NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Olimpia

25 feliratkozó

1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
...
Willie Parker
Ha valaki szerinted (a te definíciód szerint, annak megfelelve) nő, akkor mi vizsgálnivaló van azon, hogy nő?
Van a NOB-nak egzakt definíciója, az általa szervezett eseményeken való indulásnál ez alapján eldöntik, hogy egy adott indulni szándékozó versenyző nő e, és ha igen, akkor indulhat, mint nő.
Szerintem ez full egyértelmű.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem biztos, hogy nő, illetve nem jó a definíciójuk, hogy az útlevél döntő, mert az hamisítható, ergo nem lesz fair, becsületes eredmény a sportban, ami az olimpia lényege, hiszen a preambulumukban is benne van😊
Willie Parker
Na ez lehet.
De az az ő problémájuk, mert ez az ő versenyük.
Nyilván ezerféleképpen lehet definiálni dolgokat, de ha neked van egy definíciód, és az neked megfelel, akkor azzal a definícióval fogsz/tudsz dolgozni, és ha ez a definíció valaki szerint nem elég jó/egzakt/fair, és nyitott vagy, akkor indíthatsz egy vitát arról, hogy megfelelő e a definíciód.
De ez csak rajtad múlik, mert nincs olyan szervezet, hatóság, szuverén, aki rádkenyszeríthet egy másik definíciót, ha neked a sajátod megfelel.

Ez olyan, mint a politika.
Ha te vagy a törvenyhozó, és az általad hozott törvények szerint törvényszerűen jársz el, akkor nincs semmi gond. Még ha egy adott törvény van aki szerint nem is fair. Vagy nem etikus, vagy lehetne jobbat írni, stb.
Nekem a talibán törvényei vagy a saria se tetszik, de ha Afganisztánban vagy Iranban vagy, akkor ezek alapján fognak megítélni, ott ezeknek kell megfelelni. Az olimpián meg a NOB a szuverén, aki meghatároz, engedélyez, tilt, számonkér, szankcionál.
Őszentsége Sobri Jóska
A CAS felülbírálhatja
Willie Parker
Szuper.
Mert így amíg nem bírálja felül, addig ez a jó és fair definíció.
Ha majd felülbírálja, akkor meg változik.
Addig ezen vernyogni sima politika, homofóbia, kifogáskeresés, narratívagyártás, nyígás.

1 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 300
...
Willie Parker
Ha valaki szerinted (a te definíciód szerint, annak megfelelve) nő, akkor mi vizsgálnivaló van azon, hogy nő?
Van a NOB-nak egzakt definíciója, az általa szervezett eseményeken való indulásnál ez alapján eldöntik, hogy egy adott indulni szándékozó versenyző nő e, és ha igen, akkor indulhat, mint nő.
Szerintem ez full egyértelmű.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem biztos, hogy nő, illetve nem jó a definíciójuk, hogy az útlevél döntő, mert az hamisítható, ergo nem lesz fair, becsületes eredmény a sportban, ami az olimpia lényege, hiszen a preambulumukban is benne van😊
Willie Parker
Na ez lehet.
De az az ő problémájuk, mert ez az ő versenyük.
Nyilván ezerféleképpen lehet definiálni dolgokat, de ha neked van egy definíciód, és az neked megfelel, akkor azzal a definícióval fogsz/tudsz dolgozni, és ha ez a definíció valaki szerint nem elég jó/egzakt/fair, és nyitott vagy, akkor indíthatsz egy vitát arról, hogy megfelelő e a definíciód.
De ez csak rajtad múlik, mert nincs olyan szervezet, hatóság, szuverén, aki rádkenyszeríthet egy másik definíciót, ha neked a sajátod megfelel.

Ez olyan, mint a politika.
Ha te vagy a törvenyhozó, és az általad hozott törvények szerint törvényszerűen jársz el, akkor nincs semmi gond. Még ha egy adott törvény van aki szerint nem is fair. Vagy nem etikus, vagy lehetne jobbat írni, stb.
Nekem a talibán törvényei vagy a saria se tetszik, de ha Afganisztánban vagy Iranban vagy, akkor ezek alapján fognak megítélni, ott ezeknek kell megfelelni. Az olimpián meg a NOB a szuverén, aki meghatároz, engedélyez, tilt, számonkér, szankcionál.
Őszentsége Sobri Jóska
A CAS felülbírálhatja
1 hónapja
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 296 — Jedi Master
30 perc és kezdődik a Brazília - USA női röpi elődöntő... óriási meccs lesz

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
1 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 300
...
Willie Parker
Ha valaki szerinted (a te definíciód szerint, annak megfelelve) nő, akkor mi vizsgálnivaló van azon, hogy nő?
Van a NOB-nak egzakt definíciója, az általa szervezett eseményeken való indulásnál ez alapján eldöntik, hogy egy adott indulni szándékozó versenyző nő e, és ha igen, akkor indulhat, mint nő.
Szerintem ez full egyértelmű.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem biztos, hogy nő, illetve nem jó a definíciójuk, hogy az útlevél döntő, mert az hamisítható, ergo nem lesz fair, becsületes eredmény a sportban, ami az olimpia lényege, hiszen a preambulumukban is benne van😊
Willie Parker
Ennyi lenne a story, hogy hamisítottak egy útlevelet egy olyan országban, ahol bebörtönözik a nemváltókat? Jól leegyszerűsítetted magadnak..
topin
Ő nem nemváltó
1 hónapja
NB2 New England Patriots 24 480 — nabege2@yahoo.com
spanyol női pólósok bealudtak a meccsbe?😊
10-5-ről 10-9
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
...
Willie Parker
Ha valaki szerinted (a te definíciód szerint, annak megfelelve) nő, akkor mi vizsgálnivaló van azon, hogy nő?
Van a NOB-nak egzakt definíciója, az általa szervezett eseményeken való indulásnál ez alapján eldöntik, hogy egy adott indulni szándékozó versenyző nő e, és ha igen, akkor indulhat, mint nő.
Szerintem ez full egyértelmű.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem biztos, hogy nő, illetve nem jó a definíciójuk, hogy az útlevél döntő, mert az hamisítható, ergo nem lesz fair, becsületes eredmény a sportban, ami az olimpia lényege, hiszen a preambulumukban is benne van😊
Willie Parker
Na ez lehet.
De az az ő problémájuk, mert ez az ő versenyük.
Nyilván ezerféleképpen lehet definiálni dolgokat, de ha neked van egy definíciód, és az neked megfelel, akkor azzal a definícióval fogsz/tudsz dolgozni, és ha ez a definíció valaki szerint nem elég jó/egzakt/fair, és nyitott vagy, akkor indíthatsz egy vitát arról, hogy megfelelő e a definíciód.
De ez csak rajtad múlik, mert nincs olyan szervezet, hatóság, szuverén, aki rádkenyszeríthet egy másik definíciót, ha neked a sajátod megfelel.

Ez olyan, mint a politika.
Ha te vagy a törvenyhozó, és az általad hozott törvények szerint törvényszerűen jársz el, akkor nincs semmi gond. Még ha egy adott törvény van aki szerint nem is fair. Vagy nem etikus, vagy lehetne jobbat írni, stb.
Nekem a talibán törvényei vagy a saria se tetszik, de ha Afganisztánban vagy Iranban vagy, akkor ezek alapján fognak megítélni, ott ezeknek kell megfelelni. Az olimpián meg a NOB a szuverén, aki meghatároz, engedélyez, tilt, számonkér, szankcionál.

1 hónapja
topin New England Patriots 2 003
...
Willie Parker
Ha valaki szerinted (a te definíciód szerint, annak megfelelve) nő, akkor mi vizsgálnivaló van azon, hogy nő?
Van a NOB-nak egzakt definíciója, az általa szervezett eseményeken való indulásnál ez alapján eldöntik, hogy egy adott indulni szándékozó versenyző nő e, és ha igen, akkor indulhat, mint nő.
Szerintem ez full egyértelmű.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem biztos, hogy nő, illetve nem jó a definíciójuk, hogy az útlevél döntő, mert az hamisítható, ergo nem lesz fair, becsületes eredmény a sportban, ami az olimpia lényege, hiszen a preambulumukban is benne van😊
Willie Parker
Ennyi lenne a story, hogy hamisítottak egy útlevelet egy olyan országban, ahol bebörtönözik a nemváltókat? Jól leegyszerűsítetted magadnak..
1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 493 — Kinek mit intézett a kormánya
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/454547503_831196955784496_2200093964539051747_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=596eb7&_nc_ohc=2Kei5uetnOgQ7kNvgHPMHZG&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=AnmwrOx78YkIzK6lyVglwBi&oh=00_AYCfV35MUkzwISgI_WGAhi8CWtx_rf9uJrWCiF8TmjvMWg&oe=6701F956
861.569 Aufrufe · 14.928 Reaktionen | Magyaros megoldás: pálinkával ferfőtlenített Fábián Bettina a nyílt vízi úszás után, amit a Szajnában rendeztek. 🏊‍♀️ | M4 Sport | M4 Sport · Original-Audio
Magyaros megoldás: pálinkával ferfőtlenített Fábián Bettina a nyílt vízi úszás után, amit a Szajnában rendeztek. 🏊‍♀️. M4 Sport · Original-Audio
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
Jaja, de én sosem írok komolyan itt😃
- JC6
De ha nem komoly amit írsz, akkor az se komoly, ha azt írod, hogy nem írsz komolyan. Ami paradoxon, ergo logikailag vagy akkor hazudsz, amikor írsz, vagy akkor, amikor az írásodról írsz.
Hazudni nem szép dolog, ejnye.

1 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 300
...
Willie Parker
Ha valaki szerinted (a te definíciód szerint, annak megfelelve) nő, akkor mi vizsgálnivaló van azon, hogy nő?
Van a NOB-nak egzakt definíciója, az általa szervezett eseményeken való indulásnál ez alapján eldöntik, hogy egy adott indulni szándékozó versenyző nő e, és ha igen, akkor indulhat, mint nő.
Szerintem ez full egyértelmű.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem biztos, hogy nő, illetve nem jó a definíciójuk, hogy az útlevél döntő, mert az hamisítható, ergo nem lesz fair, becsületes eredmény a sportban, ami az olimpia lényege, hiszen a preambulumukban is benne van😊
1 hónapja
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 530 — !SuPeR6BoWL!
Csipesferi nem hagyta hogy szétverjék a csapatát 😎🍺
Jár a fröccs is
ozibozi
Carrington cumira vette a 4-est de a friccek is...
ThundersNFL a Paraszt
Ebben nem lehetett több de kevesebb igen.
ozibozi
Bronz íppenhogy meglett
ThundersNFL a Paraszt
És még bronzot sem várt kb senki. Tudom, Neked az 5 hajóhosszos győzelem is szar, mert miért nem 6, de ez akkor is egy bravúr érem volt, bármilyen hihetetlen.
Bálesz
Most félrementél nagyon....azért ennyire nem vagyok elvakult....itt a négyesnél inkább Csipes apuka tevékenység nem tevékenysége az ami hányinger....
ThundersNFL a Paraszt
"Carrington cumira vette a 4-est de a friccek is..."
"Bronz íppenhogy meglett"

Igen, biztos én mentem félre 😀 JC szokta így magyarázni utólag a kommentjeit 😀
Bálesz
Jaja, de én sosem írok komolyan itt😃 viszont mindig kiakadtok, hiába 😃
- JC6
Mi vagyunk az ügyeletes fekete bárányok😁

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 051 — #NoStress
...
Willie Parker
Ha valaki szerinted (a te definíciód szerint, annak megfelelve) nő, akkor mi vizsgálnivaló van azon, hogy nő?
Van a NOB-nak egzakt definíciója, az általa szervezett eseményeken való indulásnál ez alapján eldöntik, hogy egy adott indulni szándékozó versenyző nő e, és ha igen, akkor indulhat, mint nő.
Szerintem ez full egyértelmű.

1 hónapja
NB2 New England Patriots 24 480 — nabege2@yahoo.com
 24.hu/sport/2024/08/08/olimpia-parizs-2024-olimpia-2024-pasztory-dori-uszas-milak-kristof-hosszu-katinka/
1 hónapja
NB2 New England Patriots 24 480 — nabege2@yahoo.com
 24.hu/sport/2024/08/08/a-birok-hibazhattak-a-romanok-tombolnak-a-kormanyfo-bojkottal-igy-kap-gellert-a-politikan-egy-olimpiai-verseny/
1 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 769
Csipesferi nem hagyta hogy szétverjék a csapatát 😎🍺
Jár a fröccs is
ozibozi
Carrington cumira vette a 4-est de a friccek is...
ThundersNFL a Paraszt
Ebben nem lehetett több de kevesebb igen.
ozibozi
Bronz íppenhogy meglett
ThundersNFL a Paraszt
És még bronzot sem várt kb senki. Tudom, Neked az 5 hajóhosszos győzelem is szar, mert miért nem 6, de ez akkor is egy bravúr érem volt, bármilyen hihetetlen.
Bálesz
Most félrementél nagyon....azért ennyire nem vagyok elvakult....itt a négyesnél inkább Csipes apuka tevékenység nem tevékenysége az ami hányinger....
ThundersNFL a Paraszt
"Carrington cumira vette a 4-est de a friccek is..."
"Bronz íppenhogy meglett"

Igen, biztos én mentem félre 😀 JC szokta így magyarázni utólag a kommentjeit 😀
Bálesz
Jaja, de én sosem írok komolyan itt😃 viszont mindig kiakadtok, hiába 😃
1 hónapja
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 876 — Illegális gyakorló
Csipesferi nem hagyta hogy szétverjék a csapatát 😎🍺
Jár a fröccs is
ozibozi
Carrington cumira vette a 4-est de a friccek is...
ThundersNFL a Paraszt
Ebben nem lehetett több de kevesebb igen.
ozibozi
Bronz íppenhogy meglett
ThundersNFL a Paraszt
És még bronzot sem várt kb senki. Tudom, Neked az 5 hajóhosszos győzelem is szar, mert miért nem 6, de ez akkor is egy bravúr érem volt, bármilyen hihetetlen.
Bálesz
Most félrementél nagyon....azért ennyire nem vagyok elvakult....itt a négyesnél inkább Csipes apuka tevékenység nem tevékenysége az ami hányinger....
ThundersNFL a Paraszt
"Carrington cumira vette a 4-est de a friccek is..."
"Bronz íppenhogy meglett"

Igen, biztos én mentem félre 😀 JC szokta így magyarázni utólag a kommentjeit 😀

1 hónapja
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 530 — !SuPeR6BoWL!
Komolyan pörögnek a falmászók is, lett is egy világcsúcs
kapitnono
Jalapenóval bekent seggel én is száguldanék

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
1 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 985 — WHO DAT!!!!
Komolyan pörögnek a falmászók is, lett is egy világcsúcs


1 hónapja
Tito05 Chicago Bears Alabama Crimson Tide 629 — Bears fan
 telex.hu/sport/2024/08/08/fabian-bettina-uszas-szajna-palinka-olimpia

Azt hiszem engem eltalált Ámor nyila 🥰 (tudom, hogy foglalt, de azért álmodozni szabad 😀 )
1 hónapja
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 530 — !SuPeR6BoWL!
Csipesferi nem hagyta hogy szétverjék a csapatát 😎🍺
Jár a fröccs is
ozibozi
Carrington cumira vette a 4-est de a friccek is...
ThundersNFL a Paraszt
Ebben nem lehetett több de kevesebb igen.
ozibozi
Bronz íppenhogy meglett
ThundersNFL a Paraszt
És még bronzot sem várt kb senki. Tudom, Neked az 5 hajóhosszos győzelem is szar, mert miért nem 6, de ez akkor is egy bravúr érem volt, bármilyen hihetetlen.
Bálesz
Most félrementél nagyon....azért ennyire nem vagyok elvakult....itt a négyesnél inkább Csipes apuka tevékenység nem tevékenysége az ami hányinger....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
1 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 300
amit a MÖSZ és az IBA extra kompenzáció címén előad undorító PR politika
teljesen jogos Ricsi kiakadása
Negritis, a vajda
Ja, én azt hittem, hogy azért kap Luca kompenzációt, mert Helif fiú is meg nem is, lány is meg nem is. De ennyi erővel minden 5. helyezett ezen az olimpián jogosan reklamálhatna egy kis extra pénzért. Ricsi szerint ez diszkrimináció, de miből zárják őt ki pontosan? Ha nem érti, miért akarják Lucát kompenzálni, akkor sajnálom. Ha nem ért egyet vele, akkor meg mondja ki, hogy Luca ellenfele egyenlő eséllyel indult.
szaba
mondja az IBA de senki más
az az IBA akinél 2021ben még megfelelet Tokióban
sőt 2022ben is
aztán mikor megvert egy oroszt azóta pária
azt is tudjuk hogy az NOB Semanya esetében nem szarakodott és meghúzta a határokat
ezeken a határokon belül van Khelif

ergo szabály szerint szerepelt Luca ellenfele és ejtette ki őt
Negritis, a vajda
Minden esetre elég gyanús körülmények vannak, amit a NOB nem hajlandó normálisan kivizsgálni

 www.3wiresports.com/articles/2024/8/3/0d4ucn50bmvbndhhqjohaneccoqueq

[az újságírót egyébként megfenyegették Algériából]

Itt van magyarul is
 www.hetek.hu/cikkek/online/ez-egy-ferfi-dns-e-nyilvanossagra-kerult-az-algeriai-olimpiai?fbclid=IwY2xjawEeuIJleHRuA2FlbQIxMQABHSpoZ1IHVX0WwYwirmzdXYD4lV5HygUrTEvNQrg3W0uBtCBeBg-YlUmF2w_aem_mU2YL3zmXwSZ0rU8sJJocA
Willie Parker
Origot is idezhetsz felőlem
Attól még a tények azt jelentik hogy megfelelt a szabályoknak

Hogy azok jók e az más kérdés, de az is biztos hogy van egy határ ahol az intersex ( már amennyiben tényleg az) nem fér bele a NOBnak
Negritis, a vajda
Pont ezt mondjuk, hogy hülye szabály, hogy az útlevele a döntő, mikor a genetikai és labortesztek mást mutatnak - most ezt nem Helifre írom, hanem általában.
A NOB ezt tudja a konkrét esetben 2022 óta és mégsem változtat rajta.
Willie Parker
De miért kéne rajta ilyen teszteket végezni? Senkin nem csinálnak ilyen tesztet.

A WADA teszteli őt is, mint mindenkit és ha kiugró lenne valami eredménye, akkor eltiltanák, függetlenül attól, hogy tiltott szer származékot találtak-e a mintákban. Egyelőre minden teszten olyan eredményeket produkált, ami a női standardnak megfelel.
Jughead

A WADA csak doppingra tesztel, nem kromoszómára és nem hormonokra.
Ott van a korábbi cikkben, hogy felmerült más - persze meg nem nevezett - szövetségek részéről 2022-ben (még az oroszok előtt) a gyanú, hogy a két lány nem lányok és két tesztjük is megerősítette, amit közöltek a NOB-bal is, de a NOB nem lép (számomra ismeretlen okokból)

Egyébként anno Semenya esetében sem WADA hozta ki az abnormális eredményeket, hanem atlétikai szakszövetségi laborteszten bukott meg.
Willie Parker
Miért kéne olyan dolgokat tesztelni náluk, amit senki másnál nem tesztelnek, mert a WADA szerint nincs befolyással a sport teljesítményre (ellenkező esetben gondolom tesztelnék)?
Jughead
a WADA doppingellenes ügynökség. nem az ő feladatuk tesztelni olyat, ami nem a doppinggal kapcsolatos. ez nem jelenti azt, hogy ne lenne befolyással a teljesítményre. ezt a bizottságoknak kellene tesztelni, akik az adott sportrendezvényt lebonyolítják.
deyell
Szóval Te úgy gondolod, hogy ez egy olyan kiskapu, amit a sportolók nem használnak ki? Vagy kihasználják, de ezt csak annál kell tesztelni, akit ezzel meggyanúsítanak?
Jughead
Szerintem küzdősportokban ez a felfutása ennek a kiskapunak, de írtam korábban más példákat is (thai thai-boxos, etc) esetéről, akiknél ugyanez felmerült.
Willie Parker
Ahogy elkezdik ezeket a szinteket mérni mindenkinél, mert valóban előnyt jelent, akkor majd meglátjuk, hogy ők el lesznek-e tiltva. Jelenleg csak úgy őt elővenni ezért, hogy bár mindenki másnak legális a hormonszinttel játszani (legalábbis Te ezt írtad), de nálad ezt megnézzük és ha magas, akkor kizárunk felháborító döntés lenne.
Jughead
Nem szinteket kell mérni, hanem kromoszómavizsgálatot kell végezni, mert az determinálja az izomzatot, csontszerkezetet, vázerősséget, etc. Ami meg versenyelőnyt jelent, különösen kontakt sportoknál, mint a box, birkózás, kick-box.

A hormonszint ugrál, változik, nem állandó, ezért is kell(ene) folyamatos méréseket végezni, de nem minden sportágban biztosított (atlétika, úszás, kerékpár kiemelkedik, de a küzdősportok, súlyemelés pl lemaradt, mert nincs annyi pénz bennük)
Willie Parker
Tehát, akkor innentől minden sportolónál kromoszómavizsgálatot írsz elő?

És szétvennéd a női versenyeket XX nőkre és XY nőkre?

Viszont a feketéknek meg az izomzatuk, csontszerkezetük stb. versenyelőnyt jelent genetikailag az atlétika sprint számaiban, gondolom akkor azért ebbe is belenyúlnál, nem?
Jughead
Szerencsére nem nekem kell erről a kérdésről döntenem, de több variáció van.

Bizonyos sportágakban minden sportoló átmegy olyan vérteszten, amiből kimutatható, hogy volt-e génmanipulációja (pl.: úszás, kerékpár, atlétika), ahol be van már vezetve a biológiai útlevél.
Az megmutatja a kromoszóma eltérést is, csak az okot nem, pl. hogy veleszületett rendellenesség, szerzett betegség (pl.: vannak autoimmun betegségek, amik megváltoztathatják a génállományt/hormonszintet, de sugárzás is okozhatja) vagy extrém esetben manipuláció okozta.
Az oroszok Khelif és Lin esetében is arra hivatkoztak, hogy egy vérteszt mutatott abnormalitást, amiből Y kromoszómára lehetett következtetni náluk, majd a későbbi biológiai teszt [nem tudom mi volt, nem is érdekel, de minden ezzel foglalkozó cikk így referálja] meg kimutatta, hogy biológiailag férfiak.

Én elvégeztetném minden sportolóra ugyanúgy, mint a doppingtesztet, hiszen nem véletlen, hogy megkülönböztetik a nemek szerinti sportolást. A doppingtesztek is általánosak, ebben sem látok kivetnivalót.

A NOB helyében olyan esetben meg különösen elvégeztetném a független objektív vizsgálatokat, ha konkrét adatok állnak arról rendelkezésemre, hogy jogosulatlanul versenyez(het) valaki.
Akár más szervezettől, akár riválisról, akár más szakszövetségtől, akár bizottságtól (mint itt) jöttek az infok.
Különösen akkor, ha egy számomra megbízhatatlannak minősített szervezettől jön, hiszen az objektivitás azt kívánja, hogy én tegyem helyettük rendbe a kérdést és rendezzem le megnyugtató módon, és ne csak azt kommunikáljam, hogy "az útlevele rendben van, a papírjai jók". Hanem én is végeztessek a genfi, zürichi, berlini megbízható laboromban elemzést és mondjam, hogy megcáfoltam a IBA-t.

A XX vs XY női különversenyre is írtam, hogy - te is tudod - nehéz kérdés: van a box világszövetségnek egy szabályozása, hogy ki a női versenyző, milyen feltételeknek kell megfelelni.
Lehetne ugyanígy általános NOB definíció, illetve a szabály most úgy szól, hogy a sportági világszövetség szabályozása a döntő a NOB rendezvényeken. [Ergo a felfüggesztett IBA-é].
A NOB nem is törekszik arra az én véleményem szerint, hogy rendezze a kérdést, hanem próbálja szélesíteni, rugalmassá - egyben nevetségessé is - tenni az indulási jog megítélését, vagyis kikerüli a kényes kérdést, nem ad állásfoglalást.
Te is tudod, hogy milyen könnyű papírt hamisítani, nehogy az legyen már a mérvadó....mert akkor csak egy sóhivatal vagyok.

Én nem vagyok ellene, hogy interszexuálisak induljanak akár olimpián, akár paraolimpián, hiszen rajtuk kívülálló okból ˇmásokˇ. De mégsem egyenlő feltételekkel versenyeznek nőkkel vagy férfiakkal.
Lehet egy saját különversenyük, de felvetettem, hogy magasabb súlycsoportba is kvalifikálhatnának, hogy valamelyest kiegyenlítődjenek a lehetőségek és az esélyek.

Az utolsó felvetésed szimpla kötözködés: nem erről írtam, hanem a vegyes nemiségről. Caster Semenya ügy nagyon jól leírja, hogy mi a gond a helyzettel, olvasd nyugodtan a CAS döntést, ha nagyon belemélyednél.

Szerkesztette: Willie Parker
1 hónapja
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 336 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Spanyol srác felrakta a pipába 😊

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
1 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 828 — Patriot
Nagyon cuki dobogó. Végre mindenki nagyon örül, ahogy kell
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 534 — Lucas Scott
Közben Gojkovic a montenegrói póló kapitány bejelentette h a torna után nem pályázik a posztra, új szövetségi kapitány lesz ott

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
1 hónapja
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 311 — Jó ötletnek tűnt!
Jól hallottam h Varga Ákosnak is sikerült nyelvújítani és azt mondta, hogy ozsimpián?
empty taxi
Látszik hogy nem egy Knézy

Lesz ez még így se!