Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Ezt a meccset adja a Sport 2?
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Néhány beszédes adat a Broncos idei passzjátékáról, a PFF-ről:

- PM lényegében minden számon tartott kategóriában all time record beaking space-ben van. Passzolt yard, touchdown, completion percentage, QB rating, QBR rating, TD/INT ratio, stb.
- Négy olyan elkapó van a csapatban, amelyik jelenleg 1000+ yardos szezon felé halad. NFL rekord lenne, ha így maradna.
- Miközben bejött a jóslat, hogy Decker és DT mellett Welker-t arányaiban kevesebbszer célozza majd meg PM, Welker ezzel együtt is 100+ elkapásos space-ben van. Úgy, hogy közben feltűnt még Julius Thomas is a térképen, és a meccseken PM 8-9 játékos között osztja szét a passzait, futókat, csere WR-t is beleértve.

Az igazán abnormális a dologban az az, hogy az ember azt hinné, hogy ilyen statokat csak az elvárható feletti, trendeket felborító három meccsel lehet produkálni. Eközben az a helyzet, hogy a ligában a legmagasabb dropping rate-je is a Denvernek van, a passzok 10.7%-át ejtették el eddig az elkapók. o_o

Azaz, nemhogy nem arról van szó, hogy elvárható feletti, abnormális meccseket produkáltnánk, de tulajdonképpen ebből még lehet javulni. Sőt, ha a tavalyi évet nézem - amikor hasonlóan kezdtünk, és év közben esett le fokozatosan a droppolt passzok száma - akkor nem csak lehet, de esélyes, hogy fogunk is.

(Én ezzel együtt sem hiszem, hogy akár a 16:0 közelébe jutnánk, akár bármelyik komolyabb számon tartott rekord megdőlne. Esetleg a passer rating ill. a completion percentage, de a yard és a TD rekord szinte biztosan nem fog. A 4 játékos 1000+ yardja sem, mert le fog esni az átlag, főleg, ha Von és Bailey visszatérésével a védelem feljavul. Még kevesebb nyomás lessz a pontszerzésre, és akkor ha korábban nem is, az idény második felében behúzzuk a féket. De ezek a statok akkor is brutálisak eddig...)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 330 — The Mathematician
remélem nem alszok be majd

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
NFL 4. Hét: Philadelphia Eagles - Denver Broncos beharangozó


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 524
Ellenséges vonalak mögött - Bronchos:  philly.blog.hu/2013/09/28/ellenseges_vonalak_mogott_broncos
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 082 — SB 50 Champion @ Grund
Tegnap adták át a Sports Authority Field @ Mile High Stadium előtt téren a Ring of Fame Plaza-t, ami elég impozáns látványt nyújt.

A RoF mindegyike jelen volt (úgy tudom) a saját "emlékműve" leleplezésénél, Tripucka és Phipps monolitját pedig a családtagjaik avatták fel.

Ehhez kapcsolódóan lesz még egy program a héten: Tom Nalen az Eagles elleni meccs félidejében lesz hivatalosan is "bevezetve" a RoF-be, de azért tegnap már az ő monolitját is bemutatták... 😊 (mondjuk alig ismertem meg a képeken, elég sokat változott, mióta nem játszik)



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 082 — SB 50 Champion @ Grund
Hétvégi injur report:
Doubtful: Lenon (egész héten nem edzett, a combjával vannak gondok)
Questionable: Champ, Dreesen, Ihenacho (pénteken edzett először a héten, akkor is csak limitáltan)
Probable: Anderson, Bolden, Brewer, Bruton, Carter (pénteken már rendesen edzett), Decker, Franklin, Kuper, Bay-Bay, Welker



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Alapvetően nem is hiszem, hogy attól mert egy csapat 200 féle figurát ismer és alkalmaz támadásban jobb, mint egy 20 playes, de azt a végletekig begyakorolta, és mindenki az álmában is megcsinálja. Lásd a Pats féle rövid oldalpasszokflzoli
Igazából a foci nagyon egyszerű játék, tulajdonképpen összesen nincs 1-2 tucatnál több féle play típus. 😊

A 200-as playbook az nem egy meccses playbook egyébként, A variábilitás inkább arról szól, hogy minél kevésbé lehessen a csapatot levideózni. Azaz, hétről hétre, adott felállásból lehetőleg mindig csináljon valami nem teljesen olyant, mint előtte. Egyszer mesélt is erről valamelyik riportfilmben PM, hogy a Manning-Harrison páros eredményességét nagyban segítette a rendkívül sok megélt szituáció, és azt, hogy mindketten azonnal tudták, hogy miről volt szó. Mesélte, hogy volt olyan, hogy egy felállásnál át kellett hívnia egy playt, és eszébe jutott egy 4-5 évvel azelőtti sikeres játék. Kiordított MH-nak, hogy "Buffaló, 93", és MH tudta, miről van szó, pedig évek óta nem játszották azt a playt. (A Buffalo 93 csak példa, nem ismerem Manning kriptonyelvét. 😊)

A playoffra szvsz nagyon fontos lesz, hogy egyrészt minél kevésbé lehessen videózással felkészülni a playekre ellenünk, másrészt, hogy még ott is maradjon néhány olyan play, amit addig nem nagyon láttak, és szükség esetén elő tudunk venni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Fredo 205
Minden elismerés a csapat többi tagjának, hogy ezt ilyen kiválóan képesek voltak lekövetni. Mert ne legyen semmi kétség, legalább akkora feladat 1-2 másodperc alatt lekövetni azt amit Manning akar peterk2005
Volt egy play, amikor az egyik futó nem volt biztos a dolgában, PM kézzel lökdöste hogy merre menjen blokkolni. 3 és rövid volt a szitu és hárman segítettek hogy screen jó legyen. Jó lett, azt hiszem DT csinálta meg
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
no huddle párosulhat színes playbookkal, és a 200 féle figura is lehet nagyon sikeres.

A többi - a lényeg - viszont nagyon igaz. Szerintem kb a Manning offesnse tartalmazza a legkevesebb playt, csak mindig a megfelelőt hívja, vagy áthívja, mert nagyon jól olvassa a védelmet, s ennek a Raiders elleni meccs is iskolapéldája volt. Nem mondok vele nagy újdonságot, de ez teszi Manninget az egyik legjobbá, persze kellenek a játékostársak is, hogy egy playen belül sok opció közül válogathasson.
Erre pedig csak fűszer a no huddle, h az ellenfélnek cserélni se lehessen ideje, ne tudjon alkalmazkodni egyes felállásokhoz, ne tudja kipihenni magát stb, persze ehhez is kellenek a versatile játékosok //és ez ellen is versatile játékosok kellenek

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szép dolog a színes playbook, de hosszabb távon szerintem messze a leghatékonyabb fegyver a no-huddle, amit most brutálisan hatékonyan csinál a csapat. Aztán hogy ebben PM az ész, vagy a 4 segítője, vagy épp az OC, nekem édes mindegy. Alapvetően nem is hiszem, hogy attól mert egy csapat 200 féle figurát ismer és alkalmaz támadásban jobb, mint egy 20 playes, de azt a végletekig begyakorolta, és mindenki az álmában is megcsinálja. Lásd a Pats féle rövid oldalpasszok
Egy olyan csapatba, amelyiknek ekkora potenciálja van offense terén, persze merészebben lehet kísérletezgetni, mint egy teljesen egydimenziós csapattal. Tavaly mindenki egy kicsit tartott az új helyzettől, és óvatosabb is volt emiatt. Mind Fox, mind Manning, és ezért néha túlóvatoskodták a dolgok, de idén úgy nézz ki minden kezd a helyére kerülni

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
McCoy-jal - főleg az elején - kevesebb volt a no huddle, illetve amikor no huddle volt, akkor is többet pörgött az óra mielőtt elindítottuk a játékot. Gase ahogy kinevezték megmondta, h fel akarja tekerni maxra a tempót, koránt sem volt biztos, h ez beválik, de hallásra nekem is tetszett, és be is vált. McCoy egy fokkal talán óvatosabb volt. Ettől nem lesz jobb vagy rosszabb, McCoy attól lesz jobb egyelőre, hogy tényleg 3 teljesen különböző offense-t is össze tudott rakni. Half time adjustment meg tavaly is jó volt, meg idén is.

Egyébként 2011-ben kb én egyedül védtem McCoy play callingját, és nagyon kiborított amikor elhangzott a "középső futás szó". Minden futás középső volt, ami nem a TE-en kívül ment. Dehát azóta se tudott más se jobbat Tebow-val, azt hiszem ezt kijelenthetjük...

Az "abból főzök ami van" típusú edzők közül ő az egyik legjobb. Meg van annak is az előnye, amikor valakinek van egy saját sémája, mint pl Shannynek vagy Norv Turnernek, (h maradjunk ennél a 2 csapatnál), amit mindennél jobban ismer, ahol a 6 körös választottak is tündökölhetnek, mert pont oda illenek, meg meg van annak is az előnye, ha valakinek akármilyen emberanyagot adsz, abból kihozza a maximumot.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hmm. Nincs ellenérvem McCoy-al kapcsolatban. Valószínűleg igazad van.

A mély passzos indoklást viszont nem hiszem. Hogy pontos legyek, az valószínűleg igaz, hogy PM idén jobb (vagy jobb lehet) mély passzokban, de ebből eddig vajmi keveset láttunk. Ettől még persze később még előjöhet. Amit viszont tavaly nem láttam idén pedig igen, az pl. a pistol, és néhány read-option hívás. PM-et tizenix éve ismerem/nézem, lényegében nincs olyan snap amit ne láttam volna tőle az NFL pályafutása alatt, és valahogy kétlem, hogy ezeket ő húzná elő. Aztán ki tudja...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Olvass vissza egy évet, annak idején folyamatos téma volt a playcalling, és az, hogy PM "gúzsba" van kötve. Ez szvsz nem volt igaz, de az idei playbook is playcalling határozottan jobban tetszik. Mi másnak tulajdonítanád ezt, ha nem az OC váltásnak? (Ettől még McCoy lehet kiváló edző, sőt HC is. De ha megnézed a Chargers idei playcallingját, eléggé konzervatív, hajaz a Denver tavalyi hívásaira. Megjegyzem, Riversnek lehet, hogy direkt jót is tesz.)peterk2005
A Chargernél Whisenhunt hívja a playeket.
McCoy keze alatt a Denver Orton, Tebow és Manning irányítása alatt is tudott haladni, aki ennyiféle emberre képes hatékony támadósémát szabni, az igencsak jó edző nálam. Én egyébként annak tulajdonítom h PM idén már képes konstansan jó mély passzokra, ill. Welker érkezése is javított a helyzeten, bár Stokley se volt kutyaütő. Szvsz ha marad McCoy képes lett volna egy hasonló playbook kidolgozására, mint Gase.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
A liga egyik legjobb edzőjére rálökni a nem túl fantáziadús jelző, ehh ez nekem meredek.empty taxi
Olvass vissza egy évet, annak idején folyamatos téma volt a playcalling, és az, hogy PM "gúzsba" van kötve. Ez szvsz nem volt igaz, de az idei playbook is playcalling határozottan jobban tetszik. Mi másnak tulajdonítanád ezt, ha nem az OC váltásnak? (Ettől még McCoy lehet kiváló edző, sőt HC is. De ha megnézed a Chargers idei playcallingját, eléggé konzervatív, hajaz a Denver tavalyi hívásaira. Megjegyzem, Riversnek lehet, hogy direkt jót is tesz.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
A liga egyik legjobb edzőjére rálökni a nem túl fantáziadús jelző, ehh ez nekem meredek.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Persze, hogy van gond, de hát melyik csapatnál nincs. Őszintén szólva én nem is bánom, hogy még bénázgatunk itt-ott, mert ha nem tennénk, akkor meg azon aggódnék amit garrett27 írt, hogy nehogy korán fussuk ki a formát. 😀

Egyébként érdemes megnézni az offense-t olyan szemmel is, hogy összehasonlítani a tavalyi playhívásokat, stílust az ideivel. Első látásra nincs sok különbség, Manning passzolgat Bay-Bay-nek meg Deckernek, és kiegészítésként a TE-knek és a futóknak. De közben szerintem elég jelentős változások is vannak. Egyrészt szerintem az idei playbook jelentősen bővebb, mint a tavalyi, és ennek szerintem még csak egy részét láttuk. Másrészt a playhívások is megváltoztak, mégpedig variábilisabb, fantáziadúsabb irányba. Ennek nyilván az elkapó "személyzet" minőségi erősödéséhez is van köze (több mindenre alkalmas az idei keret, mint a tavalyi), de érzésem szerint fontosabb ennél a McCoy-Gase csere, Tavaly McCoy hajlamos volt - főleg az idény első felében - a saját playhívásait erőltetni, és csak akkor "engedte el" Manning kezét, amikor baj volt, és menni kellett az eredmény után, De akkor meg szinte teljesen "kiszállt a játékból", és Manningra hagyott mindent. Gase-nél más hozzáállást látok. Ő először is a game plan kidolgozásában, és a félidei elemzésben fantáziadúsabbnak tűnik. Másrészt nem akar kézivezérelni, viszont végig ott van Manning mögött, és próbál számára - a meccs során is folyamatosan - minél gazdagabb, fantáziadúsabb "étlapot" készíteni, de aztán hagyja Manninget "rendelni" belőle. Érdemes megnézni az Oakland meccet ebből a szempontból. Nem számoltam, de állítom, hogy Manning a playek legalább 60%-át a LOS-on hívta! Minden elismerés a csapat többi tagjának, hogy ezt ilyen kiválóan képesek voltak lekövetni. Mert ne legyen semmi kétség, legalább akkora feladat 1-2 másodperc alatt lekövetni azt amit Manning akar, mint Manningnak olvasni a védelmet és kiválasztani a megfelelő play-t.

Alig várom, hogy mi lesz ebből még a szezonban. 😊 Nem emlegettem eddig, de "titokban" abban reménykedem, hogy Gase egy fantáziadúsabb pali, mint McCoy volt, és van még bőven a tarsolyában. Az, hogy már ezen a három meccsen is láttunk pistol felállást, sőt read-option playt is - nem vicc .) - nagyon-nagyon tetszik. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 330 — The Mathematician
azzal egyetértek hogy ez nem csúcsforma, de hogy nincs-e gond az más kérdés

hálisten Moreno jól blokkol így PM-nek még 1 "fegyvere" van ilyen téren és ha Dressen végre visszatér a fal megoldja, nyílván ez kevesebb elkapót jelent sajnos, de 2 TE-s felállást is játszhatunk ahol pl Decker fake run-t tol (volt rá példa asszem 😀)
a lényeg h PM meglegyen védve, és ez a fal már max középszerű sajnos, de egy elit QB mellett ha ilyen az elkapógárda nem lehet 7 man rusht tolni
valamint van egy gyenge közepes futójátékunk is - akik elitnek képzelik magukat a kőpapírollózással - amibe szintén benne van h eldönthet 1-1 meccset

a védelem tud sokat fejlődni - hova? 😀😀😀😀 - ha Von és Champ visszatér végre

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nincs gond, ez még nem csúcsforma. Még csak alakulgat a csapat. 😊 Arról a meccsről viszont ne beszéljünk, nehogy eljinxeljük. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 649 — Seahawks fan
Mentek api mint kés a vajon, nincs mese. Én viszont kicsit korainak tartom a csúcsformát. Nem bánnám, ha ebben a szezonban játszanánk egy meccset veletek! Remélem mindenki tudja az mit jelentene!

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
A keményebb meccseken, ahol nagy lesz a vakoldali veszély, a legjobb megoldás a 6 emberes fal lesz.😊 Be kell állítani bal oldalra Dreesen-t a line-ba azoknál a playeknél ahol long passz opció is lehet. Manning majd megoldja, hogy a védelem ne tudja, hogy Dreesen éppen blokkolni készül vagy elkapni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Aki jobban ért hozzá, meg tudná mondani, hogy ő hogyan látta Clark munkásságát LT poszton? Szerintem nem egy életbiztosítás, és komolyabb csapatok ellen ez még akár gondot is okozhat. Nem lenne inkább szerencsésebb inkább valakit átrakni arra a posztra (Franklin?), és a helyére berakni Clarkot?flzoli
Franklin volt Tebow vakoldali T-je anno ( Tebow ugye balkezes 😀 ) több, kevesebb sikerrel. Szerintem inkább kevesebb, de ez az én véleményem. Ha jól emlékszem, már akkor is felvetődött itt, hogy miért nem cserélnek Cladyvel, de akkor a futás blokkolási sémát is vinné magával. Franklin am. futáshoz baszott jó, de pass protection-ben gyatra. Ezért is ő a RT. Ez szvsz nem opció, mert nem lennénk előrébb mint Clarkkal.akike
Egyébként Franklin rengeteget fejlődött pass protectionben, még ha Manninget könnyebb is védeni, mint Tebowt, látni a technikáján. Persze továbbra is a futásblokkolás az erőssége, de az RTnek is egyre jobbnak kell lennie passz védelemben, és OF ilyen szempontból számomra kellemes meglepetés. Ettől függetlenül persze marad jobboldalon, nem lenne akkora upgrade Clarkhoz képest a balon, mint amekkora downgrade lenne Clark/Justice a jobbon...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Aki jobban ért hozzá, meg tudná mondani, hogy ő hogyan látta Clark munkásságát LT poszton? Szerintem nem egy életbiztosítás, és komolyabb csapatok ellen ez még akár gondot is okozhat. Nem lenne inkább szerencsésebb inkább valakit átrakni arra a posztra (Franklin?), és a helyére berakni Clarkot?flzoli
Ha Franklin lenne a vakoldali tackle, akkor 2 poszton lennénk gyengébbek. Ugyanez Beadlesre, más meg nincs a keretben aki tudna. //szerk: Justicenál jobb Clark.

Egyébként a hiba ellenére jól játszott. Való igaz, alacsony elvárásaim voltak, és ehhez mérten értékelem, de szerintem nem volt rossz. És ha a fal egészét nézzük, akkor meg ez a legjobb felállás.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 082 — SB 50 Champion @ Grund
Franklin-re nem bíznám jobban a LT posztot, mint Clark-ra...

Szerintem nem volt rossz Clark, idei első kezdő meccséhez képest főleg...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Aki jobban ért hozzá, meg tudná mondani, hogy ő hogyan látta Clark munkásságát LT poszton? Szerintem nem egy életbiztosítás, és komolyabb csapatok ellen ez még akár gondot is okozhat. Nem lenne inkább szerencsésebb inkább valakit átrakni arra a posztra (Franklin?), és a helyére berakni Clarkot?flzoli
Most lettem elhajtva a Pats topicból, hogy béka segge a színvonalam, úgyhogy most éppen oda az önbizalmam, de megpróbálok válaszolni. 😊 Az Oakland meccsen egy komoly hibája volt (a Manning sack/fumble playnél), ezen kívül korrekten megoldotta a feladatot. Az Oaklandi pass rush az ő oldalán a jobbak közé tartozik, de azért nem elit. A Dallas ellen (Ware) és a Chiefs ellen (mindkét oldal jó) megszenvedhet. A Chiefs ellen akár az egész fal is. Majd meglátjuk. Legalább tesztelve lesznek playoff előtt. 😉


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)