NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Amúgy bocs, hogy megint Labdarúgással példálózok, csak szúrta a szememet, hogy valaki NB3-as közvetítést emlegetett. Európoi fociban úgy van, hogy a legalacsonyabb oszályt (megye3: 6-od/7-ed osztály) kivéve nem indíthatsz el felnőtt csapatot bajnokságban, ha nincs a csapatnak utánpótlás csapatuk indítva U19-ben. És van aki elindít 11-12 fős csapatokat, akiket szarrá ver mindenki, de legalább a szövetség nyugtázhatja, hogy nevelődik az utánpótlás.
Amerikai fociból meg már junior válogatottat akarunk kiállítani, de összesen van !!3 CSAPAT!! MO-n, aki egyáltalán 11 fős juniorban gondolkozik. Sztem nem ok az, hogy kicsik, meg hogy kevés ember van falposztra...stb. Én is, és a HFL/DIV1/DIV2 játékosainak 99%-a kisebb, lassabb, gyengébb mint a posztján szereplő átlag NFL játékos, és biztos vagyok abban is, hogy bármelyik magyar falembert Jared Allen minden playben seggre fejelne.
Akkor felnőttben is játszunk 7-9 fős bajnokságot, mert kisebbek vagyunk?

M. Vikings
Always open!
több mint 13 éve
Patkany 28 — Back
Azért lett elbaszva, mert tulajdonképpen 3. éve nem történik utánpótlásfronton semmi fejlődés, nem tudtunk 9-ről 11 főre fejlődni. És valahogy ezt úgy kéne hogy a szövetség is részt vállaljon ebből a munkából, ne csak a csapatok, hanem közösen mindenki.
De mindegy, majd meglátjuk mi lesz jövőre, mert idén már marad a 9 fős (presze ha lesz elég induló 😊 )Bruce
Szerintem ez az egész már olyan mint amikor valami "csakazértismuszájhogylegyen"
Volt egy év -és lehet hogy az emlékek megszépülnek-
De volt
DIVI DIVII DIVIII azt hiszem junior bajnokság is volt.
volt "felhozó liga" volt "premier"
volt szó a kötelező juniorról.
sok az elmúlt szezonokban veszett kérdésre meglenne a válasz. Akkor már nem emlékszem miért nem az maradt -mondjuk lekövetni is nehéz ezt a dolgot, mert félévente változik minden-

#22
#22
#22
"Cornerbacks cover receivers, to defend against pass offenses and make tackles."
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Azért lett elbaszva, mert tulajdonképpen 3. éve nem történik utánpótlásfronton semmi fejlődés, nem tudtunk 9-ről 11 főre fejlődni. És valahogy ezt úgy kéne hogy a szövetség is részt vállaljon ebből a munkából, ne csak a csapatok, hanem közösen mindenki.
De mindegy, majd meglátjuk mi lesz jövőre, mert idén már marad a 9 fős (presze ha lesz elég induló 😊 )
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
egyébként kötve hiszem, hogy pl. egy osztrák junior csapat ugyanabból, de még messzebb megyek, szerintem nem is hasonló 'bookból dolgozik, mint a 'nagy' csapat...
az a fontos, hogy egy junior játékos átfogó ismereteket szerezzen a pályán, sajátítsa, gyakorolja élesben a technikákat, mozgásokat...
szerintem!Harminch37
Épp ez a lényeg. Ha nem is ugyanabból, de felnőtt csapat playbookjának egy kicsit csökkentett, mondhatjuk lebutított változatából dolgoznak, ugyanazokkal az alapokkal és koncepciókkal, amit az adott utánpótlás csapat képességeire és lehetőségeire készítenek. Hogy meglegyen a folyamatos fejlődés. És mire a kis osztrák gyerkőc végigmegy a mini, schüler, jugend, junior korcsoportokon és feljut a felnőttekhez, addigra a playbookot is készség szinten ismeri (a technikai dolgokról persze nem is beszélve). Ha pedig menet közben változik a head coach a felnőtt csapatnál, az az esetek döntő többségében (nyilván az off-seasonben) ez némi változást jelent az utánpótlás playbookokra nézve is. Mert alapvetően arra készítik fel a srácokat, hogy ha nagyok lesznek, ott fognak játszani a felnőtt csapatban.Francesco
Teljesen egyetértek! de mindig a lehetőségekhez képest.
Ez a mostani kiírás (ifi) is olyan nem túl korrekt
7 11-et kérdeztek meg a csapatoktól
Majd most 9 is belerakták de úgy hogy csak ha nem jön össze a 6 csapat a hét főre
nem értem.
Tavaly volt egy sokcsapatos 9 fős (ez egy kompromisszum több mint a 7 de kevesebb mint a 11) Azért a támadóknál csak a két Guard hiányzik tehát a húzás nélküli játékok akár még hasonlíthatnak is a 11-re.
Lehet 11-et akarni de ha nem tudja sok csapat összerakni akkor ők dögöljenek meg??
Ha 3 - 4 kirakja 11 főt akkor ő szarik a többire?
Vagy ha a 11 nem megy akkor már legyen rosszabb (7 fős) de jóval rosszabb??
A 9 fős most egy jó kompromisszum lenne. De ahogy nézem ez már most jól el lett B. szarintva.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Alapvetően, nálunk Mo-n is ennek kell lennie a koncepciónak. Egyelőre még az út elején járunk, de én hiszek benne, hogy ez lesz itt is előbb utóbb. Jelenleg ugye még csak egy korcsoport van, de idővel el kell jutni arra a szintre, hogy kettő, akár három korcsoport is legyen. Ausztriában 30 évvel előttünk járnak és ott most már van ugye 4 korcsoport, de pl a mini korcsoportban még csak 3 csapat van, de az U14-ben már 8 csapat (A Raiffeisen Vikingsnek pl 2 is volt ebben a korcsoportban).

10 év múlva el kell jutnunk arra a szintre, hogy minden csapatnak legyen utánpótlásbázisa, ilyen vagy olyan mennyiségű, de legyen. Mostanság még inkább úgy lehet ezt megoldani, hogy a kisebb csapatok akik nem képesek kellő számú fiatalt megfogni, azok fúzionálnak egy másik csapattal és ketten már megfelelő létszámot tudnak elérni. Aztán folytatni kell tovább a toborzást és megpróbálni saját lábra állni. De a fúziók is viszik előre mind magát a sportot, mind magát a két fuzionáló csapatot.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
egyébként kötve hiszem, hogy pl. egy osztrák junior csapat ugyanabból, de még messzebb megyek, szerintem nem is hasonló 'bookból dolgozik, mint a 'nagy' csapat...
az a fontos, hogy egy junior játékos átfogó ismereteket szerezzen a pályán, sajátítsa, gyakorolja élesben a technikákat, mozgásokat...
szerintem!Harminch37
Épp ez a lényeg. Ha nem is ugyanabból, de felnőtt csapat playbookjának egy kicsit csökkentett, mondhatjuk lebutított változatából dolgoznak, ugyanazokkal az alapokkal és koncepciókkal, amit az adott utánpótlás csapat képességeire és lehetőségeire készítenek. Hogy meglegyen a folyamatos fejlődés. És mire a kis osztrák gyerkőc végigmegy a mini, schüler, jugend, junior korcsoportokon és feljut a felnőttekhez, addigra a playbookot is készség szinten ismeri (a technikai dolgokról persze nem is beszélve). Ha pedig menet közben változik a head coach a felnőtt csapatnál, az az esetek döntő többségében (nyilván az off-seasonben) ez némi változást jelent az utánpótlás playbookokra nézve is. Mert alapvetően arra készítik fel a srácokat, hogy ha nagyok lesznek, ott fognak játszani a felnőtt csapatban.
több mint 13 éve
Harminch37 Las Vegas Raiders 103
a junior csapat feltétlenül 19 éves korig van? tehát ha mondjuk olyan felépítésű a játékos, akkor sem játszhatna juniorban?stitch90
képes lennél vadibandit juniorban játszatni...?!...😀


több mint 13 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
a junior csapat feltétlenül 19 éves korig van? tehát ha mondjuk olyan felépítésű a játékos, akkor sem játszhatna juniorban?stitch90
De, ha 30 éves csak 60 kilót nyom fekve akkor játszhat! 😉kisdani
mennyi sok ilyen van .... :/

Crushers #12
több mint 13 éve
kisdani Minnesota Vikings 305 — Jászberény Wolverines fan
a junior csapat feltétlenül 19 éves korig van? tehát ha mondjuk olyan felépítésű a játékos, akkor sem játszhatna juniorban?stitch90
De, ha 30 éves csak 60 kilót nyom fekve akkor játszhat! 😉


Wolverines #79 C
több mint 13 éve
stitch90 256
a junior csapat feltétlenül 19 éves korig van? tehát ha mondjuk olyan felépítésű a játékos, akkor sem játszhatna juniorban?

Vamos Gringos!
több mint 13 éve
Harminch37 Las Vegas Raiders 103
Azért amit írtam már több soron is, hogy az lenne az igazi, mert a 9 fősben teljesen más a taktika meg minden!
Bruce
A junioroknak elsősorban technikát kell gyakorolniuk, nem taktikát... szerintem.deacon75
...... Kérdés, hogy mennyire tekintünk előre...Francesco
nyilván Ausztriában ez vicc kategória, de ha már kilences focival lehetne rendezni komoly (kezelje mindenki helyén) bajnokságot itthon, tulajdonképpen a taktikai rész lenne a legutolsó, ami tényleg számítana!
egyébként kötve hiszem, hogy pl. egy osztrák junior csapat ugyanabból, de még messzebb megyek, szerintem nem is hasonló 'bookból dolgozik, mint a 'nagy' csapat...
az a fontos, hogy egy junior játékos átfogó ismereteket szerezzen a pályán, sajátítsa, gyakorolja élesben a technikákat, mozgásokat...
szerintem!


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Azért amit írtam már több soron is, hogy az lenne az igazi, mert a 9 fősben teljesen más a taktika meg minden!
Bruce
A junioroknak elsősorban technikát kell gyakorolniuk, nem taktikát... szerintem.deacon75
...... Kérdés, hogy mennyire tekintünk előre...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
33. Salzburg Bulls .000 6 0 6 0 35:406
Hajrá!Atari
Azért kezeljük a helyén ezt a statot : Európa elitjével játszanak, akik ellen a listán szereplő számos csapat nem hogy pontot nem szerezne, de megkockáztatom, hogy negatív offense stattal végezne...
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
A 9 fős junior csapatnak úgy tudom, hogy az általános létszámhiány mellett a másik oka, hogy elsősorban nem könnyű 70 kiló feletti falembereket találni megfelelő létszámban. 😊




több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Azért amit írtam már több soron is, hogy az lenne az igazi, mert a 9 fősben teljesen más a taktika meg minden!
Bruce
A junioroknak elsősorban technikát kell gyakorolniuk, nem taktikát... szerintem.deacon75
A junior edzőkre értem a taktikát. A junior játékosoknak tulajdonképpen majdhogynem mindegy, hogy 9 fős vagy 11 fős csapatban játszanak, de azért nekik sem teljesen. De az edzőknek fontos lenne, hogy ne kelljen teljesen új dolgokat kitalálniuk. Mondjuk mivel tavaly is 9 fős volt, így annyira nem érzékeny a téma, de én alig találok 9 főhöz szakirodalmat...
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
33. Salzburg Bulls .000 6 0 6 0 35:406
Hajrá!Atari
mondjuk mindezt az AFL-ben, az azért nem mindegy. viszont ez sejteti is, hogyan működik a rangsorolás

több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
33. Salzburg Bulls .000 6 0 6 0 35:406
Hajrá!

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
Kalo 137
Azért ez meglehetősen érdekes helyezéseket mutat, amivel nehéz egyetérteni... Példának okádék a Bratislava monarchs 51. vagy a Zagreb Thunder 79. helye igen kérdéses. A Ljubljana Silverhawks (75) durván megelőzi a Vukovit (90) és a Wolves-ot (109) is, ami azért számomra erős.

Mint ahogy hízelgő ugyan, de realitást nélkülöz az is, ahogy a magyar csapatok rangsorolva vannak (mi például megelőzzük a Wolves-t, gondolom annak köszönhetően, hogy jóval előrébb sorolt csapatokkal játszottunk a táblázat szerint).
Szóval lehet ezt olvasgatni, de csak fenntartásokkal...

Uraim,

egy mindent átfogó és folyamatosan frissített EURÓPAI rangsor:

http://www.football-aktuell.de/cgi-bin/ranking.pl?rubrik=80&u=Europa

108. a Cowboys,
120. a Wildfires.e53m62
több mint 13 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Uraim,

egy mindent átfogó és folyamatosan frissített EURÓPAI rangsor:

http://www.football-aktuell.de/cgi-bin/ranking.pl?rubrik=80&u=Europa

108. a Cowboys,
120. a Wildfires.e53m62
Érdekes, hogy az EFAF top20-ban az itteni második nem is szerepel, de az is, hogy a Cowboys-t előrébb rangsorolja a Wolves-nál.

M. Vikings
Always open!
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Uraim,

egy mindent átfogó és folyamatosan frissített EURÓPAI rangsor:

http://www.football-aktuell.de/cgi-bin/ranking.pl?rubrik=80&u=Europa

108. a Cowboys,
120. a Wildfires.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Azért amit írtam már több soron is, hogy az lenne az igazi, mert a 9 fősben teljesen más a taktika meg minden!
Bruce
A junioroknak elsősorban technikát kell gyakorolniuk, nem taktikát... szerintem.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
röviden: ez álom
hosszabban: ha láttál már egyetemi meg NFL scout videót akkor láthattad, hogy mások a szempontok, máshonnan veszik fel, ezért teljesen mást vesznek fel, mint amit a TVben leadnak. A TVnek látvány kell, a scoutnak meg információ. Mintha két külön meccs lenne a TV adás és a scout videó.
Továbbá azokat a felvételeket, amiket a csapatok csinálnak a meccsről, még akkor is ha nem alszik el a kamerás play közben, nem lehet leadni TVben, akármilyen minőségben veszed is fel. Ahhoz profi TV kamerák kellenek, profi operatőrökkel, megfelelő hely, szög a kamerának.
PC-n fogalmazva: tetszik a hozzáállásod, de előre félek hogy a valóság ridegsége bántani fog majd téged
Lelátó kérdés megoldható emelőkosárral vagy állvánnyal is. Nem téma.
A készítés na az téma. De ez is kötelezés helyett, valami egyéb ösztönzéssel azért megoldható lenne.
Mire gondolok, ha a szövetség ragyogó ásványvíz szponzor helyett, mondjuk egy olyan megállapodást hozna össze a sportadók valamelyikével, hogy lesz egy helyünk, ahol a mérkőzések fel lesznek töltve, ( mondjuk azért valamiféle minőségi követelményt fel kellene állítani - bár a szelekció úgy is létre jöhetne, hogy aki pocsék minőségben szolgáltat kimarad, mert a akkor nem adják le) profi szakemberek meg összefoglalót vághatnak belőle, és közben a gömbölyű labdás foci mintájára a sporthírek között az amerikai foci eredmények közölhetők lennének. Megfelelő aláfestést pedig az először néhány perces majd remélhetőleg egyre jobb és izgalmasabb meccsekből egyre hosszabb összefoglalókat lehetne vágni.
S talán, még ebben az évszázadban egyszer megtörténik, hogy magyar bajnokságból fognak majd élőben mérkőzést közvetíteni magyar sportcsatornák.
😀 😀 😀 😀 😀
Csak megérném, minden szempontból, eljutna az "amifoci" arra a népszerűségre és akkora fejlődésen menne át, hogy muszáj volna közvetíteni!IdZ
Igen, ez lehetne a legeslegjobb megoldás, nem tudom mennyibe kerülne, állítólag sokba. Bár ebben kételkedem kissé, mivel már van SportM csatotorna is, ahol a múltkor valami NB3 gurulósfoci meccset közvetítettek. És nem hiszem, hogy ők fizettek érte, vagy hogy több nézője volt, mint egy magyar tojásfoci meccsnek lenne. Ehhez csak egy kicsit komolyabb szövetségi szervezkedés, utánajárás kéne, de csak remélni tudom, hogy a háttérben történnek esetleg hasonló irányú lépések, és végre nagyobb közönség elé is kerülhet a sportunk, és a nézők 90-95%-a nem scouterekből, barátnőkből, szülőkből, rokonokból állna, hanem talán a "független" érdeklődők is letévednének előbb utóbb. Szerintem amíg nincs hasonló nagymértékű média megjelenés, addig nem lesznek több száz nézős döntők, rangadók, mérkőzések.Natloz
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Igazából anyagiak miatt idén nem is ment volna, mert ugye több utazás (jóval), kauciót kell fizetni, meg a bíróküldést is be kell fizetni előre. Tuti hogy nem ment volna, de jövőre azon leszünk, hogy meg tudjuk oldani.
több mint 13 éve
tudu28 152
Boda G csak a Gorillazban játszik, szóval ez nem nagy szám! 😊

A West Gate meg már régóta létezik mint az összefogás neve, ezt nem itt a fórumon adták neki, csak párhuzamba állították a Watergate botránnyal. Csak hogy ne félinformációkból ítéljünk!

Akkor eddig Hurricanes, Wolves és a Wolverines indítana 11 fős juniort. Más esetleg? Cowboys? Miskolc? Dunaújváros? Győr? esetleg West Gate juniors?
Ha az előbbiekből 3 indítana, akkor már meg is lenne a szükséges hat csapat. De jó lenne...Bruce
De miért 11v11 , anno volt ,hogy a szövetség megkérdezte a csapatokat, hogy ki tudna 11v11-be nevezni és akkor max 1 válasz érkezett. 😕 Tehát ez módosult 9v9 elleni nagy pályás focira. Ezért nem értem nagyon miért tartotok még mindig 11es focinál. ^^)KicsiSmash
Azért amit írtam már több soron is, hogy az lenne az igazi, mert a 9 fősben teljesen más a taktika meg minden!

És tavaly volt egy olyan is, hogy edzői kerekasztali beszélgetés, amikor a résztvevők szinte kivétel nélkül a 11 fős juniorra szavaztak, hogy az kell nekünk, aztán most meg 3 csapat tudná vállalni.

Meg a másik, hogy szponzorok után sem tudunk menni, mert nincs még meg hogy mikor lesz a bajnokság, mennyi meccsünk lesz. Így még az lesz a szép, hogy 2-3 csapat visszamondja még ezután, mert nem tudja összekaparni a pénzt rá.

Rákérdeztünk, hogy az osztrák juniorba milyen feltételek kellenek és már azt a választ kaptuk, hogy lezárult a nevezési határidő. Ott is ősszel kezdődik, de már most nem lehet rá nevezni. Nálunk meg még az sincs meg hogy kik indulnak...Bruce
Aki ki tud állítani 11fős csapatot annak nagyon jó megoldás az osztrák liga. Szerintem jövőre is mindenképp próbáljátok meg (csak valamivel korábban 😉 ).

http://www.facebook.com/pages/Gy%C5%91r-Sharks/274168015956901
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Boda G csak a Gorillazban játszik, szóval ez nem nagy szám! 😊

A West Gate meg már régóta létezik mint az összefogás neve, ezt nem itt a fórumon adták neki, csak párhuzamba állították a Watergate botránnyal. Csak hogy ne félinformációkból ítéljünk!

Akkor eddig Hurricanes, Wolves és a Wolverines indítana 11 fős juniort. Más esetleg? Cowboys? Miskolc? Dunaújváros? Győr? esetleg West Gate juniors?
Ha az előbbiekből 3 indítana, akkor már meg is lenne a szükséges hat csapat. De jó lenne...Bruce
De miért 11v11 , anno volt ,hogy a szövetség megkérdezte a csapatokat, hogy ki tudna 11v11-be nevezni és akkor max 1 válasz érkezett. 😕 Tehát ez módosult 9v9 elleni nagy pályás focira. Ezért nem értem nagyon miért tartotok még mindig 11es focinál. ^^)KicsiSmash
Azért amit írtam már több soron is, hogy az lenne az igazi, mert a 9 fősben teljesen más a taktika meg minden!

És tavaly volt egy olyan is, hogy edzői kerekasztali beszélgetés, amikor a résztvevők szinte kivétel nélkül a 11 fős juniorra szavaztak, hogy az kell nekünk, aztán most meg 3 csapat tudná vállalni.

Meg a másik, hogy szponzorok után sem tudunk menni, mert nincs még meg hogy mikor lesz a bajnokság, mennyi meccsünk lesz. Így még az lesz a szép, hogy 2-3 csapat visszamondja még ezután, mert nem tudja összekaparni a pénzt rá.

Rákérdeztünk, hogy az osztrák juniorba milyen feltételek kellenek és már azt a választ kaptuk, hogy lezárult a nevezési határidő. Ott is ősszel kezdődik, de már most nem lehet rá nevezni. Nálunk meg még az sincs meg hogy kik indulnak...