NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 16 637
 hircsarda.hu/2017/03/06/partta-alakult-a-momentan-tarsulat/

Sobri te mióta írsz a hírcsárdán? 😀
Borbinho
azt nem lehetne, hogy a pártok alakuljanak vissza mozgalommá???
több mint 7 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 hircsarda.hu/2017/03/06/partta-alakult-a-momentan-tarsulat/

Sobri te mióta írsz a hírcsárdán? 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Tud valaki ajánlani app-ot androidra, amivel nem csak nézni lehet videot, hanem, vágni, pillanatképet készíteni stb.? Egyszóval szerkeszteni is tudom a média fájlt nem csak megnézni.
Cowboykarcsi90
Quik


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 160 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Tud valaki ajánlani app-ot androidra, amivel nem csak nézni lehet videot, hanem, vágni, pillanatképet készíteni stb.? Egyszóval szerkeszteni is tudom a média fájlt nem csak megnézni.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 7 éve
hum 49
A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊
Vrij6
A gitár _mindig_ legyen pontosan behangolva. Ebben ne a füledre hagyatkozz, hanem hangológépre. Legjobb a gitár fejére szerelhető, mert az teljesen on-the-fly.

Egy apró elhangolódás is sokat számít, még ha a fül nem is hallja tökéletesen, de az érzés ott lesz. Egy tisztán szóló gitárral sokkal kellemesebb gyakorolni is.
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 279 — capitaine du château de Vienne 1487
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.
Amadeus91
MIsfits-ccel kell kezdeni mindig. pokórajuccmeglásd
sutianap
az tuti. de én nem ajánlom tanulásnál sok dal megtanulását, én máig szenvedem, hogy emiatt kevésbé tudok improvizálni. de lehet csak én vagyok béna 😊
winston
Lastcaress mega diemydarling elég, instant zupastar lösző minden erdei bulin


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.
Amadeus91
MIsfits-ccel kell kezdeni mindig. pokórajuccmeglásd
sutianap
az tuti. de én nem ajánlom tanulásnál sok dal megtanulását, én máig szenvedem, hogy emiatt kevésbé tudok improvizálni. de lehet csak én vagyok béna 😊
több mint 7 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 661
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.
Amadeus91
MIsfits-ccel kell kezdeni mindig. pokórajuccmeglásd
sutianap
hát, az Antichrist Superstar után majdnem biztos

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 279 — capitaine du château de Vienne 1487
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.
Amadeus91
MIsfits-ccel kell kezdeni mindig. pokórajuccmeglásd


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 661
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 414 — Слава Україні! Героям слава!
Na én meg most készülök elektromosat venni 😀
Asbee
Nem is mondtad, hogy játszol. 😀 Mondjuk sose kérdeztem. Milyen szinten?😊
Vrij6
Nem is játszom😀 Most akarom elkezdeni, hogy csináljak valami értelmeset is a szabadidőmben😀
Asbee
Helyes. 😀 😊 Jól teszed. 😛

Készülj fel akkor rá, hogy 1-2 hónapig eléggé fájni fognak tőle az ujjbegyeid. 😊

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Na én meg most készülök elektromosat venni 😀
Asbee
Nem is mondtad, hogy játszol. 😀 Mondjuk sose kérdeztem. Milyen szinten?😊
Vrij6
Nem is játszom😀 Most akarom elkezdeni, hogy csináljak valami értelmeset is a szabadidőmben😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 414 — Слава Україні! Героям слава!
Na én meg most készülök elektromosat venni 😀
Asbee
Nem is mondtad, hogy játszol. 😀 Mondjuk sose kérdeztem. Milyen szinten?😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Na én meg most készülök elektromosat venni 😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 414 — Слава Україні! Героям слава!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Ha Key Westig lemész, én a Jefferson erődöt tuti nem hagynám ki. 😊
Bár fingom nincs, hogy konkrétan miként lehet és honnan odajutni, de az pl. nálam tuti top10-es USA uticél.

 en.wikipedia.org/wiki/Fort_Jefferson_(Florida)
Sobri Jóska
hű, ez pont olyan, ami nekem nagyon tetszene, ahogy látom elég rendszeres kompjáratok mennek oda. köszi!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Ha Key Westig lemész, én a Jefferson erődöt tuti nem hagynám ki. 😊
Bár fingom nincs, hogy konkrétan miként lehet és honnan odajutni, de az pl. nálam tuti top10-es USA uticél.

 en.wikipedia.org/wiki/Fort_Jefferson_(Florida)

több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
sziasztok,

az évek alatt többeknél láttam megemlítve a fórumon, hogy jártak már USA-ban, illetve ott élnek. elsősorban hozzájuk lenne kérdésem.

körvonalazódik egy 3-4 hetes túra egy haverommal, plusz egy fő, aki még nem döntött. az elsődleges terv, hogy Los Angelesből indulunk és elmegyünk Miamiig, onnan pedig (itt már biztosan repülővel) pár napot szentelünk NY-ra is, mielőtt onnan hazajönnénk.
Mivel bár sok idő ez a 3-4 hét, nem szeretnénk, ha vezetés+alvás lenne a fő program így ezekről olvasnék szívesen bárminemű infót:

- hol/hogy érdemes belföldi járatokat nézni? mivel az LA-Miami táv hatalmas, így levágnánk belőle, pl Las Vegasból elrepülnénk Dallasba, vagy ilyesmi. előtte/utána autót bérelnénk, itt csak a rentalcars-t ismerem, ahogy láttam nem drága és sok a pick up - drop off pont is. bármi tipp jó lenne, hogy a kettő közt hol érdemes repülni, hol érdemes mégis kocsival menni. Dallas után Houston, New Orleans, Jacksonville lenne kb a csapásirány)

- szállás? airbnb, motelek, ilyesmikben gondolkodunk.

- ezen felül bármi tippet szívesen látok, mikor érdemes menni a grand canyonhoz, mi nem jó program arrafelé, mi az, hol lehet jót kajálni, szóval bármi.

köszi! aki úgy érzi, akár privátban is jöhet az infó.
winston
hali, én fél évet éltem kint egyetem alatt meg azóta meló miatt voltam 6-7szer ha jól számolom (mindig kis kirándulással egybekötve😊), szóval biztos van aki rutinosabb de itt van pár tipp azért tőlem is😊:
nyilván attól is függ a 3-4 hétből mennyit akartok tengerparton dögleni pl, de usaban a road trip nagyon jó móka, főleg haverokkal, bár az ország belső része nem túl érdekes ebből a szempontból. LA-ből vegason át grand canyon, monument valley és pl el albaquerque-ig és onnan repülni miamiba vagy utah nemzeti parkjai (canyonlands, arches, zion, antelope canyon, horseshoe bend), és salt lakeből repülni miamiba. ezeket már csináltam, és mindegyik jó választás. miamiból aztán le lehet menni key westre kocsival ha még road trip kell. én a helyetekben ha még ennél is több kocsikázást akartok akkor inkább sf-ba repülnék ki és onnan le LA stb. az 1es út az óceánparton verhetetlen. mi bő egy hét alatt toltunk egy LA-SF-et yosemite érintéssel, hát azt kívánom mindenkinek legalább egyszer az életben😊
kocsibérlés: szokásos oldalak, a dollar és thrifty a legolcsóbbak általában
szállás: útmenti motelek teljesen jók, motel6 pl van sokfelé, korrekt szoba relatíve olcsón (ha netán 3an mentek sok helyen érdemes bepróbálni a 2fős szobát mert ált két duplaágy van benne és akkor lehet spórolni. meg olyan helyen ahol van sok szállás helyben alkudozni az áron, ahol van sok üres szoba inkább odaadják féláron mint hogy üresen álljon😀). caliban az airbnb annyira nem éri meg, a többit nem tudom. a fenti helyeken tudok mondani konkrét szállásokat amiket jó szívvel tudok ajánlani ha oda juttok a dologgal

szívesen írok ha van még konkrétabb kérdés és van hozzá lövésem😊
triangle
Köszi! kocsit már sok helyen béreltem, a szállásról tudok elég keveset ott, abban fogadnám a legszívesebben a segítséget. De már a "feeling" kedvéért is szívesen megszállnánk kis motelekben. Duplaágy nem gond, a "maybe" utastárs a párom 😊 Haverommal meg szobatársak voltunk kollégiumban, szóval nincs ilyen para 😀 Hol kell keresni, ha pedig tudsz konkrét tippeket az még menőbb.

Van már egy konkrétabb itinerem, 23 napra számolva. bár tudom, hogy a középső részek kevésbé érdekesek, engem ez megis baromira érdekel 😊

Los Angelesbe töltenénk pár napot, majd onnan mennénk Las Vegasba, de ott napközben ha jól tudom nem sok csinálnivaló van, így elmennénk ilyen Hoover gát+Grand Canyon utakra 1-1 napra. onnan repülnénk át Dallasba vagy Houstonba, amelyik optimálisabb. eddig csak a Southwest oldalát néztem, ahogy láttam van járat dögivel és nem is drága (100-150 dollár), Texasban megint ellenénk pár napot, hogy ne csak utazás legyen, persze igyekeznénk tartalmasan eltölteni. onnan már ahogy írtam, New Orleans, Jacksonville érintésével (ezeken a helyeken is eltöltenénk 1,5-2 napokat persze) Miami, amit ismét 4-5 napig gócpontnak használnánk, a város illetve a környék meglátogatására (pont Key West a fő cél 😊 ).

New Yorkra is jutna pár nap a hazaút előtt, de az már annyira nem roadtrip jellegű 😊

Rohanósnak tűnik, bár én nagyon szeretem az ilyesmit. Aztán amelyik rész nagyon bejött, oda vissza lehet menni később több időre is akár (vagy nyomni egy ugyan ilyet északon 😛)

Minden tippnek nagyon örülök, köszi az eddigieket!

Szerkesztette: winston
több mint 7 éve
triangle 1 283
sziasztok,

az évek alatt többeknél láttam megemlítve a fórumon, hogy jártak már USA-ban, illetve ott élnek. elsősorban hozzájuk lenne kérdésem.

körvonalazódik egy 3-4 hetes túra egy haverommal, plusz egy fő, aki még nem döntött. az elsődleges terv, hogy Los Angelesből indulunk és elmegyünk Miamiig, onnan pedig (itt már biztosan repülővel) pár napot szentelünk NY-ra is, mielőtt onnan hazajönnénk.
Mivel bár sok idő ez a 3-4 hét, nem szeretnénk, ha vezetés+alvás lenne a fő program így ezekről olvasnék szívesen bárminemű infót:

- hol/hogy érdemes belföldi járatokat nézni? mivel az LA-Miami táv hatalmas, így levágnánk belőle, pl Las Vegasból elrepülnénk Dallasba, vagy ilyesmi. előtte/utána autót bérelnénk, itt csak a rentalcars-t ismerem, ahogy láttam nem drága és sok a pick up - drop off pont is. bármi tipp jó lenne, hogy a kettő közt hol érdemes repülni, hol érdemes mégis kocsival menni. Dallas után Houston, New Orleans, Jacksonville lenne kb a csapásirány)

- szállás? airbnb, motelek, ilyesmikben gondolkodunk.

- ezen felül bármi tippet szívesen látok, mikor érdemes menni a grand canyonhoz, mi nem jó program arrafelé, mi az, hol lehet jót kajálni, szóval bármi.

köszi! aki úgy érzi, akár privátban is jöhet az infó.
winston
hali, én fél évet éltem kint egyetem alatt meg azóta meló miatt voltam 6-7szer ha jól számolom (mindig kis kirándulással egybekötve😊), szóval biztos van aki rutinosabb de itt van pár tipp azért tőlem is😊:
nyilván attól is függ a 3-4 hétből mennyit akartok tengerparton dögleni pl, de usaban a road trip nagyon jó móka, főleg haverokkal, bár az ország belső része nem túl érdekes ebből a szempontból. LA-ből vegason át grand canyon, monument valley és pl el albaquerque-ig és onnan repülni miamiba vagy utah nemzeti parkjai (canyonlands, arches, zion, antelope canyon, horseshoe bend), és salt lakeből repülni miamiba. ezeket már csináltam, és mindegyik jó választás. miamiból aztán le lehet menni key westre kocsival ha még road trip kell. én a helyetekben ha még ennél is több kocsikázást akartok akkor inkább sf-ba repülnék ki és onnan le LA stb. az 1es út az óceánparton verhetetlen. mi bő egy hét alatt toltunk egy LA-SF-et yosemite érintéssel, hát azt kívánom mindenkinek legalább egyszer az életben😊
kocsibérlés: szokásos oldalak, a dollar és thrifty a legolcsóbbak általában
szállás: útmenti motelek teljesen jók, motel6 pl van sokfelé, korrekt szoba relatíve olcsón (ha netán 3an mentek sok helyen érdemes bepróbálni a 2fős szobát mert ált két duplaágy van benne és akkor lehet spórolni. meg olyan helyen ahol van sok szállás helyben alkudozni az áron, ahol van sok üres szoba inkább odaadják féláron mint hogy üresen álljon😀). caliban az airbnb annyira nem éri meg, a többit nem tudom. a fenti helyeken tudok mondani konkrét szállásokat amiket jó szívvel tudok ajánlani ha oda juttok a dologgal

szívesen írok ha van még konkrétabb kérdés és van hozzá lövésem😊
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
sziasztok,

az évek alatt többeknél láttam megemlítve a fórumon, hogy jártak már USA-ban, illetve ott élnek. elsősorban hozzájuk lenne kérdésem.

körvonalazódik egy 3-4 hetes túra egy haverommal, plusz egy fő, aki még nem döntött. az elsődleges terv, hogy Los Angelesből indulunk és elmegyünk Miamiig, onnan pedig (itt már biztosan repülővel) pár napot szentelünk NY-ra is, mielőtt onnan hazajönnénk.
Mivel bár sok idő ez a 3-4 hét, nem szeretnénk, ha vezetés+alvás lenne a fő program így ezekről olvasnék szívesen bárminemű infót:

- hol/hogy érdemes belföldi járatokat nézni? mivel az LA-Miami táv hatalmas, így levágnánk belőle, pl Las Vegasból elrepülnénk Dallasba, vagy ilyesmi. előtte/utána autót bérelnénk, itt csak a rentalcars-t ismerem, ahogy láttam nem drága és sok a pick up - drop off pont is. bármi tipp jó lenne, hogy a kettő közt hol érdemes repülni, hol érdemes mégis kocsival menni. Dallas után Houston, New Orleans, Jacksonville lenne kb a csapásirány)

- szállás? airbnb, motelek, ilyesmikben gondolkodunk.

- ezen felül bármi tippet szívesen látok, mikor érdemes menni a grand canyonhoz, mi nem jó program arrafelé, mi az, hol lehet jót kajálni, szóval bármi.

köszi! aki úgy érzi, akár privátban is jöhet az infó.

Szerkesztette: winston
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 191
Mondjuk úgy, hogy a közeg "korlátozott látási viszonynak" értékelte a szitut.
És mivel ez nem egzakt kategória, mitőbb, ő valószínűleg így értékelte, hát joggal.
Én nem a mellényt tenném kötelezővé a bringásoknak, csak a KRESZ alapfokú ismeretét.
Hogy ő ugyanúgy a forgalom résztvevője, és vonatkozik rá a STOP tábla, a jobbkézszabály, az egyirányú és egysávos utakra vonatkozó szabályok, a szándékjelzések kötelezettsége, a járdahasználat módja, és megannyi ilyen apróság.
És mindez nem a jogszerűség miatt fontos, hanem mert ő a közlekedés legsérülékenyebb, legkiszolgáltatottabb, legveszélyeztetettebb szereplője.
Legalább saját maga vigyázhatna saját magára.
Sobri Jóska
Nyilván nem objektív dolog megítélni a látási viszonyokat, de ha így van benne a KRESZben, akkor a ma reggeli az biztosan nem tartozott azok közé amikor viselni kellene a mellényt. Nem tudom felétek milyen idő volt, de itt rég nem láttam ilyen szépet. Innentől meg már tök mindegy, hogy a rendőr szerint mi a helyes, ha nem törvény szerint járt el. Akkor változtassák meg a szabályokat. Szerintem az a legvalószínűbb, hogy simán rosszul tudta a rendőr, vagy csak szar napja volt és valakibe bele akart kötni.

Egyébként azzal a résszel teljes mértékben egyet értek, hogy bringásoknak is kellene alap KRESZt oktatni. Emlékszem amikor tanultam vezetni többször is mondta az oktató, hogy "itt mehetsz nyugodtan, mert a biciklissel szemben elsőbbséged van". Én meg erre azt mondtam, hogy oké, de eddig én ültem a biciklin és erről fogalmam nem volt.

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Bicikliseknek lakott területen kívül csak korlátozott látási viszonyok között kötelező fényvisszaverő mellényt viselni ugye?
dugo93
igen. de aki nem szuicid típus, az ennél kicsit szélesebb körben is alkalmazhatja.
(én személy szerint pl. mindig kötelezővé tenném, de hát én csak egy köcsög autós vagyok. és persze megértem, ha valakinek többet számít az életénél az, hogy nem izzad meg a mellény alatt.9
slowmotion
A kérdés lényege arra vonatkozott, hogy kollégámat melóba menet leszirénázta(!) egy rendőr, mert nem volt rajta mellény. Leoltotta és kis híján meg is büntették. Kb azzal sikerült kimagyaráznia magát, hogy 400 métert kell csak tekerni külterületen, hogy ideérjen. Egyébként szikrázó napsütés volt reggel, szóval a "korlátozott látási körülményekre" is nehéz hivatkozni. Amúgy szokott is húzni, de a tökéletes idő miatt nem vette ma fel.
dugo93
Mondjuk úgy, hogy a közeg "korlátozott látási viszonynak" értékelte a szitut.
És mivel ez nem egzakt kategória, mitőbb, ő valószínűleg így értékelte, hát joggal.
Én nem a mellényt tenném kötelezővé a bringásoknak, csak a KRESZ alapfokú ismeretét.
Hogy ő ugyanúgy a forgalom résztvevője, és vonatkozik rá a STOP tábla, a jobbkézszabály, az egyirányú és egysávos utakra vonatkozó szabályok, a szándékjelzések kötelezettsége, a járdahasználat módja, és megannyi ilyen apróság.
És mindez nem a jogszerűség miatt fontos, hanem mert ő a közlekedés legsérülékenyebb, legkiszolgáltatottabb, legveszélyeztetettebb szereplője.
Legalább saját maga vigyázhatna saját magára.

több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 243 — Cowboys fan
Bicikliseknek lakott területen kívül csak korlátozott látási viszonyok között kötelező fényvisszaverő mellényt viselni ugye?
dugo93
igen. de aki nem szuicid típus, az ennél kicsit szélesebb körben is alkalmazhatja.
(én személy szerint pl. mindig kötelezővé tenném, de hát én csak egy köcsög autós vagyok. és persze megértem, ha valakinek többet számít az életénél az, hogy nem izzad meg a mellény alatt.9
slowmotion
A kérdés lényege arra vonatkozott, hogy kollégámat melóba menet leszirénázta(!) egy rendőr, mert nem volt rajta mellény. Leoltotta és kis híján meg is büntették. Kb azzal sikerült kimagyaráznia magát, hogy 400 métert kell csak tekerni külterületen, hogy ideérjen. Egyébként szikrázó napsütés volt reggel, szóval a "korlátozott látási körülményekre" is nehéz hivatkozni. Amúgy szokott is húzni, de a tökéletes idő miatt nem vette ma fel.
dugo93
gondoltam, hogy ilyesmi van mögötte.
KRESZ alapján nem volt igaza a rendőröknek, szubsztanciálisan viszont igen. láthatósági mellényben könnyebben észreveszik a munkatársadat, és az életet menthet.

mint mondtam, én mindenhol kötelezővé tenném a láthatóságit - azért jártam már úgy én is kilencben, hogy utána csak azért nem anyáztam, mert ott volt a hátsó ülésen a kölök - borult idő, szűk úttest, kétoldali parkolás, plusz azt is figyelni kell, hogy gyalogos ne lépjen ki a kocsi mögül, jobbkezes utcák, és erre a nulla helyen úgy dönt egy bringás (pislákoló lámpácskával, mellény nélkül), hogy még meg is előz.
na ja, csak ha én éppen jobbra húzom a kormányt, hogy kikerüljek valamit, őt meg nem veszem észre (mert mindent megtesz azért, hogy ne vegyem észre), akkor abból törés lesz, és ezt nem a karosszériára értem.
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 191
Bicikliseknek lakott területen kívül csak korlátozott látási viszonyok között kötelező fényvisszaverő mellényt viselni ugye?
dugo93
igen. de aki nem szuicid típus, az ennél kicsit szélesebb körben is alkalmazhatja.
(én személy szerint pl. mindig kötelezővé tenném, de hát én csak egy köcsög autós vagyok. és persze megértem, ha valakinek többet számít az életénél az, hogy nem izzad meg a mellény alatt.9
slowmotion
A kérdés lényege arra vonatkozott, hogy kollégámat melóba menet leszirénázta(!) egy rendőr, mert nem volt rajta mellény. Leoltotta és kis híján meg is büntették. Kb azzal sikerült kimagyaráznia magát, hogy 400 métert kell csak tekerni külterületen, hogy ideérjen. Egyébként szikrázó napsütés volt reggel, szóval a "korlátozott látási körülményekre" is nehéz hivatkozni. Amúgy szokott is húzni, de a tökéletes idő miatt nem vette ma fel.

több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 24 421 — nabege2@yahoo.com
Bicikliseknek lakott területen kívül csak korlátozott látási viszonyok között kötelező fényvisszaverő mellényt viselni ugye?
dugo93
igen. de aki nem szuicid típus, az ennél kicsit szélesebb körben is alkalmazhatja.
(én személy szerint pl. mindig kötelezővé tenném, de hát én csak egy köcsög autós vagyok. és persze megértem, ha valakinek többet számít az életénél az, hogy nem izzad meg a mellény alatt.9
slowmotion
Én soha nem értettem, hogy az emberek miért saját maguk ellensége. Én is a köcsög autós vagyok és elküldöm az anyjába azt aki télen sötét kabátban 4 óra után, mellény nélkül, alig látható lámpával teker a város közepén. Ha én bicikliznék, villogó lámpa, mellény, hogy tutira kiszúrhassanak.