NFL csevegő
82 feliratkozó
több mint 6 éve
YoungZeeZee
9 845
És itt belemehetnénk abba, hogy az utóbbi PC-években, aki áldozat-szerepbe kerül - bármilyen konfliktusban, egyben agresszor-szerepbe is. Tippem szerint, ha egy magyar ember használja ezt a "megszólítást", arra szerintem kevés fekete sértődik meg, hiszen annak ellenére, hogy főleg fehérek vagyunk, egyetlen magyar rabszolgatartó se volt. Ha egy amerikai fehér mondja, az már más kérdés.De csak tippeled😀
adam8
Van olyan magyar ember aki a nem feher embertol fel pedig meg nem is talakozott eggyel sem.
Es en nem a mai PC vilag miatt irtam ezeket.
Messzire mentunk.
több mint 6 éve
És itt belemehetnénk abba, hogy az utóbbi PC-években, aki áldozat-szerepbe kerül - bármilyen konfliktusban, egyben agresszor-szerepbe is. Tippem szerint, ha egy magyar ember használja ezt a "megszólítást", arra szerintem kevés fekete sértődik meg, hiszen annak ellenére, hogy főleg fehérek vagyunk, egyetlen magyar rabszolgatartó se volt. Ha egy amerikai fehér mondja, az már más kérdés.
több mint 6 éve
YoungZeeZee
9 845
Saját magukat meg egymást is ni**erezik, akkor nem tudom mi a probléma itt Közép-Európában 😊De az mas.
warr_b
Nem megyek bele a kulturalis kulonbsegekbe es a mit miertbe.
De sztem eleg keves ember beszelt feketekkel foleg ugy h erdekli a kulturajuk no meg mi a kulonbseg mondjuk az usa es az angliai feketek kozott stb...
Azt meg sem emlitem h voltve mar vki egy irodaban ugy h o volt az egyetlen feher.
Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 6 éve
Saját magukat meg egymást is ni**erezik, akkor nem tudom mi a probléma itt Közép-Európában 😊

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 6 éve
Attól hogy nigát mondok még semmi rosszra nem gondolom csak időtakarékosabb mint leírni hogy színesbőrű ember. Avangersen egy fentebb említett illető ült mellettem a moziban és mikor a végén amerikakapitány odaadta Sólyomnak a pajzsot kiszaladt a számon hogy fekapitány és a gyerek nagyot röhögött rajta. Nem sértődött meg.
több mint 6 éve
YoungZeeZee
9 845
Amugy a fekete a legmegfelelobb, de aki hallgat angol nyelven barmit is tudhatna.UI.: Nem lehetne, hogy tartózkodjunk a "nigger" kifejezés használatától??? Vagy ha ez önmagától nem megy valakinek, akkor valamelyik admin lenne szíves fellépni ellene? Elsősorban azért mert valamirevaló kulturált embernek tartjuk(?) magunkat, másodsorban egy amerikai focis fórumon talán mégsem kéne ennyire kő bután megnyilvánulni arról a népcsoportról, amelyik 90%-ban felelős a mi szórakoztatásunkért. Tudom kis hazánkban ez nem számít főben járó bűnnek mint odaát, nálam mégis kiveri a biztosítékot, remélem ezzel nem leszek egyedül...az elmúlt 5 oldalon 1x került elő a kifejezés és akkor is a néger/afro amerikai vonatkozásban nem kifejezetten pejoratív jelzőként
ZERO_L
de ha téged ez zavar én szivesen hivatkozok rájuk bantuként innentől (nem én használtam a szót)
de gondolom a fekete, néger kifejezés is zavar pedig az egy leíró jelző nem pejoratív szidás
ahogy a cigány valakinek a származása csakúgy mint a zsidó nem pedig pejoratív jelző (az én szótáramban legalábbis)
inkább az lenne a lényeg hogy a szavak mögül a pejoratív tartalom tűnjön el nem pedig hogy ne használjuk
mert ha csak a szavakat tiltod be, akkor lényegében ásol egy gödröt egy talicska földnek
Negritis
több mint 6 éve
Amugy elegge elszomorito h ilyen szavakat irtok ugy h a kedvenc sportagatok.
Es igen lehet poenbol van de van amivel nem poenkodik az ember
ZoliMP
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
YoungZeeZee
9 845
Amugy elegge elszomorito h ilyen szavakat irtok ugy h a kedvenc sportagatok.Es igen lehet poenbol van de van amivel nem poenkodik az ember
több mint 6 éve
Termeszetesen nulla, mert nincs olyan, hogy n****er. Szinesboru.Mennyi a helyes szám?cirka 10.000 niggerEjnye.
peach
Stez
NB2
több mint 6 éve
Mennyi a helyes szám?cirka 10.000 niggerEjnye.
peach
Stez
több mint 6 éve
cirka 10.000 niggerEjnye.
peach
több mint 6 éve
UI.: Nem lehetne, hogy tartózkodjunk a "nigger" kifejezés használatától??? Vagy ha ez önmagától nem megy valakinek, akkor valamelyik admin lenne szíves fellépni ellene? Elsősorban azért mert valamirevaló kulturált embernek tartjuk(?) magunkat, másodsorban egy amerikai focis fórumon talán mégsem kéne ennyire kő bután megnyilvánulni arról a népcsoportról, amelyik 90%-ban felelős a mi szórakoztatásunkért. Tudom kis hazánkban ez nem számít főben járó bűnnek mint odaát, nálam mégis kiveri a biztosítékot, remélem ezzel nem leszek egyedül...az elmúlt 5 oldalon 1x került elő a kifejezés és akkor is a néger/afro amerikai vonatkozásban nem kifejezetten pejoratív jelzőként
ZERO_L
de ha téged ez zavar én szivesen hivatkozok rájuk bantuként innentől (nem én használtam a szót)
de gondolom a fekete, néger kifejezés is zavar pedig az egy leíró jelző nem pejoratív szidás
ahogy a cigány valakinek a származása csakúgy mint a zsidó nem pedig pejoratív jelző (az én szótáramban legalábbis)
inkább az lenne a lényeg hogy a szavak mögül a pejoratív tartalom tűnjön el nem pedig hogy ne használjuk
mert ha csak a szavakat tiltod be, akkor lényegében ásol egy gödröt egy talicska földnek
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Bár be kell vallanom nem ástam bele magamat az egész CBA-s hercehurcába, de számomra meglepő mennyire nem hallani semmit a játékosok követeléseiről. Én arra számítottam, hogy a közelmúltbeli NBA-s, MLB-s szerződések láttán, a játékosok sokkal jobban fognak kardoskodni például a nagyobb garantált szerződések elérésében. Persze, nehéz összemérni a sportágat, de szerintem ha azt nézzük melyik sport a veszélyesebb (egészségügyi szempontból az életük hátralévő részére) és ki milyen mértékű kompenzációt kap érte, akkor az NFL játékosok még mindig komoly hátrányban vannak.A profi focista státusz talán még mindig megfizethetetlen (egyetemen is nagyobb sztár egy focista), emiatt nem mondanám, hogy a gyerekek/szülők rohamosan elpártolnak a futballtól. De azért valami komolyabb érdekérvényesítést várnék el az NFLPA részéről, mert ez a 1-1,5%-os részesedés növelés és a +1 meccspénz, nekem édeskevésnek tűnik, nyilván ezért is dobták azonnal vissza. Csak én meg az ő részükről nem látom/olvasom mit akarnak konkrétan. Esetleg van erről vkinek biztos infoja?
UI.: Nem lehetne, hogy tartózkodjunk a "nigger" kifejezés használatától??? Vagy ha ez önmagától nem megy valakinek, akkor valamelyik admin lenne szíves fellépni ellene? Elsősorban azért mert valamirevaló kulturált embernek tartjuk(?) magunkat, másodsorban egy amerikai focis fórumon talán mégsem kéne ennyire kő bután megnyilvánulni arról a népcsoportról, amelyik 90%-ban felelős a mi szórakoztatásunkért. Tudom kis hazánkban ez nem számít főben járó bűnnek mint odaát, nálam mégis kiveri a biztosítékot, remélem ezzel nem leszek egyedül...

"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
Mondjuk MLB-ben nem biztos, hogy szarabbul keresnének😊
több mint 6 éve
Ott sem lenne olyan oriasi gond, mint ahogy azt te elkepzeled, hidd el. Tovabbra is semmibe veszitek sokan, pedig a legtobb jatekos rendelkezik olyan adottsagokkal, hogy mas sportagakban vigan boldogulna.Tehát eltértünk oda, hogy a munkáltató minimalizálni akarja a munkavállaló részesedését , a munkavállaló meg maximalizálni. Semmivel nem különb ez egy normál céges működésnél, csak jobban beleszólhat itt a munkavállaló, de ha ugyanúgy túl lő ő szívja meg.Ezt mindenkire el lehet mondani. Ahogy Mahomes nélkül is lenne NFL, úgy Goodell nélkül vagy akár Jerry Jones nélkül is. Senki sem pótolhatatlan. De sokan értékesek közülük, mindegyik brigádból. Egy okos biznisz elégedetté teszi a (nem pótolhatatlan, de) értékes tagjait.az a baj hogy ők nem a portások hanem egy IT cégben inkább a fejlesztők akik kicserélhetőek. ugyanis van aki ugyanazért a pénzért jön és átveszi a helyét. lehet hogy rosszabb lesz a cég teljesítménye kicsit, de ugyanúgy sikeres lesz egészen addig amíg nem lesz egy másik cég aki egy szép szeletet ki tud szakítaniMinden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.Okung fogalmazta meg a legjobban:És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.
(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
ha Wilson és Mahomes elmegy baseballozni akkor lesz 2 másik QB akik elég jók és kapnak sztár gázsit
a "gond" akkor jöhet ha lesz egy másik hasonló full contact sport ami a média érdeklődését hasonlóan felkelti
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt. jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség. kiváncsi vagyok lesz-e holdout vagy valami, de sztem nem a játékosok vannak előnyösebb helyzetben
Negritis
Szerinted azért kellene nagyobb arányban részesedniük a játékosoknak általában, mert Goodell kurva sokat keres? Ebből következik? És a kiegészítő kérdés: ha Goodell fele annyit keresne, mint egy csere RB, akkor az irányítóknak, kornereknek kevesebbet kéne? Látsz ilyen összefüggést? Hogy Goodell pénze alapján kéne belőni a játékosokét?Sobri JóskaDehogy kéne. Csak azt mondtam, hogy "kiakadni" se kell attól, hogy Okung mondott egy ilyen mondatot. Már nem emlékszem a pontos számokra, de annak idején olvastam egy olyan elemzést, ami azt vizsgálta, hogy az a tény, hogy az öreg Irsay Indianapolisba vitte a Colts franchise-t, X milliárt plusz bevételt / fejlesztéseket, munkahelyeket / stb. termelt Indianapolisnak, és az, hogy ledraftolták Manninget 2.5-szer X milliárdot. Szóval, ha úgy értelmezed - márpedig így van értelme értelmezni -, hogy Okung azt mondta, hogy az NFL egy három fontos pillérre támaszkodó biznisz - a tulajdonosok, a menedzsment és a "gladiátorok" -, akkor az egy valós kritika lehet a nyereségelosztással kapcsolatban, hogy a menedzsment élén állók jövedelmét nem korlátozzák hard cap és hasonló szabályok, és jobban is keresnek, mint a gladiátorok élén állók, miközben a fontossági sorrendben a szerep nem feltétlenül felel meg ennek. Ergó, Okung annyit mondott, hogy ha van pénz Goodell és társainak annyit fizetni amennyit keresnek, akkor legyen pénz a hard capet is magasabbra tenni, és a játékosokat is jobban megfizetni.
peterk2005
Persze a sztár number uno nem fogja ahogy a sztár number 1 programozó se, de aki egy-két szinttel lejjebb van na ott lenne gond.
Toca
Nyilvan nem keresnenek annyi penzt, mint az NFL-ben, nem poenbol mentek NFL-jatekosoknak, de boldogulni boldogulnanak. Nem csak Wilson vagy epp Mahomes. Sokan. Rengetegen.
Ettol fuggetlenul persze a tulajok vannak elonyben, de ez sosem volt maskepp, viszont azert irom, hogy egyaltalan nem annyira egyoldalu azert a buli, mintsem hogy „kussoljanak, vagy mehetnek a mekibe”. Es azzal, hogy a jatekosok mas sportagban a toredeket keresnek annak, mint az NFL-ben, az is szamtalan esetben olyan penzt jelent, ami siman atlagon feluli eletszinvonalat biztositana. Amerikaban, a major sportok vilagaban (es azon kivul is) sok lehetoseguk lenne.
több mint 6 éve
Tehát eltértünk oda, hogy a munkáltató minimalizálni akarja a munkavállaló részesedését , a munkavállaló meg maximalizálni. Semmivel nem különb ez egy normál céges működésnél, csak jobban beleszólhat itt a munkavállaló, de ha ugyanúgy túl lő ő szívja meg.Ezt mindenkire el lehet mondani. Ahogy Mahomes nélkül is lenne NFL, úgy Goodell nélkül vagy akár Jerry Jones nélkül is. Senki sem pótolhatatlan. De sokan értékesek közülük, mindegyik brigádból. Egy okos biznisz elégedetté teszi a (nem pótolhatatlan, de) értékes tagjait.az a baj hogy ők nem a portások hanem egy IT cégben inkább a fejlesztők akik kicserélhetőek. ugyanis van aki ugyanazért a pénzért jön és átveszi a helyét. lehet hogy rosszabb lesz a cég teljesítménye kicsit, de ugyanúgy sikeres lesz egészen addig amíg nem lesz egy másik cég aki egy szép szeletet ki tud szakítaniMinden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.Okung fogalmazta meg a legjobban:És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.
(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
ha Wilson és Mahomes elmegy baseballozni akkor lesz 2 másik QB akik elég jók és kapnak sztár gázsit
a "gond" akkor jöhet ha lesz egy másik hasonló full contact sport ami a média érdeklődését hasonlóan felkelti
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt. jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség. kiváncsi vagyok lesz-e holdout vagy valami, de sztem nem a játékosok vannak előnyösebb helyzetben
Negritis
Szerinted azért kellene nagyobb arányban részesedniük a játékosoknak általában, mert Goodell kurva sokat keres? Ebből következik? És a kiegészítő kérdés: ha Goodell fele annyit keresne, mint egy csere RB, akkor az irányítóknak, kornereknek kevesebbet kéne? Látsz ilyen összefüggést? Hogy Goodell pénze alapján kéne belőni a játékosokét?Sobri JóskaDehogy kéne. Csak azt mondtam, hogy "kiakadni" se kell attól, hogy Okung mondott egy ilyen mondatot. Már nem emlékszem a pontos számokra, de annak idején olvastam egy olyan elemzést, ami azt vizsgálta, hogy az a tény, hogy az öreg Irsay Indianapolisba vitte a Colts franchise-t, X milliárt plusz bevételt / fejlesztéseket, munkahelyeket / stb. termelt Indianapolisnak, és az, hogy ledraftolták Manninget 2.5-szer X milliárdot. Szóval, ha úgy értelmezed - márpedig így van értelme értelmezni -, hogy Okung azt mondta, hogy az NFL egy három fontos pillérre támaszkodó biznisz - a tulajdonosok, a menedzsment és a "gladiátorok" -, akkor az egy valós kritika lehet a nyereségelosztással kapcsolatban, hogy a menedzsment élén állók jövedelmét nem korlátozzák hard cap és hasonló szabályok, és jobban is keresnek, mint a gladiátorok élén állók, miközben a fontossági sorrendben a szerep nem feltétlenül felel meg ennek. Ergó, Okung annyit mondott, hogy ha van pénz Goodell és társainak annyit fizetni amennyit keresnek, akkor legyen pénz a hard capet is magasabbra tenni, és a játékosokat is jobban megfizetni.
peterk2005
Persze a sztár number uno nem fogja ahogy a sztár number 1 programozó se, de aki egy-két szinttel lejjebb van na ott lenne gond.
több mint 6 éve
Ezt mindenkire el lehet mondani. Ahogy Mahomes nélkül is lenne NFL, úgy Goodell nélkül vagy akár Jerry Jones nélkül is. Senki sem pótolhatatlan. De sokan értékesek közülük, mindegyik brigádból. Egy okos biznisz elégedetté teszi a (nem pótolhatatlan, de) értékes tagjait.az a baj hogy ők nem a portások hanem egy IT cégben inkább a fejlesztők akik kicserélhetőek. ugyanis van aki ugyanazért a pénzért jön és átveszi a helyét. lehet hogy rosszabb lesz a cég teljesítménye kicsit, de ugyanúgy sikeres lesz egészen addig amíg nem lesz egy másik cég aki egy szép szeletet ki tud szakítaniMinden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.Okung fogalmazta meg a legjobban:És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.
(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
ha Wilson és Mahomes elmegy baseballozni akkor lesz 2 másik QB akik elég jók és kapnak sztár gázsit
a "gond" akkor jöhet ha lesz egy másik hasonló full contact sport ami a média érdeklődését hasonlóan felkelti
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt. jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség. kiváncsi vagyok lesz-e holdout vagy valami, de sztem nem a játékosok vannak előnyösebb helyzetben
Negritis
Szerinted azért kellene nagyobb arányban részesedniük a játékosoknak általában, mert Goodell kurva sokat keres? Ebből következik? És a kiegészítő kérdés: ha Goodell fele annyit keresne, mint egy csere RB, akkor az irányítóknak, kornereknek kevesebbet kéne? Látsz ilyen összefüggést? Hogy Goodell pénze alapján kéne belőni a játékosokét?Sobri JóskaDehogy kéne. Csak azt mondtam, hogy "kiakadni" se kell attól, hogy Okung mondott egy ilyen mondatot. Már nem emlékszem a pontos számokra, de annak idején olvastam egy olyan elemzést, ami azt vizsgálta, hogy az a tény, hogy az öreg Irsay Indianapolisba vitte a Colts franchise-t, X milliárt plusz bevételt / fejlesztéseket, munkahelyeket / stb. termelt Indianapolisnak, és az, hogy ledraftolták Manninget 2.5-szer X milliárdot. Szóval, ha úgy értelmezed - márpedig így van értelme értelmezni -, hogy Okung azt mondta, hogy az NFL egy három fontos pillérre támaszkodó biznisz - a tulajdonosok, a menedzsment és a "gladiátorok" -, akkor az egy valós kritika lehet a nyereségelosztással kapcsolatban, hogy a menedzsment élén állók jövedelmét nem korlátozzák hard cap és hasonló szabályok, és jobban is keresnek, mint a gladiátorok élén állók, miközben a fontossági sorrendben a szerep nem feltétlenül felel meg ennek. Ergó, Okung annyit mondott, hogy ha van pénz Goodell és társainak annyit fizetni amennyit keresnek, akkor legyen pénz a hard capet is magasabbra tenni, és a játékosokat is jobban megfizetni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
viszont a profi box is más mint 10-15 éve voltmint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás jártEz részint igaz, részint ma hajnalban Fury - Wilder.
jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség
Negritis
Nem fenoménok, de egyéniségek.
Sobri Jóska
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Kicsi más téma, bocs az offért 😛Nemcsak a Manningek a királyok 😊
Sibling fights to Super Bowls: Kelce boys have always been life of party
www.thescore.com/s/13718861
több mint 6 éve
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás jártEz részint igaz, részint ma hajnalban Fury - Wilder.
jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség
Negritis
Nem fenoménok, de egyéniségek.
több mint 6 éve
az a baj hogy ők nem a portások hanem egy IT cégben inkább a fejlesztőkMinden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.Okung fogalmazta meg a legjobban:És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.
(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
akik kicserélhetőek
ugyanis van aki ugyanazért a pénzért jön és átveszi a helyét
lehet hogy rosszabb lesz a cég teljesítménye kicsit, de ugyanúgy sikeres lesz egészen addig amíg nem lesz egy másik cég aki egy szép szeletet ki tud szakítani
ha Wilson és Mahomes elmegy baseballozni akkor lesz 2 másik QB akik elég jók és kapnak sztár gázsit
a "gond" akkor jöhet ha lesz egy másik hasonló full contact sport ami a média érdeklődését hasonlóan felkelti
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt
jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség
kiváncsi vagyok lesz-e holdout vagy valami, de sztem nem a játékosok vannak előnyösebb helyzetben
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Szerinted azért kellene nagyobb arányban részesedniük a játékosoknak általában, mert Goodell kurva sokat keres? Ebből következik?Minden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.Okung fogalmazta meg a legjobban:És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.
(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
És a kiegészítő kérdés: ha Goodell fele annyit keresne, mint egy csere RB, akkor az irányítóknak, kornereknek kevesebbet kéne? Látsz ilyen összefüggést? Hogy Goodell pénze alapján kéne belőni a játékosokét?
Nekem is volt olyan üzletem, hogy aki hozta, egyszemélyben többet számlázott, mint a teljes profit az adott melóból. Mert ha nem, akkor viszi máshova. De ettől még mi is megkerstük szépen a pénzünket. De ez nagyon ritka. És biztonsági szolgálat nélkül lehetetlen pl. rendezvényt csinálni, ettől még egy 5 millió profitot termelőn is 20 rugót kap per nap, és egy 100ezret hozón is.
Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska
több mint 6 éve
Minden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.Okung fogalmazta meg a legjobban:És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.
(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Én nekik drukkolok írtam is, nem a pár tucatnak. 😊Az összes tulaj már az NFL nélkül is a felső párezer tagja, ez csak a valódi hab a tortán amivel közülük is kiemelkednek, de Vlsz el tudnák foglalni magukat nélküle. A játékosok döntő többsége meg a hajára kenheti a kamu egyetemét aMi lenne ha úgy fognád fel mint, hogy egy munkavállaló küzd azért, hogy a főnöke megbecsülje a munkáját amennyire ő gondolja.
Sport adta lehetőség nélkül. Mehetnének vissza a balettbe ugrálni kb.
Ettől függetlenül nehéz pár tucat embernek ‘drukkolni’ egy anyagi természetű szituban, amikor Xtízezernek is lehet jobb velük szemben.
A lényeg, hogy megegyezzenek időben, mert úgyis meg fognak valamikor.
ozibozi
Na könnyebben megy majd a drukk 😉
Toca