Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 261 — Beware the Slim Reaper!
ez kétoldalú dolog ám. vannak tantárgyak amik teljesen feleslegesek a későbbiek szempontjából. vagy ha nem is teljesen feleslegesek, de a nagy része sose fog visszaköszönni életedben. namost ezekre minek járj be/tanuld szét magad, amikor bőven van más fontosabb dolog? pl holnap megyek mikroökonómiából, amikor (már ha elvégzem az egyetemet) jogászként aztán nem sok hasznát fogom venni. vagy ha venném is, az első szemeszteres anyagra biztos emlékezni fogok....brk
Nem értek egyet. Szerintem a mikro- és makroökonómia alapjai az általános műveltség részét képezik az én meglátásom szerint. Mikróból pl. a tökéletesen versengő piac, az oligopólium, a monopólium a határhaszon elméletek, makróból a az államadósság, munkanélküliség, GDP, folyó fizetési mérleg fogalmainak és egymásra hatásának ismerete alap, hogy helyesen értelmezhess egy gazdasági, gazdaságpolitikai cikket.
Persze nem a függvények képleteire és alakjára gondolok.
Végzett jogászként, ha valaha gazdasági társaságokat fogsz képviselni, akkor sem árt némi rálátás ezekre a dolgokra.

Persze tudom, hogy egy rendes jogász nem tud törtet törttel osztani, kamatot és egyáltalán százalékot számolni. 😊vadibandi
Nemrég fordult elő velem: a bíróság szerint a 2-12 havi kereset középértéke 6 havi kereset ... 😀


több mint 13 éve
gdovin43 16 — Steelers fan
Valaki nem tudja hol lehet üdülésicsekket pénzre váltani? Lehetőleg valahol pesten 😊gdovin43
ez komoly? sehol nem lehet, max ha te el tudod adni pl. vateránJJ Tiller
1-2 évvel ezelött hallottam olyanról, hogy valaki eladta a keletiben valamelyik pénztárnál, de ez már nincs 😕

több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 662 — no es importante
Valaki nem tudja hol lehet üdülésicsekket pénzre váltani? Lehetőleg valahol pesten 😊gdovin43
ez komoly? sehol nem lehet, max ha te el tudod adni pl. vaterán


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gdovin43 16 — Steelers fan
Valaki nem tudja hol lehet üdülésicsekket pénzre váltani? Lehetőleg valahol pesten 😊

több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 662 — no es importante
de már egy pár éve jó. ha nem jössz ki a föld alól (aka deák téren).gabtsi
hát erről akkor lemaradtam... hol tájékoztat a kedves bkv?JJ Tiller
én úgy emlékszem kiricsi karola telezengte ezzel a híradókat anno, a jegykezelőket is leszerelték. volt ez téma.gabtsi
az oké, hogy leszerelték, de én sokszor láttam ellenőröket közvetlenül a metróknál is a deákon... az átszállójegy változatlanul azt hittem erre van


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
de már egy pár éve jó. ha nem jössz ki a föld alól (aka deák téren).gabtsi
hát erről akkor lemaradtam... hol tájékoztat a kedves bkv?JJ Tiller
én úgy emlékszem kiricsi karola telezengte ezzel a híradókat anno, a jegykezelőket is leszerelték. volt ez téma.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
catattack 3 520
a vonaljegy se jó, átszállójegy kellJJ Tiller
Köszi! Már böngészem a jegytípusokat!

Szerk.: Metróról metróra átszállhatsz a vonaljeggyel, másra nem. Egyéb esetben marad a átszállójegy!
több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 662 — no es importante
de már egy pár éve jó. ha nem jössz ki a föld alól (aka deák téren).gabtsi
hát erről akkor lemaradtam... hol tájékoztat a kedves bkv?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
de már egy pár éve jó. ha nem jössz ki a föld alól (aka deák téren).

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 662 — no es importante
Azt tudom, hogy egy vonaljeggyel átszállhatsz egyik metróról a másikra, de metróról buszra is érvényes az átszállás?catattack
Nem.vadibandi
Sejtettem. 😕
Köszi!catattack
a vonaljegy se jó, átszállójegy kell


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
catattack 3 520
Azt tudom, hogy egy vonaljeggyel átszállhatsz egyik metróról a másikra, de metróról buszra is érvényes az átszállás?catattack
Nem.vadibandi
Sejtettem. 😕
Köszi!
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Azt tudom, hogy egy vonaljeggyel átszállhatsz egyik metróról a másikra, de metróról buszra is érvényes az átszállás?catattack
Nem.




több mint 13 éve
catattack 3 520
Azt tudom, hogy egy vonaljeggyel átszállhatsz egyik metróról a másikra, de metróról buszra is érvényes az átszállás?
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 483 — Sic semper tyrannis!
Én anno szinte minden órára bejártam, mert mindig berakták legkorábbra a gyakszikat, aztán az előadások voltak majd megint gyakszi és így minek menjek haza alapon mindegyiken ott ültem! Egyrészt jó volt, mert nem sok minden maradt ki, másrészt alig kellett pluszban tanulni a vizsgákra!
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Egy alap közgázt szerintem egy kicsit sem baj, ha mindenki tanul. Az pont nem az a tárgy volt, amire azt mondtam, hogy de fölösleges. Deriválni pl. valószínű az életben nem fogok, de arra szükségem lehet, hogy mi a különbség pl. kft és bt között. Szerintem közgazdaságtani dolgokkal az ember nagy könnyen találkozik az életben.
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
ez kétoldalú dolog ám. vannak tantárgyak amik teljesen feleslegesek a későbbiek szempontjából. vagy ha nem is teljesen feleslegesek, de a nagy része sose fog visszaköszönni életedben. namost ezekre minek járj be/tanuld szét magad, amikor bőven van más fontosabb dolog? pl holnap megyek mikroökonómiából, amikor (már ha elvégzem az egyetemet) jogászként aztán nem sok hasznát fogom venni. vagy ha venném is, az első szemeszteres anyagra biztos emlékezni fogok....brk
Nem értek egyet. Szerintem a mikro- és makroökonómia alapjai az általános műveltség részét képezik az én meglátásom szerint. Mikróból pl. a tökéletesen versengő piac, az oligopólium, a monopólium a határhaszon elméletek, makróból a az államadósság, munkanélküliség, GDP, folyó fizetési mérleg fogalmainak és egymásra hatásának ismerete alap, hogy helyesen értelmezhess egy gazdasági, gazdaságpolitikai cikket.
Persze nem a függvények képleteire és alakjára gondolok.
Végzett jogászként, ha valaha gazdasági társaságokat fogsz képviselni, akkor sem árt némi rálátás ezekre a dolgokra.

Persze tudom, hogy egy rendes jogász nem tud törtet törttel osztani, kamatot és egyáltalán százalékot számolni. 😊




több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 662 — no es importante
ez mind rendben is van nem erre gondolok. hanem hogy a későbbi életednek - már ha azzal akarsz foglalkozni ahova jársz - trambulinja kell, hogy legyen az egyetem. elméletileg a "szakma" legjobb szakijai tanítanak, ezekkel lehet értekezni, velük együtt működni gondolkodni. megismered azokat az embereket akikkel később nagy valószínűséggel valamilyen szinten együtt fogsz működni, dolgozni.

ne úgy fogjátok fel az egyetemet/főiskolát, hogy itt tananyagot kell magadba seggelni, hanem megszerezni azokat a kapcsolatokat amivel el tudod kezdeni az életet, majd később tovább fejleszteni. miért ne lehetne, hogy egy tanár, aki lát benned fantáziát ajánl fel neked egy munkát, és nem kell keresgélned hónapokig mint sok idióta.

kibaszott fontos az egyetem, az egész életed arról szól majd h kit ismersz, ki miben tud neked segíteni, ezek nagy részét itt kellene megismerned.

(mondom ezt nem csak neked hanem úgy általában)gabtsi
dolgoztam én már elég helyen ahhoz hogy rájöjjek, nálunk óriási kapcsolati tőkét nem fogsz tudni szerezni, de kétségkívül szépen hangzik amit mondasz
a szakos óráim közül kettő darab olyan tanár van, akinek a szakmában számít valamit a neve (természetesen és teljesen véletlenül pont ezek az érdekesek és hasznosak), a többi tanársegéd, és/vagy épp a jobbik egyik pártkatonája, és én inkább választom az éhhalált, minthogy abba az irányba tendáljak
nem minden iskolában istápolják sikeres cégvezetők a diákokat


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ez mind rendben is van nem erre gondolok. hanem hogy a későbbi életednek - már ha azzal akarsz foglalkozni ahova jársz - trambulinja kell, hogy legyen az egyetem. elméletileg a "szakma" legjobb szakijai tanítanak, ezekkel lehet értekezni, velük együtt működni gondolkodni. megismered azokat az embereket akikkel később nagy valószínűséggel valamilyen szinten együtt fogsz működni, dolgozni.

ne úgy fogjátok fel az egyetemet/főiskolát, hogy itt tananyagot kell magadba seggelni, hanem megszerezni azokat a kapcsolatokat amivel el tudod kezdeni az életet, majd később tovább fejleszteni. miért ne lehetne, hogy egy tanár, aki lát benned fantáziát ajánl fel neked egy munkát, és nem kell keresgélned hónapokig mint sok idióta.

kibaszott fontos az egyetem, az egész életed arról szól majd h kit ismersz, ki miben tud neked segíteni, ezek nagy részét itt kellene megismerned.

(mondom ezt nem csak neked hanem úgy általában)

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 662 — no es importante
de mire nem kell tanulni ? a tudáshoz vagy a jó jegyre ?

nyilván nem mondok nagyot, de kurvára nem érdekel senkit milyen jó jegyed volt ha tudod amit kell. és fordítva. nyilván nem minden tárgyra igaz, de azért a fő sodorvonalra mindenképpen.

aki szerint meg egyetemre nem kell bejárni, az nem is tudom minek iratkozott be.gabtsi
figyelj ma könyvtártan vizsgám volt, ami ugye elméletileg a könyvtáros szak legfontosabb tantárgya... erre berakták péntek délutánra, hogy a kutya se járjon be, és őszintén szólva amúgy se maradtam le semmiről, mert a félév anyaga arról szólt, amit majd a könyvtári gyakorlaton csinálsz -> a 22 tételt egyszer átolvastam, hármas
azokra az órákra, amik tényleg érdekesek és hasznosak (például a weblapszerkesztés, filozófia vagy akár a minorként próbált filmesek) megpróbálok bejárni, de ha olyan helyzetben vagy, hogy közben dolgoznod is kell, mert mondjuk nem kapsz diszgráfiásként meg fszom tudja milyen hátrányos helyzetűként 30-40ezer forint szoctámot, (az ösztöndíj megint felejtős, nálunk a legjobb 5-10% kap valami minimális összeget), olcsó albérletet, stb., akkor kicsit átértékeled a dolgokat...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
ez kétoldalú dolog ám. vannak tantárgyak amik teljesen feleslegesek a későbbiek szempontjából. vagy ha nem is teljesen feleslegesek, de a nagy része sose fog visszaköszönni életedben. namost ezekre minek járj be/tanuld szét magad, amikor bőven van más fontosabb dolog? pl holnap megyek mikroökonómiából, amikor (már ha elvégzem az egyetemet) jogászként aztán nem sok hasznát fogom venni. vagy ha venném is, az első szemeszteres anyagra biztos emlékezni fogok...
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 450
de mire nem kell tanulni ? a tudáshoz vagy a jó jegyre ?

nyilván nem mondok nagyot, de kurvára nem érdekel senkit milyen jó jegyed volt ha tudod amit kell. és fordítva. nyilván nem minden tárgyra igaz, de azért a fő sodorvonalra mindenképpen.

aki szerint meg egyetemre nem kell bejárni, az nem is tudom minek iratkozott be.gabtsi
Nem is kell mindenáron mindent tudni, inkább gyakorlatba kell átültetni jól sztem. Lehet, hogy baromi nagy a tudásod, de ha nem tudod azt alkalmazni, akkor semmit nem ér. Max pár szép jegyet a suliban.
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
de mire nem kell tanulni ? a tudáshoz vagy a jó jegyre ?

nyilván nem mondok nagyot, de kurvára nem érdekel senkit milyen jó jegyed volt ha tudod amit kell. és fordítva. nyilván nem minden tárgyra igaz, de azért a fő sodorvonalra mindenképpen.

aki szerint meg egyetemre nem kell bejárni, az nem is tudom minek iratkozott be.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 662 — no es importante
hát a mai vizsgámon már komolyan én éreztem rosszul magam... vannak szakok, ahol nem kell semmit tanulni, oké, de azért nem kell világgá kürtölni, hogy mekkora királyok vagyunk, jogon vagy mérnöki suliban én sem arcoskodnék ennyire


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ja, mintha a nagy arc mindenre elég lenne.

pont az ilyen ars poetica miatt (is) tiltanám az általános állami finanszírozást a felsőoktatásban.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
A játék úgy működik, hogy órára elvétve jársz be, nem tanulsz vizsgaidőszakban semmit (csak a beadandókat összedobod), és így nyomsz négyes-ötös vizsgákat. A stressz meg a tanulás mindig ront az eredményen.Rajna
vizsgázzatok római jogból így 😀