Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 531 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Mi a baj az Ignis-el?

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 517
Megoldás: csak az igazán gazdagoknak lesz pénze saját önvezető autóra, a többiek közösségi használat segítségével jutnak majd el A-ból B-be.

Ez megoldja majd a dugókat, a parkolási- és garázs problémákat.
Szokol
Az igazán gazdagoknak (és hozzáértőknek) lesz majd normális veterán autója (mint most is).
Amúgy persze kérdéses a pénzügyi és üzleti része is; de ami szánalmas és számomra morálisan kérdéses is az önvezetés. De ennek az egészben is lesz pozitív hozadéka; mint az elektromos rollernek, crocs-nak, hasi tasinak, csoportos szelfizésnek, suzuki ignis-nek. Már kellő távolságból látszik, hogy hülyével van dolgod.
Bankot vagy autógyártót meg akkor fogok sajnálni, ha piros hó esik.
🤘 gaben 🤘
Szerintem meg az önvezetés, megfelelően kialakított, szabályozott keretek között egy tök jó dolog lehet.
A hasi tasi meg egy kifejezetten hasznos és jó dolog, ha turistáskodsz, mert nem oldal vagy farzsebben hordod a cuccot, ahonnan könnyen ellophatják.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 21 727
Pedig a hasi tasi nem kér kódot😉
több mint 2 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Duke Blue Devils 9 041 — If you ain't cheatin', you ain't tryin'
Megoldás: csak az igazán gazdagoknak lesz pénze saját önvezető autóra, a többiek közösségi használat segítségével jutnak majd el A-ból B-be.

Ez megoldja majd a dugókat, a parkolási- és garázs problémákat.
Szokol
Az igazán gazdagoknak (és hozzáértőknek) lesz majd normális veterán autója (mint most is).
Amúgy persze kérdéses a pénzügyi és üzleti része is; de ami szánalmas és számomra morálisan kérdéses is az önvezetés. De ennek az egészben is lesz pozitív hozadéka; mint az elektromos rollernek, crocs-nak, hasi tasinak, csoportos szelfizésnek, suzuki ignis-nek. Már kellő távolságból látszik, hogy hülyével van dolgod.
Bankot vagy autógyártót meg akkor fogok sajnálni, ha piros hó esik.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Azért erdekes, mert a start-stop a vezető által szabályozott, viszont ha a vezető a fedélzeten van, akkor nem viheti el akárhova. Az már személyi szabadság korlátozása, leánykori nevén emberrablás, és egy hangyfasznyit komolyabban veszik, mint pár ezer dollár meg nem fizetését. Ha meg pont olyan helyen van, hogy a legközelebbi biztonságos hely az államhatáron túl van, az szövetségi bűnügy.
Az még járható út lenne, és a szerződésben is előírható, hogy mivel az önvezető autó kapcsolódik valami hálózathoz, ezért x havi részlet nemfizetése esetén kap egy olyan parancsot, hogy a következő indítást ne engedélyezze. Vagy lehetne beépített nyomkövető, ami a.cs.a. aktiválható, ha az ügyfél nem fizet, és mennek lefoglalni az autót.

De az emberrablás az kétes.
slowmotion
kezdjük ott hogy jelenleg nem is mehet forgalomba sofőr nélkül 😊
Negritis, a vajda
De ha majd eleg lesz csak a fedélzeten lenni
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 700 — Steelers fan
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Mintha könyvből olvasnád.
🤘 gaben 🤘
nem tudom mivel foglalkozol, de ezek szerint szerinted oké, ha valaki elvégzi a munkát, van róla egy szerződés, majd a vevő úgy dönt, hogy nem egyenlíti ki a számlát és még a szolgáltatónak kell a problémát megoldani, a pénzt behajtani.
Fontos_Vidra
Nem tudom hol laksz, de Magyarországon ez napi rutin.

Azzal a kiegészítéssel, hogy nem csak a vevők, hanem a szolgáltatók is imádnak eltérni a szerződéstől. Ők jellemzően úgy, hogy menet közben drágul a szolgáltatás/munka/termék, vagy amire szerződtek.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 517
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Mert a tárolásért, adminisztrációért, egyebekért nem vonnának le horribilis pénzeket...
Egyik oldalról jogos a dolog, bár ha lopják az autót, akkor gondolom arra is gondolnak, hogy kiüssék ezt a rendszert...

Ha meg nem fizet az illető, akkor utánajárni, hogy miért nem és aszerint intézkedni.
Tudomisén, csak az iskola, munkahely, adott bolt, benzinkút útvonal használható és a fizetéséből adott összeget levonatnak automatikusan.

De mint tudjuk, hogy akinek nincs pénze autót venni magának kp-ra az annyit is ér.
Lúdas Solymi
az utolsó mondat nem tudom hogy jön ide már többedik alkalommal. ne adjatok szavakat a számba
Fontos_Vidra
Az utolsó mondat nem kifejezetten neked szól, hanem úgy általánosan arra utaltam, ahogy a cégek hozzáállnak az emberekhez, miközben elvárják, hogy megvedd a cuccaikat akár hitelfelvétel árán is.
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 7 420 — Steelers fan
Megoldás: csak az igazán gazdagoknak lesz pénze saját önvezető autóra, a többiek közösségi használat segítségével jutnak majd el A-ból B-be.

Ez megoldja majd a dugókat, a parkolási- és garázs problémákat.
több mint 2 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Mert a tárolásért, adminisztrációért, egyebekért nem vonnának le horribilis pénzeket...
Egyik oldalról jogos a dolog, bár ha lopják az autót, akkor gondolom arra is gondolnak, hogy kiüssék ezt a rendszert...

Ha meg nem fizet az illető, akkor utánajárni, hogy miért nem és aszerint intézkedni.
Tudomisén, csak az iskola, munkahely, adott bolt, benzinkút útvonal használható és a fizetéséből adott összeget levonatnak automatikusan.

De mint tudjuk, hogy akinek nincs pénze autót venni magának kp-ra az annyit is ér.
Lúdas Solymi
az utolsó mondat nem tudom hogy jön ide már többedik alkalommal. ne adjatok szavakat a számba
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 038 — The Mathematician
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Azért erdekes, mert a start-stop a vezető által szabályozott, viszont ha a vezető a fedélzeten van, akkor nem viheti el akárhova. Az már személyi szabadság korlátozása, leánykori nevén emberrablás, és egy hangyfasznyit komolyabban veszik, mint pár ezer dollár meg nem fizetését. Ha meg pont olyan helyen van, hogy a legközelebbi biztonságos hely az államhatáron túl van, az szövetségi bűnügy.
Az még járható út lenne, és a szerződésben is előírható, hogy mivel az önvezető autó kapcsolódik valami hálózathoz, ezért x havi részlet nemfizetése esetén kap egy olyan parancsot, hogy a következő indítást ne engedélyezze. Vagy lehetne beépített nyomkövető, ami a.cs.a. aktiválható, ha az ügyfél nem fizet, és mennek lefoglalni az autót.

De az emberrablás az kétes.
slowmotion
kezdjük ott hogy jelenleg nem is mehet forgalomba sofőr nélkül 😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Azért erdekes, mert a start-stop a vezető által szabályozott, viszont ha a vezető a fedélzeten van, akkor nem viheti el akárhova. Az már személyi szabadság korlátozása, leánykori nevén emberrablás, és egy hangyfasznyit komolyabban veszik, mint pár ezer dollár meg nem fizetését. Ha meg pont olyan helyen van, hogy a legközelebbi biztonságos hely az államhatáron túl van, az szövetségi bűnügy.
Az még járható út lenne, és a szerződésben is előírható, hogy mivel az önvezető autó kapcsolódik valami hálózathoz, ezért x havi részlet nemfizetése esetén kap egy olyan parancsot, hogy a következő indítást ne engedélyezze. Vagy lehetne beépített nyomkövető, ami a.cs.a. aktiválható, ha az ügyfél nem fizet, és mennek lefoglalni az autót.

De az emberrablás az kétes.

Szerkesztette: slowmotion
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 517
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Mert a tárolásért, adminisztrációért, egyebekért nem vonnának le horribilis pénzeket...
Egyik oldalról jogos a dolog, bár ha lopják az autót, akkor gondolom arra is gondolnak, hogy kiüssék ezt a rendszert...

Ha meg nem fizet az illető, akkor utánajárni, hogy miért nem és aszerint intézkedni.
Tudomisén, csak az iskola, munkahely, adott bolt, benzinkút útvonal használható és a fizetéséből adott összeget levonatnak automatikusan.

De mint tudjuk, hogy akinek nincs pénze autót venni magának kp-ra az annyit is ér.
több mint 2 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Mintha könyvből olvasnád.
🤘 gaben 🤘
nem tudom mivel foglalkozol, de ezek szerint szerinted oké, ha valaki elvégzi a munkát, van róla egy szerződés, majd a vevő úgy dönt, hogy nem egyenlíti ki a számlát és még a szolgáltatónak kell a problémát megoldani, a pénzt behajtani.
több mint 2 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Duke Blue Devils 9 041 — If you ain't cheatin', you ain't tryin'
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
Fontos_Vidra
Mintha könyvből olvasnád.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 2 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?
Jan
így.
ez egy praktikus megoldás a pereskedés, behajtók bevonása helyett. odamegy szépen az autó, ahol a telephely van, a nem fizető tulajnak meg elmondják, hogy bizony addig marad is, amíg nem egyenlíti ki a számlát. rengeteg munkaóra, pénz, energia lesz ezzel megspórolva.

a gyártó, eladó elvégzett minden munkát, cserébe ellenszolgáltatást vár, erre ezt a megoldást találták. érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy akár ellopott autók esetében is milyen praktikus tudna ez lenni. nyomsz egy find home/police stadion etc gombot aztán szépen odamegy, amint egyszer beindítják újra. ha egyáltalán beindítják.
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 700 — Steelers fan
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Ha az alapokig visszamegyünk: az értékesítő megtehetné, hogy csak kp-ra ad el autót, akkor nincs rizikó.

Vagy megteheti, hogy részletre, akkor nyilván sokkal több autót fog eladni, viszont a realitást nézve, van egy ilyen kockázat, hogy valaki nem fizet.

Most ugye arról beszélünk, hogy az értékesítő szeretné a több eladással, nagyobb profittal járó, kockázatosabb módszert választani, de úgy, hogy a kockázatot közben nem szeretné vállalni.

Így működik a világ?

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
Fontos_Vidra
Nem kell.
Azt kérdezted, hogy gaben szerint ez miért baj.
Erre válaszoltam.

több mint 2 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"
Őszentsége Sobri Jóska
szép idézet, ismerem a könyvet.
de egy gyártó vagy vállalat (értékesítő) miért kell elfogadja, hogy az autóját mortalizáció éri miközben nem fizet érte, aki aláírta a szerződést?
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
Fontos_Vidra
Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából"

több mint 2 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂
🤘 gaben 🤘
ez amúgy miért baj?
több mint 2 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Duke Blue Devils 9 041 — If you ain't cheatin', you ain't tryin'
Ford (usa)
'Volt egy másik, érdekes szabadalmuk is, ami elvenné a jármű részletfizetésével jelentősen elmaradt tulajdonosoktól az autójukat. Ezt az ötletet továbbgondolták azzal, hogyha ezt egy önvezetésre képes autóba szerelnék, akkor a jármű képes lenne egy olyan helyre elmenni, ahol biztonságosan lefoglalhatnák'
Gratula 😂😂😂

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings Iowa Hawkeyes 2 679 — Big Penix Energy
Reggel ahogy metróztam be melóba, állt mellettem egy nagydarab cigány nő. Vhonnan ismerős volt, de nem tudtam hova tenni. Aztán egyszer csak bevillant:
 www.youtube.com/watch?v=7uNWbmHMBUg
empty taxi
az asszonynak első közös nőnapunkra egy ilyen virágot készítettem
több mint 2 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Reggel ahogy metróztam be melóba, állt mellettem egy nagydarab cigány nő. Vhonnan ismerős volt, de nem tudtam hova tenni. Aztán egyszer csak bevillant:
 www.youtube.com/watch?v=7uNWbmHMBUg
empty taxi
Három all-time favorit Index videó van, ez az egyik. A másik kettő az Itt a tavasz, dagad a f@sz és az Alattyáni Sárközy.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 743 — Poloska confirmed
Reggel ahogy metróztam be melóba, állt mellettem egy nagydarab cigány nő. Vhonnan ismerős volt, de nem tudtam hova tenni. Aztán egyszer csak bevillant:
empty taxi
Hülye hirtelen azt hittem nőnap van..
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Reggel ahogy metróztam be melóba, állt mellettem egy nagydarab cigány nő. Vhonnan ismerős volt, de nem tudtam hova tenni. Aztán egyszer csak bevillant:
 www.youtube.com/watch?v=7uNWbmHMBUg


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...