Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Egyébként én a GFK-nak majd 2 évig jelentettem a bolti költéseimet, de aztán annyira bonyolult lett az app-juk, hogy abbahagytam. Mondjuk ezt is pénzért csináltam😊
Alapban mindig is az az ember voltam (kopp-kopp) aki jól bánt a pénzzel, mindig tudtam mire mennyi pénzem lehet. Nálam 30-án is mindig belefért egy nagyobb kiadás.
NB2
Ja, szerencsere nalam is alap a penzugyi tudatossag. Ellenpelda apam, aki szo szerint szazezrekkel nem tudott elszamolni, mert mindig elkoltotte, de azt is olyan butan…ehh…ugy kellett osszevesznem vele h tegyen mar el penzt a fizetesebol h legyen megtakaritasa.
Es nem keves penzrol beszelunk, mert kamionozott, hitele nem volt es kb. csak magara meg a kedvteleseire kellett koltenie.

Kis keresetueknel, foleg ha csalad is van, megertem h ho vegere elfogy a penz, de egy normalisan kereso csaladnal ez azert mar gaz.
Olyan szinten nincs belenevelve az emberekbe h vmilyen szinten kovessek a kiadasaikat.

Pedig a bankok meg sajat fejleszteseket is csinaltak, csak hat ha leveszik a kp-t, akkor semmi ertelme.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 533 — nabege2@yahoo.com
Egyébként én a GFK-nak majd 2 évig jelentettem a bolti költéseimet, de aztán annyira bonyolult lett az app-juk, hogy abbahagytam. Mondjuk ezt is pénzért csináltam😊
Alapban mindig is az az ember voltam (kopp-kopp) aki jól bánt a pénzzel, mindig tudtam mire mennyi pénzem lehet. Nálam 30-án is mindig belefért egy nagyobb kiadás.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Engem érdekelne. Btw, miért írod a költéseket? Én is próbáltam, de csak fél évig bírtam 😀
adam8
Én is írom régóta, van egy tök jópofa app Androidra csak sadly, 1Money a neve, évente 2000 HUF, és nagyon hasznos. Mondjuk én nagy mesterzsidó vagyok, szal minden 300 HUF feletti költést adminisztrálok.

Ahogy Solymi írta, régebben én is voltam úgy hóvégén, hogy hova a francba -tűnt el 40-50k HUF úgy, hogy semmi nyomát nem láttam. Ezek mellet rám pl simán spóroló hatással van az, hogy látom, milyen fölösleges ökörségre szórom el a pénzt.
Hanni
Na ja, csak ahogy irtam, ezeknek az appoknak pont ez a problemaja h van egy kategoria egyetlen kolteshez es azon belul nem tudod szettordelni h mi mennyi volt.

Komolyan mondom, egyszer osszedobok egy ilyen appot. Meg is van a tuti otlet, nem is kell termeknev, hanem kepeket raksz oda es osszevalogatod mint a boltban az onkiszolgalo kasszanal ha mersz valamit.
Kopirajt 😊
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 340 — Cowboys fan
 kepek.444.hu/2022/05/16/felvonult-a-magyar-elit-orban-beiktatasan

A magyar elit...
Borbinho
My momma always used to say 'összefújta a szemetet a szél'
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 242 — Je suis kobranadrág
Engem érdekelne. Btw, miért írod a költéseket? Én is próbáltam, de csak fél évig bírtam 😀
adam8
Én is írom régóta, van egy tök jópofa app Androidra csak sadly, 1Money a neve, évente 2000 HUF, és nagyon hasznos. Mondjuk én nagy mesterzsidó vagyok, szal minden 300 HUF feletti költést adminisztrálok.

Ahogy Solymi írta, régebben én is voltam úgy hóvégén, hogy hova a francba -tűnt el 40-50k HUF úgy, hogy semmi nyomát nem láttam. Ezek mellet rám pl simán spóroló hatással van az, hogy látom, milyen fölösleges ökörségre szórom el a pénzt.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Na, úgyis megyek majd haza, biztos beugrok a boltba (Lidl), csinálok majd egy kis összehasonlítást, mert 2019-től megvan tételesen, hogy mire költöttem, igaz az a budapesti, Sparos árakra vonatkozik többnyire illetve tavalyi első félévi az meg Lidl, a többi meg a prágai költések.

Most vagy félévnyi bolti számlám felgyűlt, majd látom abból, hogy itt kint emelkedtek-e az árak.

Egyébként itt bárhova elmész enni egy átlag ebédet, kantin, gyorsétterem, stb., az 140-150czk.
Egy McD Sajtosburger 39czk, egy KFC 15-ös kosár 279czk.

Ha kell, akkor majd pár alapélelmiszer árát megnézem az Albertben, aztán leírom, hogy mennyi.

Mondjuk azt érdemes figyelembe venni, hogy a CZK viszonylag stabil az EUR-hoz képest, persze a válságok megrángatják azt is, de viszonylag hamar korrigál.
Nekem ez jó, mert stabilabb az értéke a fizetésemnek, forintba átváltva többet ér a pénzem, viszont ha otthon akarnék lakást venni, akkor a különbség meg szerintem pikk-pakk elolvad az "ingyenpénzek" miatt, de legalább kikorrigálja egy kicsit.

 www.tozsdeasz.hu/eur-czk-keresztarfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
 www.tozsdeasz.hu/eur-huf-arfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
 www.tozsdeasz.hu/czk-huf-arfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
Solymi
Engem érdekelne. Btw, miért írod a költéseket? Én is próbáltam, de csak fél évig bírtam 😀
adam8
Azért, mert az apróságokban rejlik a részlet, meg nem egy olyan nagy meló napi/heti szinten pár számlát feltolni.

Pl. szeretnél spórolni vagy csak látni akarod, hogy mire mennyit költesz, akkor nem elég megnézni az összesítőt, hogy a boltban elvertél 20k-t, mert nem mindegy, hogy az hogyan jön ki.
Kiderülhet, hogy rengeteget költesz alkoholra, édességre/nasira, cigire (speciel ez utóbbira én nem).
Így nagyjából be tudod lőni azt, hogy mi az amit esetleg visszább kell fogni.

Persze, ha elbírja a fizetés, akkor nem kell tételesen nézni, max meghatározni egy szintet, hogy mennyi legyen az annyi az adott hónapban, de ahhoz is jó, hogy tudd, mit kell visszafogni (kevesebb ruhát venni 😀).

Másrészt meg így kijön egy körülbelüli átlag, aztán látod, hogy mennyi pluszod van, meghatározhatod, hogy mi az az összeg amit félre akarsz tenni ilyen-olyan célokra és mi az az összeg amit elverhetsz bármire minden probléma nélkül.

Baromi sok embernek fogalma sincs, hogy mire költi el a pénzt, csak azt látja, hogy elment, de azt nem tudja megmondani, hogy mire.
Pl. ha látná, hogy havi 30-40k-t elkölt cigire, akkor lehet elkezdené csökkenteni vagy beosztani.


Amit eddig még nem csináltak meg, pedig baromira jó lenne, az egy QR kód a számlák végén, ami tartalmazza, hogy hol mit vásároltál és ezt le tudnád tölteni egy appba vagy excelbe.

De ha csak törzsvásárlói kártyához kötnének egy ilyen adatbázist, már az is szuper lenne, főleg úgy, hogy az online vásárláskor már eleve megvan, hogy mit veszel a boltban.

Mindkettő kopirájt 😉

Amíg nincs egy ilyen cucc, addig marad a kézzel írogatás.
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 kepek.444.hu/2022/05/16/felvonult-a-magyar-elit-orban-beiktatasan

A magyar elit...
Borbinho
Mondjuk beletelt egy pár percbe mire rájöttem, hogy a “beles Orbán Viktor édesanyja mögött” nem valami rossz bodyshaming poén.
Jughead
Szerintem az és nem is rossz 😆
MC12
Orulok hogy nem csak en olvastam ujra azt a sort akkor 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 kepek.444.hu/2022/05/16/felvonult-a-magyar-elit-orban-beiktatasan

A magyar elit...
Borbinho
Mondjuk beletelt egy pár percbe mire rájöttem, hogy a “beles Orbán Viktor édesanyja mögött” nem valami rossz bodyshaming poén.
Jughead
Szerintem az és nem is rossz 😆
MC12
Huhh, szegény Kálmán is de szarul néz ki 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 162
 kepek.444.hu/2022/05/16/felvonult-a-magyar-elit-orban-beiktatasan

A magyar elit...
Borbinho
Mondjuk beletelt egy pár percbe mire rájöttem, hogy a “beles Orbán Viktor édesanyja mögött” nem valami rossz bodyshaming poén.
Jughead
Szerintem az és nem is rossz 😆

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 958
 kepek.444.hu/2022/05/16/felvonult-a-magyar-elit-orban-beiktatasan

A magyar elit...
Borbinho
Mondjuk beletelt egy pár percbe mire rájöttem, hogy a “beles Orbán Viktor édesanyja mögött” nem valami rossz bodyshaming poén.

Szerkesztette: Jughead
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 kepek.444.hu/2022/05/16/felvonult-a-magyar-elit-orban-beiktatasan

A magyar elit...

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 548 — The Mathematician
Engem érdekelne. Btw, miért írod a költéseket? Én is próbáltam, de csak fél évig bírtam 😀
adam8
én sztem már 5 éve követem, de csak nagyvonalakba
szal annyi hogy mi az ami tesco, lidl, rezsi, hitel, kocsma, koncert
hogy kbra tudjam mire mennyi megy el

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 647
Na, úgyis megyek majd haza, biztos beugrok a boltba (Lidl), csinálok majd egy kis összehasonlítást, mert 2019-től megvan tételesen, hogy mire költöttem, igaz az a budapesti, Sparos árakra vonatkozik többnyire illetve tavalyi első félévi az meg Lidl, a többi meg a prágai költések.

Most vagy félévnyi bolti számlám felgyűlt, majd látom abból, hogy itt kint emelkedtek-e az árak.

Egyébként itt bárhova elmész enni egy átlag ebédet, kantin, gyorsétterem, stb., az 140-150czk.
Egy McD Sajtosburger 39czk, egy KFC 15-ös kosár 279czk.

Ha kell, akkor majd pár alapélelmiszer árát megnézem az Albertben, aztán leírom, hogy mennyi.

Mondjuk azt érdemes figyelembe venni, hogy a CZK viszonylag stabil az EUR-hoz képest, persze a válságok megrángatják azt is, de viszonylag hamar korrigál.
Nekem ez jó, mert stabilabb az értéke a fizetésemnek, forintba átváltva többet ér a pénzem, viszont ha otthon akarnék lakást venni, akkor a különbség meg szerintem pikk-pakk elolvad az "ingyenpénzek" miatt, de legalább kikorrigálja egy kicsit.

 www.tozsdeasz.hu/eur-czk-keresztarfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
 www.tozsdeasz.hu/eur-huf-arfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
 www.tozsdeasz.hu/czk-huf-arfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
Solymi
Engem érdekelne. Btw, miért írod a költéseket? Én is próbáltam, de csak fél évig bírtam 😀

több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
Fuh gyerekek…
Vettem
- családi csomagos rudit
- vizet
- krémtúró a lányoknak
- tej
- oblito
- mosópor
- kv
- tea
- rizs
- olíva olaj
- pár teljes kiőrlésű meg egészséges cucc

38.670.
#JC6
Cba-ban jártál? 😂

Én is tegnap vásároltam.
5 literes mosószer
Zöldség/gyümölcs (banán, krumpli, paprika, paradicsom, vörös-, lila-, fokhagyma, retek, saláta, répa, karalábé)
Teljes kiőrlésű magos kenyér meg még 3-4 felé egyéb pékárú
Rágcsa (mogyoró, chips)
Zsugor 100%-os narancslé
4-5 tábla csoki, fél kiló kávé
2 vagy 3 liter tej, 5 liter rizstej (ákkcijós volt), juhtúró, mozzarella
Csomag óriás rudi, gesztenye golyók
8 sör
Kis rúd (400gr) szalámi, bacon, császárszalonna, 3 féle kolbász, májkrém, nagy csomag virsli, disznósajt
Meg még pár apróság

32ezer

Ellenben ma reggel fornetti pékség: kiló kenyér, 2 smack leves, 2 lekváros fánk: 1.620...
warr_b
Jó ember vagy. Kedves barátom fősulin csinálta a Smack-et alábbi receptben:

2 Smack csípős marha leves egyben, 1 liter víz. Amikor megfőzted, fél doboz tejfől, egy púpos kávés kanál erős pista, 20 dkg reszelt sajt, 2 tojás - rántotta formájában hozzáadva. Ezt kicsit megkevered és kész is a is a kiváló egytálétel 😊
MC12
Erről ez jut eszembe 😀
 youtu.be/xBGTfZFmor8

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 162
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
Fuh gyerekek…
Vettem
- családi csomagos rudit
- vizet
- krémtúró a lányoknak
- tej
- oblito
- mosópor
- kv
- tea
- rizs
- olíva olaj
- pár teljes kiőrlésű meg egészséges cucc

38.670.
#JC6
Cba-ban jártál? 😂

Én is tegnap vásároltam.
5 literes mosószer
Zöldség/gyümölcs (banán, krumpli, paprika, paradicsom, vörös-, lila-, fokhagyma, retek, saláta, répa, karalábé)
Teljes kiőrlésű magos kenyér meg még 3-4 felé egyéb pékárú
Rágcsa (mogyoró, chips)
Zsugor 100%-os narancslé
4-5 tábla csoki, fél kiló kávé
2 vagy 3 liter tej, 5 liter rizstej (ákkcijós volt), juhtúró, mozzarella
Csomag óriás rudi, gesztenye golyók
8 sör
Kis rúd (400gr) szalámi, bacon, császárszalonna, 3 féle kolbász, májkrém, nagy csomag virsli, disznósajt
Meg még pár apróság

32ezer

Ellenben ma reggel fornetti pékség: kiló kenyér, 2 smack leves, 2 lekváros fánk: 1.620...
warr_b
Jó ember vagy. Kedves barátom fősulin csinálta a Smack-et alábbi receptben:

2 Smack csípős marha leves egyben, 1 liter víz. Amikor megfőzted, fél doboz tejfől, egy púpos kávés kanál erős pista, 20 dkg reszelt sajt, 2 tojás - rántotta formájában hozzáadva. Ezt kicsit megkevered és kész is a is a kiváló egytálétel 😊

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Na, úgyis megyek majd haza, biztos beugrok a boltba (Lidl), csinálok majd egy kis összehasonlítást, mert 2019-től megvan tételesen, hogy mire költöttem, igaz az a budapesti, Sparos árakra vonatkozik többnyire illetve tavalyi első félévi az meg Lidl, a többi meg a prágai költések.

Most vagy félévnyi bolti számlám felgyűlt, majd látom abból, hogy itt kint emelkedtek-e az árak.

Egyébként itt bárhova elmész enni egy átlag ebédet, kantin, gyorsétterem, stb., az 140-150czk.
Egy McD Sajtosburger 39czk, egy KFC 15-ös kosár 279czk.

Ha kell, akkor majd pár alapélelmiszer árát megnézem az Albertben, aztán leírom, hogy mennyi.

Mondjuk azt érdemes figyelembe venni, hogy a CZK viszonylag stabil az EUR-hoz képest, persze a válságok megrángatják azt is, de viszonylag hamar korrigál.
Nekem ez jó, mert stabilabb az értéke a fizetésemnek, forintba átváltva többet ér a pénzem, viszont ha otthon akarnék lakást venni, akkor a különbség meg szerintem pikk-pakk elolvad az "ingyenpénzek" miatt, de legalább kikorrigálja egy kicsit.

 www.tozsdeasz.hu/eur-czk-keresztarfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
 www.tozsdeasz.hu/eur-huf-arfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
 www.tozsdeasz.hu/czk-huf-arfolyam-grafikon-10-ev-cop0/
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
Fuh gyerekek…
Vettem
- családi csomagos rudit
- vizet
- krémtúró a lányoknak
- tej
- oblito
- mosópor
- kv
- tea
- rizs
- olíva olaj
- pár teljes kiőrlésű meg egészséges cucc

38.670.
#JC6
Cba-ban jártál? 😂

Én is tegnap vásároltam.
5 literes mosószer
Zöldség/gyümölcs (banán, krumpli, paprika, paradicsom, vörös-, lila-, fokhagyma, retek, saláta, répa, karalábé)
Teljes kiőrlésű magos kenyér meg még 3-4 felé egyéb pékárú
Rágcsa (mogyoró, chips)
Zsugor 100%-os narancslé
4-5 tábla csoki, fél kiló kávé
2 vagy 3 liter tej, 5 liter rizstej (ákkcijós volt), juhtúró, mozzarella
Csomag óriás rudi, gesztenye golyók
8 sör
Kis rúd (400gr) szalámi, bacon, császárszalonna, 3 féle kolbász, májkrém, nagy csomag virsli, disznósajt
Meg még pár apróság

32ezer

Ellenben ma reggel fornetti pékség: kiló kenyér, 2 smack leves, 2 lekváros fánk: 1.620...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
haza a reptérről, 5 után érünk haza, még házipótlás, bevásárlás (nettó üres a hűtő), kislánynak még hajmosás, az kb fél évig tart, akkor legyen a vacsora Zing, ezen már nem múlik semmi egy hét Anglia után.
hátbaszki, a múltkori rendelés majdnem ugyanúgy leadva (plusz egy nagy kosár krumpli, mínusz egy kicsi, akkori áron számolva 12e) most 15e. kettő és fél hónap telt el, +25%.
slowmotion
Csak összehasonlításként: van egy király barbecue-s ahonnan mindig rendelünk bordát meg pár finomságot. A bordának 2 adagja van, a 600gr-os meg az 1kg-os. 3 hónappal ezelőtt emeltek az áron, kb 15%-ot, most nem szaroztak, hanem a 600-as árán bevezették a 400 gr-ost és a többi meg emelkedett ennek arányában. Számold ki.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
Fuh gyerekek…
Vettem
- családi csomagos rudit
- vizet
- krémtúró a lányoknak
- tej
- oblito
- mosópor
- kv
- tea
- rizs
- olíva olaj
- pár teljes kiőrlésű meg egészséges cucc


38.670.
#JC6
Úri huncutságok és luxus, arra van pénz.

Várom Sobritól is a jelentést, hogy mennyivel ment fel az örömlányok ára.
Most hány szál rózsát kell ott hagyni? (Btw az minek a megfelelője? 10k? )
Solymi
Nem úr, ki nem pazarol 😊
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 340 — Cowboys fan
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
haza a reptérről, 5 után érünk haza, még házipótlás, bevásárlás (nettó üres a hűtő), kislánynak még hajmosás, az kb fél évig tart, akkor legyen a vacsora Zing, ezen már nem múlik semmi egy hét Anglia után.
hátbaszki, a múltkori rendelés majdnem ugyanúgy leadva (plusz egy nagy kosár krumpli, mínusz egy kicsi, akkori áron számolva 12e) most 15e. kettő és fél hónap telt el, +25%.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
Fuh gyerekek…
Vettem
- családi csomagos rudit
- vizet
- krémtúró a lányoknak
- tej
- oblito
- mosópor
- kv
- tea
- rizs
- olíva olaj
- pár teljes kiőrlésű meg egészséges cucc


38.670.
#JC6
Úri huncutságok és luxus, arra van pénz.

Várom Sobritól is a jelentést, hogy mennyivel ment fel az örömlányok ára.
Most hány szál rózsát kell ott hagyni? (Btw az minek a megfelelője? 10k? )
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Én hülye, nekem volt az ötletem, hogy menjünk ki a Rómaira. Tipródott a nép, alig találtunk helyet valamelyik „12 egy tucat” büfében. 2 hekk, 2 korsó Pilsner (műanyag pohárban), 2x10 deka csalamádé és 2 szelet kenyér: egész pontosan 9.030 HUF.
nagylaza
Félreérted, nem az infláció és a háború miatt drágultak meg a dolgok, hanem meg kell fizetni rendesen a dolgozókat, mert megy mindenki Nyugatra, ennek az árát meg ki kell termelni.

Megmondta OV is, munkaalapú társadalom lesz, nem ilyen irodában ücsörgős.
Illetve lehet azt is csinálni, csak az nem kap majd annyit.
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 788
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy
r.baggio
Fuh gyerekek…
Vettem
- családi csomagos rudit
- vizet
- krémtúró a lányoknak
- tej
- oblito
- mosópor
- kv
- tea
- rizs
- olíva olaj
- pár teljes kiőrlésű meg egészséges cucc

38.670.
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
A tescoban már 1150 ft egy pringles, a sparban 470 a red bull, nekem valamiért mindig is ezek voltak a tényleges fokmérők. Őrület ami megy


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 162
A Csalamádé nagyon megugrott
ozibozi
Mihez képest? Az orsós magnó olcsóbb lett.

Szerkesztette: MC12

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”