NFL Draft 2015

27 feliratkozó

több mint 9 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
Bowl.hu Draftközvetítés:

1. nap -
2. nap -
3. nap -
több mint 9 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
legyen bármilyen népszerű az NFL a magyar nézők körében, a draft itthon még bőven a periférián van az érdeklődést tekintvebaggio
2 lényeges kivetnivaló volt a műsorban. Nem a kép, stream, káromkodás, stb.
Engem és még 10 barátomat érdekelt a műsorotok, szépen fennmaradtunk estig, izgatottak voltunk. Bekapcsoljuk és megy a hülyülés és a felkészületlen mellébeszélés.
Ilyen programmal nem is lesz népszerűbb a draft itthon.

két teljes éjszakára 10+ nem fogalmatlan embert összecsődíteni az ország különböző pontjairól, önkéntesen[/b]baggio
Ez a másik. Nem kell 10+ ember ehhez. 4 bőven elég lenne, csak azok értsenek hozzá, készüljenek fel. Olyan emberek akik végig követték az eseményeket. Nem csak beugrunk hogy meglegyen a létszám.
Célszerű lehet csak az első 2 napot leadni. Fele annyi prospectből kell készülni, a hátsókörös pickek nem is olyan relevánsak, hogy ezt feltétlen le kelljen adni. Máris idő spórolás.
több mint 9 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 914 — Steelers fan
Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy amikor leültem másnap visszahallgatni, akkor tudtam, hogy mit várhatok és azt is kaptam.. Ami tavaly zavaró volt, az a hangprobléma, de az idénre megoldódott. A legtöbb általatok megfogalmazott kritikát meg csak akkor lehet majd orvosolni, ha sikerül valahogy felszabadítani 1-2 percre a beszélőket (video bevágás a kiválasztottról vagy bármi más), ami alatt mindenki piszkálhatja az orrát vagy le lehet bonyolítani a cseréket. Én például tökre örültem Asbeenek is, aki ugye nem a legszebben beszél és a hangsávja sem a legalkalmasabb egy ilyen adáshoz, de látszott, hogy a Giants esetében segít eligazodni a hiányposztokon, várható játékosokon. De szinte mindenkivel így voltam, zavaró forma nekem nem volt.

Szóval lehet igénytelen vagyok, de ha nem lenne ez az adás, akkor szimplán másnap elolvasnám a draftolt játékosok nevét, mert engem aztán baromira nem kötne le az nfl draft showja. Persze lehetne jobban is, de szerintem olyan elvárások is megfogalmazásra kerültek, amelyek nem reálisak egy teljesen amatőr brigád esetén.
több mint 9 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Ezen felul azonban jo felkeszulest es munkat kivanok nektek a kovetkezore es koszonjuk az energiat amit beletettetek.
több mint 9 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Nem tudom te voltal-e en Loevy Loevly Lofi, valami ilyesmi nevre emlekszem, bemutatkozasnal. Az elso nap elejerol beszelek. De vegulis ez a resz mindegy is, azt azert ilyenkor erezni kell, latszol, nem csak hallunk.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 202 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
Nem belekohog hanem folyamatosan kohog. Ez nagyon zavaro, de ez csak egy pici szelet a produktumabol. (amugy altalaban erre vannak praktikak hogy lehet rovid idore megszuntetni)
Nem elezem ki ra jobban, nezd meg az elso nap a kozvetites elejet, ha szerinted jo, nem szoltam semmit,Delonso_
Nem jó, de egész végig olyan volt vagy érezhetően javult a helyzet? Mert ha utóbbi, akkor mit kezdjek vele annak tudatában, hogy az első nap örültünk, hogy épp 2-kor el tudtuk kezdeni egyáltalán az adást?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 497 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
A szőke úriember én voltam, sajnos a legrosszabbkor kaptam el egy csúnya megfázást, tegnap is ki-be kapcsolgattam a mikrofont, hogy ne hallatszódjon a köhögés... nyilván arra nincs mentségem, hogy lámpalázas voltam, ez volt az első közvetítésem, plusz a legfelkészültebb tag sem én voltam sajnos. A második nap talán jobban sikerült, kötetlenebb volt a beszélgetés a plusz mikrofon hiánya miatt. Tudom, mik voltak a hibáim, ezekért elnézést kérek, a jövőben többet próbálok készülni, és remélem kevésbé leszek lámpalázas.

A technikai részletekről: sajnos csak szerdán tudtunk egy minimális főpróbát tartani, igazából annak is örültünk, hogy a streamet el tudtuk indítani, világítást, kamerát és egyéb dolgokat pedig későn kezdtünk el keresni, de az Endzone sem arra van kitalálva, hogy egy "profi" stúdiót összedobjunk.

A kritikával pedig egyáltalán nincs baj (némelyik megfogalmazásával inkább), mindenből tud tanulni az ember. Azt viszont lehet, hogy el kéne dönteni, hogy melyik féle draft közvetítésre van igény, mert szerintem a két évvel ezelőtti stúdiós technikailag fasza volt, hangulatilag kevésbé.


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 202 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
Es ezert nem is banto kritikat fogalmazok meg, vannak formai kovetelmenyei egy ilyennek bar ezek eleg tagak ha elo adas, de azert a szinvonalra nem art torekedni es a citalt pelda a szoke uriember, nehezen magyarazhato anyagi dolgokkal, meg kesoi adassal.
A felkeszultseg es a tervezettseg sem. Szerinted ez ugy tunik nem szukseges, szerintem, meg azok szerint akik ezt oktatjak/ dolgoznak benne meg igen.

Minden evben megnezlek titeket es ezutan is meg foglak. Azonban ha jo velemenyeket akartok, nyilvan nem art odafigyelni a hibakra is, ha tudjatok mi az tudtok fejlodni.Delonso_
Persze, de azzal a kritikával mit kezdjen Dexxter, hogy nem kellett volna beleköhögnie a mikrofonba? Szerintem tudja ő is jól, de ha legközelebb betegen ül a kamera elé, akkor is bele fog köhögni, amit azzal lehet maximum orvosolni, hogy nem ül oda, ahogy Fucuba is bele lett beszélve, hogy nem ért hozzá, ne is szóljon bele, és így már a Cards pickeknél se akar megjelenni.

A felkészültségre összességében nem lehetett panasz, vagy ha igen, mutass nekem még öt embert, akit odaültethettünk volna a mikrofonhoz úgy, hogy külön hívtuk is az embereket és mindenkinek adva volt a lehetőség. A tervezettségnél meg írhatsz bármit, engem csak az érdekel, hogy melyik iskolában tanítják az élő műsor élő műsorral való lekövetésének megtervezését? Mert rögtön beiratkozom egy tanfolyamra, viccen kívül.

Illetve ha már itt tartunk, Gabo hozzászólására még egyszer felhívnám a figyelmet, mert érzem a téves prekoncepciókat: olyan, hogy bowl.hu szerkesztőség, tulajdonképpen nem létezik. A draftközvetítésünk pontosan leképezte az oldal működését (egyedül Bálint hiányzott, mint technikai felelős), van Höri, az NFL részleg gerince, aki a legtöbb cikket írja és noszogat néha másokat, a többi admin (aki bárki lehet) pedig néha-néha beledobnak valamit a közösbe, ha ki akarnak írni/beszélni magukból valamit és elég motivációt éreznek rá, emellett pedig a nem-adminok szolgáltatják a további tartalmat. Ilyen spontán működik a bowl.hu, mivel a szeretet csak az ötödik dimenzióban képes dolgokat megmozgatni, a harmadikban ennyire elég.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Es ezert nem is banto kritikat fogalmazok meg, vannak formai kovetelmenyei egy ilyennek bar ezek eleg tagak ha elo adas, de azert a szinvonalra nem art torekedni es a citalt pelda a szoke uriember, nehezen magyarazhato anyagi dolgokkal, meg kesoi adassal.
A felkeszultseg es a tervezettseg sem. Szerinted ez ugy tunik nem szukseges, szerintem, meg azok szerint akik ezt oktatjak/ dolgoznak benne meg igen.

Minden evben megnezlek titeket es ezutan is meg foglak. Azonban ha jo velemenyeket akartok, nyilvan nem art odafigyelni a hibakra is, ha tudjatok mi az tudtok fejlodni.
Az aaa de szuper voltbol eleg nehez ez, bar ketsegkivul sokkal jobban esik.

Van sok pozitivum is.
Szokas szerint pl Hori. Le a kalappal.
Te is sokat fejlodtel beszedileg. Zolikat pedig meg lehetne kerni uljon be Hori melle ha van ideje illetve kedve, nem tenne rosszat az adasnak.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 202 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
Igen, de nem relevans, mert kozvetitokocsisak.
A technikai reszt irtak elottem. Talan en a hangra ternek itt ki, jobb sokkal mint eddig, de....

Adasmenet, hirpanelek, enelkul nem is erdemes ilyenbe belekezdeni szerintem, mert sem a stream sem a tv nem a spontan megoldasok szintere. Pontosan egy otoras adasnal kene meg tobb figyelmet forditani erre es felkeszulni. Mar olyanokkal is kit ultetsz be "szakertonek" Mit tud az ember hozzatenni mibol felkeszult.Delonso_
Ha "sem a stream sem a tv nem a spontán megoldások színtere" akkor feltenném azért a naiv kérdést, hogy ki más csinál hajnali kettes kezdéssel élő műsort? És itt visszatérhetünk arra, hogy mik is a nézői igények, hiszen sajnos megint mindenki magából indul ki, és csak azért, mert ő egy profi közvetítést szeretett volna látni, rögtön úgy tesz, mintha nem lenne más vélemény.

Korábbi kommentemben írtam, hogy most kiderült, legyen bármilyen népszerű az NFL a magyar nézők körében, a draft itthon még bőven a periférián van az érdeklődést tekintve, tehát egy alapból nem nagy halmaz szűk rétegét érdekli csak. Legalább az első nap sok emberre számítottunk, de május 1. ide vagy oda, nagyon kevesen jelentek meg személyesen, olyannyira, hogy ha be tudtunk volna még egy kamerát üzemelni az ő reakcióikra, akkor se lett volna sok értelme és hozzáadott értéke (tisztelet persze azoknak, akik ott voltak). andree tökéletesen összefoglalta az átlagos nézőnk jellemzőjét, nem is ragoznám tovább (ezt a hírpanelekhez, ami jelen esetben tök felesleges, mivel a többségnél úgyis megvan nyitva a twitter meg más finomságok, ráadásul még instabilabbá teszi a streamet), emellett pedig a lehetőség tényleg adott volt, bárki aki érzett magában affinitást és/vagy úgy gondolta, hogy a bowl.hu-s adminoknál okosabbakat tud mondani, jelenlétével emelhette a műsor fényét.

Lehet a maximalizmusra törekedni és kell is, na de azt ne nevezze senki korrekt kritikának, mikor valaki a győzikéhez meg az odaégett húshoz hasonlítja az adásunkat. A pár száz fős nézettséghez és a limitált lehetőségekkel együtt ennyire futja, akinek ez nem tetszik, annak nem lehet mást tanácsolni, hogy próbálkozzon meg maga is vele (két teljes éjszakára 10+ nem fogalmatlan embert összecsődíteni az ország különböző pontjairól, önkéntesen), a versenyhelyzet talán ránk is pozitív hatással lesz majd.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
andree Arizona Cardinals 1 678
Nem tudom, mindenki máshogy áll a dolgokhoz. De nekem, ha olyan kommenteket olvasnék, hogy "tök jó volt arra, hogy röhögjek és ne aludjak el, ha szakértői vélemény kell, akkor meg úgyis keresek a neten szakértői véleményt" az pl. eszméletlen demoralizáló lenne a helyetekben. Mert ugye Győzike is tök jó arra, hogy mindegy mi csak röhögjek egyet, ha meg normális szórakozást akarok akkor mittudomén nézek Bödőcs videókat. Én csak nem értelek titeket, hogy nem igényeltek többet. És nem pénz meg nem tudom mi kell hozzá. Attól persze ultraprofi lehetne, de nem ez a lényeg, nem a 4k minőség, teljes szakadásmentesség meg csodálatos greenbox hátterek azok, amik nagyon hiányoznak. Azok a csillivilli és drága extrák. Szerintem amiket felhoztunk nem elsősorban anyagi oldallal oldhatók meg.
fetomy
Mivel engem idéztél válaszolok.

Szerintem félreérted ezt. Egy grantland podcastet se azért rakok be, mert feltételezem, hogy Simmons két értelmes szakmai dolognál többet fog mondani, hanem mert szórakoztató stílusban teszi ezt. Mellé viszont van kétmillió személyes élménye, ami többet tesz hozzá az én ligára való rálátásomhoz a tenger túloldaláról, mint egy száraz szakmai elemzés. Nálam a sport újságíró/szakíró és a szakértő között jelentős különbség van. Előbbi feladata elsősorban irodalmi, újságírói csak másodsorban az, hogy szakértő legyen.

Én nem várom a srácoktól, hogy arról beszéljenek xy prospect, hogy tartja a csípőjét forduláskor, mert tudom, hogy egyikük se hivatásos játékosmegfigyelő, profi edző esetleg NFL legenda, és ha baltaarccal felolvasnák valamelyik scout ügynökség leírásának fordítását, sokkal visszásabb lenne, mint egy elfogult vélemény valakitől, aki látta játszani a srácot egyetemen vagy kötődik a csapathoz amelyik ledraftolta. Számomra ez utóbbi személyes adalékok, vagy a fórumon belüli szurkálódások sokkal szórakoztatóbbak, és több plusz élményt adnak a draft éjszakáján, mint az előbb leírt bemagolós-felolvasós opció. Ettől még nem kell összemosni a Győzike show színvonalával, mert tökéletesen látszik a résztvevők felkészültsége és tudása.
több mint 9 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Igen, de nem relevans, mert kozvetitokocsisak.
A technikai reszt irtak elottem. Talan en a hangra ternek itt ki, jobb sokkal mint eddig, de....

Adasmenet, hirpanelek, enelkul nem is erdemes ilyenbe belekezdeni szerintem, mert sem a stream sem a tv nem a spontan megoldasok szintere. Pontosan egy otoras adasnal kene meg tobb figyelmet forditani erre es felkeszulni. Mar olyanokkal is kit ultetsz be "szakertonek" Mit tud az ember hozzatenni mibol felkeszult.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 202 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
Par szemelveny:
- Sobrinak igaza van, keves penzbol is lehet sokkal komolyabb minoseget csinalni ha az ember foglalkozik vele, Eleg regota foglalkozom en is filmmel es digitalis utomunkaval.Delonso_
és élő streamet youtube-ra/ustreamre is csináltatok?

az adásmenet pedig megint olyan, hogy elméletileg nagyon jól hangzik, na de mi az öt órás adás alatt egyszer nem megyünk el reklámozni, nem váltunk más helyszínre (ilyenkor lehetne ugye úgy váltani pl. embert, hogy az a kamera előtt ne látszódjon, tanácsokat adni, stb.), a trade-ek meg úgyis borítják az egészet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Par szemelveny:
- Sobrinak igaza van, keves penzbol is lehet sokkal komolyabb minoseget csinalni ha az ember foglalkozik vele, Eleg regota foglalkozom en is filmmel es digitalis utomunkaval.
- Ha nem is foglalkozunk a minoseggel, arra azert oda lehetne figyelni, hogy az uljon oda aki kepes es tud magyarul beszelni (nem a szakkifelyezesek miatt, engem nem zavar angolul) es felkeszult. Most fogok nekiallni masodszor, elsore nekem nagyon zavaro volt egyes emberek hozaallasa. (pelda erre a szoke gyerek az elejen, aki folyamatosan kohogott, okorkodott, kameran kivuli dolgokkal foglalkozott es kapkodta a fejet felpercenkent mindenhova, nem ismerem es semmi bajom vele, de ez amit kepvisel nagyon nem kamera ele valo) Tudomasul kene venni, nem csak hallunk latunk is titeket.
Az ilyen dolgok piciny gyakorlassal szinte teljesen kikuszobolhetoek.
Nem tudom volt e adasmenet, rendezo, panelek, de ha elore kitalaljatok mi lesz, eleg sokat segit minosegileg es ezek ingyen vannak.
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 225 — Whoops, looks like something went wrong.
Jó látni a reakciókat, csak még mindig ott vagyunk, hogy XY szerint rossz pick nem rossz pick, hanem szar pick, vagy fos pick, és persze az FO hülye fasz, stb. Nem vagytok szakértők, de papíron szakértőként mentek oda be, és igazából pont azt az oldalt képviselitek, amibe pont ti öltök bele ennyi munkát, tök ingyen. Ne azt mutassátok, hogy a bazdmegig terjed a beszélőkétek, mert ez nem így van.
...
A káromkodásokról pedig annyit, hogy azért azt megjegyezném, hogy lehet, hogy baggio nem szólt mindenkinek, de a második napos podcastetek ki lett rakva az NSO-s élő követőnkben, szóval egyébként mondjuk gabo igen kulturált véleményét Funchessnél simán lehet, hogy jó pár kocaszurkoló, nem bowl.hu-s arc is elkapta, és képzeljétek magatokat az ő helyébe, nektek mi jutna elsőként eszetekbe egy ilyet látván? Mert nekem biztos az, hogy "kik ezek a parasztok"? Pedig nem vagytok azok, nem egy emberrel találkoztam már közületek, szóval ezt ki merem jelenteni.

Gondoljatok arra, hogy hiába NFL-fanok a bowl.hu-s felhasználók, sokan felnőtt családapák, akik leülnének hallgatni egy jó kis eszmecserét. Na ők simán lehet, hogy a második bazdmeg-hullámnál kilövik a podcastet a fenébe. Ti is fotelszurkolók vagytok, nektek is megvan a véleményetek, de az oldalt és a saját munkátokat képviselitek, én már csak ezért is odafigyelnék a helyetekben a 2016-os podcast ezen részére.

Hogy ki menstruál vissza az írásomra, és ki az, aki felfogja, hogy ez egy építő kritika – nem, nem baszogatás –, engem hidegen hagy, mindenesetre sok sikert a 2016-os verzióhoz.Stez
Stez,
amit leírtál, abban van igazság - de ha már a stílusba kötöttél bele, nem tudom megállni, hogy ne említsek meg én is egy-két gondolatot.. mert a konstruktív kritikával induló hozzászólásod aztán érdekes módon ugyanebbe a hibába esik bele.

Épp ezért igencsak kár az utolsó bekezdésért, illetve a második hozzászólásodért, amiben aztán 4 "leszarja" (ez azért igencsak ironikus az első hozzászólás tartalmát tekintve), és jó néhány "nem érdekel" mellett, én személy szerint úgy érzem már leginkább csak szignifikáns mennyiségű személyeskedés volt.

Deflektálhatod, hogy magánemberként írod.. de ha már arra reflektltál, hogy a szerkesztők hivatalos minőségükben vannak jelen, akkor szerintem neked is érdemes figyelned erre, a magyar NFL-életben betöltött szereped miatt.

Nem tudom kinek, kivel, hogyan, mióta, miért és milyen szempontból van személyes vitája.. az se hogy ki kezdte, mert volt valaki aki ugyanúgy folytatta.. a vitához/sértődéshez mindig is két fél kell.
Például ez nagyrészt annak az oka is, hogy a magyarországi amifoci csapatok/terület felől viszonylag hamar eltávolodtam.

És pont az ilyen jellegű hozzászólásokból/vitákból születnek aztán azok az árkok, amik a magyar "NFL-társadalomnak" biztosan nem használnak.

Mert (naiv módon felvetem) lehetett volna ezt a showt is koprodukcióban csinálni, hogy még nagyobb színvonal legyen... akár technikai, akár szakértői, akár bármilyen más háttérről vagy paraméterről van szó.
Nem tudom kik, hányan ajánlották esetleg ezt fel idén.. nem látok rá a háttérre. Engem speciel beengedtek (második nap is) mint mezei usert, még a kamera elé is ültettek.. még ha utóbbi értelemszerűen inkább a múltnak, illetve rendkívüli népszerűségemnek szólhatott 😀

De egy még nagyobb léptékű show esetén, lehetett volna akár az is, hogy nem Hörinek egyedül kéne 5 órán, szünet nélkül át olyan szinten showmankedni (még ha élvezte is a kis mazochista), ami még így is, szerintem a teljes hazai multimédiát tekintve is kivételes és fergeteges teljesítmény volt (éjjel 12:30-5:30 között mellesleg); szóval ezt most írásban is ki kell emelnem - ehhez még egyszer grat Höri!

Na, de vissza a főcsapáshoz.
Láttunk konstruktív kritikát Sobritól, fetomytól.. és a tiedben is bőven van igazság.
Ezt (szvsz) igenis szívesen fogadják a szerkesztők, legalábbis amikor még én voltam az (akármennyire is meglepő, vagy nem látszik kívülről), ezt igenis elolvastuk/fejünkbe véstük és próbáltunk javítani rajta. A jelenlegi szerkesztő brigádot nagyrészt ismerve, szerintem ez továbbra is így van. (Például van aki már írásban ezt jelezte is ugye, nem is egy..)

Szóval, a megoldás nem az elvonulás ("Aki gondolja, elolvassa, értelmezi, esetleg próbál változtatni, aki meg leszarja, az leszarja, engem nem érdekel a dolog, én leírtam a véleményem, ennyi." ) , hanem igenis az hogy maradsz, és folytatod a párbeszédet és a konstruktív kritikát.


PS1: én csak a második napon voltam, az elsőt csak részben futottam át/hallgattam meg, nem tudom ott mi volt a helyzet.. de egyébként a második nap a 4:47 alatt darabra hány káromkodás hangzott el, tudja valaki?

Szerintem relatíve kevés (pláne ha már a haromt-féle aranykor került felemlegetésre), még ha ez mondjuk Funchess környékén esetleg centralizálva volt is.. de egységre lebontva valószínűleg elég kevés.
Persze, ha valakinél az NFL Network jellegű hivatalos show az elvárás (amivel együtt jár a nulla tolerancia ezen a téren), vagy esetleg tetszett neki a kötetlenség, de ettől függetlenül érzékeny és 1-2 "bazmeg"-től így is kikapcsol.. ezt is meg lehet érteni.
Ez valóban az egyik nagy dilemma.. mert itt nem lehet mindenki kedvére tenni, ezt is írták már többen. (mármint nem a káromkodásokkal kapcsolatban - hanem hogy "profi" showt toljon a csapat, vagy pedig amatőr/baráti társaság-szerűt)

De, megint hipotetikusan gondolkodva, ha még több (ember)forrás lenne, lehetne mondjuk 2 stúdió - és mondjuk van egy formális reakció (ahol 2-3-an ültönyben ülnek, és teázás/szivarozás mellett Gruden-módra elemeznek), meg egy informális (ahol aztán jöhet a kevésbé diplomatikus vélemény megformálása), vagy egy harmadik "szakmázgatós" rész? (Ezt később össze lehet vágni, az érzékenyfülűek kedvéért, stb..)
Ez csak 1 ötlet..

PS2: unblock -> en bloc. Újságírónak ezt illene tudni 😛
Ha esetleg direkt, szóviccnek szánva írtad így, akkor természetesen elnézést, lehet ignorálni ezt az apróságot.


**disclaimer: az alábbi hsz-t mint magánszemély/mezei fórumozó írtam, a véleményem nem feltétlen tükrözi a szerkesztőkét. A showban való megjelenésért anyagi ellenszolgátatásban (sajnos) nem részesültem... 😊 **Igor
Igor, ha úgy érzem, hogy a másik fél a kritikámra reagál, nem pedig a hozzászólás elküldőjére, akkor nem megyek sehová sem. De baggio nem tud elvonatkoztatni attól, hogy amit bizony én írok, az az ő személyének szól, és pont. Pedig ez nem így van. Mindegy, az ő dolga.

Én a HSZ-em építő kritikának szántam, és nem is nagyon akartam nagyon neveket emlegetni, mert fölösleges. Hibát úgy is talál az ember mindenkiben, ha akar, meg hát tényleg, senki sem hibátlan, ezzel nincsen semmi baj.

Amit leírtál, abban bizony van sok igazság, velem kapcsolatban, a magyar NFL-társadalommal, mindennel kapcsolatosan. Elolvastam, értelmezem, és akármilyen hihetetlen sokak számára, én örülök neki, hogy ezeket elmondtad, mert ezekből tanulok. Mint ahogy a hibázás sem feltétlenül rossz dolog, hiszen ebből tanulunk. Én igyekszem tanulni.

Személyeskedés nem volt egyik HSZ-emben sem, azt félreérted, az való igaz, hogy a másodikban már kissé hanyagabb stílust engedtem meg magamnak, de ahogy már említettem, nagyon rühellem, amikor valakivel nem lehet kommunikálni, mert "ha a folyton kötözködő Stez mondja, akkor az ellenem szól, arra nem adunk".

Azért is jegyeztem meg, hogy aki velem kapcsolatban alapból így érez, az bizony fröcsögni fog, viszont aki igenis el tud vonatkoztatni a személyes ellentétektől, az elgondolkodik majd a kritikámon. Én ezt nem úgy írtam meg, hogy a trónról lenézve, mint kurva nagy NFL-szakértő kiosztottam a srácokat, nekem csak az volt a célom, hogy akit érdekel a javulás, a jobb minőség, esetleg elgondolkozik a dolgokon. Mindenkinek szíve joga, hogy tesz, mint tesz, és erre tényleg nem tudok mit mondani, mint ez már nem az én dolgom, nem érdekel. Nem fogok könyörögni senkinek sem, hogy mivel próbálkozzon, én egyszerűen magamból indulok ki, szeretem a kritikákat, mert mindig fejlődni akarok.

Persze sokszor nem esik jól, ha megkapom, viszont ebből tudok építkezni. És én sokat beszélgettem itteni szerkesztőkkel, van, akit személyesen is ismerek, ezek után – lehet naivan – úgy gondolom, hogy a srácokkal nincsen semmi gond, senki sem paraszt, intelligens mindenki, ebből kifolyólag tudom, hogy egyébként ha legközelebb jobban odafigyelnek a dolgokra, akkor nagyon jó kis podcastet össze lehetne dobni.

Amadeus friss HSZ-ére szívem szerint nem is reagálnék, de szokás szerint már megint ontja magából az okosságokat. 😀

Valóban, amikor bekapcsoltam az adást, engem is meglepett, hogy az egyik srác pösze, a másik raccsol, a harmadik nem hangsúlyozik, viszont azért az erre való beszólást nem tartom jogosnak. Itt most tényleg mezei szurkolókról beszélünk, akik a bowl.hu szerkesztői, és noha azért az látszott, hogy sokaknál a lexikális tudás alapján nem lehetne szakértőről beszélni, de a műsor erejéig akkor is szakértők voltak, ettől függetlenül azért beszédhibán, vagy mondjuk a kamerától való lámpalázon fennakadni nem kellene. Tök jó Amadeus, hogy te elküldenél mindenkit logopédushoz, de azért azt értsd meg, hogy bizony a szerkesztők legtöbbje ténylegesen "fotelszurkoló".

A vulgaritás az már más dolog, azt el is mondtam, hogy engem zavart. Igor, a kérdésedre válaszolván, a második napba csak belehallgattam, de ott nem nagyon volt káromkodás, ott nagy javulás volt ilyen téren, csak gabónál gurult el a gyógyszer egyszer ugye Funchessnél, de nem volt vészes. 😊 A káromkodás inkább az első napra nyomta rá a bélyegét – nálam.

Álltam kamerák előtt rengeteget, voltam rádióban is, és én is befostam az első néhány alkalommal, ezt mondjuk ki lehet védeni azzal, hogy a srácok próbálnak kamera előtt, vagy egyszerűen csak az otthoni gépre raknak egy programot, néhány teljesen random picket kielemeznek, és utána visszahallgatják a saját hangjukat, értékelésüket. Sokat lehet tanulni saját magadat visszahallgatva.

A technikai dolgokba én nem szeretnék belemenni, mert nem értek hozzá. A tavalyi, stúdiós adás jobb volt minőségét tekintve szerintem, viszont nem tudom, hogy mi történt a kamerákkal, mikrofonnal, géppel, nettel, stb, nyilván megvolt az oka, hogy ilyen lett. Csak ugye mondtátok, hogy más volt a terv, több kamera, más szemszögek, nézőpontok, stb, így viszont, hogy ez nem jött össze technikai problémák miatt, maga a műsor szórakoztató jellege egy olyan pluszt vesztett el, ami számomra nagyon lényeges.

Mert így a srácok beszorultak egy sarokba, ahol konkrétan semmi sem történt, beszélgettek egy jót, és elbúcsúztak utána. Untam. Mivel nem tudtam róla, hogy nálatok technikai gondok miatt nem valósulhatott meg az, amire pont vártam, így végig azon agyaltam, hogy mikor látom a szurkolók reakcióját, ami feldobta volna a hangulatot, nekem ez adta volna a pluszt.

Ez van, de ez is olyan, hogy tanulni kell belőle. Legközelebb talán belefér, hogy egy nappal, vagy néhány órával előbb 1-2 ember odamenjen, és letesztelje, hogy mit bír el a hely, a rendszer, a net, stb.

Megmondom őszintén, engem egy dolog zavar, de az viszont rettentően, és az néhányak hozzáállása az egészhez. Évek óta ugyanaz a válasz jön mindig a kritikákra sokaktól, ez pedig a "mi ingyen csináljuk, ez egy buli, ha nem tetszik, ne hallgasd"-féle mentalitás.

Ezek az emberek egy valamit elfelejtenek, és az az, hogy ez az Ő bulijuk. Ennek ti vagytok a főszereplői, és a "szereplésetekkel" magatokat adjátok el, illetve magatokat jellemzitek. Ja, és még Magyarország első számú amerikaifutball-oldalát, ez talán nem másodlagos. 😊

Tibi idejében azért alapból úgy mentünk neki a dolgoknak, hogy "gyerekek, menjünk le a kocsmába, felállítjuk a kamerát, berúgunk, és egyszerűen a buli kedvéért összeröffentünk egy ilyen élő mókázást, elhülyülünk vele. Lehet tagadni, de ti is tudjátok, hogy most már nem a poén kedvéért megy az egész, hanem igenis minőségi adást szeretnétek összehozni. Akkor úgy is kell hozzáállni. Minden évben feljönnek a régi nagy emlékek, hogy Tibi mit levágott a Tebow-picknél, hogy az Alualu-húzásnál gabóék lefordultak a székről, mert ezek tényleg nagy pillanatok voltak, de úgy érzem, hogy ideje váltani, és ha profibbá akarjátok tenni, akkor a kommunikációban a "bazdmegről, ez szar választástól" lépni kell.

Szerintem egyébként kicsit rosszul fogjátok fel a dolgot, és feszengtek, úgy gondoljátok, hogy két oldal létezik, az abszolút buli jellegű adás, és a tök profi, merev. Szerintem viszont van arany középút, aminél a jó hangulat, a lazaság megvan, de ötvöződik a profizmussal, nem tartalmaz szitkozódást.

A felkészültséget illető kifogásokra egyszerűen nem tudok mit mondani. Csak és kizárólag a ti dolgotok, hogy mennyire veszitek a fáradtságot arra, hogy készüljetek kicsit, és olyan nincs, hogy nincsen idő rá. Erről a női "most fáj a fejem, hagyjuk" aranyköpés jut eszembe. 😊 Az embernek arra van ideje, amire időt szeretne keríteni. Ha valamit fontosnak tart, megoldja a dolgot. Engem nem zavar, hogy valaki bemegy egy stúdióba felkészületlenül, mert magát égeti le és azt, amit képvisel, jelen esetben a bowl.hu-t, nekem semmivel sem lesz rosszabb. 😊 Aki nem érzi magát felkészültnek, ne menjen be. Vagy pedig kommunikáljatok aktívan, ha XY csak a top20 játékosból készült fel, akkor olyan kérdést tegyünk fel neki, ne olyat, amire nagyvonalúan jön a "nem tudom jellegű válasz". Sok ilyen esettel találkoztam, amikor elkezdtetek beszélni, de csak azért, hogy valamit mondjatok, de érezhető volt, hogy igazából nem tudott az illető érdemben hozzáadni semmit a témához, és a mondata kb. egyenlő volt a "nem tudommal".

A mennyiség nem egyenlő a minőséggel. Felőlem beszélhet valaki fél órát Winstonról, hogy ha ebből a tényleges információ kimerül öt percben. Fucut egyébként rohadtul becsülöm emiatt, mert ő is tudja, hogy a tavalyi jelenése szörnyű volt, és el is mondta, hogy ezt érezte, most is ugyanúgy behívtátok volna több időre, de érezte, hogy nem készült, inkább kimaradt a dologból. Maximális respect, tudni kell nemet mondani, az a te érdeked.

Neked Igor, pedig ismét köszönöm a korrekt HSZ-ed, el fogok gondolkozni az engem érintő részeken. 😊 Az, hogy ez az NFL-közeg legyen összetartóbb, nem egyoldalú, én személy szerint érzem magam annyira nyitottnak, hogy ha megkapom a tiszteletet, és nem oda-vissza támadásokról szól a dolog, ne küldjem el a másik felet a fenébe, és ha úgy van, akkor az együttműködés sincsen kizárva. De mint mondtam, ez egy sokoldalú dolog.

Illetve köszönöm azoknak is, akik nem támadtak a kritikámra, hanem éretten viselkedve úgy vannak vele, hogy legközelebb próbálnak jobban figyelni, mert tényleg építő jellegű kritikának szántam a mondandóm, még hogy ha nem is tűnt mindenkinek úgy.

És legközelebb jobb is lesz az adás, ebben biztos vagyok.

btw tudom, mit hogyan kell írni, de itt sok mindent "ellazázok", amit nyilván máshol nem. 😊 Mea culpa.

több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 907 — Vikings fan
Szerintem ahhoz képest, hogy először volt ilyen király volt.
Jövőre nem iszok annyit előtte, mert túl puhák az endzone székei simán beauldtam, shame on me 😀
Endzpneban nem voltak a legjobbak a teknikai feltételek, ahogy néztem, ezen lehet pörögni jövőre szerintem jobb lesz.

Ha jövőre tudjátok előre, hogy szükségetek van jobb gépre esetleg kamerára, de akár egy wifirouterre vagy egy jobb mikronfonra szerintem nyugodtan meglehet hirdetni itt a fórumon (lehet volt, én nem láttam, hallottam pedig pár szervezővel beszélgettem). Szerintem van itt annyi geek, hogy összetudjunk szedni akár ingyen egy ennél jóval erősebb technikai hátteret. Persze a net elmenésével, youtubeos szarakodással nem feltétlen lehet mit csinálni.

Az, hogy ki milyen stílusba tolta, mennyire érdekesen adta el magát, illetve egy-egy beeső nem sokat értő mennyire tudta feldobni a műsort számomra például másodlagos volt. Ez egy olyan kezdeményezés volt amiért max respect jár a szervezőknek, következő alkalommal kiforrottabb lesz, aki meg irodalmi stílusú elemzéseket akar látni az ne nézze.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amit észrevételként megemlítenék, hogy volt 1-2 ember, aki az orra alatt, halkan motyogott. Ha közben nézitek vissza az adást, akkor érdemes lenne cserénél mondani neki, hogy hangosabban beszéljen, mert kifejezetten zavaró tud lenni a dolog.andree
Én kb. fél órát láttam az adásból, nekem kb. ez volt az egyedüli ami zavaró volt. Néhány embert egyáltalán nem értettem, de általában véve is eléggé fülelni kellett, hogy követni tudjam, hogy ki mit mond. Amúgy ha szavazni lehet, akkor én a laza verzióra szavazok. A legtöbb megszólaló véleményét már úgyis tudom innen a fórumból, nem várom el, hogy akadémiai székfoglaló minőségében újrafogalmazza önmagát. Ilyenkor már elég a reakció, esetleg 1-2 mondat az érintett játékosról, ha van kedve. De az se baj, ha nincs, a fórumban utólag úgyis minden játékos alaposan ki lesz beszélve a csapattopicokban.

Höri húgyhólyagjának gratulálok! (Vagy annak, aki 5 óráig elzárta előle a sört. 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
andree Arizona Cardinals 1 678
A kritikákban sok igazság van a dolog profizmusát tekintve, de szerintem magyar nyelven nem éri meg elmenni ebbe az irányba. A 2 évvel ezelőtti adásban bizonyítottátok, hogy megfelelő körülmények között össze tudtok hozni egy kifejezetten profi adást, de önző módon sokkal jobban örülök a fél-amatőr megoldásnak.

Aki élőben fent marad a draftra, annak úgy is meg van nyitva 3 big board, 2-3 fórum topic, kb 5 helyen olvashat azonnali szakértői kritikákat, szóval én a magyar közvetítéstől azt várom, hogy szórakoztasson hajnalban. Ezt ebben a belterjes, inside joke-okkal telepakolt, laza formában tökéletesen megkapom, szóval ez úton is köszönöm a belefektetett időt. Tudom milyen szar egy két napig írt cikk után megkapni összesen 2 kommentet, hogy "jó írás volt köszi!", szóval maximális respect a beletett munkáért és remélem jövőre is össze tudjátok hozni az adást.

Amit észrevételként megemlítenék, hogy volt 1-2 ember, aki az orra alatt, halkan motyogott. Ha közben nézitek vissza az adást, akkor érdemes lenne cserénél mondani neki, hogy hangosabban beszéljen, mert kifejezetten zavaró tud lenni a dolog. Az tényleg sajnálatos, hogy nem lehetséges a technikai főpróba, mert második napra elég jól összeállt az egész, és az egy kifejezetten gördülékeny adás volt.
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 832 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nyilvàn erősebb anyag is lehetett volna egy veteràn felàllàsban, beszervezve hosszabban pàr otthonlévőt, Igort vagy Soldit, de az nem a 2015ös bowl.hu lett volna.Höri
És ez nem baj, ennek így is kell(ett) lennie.
Szerintem a közvetítési arányokon való elmélkedés már sokadlagos probléma.. és kapcsolódik ahhoz, amiről az előző hsz-ben írtam.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 832 — SHAMEFUR DISPRAY!
Jó látni a reakciókat, csak még mindig ott vagyunk, hogy XY szerint rossz pick nem rossz pick, hanem szar pick, vagy fos pick, és persze az FO hülye fasz, stb. Nem vagytok szakértők, de papíron szakértőként mentek oda be, és igazából pont azt az oldalt képviselitek, amibe pont ti öltök bele ennyi munkát, tök ingyen. Ne azt mutassátok, hogy a bazdmegig terjed a beszélőkétek, mert ez nem így van.
...
A káromkodásokról pedig annyit, hogy azért azt megjegyezném, hogy lehet, hogy baggio nem szólt mindenkinek, de a második napos podcastetek ki lett rakva az NSO-s élő követőnkben, szóval egyébként mondjuk gabo igen kulturált véleményét Funchessnél simán lehet, hogy jó pár kocaszurkoló, nem bowl.hu-s arc is elkapta, és képzeljétek magatokat az ő helyébe, nektek mi jutna elsőként eszetekbe egy ilyet látván? Mert nekem biztos az, hogy "kik ezek a parasztok"? Pedig nem vagytok azok, nem egy emberrel találkoztam már közületek, szóval ezt ki merem jelenteni.

Gondoljatok arra, hogy hiába NFL-fanok a bowl.hu-s felhasználók, sokan felnőtt családapák, akik leülnének hallgatni egy jó kis eszmecserét. Na ők simán lehet, hogy a második bazdmeg-hullámnál kilövik a podcastet a fenébe. Ti is fotelszurkolók vagytok, nektek is megvan a véleményetek, de az oldalt és a saját munkátokat képviselitek, én már csak ezért is odafigyelnék a helyetekben a 2016-os podcast ezen részére.

Hogy ki menstruál vissza az írásomra, és ki az, aki felfogja, hogy ez egy építő kritika – nem, nem baszogatás –, engem hidegen hagy, mindenesetre sok sikert a 2016-os verzióhoz.Stez
Stez,
amit leírtál, abban van igazság - de ha már a stílusba kötöttél bele, nem tudom megállni, hogy ne említsek meg én is egy-két gondolatot.. mert a konstruktív kritikával induló hozzászólásod aztán érdekes módon ugyanebbe a hibába esik bele.

Épp ezért igencsak kár az utolsó bekezdésért, illetve a második hozzászólásodért, amiben aztán 4 "leszarja" (ez azért igencsak ironikus az első hozzászólás tartalmát tekintve), és jó néhány "nem érdekel" mellett, én személy szerint úgy érzem már leginkább csak szignifikáns mennyiségű személyeskedés volt.

Deflektálhatod, hogy magánemberként írod.. de ha már arra reflektltál, hogy a szerkesztők hivatalos minőségükben vannak jelen, akkor szerintem neked is érdemes figyelned erre, a magyar NFL-életben betöltött szereped miatt.

Nem tudom kinek, kivel, hogyan, mióta, miért és milyen szempontból van személyes vitája.. az se hogy ki kezdte, mert volt valaki aki ugyanúgy folytatta.. a vitához/sértődéshez mindig is két fél kell.
Például ez nagyrészt annak az oka is, hogy a magyarországi amifoci csapatok/terület felől viszonylag hamar eltávolodtam.

És pont az ilyen jellegű hozzászólásokból/vitákból születnek aztán azok az árkok, amik a magyar "NFL-társadalomnak" biztosan nem használnak.

Mert (naiv módon felvetem) lehetett volna ezt a showt is koprodukcióban csinálni, hogy még nagyobb színvonal legyen... akár technikai, akár szakértői, akár bármilyen más háttérről vagy paraméterről van szó.
Nem tudom kik, hányan ajánlották esetleg ezt fel idén.. nem látok rá a háttérre. Engem speciel beengedtek (második nap is) mint mezei usert, még a kamera elé is ültettek.. még ha utóbbi értelemszerűen inkább a múltnak, illetve rendkívüli népszerűségemnek szólhatott 😀

De egy még nagyobb léptékű show esetén, lehetett volna akár az is, hogy nem Hörinek egyedül kéne 5 órán, szünet nélkül át olyan szinten showmankedni (még ha élvezte is a kis mazochista), ami még így is, szerintem a teljes hazai multimédiát tekintve is kivételes és fergeteges teljesítmény volt (éjjel 12:30-5:30 között mellesleg); szóval ezt most írásban is ki kell emelnem - ehhez még egyszer grat Höri!

Na, de vissza a főcsapáshoz.
Láttunk konstruktív kritikát Sobritól, fetomytól.. és a tiedben is bőven van igazság.
Ezt (szvsz) igenis szívesen fogadják a szerkesztők, legalábbis amikor még én voltam az (akármennyire is meglepő, vagy nem látszik kívülről), ezt igenis elolvastuk/fejünkbe véstük és próbáltunk javítani rajta. A jelenlegi szerkesztő brigádot nagyrészt ismerve, szerintem ez továbbra is így van. (Például van aki már írásban ezt jelezte is ugye, nem is egy..)

Szóval, a megoldás nem az elvonulás ("Aki gondolja, elolvassa, értelmezi, esetleg próbál változtatni, aki meg leszarja, az leszarja, engem nem érdekel a dolog, én leírtam a véleményem, ennyi." ) , hanem igenis az hogy maradsz, és folytatod a párbeszédet és a konstruktív kritikát.


PS1: én csak a második napon voltam, az elsőt csak részben futottam át/hallgattam meg, nem tudom ott mi volt a helyzet.. de egyébként a második nap a 4:47 alatt darabra hány káromkodás hangzott el, tudja valaki?

Szerintem relatíve kevés (pláne ha már a haromt-féle aranykor került felemlegetésre), még ha ez mondjuk Funchess környékén esetleg centralizálva volt is.. de egységre lebontva valószínűleg elég kevés.
Persze, ha valakinél az NFL Network jellegű hivatalos show az elvárás (amivel együtt jár a nulla tolerancia ezen a téren), vagy esetleg tetszett neki a kötetlenség, de ettől függetlenül érzékeny és 1-2 "bazmeg"-től így is kikapcsol.. ezt is meg lehet érteni.
Ez valóban az egyik nagy dilemma.. mert itt nem lehet mindenki kedvére tenni, ezt is írták már többen. (mármint nem a káromkodásokkal kapcsolatban - hanem hogy "profi" showt toljon a csapat, vagy pedig amatőr/baráti társaság-szerűt)

De, megint hipotetikusan gondolkodva, ha még több (ember)forrás lenne, lehetne mondjuk 2 stúdió - és mondjuk van egy formális reakció (ahol 2-3-an ültönyben ülnek, és teázás/szivarozás mellett Gruden-módra elemeznek), meg egy informális (ahol aztán jöhet a kevésbé diplomatikus vélemény megformálása), vagy egy harmadik "szakmázgatós" rész? (Ezt később össze lehet vágni, az érzékenyfülűek kedvéért, stb..)
Ez csak 1 ötlet..

PS2: unblock -> en bloc. Újságírónak ezt illene tudni 😛
Ha esetleg direkt, szóviccnek szánva írtad így, akkor természetesen elnézést, lehet ignorálni ezt az apróságot.


**disclaimer: az alábbi hsz-t mint magánszemély/mezei fórumozó írtam, a véleményem nem feltétlen tükrözi a szerkesztőkét. A showban való megjelenésért anyagi ellenszolgátatásban (sajnos) nem részesültem... 😊 **

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 286
Stez vitaindító kommentje után direkt belenéztem, hogy tudjam miről van szó. Az van, hogy Sobrinak igaza van, szerintem. Nekem ami zavaró, az artikulálás teljes hiánya, meg a hetyke viselkedés a kamera előtt. Komolyan az elég komoly, hogy van akinek az anyanyelvén van olyan artikulálása, mint egy faluvégi lelenc tehenészgyereknek. Tényleg el kéne dönteni, hogy ez egy országos történet vagy egy baráti társaság szórakozása.
A technikai része nem érdekel, amúgy sem értek hozzá.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Egyébként ha neked ilyen marha sok időd meg pénzed van akkor miért nem csinálsz draftközvetítést?
Adirotor
Idő, meg pénz van dögivel, én a szakmai részhez nem értek. 😊Sobri Jóska
jojo 😀 akkor dobd ide a pénzt és egész évben tanulom a draft prospecteket, megnézem az NCAA meccseket és jövöre megcsinalom a közvetitést profin, káromkodásmentesen, értekelve, színvonalasan 😀
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 202 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
Más.
Kicsit erről a reach dologról a Tomlinson pickre vetítve.
Mit tehetett volna még a Lions?Bazzani
erről ez a sztori jutott kapásból eszembe
 www.si.com/vault/1990/04/23/121877/the-genius-at-work-bill-walsh-built-the-san-francisco-49ers-through-brilliant-trading-and-drafting-and-the-1986-draft-was-his-masterpiece


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Üdv

Mikorra lesznek kész a csapatok draft értékelői? Lesznek egyáltalán?Voice
Lesz.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 632 — #NoStress
Egyébként ha neked ilyen marha sok időd meg pénzed van akkor miért nem csinálsz draftközvetítést?
Adirotor
Idő, meg pénz van dögivel, én a szakmai részhez nem értek. 😊

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
A Höri féle Duke-os dolog nem kritika volt. Az volt az egyetlen érdemi infó szerű amit megtudtunk a pickről.