Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 9 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 767 — 258. §
Tud valaki olyan linket, amivel ki lehet számolni egy adott múltbeli időpontban egy adott összeg mai hozzávetőleges értékét?Gergőbácsi
 www.measuringworth.com


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 895 — Packers Suicide Squad
Tud valaki olyan linket, amivel ki lehet számolni egy adott múltbeli időpontban egy adott összeg mai hozzávetőleges értékét?

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 24 422 — nabege2@yahoo.com
 www.origo.hu/auto/20150527-gyerekules-teszt-2015-adac.html
több mint 9 éve
YoungZeeZee 8 417
Diverdoc köszi a visszajelzésedet.

30-as éveim elején járok.
Rendszeresen edzettem, bár nem profi szinten, de fitt voltam. Az egészet nem írnám le ha nem baj, hogy milyen "kálvárián" vagyok túl.
A bevitelről semmi lényegeset nem találtam a neten ezért írtam ide.vagyis azt olvastam, hogy a napi bevitel ennyi és ha túlléped akkor ez és ez lesz, de köztes dolog nem volt róla.
Az orvosom meg....elgondolkodtam rajta, hogy lecseréljem. Picit szétszórt és ez nem túl megnyugtató.

Még1szer köszönöm a válaszokat!

A legjobbakat.
több mint 9 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
csak egy kerdes vas bevitellel kapcsolatban.tudom senki sem tavgyogyito...
A lenyeg h 3havi vaskurara fogtak.A beres vitalt szedem ami pont a napi adagot tartalmazza.A leirasban az vsn h boven jo ha vashiany van.(14mg)
Az orvosom aki britt ferrous sulphate 325mgtablettat irt fel.A leiras alapjan boven tullepi a napi ajanlott bevitelt.
Olvasataim szerint a tulzott vasbevitel ugen komoly problemakat okoz.
Kicsit ossze vagyok zavarodva.Kedden megyek vissza orvoshoz mivel a tunetek enyhultek de nem multak el.
vkinek tapasztalata ilyen teren?ZoliMP
sutianap
diverdoc
Így talán nem sikkad el 😊dcsicsak
Ha szájon át adnak vasat nagy bajod nem lehet. Egészében úgy tünik, hogy túl liheged a dolgot, ez a "szívdobogásos" dolog is erre utal sztem.Ferritin, transferrin szinted milyen volt, TVK? Ha tényleg komoly vashiányos anémiád van akkor ne EKG-t csináltass, hanem gastroenterologust keressél! A vashiányos anaemia az tünet, nem betegség, az okot kell keresni. Bár nem tudom életkorod feltételezem fiatal vagy. Legvalószínűbb, hogy vmilyen fokozott terhelés miatt van a vashiányod. (hacsak nem szoptatsz, nem menstruálsz, vagy éppen nem hirtelen növésben vagy) Egyébként ezt tartósan, akár fél évig is szokták kezelni, napi adag 100-200 mg ELEMI vas is lehet, meg nem mindegy, hogy ferri, vagy ferro. Nem nagyon lesz túladagolásod nyugi. Fosol, okádsz, görcsöl a hasad,akkor menj orvoshoz!


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 246 — Cowboys fan
Fél éves a gyerek és nem tervezünk tesót. Nem akarom a legrosszabbat venni, de a csúcskategória is kilőve mert nincs rá szükség. Amit most láttunk az 9-36 kg-ig jó tehát elég sokáig. Köszi a linkeket.

Mondjuk a Fisher Price 3000 autós gyerekülést pont nem találtam egyik listában se.Matthew99
 www.oeamtc.at/portal/fisher-price-fp-3000+2500+1613879
 www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=345&nc=True&info=Fisher+Price+FP3000
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 580 — Invisible man
Gyerekülésben melyik a jó márka? Fisher price milyen?Matthew99
BeSafe, Britax-Römer stb
érdemes utánanézni a neten értékeléseknek, és ezt összevetni azzal, amennyi keretet szánsz rá.slowmotion
Most láttam jó árban FP-t és nem nagyon találtam róla véleményt. A BeSafet tudom hogy jó de szerintem alsó közép kategóriás tökéletesen megfelel nekünk.Matthew99
egyébként milyen kategóriás kell, mekkora gyereknek? mennyi idővel számoltok?
a kezdő gyerekülés - ha csak nem terveztek öt gyereket, szép egyenletesen két évente vállalva egyet - az tulajdonképpen csak bérlés, nyilván az anyagi keret behatárolja a választást, de azért inkább nem érdemes spórolni - végül úgyis el lehet adni az ülést, minimum óvodáskorú gyerekek mellett nincs szükség egy tulajdonképpeni babahordozóra.
ha már nagyobbaknak veszitek, akkor az hosszabb távú kiadás, akár két évig is el tud ülni a gyerek például egy 15-36 kilós ülésben, mire két-három gyerek végigüli, az négy-hat év - ott azért érdemes inkább figyelembe venni az ár-érték arányt.

 gyerekulesszakaruhaz.hu/oamtc-gyerekules-teszt
 gyerekulesszakaruhaz.hu/adac-gyerekules-teszt/

ez két oldal, tele üléstípusokkal, érdemes végigböngészni a minősítéseket.slowmotion
Fél éves a gyerek és nem tervezünk tesót. Nem akarom a legrosszabbat venni, de a csúcskategória is kilőve mert nincs rá szükség. Amit most láttunk az 9-36 kg-ig jó tehát elég sokáig. Köszi a linkeket.

Mondjuk a Fisher Price 3000 autós gyerekülést pont nem találtam egyik listában se.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 246 — Cowboys fan
Gyerekülésben melyik a jó márka? Fisher price milyen?Matthew99
BeSafe, Britax-Römer stb
érdemes utánanézni a neten értékeléseknek, és ezt összevetni azzal, amennyi keretet szánsz rá.slowmotion
Most láttam jó árban FP-t és nem nagyon találtam róla véleményt. A BeSafet tudom hogy jó de szerintem alsó közép kategóriás tökéletesen megfelel nekünk.Matthew99
egyébként milyen kategóriás kell, mekkora gyereknek? mennyi idővel számoltok?
a kezdő gyerekülés - ha csak nem terveztek öt gyereket, szép egyenletesen két évente vállalva egyet - az tulajdonképpen csak bérlés, nyilván az anyagi keret behatárolja a választást, de azért inkább nem érdemes spórolni - végül úgyis el lehet adni az ülést, minimum óvodáskorú gyerekek mellett nincs szükség egy tulajdonképpeni babahordozóra.
ha már nagyobbaknak veszitek, akkor az hosszabb távú kiadás, akár két évig is el tud ülni a gyerek például egy 15-36 kilós ülésben, mire két-három gyerek végigüli, az négy-hat év - ott azért érdemes inkább figyelembe venni az ár-érték arányt.

 gyerekulesszakaruhaz.hu/oamtc-gyerekules-teszt
 gyerekulesszakaruhaz.hu/adac-gyerekules-teszt/

ez két oldal, tele üléstípusokkal, érdemes végigböngészni a minősítéseket.
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 580 — Invisible man
Gyerekülésben melyik a jó márka? Fisher price milyen?Matthew99
BeSafe, Britax-Römer stb
érdemes utánanézni a neten értékeléseknek, és ezt összevetni azzal, amennyi keretet szánsz rá.slowmotion
Most láttam jó árban FP-t és nem nagyon találtam róla véleményt. A BeSafet tudom hogy jó de szerintem alsó közép kategóriás tökéletesen megfelel nekünk.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 246 — Cowboys fan
Gyerekülésben melyik a jó márka? Fisher price milyen?Matthew99
BeSafe, Britax-Römer stb
érdemes utánanézni a neten értékeléseknek, és ezt összevetni azzal, amennyi keretet szánsz rá.
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 580 — Invisible man
Gyerekülésben melyik a jó márka? Fisher price milyen?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
bocsanat,atkozott mobil megorjit.😕ZoliMP
sutianap-al pont egy nyelvet beszéltek. 😉

több mint 9 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Így talán nem sikkad el 😊dcsicsak
'ázzeg, hogy nem jutott eszembe, amikor írtam a válaszom, nagy ötlet pediglen 😊

több mint 9 éve
YoungZeeZee 8 417
bocsanat,atkozott mobil megorjit.😕
több mint 9 éve
YoungZeeZee 8 417
life of zoli,mp

koszi a valaszt es a segitseget


szoval ha jol ertem leget tobb benbe a cucc de rosszabbul is szivodik.
Most vizit utan teljes verkepet neznek megint illetve ekg mar volt .ott semmit nem talaltak.remenykedtek h elkapnak egy nagy szivdobbanast.kovetkezo lepes a verteszszt utan vizit ujra majd a 24oras ekg t javasolt a no h megtudjuk s dolgot.
De pesze az is lehet h csak az agyam szorakozik es/vagy a stressz ami igy jon ki.
volt elozmeny is de ezt nem irtam le.

koszi megegyszer

u.i a tabletta amit felirt kb a 69mg vasat tartalmaz/1db
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 279 — capitaine du château de Vienne 1487
csak egy kerdes vas bevitellel kapcsolatban.tudom senki sem tavgyogyito...
A lenyeg h 3havi vaskurara fogtak.A beres vitalt szedem ami pont a napi adagot tartalmazza.A leirasban az vsn h boven jo ha vashiany van.(14mg)
Az orvosom aki britt ferrous sulphate 325mgtablettat irt fel.A leiras alapjan boven tullepi a napi ajanlott bevitelt.
Olvasataim szerint a tulzott vasbevitel ugen komoly problemakat okoz.
Kicsit ossze vagyok zavarodva.Kedden megyek vissza orvoshoz mivel a tunetek enyhultek de nem multak el.
vkinek tapasztalata ilyen teren?ZoliMP
sutianap
diverdoc
Így talán nem sikkad el 😊dcsicsak
stimmolunk, szóval a vas meg a vasgálic nem ugyan az, a molekulatömegük is más, tehát totálvizmnetes vasgálic 114mg-jára számol 37mg tiszta vasat, mongyuk csak így hasraböki, hogy a britt vasgálic nem lesz ijen pöpec. De mindegy anémiánál simán bevisznek 100mg tiszta vasat mer az ijen vasvegyületek igen szarul hasznosulnak.
Ezekkel jobban jársz:
 kismamadietablog.hu/tablazatok/vastartalmu-etelek-tablazata


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
csak egy kerdes vas bevitellel kapcsolatban.tudom senki sem tavgyogyito...
A lenyeg h 3havi vaskurara fogtak.A beres vitalt szedem ami pont a napi adagot tartalmazza.A leirasban az vsn h boven jo ha vashiany van.(14mg)
Az orvosom aki britt ferrous sulphate 325mgtablettat irt fel.A leiras alapjan boven tullepi a napi ajanlott bevitelt.
Olvasataim szerint a tulzott vasbevitel ugen komoly problemakat okoz.
Kicsit ossze vagyok zavarodva.Kedden megyek vissza orvoshoz mivel a tunetek enyhultek de nem multak el.
vkinek tapasztalata ilyen teren?ZoliMP
sutianap
diverdoc
Így talán nem sikkad el 😊
több mint 9 éve
YoungZeeZee 8 417
Igen.Annak tunik/az is.Vashiany is okozhatja.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Koszonom a valaszodat es ha tobbirk "beesnek" akkor elore is koszonom nekik is.
Ketsegbe esve nem vagyok.Bevallom zavarbaejto az a fajta daralas amit itt vegeznek..x ido alatt mondj el mindent.A masik fele viszont nem kell imadkozni h ha vmi vizsgalat kene.MRI stb..

1honapja szedem a kisebbet a sajatot a magyart lehet emiatt nem tunt el a tunet:
Seta vagy nagyobb lepcsozes eseten egy-egy nagyobb szivdobbanasom van neha nyugalmi allapotban is.illetve voltak/vannak szedules erzet nyugtalansag.
Na the life of Zoli,MPZoliMP
Ez inkább tűnik szívritmusbéli zavarnak, mint vashiánynak....
De én nem vagyok orvos, se hasonló.

több mint 9 éve
YoungZeeZee 8 417
Koszonom a valaszodat es ha tobbirk "beesnek" akkor elore is koszonom nekik is.
Ketsegbe esve nem vagyok.Bevallom zavarbaejto az a fajta daralas amit itt vegeznek..x ido alatt mondj el mindent.A masik fele viszont nem kell imadkozni h ha vmi vizsgalat kene.MRI stb..

1honapja szedem a kisebbet a sajatot a magyart lehet emiatt nem tunt el a tunet:
Seta vagy nagyobb lepcsozes eseten egy-egy nagyobb szivdobbanasom van neha nyugalmi allapotban is.illetve voltak/vannak szedules erzet nyugtalansag.
Na the life of Zoli,MP
több mint 9 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
csak egy kerdes vas bevitellel kapcsolatban.tudom senki sem tavgyogyito...
A lenyeg h 3havi vaskurara fogtak.A beres vitalt szedem ami pont a napi adagot tartalmazza.A leirasban az vsn h boven jo ha vashiany van.(14mg)
Az orvosom aki britt ferrous sulphate 325mgtablettat irt fel.A leiras alapjan boven tullepi a napi ajanlott bevitelt.
Olvasataim szerint a tulzott vasbevitel ugen komoly problemakat okoz.
Kicsit ossze vagyok zavarodva.Kedden megyek vissza orvoshoz mivel a tunetek enyhultek de nem multak el.
vkinek tapasztalata ilyen teren?ZoliMP
- ha ekkora dózist kaptál, akkor valszeg durván vashiányos lehetsz (legalábbis soknak hat az a 325, de legfeljebb majd diverdoc és/vagy sütianap megszakért), de az adagot később szinte tuti csökkenti majd a doki, ahogy javulnak a laboreredményeid.
- a kúra csak egyik fele a bevitel, másik fele a felszívódás, beszéljétek meg miket érdemes enned, hogy ne menjen kárba, ezt kedden majd lehet érdemes lenne átvenni, ha még nem volt róla szó.
- kérdés, hogy mióta szeded a gyógyszert és mik a tüneteid? a vörösvérsejtek termelésének beindulásához kell egy kis idő, sajna nem megy egyik napról a másikra, arról nem is beszélve, hogy az életidejük átlagosan 120 nap, így bizony várnod kell egy jó ideig, mire stramm kis sejtekből fog állni a véred nagy része.
- egyébként meg nyugalom, a vashiány egyáltalán nem vészes, könnyen kezelhető. Ha jönne valami mellékhatás, akkor egy gyors konzultáció a dokival, meg egy kontroll, és megbeszélitek hogyan tovább.

több mint 9 éve
YoungZeeZee 8 417
csak egy kerdes vas bevitellel kapcsolatban.tudom senki sem tavgyogyito...
A lenyeg h 3havi vaskurara fogtak.A beres vitalt szedem ami pont a napi adagot tartalmazza.A leirasban az vsn h boven jo ha vashiany van.(14mg)
Az orvosom aki britt ferrous sulphate 325mgtablettat irt fel.A leiras alapjan boven tullepi a napi ajanlott bevitelt.
Olvasataim szerint a tulzott vasbevitel ugen komoly problemakat okoz.
Kicsit ossze vagyok zavarodva.Kedden megyek vissza orvoshoz mivel a tunetek enyhultek de nem multak el.
vkinek tapasztalata ilyen teren?
több mint 9 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 667
Van valaki, akinek van Spotify adatforgalmi T-s előfizetéshez? Hogyan összehozni az appal, hogy premium legyek? Most tudtam meg, hogy ilyenem is van....Amadeus91
Megoldódott, tárgytalan.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 966 — Undertaker of the Cleveland graveyard
sürgős!
Színonimákról valaki valami angol cikket ami rendesen összegyűjti a fajtáit, jellegzetességeit stb (wikipedia megvolt, de az elég vékony)Drip
nevermind
összehoztam

több mint 9 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 667
Van valaki, akinek van Spotify adatforgalmi T-s előfizetéshez? Hogyan összehozni az appal, hogy premium legyek? Most tudtam meg, hogy ilyenem is van....

criminal lawyer or criminal lawyer?