Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 13 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 534
Nem játszik Garrard!!!!44!!!Négy!!!

http://twitter.com/taniaganguli/statuses/20155603334725632

Műteni kellHöri
nem fogja tovább javítani a passzolt TD rekordot!!!
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Nem játszik Garrard!!!!44!!!Négy!!!

http://twitter.com/taniaganguli/statuses/20155603334725632

Műteni kell

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
MJD sérülése viszont nagyon aggasztó! Ezen tényleg a Jaguars jövője múlhat! Nélküle gyakorlatilag teljesen érdektelen lenne a csapat a világ számára (így Tíbótlanul 😉 )Húsrágó
Tudom már nem számít, de hogy így megemlítetted, átfutott az agyamon, hogy mi lenne most, ha Tíbó itt lenne. 😉 Őt aztán biztos nem törnék össze, akármilyen is a fal, és az is biztos, hogy a blackout miatt se kellene egy ideig aggódni. És elég bíztatóan kezdett a Denverben...peterk2005
Én örülök hogy Tyson és nem Timmy lett az 1. körösünk. Neki is elég jó szezonja van eddig; sőt. Nem egy szakiró kezdi dícsérni GM Gene-t, hogy bevállata a draftolását; ami áprilishoz képest nem kis előrelépés...

Mellesleg annyira ironikus volt; hogy Tebow első playénél az NFL-ben épp Tyson szerelte a nyitóhétvégén.
több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 678 — The only discipline that lasts, is self discipline
MJD sérülése viszont nagyon aggasztó! Ezen tényleg a Jaguars jövője múlhat! Nélküle gyakorlatilag teljesen érdektelen lenne a csapat a világ számára (így Tíbótlanul 😉 )Húsrágó
Tudom már nem számít, de hogy így megemlítetted, átfutott az agyamon, hogy mi lenne most, ha Tíbó itt lenne. 😉 Őt aztán biztos nem törnék össze, akármilyen is a fal, és az is biztos, hogy a blackout miatt se kellene egy ideig aggódni. És elég bíztatóan kezdett a Denverben...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
MJD sérülése viszont nagyon aggasztó! Ezen tényleg a Jaguars jövője múlhat! Nélküle gyakorlatilag teljesen érdektelen lenne a csapat a világ számára (így Tíbótlanul 😉 )Húsrágó
Nyugi a jelenlegi sérülése nem olyan ami a karrierjét veszélyezteti csupán most teszi nehézzé az életét. Valószinű pl a ProBowl-on már futkoshat kedvére.
több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 039 — Jaguars fan
David nagy szezonjához, amitől annyira el vagyok telve:
int/pass mutatóban kizárólag Eli Manning és Bret Favre rosszabb nála a 32 kezdő QB-ből...
Az hogy a 23 TDje csúcs, a csapat nagymúltú "fussForestfuss" taktikájából jön, ami idén az idény első felében nem üzemelt rendesen (MJD sérülése).

Kolb nem ügyetlen, már úgymond betanult, és Vick eléggé lenyomhatja az árát.Húsrágó
Nem azt mondom, hogy el vagyok telve tőle, de 23 passzolt és 5 futott TD nem éppen rossz, ahogy az eddigi 90.8-as átlag rating sem az. Amikor meg nagyon pocsék volt, ott az is rendesen belejátszott, hogy azokon a meccseken sokszor sack-elték, ahogy a Redskins ellen is. Jó párszor egy 4-es van annál a rovatnál... Az igaz, hogy az elmúlt két idény 2x42 sack-jével szemben idén eddig "csak" 33-szor zsákolták be (és egy meccs még hátravan...), de legalább eddig csak 4-szer vesztettük el a labdát miatta fumble-ból a tavalyi 8-al szemben (amiért ugye nem keveset szidtuk 2009-ben)

Itt vannak az idei statjai: http://www.nfl.com/players/davidgarrard/gamelogs?id=GAR371604

A csapat meg a Jags szempontjából legjobb korszakban Coughlin alatt pedig éppen, hogy nem csak futásra épült, Brunell '96-ban például a 4367 yard-ot passzolt össze.
Abban igazad van, hogy Freddy T. draftolása után jóval hangsúlyosabb lett a futójáték, de az első években nem volt így, főleg, hogy WR poszton '95-'05 között nálunk volt egy bizonyos Jimmy Smith, mellette meg '96-'01 között egy Keenan McCardell.

Ezek meg Brunell statjai: http://www.nfl.com/players/markbrunell/profile?id=BRU575022

Kolb kapcsán meg megint vitatkoznom kell Veled, nem hinném, hogy nálunk beválna (rommátörnék), inkább maradok egy első körben draftolt QB mellett, aki legalább egy évig még ül a padon David mögött, és esetleg - szitutól függően - néha játszik egy keveset.N-Drew
23TD rekord: Van gárda, ahol 23TD duplája sem lenne elég egy rekordhoz, ezért írtam, hogy egy elsősorban futásorientált - helyesbítve: ebben az évezredben már inkább futásorientált - csapatban lehet ez a teljesítmény kiugró. Sok sack miatt jönnek a gyenge meccsek? Hát Aaron Rodgers 2009ben 50(!) sacket kapott (4 elvesztett fumble) és így is 103-as QB rating 30TD passzolt és 5 futott TD mellett... Nem szídom ezzel Davidet, de egyszerűen nincs benne ennél több, és így képtelen előrelépni a csapat. Mindezek mellett én Davidet megtartanám 1 idényre, JDR-t viszont nem. Tekintve, hogy nincs kósza 1,5-2 MRD$-om svájci bankszámlán, ezért persze teoretikus kirúgni/megtartani okoskodásom. A pénz beszél.
Kolbot nem látom olyan kilátástalannak, viszont a drafton kristálygömbből kiolvasott zseni már azért jobban sántít. Viszonylag sok QB needes csapat közül viszonylag hátulról levadászni egy használhatót... persze majd meglátjuk. David idén mutatott sérülései miatt nem gondolom, hogy az ifjonc egy évet ülhet nyugiba a padon Verdás füzettel a kezében a ceruzája hegyét nyálazgatva jegyzetelgetni. A 4-5. fordulóban már könnyen a kezdő poszton találhatná magát a friss hús, akit egy szintén újonc OT (persze reméljük a felépülést) és a hullámzó Monroe próbálna a lábán tartani... Ezzel együtt nem kampányolok Kolb mellett, csak megjegyeztem, hogy ez is egy lehetőség. Az is, hogy Favre nem vonul vissza, és itt húzza be a 300-ik meccsét 😀 😀 😀

---oooo----

MJD sérülése viszont nagyon aggasztó! Ezen tényleg a Jaguars jövője múlhat! Nélküle gyakorlatilag teljesen érdektelen lenne a csapat a világ számára (így Tíbótlanul 😉 )
több mint 13 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
David nagy szezonjához, amitől annyira el vagyok telve:
int/pass mutatóban kizárólag Eli Manning és Bret Favre rosszabb nála a 32 kezdő QB-ből...
Az hogy a 23 TDje csúcs, a csapat nagymúltú "fussForestfuss" taktikájából jön, ami idén az idény első felében nem üzemelt rendesen (MJD sérülése).

Kolb nem ügyetlen, már úgymond betanult, és Vick eléggé lenyomhatja az árát.Húsrágó
Nem azt mondom, hogy el vagyok telve tőle, de 23 passzolt és 5 futott TD nem éppen rossz, ahogy az eddigi 90.8-as átlag rating sem az. Amikor meg nagyon pocsék volt, ott az is rendesen belejátszott, hogy azokon a meccseken sokszor sack-elték, ahogy a Redskins ellen is. Jó párszor egy 4-es van annál a rovatnál... Az igaz, hogy az elmúlt két idény 2x42 sack-jével szemben idén eddig "csak" 33-szor zsákolták be (és egy meccs még hátravan...), de legalább eddig csak 4-szer vesztettük el a labdát miatta fumble-ból a tavalyi 8-al szemben (amiért ugye nem keveset szidtuk 2009-ben)

Itt vannak az idei statjai: http://www.nfl.com/players/davidgarrard/gamelogs?id=GAR371604

A csapat meg a Jags szempontjából legjobb korszakban Coughlin alatt pedig éppen, hogy nem csak futásra épült, Brunell '96-ban például a 4367 yard-ot passzolt össze.
Abban igazad van, hogy Freddy T. draftolása után jóval hangsúlyosabb lett a futójáték, de az első években nem volt így, főleg, hogy WR poszton '95-'05 között nálunk volt egy bizonyos Jimmy Smith, mellette meg '96-'01 között egy Keenan McCardell.

Ezek meg Brunell statjai: http://www.nfl.com/players/markbrunell/profile?id=BRU575022

Kolb kapcsán meg megint vitatkoznom kell Veled, nem hinném, hogy nálunk beválna (rommátörnék), inkább maradok egy első körben draftolt QB mellett, aki legalább egy évig még ül a padon David mögött, és esetleg - szitutól függően - néha játszik egy keveset.

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Az FTU cikke a ProBowl-ról:
http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2010-12-29/story/three-jaguars-earn-tickets-pro-bowl-hawaii

És ime Montell Owens reakciója; aki jelenleg a legboldogabb ember talán Jacksonvilleben (nagyon megérdemelte már ezt az elismerést - mondjuk idén Marcedes is maximálisan rászolgált a kiválasztására; és mivel Gates sérült mostanság; akár még kezdhet is majd - talán):
http://jacksonville.com/opinion/blog/429812/tania-ganguli/2010-12-28/pro-bowl-selection-montell-owens-happiest-man
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
MJD (mint kezdő); Marcedes Lewis és Montell Owens(ST) lett Pro Bowl kerettag. 1999 óta a legtöbb Jaguárt választották be alanyi jogon - gratulálok mindhármuknak - nagyon megérdemlik!:
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9705
(Paul Kuharsky szerint Kassim Osgood a 2. az ST szavazáson Owens mögött - khm; legjobb ST kick/puntreturn cover unit a ligában....- és Greg Jones a 2. tartalék az FB-nél. És a hivatalos oldal szerint Garrard; Scobee és Podlesh ( :o! ) is a tartalékok között szerepel)

Ime a posztonkénti edzők (Byner-RB; Boras-TE; Prunell-ST) edzők és GM Gene nyilatkozatai(ma szabadnapjuk volt a játékosoknak -ezért nyilatkoztak az edzők):
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9705

Immáron 20 játékost delegált a Jaguars a ProBowl-ra a franchise történetében:

P Bryan Barker
OT Tony Boselli
DE Tony Brackens
QB Mark Brunell
QB David Garrard
LB Kevin Hardy
P Chris Hanson
DT John Henderson
PK Mike Hollis
RB Maurice Jones-Drew
S Carnell Lake
TE Marcedes Lewis
CB Rashean Mathis
WR Keenan McCardell
ST Montell Owens
OT Leon Searcy
WR Jimmy Smith
DT Marcus Stroud
RB Fred Taylor
DT Gary Walker
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Maurice előreláthatólag most vasárnap sem játszik majd....
http://www.bigcatcountry.com/2010/12/28/1899853/jaguars-could-be-without-maurice-jones-drew-for-a-little-while
És ha valahogy bejutnánk a playoffba; akkor is kérdéses lenne a szereplése. Mi lehet azzal a térddel?
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Köszi N-Drew; híba javítva!


A secondarybe inkább egy új CB és egy új FS kell. Nekem tetszik Greene SS-ként; és Cox mint CB. SS-ben lehetne hozni max egy olyan játékost aki valós vetéytárs lenne Courtney számára. Meestert agyon dicsérte éjjel Gene az idei szezonja miatt; ahhoz képest hogy mindenki leirta az öreget tavaly. Plusz Estes meg ott van még tartalékban. De ha jön új C akkor se leszek szomorú. Manuwai - na igen; az érdekes hogy ő meddig bírja; de benne még lehet 1-2 jó év nem annyira idős még.
Amúgy egy DE draft is simán benne van Gene-nél. Kampman nem lesz fiatalabb; Mincey sérülékeny; Harvey szerintem jövöre nem itt játszik; Lane meg Hart még nem biztos hogy elég utánpótlást jelent; bár Larry -végre- vasárnap megint összehozott egy sacket; Lane pedig egész jó LDE; mióta kezd.

Ezek a needjeink jelenleg: CB; FS; QB; LB; C/G; DE; tartalék OT; tartalék SS;

És végül Vito Stellino cikke JDR-ról; aki tegnap igyekezett pozitivan hozzáálni a jelenlegi szituációhoz.
http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2010-12-27/story/jaguars-coach-jack-del-rio-focuses-positive-approach
Szerintem ha meglesz vasárnap a W; vissza fog térni mint HC 2011-ha lesz szezon- ; ami talán nem is baj. Szerintem a játékosai is bíznak benne; főleg a giatalok. Vic írta; hogy a Redskins L után azt látta; hogy nem tojnak az eredményre a srácok; hanem mélységesen csalódott volt mindenki; és a kulcsjátékosok mind ott maradtak az öltözőben; hogy kiöntsék a lelküket a sajtónak; ami szerinte jó jel. A tegnapi "players only" csapatgyűlés bennem ezt erősíti meg. Szertintem sikerült egy nagyon összetartó keretet összehozni; amire igenis lehet építeni; és amihez Jack kell mint HC.

Npetiii: én is inkább egy új rookie QB-t látnék szívesen; mint Kolbot vagy Flynn-t. Tudom van tapasztaltuk mindkettőjüknek az NFL-ben; de én bízom abban hogy Gene talál az első 3 körben egy jó irányítót. Plusz nekem a 9 pick amink jelenleg van nagyon bíztatónak tűnik; főleg ha abból indulok ki; Gene mit művelt múltkor; mikor 9 cetlije volt. Nem kéne elcserélni az értékes cetliket; inkább jobb lenne 1-2 picket még szerezni.
több mint 13 éve
npetiii Jacksonville Jaguars 372 — Jaguars fan
Kolb egy sz*rdarab, ide NE jöjjön!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 039 — Jaguars fan
David nagy szezonjához, amitől annyira el vagyok telve:
int/pass mutatóban kizárólag Eli Manning és Bret Favre rosszabb nála a 32 kezdő QB-ből...
Az hogy a 23 TDje csúcs, a csapat nagymúltú "fussForestfuss" taktikájából jön, ami idén az idény első felében nem üzemelt rendesen (MJD sérülése).

Kolb nem ügyetlen, már úgymond betanult, és Vick eléggé lenyomhatja az árát.
több mint 13 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
A második linket javítsd ki Zoli, ugyanaz mint az első! 😉

Reflektálva arra, amit írtál: Alualu tényleg rendben van, ráadásul rookie-ként kifejezetten ígéretes idényt fut! Az a baj, hogy az előtte lévő DT a drafton Suh volt, ő meg ugye egy szörnyeteg... ezért elismerem talán igazságtalan voltam vele a hsz-emben.
Monroe-val az van, amit leírtál, sajnos ő sem képes kiegyensúlyozottan játszani. Ebből kifolyólag ilyenkor David is jóval gyengébb, lásd tegnap (nyílván Black is kellett hozzá).
A lejáró szerződéseknél Lewis-al kapcsolatban egyértelműen igazad van, ellenben szerintem lehetőségekhez mérten MSW-t is meg kéne tartani. Dillard játéka ugyan az elejétől kezdve szimpatikus, de aggaszt a sérülékenysége. Én, ha lehet megtartanám a jelenlegi WR gárdát, nem érzem, hogy kéne oda még valaki.
Morrison szimpatikus LB, de az utóbbi pár meccsen volt néhány nagy hibája. Azért én nem bánnám, ha ő is nálunk maradna, Smith és Durant társaságában, de ha hoznának egy igazán kiemelkedő LB-t valamelyikük helyett bárhonnan, nem háborognék.
Garrard-ról már írtam mi a véleményem, ezen az sem változtat, ha relatíve több sérülést szed be. Védjék meg a zsebben úgy, mint az elit QB-ket és akkor nem fog lesérülni, maximum csak mikor megiramodik, de eddig sem emiatt tört össze...
Első-második körös QB szerintem kötelező a drafton, már amennyiben lesz szezon (én azért nagyon meglepődnék, ha nem lenne).
Kéne még új CB Mathis helyett (na ő sajnos már csak a múltjából él többnyire), és a FS poszt mellett azért kéne SS posztra is egy igazán jó játékos. Mondhatni az egész secondary problémás, de ez kb. két éve végképp nem újdonság.
Mondanám, hogy kéne elit pass-rusher, de az a tavalyi draft után úgysem lesz...
Jobboldali OT viszont tényleg nagyon kell, mert, ha Britton sérülése tényleg olyan, mint Boselli-é volt, akkor sajnos lehet, hogy neki annyi! Márpedig Black-nek nem sikerült őt pótolnia.
Még az kérdéses számomra, hogy Manuwai és Meester meddig fogja bírni a gyűrődést, ők már benne vannak a korban, jönnek is náluk a kisebb-nagyobb sérülések.

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Tegnap "players only" csapatgyűlést tartott a Jags. Ezen elhangzott; tökmindegy mi lesz a Colts meccsen; egyszerüen nem engedhetik meg hogy 3 vereséggel zárják az évet!
http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2010-12-27/story/jaguars-notebook-players-talk-it-over-team-meeting
Itt lehet olvasni arról; hogy ki beszélt a gyűlésen; illetve hogy Zach Miller agyrázkodást szenvedett. (Zach Potter lehet igy Marcedes TE társa Houstonban).

És Gene Frenette remek írása Jack jövőjéről és a Houston meccsről:
http://jacksonville.com/opinion/blog/400617/gene-frenette/2010-12-27/gene-frenette-sunday-key-future-jaguars-coach
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Látom van némi félreértés, úgyhogy tisztázzuk: akármilyen csúnyára sikerül a vége, JDR főleg azért érdemelné meg, hogy kirúgják, mert állandóan hangoztatta, hogy megnyerjük a divíziót. Valóban még mi is mosolyogtunk rajta, nem véletlenül. Én lenyelem inkább az újabb keserű pirulát és azt mondom maradjon JDR HC még egy évet.

Garrard más tészta. Nem a múltbéli teljesítménye miatt mondom, hogy maradjon, hanem az idei miatt! Ez a csoport iszonyú kemény ahhoz, hogy fejest ugorjanak a sötétbe. Egy 33 éves, átlagban legalább közepes, strapabíró, jól futó QB-t kirakni (elcserélni) úgy, hogy senki nincs helyette, aki rögtön a helyére tudjon állni, nálam az elkövethető legnagyobb ökörség! Azok, akik kint 10-ből 9-en kivágnák DG-t, de megtartanák JDR-t, elég furán gondolkozhatnak. Egy idén viszonylag jól teljesítő QB-t kirúgnának, de a totál 50%-os HC-t, aki a saját posztján egy valag pénzt keres, hogy elvezetgessen egy 7 év alatt többnyire középszerű csapatot, őt megtartanák.
Bevált, jó QB-t egy valag pénzért tuti, hogy nem hoznának DG helyére, nem is igen lenne kit. Játsszunk el a gondolattal, hogy piszkosul belehúznak a drafton, és tegyük fel leigazolják a jövő egyik nagy kaliberű QB-jét. No de azonnal igen kicsi az esélye, hogy legalább azt a teljesítményt tudja hozni, mint Garrard. Amúgyis, ez igencsak sci-fi kategória!
Marad Edwards és McCown... TE a Bills-nél már bizonyított, meg kell nézni az itteni topikjukat, senki nem sírta tele a zsepijét, hogy kivágták! McCown-ban meg amellett, hogy szintén nem látom azt a baromi nagy potenciált, ráadásul rögtön az első éles meccsen beszedett egy "szezonzáró" sérülést. Nem túl bíztató...

Gene Smith eddig nem hibázott nagyot a draftnál, bár én főleg azért bírom, mert Knighton-t, Thomas-t idehozta, valamint eddig Jason Hill is nagyon jó üzletnek tűnik. Monroe és Alualu eddig nem váltották meg a világot, de a bust kategóriától (R. Nelson, Harvey...) messze vannak. Megvan rá a reális esély, hogy nagyot alkosson és betömködje a lyukakat... de ne DG-ért kapott cetlikkel!
Ezeknek a számoknak az alapján amúgy sem fognak tolongani David-ért:
"4/7/2008: Signed a six-year, $60 million contract extension through 2014. The deal contains $18 million guaranteed, including a $9 million signing bonus. 2010-2011: $7.975 million, 2012: $8.475 million, 2013: $8.975 million, 2014: Free Agent"
Persze, ha új csapathoz kerülne, átkondícionálhatnák a szerződését, de ennyi erővel nálunk is "leboltolhatnának" vele egy paycut-ot!

Szóval szerintem maradjon ez a HC-QB tandem még egy évre legalább, és építsék továbbra is ésszel a csapatot! Nem kéne tutira beáldozni a következő szezont a teljesen bizonytalanért!

Ami Koetter-t illeti őt nyugodtan leválthatják, ha találnak helyette jobbat, ez tűnik a leginkább kockázatmentesnek.

A végére egy fórumozó enyhén szarkasztikus hsz-e tegnapról a hivatalos honlapról, miután a többség habzó szájjal akarta kivágni az említett duót. Lefordítva valahogy így hangzik: "Hozzák ide Gene Hackman-t HC-nak, Keanu Reeves-t meg QB-nak... az egyszer már működött!" 😂N-Drew
Kezdem a végéről N-Drew. Gene Hackman Jack Del Rio régi barátja! Érdekes lenne a váltás. 😀

Jack ha nyer vasárnap marad. Túl sok pénze van még bent; amit ki kell pengetni; plusz nem tudni lesz-e jövőre szezon; tehát Weavernek ködben tapogatózva kéne új HC hozni... Nem hiszem hogy igy lesz.

David nagyszerűen játszott idén a meccsek többségén - de! Kezd egyre több sérülést beszedni (2002-és 09 között nem volt ennyi; mint most 1 szezonban) plusz sajna még mindig kiszámíthatalan. A jelenlegi szerződése amúgy szerintem megakadályoz egy jobb trade-t; plusz nem biztos hogy belemenne az új helyen a paycutba. Az ő helye instabil ha nyerünk akkor is. Ha 1. körös QB jön; nem hiszem hogy marad pl. Ha egy 3. körös projekt irányítót hoz Gene; akkor jók az esélyei.


Gene:
Alualu Knighton mellett egészen jó kis játékos idén. Monroe nagyon hullámzó mostanság; ami nem jó; bár voltak hetek; mikor a vakoldalon teljesen jól védte Davidet. (Tuti jön szerintem egy hátsó körös OT; mert Britton kiválása óta a jobb oldal borzasztó - valahol irtam valami benga nagy FCS-s OTről akivel többször találkozott a Jags már; ő lehet pl az a tartalék...)

GM Gene egyébként éjjel mondta a rádiómüsorában; hogy D' Anthony Smith és Kampman lába is nagyon szépen gyógyul a műtét után. A 3. körös pickünk jóval az elvárt gyógyulási ütemezés előtt jár pl.!

Remélem a sok FA-nk közül visszahozza majd Marcedes-t(ez nagyon fontos!); Durantet, Podlesh-t; MSW-t(bár a WR csoport nélküle is ütős lehet - Thomas; Dillard és Hill személyében- szóval akár vele is össze lehetne hozni egy trade-t mondjuk rárakva egy 2. körös taget...-és hozni drafton egy WR-t kábé a 3.- 4. körben...) és mondjuk McCown-t. Kirk Morrison helyzete érdekes lehet majd.
Ha már szabad ügynökök: Kéne egy Kampman kaliberű(vagy leegalább tényleg kezdő szintű) FA FS-be. Greene és Cox jó lehet. A maradék 2 helyre jöjjön 1 tapasztalt játékos(FS) és 2-3 rookie (jó lesz a CB class).
Gene azt is mondta a rádióműsorában; hogy a következő draft is defense orientált lesz előreláthatólag; most skill poziciókba keres majd leginkább embereket.

Koetterről már mondtam; talán nem baj; ha tovább áll a szezon után.
több mint 13 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
Látom van némi félreértés, úgyhogy tisztázzuk: akármilyen csúnyára sikerül a vége, JDR főleg azért érdemelné meg, hogy kirúgják, mert állandóan hangoztatta, hogy megnyerjük a divíziót. Valóban még mi is mosolyogtunk rajta, nem véletlenül. Én lenyelem inkább az újabb keserű pirulát és azt mondom maradjon JDR HC még egy évet.

Garrard más tészta. Nem a múltbéli teljesítménye miatt mondom, hogy maradjon, hanem az idei miatt! Ez a csoport iszonyú kemény ahhoz, hogy fejest ugorjanak a sötétbe. Egy 33 éves, átlagban legalább közepes, strapabíró, jól futó QB-t kirakni (elcserélni) úgy, hogy senki nincs helyette, aki rögtön a helyére tudjon állni, nálam az elkövethető legnagyobb ökörség! Azok, akik kint 10-ből 9-en kivágnák DG-t, de megtartanák JDR-t, elég furán gondolkozhatnak. Egy idén viszonylag jól teljesítő QB-t kirúgnának, de a totál 50%-os HC-t, aki a saját posztján egy valag pénzt keres, hogy elvezetgessen egy 7 év alatt többnyire középszerű csapatot, őt megtartanák.
Bevált, jó QB-t egy valag pénzért tuti, hogy nem hoznának DG helyére, nem is igen lenne kit. Játsszunk el a gondolattal, hogy piszkosul belehúznak a drafton, és tegyük fel leigazolják a jövő egyik nagy kaliberű QB-jét. No de azonnal igen kicsi az esélye, hogy legalább azt a teljesítményt tudja hozni, mint Garrard. Amúgyis, ez igencsak sci-fi kategória!
Marad Edwards és McCown... TE a Bills-nél már bizonyított, meg kell nézni az itteni topikjukat, senki nem sírta tele a zsepijét, hogy kivágták! McCown-ban meg amellett, hogy szintén nem látom azt a baromi nagy potenciált, ráadásul rögtön az első éles meccsen beszedett egy "szezonzáró" sérülést. Nem túl bíztató...

Gene Smith eddig nem hibázott nagyot a draftnál, bár én főleg azért bírom, mert Knighton-t, Thomas-t idehozta, valamint eddig Jason Hill is nagyon jó üzletnek tűnik. Monroe és Alualu eddig nem váltották meg a világot, de a bust kategóriától (R. Nelson, Harvey...) messze vannak. Megvan rá a reális esély, hogy nagyot alkosson és betömködje a lyukakat... de ne DG-ért kapott cetlikkel!
Ezeknek a számoknak az alapján amúgy sem fognak tolongani David-ért:
"4/7/2008: Signed a six-year, $60 million contract extension through 2014. The deal contains $18 million guaranteed, including a $9 million signing bonus. 2010-2011: $7.975 million, 2012: $8.475 million, 2013: $8.975 million, 2014: Free Agent"
Persze, ha új csapathoz kerülne, átkondícionálhatnák a szerződését, de ennyi erővel nálunk is "leboltolhatnának" vele egy paycut-ot!

Szóval szerintem maradjon ez a HC-QB tandem még egy évre legalább, és építsék továbbra is ésszel a csapatot! Nem kéne tutira beáldozni a következő szezont a teljesen bizonytalanért!

Ami Koetter-t illeti őt nyugodtan leválthatják, ha találnak helyette jobbat, ez tűnik a leginkább kockázatmentesnek.

A végére egy fórumozó enyhén szarkasztikus hsz-e tegnapról a hivatalos honlapról, miután a többség habzó szájjal akarta kivágni az említett duót. Lefordítva valahogy így hangzik: "Hozzák ide Gene Hackman-t HC-nak, Keanu Reeves-t meg QB-nak... az egyszer már működött!" 😂

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Sajnos a meccset nem tudtam nézni, így arról nem nyilatkoznék, viszont olvastam a hozzászólásokat és eléggé meglepődtem a Garrard elleni hadjáraton. Röviden: én nagyon nem szeretem Davidet (vissza lehet olvasni, főleg a régi fórumban mindig szidtam és masszív Leftwich szurkoló voltam) de az idei teljesítményével szvsz nem szolgált rá arra, hogy a fejét követeljük.
Az utolsó forduló után majd egy részletesebb elemzést szeretnék írni a csapat idei teljesítményéről, de hangsúlyozom én idén kellemeset csalódtam Davidben.
Így, hogy a Colts nyert, semmit nem számít a vereségünk, mert mindenképpen az utolsó hét a döntő, ha ők veszítenek, mi meg nyerünk, akkor PO (erre semmi esély, de tudjuk a remény...)npetiii
Kint most tényleg nagyon sokan követelik David fejét. Én is picit túlzásnak tartom a 23 dobott TD és a pár remek megfutott play/TD mellett idén.
Amúgy azt véltem hallani ma Gene szavaiból kikódolva; hogy ha Houstonban W-re vezeti a csapatot; és nincs nagyon jó ajánlat érte; még 1 évig számítana rá(és az ő szava dönt ugye). De ahhoz neki is kell a vasárnapi W! És a Houston secondary ellen ezekkel az elkapókkal igenis meg kell tudni ezt a feladatot oldania!

Az elemzésedet pedig (mint bárki másét az itteni fanbaseből) nagy kiváncsisággal várom!
több mint 13 éve
npetiii Jacksonville Jaguars 372 — Jaguars fan
Sajnos a meccset nem tudtam nézni, így arról nem nyilatkoznék, viszont olvastam a hozzászólásokat és eléggé meglepődtem a Garrard elleni hadjáraton. Röviden: én nagyon nem szeretem Davidet (vissza lehet olvasni, főleg a régi fórumban mindig szidtam és masszív Leftwich szurkoló voltam) de az idei teljesítményével szvsz nem szolgált rá arra, hogy a fejét követeljük.
Az utolsó forduló után majd egy részletesebb elemzést szeretnék írni a csapat idei teljesítményéről, de hangsúlyozom én idén kellemeset csalódtam Davidben.
Így, hogy a Colts nyert, semmit nem számít a vereségünk, mert mindenképpen az utolsó hét a döntő, ha ők veszítenek, mi meg nyerünk, akkor PO (erre semmi esély, de tudjuk a remény...)

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Én is szeretem Davidet minden hibájával együtt. Én is tisztában vagyok mennyire nagy dolgokat tett a csapatért nem 1#. Én is tisztelem az idei teljesítményét. És remélem marad még 1 évre. De szerintem; ha lesz lehetőség; hogy Gene megtalája jövő tavasszal az utódját; és van lehetősége elcserélni számára nagyon érékes pickre; meg fogja tenni.

Amúgy azok a kinti Jags szurkolók; akik nem a "rúgjunk ki mindenkit" el szerint figyelik a dolgokat régóta mondogatják; hogy ha választahtnéának kinek adnánka Jack és David közül egy esélyt a másik nélkül; 10-ből 9-en Jack mellett voksolnak(Gruden-t meg felejtsük el; nem ő kellene ide - ha HC váltásra kerül a sor. Jack is tud mindenkire jókat mondani...)

Azt szeretném ha mindkettő maradna(egy új franchise(?) QB-vel természetesen mint Nr. 2); de egyre kevésbé látom ezt a lehetőséget. Bár egy W segíthetne ezen a hétvégén...Mondjuk Gene hangjából azt érzem; (épp most beszél a heti rádióshowjában); hogy még egy évet adna neki. De ehhez nyernie kell vasárnap(make or brake...)!

Jack ma alapos elemzésben volt a sajtótájékoztatón:
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9697

Mike Thomas és Jason Hill remekléséről; és valamint arról hogy Derek Cox már4. holtverenyben az all-time Jagsuars interception listán!
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9696
több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 678 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem ez így reális(még mielőtt bárki megszólna,tudom - én mondom ezt...).Idén nem,de jövőre komoly esélyesként léphetünk a Divízió élére,ami ehhez szükséges,egy A+ draft,egy új Qb,és egy új vezetőedző(Gruden please)!!!armando83
Szerintem pont azért lesz nagyon érdekes az idei draftotok, mert ez nem így van. Az AFC south idén tényleg botladozott, de a Titans és a Houston is sokkal jobb ennél, bőven pozitív mérleg-potenciálú csapatok. Abban pedig biztos vagyok, hogy jövőre mi nagyon erősek leszünk. A jövő év egyáltalán nem lesz sétagalopp. Emellé pluszban ott van, hogy így is produkálni kell, hogy meglegyen a nézettség, hogy ne vigyék el a csapatot.

Szóval rövid távon is teljesíteni kell, de emellé építeni is kell a csapatot, mert azért láthatóan még nincs kész. MJD nagy ász, de ha nincs megsegítve olyan passzjátékkal, amit komolyan kell venni, akkor csak tönkremegy, egyedül képtelenség bírni (még akkor is, ha van egy jó backup RB-je). Nem látok annyi JAX meccset, így nem tudom tényleg Garrard-e a legnagyobb probléma, de azokból a meccsekből amit láttam, nekem nem úgy tűnt. Nyilván nem egy Brees vagy Manning, de ha nincs rárakva a teljes teher, akkor képes hozni egy jó szintet, megtalálja a célpontjait, és INT-ekre sem hajlamos. Szóval én inkább máshol keresném a megoldást, hogy az aztán mi lenne - WR vérfrissítés, egy jó TE, vagy módosított playbook - arról fogalmam sincs. De mindezt szerintem meg kell előzze a secondary rendbetétele, mert ilyen secondary-val jól passzoló csapatok ellen nem sok eséllyel áll ki a csapat, márpedig ilyenből manapság elég sok van. Ráadásul a csoportban is van kettő (egyből négy meccs ugye).


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
armando83 Cleveland Browns 804
Maximális egyetértés N-Drew-val.Én is inkább Jacket váltanám (Gruden) mint David-et,de az kétségtelen hogy Franchise QB-t kell draftolni,méghozzá olyat akit David tud tanítani a jellegzetességeire(futás,Sack-ek lerázása,Iron Man hozzáállás).Harvey mehet Ditroit-ba,Mathis...Nemtom,nekem ő a kedvencem,illetve volt,sajnos beleszürkült ebbe a Def.-be,el is küldeném,meg nem is...

PO-ról ugyanaz a véleményem,röhejes lenne...

Season Over...

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét"
több mint 13 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
Nagyon örülök, hogy az idén csapatrekordokat döntögető QB-t már most elküldenétek páran... Mi a meglepő nála? Eddig is tudtuk, hogy azért csak közepes QB, mert ilyen meccsek rendszeresen váltják a jó/jobb meccseit. Mondjuk 3. körös pick-ért odadnánk? Komolyan?!? Szeretném, ha azt is megírná akkor mindenki, hogy azután mégis hogy képzelné el mondjuk az elkövetkező két idényt!
Garrard nélkül a "remek" Edwards & McCown duóval kb. szarra se lettünk volna jók, jövőre - ha tényleg komolyan gondoljátok, hogy David az egyik fő gond és menjen - ez duplán igaz lenne. Ha így alakulna és tévednék, majd megkövetem a két cserét, bár biztos vagyok benne, hogy a negyedik hétre már semelyikőtök nem tartaná olyan qrva nagy üzletnek... Garrard 60 millás fizuját azért kár emlegetni, mert 2007 után a FO-nak úgy tűnt megéri (JDR is tutira jóváhagyta), plusz tegyük hozzá, - bár nem ugyanaz a bicikli, ezért valóban sántít - hogy Harvey meg Monroe is minimum 20 milla körül kasszírozott. Harvey-ról tudjuk, hogy mindig szar, max. közepes, de az elmúlt két meccsen Monroe is pocsék volt! Ebből Monroe-nak a Colts meccset még elnézném, de a tegnapira nincs mentsége.
DG negyedik körösként nem volt túlfizetve, és letett (letesz) a nagy pénzért valamit az asztalra. Emögött a (Britton nélkül tartalékos) fal mögött csak egy olyan irányító marad életben, aki tud futni és igencsak átlagon felül bírja, ha lezúzzák. David ilyen ember, ha megnézitek a tegnapi meccsen két másodpercnél több ideje szinte sosem volt, mert összeomlott a zseb pillanatok alatt. Azt, hogy a szar meccsein mindig túl magasan passzol és összejön az INT az meg szintén nekem (de Nektek sem) újdonság, ez van. Feljebb már írtam, tegnap kétszer is pocsék döntést hozott, de nem kéne a decembert a nyakába varrni!
Szerintem kell egy első körös QB, aki még egy évig tanul, aztán utána esetleg kezdhet. Azt mondjuk aláírom, hogy a "hogyan úszd meg, hogy összetörjenek, mikor összeomlik a zseb" illetve a "hogyan fussál gyorsan 5-10 yardért esetleg TD-t" az nem tanulható, ha valaki nem tud futni, meg nem bírja az ütést, mert nincs meg az alkata & képessége hozzá.

JDR okoskodása szánalmas kategória, most előadja a fuldokló embert, aki mindent tökéletesen csinál, de a QB tehet mindenről. A múlt heti 4&1-ről, meg arról is, hogy láthatóan képtelen volt motiválni a csapatot, ami ráadásul tegnap (eddig ez nem volt jellemző) gyártotta a tök felesleges és gyakran igen sokba kerülő büntetéseket...
Ő HC-ként egy dekával nem jobb annál, akit most éppen ba**ogat! Teszi az NFL egyik legmagasabb HC fizujáért mindezt...

Koetter-t sem értem, nyilván lehetne sokkal jobb OC-nk, mert tegnap kb. nulla ötletesség volt a játékhívásban. Karim is remekül váltotta Jennings-et, kapott kőkemény 1 db kísérletet...
Azt adom, hogy MoJo nélkül ez az offense így néz ki, ő valóban ennyit jelent sajnos. Néhányan meg fogtok kövezni, de nem szabadott volna Freddy-t elküldeni, még úgy sem, hogy rengeteget sérült a Pats-ben. Azt azért tegyük hozzá, hogy túl sok lehetőséget nem kapott addig sem, míg tavaly rendben volt (4 futót váltogattak), idén meg korán összeszedett egy hülye sérülést és BJGE+Woodhead mögött már nem fog sok lehetőséget kapni. Bár sajnos már sosem fog kiderülni, de szerintem nálunk tökéletesen jó lett volna MoJo mögé erre a két évre még biztosan.

Amúgy meg számolgatni a PO-t most már nagyon nem kéne, mert egyrészt álom, másrészt meg tegnap óta végképp röhejes!

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 346 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Amúgy Höri (vagy bárki)szerinted Garrardért milyen picket kaphatna a Jags? (Bónuszkérdés: Harvey és Mathis - értük kaphatnánk valamit?)iktriad
igen, mindháromért lehet akasztani draftjogot.

Harvey mondjuk 6. kör, Mathis 5. kb. De a valószínűbb, hogy valami kondíciós biznisz lesz (ha lesz) és akkor vagy jön extra pick vagy növekszik az ellenérték. A CB-k közül tavaly Chris Houston egy 6. és egy kondiciós 7. körért ment Atlantából Detroitba. Ő 4 évvel fiatalabb Mathisnél...

Garrard biztos többet ér, elvégre sok a QB needes csapat. Ha egy harmadikra sikerülne beváltani (esetleg némi feltrade hátsóbb körökben) az már vállalható. De irányítóknál nem túl gyakori ha cserélik, hogy csak 1 valami érkezik érte, szóval így nehéz belőni.Höri
Nagyon köszi az értékelést!
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Amúgy Höri (vagy bárki)szerinted Garrardért milyen picket kaphatna a Jags? (Bónuszkérdés: Harvey és Mathis - értük kaphatnánk valamit?)iktriad
igen, mindháromért lehet akasztani draftjogot.

Harvey mondjuk 6. kör, Mathis 5. kb. De a valószínűbb, hogy valami kondíciós biznisz lesz (ha lesz) és akkor vagy jön extra pick vagy növekszik az ellenérték. A CB-k közül tavaly Chris Houston egy 6. és egy kondiciós 7. körért ment Atlantából Detroitba. Ő 4 évvel fiatalabb Mathisnél...

Garrard biztos többet ér, elvégre sok a QB needes csapat. Ha egy harmadikra sikerülne beváltani (esetleg némi feltrade hátsóbb körökben) az már vállalható. De irányítóknál nem túl gyakori ha cserélik, hogy csak 1 valami érkezik érte, szóval így nehéz belőni.