OFF topik
31 feliratkozó
több mint 2 éve
Sosem voltam jó ebben, vannak itt tapasztalt arcok.Visegrád.
Úgy néz ki, lesz 2 nap szabi, gyerekek nélkül.
Elvinném valamilyen szuper helyre a feleségem, amivel nagyon nem lövök mellé… az országban tudtok valamit ajánlani? Szép környék, pár érdekes látnivaló, finom kaják?
Pozsony és Bécs is eszembe jutott, de talán van olyan itthon is, amit szívesen ajánlotok.
Köszi
- JC6

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 2 éve
Sosem voltam jó ebben, vannak itt tapasztalt arcok.Verőce Lombházak.
Úgy néz ki, lesz 2 nap szabi, gyerekek nélkül.
Elvinném valamilyen szuper helyre a feleségem, amivel nagyon nem lövök mellé… az országban tudtok valamit ajánlani? Szép környék, pár érdekes látnivaló, finom kaják?
Pozsony és Bécs is eszembe jutott, de talán van olyan itthon is, amit szívesen ajánlotok.
Köszi
- JC6
veroceilombhazak.hu/
több mint 2 éve
Sosem voltam jó ebben, vannak itt tapasztalt arcok.EGER
Úgy néz ki, lesz 2 nap szabi, gyerekek nélkül.
Elvinném valamilyen szuper helyre a feleségem, amivel nagyon nem lövök mellé… az országban tudtok valamit ajánlani? Szép környék, pár érdekes látnivaló, finom kaják?
Pozsony és Bécs is eszembe jutott, de talán van olyan itthon is, amit szívesen ajánlotok.
Köszi
- JC6
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 2 éve
Sosem voltam jó ebben, vannak itt tapasztalt arcok.Úgy néz ki, lesz 2 nap szabi, gyerekek nélkül.
Elvinném valamilyen szuper helyre a feleségem, amivel nagyon nem lövök mellé… az országban tudtok valamit ajánlani? Szép környék, pár érdekes látnivaló, finom kaják?
Pozsony és Bécs is eszembe jutott, de talán van olyan itthon is, amit szívesen ajánlotok.
Köszi
több mint 2 éve
Sokszor kell olvasni, akkor beég 😀Oh, bazzeg ééés nem esett le!!! Nagyon régen olvastam, uh ez egy intő jel volt, neki esek megint!!! Köszönöm...Fülig Jimmy-t idéztem 😊???"Egy katonai adatséf asz nagy úr."Lehet inkább a bakui srácokat kérdezd, mert csapat összevonások vannak az örmény határnál 😉A Cimbi akihez megyünk a magyar katonai attasé uh nem aggódom...😉
ozibozi
nagir
bcsarli, Udvari Főkóstoló
nagir
bcsarli, Udvari Főkóstoló
nagir
több mint 2 éve
Oh, bazzeg ééés nem esett le!!! Nagyon régen olvastam, uh ez egy intő jel volt, neki esek megint!!! Köszönöm...Fülig Jimmy-t idéztem 😊???"Egy katonai adatséf asz nagy úr."Lehet inkább a bakui srácokat kérdezd, mert csapat összevonások vannak az örmény határnál 😉A Cimbi akihez megyünk a magyar katonai attasé uh nem aggódom...😉
ozibozi
nagir
bcsarli, Udvari Főkóstoló
nagir
bcsarli, Udvari Főkóstoló

ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 2 éve
Fülig Jimmy-t idéztem 😊???"Egy katonai adatséf asz nagy úr."Lehet inkább a bakui srácokat kérdezd, mert csapat összevonások vannak az örmény határnál 😉A Cimbi akihez megyünk a magyar katonai attasé uh nem aggódom...😉
ozibozi
nagir
bcsarli, Udvari Főkóstoló
nagir
több mint 2 éve
???"Egy katonai adatséf asz nagy úr."Lehet inkább a bakui srácokat kérdezd, mert csapat összevonások vannak az örmény határnál 😉A Cimbi akihez megyünk a magyar katonai attasé uh nem aggódom...😉
ozibozi
nagir
bcsarli, Udvari Főkóstoló

ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 2 éve
Köszönöm, nem is onnan tervezem a megközelítést.Repteres Srácok! Holnap megyek a családdal Ferihegyre. A 20.45ös Bakui Wizzairrel utazunk. Van-e esteleg valami olyan tényező, amiről jobb ha tudok és induljak előbb!? Előre is köszönöm!!!www.mkfe.hu/hu/mediamenu/hirek/belf%C3%B6ldi-h%C3%ADrek/13572-utepites-ferihegy-m4-2024-aprilis.html
nagir
Varhatóan az M0 felől egyelőre
zemanla

ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 2 éve
Repteres Srácok! Holnap megyek a családdal Ferihegyre. A 20.45ös Bakui Wizzairrel utazunk. Van-e esteleg valami olyan tényező, amiről jobb ha tudok és induljak előbb!? Előre is köszönöm!!!www.mkfe.hu/hu/mediamenu/hirek/belf%C3%B6ldi-h%C3%ADrek/13572-utepites-ferihegy-m4-2024-aprilis.html
nagir
Varhatóan az M0 felől egyelőre
Szerkesztette: zemanla



2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 2 éve
"Egy katonai adatséf asz nagy úr."Lehet inkább a bakui srácokat kérdezd, mert csapat összevonások vannak az örmény határnál 😉A Cimbi akihez megyünk a magyar katonai attasé uh nem aggódom...😉
ozibozi
nagir
több mint 2 éve
Lehet inkább a bakui srácokat kérdezd, mert csapat összevonások vannak az örmény határnál 😉A Cimbi akihez megyünk a magyar katonai attasé uh nem aggódom...😉
ozibozi

ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 2 éve
Lehet inkább a bakui srácokat kérdezd, mert csapat összevonások vannak az örmény határnál 😉
több mint 2 éve
Repteres Srácok! Holnap megyek a családdal Ferihegyre. A 20.45ös Bakui Wizzairrel utazunk. Van-e esteleg valami olyan tényező, amiről jobb ha tudok és induljak előbb!? Előre is köszönöm!!!

ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 2 éve
telex.hu/belfold/2024/04/01/szarvas-esztergom-kesztolc-balesetIlyeneket olvasva mindig elgondolkozom, hogy mekkora szerencsém is volt nekem másfél éve.
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 2 éve
Akkor azért nem értettük, mert szerintem fordítva írtad 😀De ez nem lokális probléma, hanem az egész frontend fos már strukturálisan is (mindenki backend heavy a FE meg valahogy működjön elv érvényesül). Egyébként így is túlbecsültem épp emiatt, mert normál körülmények között ez az egész 20 perc lett volna, összesen 2 órát mondtam rá.De akkor ne mondj 1 órát. Ha azt mondod 1 óra akkor nem értem hogy miért probléma ha 2 óra múlva zaklatnak.Mert egy olvashatatlan fos a kód 😀Mondtam, hogy kb 1 óra. Rá 2 órával meg már basztattak, hogy miért nincs kész...én inkább PM fejjel tudok gondolkodni ilyenekben (nem az vagyok szerencsére), de amúgy miért nem volt kész? 😀
dugo93
törölt kristof
dugo93
Nekem életem problémája ez volt több cégnél, ha a fejlesztő azt mondja 2 nap és nem mondja közbe hogy el bonyolódott/szar a kód / alulbecsültem akkor én 2 nap letelte utána rá fogok kérdezni, hogy kész van?
Ha infoval látod el, hogy bocs 1 óra letelt egy fos ez a kód kell meg 2 örülni is fog és basztatni se fog ( Mondjuk 80-20-ban 20% mindig gyökér 😀 ).
Toca
dugo93
BTW Kitartást!
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
De ez nem lokális probléma, hanem az egész frontend fos már strukturálisan is (mindenki backend heavy a FE meg valahogy működjön elv érvényesül). Egyébként így is túlbecsültem épp emiatt, mert normál körülmények között ez az egész 20 perc lett volna, összesen 2 órát mondtam rá. Mondjuk én amúgy se érzem logikusnak, hogy elvárják a becslést már az első olyan napon amikor feladatot adnak. És az elsőn amikor egyáltalán látom a kódot. 😀 (ez a harmadik ilyen nap volt egyébként)De akkor ne mondj 1 órát. Ha azt mondod 1 óra akkor nem értem hogy miért probléma ha 2 óra múlva zaklatnak.Mert egy olvashatatlan fos a kód 😀Mondtam, hogy kb 1 óra. Rá 2 órával meg már basztattak, hogy miért nincs kész...én inkább PM fejjel tudok gondolkodni ilyenekben (nem az vagyok szerencsére), de amúgy miért nem volt kész? 😀
dugo93
törölt kristof
dugo93
Nekem életem problémája ez volt több cégnél, ha a fejlesztő azt mondja 2 nap és nem mondja közbe hogy el bonyolódott/szar a kód / alulbecsültem akkor én 2 nap letelte utána rá fogok kérdezni, hogy kész van?
Ha infoval látod el, hogy bocs 1 óra letelt egy fos ez a kód kell meg 2 örülni is fog és basztatni se fog ( Mondjuk 80-20-ban 20% mindig gyökér 😀 ).
Toca
Persze lecsapódhatott volna ez máshogy is, ha ehhez legalább a stílus rendben lett volna. Egyébként ez csak egy példa volt a sok ehhez hasonló seggbetúrkálásról.
több mint 2 éve
De akkor ne mondj 1 órát. Ha azt mondod 1 óra akkor nem értem hogy miért probléma ha 2 óra múlva zaklatnak.Mert egy olvashatatlan fos a kód 😀Mondtam, hogy kb 1 óra. Rá 2 órával meg már basztattak, hogy miért nincs kész...én inkább PM fejjel tudok gondolkodni ilyenekben (nem az vagyok szerencsére), de amúgy miért nem volt kész? 😀
dugo93
törölt kristof
dugo93
Nekem életem problémája ez volt több cégnél, ha a fejlesztő azt mondja 2 nap és nem mondja közbe hogy el bonyolódott/szar a kód / alulbecsültem akkor én 2 nap letelte utána rá fogok kérdezni, hogy kész van?
Ha infoval látod el, hogy bocs 1 óra letelt egy fos ez a kód kell meg 2 örülni is fog és basztatni se fog ( Mondjuk 80-20-ban 20% mindig gyökér 😀 ).
több mint 2 éve
youtu.be/v9J3VcZPsI0?si=stbEhnOAAnVWZF0g
több mint 2 éve
Esetleg ezt közölni kell vele, hogy a kalkulációd egy átlagos minőségű kódra vonatkozott, de ez mindennek az alja és sokkal több időt igényel.Mert egy olvashatatlan fos a kód 😀Mondtam, hogy kb 1 óra. Rá 2 órával meg már basztattak, hogy miért nincs kész...én inkább PM fejjel tudok gondolkodni ilyenekben (nem az vagyok szerencsére), de amúgy miért nem volt kész? 😀
dugo93
törölt kristof
dugo93
Amúgy meg ha valahol így menedzselik a munkát, onnan menekülni kell, mert nem értenek hozzá és azt hiszik, hogy a baszogatástól gyorsabban fog menni.
több mint 2 éve
Mert egy olvashatatlan fos a kód 😀Mondtam, hogy kb 1 óra. Rá 2 órával meg már basztattak, hogy miért nincs kész...én inkább PM fejjel tudok gondolkodni ilyenekben (nem az vagyok szerencsére), de amúgy miért nem volt kész? 😀
dugo93
törölt kristof
több mint 2 éve
Mondtam, hogy kb 1 óra. Rá 2 órával meg már basztattak, hogy miért nincs kész...én inkább PM fejjel tudok gondolkodni ilyenekben (nem az vagyok szerencsére), de amúgy miért nem volt kész? 😀
dugo93
Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 2 éve
nem vagy elég agilis???? 😊IT: Kifutottak a céges projektek és outsourceoltak egy külsős céghez. Már az interjún is rettentő unszimpatikus volt a menedzser. Annyira mindenképp, hogy ha direktbe jelentkeztem volna hozzájuk, el is köszönök egyből. Aztán az első napos onboardingon rátett még 3 lapáttal. Olyan ember aki egy apró fingásodról is tudni akar. Közben ostorral veri a hátad, hogy dolgozzál. Ha valami nem tetszik neki, akkor meg leugatja a fejed. Mindezt úgy, hogy full idegen stacket kellene felvennem. Fúú nagyon elveszettnek érzem magam így néhány nap után. Az a baj, hogy eléggé be van állva a piac, nem nagyon találnak normális projektet nekem, így valószínű lekérni se tudom magam. Már most gyűlölöm az egészet... Ráadásul a családban az elmúlt hónapokban több komoly egészségügyi probléma is felütötte a fejét, amik sajnos még most is folyamatban vannak. Ha valami nem hiányzik még akkor az egy ilyen stresszes meló.Fejlemények: megvolt az interjú, a visszajelzésre várok. Nem tudom mi lesz, nem éreztem túl erősnek magam. Sok olyan kérdés volt ami nem épp a szakterületem.
Tök véletlen jött egy érdekes megkeresés LinkedIn-en pár héttel ezelőtt. Az elején tét nélkül mondtam, hogy nézzük meg, nem volt komoly váltási szándékom, csak tényleg jó pozíciónak tűnik. Most ott tartok, hogy rohadtul izgulok a holnapi második kör miatt.
dugo93
Pénteken már nem bírtam, beszéltem az egyik menedzserrel, hogy ez nem fog menni hosszútávon. Tök jófej volt, azt mondta megérti és van is két opció, ahova ki tudnak küldeni interjúra. Ez eléggé meglepett, de végülis jó hír.
A hétvége mindenképp segített a lelkemnek, de a nap végére azért sikerült elvenni az életkedvem... Érted, 1 hete vagyok náluk, napi 2(!) daily standup van (nem is hallottam még ilyet 😀). Ott kérdezték mennyi idő még a task. Mondtam, hogy kb 1 óra. Rá 2 órával meg már basztattak, hogy miért nincs kész... Ráadásul ezt kisebb szünetekkel fél 7ig tolta a gyerek. Ez egy css feladat volt amúgy, ami aztán semmit nem befolyásol a flown. Azt már csak hozzáteszem, hogy normális kódminőség mellett negyed óra alatt simán összedobtam volna.
dugo93
több mint 2 éve
IT: Kifutottak a céges projektek és outsourceoltak egy külsős céghez. Már az interjún is rettentő unszimpatikus volt a menedzser. Annyira mindenképp, hogy ha direktbe jelentkeztem volna hozzájuk, el is köszönök egyből. Aztán az első napos onboardingon rátett még 3 lapáttal. Olyan ember aki egy apró fingásodról is tudni akar. Közben ostorral veri a hátad, hogy dolgozzál. Ha valami nem tetszik neki, akkor meg leugatja a fejed. Mindezt úgy, hogy full idegen stacket kellene felvennem. Fúú nagyon elveszettnek érzem magam így néhány nap után. Az a baj, hogy eléggé be van állva a piac, nem nagyon találnak normális projektet nekem, így valószínű lekérni se tudom magam. Már most gyűlölöm az egészet... Ráadásul a családban az elmúlt hónapokban több komoly egészségügyi probléma is felütötte a fejét, amik sajnos még most is folyamatban vannak. Ha valami nem hiányzik még akkor az egy ilyen stresszes meló.Fejlemények: megvolt az interjú, a visszajelzésre várok. Nem tudom mi lesz, nem éreztem túl erősnek magam. Sok olyan kérdés volt ami nem épp a szakterületem.
Tök véletlen jött egy érdekes megkeresés LinkedIn-en pár héttel ezelőtt. Az elején tét nélkül mondtam, hogy nézzük meg, nem volt komoly váltási szándékom, csak tényleg jó pozíciónak tűnik. Most ott tartok, hogy rohadtul izgulok a holnapi második kör miatt.
dugo93
Pénteken már nem bírtam, beszéltem az egyik menedzserrel, hogy ez nem fog menni hosszútávon. Tök jófej volt, azt mondta megérti és van is két opció, ahova ki tudnak küldeni interjúra. Ez eléggé meglepett, de végülis jó hír.
A hétvége mindenképp segített a lelkemnek, de a nap végére azért sikerült elvenni az életkedvem... Érted, 1 hete vagyok náluk, napi 2(!) daily standup van (nem is hallottam még ilyet 😀). Ott kérdezték mennyi idő még a task. Mondtam, hogy kb 1 óra. Rá 2 órával meg már basztattak, hogy miért nincs kész... Ráadásul ezt kisebb szünetekkel fél 7ig tolta a gyerek. Ez egy css feladat volt amúgy, ami aztán semmit nem befolyásol a flown. Azt már csak hozzáteszem, hogy normális kódminőség mellett negyed óra alatt simán összedobtam volna.
több mint 2 éve
kecsup.hu/2024/03/nagyon-ugy-tunik-hogy-iden-is-elmarad-a-repulonap-unikum/ Ehh...

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"