Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
de komoly probléma és könnyebben érzékelhető az hogy honnan hiányzik az amit más kidob
és nem kéne nagy befektetés hogy csökkenthess rajta
Negritis
De ha már megvettem az nem hiányzik sehonnan, ugyanúgy "számolandó" ha megeszem, mintha kidobom.
Inkább zabáljam fel? Amikor se nem esik jól, se nem kívánom? Minek?
(Én nem főzöcskézek, nem egy nagycsalád vagyok, ahol a száraz kifli beépül a fasírtba vagy panírba, a csoffadt banán meg jó turmixba, stb.)
Mert kevesebbet a nyugalmam, kényelmem érdekében nem fogok venni, amíg megehetem (ha meg majd nem, akkor nyilván alkalmazkodom, de addig minek?), vagyis nem azt kérdezem, hogy mennyit vegyek, mi lenne az optimális, hanem az, hogy miért gáz, ha kidobom? Mert nagyanyáink a 70 évvel ezelőtti általános szegénységben, kajahiányban így szocializálódtak?
Vagy?
Elárulod?
Sobri Jóska
ha rendszeresen kidobod akkor nincs rá szükséged, és nem az hogy ha már megvetted mit csinálj vele
hanem meg se vedd
és nyilván ott van az is hogy nagyanyáink/dédnagyanyáink belénk verték hogy nincs tékozlás pazarlás

de ott van az is hogy nagyon könnyű bűntadot kelteni a nyugati jómodúakban egy afrkai éhező gyerekkel
amivel az elmúlt 20-30 év amerikai médiája bombázott minket

de ott van az is hogy ha tudatosabban vásárolsz akkor azzal tudod minimálisan is de befolyásolni hogy a nagyrészt szuperoptimalizált multik is tudatosabban termeljenek és összességében kevesebb legyen a pazarlás

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Felmerül egy kérdés:
Miért gáz, idegesítő, elvi kérdés kaját kidobni?
Mert a szüleink, nagyszüleink miatt így szocializálódtunk?
Mert Afrikában éheznek és naponta többezer gyerek hal éhen?
A kaja nem csak egy szükségleti cikk?
Szerintem az.
Sobri Jóska
Mert nem pragmatikus.
Én pl. azért vásárolok ételt, hogy megegyem, nem azért hogy kidobjam. Érdekes mikor az asszony hazamegy 2 hétre a szüleihez annyi idő alatt félig sincs a kuka. (Jogos mondjuk hogy a túrórudis csomagolásokkal nehezebben is telik 😀)
Ha meg nem eszem meg, akkor nincs is rá szükségem, de ha nincs rá szükségem, akkor miért venném meg? Semmi sem indokolná.
Felnőtt ember vagyok, a boltban is el tudom dönteni, hogy mire lesz szükségem, nem otthon jut eszembe, hogy ja ez nem kellett volna. Másrészt leginkább olyan élelmiszert veszek amit szeretek, így esély sincs rá hogy kidobásra kerüljön. A ló is kinyalja a zabos tarisznyát, még annak is van annyi esze, hogy nem pazarolunk.

Húsvétkor hazamentem anyámékhoz, keresgéltem valami édességet, rátaláltam a szekrény mélyén egy doboz bontatlan milkás töltött tojásra, ami az egyik kedvenc édességem. Megnéztem a dobozt, sajna 1 éve le volt járva. Nyilván megettem, a világ hülyéje lettem volna ha kidobom. (Akkor is a tyúkoknál landolt volna, a haszonállatok olyanok mint a kisgyerekek, mindennél jobban szeretik az édeset 😊
Oszt szerinted mi baja volt? Ugyanúgy kurva finom volt mint máskor. Jó, szó se róla, kicsit megzúzmarásodott kívülről, de attól még 0 db érvem volt rá hogy kidobjam.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
de komoly probléma és könnyebben érzékelhető az hogy honnan hiányzik az amit más kidob
és nem kéne nagy befektetés hogy csökkenthess rajta
Negritis
De ha már megvettem az nem hiányzik sehonnan, ugyanúgy "számolandó" ha megeszem, mintha kidobom.
Inkább zabáljam fel? Amikor se nem esik jól, se nem kívánom? Minek?
(Én nem főzöcskézek, nem egy nagycsalád vagyok, ahol a száraz kifli beépül a fasírtba vagy panírba, a csoffadt banán meg jó turmixba, stb.)
Mert kevesebbet a nyugalmam, kényelmem érdekében nem fogok venni, amíg megehetem (ha meg majd nem, akkor nyilván alkalmazkodom, de addig minek?), vagyis nem azt kérdezem, hogy mennyit vegyek, mi lenne az optimális, hanem az, hogy miért gáz, ha kidobom? Mert nagyanyáink a 70 évvel ezelőtti általános szegénységben, kajahiányban így szocializálódtak?
Vagy?
Elárulod?

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Felmerül egy kérdés:
Sobri Jóska
Nem te szoktad mondani, hogy a bolygó legnagyobb terhe, hogy kétszer annyian vagyunk rajta, mint kellene?
Az, hogy nem pazarolunk fölöslegesen a "kényelem" érdekében, pont egy jó lépés annak érdekében, hogy tovább luxizhassunk rajta.

De tudom ám, hogy megint csak direkt akarsz vitát generálni, mert az írás maradékának semmi köze a fölös kajakidobáshoz. 😀
Hanni
Nem kétszer, sokszor. Kb. tízszer.
Es a biztonsági ráhagyas nem pazarlás.
De a kérdésre nem válaszoltál.
Miért idegesítő kaját kidobni?

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
De tudom ám, hogy megint csak direkt akarsz vitát generálni, mert az írás maradékának semmi köze a fölös kajakidobáshoz. 😀
Hanni
ő unatkozik, én meg szopok a log compressionnel és ez izgisebb 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Felmerül egy kérdés:
Miért gáz, idegesítő, elvi kérdés kaját kidobni?
Mert a szüleink, nagyszüleink miatt így szocializálódtunk?
Mert Afrikában éheznek és naponta többezer gyerek hal éhen?
A kaja nem csak egy szükségleti cikk?
Szerintem az.

Ezzel a logikával folyóvízben mosogatni vagy sarokkádban fürdeni is pazarlás, mert a tisztálkodáshoz elég egy gyors zuhany is. Vagy 25ezres whiskyt venni is faszság, hiszen bebaszni a háromezressel is be lehet. Vagy Haagen-Dazs fagyit venni is felesleges, hiszen a tescos vanília is édes, hideg meg hízlal.
A wasabiból rendelni is durva, hiszen negyedannyi a meki vagy egy főzelék meg olcsóbb.
Sőt, minek él egy ember házban, vagy 75 m2-en, ha egy 30 m2-es garonban is meg lehet lenni.

Az ember életenek sokfajta értelme, célja lehet, mindenkinek nyilván más.
Engem liberálisként nem zavar, sőt, fullra leszarom ha valakinek az utazás , repkedés vagy a hegymászás, esetleg a házépítés vagy gyerekvállalás, kutyatartás fontos, mitöbb priorizált az életében. Arra költi a saját pénzét, amire csak akarja, ami számára harmóniát, egészséget, derűt biztosít.

Miért lenne alacsonyabbrendűbb, ha valakinek, -mondjuk momentán nekem- meg a komfort a kényelem, a kellemes, nyugis, biztonságos dolgok élveznek prioritást, ami azzal jár, hogy bizony néha nem vagyok annyira éhes, hogy az egész adagot megegyem az étteremben és a fél pizzát vagy rántottcsirkét ott hagyom, vagy a fél rámszáradt kovászos kenyeret vagy a beszáradt sajtot, megpunnyadt kiwit kidobom?

Valójában egy kiolvasott könyvet, elhordott cipőt, elunt fülest, kiült fotelt is simán kidobok, ahogy akár kaját is.
Miben más kidobni a kaját amit megvettem, de nem akarom megenni, mint a fentieket? Ha megeszem nem veszem el senkitől, nem hat ki semmire. Mittől lenne más, ha kidobom?
Sobri Jóska
a kidobott kaja jól érzékelhető és marketingelhető

ez a legnagyobb probléma jelenleg? nem
de komoly probléma és könnyebben érzékelhető az hogy honnan hiányzik az amit más kidob
és nem kéne nagy befektetés hogy csökkenthess rajta

az energia pazarlás az elavult lakások/házak miatt valszeg még nagyobb probléma és akkor a többiről ne is beszéljünk
de nem olyan könnyű marketingelni 2 képpel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 242 — Je suis kobranadrág
Felmerül egy kérdés:
Sobri Jóska
Nem te szoktad mondani, hogy a bolygó legnagyobb terhe, hogy kétszer annyian vagyunk rajta, mint kellene?
Az, hogy nem pazarolunk fölöslegesen a "kényelem" érdekében, pont egy jó lépés annak érdekében, hogy tovább luxizhassunk rajta.

De tudom ám, hogy megint csak direkt akarsz vitát generálni, mert az írás maradékának semmi köze a fölös kajakidobáshoz. 😀
több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Száraz kiflire is van megoldás, desszertet kell csinálni belőle.
Mákosgubához/máglyarakáshoz direkt száraz kiflit szoktam venni, nem a fillérbaszás miatt, de így legalább nem dobják ki, pluszba még fel is szeletelik karikákra, ki is porciózzák, be is csomagolják, és pont ugyanolyan lesz, mintha frissből csinálná az ember.
eaglesmcnabb
Úgy látom te vagy az emberem 😀

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Felmerül egy kérdés:
Miért gáz, idegesítő, elvi kérdés kaját kidobni?
Mert a szüleink, nagyszüleink miatt így szocializálódtunk?
Mert Afrikában éheznek és naponta többezer gyerek hal éhen?
A kaja nem csak egy szükségleti cikk?
Szerintem az.

Ezzel a logikával folyóvízben mosogatni vagy sarokkádban fürdeni is pazarlás, mert a tisztálkodáshoz elég egy gyors zuhany is. Vagy 25ezres whiskyt venni is faszság, hiszen bebaszni a háromezressel is be lehet. Vagy Haagen-Dazs fagyit venni is felesleges, hiszen a tescos vanília is édes, hideg meg hízlal.
A wasabiból rendelni is durva, hiszen negyedannyi a meki vagy egy főzelék meg olcsóbb.
Sőt, minek él egy ember házban, vagy 75 m2-en, ha egy 30 m2-es garonban is meg lehet lenni.

Az ember életenek sokfajta értelme, célja lehet, mindenkinek nyilván más.
Engem liberálisként nem zavar, sőt, fullra leszarom ha valakinek az utazás , repkedés vagy a hegymászás, esetleg a házépítés vagy gyerekvállalás, kutyatartás fontos, mitöbb priorizált az életében. Arra költi a saját pénzét, amire csak akarja, ami számára harmóniát, egészséget, derűt biztosít.

Miért lenne alacsonyabbrendűbb, ha valakinek, -mondjuk momentán nekem- meg a komfort a kényelem, a kellemes, nyugis, biztonságos dolgok élveznek prioritást, ami azzal jár, hogy bizony néha nem vagyok annyira éhes, hogy az egész adagot megegyem az étteremben és a fél pizzát vagy rántottcsirkét ott hagyom, vagy a fél rámszáradt kovászos kenyeret vagy a beszáradt sajtot, megpunnyadt kiwit kidobom?

Valójában egy kiolvasott könyvet, elhordott cipőt, elunt fülest, kiült fotelt is simán kidobok, ahogy akár kaját is.
Miben más kidobni a kaját amit megvettem, de nem akarom megenni, mint a fentieket? Ha megeszem nem veszem el senkitől, nem hat ki semmire. Mittől lenne más, ha kidobom?

több mint 2 éve
gyeek LSU Tigers 8 157 — Stromfeld Aurél fan
Száraz kiflire is van megoldás, desszertet kell csinálni belőle.
Mákosgubához/máglyarakáshoz direkt száraz kiflit szoktam venni, nem a fillérbaszás miatt, de így legalább nem dobják ki, pluszba még fel is szeletelik karikákra, ki is porciózzák, be is csomagolják, és pont ugyanolyan lesz, mintha frissből csinálná az ember.
eaglesmcnabb
Meg melegszendvicset.
Willie Parker
Önmagában szintén jó, gyerekkorom óta majszolom. Ha pedig megkenem pici oliva olajjal és/vagy vajjal, teszek rá egy kevés borsot és kakukkfüvet, kevés sajtot, akkor instant házi bake rolls! 😛

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 311
Száraz kiflire is van megoldás, desszertet kell csinálni belőle.
Mákosgubához/máglyarakáshoz direkt száraz kiflit szoktam venni, nem a fillérbaszás miatt, de így legalább nem dobják ki, pluszba még fel is szeletelik karikákra, ki is porciózzák, be is csomagolják, és pont ugyanolyan lesz, mintha frissből csinálná az ember.
eaglesmcnabb
Meg melegszendvicset.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Persze, nyilván fillérbaszó vagyok, de elvből nem dobok ki kaját.át, azaz évi 40 milliárd tonna kaját. Persze annak aki nem lát túl a saját kényelmén ez nem jelent semmit.
eaglesmcnabb
Hát akkor én proud fillérbaszó vagyok ezen a téren is... kevés idegesítőbb dolog van, mint kaját kidobni, pedig emlékeim szerint soha életemben nem éheztem. Tegnap is simán kiszemezgettem egyesével a dobod áfonyát, mert megpenészedett benne 2-3 sérült szem. De pl a maradékmentő salátáim szoktak a legjobban sikerülni. Tulajdonképpen bármilyen maradék kaja mellé lecsapkodsz 2-3 féle zöldséget, és simán be lehet túrni 😀
Hanni
Ez nem fillérbaszás, PRAGMATIKUM.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 242 — Je suis kobranadrág
Persze, nyilván fillérbaszó vagyok, de elvből nem dobok ki kaját.át, azaz évi 40 milliárd tonna kaját. Persze annak aki nem lát túl a saját kényelmén ez nem jelent semmit.
eaglesmcnabb
Hát akkor én proud fillérbaszó vagyok ezen a téren is... kevés idegesítőbb dolog van, mint kaját kidobni, pedig emlékeim szerint soha életemben nem éheztem. Tegnap is simán kiszemezgettem egyesével a dobod áfonyát, mert megpenészedett benne 2-3 sérült szem. De pl a maradékmentő salátáim szoktak a legjobban sikerülni. Tulajdonképpen bármilyen maradék kaja mellé lecsapkodsz 2-3 féle zöldséget, és simán be lehet túrni 😀
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Száraz kiflire is van megoldás, desszertet kell csinálni belőle.
Mákosgubához/máglyarakáshoz direkt száraz kiflit szoktam venni, nem a fillérbaszás miatt, de így legalább nem dobják ki, pluszba még fel is szeletelik karikákra, ki is porciózzák, be is csomagolják, és pont ugyanolyan lesz, mintha frissből csinálná az ember.
eaglesmcnabb
jó az fasírtba is zsömle helyett 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Száraz kiflire is van megoldás, desszertet kell csinálni belőle.
Mákosgubához/máglyarakáshoz direkt száraz kiflit szoktam venni, nem a fillérbaszás miatt, de így legalább nem dobják ki, pluszba még fel is szeletelik karikákra, ki is porciózzák, be is csomagolják, és pont ugyanolyan lesz, mintha frissből csinálná az ember.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Látom lelki szemeim előtt, ahogy írkálom, hogy szerdán 3 almát vettem, szombaton kettőt, kedden megin 3at és így tovább. Majd hó végén összesítem, hogy bazdki, 20 álmából 3at kidobtam a büdösúristenit. Akkor realizálom, hogy hova is tűnik el a pénzem, ezért legközelebb 2szer is átgondolom, hogy 2 vagy 3 almát tegyek a kosaramba...
Oké,nem vagyunk egyformák, de ez már olyan szintű fillérbaszás, ami visszataszító számomra.
peach
mondjuk az is kurvagáz ha valaki tudja hogy 2 alma bőven elég neki, de inkább legyen 3 mer nem baj ha kibasszuk megtehetem
Negritis
Sajnos sosem tudom előre meghatározni, hogy mind2 gyerekem fog e almát enni, ha igen akkor mennyit, ha csak az egyik vagy az egyik sem akkor én vagy a nejem éppen megkívánjuk e. Inkább túlbiztosítom magam, hogy mindig legyen otthon, mégha olykor pár a kukában is végzi. De ha volna egy app amlyikbe írkálva kiszámolná nekem előre, hogy tuti biztosan mennyi almára van szükségem akkor lehet, hogy használnám.
Ez a meg mit igen vagy nem tehet meg az ember abszolút nem értem, hogy jön ide, arra akartam rávilágítani, hogy százforintozni minden szaron szerintem fillérbaszás, semmi több.
peach
még mielőtt félremenne a dolog, mennyiségekről szó sem volt, csak hogy mit vesz az ember.
például ha kijön, hogy sok megy el piára vagy szerencsejátékra, akkor ez objektíven kimutatja, és esetleg lehet látni, hogy kicsit gáz van arrafelé.
vagy mondjuk ha látod, hogy a "reggel veszek kis zacskó fornettit, nem kerül sokba" egy hónap alatt mennyivel tudja megdobni a kiadási oldalt, lehet átgondolod.
slowmotion
Igen, konkrétan erre gondoltam én is annál, amikor írtam, hogy tételesen írom a dolgokat.
Normális helyzetben az ember nagyjából tudja, hogy mi az amit megszokott venni és azon felül meddig nyújtózkodhat.

De vannak olyanok, akik mondjuk veszik a sört, chipset, cigit, aztán hó végén nézik, hogy hová tűnt a pénz.

Nekem pl. abban volt jó, hogy láttam mennyi az átlag kiadás, mi az extra és mi az ami marad, abból meg el tudtam dönteni, hogy mennyit akarok félretenni mondjuk lakáscélra, mennyi amit hobbira és mi az ami marad mondjuk utazásra, szórakozásra, stb.

Illetve még arra is jó volt, hogy az egészségtelen tételek mennyiségét csökkentettem (sör, chips, cukros ételek), kevesebb pénzt basztam el felesleges extra ruhára, mert úgyse kell, csak pótcselekvés volt.

Meg ugye tudod elemezgetni a vásárlói kosarad, ha már mindenki annyira tudatos 😊

Szóval nem az van, hogy megy a fillérbaszás (erre is jó mondjuk, hogy erről leszoktassa az embert), csak ha már csinálok valamit, akkor azt szeretem rendesen csinálni, pedig utálom az adminisztrációt mint a fene, de szükséges rossz.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
De én csak a saját életmre, evésemre, tulajdonomra vagyok ráhatással.
Sobri Jóska
nope
a fogyasztási szokásaid alapján állítják össze a terveket az AIk ami alapján dől el hogy melyik piacra mennyit küldenek
Negritis
Akkor lehet ezentúl 12-t kiflit veszek majd, hogy még véletlenül se legyen olyan, hogy ne tudjak 8-t venni, ha többen is elkezdenek olyan hülyén és illogikusan gondolkodni, mint te. 😉

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Látom lelki szemeim előtt, ahogy írkálom, hogy szerdán 3 almát vettem, szombaton kettőt, kedden megin 3at és így tovább. Majd hó végén összesítem, hogy bazdki, 20 álmából 3at kidobtam a büdösúristenit. Akkor realizálom, hogy hova is tűnik el a pénzem, ezért legközelebb 2szer is átgondolom, hogy 2 vagy 3 almát tegyek a kosaramba...
Oké,nem vagyunk egyformák, de ez már olyan szintű fillérbaszás, ami visszataszító számomra.
peach
mondjuk az is kurvagáz ha valaki tudja hogy 2 alma bőven elég neki, de inkább legyen 3 mer nem baj ha kibasszuk megtehetem
Negritis
Sajnos sosem tudom előre meghatározni, hogy mind2 gyerekem fog e almát enni, ha igen akkor mennyit, ha csak az egyik vagy az egyik sem akkor én vagy a nejem éppen megkívánjuk e. Inkább túlbiztosítom magam, hogy mindig legyen otthon, mégha olykor pár a kukában is végzi. De ha volna egy app amlyikbe írkálva kiszámolná nekem előre, hogy tuti biztosan mennyi almára van szükségem akkor lehet, hogy használnám.
Ez a meg mit igen vagy nem tehet meg az ember abszolút nem értem, hogy jön ide, arra akartam rávilágítani, hogy százforintozni minden szaron szerintem fillérbaszás, semmi több.
peach
nem kifejezetten rád gondoltam hogy gáz, hanem sajnos ismerősi körben is kurvasokan vannak akik megvesznek dolgokat mer legyen jó ha van, aztán megy a kukába minden

fater is ilyen, elköltözött mind a 3 gyerek otthonról, de muternak a mai napig 2 nagy kotla kaját kell főznie mer ha véletlen kevesebb van akkor megy a hiszti
aztán sajnos az is sokszor megy a kutyának

a nagy jólétben az emberek rengeteget pazarolnak, mert anyagilag megtehetik pedig nem ártana kicsit oldafigyelni és akkor mindenkinek jobb lehetne a világon
Negritis
Heh, pont a minap láttam egy dokumentumfilmet, hogy ha pl. a malacokat azzal etetnék, ami miatt régen háziasítva lettek, azaz hogy egyék meg a kidobni való kaját, és gyakorlatilag konvertálják is át egyből hússá, akkor sokkal kisebb ökológiai lábnyomuk lenne. Nem termesztenének miattuk kibaszott sok olyan növényt, amit másra is fel lehetne használni, vagy egyáltalán meg se kéne termeszteni azokat, pl. ki se kellene vágni miattuk az erdőt, stb.
Ha a kutyának, vagy a tyúkoknak/malacoknak megy a romlandó, és kidobásra váró kaja, akkor semmi gondom vele, viszont ha a kukában landol, az nettó gyökérség. Persze, nyilván fillérbaszó vagyok, de elvből nem dobok ki kaját. Mi a faszért fizetnék valami olyanért, (kerüljön akármennyibe is), amit később nulla használat után csont nélkül kidobnék? Kurvára nem pragmatikus 😊. A fagyasztók/hűtők világában meg kb. semmilyen kaja nem tud az emberre rohadni, kivéve ha az illető egy segglyuk. Mintha vennék egy üveg kólát, és kiönteném ok nélkül az udvarra, nyilván megtehetném, az én pénzem, az én udvarom, az én döntésem, senkinek semmi köze se lenne hozzá, de ok nélkül miért legyek kretén? Csak azért mert megtehetem? Nekem ez az indok kevés.

És akkor jön a sok vegán, hogy a "húsevők miatt hal ki szépen lassan a Föld". Nem, nem a húsevők miatt (ebbe a témába most nem mennék bele bővebben), hanem az ész nélkül pazarlók miatt. Csak az USA-ban kidobják a megtermelt élelmiszer 40%-át, azaz évi 40 milliárd tonna kaját. Persze annak aki nem lát túl a saját kényelmén ez nem jelent semmit.
eaglesmcnabb
az a baj hogy a fogyasztási igények az egekben vannak (pazarlás miatt is) és nem lehet családi gazdaságokkal megoldani a kielégíteni
ergo kell a nagyüzemi állattartás ami brutális ahogy mondod is

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 536
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
nekem a fél kg száraztészta ilyen fokmérő
tegnap az aldiban 420ft volt már, ami évekig (tavaly nyárig biztosan) 200 ft volt
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
De én csak a saját életmre, evésemre, tulajdonomra vagyok ráhatással.
Sobri Jóska
nope
a fogyasztási szokásaid alapján állítják össze a terveket az AIk ami alapján dől el hogy melyik piacra mennyit küldenek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
Száraz kifli/kenyérből lehet prézlit csinálni😊
Valamilyen szinten amúgy pazarlás, annak fényében, hogy te nem eszed meg, Afrikában meg kurvára örülnének annak a 2 kiflinek.
NB2
jah de nem úgy jutna el hozzájuk hogy azt elviszik, hanem ha mindenki kettővel kevesebbet vesz
akkor annyival kevesebbet sütnek és a liszt meg egyebek mehetnének akár oda is
Negritis
?

Hááát nem látom át a teljes globalizációs hálózatot, de erősen kétlem, hogy ez lenne a végkifejlet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Látom lelki szemeim előtt, ahogy írkálom, hogy szerdán 3 almát vettem, szombaton kettőt, kedden megin 3at és így tovább. Majd hó végén összesítem, hogy bazdki, 20 álmából 3at kidobtam a büdösúristenit. Akkor realizálom, hogy hova is tűnik el a pénzem, ezért legközelebb 2szer is átgondolom, hogy 2 vagy 3 almát tegyek a kosaramba...
Oké,nem vagyunk egyformák, de ez már olyan szintű fillérbaszás, ami visszataszító számomra.
peach
mondjuk az is kurvagáz ha valaki tudja hogy 2 alma bőven elég neki, de inkább legyen 3 mer nem baj ha kibasszuk megtehetem
Negritis
Sajnos sosem tudom előre meghatározni, hogy mind2 gyerekem fog e almát enni, ha igen akkor mennyit, ha csak az egyik vagy az egyik sem akkor én vagy a nejem éppen megkívánjuk e. Inkább túlbiztosítom magam, hogy mindig legyen otthon, mégha olykor pár a kukában is végzi. De ha volna egy app amlyikbe írkálva kiszámolná nekem előre, hogy tuti biztosan mennyi almára van szükségem akkor lehet, hogy használnám.
Ez a meg mit igen vagy nem tehet meg az ember abszolút nem értem, hogy jön ide, arra akartam rávilágítani, hogy százforintozni minden szaron szerintem fillérbaszás, semmi több.
peach
nem kifejezetten rád gondoltam hogy gáz, hanem sajnos ismerősi körben is kurvasokan vannak akik megvesznek dolgokat mer legyen jó ha van, aztán megy a kukába minden

fater is ilyen, elköltözött mind a 3 gyerek otthonról, de muternak a mai napig 2 nagy kotla kaját kell főznie mer ha véletlen kevesebb van akkor megy a hiszti
aztán sajnos az is sokszor megy a kutyának

a nagy jólétben az emberek rengeteget pazarolnak, mert anyagilag megtehetik pedig nem ártana kicsit oldafigyelni és akkor mindenkinek jobb lehetne a világon
Negritis
Heh, pont a minap láttam egy dokumentumfilmet, hogy ha pl. a malacokat azzal etetnék, ami miatt régen háziasítva lettek, azaz hogy egyék meg a kidobni való kaját, és gyakorlatilag konvertálják is át egyből hússá, akkor sokkal kisebb ökológiai lábnyomuk lenne. Nem termesztenének miattuk kibaszott sok olyan növényt, amit másra is fel lehetne használni, vagy egyáltalán meg se kéne termeszteni azokat, pl. ki se kellene vágni miattuk az erdőt, stb.
Ha a kutyának, vagy a tyúkoknak/malacoknak megy a romlandó, és kidobásra váró kaja, akkor semmi gondom vele, viszont ha a kukában landol, az nettó gyökérség. Persze, nyilván fillérbaszó vagyok, de elvből nem dobok ki kaját. Mi a faszért fizetnék valami olyanért, (kerüljön akármennyibe is), amit később nulla használat után csont nélkül kidobnék? Kurvára nem pragmatikus 😊. A fagyasztók/hűtők világában meg kb. semmilyen kaja nem tud az emberre rohadni, kivéve ha az illető egy segglyuk. Mintha vennék egy üveg kólát, és kiönteném ok nélkül az udvarra, nyilván megtehetném, az én pénzem, az én udvarom, az én döntésem, senkinek semmi köze se lenne hozzá, de ok nélkül miért legyek kretén? Csak azért mert megtehetem? Nekem ez az indok kevés.

És akkor jön a sok vegán, hogy a "húsevők miatt hal ki szépen lassan a Föld". Nem, nem a húsevők miatt (ebbe a témába most nem mennék bele bővebben), hanem az ész nélkül pazarlók miatt. Csak az USA-ban kidobják a megtermelt élelmiszer 40%-át, azaz évi 40 milliárd tonna kaját. Persze annak aki nem lát túl a saját kényelmén ez nem jelent semmit.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Száraz kifli/kenyérből lehet prézlit csinálni😊
Valamilyen szinten amúgy pazarlás, annak fényében, hogy te nem eszed meg, Afrikában meg kurvára örülnének annak a 2 kiflinek.
NB2
De én csak a saját életmre, evésemre, tulajdonomra vagyok ráhatással.
Megdolgoztam érte, kifizettem, az az én döntésem, hogy ezután megeszem, bedobálom a flamingónak az állatkertben, vagy kidobom a kukába.
Milyen szempontokat kéne figyelembe vennem és mi köze az én vásárlási szokásaimnak egy afrikai akárkihez? Adjam fel postán? Vagy mi a gyakorlati jótanácsod?
De vedd figyelembe a saját komfortomat is.
Ami nekem elsődleges, akinek meg nem az, az minek töri magát az életben?!

Romlandó élelmiszerekről beszélünk, nem tartósról, azt még sose kellett kidobni, konzervet, tésztát, ilyeneket van hova adni lejárat előtt 3 hónappal (pont most vittem az Arénába valami ukránokat támogató szervezetnek, +akik a Tescoval szemben gyűjtenek- 60 darab jövőre lejáró konzervet).
De szeretem ha van mindig itthon pékárú, gyümölcs, valami tejes desszertcucc, de ezek gyorsan lejárnak/kiszáradnak/megromlanak, akkor meg mennek a kukába.
Kinek ártok ezzel?
Senkinek.
Pláne nem Afrikában.

több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 471
a nagy jólétben az emberek rengeteget pazarolnak, mert anyagilag megtehetik pedig nem ártana kicsit oldafigyelni és akkor mindenkinek jobb lehetne a világon
Negritis
Ezt nagyon nem értem.
Egyrészt mindenkinek azon kell ügyködnie, hogy neki legyen jó.
Ha mindenki ezt tenné, akkor eleve mindenkivel az foglalkozna akinek a legfontosabb, és ez eléggé hatékony lenne.
Ettől lenne mindenkinek jobb a világon.
De ez mondjuk filozófia vagy politika, hagyjuk is.

Másrészt viszont az egyáltalán nem pazarlás, hogy például mindig 8 kiflit veszek, mert kb. 6-ot fogok megenni a következő vásárlásig, és mindig rámszárad 1 vagy 2, hanem sima biztonsági ráhagyás.
Tízszer inkább kidobok kaját, minthogy ha éjjel kettőkor megéhezem, akkor ne tudjak enni egy szendót, vagy neki kelljen állnom valamit barkácsolni tartósélelmiszerből.
Tojás, joghurt, kenőmájas dettó.
És nekem így az a jó, ha van otthon üzembiztosan kiflim, és ha ez belekerül havonta kétezer forintba (mondjuk 20 kidobott kiflivel számolva), az nem pazarlás, hanem egyfajta "biztosítás", és kurvára megéri. Még ha az összes kidobott túlvásárlás összesen tízezer forint, akkoris.
És tulajdonképpen ezért éri meg, ha az embernek van pénze, mert nem kell fillérbaszni, kifliken, tejeken, gyümölcsökön szarakodni, hanem ad egy olyan feelinget, életérzést, hogy van egy életviteli nyugalma, hogy van otthon mindig túrórudi, banán meg kinder paradiso, és ha ez abba kerül, hogy néha lejár a szavatosság, és ki kell dobni, akkor kerüljön abba.
Legfeljebb nem cserélem le az órámat egy jobb modellre, na bumm.
Sobri Jóska
A hajléktalannak meg jó lesz a száraz kifli is, nem?
Willie Parker
Nem látom az összefüggést.
És ki az a hajlektalan?
Vagy hogy jön ez ide?
Az én kidobott kiflim az ő vacsorája?
Vagy ha pontosan annyit veszek amennyit megeszek, akkor miattam hal éhen?
Nem vágom.
[/quote
Ez is egy mod.
Mondjuk mi evente ketszer ha kidobunk kajat mert mondjuk nem rakom be a hutobe nyaron... pedig nem kis adagokat keszetunk de vhogy mindig van atfedes.
Ez most nem ellened csak egy masik oldal.Sobri Jóska
több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Látom lelki szemeim előtt, ahogy írkálom, hogy szerdán 3 almát vettem, szombaton kettőt, kedden megin 3at és így tovább. Majd hó végén összesítem, hogy bazdki, 20 álmából 3at kidobtam a büdösúristenit. Akkor realizálom, hogy hova is tűnik el a pénzem, ezért legközelebb 2szer is átgondolom, hogy 2 vagy 3 almát tegyek a kosaramba...
Oké,nem vagyunk egyformák, de ez már olyan szintű fillérbaszás, ami visszataszító számomra.
peach
mondjuk az is kurvagáz ha valaki tudja hogy 2 alma bőven elég neki, de inkább legyen 3 mer nem baj ha kibasszuk megtehetem
Negritis
Sajnos sosem tudom előre meghatározni, hogy mind2 gyerekem fog e almát enni, ha igen akkor mennyit, ha csak az egyik vagy az egyik sem akkor én vagy a nejem éppen megkívánjuk e. Inkább túlbiztosítom magam, hogy mindig legyen otthon, mégha olykor pár a kukában is végzi. De ha volna egy app amlyikbe írkálva kiszámolná nekem előre, hogy tuti biztosan mennyi almára van szükségem akkor lehet, hogy használnám.
Ez a meg mit igen vagy nem tehet meg az ember abszolút nem értem, hogy jön ide, arra akartam rávilágítani, hogy százforintozni minden szaron szerintem fillérbaszás, semmi több.
peach
még mielőtt félremenne a dolog, mennyiségekről szó sem volt, csak hogy mit vesz az ember.
például ha kijön, hogy sok megy el piára vagy szerencsejátékra, akkor ez objektíven kimutatja, és esetleg lehet látni, hogy kicsit gáz van arrafelé.
vagy mondjuk ha látod, hogy a "reggel veszek kis zacskó fornettit, nem kerül sokba" egy hónap alatt mennyivel tudja megdobni a kiadási oldalt, lehet átgondolod.
slowmotion
Erről az jutott eszembe, amikor egy labortechnikai cégnél dolgoztam és a főnök 130 kilós mindig vigyorgó, de amúgy idegbeteg fia bejött hozzám és megkért, hogy rakjak már össze neki egy analitikai mérleget, kíváncsi valamire. Mondtam, hogy oké, de mégis mire. Majd a válasz: "Hát, kezd már kicsit elegem lenni abból, hogy akárhányszor bemegyek reggelente a coopba, a fornettis zacskót sosem tárázzák le... csomó pénzzel lehúznak, meg akarom nézni, hogy pontosan mennyivel. mielőtt bemegyek reklamálni." 😀

A végeredményt több skálára is kiszámolta, ami asszem valami ilyesmi volt: 1 nap 6 forint, 5 munkanap 30 forint, 20 munkanap 120 forint, éves szinten pedig durván 1500 forint.

Végül azt mondta, hogy nem megy be kiverni a balhét. Persze az abszolút nem volt probléma, hogy ezzel fél napot elcseszett a melóban 😀