Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 027 — I like the Texans, I like who we are
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
Húha már aggódunk is èrted, örülünk hogy jobban vagy 🙂
dande
Én Jóskáért (is) aggódtam, de úgy látom Ő is előkerült 😊
bcsarli
Nekem az is eszembe jutott hogy Ő Völner. Kb akörül tűnt el mikor kirobbant a balhé.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 479 — nabege2@yahoo.com
állítólag Kamu Roland is 2 oltás után van totál kész
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 934
dartsos sporttársamat 41 évesen, alapbetegség nélkül vitte el ez a szar... 😕
kaszo
Részvétem, de az ilyen rövid és lesújtó infókkal az a gond, hogy úgy lenne pontos, hogy "ismert alapbetegség nélkül".

Egy éve még azt mondtam volna, hogy minden ilyen elrettentő infó jó, mert növeli az óvatosságot, az odafigyelést, de mára eljutottam/tunk oda, hogy nincs mitől elrettenni, tele vagyunk oltással, de fullos lezárások, "járványtudat a hétköznapokban" már nincs, mindenki éli az életét, ahogy tudja, ignorálja a "vírusnyomasztást" miközben másfél éve, amikor századennyire nem volt veszélyes meg szar a helyzet mindenki klozettpapírt spájzolt, meg otthonmaradt preventív jelleggel.
Hülyén hangzik, de a NORMÁLIS ÉLET győzött, még ha ennek komoly ára is van és olyan áldozatokkal, veszteséggel is jár, mint a sporttársadé meg még sokezreké, millióké.

A koronavírus halálozási százaléka kábé 3%.
Az eleddig is velünk lévő és teljesen "kommersz" influenzáé meg 0,5-1% nagyjából.
Hajlok arra, hogy bár az egyén szintjén kell az oltás, a higiénia, az odafigyelés, de a társadalom számára úgy fog megoldódni ez a vírus-krízis, hogy valamelyik mutáns oda mutálódik, hogy a halálozási számai lemennek 1 százalék alá, és ezzel a COVID-19 is egy lesz a sok velünk élő és "veszélyes, de nem annyira halálos" vírus közül.
Sobri Jóska
A Covid velünk fog maradni, efelől ne legyenek kétségeink.
Jelenleg a lényeg, hogy lassítsuk a terjedését, gyengítsük amennyire lehet, de ugyanúgy itt fog maradni és mutálódni fog, mint az influenza vírus.

Ha meglenne az átoltottság akkor "egyszerűbben" vagy gyorsabban visszatérhetnénk a normális élethez, de így folyamatos korlátozások kellenek, hogy csökkenteni tudjuk a veszteségeket, legalábbis a "fejlettebb" államok erre törekednek, de ahogy látszik, ott se megy egyszerűen a dolog a sok oltásellenes miatt.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 045 — #NoStress
dartsos sporttársamat 41 évesen, alapbetegség nélkül vitte el ez a szar... 😕
kaszo
Részvétem, de az ilyen rövid és lesújtó infókkal az a gond, hogy úgy lenne pontos, hogy "ismert alapbetegség nélkül".

Egy éve még azt mondtam volna, hogy minden ilyen elrettentő infó jó, mert növeli az óvatosságot, az odafigyelést, de mára eljutottam/tunk oda, hogy nincs mitől elrettenni, tele vagyunk oltással, de fullos lezárások, "járványtudat a hétköznapokban" már nincs, mindenki éli az életét, ahogy tudja, ignorálja a "vírusnyomasztást" miközben másfél éve, amikor századennyire nem volt veszélyes meg szar a helyzet mindenki klozettpapírt spájzolt, meg otthonmaradt preventív jelleggel.
Hülyén hangzik, de a NORMÁLIS ÉLET győzött, még ha ennek komoly ára is van és olyan áldozatokkal, veszteséggel is jár, mint a sporttársadé meg még sokezreké, millióké.

A koronavírus halálozási százaléka kábé 3%.
Az eleddig is velünk lévő és teljesen "kommersz" influenzáé meg 0,5-1% nagyjából.
Hajlok arra, hogy bár az egyén szintjén kell az oltás, a higiénia, az odafigyelés, de a társadalom számára úgy fog megoldódni ez a vírus-krízis, hogy valamelyik mutáns oda mutálódik, hogy a halálozási számai lemennek 1 százalék alá, és ezzel a COVID-19 is egy lesz a sok velünk élő és "veszélyes, de nem annyira halálos" vírus közül.

több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 551 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
Húha már aggódunk is èrted, örülünk hogy jobban vagy 🙂
dande
Én Jóskáért (is) aggódtam, de úgy látom Ő is előkerült 😊

több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 551 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
hát pedig néztem hogy a terület amin dolgozok 1.5x annyi a junior fizetés mint amit én keresek 6 év után szal felemerült hogy kéne 😀
Negritis
De ekkora minta alapján tényleg rizikósnak tűnik 😊

több mint 2 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 168 — Falcons fan
dartsos sporttársamat 41 évesen, alapbetegség nélkül vitte el ez a szar... 😕
több mint 2 éve
rokaur 869
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
Húha már aggódunk is èrted, örülünk hogy jobban vagy 🙂
dande
köszi, de nyugi nem a covid miatt voltam távol, és amúgy sem voltam, csak read onlyban mozogtam.

Barátnőm kb. csütörtöktől vasárnapig lázas volt, nekem meg szombat-vasarnap kapart a torkom és köhögtem, hétfőn emiatt hoztam 2 tesztet, mindkettőnk pozitív. Na azóta mióta megvan a diagnózis az ő láza lement, engem meg a csomag negro kitisztított és kb. semmi tünet. 😀
Mondjuk nem 1000%, mert csak nyálmintát csináltunk(ketten kétfajtát, biztos ami biztos) mivel háziorvosom nincs (illetve van 2 napja xD), így nem küldött el PCR tesztre, én meg azért biztos nem fogok fizetni külön, úgyhogy inkább ülök a seggemen karácsonyig.

A covid tuti nem fog elvinni, de az idegbaj még elvihet a home office miatt 😀.
eaglesmcnabb
Szerintem menj, lehet nem fog a jovoben artani ha tudod bizonyitani h mar atestel. Igy is mar olyan matek megy, hogy akkor 2 vakcina + PCR, meg egy vakcina 2 PCR... siman kinezem, hogy elobb utobb a mindent uto kombinacio az oltas + igazolt ateses lesz 😀
rokaur
Ha letelik a 10 nap elmegyek antitest vizsgálatra mint tesóm múlt héten, csak addig ha nem muszáj nem járkálnék sehova. Tesóm nincs oltva, ezért tanárként nem engedik dolgozni, hiába van védettségije nyárig.
Pedig múlt héten az ellenanyagmérésén 23000-et mutatott a cucc, ami elvileg 0,8 fölött jó. Fun fact hogy szeptember óta kb. minden oltott munkatársa volt legalább 2 hét betegszabin, ő meg 8 éve dolgozik de még egyszer sem. Nem is értem.
eaglesmcnabb
Ne is mond, tudok en is nonszensz torteneteket.. kotelezo lett az oltas egy helyen Szegeden (jan 1-ig kellene felvenni), csavokam meg hajlott is ra, hogy felvegye de december elejen elkapta, mondta, hogy megvarja a 3-4 honapot es beadatja. A vezetoseg az orvostol varja, hogy engedelyezze az meg vakcinanaci aztan azt mondta, hogy a karanten utolso napjan mar lehet vakcinat adni igy nem allit ki semmit ugyhogy csorokam megy fizetetlenre, de elmondasa szerint visszamenni mar nem akar 😊
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
Húha már aggódunk is èrted, örülünk hogy jobban vagy 🙂
dande
köszi, de nyugi nem a covid miatt voltam távol, és amúgy sem voltam, csak read onlyban mozogtam.

Barátnőm kb. csütörtöktől vasárnapig lázas volt, nekem meg szombat-vasarnap kapart a torkom és köhögtem, hétfőn emiatt hoztam 2 tesztet, mindkettőnk pozitív. Na azóta mióta megvan a diagnózis az ő láza lement, engem meg a csomag negro kitisztított és kb. semmi tünet. 😀
Mondjuk nem 1000%, mert csak nyálmintát csináltunk(ketten kétfajtát, biztos ami biztos) mivel háziorvosom nincs (illetve van 2 napja xD), így nem küldött el PCR tesztre, én meg azért biztos nem fogok fizetni külön, úgyhogy inkább ülök a seggemen karácsonyig.

A covid tuti nem fog elvinni, de az idegbaj még elvihet a home office miatt 😀.
eaglesmcnabb
Szerintem menj, lehet nem fog a jovoben artani ha tudod bizonyitani h mar atestel. Igy is mar olyan matek megy, hogy akkor 2 vakcina + PCR, meg egy vakcina 2 PCR... siman kinezem, hogy elobb utobb a mindent uto kombinacio az oltas + igazolt ateses lesz 😀
rokaur
Ha letelik a 10 nap elmegyek antitest vizsgálatra mint tesóm múlt héten, csak addig ha nem muszáj nem járkálnék sehova. Tesóm nincs oltva, ezért tanárként nem engedik dolgozni, hiába van védettségije nyárig.
Pedig múlt héten az ellenanyagmérésén 23000-et mutatott a cucc, ami elvileg 0,8 fölött jó. Fun fact hogy szeptember óta kb. minden oltott munkatársa volt legalább 2 hét betegszabin, ő meg 8 éve dolgozik de még egyszer sem. Nem is értem.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 294 — Cowboys fan
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
hát itt vagy!
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 045 — #NoStress
Szerintetek, frissen elkapva a deltát (?) az omikron ellen bvalamilyen szinten védettek leszünk?
csi77
Valamilyen szinten...
De azt senki se tudja momentán, hogy mi az a szint.
Amióta megjelent ez az új mutáns, azóta mindenfélét lehet róla olvasni, a "még senki se halt bele"-től szuperveszélyesig.
Egyszerűen túl új és kevés a releváns infó.

több mint 2 éve
rokaur 869
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
Húha már aggódunk is èrted, örülünk hogy jobban vagy 🙂
dande
köszi, de nyugi nem a covid miatt voltam távol, és amúgy sem voltam, csak read onlyban mozogtam.

Barátnőm kb. csütörtöktől vasárnapig lázas volt, nekem meg szombat-vasarnap kapart a torkom és köhögtem, hétfőn emiatt hoztam 2 tesztet, mindkettőnk pozitív. Na azóta mióta megvan a diagnózis az ő láza lement, engem meg a csomag negro kitisztított és kb. semmi tünet. 😀
Mondjuk nem 1000%, mert csak nyálmintát csináltunk(ketten kétfajtát, biztos ami biztos) mivel háziorvosom nincs (illetve van 2 napja xD), így nem küldött el PCR tesztre, én meg azért biztos nem fogok fizetni külön, úgyhogy inkább ülök a seggemen karácsonyig.

A covid tuti nem fog elvinni, de az idegbaj még elvihet a home office miatt 😀.
eaglesmcnabb
Szerintem menj, lehet nem fog a jovoben artani ha tudod bizonyitani h mar atestel. Igy is mar olyan matek megy, hogy akkor 2 vakcina + PCR, meg egy vakcina 2 PCR... siman kinezem, hogy elobb utobb a mindent uto kombinacio az oltas + igazolt ateses lesz 😀
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
A covid tuti nem fog elvinni, de az idegbaj még elvihet a home office miatt 😀.
eaglesmcnabb
#SlowMócsa


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
Húha már aggódunk is èrted, örülünk hogy jobban vagy 🙂
dande
köszi, de nyugi nem a covid miatt voltam távol, és amúgy sem voltam, csak read onlyban mozogtam.

Barátnőm kb. csütörtöktől vasárnapig lázas volt, nekem meg szombat-vasarnap kapart a torkom és köhögtem, hétfőn emiatt hoztam 2 tesztet, mindkettőnk pozitív. Na azóta mióta megvan a diagnózis az ő láza lement, engem meg a csomag negro kitisztított és kb. semmi tünet. 😀
Mondjuk nem 1000%, mert csak nyálmintát csináltunk(ketten kétfajtát, biztos ami biztos) mivel háziorvosom nincs (illetve van 2 napja xD), így nem küldött el PCR tesztre, én meg azért biztos nem fogok fizetni külön, úgyhogy inkább ülök a seggemen karácsonyig.

A covid tuti nem fog elvinni, de az idegbaj még elvihet a home office miatt 😀.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 991 — FIRE GM Chris Grier 👞💥🚪
Egy történet a januárra tervezett Jordánia utazásról:
Január közepén terveztünk menni 5 napra. Eddig az volt a szabály hogy az oltottaknak egy 72 óránál nem régebbi PCR teszt kell hogy belépjenek az országba. Az oltatlanoknak pedig érkezéskor is kell egy.
December 12.-vel már az oltottaknak is kell PCR teszt érkezéskor. Amire először csak azért kaptam fel a fejem, hogy újabb 15k az úthoz, aztán realizáltam hogy ha ott lesz pozitív a teszt, akkor 14 nap karantén ott helyben.
Rákérdeztünk a konzulnál ez mivel jár pontosan:
- Ha pozitív a teszted, akkor nincs lehetőséged másikat csináltatni amíg le nem jár a 14 nap (hátha false+ lett)
- 14 nap költsége (3x étkezéssel) 621 000 forint lenne Jordániába.

Ezek után nagyon gyorsan lemondtam az utat, már az is elég nagy kockázat hogy plusz egy hétre kiesek a munkából (elmegy a semmibe még egy hét szabim), akkor még a 621 ezer forintról nem is beszéltünk ami ezért kell fizetni bonuszban. Hiába tudom megtenni hogy előtte végig HO-ban vagyok, és egy nappal előtte teszteltek itthon, én még mindig iszonyatos kockázatot látok benne. Én parázom túl, ti is hasonlóan látjátok? Elég sokan nem is reagáltak rá túracsoportban.
Nomac
Mivel Sobri nagyon eltűnt mostanság, ezért én írom helyette: ilyen időben nem is terveztem volna ilyen utat.
Tényleg ne sértődj meg, de franc akinek eszébe jutna pandémia alatt elutazni. Nagyon nagy rizikó és többlet költséggel járhat. Én nyáron is Horvátországban gondolkodtam, de végül oda sem mentünk el.
NB2
Hat mi is csak nezunk sokszor. Thaifoldnek is kemeny kovetelmenye van, mégis családok, tarsasagok mennek...:
Alapvetoen legyel beoltva (van exemption persze), kell egy pcr teszt indulas elott, egy pcr tesztet vegeznek megerkezeskor, 1 ejszaka karanten egy hotelben (termeszetesen fizetni kell), illetve mindez csucsosodik abban, hogy 50.000 USD (!) medical insurance kell.

Egyelőre csak europaban utazgatunk, az meg egy - egy tesztel meguszhato, nem veszes. Bar, most ismét elkezdtek szigoritgatni, nehany ország azert meg jarhato, ha valaki menne.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 666 — Bears & Illinois fan
 telex.hu/koronavirus/2021/12/16/koronavirus-magyarorszag-jarvany-fertozes-oltas-halalozas-1

Mi ez a lèhaság 🙂?
dande
Közeledik a Karácsony, megpihen a vírus is.
Mikey
Mondjuk saját tapasztalat (sajnos), de a hetekkel ezelőttihez képest harmad-negyedannyain voltak teszteltetni, amikor mi voltunk. Mentős ismerősöm is azt mondta, hogy érezhetően kevesebbet mennek, mint novemberben.

Ez persze lehet véletlen is, de elképzelhető, hogy javulnak a dolgok. Egyelőre.

Szerintetek, frissen elkapva a deltát (?) az omikron ellen valamilyen szinten védettek leszünk?

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 049 — Így remélem megfelelek nektek.....
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
Húha már aggódunk is èrted, örülünk hogy jobban vagy 🙂
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
 telex.hu/koronavirus/2021/12/15/emlekezteto-oltast-javasol-a-janssen-vakcinajabol-az-europai-gyogyszerugynokseg


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 407 — The Mathematician
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀
eaglesmcnabb
hát pedig néztem hogy a terület amin dolgozok 1.5x annyi a junior fizetés mint amit én keresek 6 év után szal felemerült hogy kéne 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 397 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
munkát váltottam és 2. héten beszoptam a koronát, haverom detto, mondjuk ő a 2. napon.
Ne váltsatok munkahelyet!! 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
 telex.hu/koronavirus/2021/12/16/koronavirus-magyarorszag-jarvany-fertozes-oltas-halalozas-1

Mi ez a lèhaság 🙂?
dande
Közeledik a Karácsony, megpihen a vírus is.
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Egy történet a januárra tervezett Jordánia utazásról:
Január közepén terveztünk menni 5 napra. Eddig az volt a szabály hogy az oltottaknak egy 72 óránál nem régebbi PCR teszt kell hogy belépjenek az országba. Az oltatlanoknak pedig érkezéskor is kell egy.
December 12.-vel már az oltottaknak is kell PCR teszt érkezéskor. Amire először csak azért kaptam fel a fejem, hogy újabb 15k az úthoz, aztán realizáltam hogy ha ott lesz pozitív a teszt, akkor 14 nap karantén ott helyben.
Rákérdeztünk a konzulnál ez mivel jár pontosan:
- Ha pozitív a teszted, akkor nincs lehetőséged másikat csináltatni amíg le nem jár a 14 nap (hátha false+ lett)
- 14 nap költsége (3x étkezéssel) 621 000 forint lenne Jordániába.

Ezek után nagyon gyorsan lemondtam az utat, már az is elég nagy kockázat hogy plusz egy hétre kiesek a munkából (elmegy a semmibe még egy hét szabim), akkor még a 621 ezer forintról nem is beszéltünk ami ezért kell fizetni bonuszban. Hiába tudom megtenni hogy előtte végig HO-ban vagyok, és egy nappal előtte teszteltek itthon, én még mindig iszonyatos kockázatot látok benne. Én parázom túl, ti is hasonlóan látjátok? Elég sokan nem is reagáltak rá túracsoportban.
Nomac
Mivel Sobri nagyon eltűnt mostanság, ezért én írom helyette: ilyen időben nem is terveztem volna ilyen utat.
Tényleg ne sértődj meg, de franc akinek eszébe jutna pandémia alatt elutazni. Nagyon nagy rizikó és többlet költséggel járhat. Én nyáron is Horvátországban gondolkodtam, de végül oda sem mentünk el.
NB2
2020-ban, és 2021 elején én is ezt mondtam mint te, de meg kell tanulnunk együtt élni vírussal. El kell fogadni az új szabályokat, és számolni a plusz költségekkel.
Amivel nem számoltam, az hogy jelenleg úgy kezelik az oltottakat mintha nem is kaptam volna semmit, ez az amire nem számítottam.
Nomac
Nincs olyan biztosító, mely vállalja a karantén miatti elszállásolás költségét? jelenleg én is ennek a keresésén vagyok rajta. 😊
kristóf17
Az EUB-nál van egyedül erre opció, 150 ezer forinting. Ami szinte semmi, és nem egy olcsó biztosítás.
Nomac
150k egész jó. Tudsz róla linket? Netrisken én nem találtam.
kristóf17
 www.aegon.hu/media/dokumentumok/utasbiztositas/Vilaglato_djt_1101.pdf

Nem EUB volt, rosszul emlékeztem.
Nomac
Köszönöm!
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 049 — Így remélem megfelelek nektek.....
 telex.hu/koronavirus/2021/12/16/koronavirus-magyarorszag-jarvany-fertozes-oltas-halalozas-1

Mi ez a lèhaság 🙂?

Úgy tűnik valóban itt túl a csúcson, aztán meglátjuk az omikron mennyire üt be ...
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
Egy történet a januárra tervezett Jordánia utazásról:
Január közepén terveztünk menni 5 napra. Eddig az volt a szabály hogy az oltottaknak egy 72 óránál nem régebbi PCR teszt kell hogy belépjenek az országba. Az oltatlanoknak pedig érkezéskor is kell egy.
December 12.-vel már az oltottaknak is kell PCR teszt érkezéskor. Amire először csak azért kaptam fel a fejem, hogy újabb 15k az úthoz, aztán realizáltam hogy ha ott lesz pozitív a teszt, akkor 14 nap karantén ott helyben.
Rákérdeztünk a konzulnál ez mivel jár pontosan:
- Ha pozitív a teszted, akkor nincs lehetőséged másikat csináltatni amíg le nem jár a 14 nap (hátha false+ lett)
- 14 nap költsége (3x étkezéssel) 621 000 forint lenne Jordániába.

Ezek után nagyon gyorsan lemondtam az utat, már az is elég nagy kockázat hogy plusz egy hétre kiesek a munkából (elmegy a semmibe még egy hét szabim), akkor még a 621 ezer forintról nem is beszéltünk ami ezért kell fizetni bonuszban. Hiába tudom megtenni hogy előtte végig HO-ban vagyok, és egy nappal előtte teszteltek itthon, én még mindig iszonyatos kockázatot látok benne. Én parázom túl, ti is hasonlóan látjátok? Elég sokan nem is reagáltak rá túracsoportban.
Nomac
Mivel Sobri nagyon eltűnt mostanság, ezért én írom helyette: ilyen időben nem is terveztem volna ilyen utat.
Tényleg ne sértődj meg, de franc akinek eszébe jutna pandémia alatt elutazni. Nagyon nagy rizikó és többlet költséggel járhat. Én nyáron is Horvátországban gondolkodtam, de végül oda sem mentünk el.
NB2
2020-ban, és 2021 elején én is ezt mondtam mint te, de meg kell tanulnunk együtt élni vírussal. El kell fogadni az új szabályokat, és számolni a plusz költségekkel.
Amivel nem számoltam, az hogy jelenleg úgy kezelik az oltottakat mintha nem is kaptam volna semmit, ez az amire nem számítottam.
Nomac
Nincs olyan biztosító, mely vállalja a karantén miatti elszállásolás költségét? jelenleg én is ennek a keresésén vagyok rajta. 😊
kristóf17
 www.biztositok.hu/hirek/utasbiztositas_a_koronavirus_idejen
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
“ A beszámolók szerint Vida Zoltán heteken át küzdött a betegséggel, amely végül elvitte őt. A betegség előtt állítólag nem hitte, hogy megbetegedhet, mivel jó fizikai állapotban volt még az utóbbi időben is.”

 index.hu/belfold/2021/12/14/vida-zoltan-testepito-koronavirus/
#JC6
Megerősíti az elméletemet, hogy a dopping miatt mennek el az egészségesnek látszó sportolók.
bcsarli
Engem abban erősít meg, hogy aki nem oltatja be magát nagyobb eséllyel belehal a COVIDba, mint aki beoltatja magát.
De hát kinek mi! 😊