NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
pc_x 943 — Red Fist
... és már ott lesznek a legjobb 4 között... Bálint #15
Már ha úgy tekintjük, hogy a HFL-ben indul a legjobb három.deacon75
😀 😀


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
... és már ott lesznek a legjobb 4 között... Bálint #15
Már ha úgy tekintjük, hogy a HFL-ben indul a legjobb három.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
szerintem meg kell nézni a Huligánokat, mit csinálnak. Egy junior csapatból kihoztak egy egyesületet, aki most lehet simán nyeri a Div2-őt, jövőre elvárom tőlük hogy megnyerjék a Div1-et, és már ott lesznek a legjobb 4 között. őket kell megnézni, mit hogyan csináltak-csinálnak. dícsérőnek tűnő szavaim ellenére nem kedvelem őket, de tanulni senkitől sem szégyen
több mint 13 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Nem a tornaóra a lényeg, hanem az, hogy ott járnak az emberek meccsekre, High School, NCAA, NFL, stb. Azt látja a gyerek a profi sportban, hogy a játékos mennyire megbecsült/erős/ügyes/gazdag kinek, kinek igénye szerint. Amíg a sportnak, sportolóknak megvan a presztizse, akkor minden kölyök hasonlítani akar a saját kedvencére és aki komolyan gondolja tesz ért. Elkezd sportolni.
Nálunk ez sokkal nehezebb, mert arról kell meggyőzni a kölyköket, hogy a sport jobb, mint a semmittevés, bagózás, piálás, plázázás. Természetesen nem lehetetlen, de ahogy többen leírták nagyon sok meló.
Az, hogy a TV-ben nézi már jó alap, mert szereti magát a sportot. A közvetítések előtt kellene olyan NFL filmeket adni amik elmagyarázzák a szabályokat, felszerelést, stb. Anno a DSF-en voltak ilyenek.santos35
Azért ne dicsőítsük szerintem egekbe az amerikaiakat... Igaz, hogy mi 3-ok vagyunk a világon kövérségben, de tudtommal ők az elsők. És igenis olyan olimpiai sportokat is nagyon sok fiatal lelkesen csinál, amikből legfeljebb egy kézen megszámolható sportoló él meg hazánkban. Persze, hogy a náluk kialakított rendszerben sokkal több fiatalt vonz ez a sport, de ha itthon is minden általános/középiskolában lenne hivatalos csapat ingyen cuccal/edzéssel, szted nem lenne itthon is népszerű? Főleg annak tudatában, hogy több tízezer sportoló él meg belőle.
Nem hiszem, hogy a fiatalokat kell hibáztatni, amiért kevesen találnak rá erre a remek sportra. Ha meg csak nézni szereti, akkor hívjátok el a meccsekre, és legalább bővíti a drukkertábort 😉

M. Vikings
Always open!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Be kellene jutni az iskolakba, ahol szereles nelkul ismerkedhetnenek a gyerekek a tojaslabdaval. Kellene TF kepzes a tanaroknak, hogy legyen merszuk odadobni a kosarlabda mellett ezt is! Avagy ha nem TF kepzes, akkor mi valthatna' ezt ki? Amig a tanar nem tud valami alapveto jatekot [ nem kell annak tacke, vagy flag szabalynak lenni] addig nem tud mit jatszatni. A soccert sem a 11-es rugassal kezdik tanitani. Mit tanitanak a gyerekeknek az USA-ban a tornaorakon?xtaki
Nem a tornaóra a lényeg, hanem az, hogy ott járnak az emberek meccsekre, High School, NCAA, NFL, stb. Azt látja a gyerek a profi sportban, hogy a játékos mennyire megbecsült/erős/ügyes/gazdag kinek, kinek igénye szerint. Amíg a sportnak, sportolóknak megvan a presztizse, akkor minden kölyök hasonlítani akar a saját kedvencére és aki komolyan gondolja tesz ért. Elkezd sportolni.
Nálunk ez sokkal nehezebb, mert arról kell meggyőzni a kölyköket, hogy a sport jobb, mint a semmittevés, bagózás, piálás, plázázás. Természetesen nem lehetetlen, de ahogy többen leírták nagyon sok meló.
Az, hogy a TV-ben nézi már jó alap, mert szereti magát a sportot. A közvetítések előtt kellene olyan NFL filmeket adni amik elmagyarázzák a szabályokat, felszerelést, stb. Anno a DSF-en voltak ilyenek.
több mint 13 éve
jvic 115
Mit tanitanak a gyerekeknek az USA-ban a tornaorakon?xtaki
Hát, ahol én voltam, ott semmit. De tényleg. Ha valaki akar, akkor az nem a tornaórán, hanem a délutáni edzésen szed magára tudást, feltéve, hogy bekerül a csapatba, avagy délután az utcán/pályán játszik a haverokkal. A tornaóra az rosszabb volt, mint itt kishazánkban. Hozzáteszem, én 1994-ben voltam a Gaskill Middle School-ban, Niagara Falls, NY-ban, azt a tapasztalatot tudom elmondani.
több mint 13 éve
xtaki Pittsburgh Steelers 3 361
saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.szampi#33
Ez az a KURVA SOK munka, amit fentebb is írtam. Sajnos nem csak ennyiből áll, hogy lecsábítom őket edzésrepc_x
Meg kell még koncepció több évre előre, tájékoztatás magáról a sportágról.
Az internet világában az már nem lehet gond, hogy néhány alap infót tartalmazó anyagot elküldjetek a jelentkezőknek. Megfelelően kell foglalkozni a jelentkezőkkel, mert a törődésnek igen is megvan az eredménye, példa erre: csak az elmúlt két-három hónapban, több mint 20 junior és serdülő korú srác csatlakozott hozzánk.
Na és a tudat, hogy a kemény edzések és edzőtábor (igen fontos csapatépítő eszköz!) végén vár rájuk nem kevés mérkőzés, ahol komoly rutint tudnak megszerezni.

Igen urak, ez bizony igen sok munkával jár, mint ahogy ezt PC már többször is leírta.

Persze jó lenne osztrák mintára szervezni az utánpótlás toborzást, de úgy tűnik erre mostanában nem fog sor kerülni, és a sportágunk fejlődését magunknak kell megoldani.HZsóka
Be kellene jutni az iskolakba, ahol szereles nelkul ismerkedhetnenek a gyerekek a tojaslabdaval. Kellene TF kepzes a tanaroknak, hogy legyen merszuk odadobni a kosarlabda mellett ezt is! Avagy ha nem TF kepzes, akkor mi valthatna' ezt ki? Amig a tanar nem tud valami alapveto jatekot [ nem kell annak tacke, vagy flag szabalynak lenni] addig nem tud mit jatszatni. A soccert sem a 11-es rugassal kezdik tanitani. Mit tanitanak a gyerekeknek az USA-ban a tornaorakon?
több mint 13 éve
HZsóka 67
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.szampi#33
Ez az a KURVA SOK munka, amit fentebb is írtam. Sajnos nem csak ennyiből áll, hogy lecsábítom őket edzésrepc_x
Meg kell még koncepció több évre előre, tájékoztatás magáról a sportágról.
Az internet világában az már nem lehet gond, hogy néhány alap infót tartalmazó anyagot elküldjetek a jelentkezőknek. Megfelelően kell foglalkozni a jelentkezőkkel, mert a törődésnek igen is megvan az eredménye, példa erre: csak az elmúlt két-három hónapban, több mint 20 junior és serdülő korú srác csatlakozott hozzánk.
Na és a tudat, hogy a kemény edzések és edzőtábor (igen fontos csapatépítő eszköz!) végén vár rájuk nem kevés mérkőzés, ahol komoly rutint tudnak megszerezni.

Igen urak, ez bizony igen sok munkával jár, mint ahogy ezt PC már többször is leírta.

Persze jó lenne osztrák mintára szervezni az utánpótlás toborzást, de úgy tűnik erre mostanában nem fog sor kerülni, és a sportágunk fejlődését magunknak kell megoldani.
több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Srácok az ok nagyon egyszerű és ott van mindenki szeme előtt!!!
Az első dolog ami megfordul bennük az az hogy minek törjem össze magam ha megye 18-ban a kispadon is kapok úgy havi 10ezret...
Na ezzel van probléma!!! Hogy kurvára a buzi foci uralja az agyukat és nem tudnak csapatban játszani...

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 357
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.szampi#33
Ez az a KURVA SOK munka, amit fentebb is írtam. Sajnos nem csak ennyiből áll, hogy lecsábítom őket edzésrepc_x
az okok megvannak a megoldást kéne kitalálni. ami valószínüleg a sport népszerűsítése lenne. de erről is volt már szó korábban/fentebb.

több mint 13 éve
pc_x 943 — Red Fist
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.szampi#33
Ez az a KURVA SOK munka, amit fentebb is írtam. Sajnos nem csak ennyiből áll, hogy lecsábítom őket edzésre


több mint 13 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 357
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.

több mint 13 éve
Natloz Arizona Cardinals 298
Nálunk talán 3 éve volt rengeteg junior korú játékos, akiknek be is lett szerezve a felszerelés, hogy ne azért menjenek el mert nincs pénz a cuccra. Gatyát, 7részest, és fogvédőt és a cipőt kellett mindenkinek megvenni. Amíg nem voltak felszereléses edzések, addig voltak kb 30-35-en, aztán amikor végre kiosztásra kerültek a cuccok, akkor nagyon gyorsan elkezdtek morzsolódni az emberek, és mára megmaradt 2 játékos a 30 pár közül.
Sajnos nagyon kevés fiatalban van meg az a türelem, elszántság, és elkötelezettség amit ez a sport kíván. Nagyon sokan vannak olyanok, akik lejönnek 2x, csinálnak magukról otthon 3 fényképet felszerelésben, és azt mutogatják fészbúkon, meg mindenhol a haveroknak, mert bezzeg ők milyen kemény amerikaifocisták, és ennyivel véget is ér a "karrierjük", mert dolgozni, edzeni, tanulni, gyakorolni már csak nagyon kevesen veszik a fáradtságot.

Just a simple Lineman... ZP#76

több mint 13 éve
pc_x 943 — Red Fist
Hozzátenném, azért nehéz újoncokat toborozni, mert KURVA SOK munkával jár, és nyílván sokan nem hajlandóak/tudnak rááldozni ennyit.
A lemorzsolódás legfőbb oka szerintem, hogy ad-hoc edzők vannak sok helyen, akik nincsenek tisztában az edzősködés alapjaival, a mozgás/ok alapjaival, nincs pedagógiai készségük hozzá. Egy újoncot, új környezetben egy nem megfelelő edző, aki nem tudja mi miért történik elriaszt.
A másik, hogy erőltetik a fejlődést és nincs meg a fokozatosság elve (legalább is nincs betartva). Így persze hogy fájlalják az ütéseket, hiszen meg sem tanulnak ütközni...
Felszereléssel kapcsolatban meg próbáljon a csapat bérelhető cuccokkal szolgálni, máris megjön a gyerek és szülő kedve hozzá...


több mint 13 éve
kutya23c 223
Gyors példa nektek: mostani try out előtt két iskola lett bejárva idő szűke miatt. 100 valahány e-mail címre lett küldve meghívó a felírt srácoknak+ rádió 1-ben a hírekben az egyik napon végig benn voltunk.
10-20 ember jött le, akikkel rengeteg munka lesz, mert csak 3-4 fő rendelkezik valamilyen korábbi sport múlttal ami a mozgásából is látszik illetve némi agresszióval. A többi között is lehet van sportoló de nem látszik a mozgásán😊
A lényeg reálisan és kicsit pesszimistán, ebből a tizen akárhány emberből a fele lemorzsolódik ilyen-olyan okok miatt, így tehát statisztikailag egy vidéki nagyvárosban-mint Fehérvár- vegyünk 100 elküldött e-mailt ami alapján hosszú távon megmarad 4-8 fő maximum.
Végülis ez nem rossz arány,de ebből is látszik hogy menni kell a sulikba és egyéb fórumokra roadshow-zni mert máshogy nem lesz ember. (A miskolci példát érdemes magunkévá tenni, nyilván lakóhely szerint átszabva. én is velük konzultáltam)
Az emberek megtartása pedig az edzés minőségen függ szerintem nagy részt. Itt meg jönnek az újabb gondok: kevesen járnak edzésre, nincs elég felszerelés...😕
Ördögi kör ez.
Ja amit észre vettem, hogy a fiatalokban hála a médiának egy olyan kép alakult ki, hogy csak 190-es Óriások illetve kigyúrt pit-pullok csinálják ezt a sportot(+ Árpa Attila), így elég nehéz meggyőzni a 14-15 éves 50-60 kg-os ropit, hogy gyere le nem halsz meg sőt esetleg valami izmot is szedsz fel, hidd el jó lesz. A válasz inkább nézem TV-ben. :/

"Olyan vagyok, mint egy gép. Teljesítek mindenképp. Ha érzem is, hogy fáradok, holtomig már nincsen fék."

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Azért lett elbaszva, mert tulajdonképpen 3. éve nem történik utánpótlásfronton semmi fejlődés, nem tudtunk 9-ről 11 főre fejlődni. És valahogy ezt úgy kéne hogy a szövetség is részt vállaljon ebből a munkából, ne csak a csapatok, hanem közösen mindenki.
De mindegy, majd meglátjuk mi lesz jövőre, mert idén már marad a 9 fős (presze ha lesz elég induló 😊 )Bruce
Hogy ne történne korábban 3 évig volt 7 fős néhány csapatos kötelező ifi
Tavaly először nem kötelező 9 fős ifi sok csapattal (mi ez ha nem előrelépés)
Most meg megint kényszeríteni a lehetetlent akarják a csapatoktól (mert az olyan jól hangzik)
Idén is simán mehetett volna még a 9 fő (úgy is látszik ha sokan ülnek a kispadon és akkor lépünk tovább. De tavaly is látszott hogy max 22 esek voltak a keretek de sok volt a 16 17 fős keret. Miből gondolja bárki is hogy ez pikk pakk megváltozik 8 csapatnál.
Játszunk idén 9-el ne lépjünk vissza, és ha látjuk hogy sok csapatnak megy a tartalékok a közel 30 as keret kiállítása akkor már ősszel állapodjunk meg a jövőévi tervbe. De úgy hogy mindenki hozza hány leigazolt 19-évnél fiatalabb játékosa van. Ne úgy hogy legyen 11 mert Bruce-nak úgy könnyebb lesz edzősködni (boccs ezt én sem gondolom komolyan de nem hagyhattam ki). Amúgy meg nem egyeztek meg a csapatok hogy 11 főt indítanak. Tavaly a liga értekezleten, abban maradtak, igen jó volna a 11 (szép álom, meg állami támogatás is jó volna, meg oda vissza játszó 10 12 meccses bajnokság volna jó a felnőtteknek, de nem megállapodtak csak álmodoztak, utána minden érdemi munka nélkül) ha van annyi játékosa a csapatoknak és begyűjti a versenybizottság kinek mennyi igazolt 19 alatti játékosa van. A szép volna az megmaradt megragadt, de az érdemi munka a csapatok érdemben való bevonása az nem. Készült egy kiírás 7 11-re milyen alapon?? Miért nem volt benne a 9 ? Komolyan nem értem.
Fejlődés van csak sokszor az álmok a bxxxkodás megöli azt.
Szerintem idén kiváló ez a 6 alapszakaszos rájátszásos szisztéma (ennyi meccs még soha nem volt) de figyeljétek meg most jön a nyavalygás és csak azt érjük el hogy megint 3 4 alapszakaszos bajnokság lesz jövőre. Pedig most az utolsók is annyit játszottak mint tavaly a döntőt játszó csapat!
több mint 13 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
Sztem:
lejön a gyerek, megtetszi neki és látja h a "nagyok" mit csinálnak egy edzésen.
DE: egy átlag munkás család nem nagyon ugrik fejest a mélyvizbe ha a gyereknek tetszik, és fizessen ki a védőfelszerelésére 50-100.000 huf-t, hogy 2 hónap után azt mondja h ez fáj, ezt mégsem csinálom. Így erre letöbben azt mondják h ma ha megkeresed magadnak kisfiam akkor járhastz. ÉS van akinek anyagilag belefér, de ök meg megunják mert csak 4-8 an vannak mindig.

Crushers #12
több mint 13 éve
Patkany 28 — Back
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
Tapasztalat alapján a legtöbbjük az első tackle után úgy gondolja, hogy ez neki fáj, ezért ez nemfasza. Elmegy a kedvük, mert nem csak TD-ket kell futni, hanem kidolgozni a beledet, és edzés végére a seggeden venni a levegőt. A socceren nevelkedett sok fiatalnak nem igazán fekszik ez.shawnka
Szerintem is....a fő probléma a rendszerességben keresendő.

A néha lejárok eredménye a sérülés, kispad , kudarc.

Ezután pedig a 4 kérdés valamelyike jó hivatkozási alap.

#22
#22
#22
"Cornerbacks cover receivers, to defend against pass offenses and make tackles."
több mint 13 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
Tapasztalat alapján a legtöbbjük az első tackle után úgy gondolja, hogy ez neki fáj, ezért ez nemfasza. Elmegy a kedvük, mert nem csak TD-ket kell futni, hanem kidolgozni a beledet, és edzés végére a seggeden venni a levegőt. A socceren nevelkedett sok fiatalnak nem igazán fekszik ez.shawnka
nálunk pont nem így van. aki lejön, az nagyrészt itt is maradSzobi22
akkor ti cukorkát osztogattok edzés végén? 😊

Crushers #12
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Tapasztalat alapján a legtöbbjük az első tackle után úgy gondolja, hogy ez neki fáj, ezért ez nemfasza. Elmegy a kedvük, mert nem csak TD-ket kell futni, hanem kidolgozni a beledet, és edzés végére a seggeden venni a levegőt. A socceren nevelkedett sok fiatalnak nem igazán fekszik ez.shawnka
nálunk pont nem így van. aki lejön, az nagyrészt itt is marad

több mint 13 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 267 — Tyrone Creek
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
Tapasztalat alapján a legtöbbjük az első tackle után úgy gondolja, hogy ez neki fáj, ezért ez nemfasza. Elmegy a kedvük, mert nem csak TD-ket kell futni, hanem kidolgozni a beledet, és edzés végére a seggeden venni a levegőt. A socceren nevelkedett sok fiatalnak nem igazán fekszik ez.
több mint 13 éve
xtaki Pittsburgh Steelers 3 361
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.
több mint 13 éve
Kalo 137
😀 jól van, ezt megúsztad 😀

Olyan kíváncsi lennék arra a bizonyos 1%-ra 😀

Én is, és a HFL/DIV1/DIV2 játékosainak 99%-a kisebb, lassabb, gyengébb mint a posztján szereplő átlag NFL játékosTred
Kalo
Tonny Simmons 😀Tred
több mint 13 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Olyan kíváncsi lennék arra a bizonyos 1%-ra 😀

Én is, és a HFL/DIV1/DIV2 játékosainak 99%-a kisebb, lassabb, gyengébb mint a posztján szereplő átlag NFL játékosTred
Kalo
Tonny Simmons 😀

M. Vikings
Always open!
több mint 13 éve
Kalo 137
Olyan kíváncsi lennék arra a bizonyos 1%-ra 😀

Én is, és a HFL/DIV1/DIV2 játékosainak 99%-a kisebb, lassabb, gyengébb mint a posztján szereplő átlag NFL játékosTred