Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

GM játék csevegő

18 feliratkozó

több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
2025-ös roster fájl

2026-os roster fájl

Draft tracker 2025

Draft tracker 2026

Rosenhaus táblázat 2026


Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 6 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 670
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊
somoskovig
Az én számításaim szerint nálad ez a helyzet:


vassadi
Sheldon Rankins kimaradt a távozók közül.
somoskovig
Ezt a file-t be tudod linkelni még egyszer lécci?
Gondoltam, most átnézem, hogy hogyan osztódnak a komp pickek, mivel úgy emlékeztem, hogy a listán egy csomó játékos volt, aki a komp pick számításba bejátszik, ehhez képest nekem semmi nem jutott. Ami persze simán fedheti a valóságot, de azért utánanéznék.
ljambrik
Az FA-piac legsúlyosabb szerződésének (Xavien Howard) is köszönhetően 66 millióval költöttél többet, mint amilyen összértékben távozóid voltak, ami egyébként a harmadik legnagyobb differencia volt. Ez kellő magyarázattal szolgál? 😀

Amúgy belinkelem majd újra a táblázatot, csak a számolások miatt most kissé kaotikussá vált.
vassadi
Így azért egyértelműbb a helyzet. Mindig tanul az ember.Azért megnézném a táblázatot, ha lehet, de már nem tudom, hova kell visszakeresni, meg melyik fórumban. A komp pickes fórumban nem láttam a linket. Ez a 66 milla kicsit soknak tűnik, de mindig tanul az ember. Ezek szerint egy 5 éves szerződés teljes időtartama a szerződéskötés évére számítódik komp pick szempontjából? Mindezt a táblázat látása nélkül kérdezem. Eddig nem mentem bele a komp pickek rendszerébe ilyen mélységben, gondoltam majd te kiszámolod. Ami így is lett, de avégeredmény meglepett, tudatlanságomból kifolyólag. 😉 Mondjuk inkább egy Xavien Howard drágán, mint egy akár hátsó 4. körös pick.
Off topic kérdés: ugye nálunk akkor sem fog csökkenni a cap 22 vs 21, ha IRL esetleg csökken jövőre? Még így is nagy az olló a kárunkra, jó lenne beljebb zárni.
több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊
somoskovig
Az én számításaim szerint nálad ez a helyzet:


vassadi
Sheldon Rankins kimaradt a távozók közül.
somoskovig
Ezt a file-t be tudod linkelni még egyszer lécci?
Gondoltam, most átnézem, hogy hogyan osztódnak a komp pickek, mivel úgy emlékeztem, hogy a listán egy csomó játékos volt, aki a komp pick számításba bejátszik, ehhez képest nekem semmi nem jutott. Ami persze simán fedheti a valóságot, de azért utánanéznék.
ljambrik
Az FA-piac legsúlyosabb szerződésének (Xavien Howard) is köszönhetően 66 millióval költöttél többet, mint amilyen összértékben távozóid voltak, ami egyébként a harmadik legnagyobb differencia volt. Ez kellő magyarázattal szolgál? 😀

Amúgy belinkelem majd újra a táblázatot, csak a számolások miatt most kissé kaotikussá vált.
több mint 6 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 670
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊
somoskovig
Az én számításaim szerint nálad ez a helyzet:


vassadi
Sheldon Rankins kimaradt a távozók közül.
somoskovig
Ezt a file-t be tudod linkelni még egyszer lécci?
Gondoltam, most átnézem, hogy hogyan osztódnak a komp pickek, mivel úgy emlékeztem, hogy a listán egy csomó játékos volt, aki a komp pick számításba bejátszik, ehhez képest nekem semmi nem jutott. Ami persze simán fedheti a valóságot, de azért utánanéznék.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
Rendben, meggyőztetek, köszönöm! 😊 Így azért kicsit más lendülettel fogom osztogatni az opciókat a jövőben. 😀

több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊
somoskovig
Az én számításaim szerint nálad ez a helyzet:

https://i.imgur.com/FlBlFHa.png
vassadi
Sheldon Rankins kimaradt a távozók közül.
somoskovig
Olyan játékos után, akinél visszavonod az ötödik éves opciót, nem vagy jogosult kompenzációra.
vassadi
Ez hol van leírva a szabálykönyvben?
somoskovig
Itt: "Ha az opció lehívása után cutolja a játékost a GM, akkor ezt az opciós év meghatározott időpontjáig (alapvetően az FA-piac nyitása előtt egy héttel) anélkül teheti, hogy az opciós év fizetése után cut büntetést kellene elszámolni."

Amúgy számtalanszor elhangzott már az is, hogy az opció visszavonása kvázi cut büntetés nélküli cutnak minősül. Eddig se voltak figyelembe véve az ilyen játékosok a kompenzációs pickeknél, nem is reklamált még senki.

De ha csak belegondolsz a logikájába: miért járna kompenzáció egy olyan játékos után, aki szerződés alatt áll, de te úgy döntesz, hogy megválsz tőle?
több mint 6 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 647
"• Ha az opció lehívása után cutolja a játékost a GM, akkor ezt az opciós év meghatározott időpontjáig (alapvetően az FA-piac nyitása előtt egy héttel) anélkül teheti, hogy az opciós év fizetése után cut büntetést kellene elszámolni."

Tehát ez alapján, cutnak számít az ilyen, és ezért nem jár a kompenzáció.

több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊
somoskovig
Az én számításaim szerint nálad ez a helyzet:

https://i.imgur.com/FlBlFHa.png
vassadi
Sheldon Rankins kimaradt a távozók közül.
somoskovig
Olyan játékos után, akinél visszavonod az ötödik éves opciót, nem vagy jogosult kompenzációra.
vassadi
Ez hol van leírva a szabálykönyvben?

több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊
somoskovig
Az én számításaim szerint nálad ez a helyzet:

https://i.imgur.com/FlBlFHa.png
vassadi
Sheldon Rankins kimaradt a távozók közül.
somoskovig
Olyan játékos után, akinél visszavonod az ötödik éves opciót, nem vagy jogosult kompenzációra.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊
somoskovig
Az én számításaim szerint nálad ez a helyzet:


vassadi
Sheldon Rankins kimaradt a távozók közül.

több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊
somoskovig
Az én számításaim szerint nálad ez a helyzet:

több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
@vassadi, számításaim szerint nekem 28 millió dollárral többért mentek el játékosaim, mint amennyiért olyan érkezett, akiért komp. pick jár az előző csapatának, mégse vagyok a listán, ez hogy lehet? 😊

Szerkesztette: somoskovig

több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 563
Életem első comp.pickje!!! 😀
több mint 6 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Sorry, Chris Jackson valahogy kimaradt a PS-ből, javítottam.

több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
...
vassadi
A keretzárás trackerben mi a különbség a világos és a sötét zöld jelölés között?
Rataxes
Világos akinek sikerült szabályosan keretet zárnia, sötét akinek nem, de azóta már korrigálva lett.
több mint 6 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 254 — Eagles fan
...
vassadi
A keretzárás trackerben mi a különbség a világos és a sötét zöld jelölés között?


GM game champion 2015 (Vikings)
GM game champion 2024 (Eagles)
több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Jövő évi utalást vállalom én is, de ha szükséges ideibe is beszállhatok.
több mint 6 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Amúgy aki határidő utáni határidőig se zárja le a keretét az szerintem gondolkozzon el, hogy van-e ideje játszani.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 396 — Keep pounding
Meglepően sokan szálltak be az idei Madden finanszírozásába, és bár még nem érkezett be mindenkitől, igazából mindegy, olyan számban utaltatok így is /meglepődtem, őszintén, hogy ennyien összefogtatok azért, hogy ne szívjak hatalmasat/, hogy azt a minimális pénzt megkockáztatom 😀 A mai nappal elkezdem a rostereket, mivel várhatóan a rostervégi move-okat kivéve sok minden már nem lesz. Ellenben, az ideiben lenne lehetőség arra, hogy O és D oldalon mindenki sémát és playbookot válasszon -szerintem a playbooknak simnél nincs értelme nagyon, de ki tudja- amit a lenti link alapján mindenki eldönthet szabadon, továbbá ha időben végzek és tudunk jűni közepével indulni, akkor a meccsenkénti depth chart menedzselésekre is lesz lehetőség, ha minden igaz, de ebben olyan kilencven százalékig vagyok csak biztos, így nem ígérem meg.

Ha valaki szeretne sémát választani, etc, csapatnévvel írjon privátot, megkönnyítendő az életem. 😊
 www.maddenguides.com/madden-20-offensive-and-defensive-schemes-breakdown/
dankodavid
Hú nekem ez a befizetős rész kimaradt, hova mikor mennyit kell utalni?
gabokocka
Mar utalt az emberek jelentos tobbsege, es utolag erkezett meg egy jelentkezo par napja, akinek azt mondtam, hogy mar a kiszamolt resz alapjan annyian utaltak, hogy nem akarok plusz egy ember miatt 15-20 forintokat visszautalni es ha nagyon beszallna, akkor utalhat, de tudnia kell, hogy akkor kvazi az en reszemet fizeti ki, ami ennek ellenere nem tantoritotta el. Szoval majd jovore terjunk vissza ra, nem akarok nyereszkedni a torteneten, akkor se, ha nyilvan parszaz forintrol beszelunk 😊
dankodavid
Viszont akkor csináljunk egy nyilvántartást, hogy idén ki fizetett, jövőre ki akar, hogy nagyjábol egálra jöjjön ki. Szóval én bejelentkezem a jövő évire.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 632
Commish úr, mit szólsz a custom playbookokhoz?
tenorx
Mit szóljak hozzá? Így is, úgy is teljesen random eredményt hoz a sim, de ha valaki ettől várja a csodát, felőlem... 😊
vassadi


Szerkesztette: dankodavid

Pulvis et umbra sumus.
több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
Commish úr, mit szólsz a custom playbookokhoz?
tenorx
Mit szóljak hozzá? Így is, úgy is teljesen random eredményt hoz a sim, de ha valaki ettől várja a csodát, felőlem... 😊
több mint 6 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 632
Meglepően sokan szálltak be az idei Madden finanszírozásába, és bár még nem érkezett be mindenkitől, igazából mindegy, olyan számban utaltatok így is /meglepődtem, őszintén, hogy ennyien összefogtatok azért, hogy ne szívjak hatalmasat/, hogy azt a minimális pénzt megkockáztatom 😀 A mai nappal elkezdem a rostereket, mivel várhatóan a rostervégi move-okat kivéve sok minden már nem lesz. Ellenben, az ideiben lenne lehetőség arra, hogy O és D oldalon mindenki sémát és playbookot válasszon -szerintem a playbooknak simnél nincs értelme nagyon, de ki tudja- amit a lenti link alapján mindenki eldönthet szabadon, továbbá ha időben végzek és tudunk jűni közepével indulni, akkor a meccsenkénti depth chart menedzselésekre is lesz lehetőség, ha minden igaz, de ebben olyan kilencven százalékig vagyok csak biztos, így nem ígérem meg.

Ha valaki szeretne sémát választani, etc, csapatnévvel írjon privátot, megkönnyítendő az életem. 😊
 www.maddenguides.com/madden-20-offensive-and-defensive-schemes-breakdown/
dankodavid
Hú nekem ez a befizetős rész kimaradt, hova mikor mennyit kell utalni?
gabokocka
Mar utalt az emberek jelentos tobbsege, es utolag erkezett meg egy jelentkezo par napja, akinek azt mondtam, hogy mar a kiszamolt resz alapjan annyian utaltak, hogy nem akarok plusz egy ember miatt 15-20 forintokat visszautalni es ha nagyon beszallna, akkor utalhat, de tudnia kell, hogy akkor kvazi az en reszemet fizeti ki, ami ennek ellenere nem tantoritotta el. Szoval majd jovore terjunk vissza ra, nem akarok nyereszkedni a torteneten, akkor se, ha nyilvan parszaz forintrol beszelunk 😊

Pulvis et umbra sumus.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 396 — Keep pounding
Meglepően sokan szálltak be az idei Madden finanszírozásába, és bár még nem érkezett be mindenkitől, igazából mindegy, olyan számban utaltatok így is /meglepődtem, őszintén, hogy ennyien összefogtatok azért, hogy ne szívjak hatalmasat/, hogy azt a minimális pénzt megkockáztatom 😀 A mai nappal elkezdem a rostereket, mivel várhatóan a rostervégi move-okat kivéve sok minden már nem lesz. Ellenben, az ideiben lenne lehetőség arra, hogy O és D oldalon mindenki sémát és playbookot válasszon -szerintem a playbooknak simnél nincs értelme nagyon, de ki tudja- amit a lenti link alapján mindenki eldönthet szabadon, továbbá ha időben végzek és tudunk jűni közepével indulni, akkor a meccsenkénti depth chart menedzselésekre is lesz lehetőség, ha minden igaz, de ebben olyan kilencven százalékig vagyok csak biztos, így nem ígérem meg.

Ha valaki szeretne sémát választani, etc, csapatnévvel írjon privátot, megkönnyítendő az életem. 😊
 www.maddenguides.com/madden-20-offensive-and-defensive-schemes-breakdown/
dankodavid
Hú nekem ez a befizetős rész kimaradt, hova mikor mennyit kell utalni?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Commish úr, mit szólsz a custom playbookokhoz?
több mint 6 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 632
Meglepően sokan szálltak be az idei Madden finanszírozásába, és bár még nem érkezett be mindenkitől, igazából mindegy, olyan számban utaltatok így is /meglepődtem, őszintén, hogy ennyien összefogtatok azért, hogy ne szívjak hatalmasat/, hogy azt a minimális pénzt megkockáztatom 😀 A mai nappal elkezdem a rostereket, mivel várhatóan a rostervégi move-okat kivéve sok minden már nem lesz. Ellenben, az ideiben lenne lehetőség arra, hogy O és D oldalon mindenki sémát és playbookot válasszon -szerintem a playbooknak simnél nincs értelme nagyon, de ki tudja- amit a lenti link alapján mindenki eldönthet szabadon, továbbá ha időben végzek és tudunk jűni közepével indulni, akkor a meccsenkénti depth chart menedzselésekre is lesz lehetőség, ha minden igaz, de ebben olyan kilencven százalékig vagyok csak biztos, így nem ígérem meg.

Ha valaki szeretne sémát választani, etc, csapatnévvel írjon privátot, megkönnyítendő az életem. 😊
 www.maddenguides.com/madden-20-offensive-and-defensive-schemes-breakdown/

Szerkesztette: dankodavid

Pulvis et umbra sumus.
több mint 6 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 737 — Jedi Master
Hmm, olyan, mintha 4 ember eltűnt volna a rosteremről...de mostmár nem vágom.
Konkrétan azért nem FA-ztem, mert a sok (8db) draft pick és a kevés cap hely miatt már márciusban kiszámoltam, hogy mit kell csinálnom. 45 emberre redukáltam már draft előtt 3-4 héttel a csapatot és picket direkt nem cseréltem, mert a capet is kiszámoltam dollárra a 8 darftolt fizujával. Maradt is a kiszámolt kb 25.000 dollár 😀
De most számolok és 49 emberem van. Már 2 órája nézegetem a waive, cut, korábbi topicokat, hogy mi a frász van elcsesződve, de nem jöttem rá, és sajnos nincs rá időm (ezért sem voltam az elmúlt hetekben fent).
De majd kiderítem...
Ennyi biztos:
Trade: Zeitler
Waive: Jalen Myrick
Cut, Jesse James, Hankins, Funchess, Doyle, Matthews
Nem hosszabbított: Allison
RFA Onwualu, Luani elengedve
Volt még 7 ember, akikekkel nem tudom mi a helyzet. Nyilván volt lejárt szerződésű közte. De draft előtt többször 45-öt számoltam.
Na mindegy, ha mégis én csesztem el valamit fogalmam sincs hogy, nem az online világ, akkor sorry, kell valami megoldás majd a dologra.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀