Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
na, elmarad az olimpia

 www.sbnation.com/2020/3/23/21190677/2020-olympics-tokyo-coronavirus-decision-update-japan-prime-minister
shawnka
Jó keményen beleállt ebbe Dick Pound

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 028 — #NoStress
mindennek, de ennek aztán különösen van köze a politikához...sajnos itthon pláne
döntések születnek vagy éppen nem születnek, de azért az átlagembert itt is foglalkoztatja ezek lehetséges hatása
Klaci79
Óriási különbség van a politika (emberek élete, mindennapjai, rendelkezések, feladatok, személyes felelősség, állami intézkedések, maradjottjon, ne halj éhen, stb.) és a napi- vagy aktuálpolitika (ki mit szavaz meg, mit mondott az egyik fasz, mit mondott a másik, Orbán mit baszott el a múltban, Gyurcsány mit baszott volna el még jobban, migránsok, választások, ki kinek a csókosa, stb.) között.
Szerintem ez csúszik össze, mint mindig.
A politika a túlélésről szól, az aktuálpolitika pedig a szarjankók acsarkodásáról.
Az előbbi létkérdés, az utóbbi pedig felesleges erőforráspazarlás.

több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
kristóf17
Van.
Csomó életviteli és vásárlási tanáccsal segítem a multik között tántorgó NFL rajongó tömegeket.
Bazzani
Addig volt jó, míg ez volt többségben.
Átcsapott a ló túloldalára. Eddig feljöttem nap közben pár percre és legalább kaptam érdemi infókat mindenről, ami a járvánnyal, EÜ-vel, vásárlással stb-vel kapcsolatos. Nyilván nem lehet kizárni a politikát, mert érdekeltek az OT/OV napközbeni dolgai, de most már olyan szinten vagyunk itt is, hogy amiatt megy a fröcsögés, hogy arcát piszkálja a főni, hogy kicsinyeskedés megy, hogy kijelentjük, hogy az időjárás is velük van, nem az emberekkel, hogy legalább addig sem mászkálnak annyian, stb. stb. Komolytalan. 😊

Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
kristóf17
hogy nézne ki a politikamentes vírustopic?
írni kellene recepteket, hogy mi segít a vírus ellen, vagy boldog képeket posztoljunk itthonról a karanténból? nem igazán értem...mindennek, de ennek aztán különösen van köze a politikához...sajnos itthon pláne
döntések születnek vagy éppen nem születnek, de azért az átlagembert itt is foglalkoztatja ezek lehetséges hatása
Klaci79
Fent a válasz.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 028 — #NoStress
Egyébként pedig sztem amúgy is kissé átestél a ló túloldalára, nem lesz itt semmi érdemi változás, ha elül ez az egész, nyilván pár ember élete megváltozik/véget ér, de alapvetően minden és mindenki ugyanolyan lesz, mint előtte
Szesze
Senki és semmi nem lesz ugyanolyan, az én prognózisom merőben más.
De nem most van itt az ideje vélelmeken és prognózisokon vitázni, amikor az alapvetően három szakaszból (egészségügyi, gazdasági, társadalmi) az első szakasz 5 százalékánál tartunk kábé, vagyis kurva kevés az infó egyelőre.

 qubit.hu/2020/03/21/harari-zizek-chomsky-a-legnagyobb-agyak-is-elszalltak-virusugyben

Ők korunk meghatározó "agyalói", és még ők is csak a változások felszínét kapisgálják, pár százalékban trafálgatnak bele ebbe-abba, szerintem.

több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 852
Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
kristóf17
hogy nézne ki a politikamentes vírustopic?
írni kellene recepteket, hogy mi segít a vírus ellen, vagy boldog képeket posztoljunk itthonról a karanténból? nem igazán értem...mindennek, de ennek aztán különösen van köze a politikához...sajnos itthon pláne
döntések születnek vagy éppen nem születnek, de azért az átlagembert itt is foglalkoztatja ezek lehetséges hatása
több mint 4 éve
gaborik San Francisco 49ers 514
ugy hallom a lego meg nagyban dolgozik nyiregyen is. what? 😀
igy nem csoda h cili neni minden megyeben talalt virusost, ha lazan porognek a nelkulozheto nagy letszamu gyarak...

| nincs itt semmi beszoptad |
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
kristóf17
Nincs mese, jöhetnek akkor a csöcsök!
warr_b
Ha politikus meg csöcs, akkor Nicole Minetti, egykori képviselőnő a lombard parlamentből.

empty taxi
Aztán a végén még Kunhalmi Ágikára is ráfanyalodnak a T. topiktársak 😁
warr_b
naaa, maradjunk cico-nál 😀
ha már úgyis hisztizett hogy elmaradnak a fellépései dobjunk össze neki egy kígyóra

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 534 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
kristóf17
Nincs mese, jöhetnek akkor a csöcsök!
warr_b
Ha politikus meg csöcs, akkor Nicole Minetti, egykori képviselőnő a lombard parlamentből.

empty taxi
Aztán a végén még Kunhalmi Ágikára is ráfanyalodnak a T. topiktársak 😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 276 — Lájkold a zsűrit!
Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
kristóf17
Nincs mese, jöhetnek akkor a csöcsök!
warr_b
Ha politikus meg csöcs, akkor Nicole Minetti, egykori képviselőnő a lombard parlamentből.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
kristóf17
Van.
Csomó életviteli és vásárlási tanáccsal segítem a multik között tántorgó NFL rajongó tömegeket.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
na, elmarad az olimpia

 www.sbnation.com/2020/3/23/21190677/2020-olympics-tokyo-coronavirus-decision-update-japan-prime-minister
shawnka
Kanada meg egy másik ország már jelezte hogy leszarják ők nem mennek
és ahogy nézem most se a NOB döntött hanem bele volt kényszerítve
patkány banda az is mint az uefa-fifa

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 254 — Tyrone Creek
na, elmarad az olimpia

 www.sbnation.com/2020/3/23/21190677/2020-olympics-tokyo-coronavirus-decision-update-japan-prime-minister
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
Ismeretlenül is: részvétem...
nagylaza
Nagyon sajnálom, őszinte részvétem Negri!
LoveSobri
köszönöm, de ez most nem erről szól
aki még mondaná annak előre is köszönöm, nem akarok most ezzel foglalkozni

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 733
én erre mondom azt a repülőteres sztorival együtt, hogy akkor már legyünk faszagyerekek, és álljon vissza most minden a régi kerékvágásba, jelen helyzetben semmi értelme nincs otthon üldögélni várva a csodát, míg százak, ezrek közben úgy gondolják, hogy ők érinthetetlenek, úgy is csak "mások" fognak megbetegedni

iszonyat dühös vagyok, a jelenlegi állapotot tartom a lehető legrosszabb megoldásnak annak totális értelmetlensége okán
r.baggio
tegnap reggel meghalt mamám, és lehet nem megyek a temetésre hogy ne tömegközlekedjek
ezek után látni ami ott megy nem kicsit dühít
Negritis
Nagyon sajnálom, őszinte részvétem Negri!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 534 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
kristóf17
Nincs mese, jöhetnek akkor a csöcsök!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Hát, két napja ez a topic is átment politikába 70%-ban. Ennek sem maradt így sok értelme. 😊
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Ismétlés a tudás anyja: ha tényleg március 8-án jött haza "észak-olaszból", akkor még nem kellett kötelező karanténba vonulnia. Csak a teljesség kedvéért, nem védeni akarom. A felelősségét ez nem csökkenti, de jogilag így kissé bonyolultabb a helyzet.
nagylaza
Egy orvosnál legyen ez az ultimate érv, hiszen jogi kötelezettsége még nem volt, igaz az utazását már csak különösen indokolt esetben tehette volna meg - a síelés nem az! - szóval mindent elmond szakmai kompetenciájáról, hogy a diplomáját inkább szerezte az ecserin, mint iskolapadban! A védekezés nevetséges! Ha már mindenképp ki kell állni a káder mellett inkább legyen Soros!
VanillaSky
Egyetértek, hangsúlyozom: nem védem! Én nem vagyok orvos, de már februárban (!) azt mondtam, milyen jó, hogy nem szoktam síelni+nincs befizetett utam Észak-Olaszországba, mert egészen biztos, hogy nem mennék ki. Ő pedig március elején utazott ki.
nagylaza
Síelni.
Egy világkrízis kellős közepén (ami akkor még nem érte el Magyarországot, de már nyilvánvalóan elindult.)
Mert síelni létfontosságú.
Egy rektor-főorvosnak.

Ez a fasz tipikus példája annak, ami a fejlett nyugat legnagyobb problémája a mai napig, hogy nem képesek megfelelően priorizálni.
Ebből fakad az összes túlreagálás és elbagatelizálás.
Ő síelni akar, akkor síel.
És ez még okés is lenne Átlagisztánban. De ez már Extremisztán.

De az ilyen faszfejek a mai napig nem fogják fel, hogy ez a világ már nem az a világ.
Hogy átléptünk egy határvonalat, ahol bármi megváltozhat és meg is változik.
És ami ebben a legszomorúbb, hogy ha egy rektor-főorvos ezt nem látja át, akkor hogy várhatnánk el a nyuggertől, melóstól, naprólnapraélőtől, politikustól, egyetemistától, bárkitől?
A lesújtó válasz a sehogy.
Sobri Jóska
Úgy látom ez az eset nagyon kibillentett, pedig egyébként ebben semmi különös nincs, az orvosok is ugyanolyan emberek, mint a többiek, köztük is vannak hülyék/felelőtlenek/önzők stb, ennek semmi köze ahhoz, hogy mi a foglalkozásuk.
Nyilván szarul néz ki a dolog és remélem felelősségre is vonják emiatt, mert megérdemli, de ettől még semmi nem változott se pro se kontra.
Szesze
Nem változott, csak ez egyfajta lakmusz, ami azt igazolja, amit tudok, csak nem hiszek, hogy még egy ilyen szakmailag képzett, elvileg felelős, vezető beosztású ember sem képes felfogni, hogy ez már nem az, ami eddig volt, ez egy új, sosemvolt világ, és nem tudja fejben meghúzni a határt.
És ez bizony jelzi, hogy tart ameddig tart a krízis egészségügyi része, de az igazán zorall az az lesz, amit a mindennapokban, hétköznapokban maga után hoz, gazdaságilag, társadalmilag, hogy a civilizáció racionálisabb része (a teljes népesség 1-2 százaléka) próbálja az ilyen agyhalottak (98-99 százalék) torkán letuszkolni majd az új valóságot (amiről nem tudható még mi lesz, de bizonyára nem az, ami eddig volt), de azok kézzel lábbal kapálóznak ellene.
És maga a vélhető arány az, ami kurvára "kibillent", elkeserít és felbasz.

A nagymamával elvitázgat az ember, ha nem érti, hogy maradjon otthon és az ő érdeke, mert szereti.
De mennyire fárasztó, energiaigényes és strapás lesz, ha minden felelős gondolkodású emberre jut 100 agyhalott a munkahelyén, magánéletében, hétköznapi interakciói során.
Eddig nem vot olyan krízishelyzet, amit az adott kereteken belül (ha hackeléssel is, de) ne lehetett volna megoldani. Államnak, cégnek, magánembernek. Munkában, üzletben, magánéletben.
Most lett.

Jól látod, nekem ez az eddigi leglehangolóbb, legijesztőbb pillanatkép a víruskrízisben. A politikus hazudik, mismásol, önző, nincs ebben semmi új, vagy szokatlan. Az újságíró szenzációhajhász, a fiatal türelmetlen, mert neki élnie kell, a nyugger magányos, bóklászik, a melós pénzt akar keresni, ezért meggondolatlan, és még sorolhatnám.
Tudjuk, ezekkel kalkulálunk.
Itt közülünk (pedig ez egy vegyes alapvetően gondolkodó, értelmiségi társaság ezerféle preferenciával az élet minden területén) egyetlen ember se gondolta edig se, hogy a hivatalos számok a valós számok, tehát kvázi indifferens volt a gondolataink, tetteink, védekezéseink, elővigyázatosságaink, stb. szempontjából milyen számot mondanak hivatalosan. Tehát ez lényegtelen.
De ha egy rektor-főorvos ugyanolyan faszul önző, mint egy politikus, ugyanolyan hülyén bagatelizáló, mint egy fiatal, ugyanolyan felelőtlen, mint egy nyugger, na az váratlan és abszurd.
És nem igazán növeli a túlélési esélyeinket. Sőt.
Sobri Jóska
Ritka eset, de 100 százalékig osztom, amit a rektorról írsz.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
Olasz adatokat írtatok már ma?
Bazzani
+4790 illetve 602 halott
csipkelli
Ujabb nagyon minimalis csokkenes. Huhh.
Vrij6
 www.worldometers.info/coronavirus/
ha megnézed a francia, német, spanyol, olasz esetek számát akkor most már érződik a "lockdown" hatása
Negritis
Nemetekrol kulon cikkek is voltak a meglepoen alacsony halalozas miatt. Azert fasza lenne ha ugy futnank neki az aprilisnak hogy ezek az orszagok tul vannak a legnehezebb idoszakon...
Vrij6
elvileg 23 kritikus állapotban lévő beteg van a németeknél papíron
gondolom ez lehet az oka
meg kiváncsi lennék hány tesztet csináltak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Teabee Denver Broncos 716
Bocsánat, hogy kiteszem még egyszer, de nyilván nem mindenki olvasta:
A szegedi orvos-rektorhoz: közlése szerint március elején utazott ki síelni Dél-Tirolba (azaz Észak-Olaszországba), és március 8-án jött vissza Mo-ra. Az addig stimmel, hogy az OV-kormány csak napokkal később, március 11-én hirdette ki az országos veszélyhelyzetet. Ekkor rendelték el Olaszországból is a beutazási tilalmat. (A neten annak találtam nyomát, hogy az „operatív törzs” előző nap, március 10-én kérte a külföldről hazatérő magyarokat, hogy vonuljanak önkéntes karanténba.)
Az viszont nem stimmel, hogy üdülése helyszíne nem tartozott a veszélyeztetett területek közé. Lehet, hogy az adott üdülőhelyen nem volt regisztrált beteg, de már februárban arról szóltak a hírek, hogy Észak-Olaszországban terjed a járvány. A külügy már február 23-án(!) azt javasolta az észak-olaszországi utazást tervezőknek, hogy a „ látogatásról csak alapos megfontolás és mérlegelés után döntsenek”.
Kétségkívül nem Dél-Tirol volt a gócpont, de február 25-én(!) már abban a tartományban is találtak fertőzöttet:
 www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/koronavirus-magyarorszag-europa-olaszorszag-iran-del-korea-kina-covid-19.700899.html
Emberünk – akinek orvosként az átlagosnál nyilván nagyobb tudással és felelősséggel kell rendelkeznie – ennek tudatában utazott ki síelni. Aztán hazatérése után ennek tudatában sürgött-forgott a betegei körében.
nagylaza
Bár valóban nem szakmai rendezvnyen volt...
 www.med.u-szeged.hu/download.php?docID=101060
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
én erre mondom azt a repülőteres sztorival együtt, hogy akkor már legyünk faszagyerekek, és álljon vissza most minden a régi kerékvágásba, jelen helyzetben semmi értelme nincs otthon üldögélni várva a csodát, míg százak, ezrek közben úgy gondolják, hogy ők érinthetetlenek, úgy is csak "mások" fognak megbetegedni

iszonyat dühös vagyok, a jelenlegi állapotot tartom a lehető legrosszabb megoldásnak annak totális értelmetlensége okán
r.baggio
tegnap reggel meghalt mamám, és lehet nem megyek a temetésre hogy ne tömegközlekedjek
ezek után látni ami ott megy nem kicsit dühít
Negritis
Ismeretlenül is: részvétem...
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Franciaorszagban elo volt iskolatars szerint ott eleg nagy a kaka, a virus tobbszor is mutalodott mar, es konkretan huszas eveiben jaro elsportolokat is ugyanugy fertoz, illetve elmondasa szerint a 20-30 eveseket is ugyanugy elviszi ez a szar es nem feltetlenul csak a betegeket
Stez
Ilyeneket be se írj mert nem alszok.
Bazzani
az hogy kit fertőz az tiszta, mindenkit
cili néni is megmondta nem válogat

az viszont gáz ha úgy mutál egyet hogy a nem veszélyztetettet is viszi
Negritis
Lehet, hogy ezért nem jelentek meg a legfrissebb franciaországi halálozási adatok? Vagy csak Macronnak még nem volt ideje szignózni?
Mindenesetre holnap beszélek egy francia barátommal, aki ráadásul biológus, szóval ért is a témához egy kicsit.
Addig mindenki nyugodjon meg a picsába és aludjon nyugodtan!
SBL
Ahogy ígértem, megosztom mit mondott a francia ismerősöm az ottani vírus helyzetről.
Mutációról nincs szó, legalább is nem hallott róla, hogy új mutáns vírus jelent volna meg. Nem hullanak nagy tömegben a 20 évesek, de tény, hogy az áldozatok 30-35% 65 év alatti. Hogy mi a korfa azt nem tudta megmondani.
SBL
Köszönjük! Ez is több mint aggasztó...
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 409 — Слава Україні! Героям слава!
Olasz adatokat írtatok már ma?
Bazzani
+4790 illetve 602 halott
csipkelli
Ujabb nagyon minimalis csokkenes. Huhh.
Vrij6
 www.worldometers.info/coronavirus/
ha megnézed a francia, német, spanyol, olasz esetek számát akkor most már érződik a "lockdown" hatása
Negritis
Nemetekrol kulon cikkek is voltak a meglepoen alacsony halalozas miatt. Azert fasza lenne ha ugy futnank neki az aprilisnak hogy ezek az orszagok tul vannak a legnehezebb idoszakon...

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
amúgy ez a kedvencem:
 twitter.com/realDonaldTrump/status/1242092738973249536

ha ez tényleg "china virus" akkor milyen határ kell b+?! egy fal a csendes oceán közepére? 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 189 — The Mathematician
héten USA beelőzi az olaszokat sztem és vele együtt kínát is
Negritis
americaaa fuckyeah
briareos
 twitter.com/realDonaldTrump/status/1242075604952002573

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
héten USA beelőzi az olaszokat sztem és vele együtt kínát is
Negritis
americaaa fuckyeah