Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Indianapolis Colts

50 feliratkozó

több mint 5 éve
Bence94 Indianapolis Colts 2 278
nagy győzelem. Ma mind a 3 csapatrész kivette a részét a sikerből. Az O egész meccsen "simán" haladt, szerencsére az a 6 pont nem hiányzott a végén, amit benne hagytunk a meccsbe. Riversre nem lehet szólni egy szót sem, fasza volt ma, jó lenne, ha nem ugrálna a teljesítménye hétről-hétre..Kezd csiszolódni a Pittman- Rivers chemistry is, a csávóban lehet fantázia. Hynes ismét nagyot játszott. A játékvezetésről nem igazán akarok beszélni, de volt egy két fegyelmezetlen megmozdulás, ami máskor lehet nem fér bele...
Csak ismételni tudom magam: nagy győzelem. Nem hagytuk, hogy elhúzzon a Titans, sőt, átvettük a csoportvezetést. 😊
Örülök, hogy ilyen impresszív győzelem után hosszú hetünk lesz készülni a Packers ellen, ami megint nem lesz egy sétagalopp.
több mint 5 éve
karak Indianapolis Colts 41
Na ez megvan 😊
több mint 5 éve
no Baltimore Ravens 8 886
Srácok, pattanjunk le erről a dologról. Minden Ravens fan elkapásnak látta, minden Colts fan nem. Nyilvánvalóan elfogultak vagyunk, különben más lenne a megoszlása a véleményeknek. Megváltoztatni nem lehet, meggyőzni se fogjuk egymást, lapozzunk.

Jön a Titans holnap. Meg kell próbálni elkapni őket valahogy, annak ellenére is, hogy rövid héten almost impossible mission szokott lenni a feladat. Hátha most nem lesz az...
peterk2005
Nope, szerintem is pick volt. Annyira rossz döntés volt maga a dobás, de a kivitelezés is legalja lett, hogy meg is érdemeltük.
Ha az olyanokat meg szokták adni, amikor a WR a sisakjához/védő sisakjához/etc szorítja a labdát 1 kézzel, akkor ezt is meg kellett. Onnan hogy lehúzta, odáig hogy elejtette, lépkedett vele vagy 3-5 yardot hátrafele.
Nem is dadogott, csak mielőtt elejtette Peters mozdult meg picit a labda (hiába tartotta úgy, ahogy, birtokolta).

...
Borbinho
Es vegul ezert lett fumble.
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 535 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Srácok, pattanjunk le erről a dologról. Minden Ravens fan elkapásnak látta, minden Colts fan nem. Nyilvánvalóan elfogultak vagyunk, különben más lenne a megoszlása a véleményeknek. Megváltoztatni nem lehet, meggyőzni se fogjuk egymást, lapozzunk.

Jön a Titans holnap. Meg kell próbálni elkapni őket valahogy, annak ellenére is, hogy rövid héten almost impossible mission szokott lenni a feladat. Hátha most nem lesz az...
peterk2005
Nope, szerintem is pick volt. Annyira rossz döntés volt maga a dobás, de a kivitelezés is legalja lett, hogy meg is érdemeltük.
Ha az olyanokat meg szokták adni, amikor a WR a sisakjához/védő sisakjához/etc szorítja a labdát 1 kézzel, akkor ezt is meg kellett. Onnan hogy lehúzta, odáig hogy elejtette, lépkedett vele vagy 3-5 yardot hátrafele.
Nem is dadogott, csak mielőtt elejtette Peters mozdult meg picit a labda (hiába tartotta úgy, ahogy, birtokolta).

Ha a védelem úgy játszik, mint a Ravens ellen (meg mint kb minden meccsen idén), akkor szerintem nyerni fogunk. Igazából arra vagyok kíváncsi, lesz-e olyan meccsünk, amikor az O-nak kijön rendesen a lépés...Ha a kövi pár hétben lenne ilyen, akkor még bizakodnék is, de egyébként a PO-ról is lecsúszhatunk.

A csoporton belül nagyon szarul jött a Jags elleni L, ha nem verjük oda-vissza a Titanst akkor elsők kb nem lehetünk, a Wild card hely meg necces lehet:
Dolphins 5-3 (vs Chargers, @Broncos, @jets, vs Bengals, vs Chiefs, vs Pats, @Raiders, @Bills) - talán az övék a legnehezebb sorsolás a riválisok közül, de főleg a hétvégi játékuk után simán benne van egy 10-6, akár 11-5 is
Ravens 6-2 (@Pats, vs Titans, @Seelers, vs Cowboys, @Browns, vs Jaguars, vs Giants, @Bengals) - legrosszabb esetben 10-6 szerintem (de 13-3, sőt 14-2 se elképzelhetetlen, bár azért meglepne), és az egymás elleni miatt itt is bajban lehetünk ha csak ketten végeznénk ugyan úgy ( a közös ellenfelek elleni eredményeknek még nem néztem utána).
Browns 5-3 (vs Texans, vs Eagles, @Jaguars, @Titans, vs Ravens, @Giants, @Jets, vs Steelers) - kb ugyan az mint a Ravensnél, 9-7 az alja, de simán lehet 11-5 is pl. Ugyan úgy szarban lehetünk az egymás elleni L miatt.
Raiders 5-3 (vs Broncos, vs Chiefs, @Falcons, @Jets, vs Colts, vs Chargers, vs Dolphins, @Broncos)
Mondhatni "könnyű" helyzetben vannak, mert két közvetlen riválissal is játszanak (mi + a Dolphins), ráadásul mindkettővel otthon (nekünk 2500km, a Miaminak 3500km repülőút). Ezek mellett játszanak a Falconssal és a Jetsel is, meg a Broncossal kétszer...
Colts (5-3) (@Titans, vs Packers, vs Titans, @Texans, @ Raiders, vs Texans, @Steelers, vs Jaguars)
Szvsz a mi hátralévő sorsolásunk a legnehezebb, és sokkal nagyobb esélyünk lenne a csoportgyőzelemre, mint a WC helyre...

Ezek alapján egy | kevésbé | bold: Ha este kikapunk, akkor idén sem leszünk PO-ban.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 963 — The only discipline that lasts, is self discipline
Srácok, pattanjunk le erről a dologról. Minden Ravens fan elkapásnak látta, minden Colts fan nem. Nyilvánvalóan elfogultak vagyunk, különben más lenne a megoszlása a véleményeknek. Megváltoztatni nem lehet, meggyőzni se fogjuk egymást, lapozzunk.

Jön a Titans holnap. Meg kell próbálni elkapni őket valahogy, annak ellenére is, hogy rövid héten almost impossible mission szokott lenni a feladat. Hátha most nem lesz az...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
no Baltimore Ravens 8 886
Nagyon szerettem volna ha ellenunk tortenik es mi vagyunk a karvallottak. Mert vegre a D kapta.

Ez a szabaly is az elkapot vedi es vele az O-t. Az egesz szar ahogy van, rarakta a ket kezet akkor az elkapas kellene hogy legyen. Cserebe lenne egy picivel tobb elkapas es sokkal tobb fumble. Igy meg amikor "elkapta es 3 lepes vagy football move" az pontosan azt jelenti hogy biztositotta a labdat es 100x nehezebb elvenni.

Felhaborito nezni ahogy a D-k mar a felrantom a motoros fureszt technikaval vedekeznek, mig a O jatekos hero modban megy elore 2 yardot.

A konzekvencia a baj es a szivem verzik mikor a birok elrontjak, de szerencsere ezen nem mult semmi nektek sem, sztem a meccsen belul sem.

Egy teljesen szubjektiv megitelesu biraskodas de multimillios technikaval ellenorizzuk oket.

A videobiro meg kulon egy talany, ha vegre hasznalom akkor ne a vakegerek legyenek a tampont, hanem a technika.

Egy masik pelda ami mindenhol elofordul. Egy hosszu passz ami rossz es a vedo jobb helyzetben. A Tamado lokhet rajta akkorat amekkorat nem szegyel hogy ne is legyen eselye az INT-re. Soha nem lattam erte zaszlot, es folytathatnam a vegtelensegig, es ezert orulok hogy egyszer a D kapott egy labdat ( de csak azert mert elkaponak lett tekintve ).
no
Akkor felteszem még egyszer a kérdést : az end zone-os corner route-oknál melyik valósul meg ezekből, amikor éppenhogy a két lábujját lerakja? Nem emlékszem a szabálykönyvben erre való kivételre, vagy bármire, ergo ott a TD-ket akkor konzisztensen el kéne venni. Ez a bibi, ennyi.

Amúgy Dungy zseniális 😀 És nem csak a kötődés miatt - nem véletlen sajnáltam de rohadtul, amikor visszavonult. Nem egy Fox stáb, Bradshaw-val az élen 😀
coltman
Az EZ-ban kulon szabalyok vannak mind futas es elkapas teren is. A labda legkisebb resze atmegy a vonalon akarmilyen kis ideig akkor az ervenyes. Az altalad leirt az ide tartozik, egy celteruleten nott fa atnyulo aga. Ezek is az O-eket segitik. Ennyi. A lenyeg hogy mindenkinel ugyanazt nezik es azt konnyebb eldonteni-birtokolta es a 2 lab bent megvan ekozben.

Persze TD otlete jopofa, csak a lenyeg hogy amit ir pont a birok donteset irja le. Amikor korlatlan technika es ido all a rendelkezesre akkor nem kellene hogy gond legyen. Es sokszor igy is van. A nagyobb baj hogy akkor is az az alap mit dontott a biro.

De szamomra ez azert volt oromteli, mert a kismillio idegesito O-t segito szabaly egyszer a D-t segitette.
több mint 5 éve
deleted account 1 758
Nagyon szerettem volna ha ellenunk tortenik es mi vagyunk a karvallottak. Mert vegre a D kapta.

Ez a szabaly is az elkapot vedi es vele az O-t. Az egesz szar ahogy van, rarakta a ket kezet akkor az elkapas kellene hogy legyen. Cserebe lenne egy picivel tobb elkapas es sokkal tobb fumble. Igy meg amikor "elkapta es 3 lepes vagy football move" az pontosan azt jelenti hogy biztositotta a labdat es 100x nehezebb elvenni.

Felhaborito nezni ahogy a D-k mar a felrantom a motoros fureszt technikaval vedekeznek, mig a O jatekos hero modban megy elore 2 yardot.

A konzekvencia a baj es a szivem verzik mikor a birok elrontjak, de szerencsere ezen nem mult semmi nektek sem, sztem a meccsen belul sem.

Egy teljesen szubjektiv megitelesu biraskodas de multimillios technikaval ellenorizzuk oket.

A videobiro meg kulon egy talany, ha vegre hasznalom akkor ne a vakegerek legyenek a tampont, hanem a technika.

Egy masik pelda ami mindenhol elofordul. Egy hosszu passz ami rossz es a vedo jobb helyzetben. A Tamado lokhet rajta akkorat amekkorat nem szegyel hogy ne is legyen eselye az INT-re. Soha nem lattam erte zaszlot, es folytathatnam a vegtelensegig, es ezert orulok hogy egyszer a D kapott egy labdat ( de csak azert mert elkaponak lett tekintve ).
no
Akkor felteszem még egyszer a kérdést : az end zone-os corner route-oknál melyik valósul meg ezekből, amikor éppenhogy a két lábujját lerakja? Nem emlékszem a szabálykönyvben erre való kivételre, vagy bármire, ergo ott a TD-ket akkor konzisztensen el kéne venni. Ez a bibi, ennyi.

Amúgy Dungy zseniális 😀 És nem csak a kötődés miatt - nem véletlen sajnáltam de rohadtul, amikor visszavonult. Nem egy Fox stáb, Bradshaw-val az élen 😀
több mint 5 éve
no Baltimore Ravens 8 886
Nagyon szerettem volna ha ellenunk tortenik es mi vagyunk a karvallottak. Mert vegre a D kapta.

Ez a szabaly is az elkapot vedi es vele az O-t. Az egesz szar ahogy van, rarakta a ket kezet akkor az elkapas kellene hogy legyen. Cserebe lenne egy picivel tobb elkapas es sokkal tobb fumble. Igy meg amikor "elkapta es 3 lepes vagy football move" az pontosan azt jelenti hogy biztositotta a labdat es 100x nehezebb elvenni.

Felhaborito nezni ahogy a D-k mar a felrantom a motoros fureszt technikaval vedekeznek, mig a O jatekos hero modban megy elore 2 yardot.

A konzekvencia a baj es a szivem verzik mikor a birok elrontjak, de szerencsere ezen nem mult semmi nektek sem, sztem a meccsen belul sem.

Egy teljesen szubjektiv megitelesu biraskodas de multimillios technikaval ellenorizzuk oket.

A videobiro meg kulon egy talany, ha vegre hasznalom akkor ne a vakegerek legyenek a tampont, hanem a technika.

Egy masik pelda ami mindenhol elofordul. Egy hosszu passz ami rossz es a vedo jobb helyzetben. A Tamado lokhet rajta akkorat amekkorat nem szegyel hogy ne is legyen eselye az INT-re. Soha nem lattam erte zaszlot, es folytathatnam a vegtelensegig, es ezert orulok hogy egyszer a D kapott egy labdat ( de csak azert mert elkaponak lett tekintve ).
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 963 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem akarom a catch vitát folytatni, de Dungy véleményét hadd tegyem még be, olyan jópofa. 😀



“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
deleted account 1 758
Tudok neked mutatni idén legalább 5-6 esetet csak a Coltsnál, amikor ilyent nem adtak meg. Volt olyan is, amikor az ellenfelünknél egy ilyen után szintén fumble lett, ahogy tegnap is, csak mi szereztük meg utána. Azt a pályán meg is adták, és video alapján fújták vissza incomplete-nek, pedig a játékos a _hóna alá is tette_ a labdát, és úgy lépett vele hármat. De visszafújták, azzal az indokkal, hogy nem elég lépni, kell a "futball move" is. Ami vagy a földre esés megtartva a labdát, vagy megfordulás a labdával - megtartva a labdát -, vagy hasonló. Petersnél semmi football move nem volt, esés közben lépkedett hátra, majd mielőtt földre ért volna, már nem volt a kezében a labda. Egy elkapónál sem adják meg soha, ha a pálya szélén biztos kézzel elkapja a labdát, húzza a két lábát is a pályán belül, de eleséskor kiesik, mert nincs meg a football move. Ez az ítélet annak függvényében volt különösen szokatlan, hogy nem is a pályán születettet hagyta jóvá, hanem a video bíró fordította meg. Mintha a "football move" rész nem is lenne a szabálykönyvben.

Nekünk ez azért volt bosszantó, mert két támadásunk is erősen vitatható fújáson állt meg, és egyik se egy szokásos holding ide vagy oda, amit már megszoktunk, hogy elfogadjunk. hogy hol jön hol nem. Ha mi vagyunk picit szerencsésebbek és máshogy fújják a kettőt (a másik a Doyle-ra nem fújt defenseless receiver play), akkor kiélezettebb lehetett volna a meccs. De nem így történt, van ilyen. Nincs értelme utólag ezen lovagolni. A Ravens megcsinálta a szükséges játékokat, beleértve 4. downt is, mi meg nem. A jobb, kevesebbet hibázó csapat megérdemelten nyert.
peterk2005
Az inkonzisztencia sajnálatos, ezzel sosem lehet mit kezdeni szurkolói oldalról (és nyilván a saját csapata ellen irányuló következetlenség amúgy is jobban fáj).
A probléma, hogy a szabály sem igazán egzakt

"COMPLETED OR INTERCEPTED PASS

A player who makes a catch may advance the ball. A forward pass is complete (by the offense) or intercepted (by the defense) in the field of play, at the sideline, or in the end zone if a player, who is inbounds:

a. secures control of the ball in his hands or arms prior to the ball touching the ground; and

b. touches the ground inbounds with both feet or with any part of his body other than his hands; and

c. after (a) and (b) have been fulfilled, performs any act common to the game (e.g., tuck the ball away, extend it forward, take an additional step, turn upfield, or avoid or ward off an opponent), or he maintains control of the ball long enough to do so.
"
 operations.nfl.com/the-rules/nfl-video-rulebook/completing-a-catch/

itt a C pont többnyire szubjektív, és a felsorolt példák közül az egyik meg volt (plusz egy lépés, ugye), egy másik meg szubjektivitás okán vagy meg van vagy nem, ki honnan nézi (ez az elég ideig birtokolja a labdát... kinél, mi az elég ugye? 😊 )
Így ez szituációtól függetlenül szerintem elkapás.
Az, hogy bírok következetlenül dobálnak össze vissza sajnos már nem újdonság 😕
Snagal
Bibi az, hogy ahogy hallottuk tegnap asszem Blandinot is közvetítésben, football move elég, nincs már full process - ergo földdel való kontakt túlélése. Csak ahogy peterk is említette, simán volt Colts meccseken is idén azért elvéve elkapás, mert nem volt meg a teljes kontroll, földdel való kontakt után kijött a labda. Nekem tök8, hogy most melyik verziót akarják használni, csak az a része frusztráló, hogy nincs konzisztencia. Ettől nem bírózok, nem ettől kaptunk ki tegnap, de attól még elég agytépő, hogy lassan annyira túlkomplikálják ezt az egészet, hogy kb európai futball féle full szubjektivitás lesz az elkapás.

Ergo a kontroll, két láb, vége - az egyértelmű, összes többi az csak szarakodás. Incomplete/Fumble-nél se kezdik el nézni, hogy a QB dobni akarta a labdát, vagy épp visszahúzni, ha előre mozog a kar, akkor incomplete és kész.
coltman
Az sem mindig. 2 éve a bills ellen ryan karját megütötték dobás közben de így is előre baszta a labdát kb 7 yardot. Megállt mindenki, egy billses felszedte a lasztit és befutott vele td-re. Ok, videózás majd jóváhagyták a pályán született ítéletet, hogy fumble. Egészen szürreális volt.
peach
Nice 😀

És csak úgy pluszban eszembe jutott, hogy ez a C pont azért is szánalmas, mert akkor az end zone-os corner route-okra hogy adnak valaha is TD-t, amikor éppen hogy a két lábujj leér - ott hol van a football move, vagy a long enough?
több mint 5 éve
deleted account 1 758
Ami legjobban felk... most már, hogy látszik, nem tudásban, fejben vagyunk szarok. Az az első két handoff Harrisnek az olyan minőség volt, hogy még a Ravens D is leállt csodálni, és meg is lett belőle a yard. Majd jött a fumble, és mintha Reich papa elvesztette volna a playbook legalább felét. Az meg számomra WTF, hogy 2.5 negyeden keresztül egy nyamvadt pontot nem tudunk összeszedni, sőt, yardot is alig. Eredmény, no pont, D meg elfáradt/közömbös lett a végére, néha már 1-1 játékos csak kocogott a pályán (amit btw megértek, bármennyire is csapatszellem, azért szerintem kezd egyeseket irritálni a 25M-es QB minősége).coltman
Nem értek egyet, szerintem Reich kva jól hívott tegnap, tökéletes off playhívást rakott össze. Egyszerűen nem tudtuk megoldani. Nézd vissza azt a 4. és valahányas hívást, amit Burton-re hívott. Burton üresen volt, besétált volna TD-ra, ha a blokk nem engedi át blokkolatlanul a védőt úgy, hogy addigra odaérjen, hogy Rivers megfordul. Külön bosszantó, hogy max protectionban is eltontottuk, mert 6 falembert is felküldtünk (Pinter is a pályán volt). Ezek nem edzői hibák, a pályán nem tudjuk sajnos végrehajtani. És nem az első ilyen, a blokkolásunk idén sokat esett vissza a korábbihoz képest. Nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy az OL edző csere mégse volt olyan jó ötlet....
peterk2005
Visszanézem a meccset akkor, de így elsőre nagyon vanilla playbooknak tűnt a második félidő.

Szerkesztette: deleted account
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Tudok neked mutatni idén legalább 5-6 esetet csak a Coltsnál, amikor ilyent nem adtak meg. Volt olyan is, amikor az ellenfelünknél egy ilyen után szintén fumble lett, ahogy tegnap is, csak mi szereztük meg utána. Azt a pályán meg is adták, és video alapján fújták vissza incomplete-nek, pedig a játékos a _hóna alá is tette_ a labdát, és úgy lépett vele hármat. De visszafújták, azzal az indokkal, hogy nem elég lépni, kell a "futball move" is. Ami vagy a földre esés megtartva a labdát, vagy megfordulás a labdával - megtartva a labdát -, vagy hasonló. Petersnél semmi football move nem volt, esés közben lépkedett hátra, majd mielőtt földre ért volna, már nem volt a kezében a labda. Egy elkapónál sem adják meg soha, ha a pálya szélén biztos kézzel elkapja a labdát, húzza a két lábát is a pályán belül, de eleséskor kiesik, mert nincs meg a football move. Ez az ítélet annak függvényében volt különösen szokatlan, hogy nem is a pályán születettet hagyta jóvá, hanem a video bíró fordította meg. Mintha a "football move" rész nem is lenne a szabálykönyvben.

Nekünk ez azért volt bosszantó, mert két támadásunk is erősen vitatható fújáson állt meg, és egyik se egy szokásos holding ide vagy oda, amit már megszoktunk, hogy elfogadjunk. hogy hol jön hol nem. Ha mi vagyunk picit szerencsésebbek és máshogy fújják a kettőt (a másik a Doyle-ra nem fújt defenseless receiver play), akkor kiélezettebb lehetett volna a meccs. De nem így történt, van ilyen. Nincs értelme utólag ezen lovagolni. A Ravens megcsinálta a szükséges játékokat, beleértve 4. downt is, mi meg nem. A jobb, kevesebbet hibázó csapat megérdemelten nyert.
peterk2005
Az inkonzisztencia sajnálatos, ezzel sosem lehet mit kezdeni szurkolói oldalról (és nyilván a saját csapata ellen irányuló következetlenség amúgy is jobban fáj).
A probléma, hogy a szabály sem igazán egzakt

"COMPLETED OR INTERCEPTED PASS

A player who makes a catch may advance the ball. A forward pass is complete (by the offense) or intercepted (by the defense) in the field of play, at the sideline, or in the end zone if a player, who is inbounds:

a. secures control of the ball in his hands or arms prior to the ball touching the ground; and

b. touches the ground inbounds with both feet or with any part of his body other than his hands; and

c. after (a) and (b) have been fulfilled, performs any act common to the game (e.g., tuck the ball away, extend it forward, take an additional step, turn upfield, or avoid or ward off an opponent), or he maintains control of the ball long enough to do so.
"
 operations.nfl.com/the-rules/nfl-video-rulebook/completing-a-catch/

itt a C pont többnyire szubjektív, és a felsorolt példák közül az egyik meg volt (plusz egy lépés, ugye), egy másik meg szubjektivitás okán vagy meg van vagy nem, ki honnan nézi (ez az elég ideig birtokolja a labdát... kinél, mi az elég ugye? 😊 )
Így ez szituációtól függetlenül szerintem elkapás.
Az, hogy bírok következetlenül dobálnak össze vissza sajnos már nem újdonság 😕
Snagal
Bibi az, hogy ahogy hallottuk tegnap asszem Blandinot is közvetítésben, football move elég, nincs már full process - ergo földdel való kontakt túlélése. Csak ahogy peterk is említette, simán volt Colts meccseken is idén azért elvéve elkapás, mert nem volt meg a teljes kontroll, földdel való kontakt után kijött a labda. Nekem tök8, hogy most melyik verziót akarják használni, csak az a része frusztráló, hogy nincs konzisztencia. Ettől nem bírózok, nem ettől kaptunk ki tegnap, de attól még elég agytépő, hogy lassan annyira túlkomplikálják ezt az egészet, hogy kb európai futball féle full szubjektivitás lesz az elkapás.

Ergo a kontroll, két láb, vége - az egyértelmű, összes többi az csak szarakodás. Incomplete/Fumble-nél se kezdik el nézni, hogy a QB dobni akarta a labdát, vagy épp visszahúzni, ha előre mozog a kar, akkor incomplete és kész.
coltman
Az sem mindig. 2 éve a bills ellen ryan karját megütötték dobás közben de így is előre baszta a labdát kb 7 yardot. Megállt mindenki, egy billses felszedte a lasztit és befutott vele td-re. Ok, videózás majd jóváhagyták a pályán született ítéletet, hogy fumble. Egészen szürreális volt.

Szerkesztette: peach



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
deleted account 1 758
Tudok neked mutatni idén legalább 5-6 esetet csak a Coltsnál, amikor ilyent nem adtak meg. Volt olyan is, amikor az ellenfelünknél egy ilyen után szintén fumble lett, ahogy tegnap is, csak mi szereztük meg utána. Azt a pályán meg is adták, és video alapján fújták vissza incomplete-nek, pedig a játékos a _hóna alá is tette_ a labdát, és úgy lépett vele hármat. De visszafújták, azzal az indokkal, hogy nem elég lépni, kell a "futball move" is. Ami vagy a földre esés megtartva a labdát, vagy megfordulás a labdával - megtartva a labdát -, vagy hasonló. Petersnél semmi football move nem volt, esés közben lépkedett hátra, majd mielőtt földre ért volna, már nem volt a kezében a labda. Egy elkapónál sem adják meg soha, ha a pálya szélén biztos kézzel elkapja a labdát, húzza a két lábát is a pályán belül, de eleséskor kiesik, mert nincs meg a football move. Ez az ítélet annak függvényében volt különösen szokatlan, hogy nem is a pályán születettet hagyta jóvá, hanem a video bíró fordította meg. Mintha a "football move" rész nem is lenne a szabálykönyvben.

Nekünk ez azért volt bosszantó, mert két támadásunk is erősen vitatható fújáson állt meg, és egyik se egy szokásos holding ide vagy oda, amit már megszoktunk, hogy elfogadjunk. hogy hol jön hol nem. Ha mi vagyunk picit szerencsésebbek és máshogy fújják a kettőt (a másik a Doyle-ra nem fújt defenseless receiver play), akkor kiélezettebb lehetett volna a meccs. De nem így történt, van ilyen. Nincs értelme utólag ezen lovagolni. A Ravens megcsinálta a szükséges játékokat, beleértve 4. downt is, mi meg nem. A jobb, kevesebbet hibázó csapat megérdemelten nyert.
peterk2005
Az inkonzisztencia sajnálatos, ezzel sosem lehet mit kezdeni szurkolói oldalról (és nyilván a saját csapata ellen irányuló következetlenség amúgy is jobban fáj).
A probléma, hogy a szabály sem igazán egzakt

"COMPLETED OR INTERCEPTED PASS

A player who makes a catch may advance the ball. A forward pass is complete (by the offense) or intercepted (by the defense) in the field of play, at the sideline, or in the end zone if a player, who is inbounds:

a. secures control of the ball in his hands or arms prior to the ball touching the ground; and

b. touches the ground inbounds with both feet or with any part of his body other than his hands; and

c. after (a) and (b) have been fulfilled, performs any act common to the game (e.g., tuck the ball away, extend it forward, take an additional step, turn upfield, or avoid or ward off an opponent), or he maintains control of the ball long enough to do so.
"
 operations.nfl.com/the-rules/nfl-video-rulebook/completing-a-catch/

itt a C pont többnyire szubjektív, és a felsorolt példák közül az egyik meg volt (plusz egy lépés, ugye), egy másik meg szubjektivitás okán vagy meg van vagy nem, ki honnan nézi (ez az elég ideig birtokolja a labdát... kinél, mi az elég ugye? 😊 )
Így ez szituációtól függetlenül szerintem elkapás.
Az, hogy bírok következetlenül dobálnak össze vissza sajnos már nem újdonság 😕
Snagal
Bibi az, hogy ahogy hallottuk tegnap asszem Blandinot is közvetítésben, football move elég, nincs már full process - ergo földdel való kontakt túlélése. Csak ahogy peterk is említette, simán volt Colts meccseken is idén azért elvéve elkapás, mert nem volt meg a teljes kontroll, földdel való kontakt után kijött a labda. Nekem tök8, hogy most melyik verziót akarják használni, csak az a része frusztráló, hogy nincs konzisztencia. Ettől nem bírózok, nem ettől kaptunk ki tegnap, de attól még elég agytépő, hogy lassan annyira túlkomplikálják ezt az egészet, hogy kb európai futball féle full szubjektivitás lesz az elkapás.

Ergo a kontroll, két láb, vége - az egyértelmű, összes többi az csak szarakodás. Incomplete/Fumble-nél se kezdik el nézni, hogy a QB dobni akarta a labdát, vagy épp visszahúzni, ha előre mozog a kar, akkor incomplete és kész.
több mint 5 éve
Snagal Baltimore Ravens 1 197
Tudok neked mutatni idén legalább 5-6 esetet csak a Coltsnál, amikor ilyent nem adtak meg. Volt olyan is, amikor az ellenfelünknél egy ilyen után szintén fumble lett, ahogy tegnap is, csak mi szereztük meg utána. Azt a pályán meg is adták, és video alapján fújták vissza incomplete-nek, pedig a játékos a _hóna alá is tette_ a labdát, és úgy lépett vele hármat. De visszafújták, azzal az indokkal, hogy nem elég lépni, kell a "futball move" is. Ami vagy a földre esés megtartva a labdát, vagy megfordulás a labdával - megtartva a labdát -, vagy hasonló. Petersnél semmi football move nem volt, esés közben lépkedett hátra, majd mielőtt földre ért volna, már nem volt a kezében a labda. Egy elkapónál sem adják meg soha, ha a pálya szélén biztos kézzel elkapja a labdát, húzza a két lábát is a pályán belül, de eleséskor kiesik, mert nincs meg a football move. Ez az ítélet annak függvényében volt különösen szokatlan, hogy nem is a pályán születettet hagyta jóvá, hanem a video bíró fordította meg. Mintha a "football move" rész nem is lenne a szabálykönyvben.

Nekünk ez azért volt bosszantó, mert két támadásunk is erősen vitatható fújáson állt meg, és egyik se egy szokásos holding ide vagy oda, amit már megszoktunk, hogy elfogadjunk. hogy hol jön hol nem. Ha mi vagyunk picit szerencsésebbek és máshogy fújják a kettőt (a másik a Doyle-ra nem fújt defenseless receiver play), akkor kiélezettebb lehetett volna a meccs. De nem így történt, van ilyen. Nincs értelme utólag ezen lovagolni. A Ravens megcsinálta a szükséges játékokat, beleértve 4. downt is, mi meg nem. A jobb, kevesebbet hibázó csapat megérdemelten nyert.
peterk2005
Az inkonzisztencia sajnálatos, ezzel sosem lehet mit kezdeni szurkolói oldalról (és nyilván a saját csapata ellen irányuló következetlenség amúgy is jobban fáj).
A probléma, hogy a szabály sem igazán egzakt

"COMPLETED OR INTERCEPTED PASS

A player who makes a catch may advance the ball. A forward pass is complete (by the offense) or intercepted (by the defense) in the field of play, at the sideline, or in the end zone if a player, who is inbounds:

a. secures control of the ball in his hands or arms prior to the ball touching the ground; and

b. touches the ground inbounds with both feet or with any part of his body other than his hands; and

c. after (a) and (b) have been fulfilled, performs any act common to the game (e.g., tuck the ball away, extend it forward, take an additional step, turn upfield, or avoid or ward off an opponent), or he maintains control of the ball long enough to do so.
"
 operations.nfl.com/the-rules/nfl-video-rulebook/completing-a-catch/

itt a C pont többnyire szubjektív, és a felsorolt példák közül az egyik meg volt (plusz egy lépés, ugye), egy másik meg szubjektivitás okán vagy meg van vagy nem, ki honnan nézi (ez az elég ideig birtokolja a labdát... kinél, mi az elég ugye? 😊 )
Így ez szituációtól függetlenül szerintem elkapás.
Az, hogy bírok következetlenül dobálnak össze vissza sajnos már nem újdonság 😕
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 963 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tudok neked mutatni idén legalább 5-6 esetet csak a Coltsnál, amikor ilyent nem adtak meg. Volt olyan is, amikor az ellenfelünknél egy ilyen után szintén fumble lett, ahogy tegnap is, csak mi szereztük meg utána. Azt a pályán meg is adták, és video alapján fújták vissza incomplete-nek, pedig a játékos a _hóna alá is tette_ a labdát, és úgy lépett vele hármat. De visszafújták, azzal az indokkal, hogy nem elég lépni, kell a "futball move" is. Ami vagy a földre esés megtartva a labdát, vagy megfordulás a labdával - megtartva a labdát -, vagy hasonló. Petersnél semmi football move nem volt, esés közben lépkedett hátra, majd mielőtt földre ért volna, már nem volt a kezében a labda. Egy elkapónál sem adják meg soha, ha a pálya szélén biztos kézzel elkapja a labdát, húzza a két lábát is a pályán belül, de eleséskor kiesik, mert nincs meg a football move. Ez az ítélet annak függvényében volt különösen szokatlan, hogy nem is a pályán születettet hagyta jóvá, hanem a video bíró fordította meg. Mintha a "football move" rész nem is lenne a szabálykönyvben.

Nekünk ez azért volt bosszantó, mert két támadásunk is erősen vitatható fújáson állt meg, és egyik se egy szokásos holding ide vagy oda, amit már megszoktunk, hogy elfogadjunk. hogy hol jön hol nem. Ha mi vagyunk picit szerencsésebbek és máshogy fújják a kettőt (a másik a Doyle-ra nem fújt defenseless receiver play), akkor kiélezettebb lehetett volna a meccs. De nem így történt, van ilyen. Nincs értelme utólag ezen lovagolni. A Ravens megcsinálta a szükséges játékokat, beleértve 4. downt is, mi meg nem. A jobb, kevesebbet hibázó csapat megérdemelten nyert.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Snagal Baltimore Ravens 1 197
És bár semmi nem múlott rajta, de azért az az INT overturn - az azért eléggé pislogós volt részemről, hogy ha az WR, akkor tuti incompletenek hagyják, itt meg megadták INT-nek.
coltman
Én ezt már tegnap az eredménykövetőben sem értettem, hogy ezt miért kifogásolják ennyien - de a felfokozott hangulatban más a megítélés, azt könnyebben megértem 😊
Lassítva teljesen egyértelmű, hogy Peters már megfogja a labdát, és 2 lépést is tesz mikor Johnson megfogja a kezét és elkezdi rángatni - ez után Peters még 2 lépést tesz mire elejti. Ha rángatják a kezét és mégsem ejti el rögtön az nekem tökéletesen bizonyítja, hogy birtokolja a labdát, közben pedig 3-4 lépést is megtesz. Ez szerintem elkapónál is megadták volna.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 963 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ami legjobban felk... most már, hogy látszik, nem tudásban, fejben vagyunk szarok. Az az első két handoff Harrisnek az olyan minőség volt, hogy még a Ravens D is leállt csodálni, és meg is lett belőle a yard. Majd jött a fumble, és mintha Reich papa elvesztette volna a playbook legalább felét. Az meg számomra WTF, hogy 2.5 negyeden keresztül egy nyamvadt pontot nem tudunk összeszedni, sőt, yardot is alig. Eredmény, no pont, D meg elfáradt/közömbös lett a végére, néha már 1-1 játékos csak kocogott a pályán (amit btw megértek, bármennyire is csapatszellem, azért szerintem kezd egyeseket irritálni a 25M-es QB minősége).coltman
Nem értek egyet, szerintem Reich kva jól hívott tegnap, tökéletes off playhívást rakott össze. Egyszerűen nem tudtuk megoldani. Nézd vissza azt a 4. és valahányas hívást, amit Burton-re hívott. Burton üresen volt, besétált volna TD-ra, ha a blokk nem engedi át blokkolatlanul a védőt úgy, hogy addigra odaérjen, hogy Rivers megfordul. Külön bosszantó, hogy max protectionban is eltontottuk, mert 6 falembert is felküldtünk (Pinter is a pályán volt). Ezek nem edzői hibák, a pályán nem tudjuk sajnos végrehajtani. És nem az első ilyen, a blokkolásunk idén sokat esett vissza a korábbihoz képest. Nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy az OL edző csere mégse volt olyan jó ötlet....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
deleted account 1 758
Ami legjobban felk... most már, hogy látszik, nem tudásban, fejben vagyunk szarok. Az az első két handoff Harrisnek az olyan minőség volt, hogy még a Ravens D is leállt csodálni, és meg is lett belőle a yard. Majd jött a fumble, és mintha Reich papa elvesztette volna a playbook legalább felét. Az meg számomra WTF, hogy 2.5 negyeden keresztül egy nyamvadt pontot nem tudunk összeszedni, sőt, yardot is alig. Eredmény, no pont, D meg elfáradt/közömbös lett a végére, néha már 1-1 játékos csak kocogott a pályán (amit btw megértek, bármennyire is csapatszellem, azért szerintem kezd egyeseket irritálni a 25M-es QB minősége).

És ebben az a poén, hogy ha idén futunk egy jó kis 9-7-et, akkor draftolni nagyon nem tudunk magason, Eberflusnak búcsut intünk (tuti valaki lenyúlja HC-nek), ergo jövőre D se fogja ezt hozni, amit idén, szóval simán benne tudunk hosszú évekre ragadni a mocsaras középmezőnyben. Ezt kb csak egy új QB-val lehet megoldani, Murray, Tua, Wilson, Jackson, Mahomes, stb...És őket csak ma láttam, akik sokkal veszélyesebbek voltak, mint Rivers.

De azért, hogy pozitív is legyen, az elkapógárda egyre jobban tetszik, tényleg van mélység, tény hogy nincs klasszikus #1 WR, de ha egy normális QB-nk lesz majd végre, akkor abszolút jó dolog, hogy ennyire lehet distributiont csinálni, és nem az van, hogy ha 1-2 kiesik, akkor - lásd előző évek - kb meglőttek, és cseszhetjük az egészet.

És bár semmi nem múlott rajta, de azért az az INT overturn - az azért eléggé pislogós volt részemről, hogy ha az WR, akkor tuti incompletenek hagyják, itt meg megadták INT-nek.
több mint 5 éve
Baba Yaga Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 849
A védelem korrekt volt, a támadó sor 1 félidőig szintén, aztán elfogytunk. A Ravens jobb csapat. De ma nem volt annyival jobb, amennyivel gondoltam volna. Ezt részben mi rontottuk el, nem nekik kellett kikaparni úgy, hogy mi nem adtunk semmit ingyen.

Csütörtökön Titans. Idegenben ismét. Emiatt vagyok a legidegesebb, Irsay papa tessék mán a zöld asztalnál is segíteni a csapatot.
peterk2005
Mérges vagyok, ez egy simán hozható meccs volt. Abban egyetértek, hogy a Ravens előrébb van, mint mi, de ma saját magunkat vertük meg. Reich hívásai is wtf-ok voltak... Mélyen a negyedik negyedben, 4. és inches-nél passzoltatni akarjuk Riverst.. Nem tudom, hogy mik a céljaink az idei szezonnal, de el kéne dönteni, mert a masterpiece hiányzik a csapatból. Egy 7-9, 8-8 kibaszott disaster lenne nekünk...
Bence94
Nyilván a playoff😊. Egyébként az meg is lehet ha a többi csapat segít nekünk,de ott kizúgúnk a wild card körben. De amúgy Reichék eldönthetik hogy mik a céljaik, de attól még nem nyernek meg minden meccset. Kizárt hogy 5-3 után nekiálljanak tankolni. Ha tankolni akartak volna akkor berakják Brissettet és nem igazolják le Riverst. Egyébként nagyjából tényleg egál körüli mérleg lesz, de hát ez van. Túl jó a csapat egy korai draftcetilhez, de egy playoff runhoz kevés. Nem vagyunk ezzel egyedül.
több mint 5 éve
Bence94 Indianapolis Colts 2 278
A védelem korrekt volt, a támadó sor 1 félidőig szintén, aztán elfogytunk. A Ravens jobb csapat. De ma nem volt annyival jobb, amennyivel gondoltam volna. Ezt részben mi rontottuk el, nem nekik kellett kikaparni úgy, hogy mi nem adtunk semmit ingyen.

Csütörtökön Titans. Idegenben ismét. Emiatt vagyok a legidegesebb, Irsay papa tessék mán a zöld asztalnál is segíteni a csapatot.
peterk2005
Mérges vagyok, ez egy simán hozható meccs volt. Abban egyetértek, hogy a Ravens előrébb van, mint mi, de ma saját magunkat vertük meg. Reich hívásai is wtf-ok voltak... Mélyen a negyedik negyedben, 4. és inches-nél passzoltatni akarjuk Riverst.. Nem tudom, hogy mik a céljaink az idei szezonnal, de el kéne dönteni, mert a masterpiece hiányzik a csapatból. Egy 7-9, 8-8 kibaszott disaster lenne nekünk...
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 963 — The only discipline that lasts, is self discipline
A védelem korrekt volt, a támadó sor 1 félidőig szintén, aztán elfogytunk. A Ravens jobb csapat. De ma nem volt annyival jobb, amennyivel gondoltam volna. Ezt részben mi rontottuk el, nem nekik kellett kikaparni úgy, hogy mi nem adtunk semmit ingyen.

Csütörtökön Titans. Idegenben ismét. Emiatt vagyok a legidegesebb, Irsay papa tessék mán a zöld asztalnál is segíteni a csapatot.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
uatu Indianapolis Colts 1 071 — uatu@freemail.hu
Délután elkezdtem nézni egy filmet, de abba kellett hagynom, mert közbejött egy családi látogatás. Nem gondoltam volna, hogy a saját csapatom meccsét látva azt érzem, hogy még mindig azt a filmet nézem...
A film A nyomorultak volt...
több mint 5 éve
malloy Indianapolis Colts 316 — malloy
Kibaszott Rivers. Nyomorék. Mindig gyűlöltem mint a szart
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 963 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én direktben nem tippelek. Babona. 😊 A véleményem nem változott hét eleje óta, szerintem nekünk nem jó matchup a Ravens. Ráadásul még tapasztalatunk sincs velük, ami egy ennyire egyedi stílusú csapat ellen hátrány. Majd meglátjuk. Én is egy 2-2-t szeretnék a következő 4 meccsből, benne legalább 1 Titans elleni sikerrel.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Bence94 Indianapolis Colts 2 278
Talan a Chiefs elleni divisonal match ota nem vartam annyira meccset, mint a mait. Nagyon nehez 4 meccs kovetkezik. En mar annak orulnek, ha lehoznank 2-2-vel. Szerintem nyerunk ma, Hot Rod utolso masodperces field goaljaval😀 Ti mit tippeltek?