a szüleink, nagyszüleink miatt így szocializálódtunk?
Mert Afrikában éheznek és naponta többezer gyerek hal éhen?
A kaja nem csak egy szükségleti cikk?
Szerintem az.
Sobri Jóska
Mert nem pragmatikus.
Én pl. azért vásárolok ételt, hogy megegyem, nem azért hogy kidobjam. Érdekes mikor az asszony hazamegy 2 hétre a szüleihez annyi idő alatt félig sincs a kuka. (Jogos mondjuk hogy a túrórudis csomagolásokkal nehezebben is telik 😀)
Ha meg nem eszem meg, akkor nincs is rá szükségem, de ha nincs rá szükségem, akkor miért venném meg? Semmi sem indokolná.
Felnőtt ember vagyok, a boltban is el tudom dönteni, hogy mire lesz szükségem, nem otthon jut eszembe, hogy ja ez nem kellett volna. Másrészt leginkább olyan élelmiszert veszek amit szeretek, így esély sincs rá hogy kidobásra kerüljön. A ló is kinyalja a zabos tarisznyát, még annak is van annyi esze, hogy nem pazarolunk.

Húsvétkor hazamentem anyámékhoz, keresgéltem valami édességet, rátaláltam a szekrény mélyén egy doboz bontatlan milkás töltött tojásra, ami az egyik kedvenc édességem. Megnéztem a dobozt, sajna 1 éve le volt járva. Nyilván megettem, a világ hülyéje lettem volna ha kidobom. (Akkor is a tyúkoknál landolt volna, a haszonállatok olyanok mint a kisgyerekek, mindennél jobban szeretik az édeset 😊
Oszt szerinted mi baja volt? Ugyanúgy kurva finom volt mint máskor. Jó, szó se róla, kicsit megzúzmarásodott kívülről, de attól még 0 db érvem volt rá hogy kidobjam.
eaglesmcnabb
Oké.
De nem a pazarlásról kérdezek, hanem a kidobásról. Ami nem pazarlás.

De én meg azért vásárolok ételt, hogy megehessem.
Amiben benne van az is, hogyha akarom, akkor meg ne egyem meg.
Ha tudnám előre mikor mihez van kedvem, mit kivánok meg, mennyitől lakok jól, vagy nem lenne elég pénzem, akkor aszerint járnék el.
De nem tudom, nem tudhatom.
Azt se, hogy egy új sajt vagy süti ízleni fog e. De ha nem veszem meg, akkor ugyanazokat ehetem életem végéig.
Vagyis nekem meg így pragmatikus.
Tehát az, hogy "kaját kidobni nem pragmatikus" az nem egy igaz állítás, bár van akinél, van amikor igaz. De nem ultimate válasz, csak egyfajta szempont, pl. nálad. Nálam látod miert nem az.

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Miért idegesítő kaját kidobni?
Sobri Jóska
Nem idegesítő, csak ostobaság. Mintha megvennél egy IKEA-s bútort, amit össze se raknál, hanem úgy a papírdobozában dobnál is ki egyből. Vagy vennél egy TV-t amit be se üzemelnél és dobnád is ki egyből.
Miért tennél ilyet? Ki az a hülye aki megcsinálná, és miért? Az hogy van rá pénzem és megtehetem, nekem még mindig kevés indok.
eaglesmcnabb
ez egy tiktok challenge is lehetne, megveszel egy iphone-t és beledobod a lávába
oh wait ...

 www.youtube.com/watch?v=nF8yRVUR_EQ

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Miért idegesítő kaját kidobni?
Sobri Jóska
Nem idegesítő, csak ostobaság. Mintha megvennél egy IKEA-s bútort, amit össze se raknál, hanem úgy a papírdobozában dobnál is ki egyből. Vagy vennél egy TV-t amit be se üzemelnél és dobnád is ki egyből.
Miért tennél ilyet? Ki az a hülye aki megcsinálná, és miért? Az hogy van rá pénzem és megtehetem, nekem még mindig kevés indok.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!