Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 456 — je suis poloska

Megmondta a nagyfőnök hogy ott a legnagyobb a fluktuáció, ahol a legtöbb HO van (IT), így semmi nem indokolja hogy több HO legyen.
eaglesmcnabb
mondjuk az IT fluktuáció az folyamatos volt HO-tól függetlenül
Negritis, a vajda
persze, de attól még igazat mondott 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 10 488 — Invisible man
HO/beteg témát itt folytatnám, nem az USA topikban 😊
Saját bőrömön érzem, hogy ez mennyire cég, meló, főnök függő dolog. Én mikor volt lehetőség baromira imádtam. Egyszerűen rohadt jó volt, hogy aludtam hnegyed8-ig, fel keltem melóztam, szólt közben a zene, hatékonyan tudtam csinálni, nem kérdeztek a csajok, vagy szimplán nem beszélgettünk, mikor ebéd volt simán megnéztem egy yt videót aztán délután folyt köv. A probléma az volt, hogy a főnök egy maradi, szarrágó aki úgy gondolta, hogy itt a melóhelyen megvan a technikai feltétel a munkához, az otthonit ő nem finanszírozza. Hát nálunk a csajok ettől kivoltak, mert nekem van szgép asztalom, pc-m, nagy monitorom, laptopom, szóval a melóhoz minden adva volt, de egy nem ilyen beállítottságú nőnek még asztala sem volt. Ami mondjuk röhej, de tényleg 😊 A másik csaj meg utált otthon lenni, mert ő nem biztos magában, akkor nem tud kitől kérdezni, ha elakad. Mintha elérhetetlenek lennénk 😊
A betegség megint egy érdekes szitu. Cége, ember válogatja megint. Az én munkámat nem csinálja meg senki, csak ha nagyon akut, ha beteg vagyok, én szívesen venném, ha úgy vagyok, akkor nem jövök dolgozni, esetleg könnyített munkanapokat tartanék és 2-3 nap alatt azért helyre rázódnék. Azért ha van egy szolid megfázásod, 1-2 óra munka után lehet jólesne ledőlni egy órát. Mégis halad a munkád, de valamennyire gyógyulsz is.
Egyébként tényleg mind a kettőre igaz, hogy rengeteg időt meg lehet spórolni, ha nem mész be melózni. Durva, de akár 1-1 óra oda vissza megmarad és azt akár másra is lehet fordítani.
NB2
a másik topicban már előkerült, de ez főleg multiknál ugye a legtetején dől el
ami szerintem hülyeség, a csoportoknak maguknak kéne megbeszélni és tesztelni hogy mi az ami működik és mi az ami nem
csak hát mikor az amerikaiak szólnak hogy márpedig RTO akkor mindenkinek RTO
más kérdés hogy az RTO ugye sokszor a micromanagementi vágy de legalább annyiszor arról szól hogy az állami adóhivataln szól hogy vállaltad hogy X ember lesz a belvárosban az irodádban, ha nincsenek akkor teljes adózás lesz
és persze vannak szimplán retardált CEO-k akik rühellik a dolgozóikat
Negritis, a vajda
Normális helyen így meg.
Előző cégemnél is volt ahol azt mondták, hogy legalább 3 napot bent kell lenni, mert csak.
Ez egyrészt azért volt, mert az egyik főnök szeretett mikromenedzselni, másik h mutatva legyen miért kellett a nagyobb szoba a csoportnak, harmadrészt, hogy ne legyenek egyedül 😀
A másik részlegen meg 2hetente egyszer mentek be többnyire, miközben ugyanakkora helyet foglaltak mint "mi".
És hát ugye ott volt az is, hogy Covid előtt lett kibővítve és felújítva az iroda és hát nehogy ne legyen már használva. Viszont olyan ügyesen lett megoldva, hogy ha mindenki bent lenne, akkor nem lenne elég hely mindenkinek. De így is vannak olyan irodák amik full üresek, max egyszer-egyszer láttam egy embert egy 6-8 fős szobában.

Ez kicsit jó lenyomata annak is, hogy a vezetők nem képesek megbízni a dolgozóikban illetve ha ők szeretnének valamit, akkor azonnal rendelkezésre kell állnod. Nem mintha nem tudnád amúgy is megtenni, dehát számukra a személyes jelenlét érzékeltetése és a benyomáskeltés nagyon fontos.
Lúdas Solymi
Nálunk is az a duma, hogy a főnök tudjon ellenőrizni azért nincs HO. Az én főnököm van, hogy két hétig nincs bent mert kötetlen munkarendben van. Ha meg bent is van és bejön az irodába azt teszek ki a monitorra amit akarok. Nem is értem ezt az egészet, amíg el van végezve a munka nem mindegy merre vagyok?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 022 — The Mathematician

Megmondta a nagyfőnök hogy ott a legnagyobb a fluktuáció, ahol a legtöbb HO van (IT), így semmi nem indokolja hogy több HO legyen.
eaglesmcnabb
mondjuk az IT fluktuáció az folyamatos volt HO-tól függetlenül

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 456 — je suis poloska
HO/beteg témát itt folytatnám, nem az USA topikban 😊
Saját bőrömön érzem, hogy ez mennyire cég, meló, főnök függő dolog. Én mikor volt lehetőség baromira imádtam. Egyszerűen rohadt jó volt, hogy aludtam hnegyed8-ig, fel keltem melóztam, szólt közben a zene, hatékonyan tudtam csinálni, nem kérdeztek a csajok, vagy szimplán nem beszélgettünk, mikor ebéd volt simán megnéztem egy yt videót aztán délután folyt köv. A probléma az volt, hogy a főnök egy maradi, szarrágó aki úgy gondolta, hogy itt a melóhelyen megvan a technikai feltétel a munkához, az otthonit ő nem finanszírozza. Hát nálunk a csajok ettől kivoltak, mert nekem van szgép asztalom, pc-m, nagy monitorom, laptopom, szóval a melóhoz minden adva volt, de egy nem ilyen beállítottságú nőnek még asztala sem volt. Ami mondjuk röhej, de tényleg 😊 A másik csaj meg utált otthon lenni, mert ő nem biztos magában, akkor nem tud kitől kérdezni, ha elakad. Mintha elérhetetlenek lennénk 😊
A betegség megint egy érdekes szitu. Cége, ember válogatja megint. Az én munkámat nem csinálja meg senki, csak ha nagyon akut, ha beteg vagyok, én szívesen venném, ha úgy vagyok, akkor nem jövök dolgozni, esetleg könnyített munkanapokat tartanék és 2-3 nap alatt azért helyre rázódnék. Azért ha van egy szolid megfázásod, 1-2 óra munka után lehet jólesne ledőlni egy órát. Mégis halad a munkád, de valamennyire gyógyulsz is.
Egyébként tényleg mind a kettőre igaz, hogy rengeteg időt meg lehet spórolni, ha nem mész be melózni. Durva, de akár 1-1 óra oda vissza megmarad és azt akár másra is lehet fordítani.
NB2
a másik topicban már előkerült, de ez főleg multiknál ugye a legtetején dől el
ami szerintem hülyeség, a csoportoknak maguknak kéne megbeszélni és tesztelni hogy mi az ami működik és mi az ami nem
csak hát mikor az amerikaiak szólnak hogy márpedig RTO akkor mindenkinek RTO
más kérdés hogy az RTO ugye sokszor a micromanagementi vágy de legalább annyiszor arról szól hogy az állami adóhivataln szól hogy vállaltad hogy X ember lesz a belvárosban az irodádban, ha nincsenek akkor teljes adózás lesz
és persze vannak szimplán retardált CEO-k akik rühellik a dolgozóikat
Negritis, a vajda
Normális helyen így meg.
Előző cégemnél is volt ahol azt mondták, hogy legalább 3 napot bent kell lenni, mert csak.
Ez egyrészt azért volt, mert az egyik főnök szeretett mikromenedzselni, másik h mutatva legyen miért kellett a nagyobb szoba a csoportnak, harmadrészt, hogy ne legyenek egyedül 😀
A másik részlegen meg 2hetente egyszer mentek be többnyire, miközben ugyanakkora helyet foglaltak mint "mi".
És hát ugye ott volt az is, hogy Covid előtt lett kibővítve és felújítva az iroda és hát nehogy ne legyen már használva. Viszont olyan ügyesen lett megoldva, hogy ha mindenki bent lenne, akkor nem lenne elég hely mindenkinek. De így is vannak olyan irodák amik full üresek, max egyszer-egyszer láttam egy embert egy 6-8 fős szobában.

Ez kicsit jó lenyomata annak is, hogy a vezetők nem képesek megbízni a dolgozóikban illetve ha ők szeretnének valamit, akkor azonnal rendelkezésre kell állnod. Nem mintha nem tudnád amúgy is megtenni, dehát számukra a személyes jelenlét érzékeltetése és a benyomáskeltés nagyon fontos.
Lúdas Solymi
Nekünk 50%-os HO van, és minden kollega kicentizi, nehogy 1 nappal is többet jöjjön mint az 50%, mert neki az jár, csak én vagyok a hülye aki 5/4 nap kel 5-kor. 😀 Egyszerűen nem haladok úgy otthon, mint itt bent 3 monitorral, ha sok a melóm, nincs az az Isten hogy otthonról dolgozzak. De még így is állandóan sírnak hogy miért nincs full home office, mert sokat kell utazni. Meg mindenki jön azzal hogy ők otthonról sokkal többet dolgoznak, de ha rájuk írsz teamsen akkor basznak válaszolni fél órán belül, mert mindegyik narancssárga állandóan 😀

Megmondta a nagyfőnök hogy ott a legnagyobb a fluktuáció, ahol a legtöbb HO van (IT), így semmi nem indokolja hogy több HO legyen.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 30 404 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
HO/beteg témát itt folytatnám, nem az USA topikban 😊
Saját bőrömön érzem, hogy ez mennyire cég, meló, főnök függő dolog. Én mikor volt lehetőség baromira imádtam. Egyszerűen rohadt jó volt, hogy aludtam hnegyed8-ig, fel keltem melóztam, szólt közben a zene, hatékonyan tudtam csinálni, nem kérdeztek a csajok, vagy szimplán nem beszélgettünk, mikor ebéd volt simán megnéztem egy yt videót aztán délután folyt köv. A probléma az volt, hogy a főnök egy maradi, szarrágó aki úgy gondolta, hogy itt a melóhelyen megvan a technikai feltétel a munkához, az otthonit ő nem finanszírozza. Hát nálunk a csajok ettől kivoltak, mert nekem van szgép asztalom, pc-m, nagy monitorom, laptopom, szóval a melóhoz minden adva volt, de egy nem ilyen beállítottságú nőnek még asztala sem volt. Ami mondjuk röhej, de tényleg 😊 A másik csaj meg utált otthon lenni, mert ő nem biztos magában, akkor nem tud kitől kérdezni, ha elakad. Mintha elérhetetlenek lennénk 😊
A betegség megint egy érdekes szitu. Cége, ember válogatja megint. Az én munkámat nem csinálja meg senki, csak ha nagyon akut, ha beteg vagyok, én szívesen venném, ha úgy vagyok, akkor nem jövök dolgozni, esetleg könnyített munkanapokat tartanék és 2-3 nap alatt azért helyre rázódnék. Azért ha van egy szolid megfázásod, 1-2 óra munka után lehet jólesne ledőlni egy órát. Mégis halad a munkád, de valamennyire gyógyulsz is.
Egyébként tényleg mind a kettőre igaz, hogy rengeteg időt meg lehet spórolni, ha nem mész be melózni. Durva, de akár 1-1 óra oda vissza megmarad és azt akár másra is lehet fordítani.
NB2
a másik topicban már előkerült, de ez főleg multiknál ugye a legtetején dől el
ami szerintem hülyeség, a csoportoknak maguknak kéne megbeszélni és tesztelni hogy mi az ami működik és mi az ami nem
csak hát mikor az amerikaiak szólnak hogy márpedig RTO akkor mindenkinek RTO
más kérdés hogy az RTO ugye sokszor a micromanagementi vágy de legalább annyiszor arról szól hogy az állami adóhivataln szól hogy vállaltad hogy X ember lesz a belvárosban az irodádban, ha nincsenek akkor teljes adózás lesz
és persze vannak szimplán retardált CEO-k akik rühellik a dolgozóikat
Negritis, a vajda
Normális helyen így meg.
Előző cégemnél is volt ahol azt mondták, hogy legalább 3 napot bent kell lenni, mert csak.
Ez egyrészt azért volt, mert az egyik főnök szeretett mikromenedzselni, másik h mutatva legyen miért kellett a nagyobb szoba a csoportnak, harmadrészt, hogy ne legyenek egyedül 😀
A másik részlegen meg 2hetente egyszer mentek be többnyire, miközben ugyanakkora helyet foglaltak mint "mi".
És hát ugye ott volt az is, hogy Covid előtt lett kibővítve és felújítva az iroda és hát nehogy ne legyen már használva. Viszont olyan ügyesen lett megoldva, hogy ha mindenki bent lenne, akkor nem lenne elég hely mindenkinek. De így is vannak olyan irodák amik full üresek, max egyszer-egyszer láttam egy embert egy 6-8 fős szobában.

Ez kicsit jó lenyomata annak is, hogy a vezetők nem képesek megbízni a dolgozóikban illetve ha ők szeretnének valamit, akkor azonnal rendelkezésre kell állnod. Nem mintha nem tudnád amúgy is megtenni, dehát számukra a személyes jelenlét érzékeltetése és a benyomáskeltés nagyon fontos.
Lúdas Solymi
Nem tudtam hogy ugyanott dolgozunk 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 516
HO/beteg témát itt folytatnám, nem az USA topikban 😊
Saját bőrömön érzem, hogy ez mennyire cég, meló, főnök függő dolog. Én mikor volt lehetőség baromira imádtam. Egyszerűen rohadt jó volt, hogy aludtam hnegyed8-ig, fel keltem melóztam, szólt közben a zene, hatékonyan tudtam csinálni, nem kérdeztek a csajok, vagy szimplán nem beszélgettünk, mikor ebéd volt simán megnéztem egy yt videót aztán délután folyt köv. A probléma az volt, hogy a főnök egy maradi, szarrágó aki úgy gondolta, hogy itt a melóhelyen megvan a technikai feltétel a munkához, az otthonit ő nem finanszírozza. Hát nálunk a csajok ettől kivoltak, mert nekem van szgép asztalom, pc-m, nagy monitorom, laptopom, szóval a melóhoz minden adva volt, de egy nem ilyen beállítottságú nőnek még asztala sem volt. Ami mondjuk röhej, de tényleg 😊 A másik csaj meg utált otthon lenni, mert ő nem biztos magában, akkor nem tud kitől kérdezni, ha elakad. Mintha elérhetetlenek lennénk 😊
A betegség megint egy érdekes szitu. Cége, ember válogatja megint. Az én munkámat nem csinálja meg senki, csak ha nagyon akut, ha beteg vagyok, én szívesen venném, ha úgy vagyok, akkor nem jövök dolgozni, esetleg könnyített munkanapokat tartanék és 2-3 nap alatt azért helyre rázódnék. Azért ha van egy szolid megfázásod, 1-2 óra munka után lehet jólesne ledőlni egy órát. Mégis halad a munkád, de valamennyire gyógyulsz is.
Egyébként tényleg mind a kettőre igaz, hogy rengeteg időt meg lehet spórolni, ha nem mész be melózni. Durva, de akár 1-1 óra oda vissza megmarad és azt akár másra is lehet fordítani.
NB2
a másik topicban már előkerült, de ez főleg multiknál ugye a legtetején dől el
ami szerintem hülyeség, a csoportoknak maguknak kéne megbeszélni és tesztelni hogy mi az ami működik és mi az ami nem
csak hát mikor az amerikaiak szólnak hogy márpedig RTO akkor mindenkinek RTO
más kérdés hogy az RTO ugye sokszor a micromanagementi vágy de legalább annyiszor arról szól hogy az állami adóhivataln szól hogy vállaltad hogy X ember lesz a belvárosban az irodádban, ha nincsenek akkor teljes adózás lesz
és persze vannak szimplán retardált CEO-k akik rühellik a dolgozóikat
Negritis, a vajda
Normális helyen így meg.
Előző cégemnél is volt ahol azt mondták, hogy legalább 3 napot bent kell lenni, mert csak.
Ez egyrészt azért volt, mert az egyik főnök szeretett mikromenedzselni, másik h mutatva legyen miért kellett a nagyobb szoba a csoportnak, harmadrészt, hogy ne legyenek egyedül 😀
A másik részlegen meg 2hetente egyszer mentek be többnyire, miközben ugyanakkora helyet foglaltak mint "mi".
És hát ugye ott volt az is, hogy Covid előtt lett kibővítve és felújítva az iroda és hát nehogy ne legyen már használva. Viszont olyan ügyesen lett megoldva, hogy ha mindenki bent lenne, akkor nem lenne elég hely mindenkinek. De így is vannak olyan irodák amik full üresek, max egyszer-egyszer láttam egy embert egy 6-8 fős szobában.

Ez kicsit jó lenyomata annak is, hogy a vezetők nem képesek megbízni a dolgozóikban illetve ha ők szeretnének valamit, akkor azonnal rendelkezésre kell állnod. Nem mintha nem tudnád amúgy is megtenni, dehát számukra a személyes jelenlét érzékeltetése és a benyomáskeltés nagyon fontos.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 022 — The Mathematician
HO/beteg témát itt folytatnám, nem az USA topikban 😊
Saját bőrömön érzem, hogy ez mennyire cég, meló, főnök függő dolog. Én mikor volt lehetőség baromira imádtam. Egyszerűen rohadt jó volt, hogy aludtam hnegyed8-ig, fel keltem melóztam, szólt közben a zene, hatékonyan tudtam csinálni, nem kérdeztek a csajok, vagy szimplán nem beszélgettünk, mikor ebéd volt simán megnéztem egy yt videót aztán délután folyt köv. A probléma az volt, hogy a főnök egy maradi, szarrágó aki úgy gondolta, hogy itt a melóhelyen megvan a technikai feltétel a munkához, az otthonit ő nem finanszírozza. Hát nálunk a csajok ettől kivoltak, mert nekem van szgép asztalom, pc-m, nagy monitorom, laptopom, szóval a melóhoz minden adva volt, de egy nem ilyen beállítottságú nőnek még asztala sem volt. Ami mondjuk röhej, de tényleg 😊 A másik csaj meg utált otthon lenni, mert ő nem biztos magában, akkor nem tud kitől kérdezni, ha elakad. Mintha elérhetetlenek lennénk 😊
A betegség megint egy érdekes szitu. Cége, ember válogatja megint. Az én munkámat nem csinálja meg senki, csak ha nagyon akut, ha beteg vagyok, én szívesen venném, ha úgy vagyok, akkor nem jövök dolgozni, esetleg könnyített munkanapokat tartanék és 2-3 nap alatt azért helyre rázódnék. Azért ha van egy szolid megfázásod, 1-2 óra munka után lehet jólesne ledőlni egy órát. Mégis halad a munkád, de valamennyire gyógyulsz is.
Egyébként tényleg mind a kettőre igaz, hogy rengeteg időt meg lehet spórolni, ha nem mész be melózni. Durva, de akár 1-1 óra oda vissza megmarad és azt akár másra is lehet fordítani.
NB2
a másik topicban már előkerült, de ez főleg multiknál ugye a legtetején dől el
ami szerintem hülyeség, a csoportoknak maguknak kéne megbeszélni és tesztelni hogy mi az ami működik és mi az ami nem
csak hát mikor az amerikaiak szólnak hogy márpedig RTO akkor mindenkinek RTO
más kérdés hogy az RTO ugye sokszor a micromanagementi vágy de legalább annyiszor arról szól hogy az állami adóhivataln szól hogy vállaltad hogy X ember lesz a belvárosban az irodádban, ha nincsenek akkor teljes adózás lesz
és persze vannak szimplán retardált CEO-k akik rühellik a dolgozóikat

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 057 — nabege2@yahoo.com
HO/beteg témát itt folytatnám, nem az USA topikban 😊
Saját bőrömön érzem, hogy ez mennyire cég, meló, főnök függő dolog. Én mikor volt lehetőség baromira imádtam. Egyszerűen rohadt jó volt, hogy aludtam hnegyed8-ig, fel keltem melóztam, szólt közben a zene, hatékonyan tudtam csinálni, nem kérdeztek a csajok, vagy szimplán nem beszélgettünk, mikor ebéd volt simán megnéztem egy yt videót aztán délután folyt köv. A probléma az volt, hogy a főnök egy maradi, szarrágó aki úgy gondolta, hogy itt a melóhelyen megvan a technikai feltétel a munkához, az otthonit ő nem finanszírozza. Hát nálunk a csajok ettől kivoltak, mert nekem van szgép asztalom, pc-m, nagy monitorom, laptopom, szóval a melóhoz minden adva volt, de egy nem ilyen beállítottságú nőnek még asztala sem volt. Ami mondjuk röhej, de tényleg 😊 A másik csaj meg utált otthon lenni, mert ő nem biztos magában, akkor nem tud kitől kérdezni, ha elakad. Mintha elérhetetlenek lennénk 😊
A betegség megint egy érdekes szitu. Cége, ember válogatja megint. Az én munkámat nem csinálja meg senki, csak ha nagyon akut, ha beteg vagyok, én szívesen venném, ha úgy vagyok, akkor nem jövök dolgozni, esetleg könnyített munkanapokat tartanék és 2-3 nap alatt azért helyre rázódnék. Azért ha van egy szolid megfázásod, 1-2 óra munka után lehet jólesne ledőlni egy órát. Mégis halad a munkád, de valamennyire gyógyulsz is.
Egyébként tényleg mind a kettőre igaz, hogy rengeteg időt meg lehet spórolni, ha nem mész be melózni. Durva, de akár 1-1 óra oda vissza megmarad és azt akár másra is lehet fordítani.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 831 — beers & Packers
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
Én most egy elég kicsi, pár száz fős zsákfaluban lakom, félig az erdőben. Nekem részben praktikus, mert erdőgazdálkodásból élek, kb helyben dolgozom. Viszont itt semmi nincs. Ténylegesen semmi, bármit akarsz intézni, vagy venni, orvoshoz menni, vagy akár csak beülni egy kávéra, autóba kell ülnöd, és elmenni a legközelebbi városba, vagy nagyobb településre.
Sokan csak azt látják ebben, hogy jaj de szép helyen laksz, teljesen a természetben, milyen békés, nyugodt, és milyen olcsó az ingatlan.... stb

A covid előtt 35 üres ház volt a faluban, most 2-3. Rengetegen költöztek ide, nagyrészt fiatalok. Pont tegnapelőtt beszéltem az egyik frissen ideköltözött házaspárral 29-30 évesek. Az a legnagyobb bajuk, amit egyébként előre lehetett tudni, hogy itt semmi nincs. Muszáj két autót fenntartaniuk, mert a férj hajnalban elmegy a kis furgonjával dolgozni, és attól kezdve a feleség gyakorlatilag nem tud mozdulni, mert tömegközlekedés az a vidéken szokásos nagyjából semmi.

Nem számoltak azzal, hogy ha idejönnek, majd két autót kell tartaniuk, nem számoltak azzal, hogy gyakorlatilag mindenért be kell menni Bonyhádra, nem számoltak azzal, hogy ha bármilyen iparost kell hívni, az nem helyben van, gyerekorvos csak a szomszéd településen, iskola szintén, stb...

És akik korábban egy nagyobb városban éltek, ahol van értelmezhető tömegközlekedés, és minden elérhető helyben, azok megdöbbennek azon, hogy egy ilyen kis helyen mennyit kell költened a közlekedésre, mert egy erdei sétán kívül bármit akarsz csinálni, azt csak valahol máshol tudod megtenni.

És akkor még ráadásnak ott a kakas 😊

Persze ez nem agglomeráció, ez egész más, de csalóka ez a nagy nyugalom, meg természeti környezet, ami itt van mert ezért így vagy úgy, de fizetni kell.
Jan
Fel nem fogom, hogy ezekkel a tényezőkkel miért nem kalkulál valaki. Amikor parasztházat vettünk (nyaralónak), akkor is megnéztük, hogy milyen sűrűn és este meddig járnak a buszok, hova lehet eljutni, milyen boltok (és persze: kocsmák) vannak a faluban stb. És igen, azt is igyekeztünk előzőleg feltérképezni, milyen a felhozatal mesteremberekből.
A közlekedés és a környék ellátottsága még Bp-en is szempont volt, amikor lakást cseréltünk. Ne kelljen sokat gyalogolni a napi bevásárláshoz például. Mindenre úgysem lehet felkészülni, elkerülhetetlenül érik váratlan meglepetések az embert, de ez alap. Legalábbis annak gondolnám.
nagylaza, főpohárnok
én az egész nyekergést nem értem,

mongyuk 1M per négyzetméter ingatlanáraknál, mongyuk nem duplakonfortos - nem rax mégegy budit - akkor egy Suzuki Kamurajjal árastul benzinestül szervizestül kidob 20 évet

mirő nyekergünk?

megnéztem a füredi ingatlanárakat, csak a telekár különbözetből (15 éve) felhúztuk a házat meg lett két kocsi, azt jetta mindegy, hogy füred-külsőről másfélóránként jön a hejijárat mer beülsz mész 3 percet, émmeg 10et, nagy etvasz
sutianap
akkor se javítana a komfortérzetem, hogy kocsiba kell ülnöm, ha véletlenül elfelejtettem 10 deka vajat venni
nagylaza, főpohárnok
ezt ösmeröm, azok aki éhenhaltak a boltajtó előtt húsvéthétfőn..

más, tudod más meg szeret ótózni, hameg már annyit laktam lakótelepen, idősb koromra jobbanesik a pihentető szociopátia, aszt ha nincs vaj ottbaszódjon meg
sutianap
Tőlem aztán szeressél. Te dolgod.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
Én most egy elég kicsi, pár száz fős zsákfaluban lakom, félig az erdőben. Nekem részben praktikus, mert erdőgazdálkodásból élek, kb helyben dolgozom. Viszont itt semmi nincs. Ténylegesen semmi, bármit akarsz intézni, vagy venni, orvoshoz menni, vagy akár csak beülni egy kávéra, autóba kell ülnöd, és elmenni a legközelebbi városba, vagy nagyobb településre.
Sokan csak azt látják ebben, hogy jaj de szép helyen laksz, teljesen a természetben, milyen békés, nyugodt, és milyen olcsó az ingatlan.... stb

A covid előtt 35 üres ház volt a faluban, most 2-3. Rengetegen költöztek ide, nagyrészt fiatalok. Pont tegnapelőtt beszéltem az egyik frissen ideköltözött házaspárral 29-30 évesek. Az a legnagyobb bajuk, amit egyébként előre lehetett tudni, hogy itt semmi nincs. Muszáj két autót fenntartaniuk, mert a férj hajnalban elmegy a kis furgonjával dolgozni, és attól kezdve a feleség gyakorlatilag nem tud mozdulni, mert tömegközlekedés az a vidéken szokásos nagyjából semmi.

Nem számoltak azzal, hogy ha idejönnek, majd két autót kell tartaniuk, nem számoltak azzal, hogy gyakorlatilag mindenért be kell menni Bonyhádra, nem számoltak azzal, hogy ha bármilyen iparost kell hívni, az nem helyben van, gyerekorvos csak a szomszéd településen, iskola szintén, stb...

És akik korábban egy nagyobb városban éltek, ahol van értelmezhető tömegközlekedés, és minden elérhető helyben, azok megdöbbennek azon, hogy egy ilyen kis helyen mennyit kell költened a közlekedésre, mert egy erdei sétán kívül bármit akarsz csinálni, azt csak valahol máshol tudod megtenni.

És akkor még ráadásnak ott a kakas 😊

Persze ez nem agglomeráció, ez egész más, de csalóka ez a nagy nyugalom, meg természeti környezet, ami itt van mert ezért így vagy úgy, de fizetni kell.
Jan
Fel nem fogom, hogy ezekkel a tényezőkkel miért nem kalkulál valaki. Amikor parasztházat vettünk (nyaralónak), akkor is megnéztük, hogy milyen sűrűn és este meddig járnak a buszok, hova lehet eljutni, milyen boltok (és persze: kocsmák) vannak a faluban stb. És igen, azt is igyekeztünk előzőleg feltérképezni, milyen a felhozatal mesteremberekből.
A közlekedés és a környék ellátottsága még Bp-en is szempont volt, amikor lakást cseréltünk. Ne kelljen sokat gyalogolni a napi bevásárláshoz például. Mindenre úgysem lehet felkészülni, elkerülhetetlenül érik váratlan meglepetések az embert, de ez alap. Legalábbis annak gondolnám.
nagylaza, főpohárnok
én az egész nyekergést nem értem,

mongyuk 1M per négyzetméter ingatlanáraknál, mongyuk nem duplakonfortos - nem rax mégegy budit - akkor egy Suzuki Kamurajjal árastul benzinestül szervizestül kidob 20 évet

mirő nyekergünk?

megnéztem a füredi ingatlanárakat, csak a telekár különbözetből (15 éve) felhúztuk a házat meg lett két kocsi, azt jetta mindegy, hogy füred-külsőről másfélóránként jön a hejijárat mer beülsz mész 3 percet, émmeg 10et, nagy etvasz
sutianap
akkor se javítana a komfortérzetem, hogy kocsiba kell ülnöm, ha véletlenül elfelejtettem 10 deka vajat venni
nagylaza, főpohárnok
ezt ösmeröm, azok aki éhenhaltak a boltajtó előtt húsvéthétfőn..

más, tudod más meg szeret ótózni, hameg már annyit laktam lakótelepen, idősb koromra jobbanesik a pihentető szociopátia, aszt ha nincs vaj ottbaszódjon meg


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 831 — beers & Packers
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
Én most egy elég kicsi, pár száz fős zsákfaluban lakom, félig az erdőben. Nekem részben praktikus, mert erdőgazdálkodásból élek, kb helyben dolgozom. Viszont itt semmi nincs. Ténylegesen semmi, bármit akarsz intézni, vagy venni, orvoshoz menni, vagy akár csak beülni egy kávéra, autóba kell ülnöd, és elmenni a legközelebbi városba, vagy nagyobb településre.
Sokan csak azt látják ebben, hogy jaj de szép helyen laksz, teljesen a természetben, milyen békés, nyugodt, és milyen olcsó az ingatlan.... stb

A covid előtt 35 üres ház volt a faluban, most 2-3. Rengetegen költöztek ide, nagyrészt fiatalok. Pont tegnapelőtt beszéltem az egyik frissen ideköltözött házaspárral 29-30 évesek. Az a legnagyobb bajuk, amit egyébként előre lehetett tudni, hogy itt semmi nincs. Muszáj két autót fenntartaniuk, mert a férj hajnalban elmegy a kis furgonjával dolgozni, és attól kezdve a feleség gyakorlatilag nem tud mozdulni, mert tömegközlekedés az a vidéken szokásos nagyjából semmi.

Nem számoltak azzal, hogy ha idejönnek, majd két autót kell tartaniuk, nem számoltak azzal, hogy gyakorlatilag mindenért be kell menni Bonyhádra, nem számoltak azzal, hogy ha bármilyen iparost kell hívni, az nem helyben van, gyerekorvos csak a szomszéd településen, iskola szintén, stb...

És akik korábban egy nagyobb városban éltek, ahol van értelmezhető tömegközlekedés, és minden elérhető helyben, azok megdöbbennek azon, hogy egy ilyen kis helyen mennyit kell költened a közlekedésre, mert egy erdei sétán kívül bármit akarsz csinálni, azt csak valahol máshol tudod megtenni.

És akkor még ráadásnak ott a kakas 😊

Persze ez nem agglomeráció, ez egész más, de csalóka ez a nagy nyugalom, meg természeti környezet, ami itt van mert ezért így vagy úgy, de fizetni kell.
Jan
Fel nem fogom, hogy ezekkel a tényezőkkel miért nem kalkulál valaki. Amikor parasztházat vettünk (nyaralónak), akkor is megnéztük, hogy milyen sűrűn és este meddig járnak a buszok, hova lehet eljutni, milyen boltok (és persze: kocsmák) vannak a faluban stb. És igen, azt is igyekeztünk előzőleg feltérképezni, milyen a felhozatal mesteremberekből.
A közlekedés és a környék ellátottsága még Bp-en is szempont volt, amikor lakást cseréltünk. Ne kelljen sokat gyalogolni a napi bevásárláshoz például. Mindenre úgysem lehet felkészülni, elkerülhetetlenül érik váratlan meglepetések az embert, de ez alap. Legalábbis annak gondolnám.
nagylaza, főpohárnok
én az egész nyekergést nem értem,

mongyuk 1M per négyzetméter ingatlanáraknál, mongyuk nem duplakonfortos - nem rax mégegy budit - akkor egy Suzuki Kamurajjal árastul benzinestül szervizestül kidob 20 évet

mirő nyekergünk?

megnéztem a füredi ingatlanárakat, csak a telekár különbözetből (15 éve) felhúztuk a házat meg lett két kocsi, azt jetta mindegy, hogy füred-külsőről másfélóránként jön a hejijárat mer beülsz mész 3 percet, émmeg 10et, nagy etvasz
sutianap
Nem vettem észre, hogy nyekeregtem volna, kösz, hogy szólsz. Kezdjük onnan, hogy nekem nincs se kocsim, se jogosítványom. A feleségemnek sincs. Sőt: a szűkebb családban senkinek nincs. De ha lenne, akkor se javítana a komfortérzetem, hogy kocsiba kell ülnöm, ha véletlenül elfelejtettem 10 deka vajat venni. Persze, az autó sokat segít, csak éppen én jobban szeretem, ha gyalog vagy tömegközlekedéssel meg tudom oldani a mindennapi életemben azt, amit sok helyen csak kocsival lehet. Ezért élek nagyvárosban (és azért, mert megtehetem).
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 022 — The Mathematician
Oké, de ehhez kell gondolkodni meg kell előrelátás és nagyon sokaknál ez nincs meg.
Csak addig jutnak el, hogy jajj de jó lesz idilli környezetben lakni, de arra meg nem gondolnak, hogy a napi életvitel, hétvégi szórakozás, stb. az hogyan is fog történni.
Lúdas Solymi
én mondjuk pont beszoptam hogy a barba kiköltözött csepelre 😊
kicsit csücskös néha visszaérni utolsó vonattal

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 516
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
Én most egy elég kicsi, pár száz fős zsákfaluban lakom, félig az erdőben. Nekem részben praktikus, mert erdőgazdálkodásból élek, kb helyben dolgozom. Viszont itt semmi nincs. Ténylegesen semmi, bármit akarsz intézni, vagy venni, orvoshoz menni, vagy akár csak beülni egy kávéra, autóba kell ülnöd, és elmenni a legközelebbi városba, vagy nagyobb településre.
Sokan csak azt látják ebben, hogy jaj de szép helyen laksz, teljesen a természetben, milyen békés, nyugodt, és milyen olcsó az ingatlan.... stb

A covid előtt 35 üres ház volt a faluban, most 2-3. Rengetegen költöztek ide, nagyrészt fiatalok. Pont tegnapelőtt beszéltem az egyik frissen ideköltözött házaspárral 29-30 évesek. Az a legnagyobb bajuk, amit egyébként előre lehetett tudni, hogy itt semmi nincs. Muszáj két autót fenntartaniuk, mert a férj hajnalban elmegy a kis furgonjával dolgozni, és attól kezdve a feleség gyakorlatilag nem tud mozdulni, mert tömegközlekedés az a vidéken szokásos nagyjából semmi.

Nem számoltak azzal, hogy ha idejönnek, majd két autót kell tartaniuk, nem számoltak azzal, hogy gyakorlatilag mindenért be kell menni Bonyhádra, nem számoltak azzal, hogy ha bármilyen iparost kell hívni, az nem helyben van, gyerekorvos csak a szomszéd településen, iskola szintén, stb...

És akik korábban egy nagyobb városban éltek, ahol van értelmezhető tömegközlekedés, és minden elérhető helyben, azok megdöbbennek azon, hogy egy ilyen kis helyen mennyit kell költened a közlekedésre, mert egy erdei sétán kívül bármit akarsz csinálni, azt csak valahol máshol tudod megtenni.

És akkor még ráadásnak ott a kakas 😊

Persze ez nem agglomeráció, ez egész más, de csalóka ez a nagy nyugalom, meg természeti környezet, ami itt van mert ezért így vagy úgy, de fizetni kell.
Jan
Fel nem fogom, hogy ezekkel a tényezőkkel miért nem kalkulál valaki. Amikor parasztházat vettünk (nyaralónak), akkor is megnéztük, hogy milyen sűrűn és este meddig járnak a buszok, hova lehet eljutni, milyen boltok (és persze: kocsmák) vannak a faluban stb. És igen, azt is igyekeztünk előzőleg feltérképezni, milyen a felhozatal mesteremberekből.
A közlekedés és a környék ellátottsága még Bp-en is szempont volt, amikor lakást cseréltünk. Ne kelljen sokat gyalogolni a napi bevásárláshoz például. Mindenre úgysem lehet felkészülni, elkerülhetetlenül érik váratlan meglepetések az embert, de ez alap. Legalábbis annak gondolnám.
nagylaza, főpohárnok
én az egész nyekergést nem értem,

mongyuk 1M per négyzetméter ingatlanáraknál, mongyuk nem duplakonfortos - nem rax mégegy budit - akkor egy Suzuki Kamurajjal árastul benzinestül szervizestül kidob 20 évet

mirő nyekergünk?

megnéztem a füredi ingatlanárakat, csak a telekár különbözetből (15 éve) felhúztuk a házat meg lett két kocsi, azt jetta mindegy, hogy füred-külsőről másfélóránként jön a hejijárat mer beülsz mész 3 percet, émmeg 10et, nagy etvasz
sutianap
Oké, de ehhez kell gondolkodni meg kell előrelátás és nagyon sokaknál ez nincs meg.
Csak addig jutnak el, hogy jajj de jó lesz idilli környezetben lakni, de arra meg nem gondolnak, hogy a napi életvitel, hétvégi szórakozás, stb. az hogyan is fog történni.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
Én most egy elég kicsi, pár száz fős zsákfaluban lakom, félig az erdőben. Nekem részben praktikus, mert erdőgazdálkodásból élek, kb helyben dolgozom. Viszont itt semmi nincs. Ténylegesen semmi, bármit akarsz intézni, vagy venni, orvoshoz menni, vagy akár csak beülni egy kávéra, autóba kell ülnöd, és elmenni a legközelebbi városba, vagy nagyobb településre.
Sokan csak azt látják ebben, hogy jaj de szép helyen laksz, teljesen a természetben, milyen békés, nyugodt, és milyen olcsó az ingatlan.... stb

A covid előtt 35 üres ház volt a faluban, most 2-3. Rengetegen költöztek ide, nagyrészt fiatalok. Pont tegnapelőtt beszéltem az egyik frissen ideköltözött házaspárral 29-30 évesek. Az a legnagyobb bajuk, amit egyébként előre lehetett tudni, hogy itt semmi nincs. Muszáj két autót fenntartaniuk, mert a férj hajnalban elmegy a kis furgonjával dolgozni, és attól kezdve a feleség gyakorlatilag nem tud mozdulni, mert tömegközlekedés az a vidéken szokásos nagyjából semmi.

Nem számoltak azzal, hogy ha idejönnek, majd két autót kell tartaniuk, nem számoltak azzal, hogy gyakorlatilag mindenért be kell menni Bonyhádra, nem számoltak azzal, hogy ha bármilyen iparost kell hívni, az nem helyben van, gyerekorvos csak a szomszéd településen, iskola szintén, stb...

És akik korábban egy nagyobb városban éltek, ahol van értelmezhető tömegközlekedés, és minden elérhető helyben, azok megdöbbennek azon, hogy egy ilyen kis helyen mennyit kell költened a közlekedésre, mert egy erdei sétán kívül bármit akarsz csinálni, azt csak valahol máshol tudod megtenni.

És akkor még ráadásnak ott a kakas 😊

Persze ez nem agglomeráció, ez egész más, de csalóka ez a nagy nyugalom, meg természeti környezet, ami itt van mert ezért így vagy úgy, de fizetni kell.
Jan
Fel nem fogom, hogy ezekkel a tényezőkkel miért nem kalkulál valaki. Amikor parasztházat vettünk (nyaralónak), akkor is megnéztük, hogy milyen sűrűn és este meddig járnak a buszok, hova lehet eljutni, milyen boltok (és persze: kocsmák) vannak a faluban stb. És igen, azt is igyekeztünk előzőleg feltérképezni, milyen a felhozatal mesteremberekből.
A közlekedés és a környék ellátottsága még Bp-en is szempont volt, amikor lakást cseréltünk. Ne kelljen sokat gyalogolni a napi bevásárláshoz például. Mindenre úgysem lehet felkészülni, elkerülhetetlenül érik váratlan meglepetések az embert, de ez alap. Legalábbis annak gondolnám.
nagylaza, főpohárnok
én az egész nyekergést nem értem,

mongyuk 1M per négyzetméter ingatlanáraknál, mongyuk nem duplakonfortos - nem rax mégegy budit - akkor egy Suzuki Kamurajjal árastul benzinestül szervizestül kidob 20 évet

mirő nyekergünk?

megnéztem a füredi ingatlanárakat, csak a telekár különbözetből (15 éve) felhúztuk a házat meg lett két kocsi, azt jetta mindegy, hogy füred-külsőről másfélóránként jön a hejijárat mer beülsz mész 3 percet, émmeg 10et, nagy etvasz


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 831 — beers & Packers
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
Én most egy elég kicsi, pár száz fős zsákfaluban lakom, félig az erdőben. Nekem részben praktikus, mert erdőgazdálkodásból élek, kb helyben dolgozom. Viszont itt semmi nincs. Ténylegesen semmi, bármit akarsz intézni, vagy venni, orvoshoz menni, vagy akár csak beülni egy kávéra, autóba kell ülnöd, és elmenni a legközelebbi városba, vagy nagyobb településre.
Sokan csak azt látják ebben, hogy jaj de szép helyen laksz, teljesen a természetben, milyen békés, nyugodt, és milyen olcsó az ingatlan.... stb

A covid előtt 35 üres ház volt a faluban, most 2-3. Rengetegen költöztek ide, nagyrészt fiatalok. Pont tegnapelőtt beszéltem az egyik frissen ideköltözött házaspárral 29-30 évesek. Az a legnagyobb bajuk, amit egyébként előre lehetett tudni, hogy itt semmi nincs. Muszáj két autót fenntartaniuk, mert a férj hajnalban elmegy a kis furgonjával dolgozni, és attól kezdve a feleség gyakorlatilag nem tud mozdulni, mert tömegközlekedés az a vidéken szokásos nagyjából semmi.

Nem számoltak azzal, hogy ha idejönnek, majd két autót kell tartaniuk, nem számoltak azzal, hogy gyakorlatilag mindenért be kell menni Bonyhádra, nem számoltak azzal, hogy ha bármilyen iparost kell hívni, az nem helyben van, gyerekorvos csak a szomszéd településen, iskola szintén, stb...

És akik korábban egy nagyobb városban éltek, ahol van értelmezhető tömegközlekedés, és minden elérhető helyben, azok megdöbbennek azon, hogy egy ilyen kis helyen mennyit kell költened a közlekedésre, mert egy erdei sétán kívül bármit akarsz csinálni, azt csak valahol máshol tudod megtenni.

És akkor még ráadásnak ott a kakas 😊

Persze ez nem agglomeráció, ez egész más, de csalóka ez a nagy nyugalom, meg természeti környezet, ami itt van mert ezért így vagy úgy, de fizetni kell.
Jan
Fel nem fogom, hogy ezekkel a tényezőkkel miért nem kalkulál valaki. Amikor parasztházat vettünk (nyaralónak), akkor is megnéztük, hogy milyen sűrűn és este meddig járnak a buszok, hova lehet eljutni, milyen boltok (és persze: kocsmák) vannak a faluban stb. És igen, azt is igyekeztünk előzőleg feltérképezni, milyen a felhozatal mesteremberekből.
A közlekedés és a környék ellátottsága még Bp-en is szempont volt, amikor lakást cseréltünk. Ne kelljen sokat gyalogolni a napi bevásárláshoz például. Mindenre úgysem lehet felkészülni, elkerülhetetlenül érik váratlan meglepetések az embert, de ez alap. Legalábbis annak gondolnám.
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 699 — Steelers fan
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
Én most egy elég kicsi, pár száz fős zsákfaluban lakom, félig az erdőben. Nekem részben praktikus, mert erdőgazdálkodásból élek, kb helyben dolgozom. Viszont itt semmi nincs. Ténylegesen semmi, bármit akarsz intézni, vagy venni, orvoshoz menni, vagy akár csak beülni egy kávéra, autóba kell ülnöd, és elmenni a legközelebbi városba, vagy nagyobb településre.
Sokan csak azt látják ebben, hogy jaj de szép helyen laksz, teljesen a természetben, milyen békés, nyugodt, és milyen olcsó az ingatlan.... stb

A covid előtt 35 üres ház volt a faluban, most 2-3. Rengetegen költöztek ide, nagyrészt fiatalok. Pont tegnapelőtt beszéltem az egyik frissen ideköltözött házaspárral 29-30 évesek. Az a legnagyobb bajuk, amit egyébként előre lehetett tudni, hogy itt semmi nincs. Muszáj két autót fenntartaniuk, mert a férj hajnalban elmegy a kis furgonjával dolgozni, és attól kezdve a feleség gyakorlatilag nem tud mozdulni, mert tömegközlekedés az a vidéken szokásos nagyjából semmi.

Nem számoltak azzal, hogy ha idejönnek, majd két autót kell tartaniuk, nem számoltak azzal, hogy gyakorlatilag mindenért be kell menni Bonyhádra, nem számoltak azzal, hogy ha bármilyen iparost kell hívni, az nem helyben van, gyerekorvos csak a szomszéd településen, iskola szintén, stb...

És akik korábban egy nagyobb városban éltek, ahol van értelmezhető tömegközlekedés, és minden elérhető helyben, azok megdöbbennek azon, hogy egy ilyen kis helyen mennyit kell költened a közlekedésre, mert egy erdei sétán kívül bármit akarsz csinálni, azt csak valahol máshol tudod megtenni.

És akkor még ráadásnak ott a kakas 😊

Persze ez nem agglomeráció, ez egész más, de csalóka ez a nagy nyugalom, meg természeti környezet, ami itt van mert ezért így vagy úgy, de fizetni kell.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 4 555 — balazs.t85@gmail.com
Vidéken nőtem fel, egy kisváros társasházában, de a nagyszülök a szomszéd falukban éltek, kerttel, álatokkal, heggyel és ennek minden szépségével. A gyerekorom nagy részét emiatt a kertben és a természetben töltöttem. Még is imádom a társas házát Bp-n (nem a központban, kicsit távol a tömegtől). Semmi pénzért nem költöznék ki 30km-re a kertvárosba csak azért hogy legyen egy kertem. Hétköznap úgy sem tudnám kihasználni, hétvégén megy úgy is megyek valahova, és azt a munkát ami egy kis kertel van, azt szívesen meghagyom a lelkes városiknak 😀
Ha az ember kicsit utána számol, az életünk nagy részét munka vonzáskörzetében töltjük (egy év min 2/3-át) a hétköznapokon élvezem a város adta lehetőségeket és a közelségét, hétvégén meg megyek a természetbe.
Tudom hogy mások vagyunk, de mindig nevetek magamban amikor valaki nekiáll építkezni vidéken, nem értem miért kell az embereknek a felesleges stressz és idegeskedés.
Nomac
Beállítottság kérdése.
Nekem a kert, udvar nem stressz faktor.
Hétköznap esténként egy pohár bor mellett beszélgetni miközben a gyerkőc játszik az udvaron, reggelente meló előtt a kávé, a madarak csivitelnek...
Van vele munka? Persze van, de magamnak csinálom nem másnak.
Két évet voltam Pesten jó környéken, szép lakásban, nekem az sokkal stresszesebb volt mint itt távol a nagyvárostól.
kittli
Mások vagyunk, és ez így van jól. Nekem nem hiányzik hétköznap este a bor és a kert, ahogy a madárcsicsergés sem. Viszont én a természetben vagyok hétvégén, nekem az ami kell. Tegyük hozzá, nálam nincs gyerek.
Majd ha nyugdíj felé közeledem, akkor fogok vidékre költözni.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
És akkor arról nem is beszélve, amikor nyáron, vasárnap mikor pihennél, beindul a fűnyíró, flex, stb.
Na meg örüljön, hogyha nem tartanak állatot a szomszédban 😊

Hacsak direkt nem ilyen amerikai "kertvárosi" típusú helyre költözik.
Lúdas Solymi
Mondjuk ha vasárnap mikor a legtöbb helyen beindul kérdés nélkül főleg az dél és 4 óra között az engem is idegesít tekintettel, hogy tilos.
Persze eddig mindig megtudtam beszélni sőt 90%-ban engedélyt kértek a környékbeliek. Csak hát ahhoz az is kell, hogy merj beszélni a szomszéddal. 😀
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
Vidéken nőtem fel, egy kisváros társasházában, de a nagyszülök a szomszéd falukban éltek, kerttel, álatokkal, heggyel és ennek minden szépségével. A gyerekorom nagy részét emiatt a kertben és a természetben töltöttem. Még is imádom a társas házát Bp-n (nem a központban, kicsit távol a tömegtől). Semmi pénzért nem költöznék ki 30km-re a kertvárosba csak azért hogy legyen egy kertem. Hétköznap úgy sem tudnám kihasználni, hétvégén megy úgy is megyek valahova, és azt a munkát ami egy kis kertel van, azt szívesen meghagyom a lelkes városiknak 😀
Ha az ember kicsit utána számol, az életünk nagy részét munka vonzáskörzetében töltjük (egy év min 2/3-át) a hétköznapokon élvezem a város adta lehetőségeket és a közelségét, hétvégén meg megyek a természetbe.
Tudom hogy mások vagyunk, de mindig nevetek magamban amikor valaki nekiáll építkezni vidéken, nem értem miért kell az embereknek a felesleges stressz és idegeskedés.
Nomac
Beállítottság kérdése.
Nekem a kert, udvar nem stressz faktor.
Hétköznap esténként egy pohár bor mellett beszélgetni miközben a gyerkőc játszik az udvaron, reggelente meló előtt a kávé, a madarak csivitelnek...
Van vele munka? Persze van, de magamnak csinálom nem másnak.
Két évet voltam Pesten jó környéken, szép lakásban, nekem az sokkal stresszesebb volt mint itt távol a nagyvárostól.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 739
Én megőrülnék kert nélkül: nekem kreativitást és feltöltődést ad, a három gyereknek meg feszkólevezetést és energialeadást.
Laktunk társasházban, hát nem volt élmény lecuccolni babakocsival napi négy-ötször a játszótér, park, erdő kombóba.
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 4 555 — balazs.t85@gmail.com
Vidéken nőtem fel, egy kisváros társasházában, de a nagyszülök a szomszéd falukban éltek, kerttel, álatokkal, heggyel és ennek minden szépségével. A gyerekorom nagy részét emiatt a kertben és a természetben töltöttem. Még is imádom a társas házát Bp-n (nem a központban, kicsit távol a tömegtől). Semmi pénzért nem költöznék ki 30km-re a kertvárosba csak azért hogy legyen egy kertem. Hétköznap úgy sem tudnám kihasználni, hétvégén megy úgy is megyek valahova, és azt a munkát ami egy kis kertel van, azt szívesen meghagyom a lelkes városiknak 😀
Ha az ember kicsit utána számol, az életünk nagy részét munka vonzáskörzetében töltjük (egy év min 2/3-át) a hétköznapokon élvezem a város adta lehetőségeket és a közelségét, hétvégén meg megyek a természetbe.
Tudom hogy mások vagyunk, de mindig nevetek magamban amikor valaki nekiáll építkezni vidéken, nem értem miért kell az embereknek a felesleges stressz és idegeskedés.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 057 — nabege2@yahoo.com
Ügyfelem "sírt" a telefonban ősszel, hogy majdnem eladta a házát, mert tele volt a töke (nő), hogy mindig volt valami a házzal. Mármint mindenféle felújítás, elromlott, eltört stb. Mondom neki, hogy ne sértődj meg, de 50 évesen azért tudhattad volna, ha felköltözöl a Mecsekoldalba a tégla társasházból, akkor bizony előfordulnak ilyenek. Az ilyen gazdag családoknak épülnek lent a síkabb részen a több lakásos társasházak, pici udvarral. Mégse panel, de nem is jönnek vele a családi házas nyűgök. De hogy erre magától ne jöjjön rá, nekem fura volt.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 516
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.
Toca
És akkor arról nem is beszélve, amikor nyáron, vasárnap mikor pihennél, beindul a fűnyíró, flex, stb.
Na meg örüljön, hogyha nem tartanak állatot a szomszédban 😊

Hacsak direkt nem ilyen amerikai "kertvárosi" típusú helyre költözik.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.
nagylaza, főpohárnok
Azért ez alapjába véve az intelektusról és az egorol szól mintsem, hogy ki, hogy nőtt fel.
Legtöbb ember nem méri fel rendesen a ki költözés előtt, hogy ez mivel jár. ( ahogy egy külföldre koltozesnél se sokszor ).
Van aki ezt utána tudja kezelni / kompromisszumot kötni, van aki meg inkább visszamegy, mert nem tudja, ezek az értelmesebbek.

Van aki meg kiabál a szomszéddal mert hangos a kakas vagy kiszól a 2.5 éves gyereknek aki du 4-kor az utcán sétál és hangosan kiabál, hogy menj haza mert én aludnék full parasztba. Na ők azok akik eltévedtek.

Szerkesztette: Toca
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 831 — beers & Packers
Amikor kiköltözik a pógár falura, aztán bejelent az önkormányzatnál, hogy túl hangosan kukorékol a kakasod, és nem tud tőle pihenni. 😊
Jan
Érdekes ez. Városi györök vagyok, de a nagyszüleim még anyai és apai ágon is parasztok voltak (zsellértől a "kulákig"). Nem tudom, hogy ezzel mennyiben függ össze, de én kifejezetten szerettem, amikor a vidéki házunkban hallottam hajnalban, hogy a szomszédban kukorékol a kakas, és bánkódtam, amikor felszámolták a tyúkudvart. Más pedig frászt kap tőle.