Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Cornerback helyzetjelentés következik.

Elsőre egyeseknek furán hangozhat, hogy Brandon Flowers nickel/slot back lesz (belül, nyílt terepen játszó CB3). Elit, No1 CBt nem szokás betolni belülre. Flowerst anno cover2-höz hozták, aztán cover3-ban még jobb lett, azonban ezek zónajátékok. Ahol sokkal fontosabb a CB IQja, reakcióideje, agressziója, ütemérzéke, mint a mostani verekedős press coverben, ahol szintén fontos, de más a sorrend. Flowers mondjuk elég fizikális méretei ellenére, ezért nem volt ez gond, például futás ellen is ezért jó.

Mindenesetre a szezon felfedezettje Marcus Cooper újonc létére berobbant a posztra. Nála nem frázis arra, hogy király az árához mérten, vagy újonchoz képest. Hanem tényleg nagyon jó lett. Peyton Manning azt mondta róla, meglepő, hogy egy ilyen erős védelemben ennyire jól helytáll (egyetértek, ezen a poszton szokás kicsit csúszni a jó játékkal, még első körösöknek is.). Flowers szerint Cooper az egyik legjobb CB a csapatban. És valóban. Mondhatnék most 4-5 meccset, ahol azt találta ki az ellenfél, hogy a sok jó CB közt inkább dobálnak Cooperre, és ezért nyertünk többek közt.
Viszont Cooper pár éve még WR volt, újonc is, tanulja a posztot, hibázik is néha. Nagyot is, de igazából ezt lemondhatom minden CBre, mind hibázott már nagyot, ez ilyen poszt, mint a focikapus. Viszont fizikálisan az elitbe tartozik. Ami sokkal inkább predesztinálja a pálya szélére verekedni, mint belülre.
Másrészt nyáron érkezett Sean Smith, aki a liga legnagyobb kezdő CBje, ha nem tévedek, ő sem épp nickelback. Hoztak slotba is CBt természetesen, nem most jöttek rá hogy kell, D. Robinsont. Aki jó játékos, de öregszik erősen, sérült is, lassú is. De a Chiefs mindenkinél több Dime (6DB) felállást játszik, esetükben mindig 2 safetyvel és 4 CBvel.
Így került Flowers nickel posztra, mert padoztatni nem biznic egy 8 m$t kereső játékost, ha még ráadásul jó is. Futás ellen persze vannak gondjaink a könnyűsúlyú védelemből, de összességében működik a dolog.

Flowers a Bills ellen is slotback volt már (előtte is próbából időnként, de nem teljes meccsre). A játékáról olvastam valahol, hogy a hét legjobb nickel CB teljesítményét hozta Flowers. Most pedig megkapja Wes Welkert, aki a liga legjobb slot elkapója.
Azt mondta Flowers erről, hogy belül más játszani, mert nem 2, hanem 3 irányba indulhat a WR. Illetve futás ellen is más a játék (más kulcsot is olvas, a Guard felléphet őt blokkolni). Vannak eltérő feladatok (ide mit jegyezzek meg? Cover2ben, amit jól tud Brandon, azért nem sokban tér el a zónázás, mint a slot CB zónázás. Itt sztem belső blitzekre gondolhatott, TE coverre, ilyesmire).
Mindenesetre tanulnia kell még a posztot, és lehet nem ezen a meccsen kell ezt lemérni, de az biztos, hogy érdekes lesz. Welkerről külön megjegyezte Flowers, hogy nem pusztán fizikálisan kihívás, vagy egyszerűen kiváló WR Welker. Rendkívül tapasztalt, és képzett játékos, aki nem ismétli meg kétszer a cseleit ellened egy meccsen, mert van elég trükkje.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 919 — SuperBowl Champions 2013/2014
 www.cbssports.com/nfl/eye-on-football/24233454/kc-fan-willing-to-trade-wedding-ring-for-chiefs-broncos-tickets

Egy KC fan a jeggyűrűt cserélné denver elleni jegyre 😛
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Kyle Williams WR (évekig niners) egy további alacsony, de gyors, kacskakezű elkapó. Big Red pánikszerűen próbálja felépíteni a támadósorát rájátszásra. Azt hitte lesz rá 2 szezonja. Vagy legalább jobban fog menni elsőre. Kell elkapó, de amíg nincs meg a WCO guy, az irányító (amiről beszéltünk egy ideig a nyáron) addig nem lehet pass heavyt gyors passzokból játszani, ez tiszta sor. De ettől még kell elkapósor, ami alkalmas erre a játékra, ezért jönnek sorban a száguldó törpék. Illetve STbe is jók.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 602
Kyle Williams ‏@KyleWilliams_10

Chiefs!

choose life
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Írhatok valamit, majd taxi is ír hivatalból, az sem szokott rossz lenni. Illetve podcastben is volt a meccsről szó.

Mindenki várja: a Főnök védelem miként ül a Szamáron?
Elsőre az a gond, hogy nem volt sack az elmúlt két meccsen. Jó, persze volt sok holding, amit nem fújtak be, de az mindig lesz. Ettől még vezetjük a ligát sackekben (is). Ami generálja a kiváló turnover mutatót. E nélkül nem lesz esélyünk. Már nem a sack a lényeg, hanem a nyomás Peytonon. Aki sérült, de játszani fog, ha kell telilövik negyedenként szurival, hogy semmit ne érezzen. 40hez közel ez sem garantál semmit, de csak nem sérül meg pont most. Olyan jó évük van, én igazából halkan szólnék, hogy szurkoltan nekik tavaly is rájátszásban. Idén is ezt teszem, nyilván nem a Chiefs ellenében, ami pedig könnyen előfordulhat.

Jó elkapóik vannak, bár inkább Peyton miatt, Tebowval (Ortonnal) is láttuk őket. A földön Moreno ellenünk jó szokott lenni. A passz árnyékában időnként most már egyébként is időnként jó vagy legalább átlagos. Legalább már nem bust. Ha túlzásba visszük a blitzeket, akkor lehet jó napja.
Elvben elég jó a KC secondary, nincs köztük rossz játékos, és vannak elegen (Peyton szereti leggyengébb láncszemet kidobni a sorból). Ellenben Manning ellen ez sokat nem ér, ha nem tudjuk siettetni. Annyit ér, hogy ha a TE játékot Berry és a két ILB lassítja, takarja egy ideig, akkor a blitzeknek ad egy másodpercet pluszba átlagban, de ez a maximum.

Túloldalon Alex a kérdés. Bowe játszani fog, meg mindenki. Jamaal fog futni jókat, és elkapni is. De amíg Bowenak nincs egy fix társa, és őt fogja egy jobb CB vagy ketten, akkor nem ér sokat. Persze Bowe Baileyből is csinált már hülyét karrierjük során nem egyszer, de most nem tudom mennyire fog koncentrálni a játékra. Biztos hajtani fog, most muszáj odatennie magát. Nála nem ez a gond, hanem a koncentráció. Előbb indul el izmozni, nem nézi a labdát, pedig még meg sincs az elkapás. Meglátjuk. Avery sem javítja a drop számokat, nem is vártuk tőle. Fasano jó lenne, de sérülése miatt nincs formában egy hónapja. Jamaal és a FB Sherman megteszi amit lehet, de RB passzokkal nem lehet Peytonnal versenyezni pontokban.
Alexen sok fog múlni, ha a védelem kitart valahogy mégis. Millerék rá fognak rohanni, hacsak Fisher nem élete meccsét játssza majd. A Chiefs támadófal mindenképpen kulcsszereplő lehet. Még leírni is sok lenne, mennyi minden változik meg, ha jól játszanának végig.
Alex szétszedhető jó rohamokkal. Peyton is, bár ő nem szokott sokat fetrengeni, inkább kidobja oldalra. Vagy olyan célpontnak aki vagy elkapja vagy senki nem kapja el (túldobja/aluldobja direkt a QB). Picket ekkor is ritkán dob. Alex sem dob picket, de mostanában erőlteti a játékot, (a rendszer miatt úgy érzi neki kell mindent sikerre vinni). A zseb mögött rohangálva/benne toporogva bevárja a sackeket. Az a gond ezzel, a nyilvánvaló yard és down veszteségen túl, hogy ettől elbizonytalanodik, és onnantól vége a támadójátéknak egy időre.
đłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłb


Nyilván a Broncos esélyesebb. Kell nekik a győzelem. Manning idén játszik, ez biztos, PO lesz, ez is biztos. Aztán 1-2 évet bír, de nem biztos, hogy bírja végig, akármi lehet. Márpedig azért vették meg ~20 millióért, hogy SBt nyerjenek. Ehhez pedig kell egy pihenőhét neki, akkor jobban fogja bírni. Legalábbis az esély nagyobb.
A Chiefsnek azért kell a győzelem, hogy megmutassák, képesek rá. Hogy képesek nyerni bárki ellen, nem a schedule a lényeg.

Egyébként mindegy, mert a rájátszás nem ezen a meccsen múlik. A Bolts ellen lesz két meccs, ott kell egyet nyerni és nagyjából megvan. Bár lehet már most is megvan. Vagy a többi meccsen kell egyet hozni. Nehéz elképzelni, hogy nem lesz meg. Minden Chiefs szurkoló tutira veszi a rájátszást hetek óta. A Broncos elleni meccseknek igazából semmi jelentősége. Bármekkora a hype. Egyik csapat nyer, másik veszít (akár 2x), és mindketten mennek rájátszásba. Ki lsőként, ki másodikként, mindegy. (Még az is igaz lehet, hogy eme két csapaton túl, sem a Bolts (a Raiders már most sem), sem senki más WC helyen semmit nem ér semmilyen eredménnyel. 😊)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Azt senki sem bánná...

tömören szerintem a Denver az esélyes.
PM 4TD 1 sack 2 int de még ez is elég lesz nekik sajna....

több mint 10 éve
Fredo 205
Nagy meccs lesz, kár hogy késő éjszakai. Kíváncsi vagyok hogy elit (HOF) irányító ellen idegenben az eddig önbizalomtól duzzadó védelem mire lesz képes.
Ulpi szerintem nem sértődnénk meg ha írnál egy bővebb esélylatolgatást a te stílusodban. 😊
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Chandler Burden G kirúgva PSből.
Érkezett Rashad Ross WR, idei Titans UDFA. Kicsi, szélvész gyors Reid típusú elkapó. Ahogy néztem, visszahordásokban és labdával veszélyes, de elkapni csak alapszinten tud (inkább testtel), technikailag képzetlen, a gyors utakat tudja megfutni nem valami fényesen. STben jó lehet.

A december elsején játszandó Broncos elleni meccset áttolták itteni idő szerint 22:25re.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
valamiért olyan érzésem van, hogy szezon végén ő lelép. Nem is fekszik neki nagyon az új rendszer, plusz balhézik is 😕.
mondjuk elég "fura" szerződése van.MarioAna
mit értesz furán?Janek
Semmi fura nincs Bowe szerződésében. 13 millió/szezon gyakorlatilag. 2017ig érvényes. Tehát nem tud lelépni, ha akar sem. Más csapat sem fogja tudni így leigazolni, amíg a szerződés él. Csak csere lehet. De ehhez nem legjobb út, hogy "lásd jó drága vagyok, de hülye. Igazoljatok le".
Egyébként nem "balhézik" abban az értelemben, hogy pofázna a csapat/vezetőség/szerződés ellen. Hanem füveztek a kocsiban. Nem azért mert le akar lépni, hanem mert füvezni akartak, bye week volt, szórakozott. Nem kell mindig mindent túlkombinálni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
mit értesz furán?

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
 www.mpp.org/states/kansas/


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Dwayne Bowe és barátai egy Audi A8-ban túllépték a sebességhatárt (35 mph helyett 48). Majd igazoltatáskor a rendőr kiszúrta a marihuána szagot, átvizsgálta személyeket és a gépjárművet. Pár gramm marihuánát talált is mindenkinél gyakorlatilag. Így letartóztatta őket.
Mivel Bowenak volt már 2009ben felfüggesztése tiltott szerek használata miatt, szinte biztosan eltiltják egy időre. Illetve fog kapni pár ellenőrzést szezon végéig.
Reid nem nyilatkozott, hogy hétvégén Bowe játszik-e vagy nem, illetve egyelőre senki hivatalosan nem nyilatkozott semmit.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
mirdal Kansas City Chiefs 590 — Chiefs fan
Chiefs try out Kai Brown, Reggie Dunn, Brandon Hartson, Josh Hubner, Richard Kent, Keenan Mace, Michael Martinovich, Maurice Williams, Brad Wing.

Senkit nem szerződtettünk.
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Egy elég jó félidei offense posztelemző:
 www.foxsportskansascity.com/photo-gallery?gid=30879&gf=736

Megtaláltam a párját. Defense:
 www.foxsportskansascity.com/photo-gallery?gid=30891&gf=736


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Most találtam egy másik PFF cikk linkjében, Berryt elemzi Sam Monson:
 www.profootballfocus.com/blog/2013/10/30/analysis-notebook-week-8-3/


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Betettem csevegőbe ezt a linket (is), de annyi Chiefs jelölt van, hogy itt is érdemes:
 mmqb.si.com/2013/11/05/nfl-2013-midseason-all-pro-team/


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 276 — Lájkold a zsűrit!
Ulpi elõször is fasza az írásod Alex-szel kapcsolatban, de minden hibája ellenére két éve a rájátszásban a Saints ellen eléggé elborult, talán az utolsó 5percben kétszer ment át a pályán amikor muszáj volt. Szóval mondhatjuk, hogy amikor kell már bizonyított (igen Saints D de a game winning drive az game winning drive). Mennyire hiszitek, hogy nálatok is elõjönnek ezek az erényei?
Nem azt mondom, hogy egy igazi álomQB, de az addigi teljesítménye alapján nem hittem volna, hogy elbír ilyen nyomást. Utána a Giants ellen nem volt akkora meccse, de ott se rajta múlt. Ha a D tartja ezt a komoly színvonalat és Alex is ezt az arcát mutatja nem lepõdnék meg, hogyha kellemes meglepetést okoznátok a rájátszásbanBarb
Ahogy ulpi egy korábbi hsz-ében rámutatott az itteni rendszerben a QB-nek nagyobb a szabadsága, döntési hatásköre, mint a Ninersében, ebből kifolyólag az egyébként se a gyors döntéseiről híres helyi Kovács Sanyinak még több mindenre kell figyelni, így én nem venném párhuzamba azt a PO runt azzal, ami most Alexre vár.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Barb!

Láttam azt a meccset. Sőt! Alex többször is hozta az általad írt formáját a 9ersben.
Most hétvégén itt is jól játszott. Az elkapók hibáztak pár csúnyát, van ilyen is. Nem szokott borzalmas rossz lenni, mint Cassel volt időnként. Aki konkrétan nyert meccseket adott át egyedül az ellenfélnek (saját vörösben érthetetlen pickek, nyomás nélkül pályáról kidobott labdák, önfumblik, stb.)
A támadófal is kicsit alulteljesít, az elkapók is. Reid terve sem igazán működik, néha láthatóan a taktika mond csődöt. Ez egy zónázás ellen kiváló séma, erre találták ki. Ráadásul emberezés ellen is jó, de csak akkor ha elszakadnak az elkapók gyorsan a védőtől. Sajnos nem szakadnak el, így Alex senkit nem tud megjátszani. Dobhatna gyorsabban, kockáztathatna többet. Ellenben évek óta azt verték a fejébe, hogy ezt ne tegye, és működött. Nehéz átkalibrálni újra. Elvben Alex képességeinek ez a rendszer megfelelne, mégsem megy. Erről írtam múltkor.
A futójáték sem megy igazából, csak mert Jamaal zseni. Amint bárki más bejön, meghal a dolog. Viszont Jamaal ennyi elkapás és futás mellett többet nem tud vállalni.

Más. Fontos kérdés számomra, hogy mikor igazán jó passzjáték jön szembe, akkor a védelem milyen lesz? Mikor majd veszítünk, ki mennyire marad a mostani formájánál, illetve esik szét. Az is érdekel, hogy Reid fog-e bármit változtatni a támadójátékon, ha kikapunk, és megint nem lesz támadó TD, mint épp most hétvégén. Passzolt TD is meccseken át elmaradt. Mert jó dolog védekezni, de pontok nélkül sok csapatot felhozunk lelkileg, és ez felesleges. Meg lehetett volna ütni itt nem egy csapatot úgy, hogy semmi kérdés nem marad a végére. Megy előre a KC offense, csak a mindig belehibáznak, van üres célpont, van jó játék, csak akadozik a gépezet. Első évük, teljesen más a rendszer (védelemnél csak félig, és ott meghagyták a fontosabb pozíciós edzőket), elvben ez egy teszt szezon lenne, csak most már rájátszásra kellett váltani a tervet. Ami jó dolog, de attól még nincs kész az offense stílusa. Egész más ez így, mint egy évek óta kialakult offense esetén. Nem csak Alex a hibás, csak őt könnyű észrevenni. És ő valóban hibás sokszor. Reid próbálkozik ám változtatni. Volt itt pistol, option, Wildcat, spread, minden. Többféle futást próbáltunk, többféle stílust passzjátékban is. Az alapok maradnak, de elég sokat variál. Valami csak működni fog. Rájátszás szinte megvan. 10 győzelem esetén azért már szinte biztos bent vagyunk, és ahhoz egyet kell nyerni a hátralévő 7 mérkőzésből. Addigra kell valahogy kitalálni, mi legyen a játék pontosan.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ulpi elõször is fasza az írásod Alex-szel kapcsolatban, de minden hibája ellenére két éve a rájátszásban a Saints ellen eléggé elborult, talán az utolsó 5percben kétszer ment át a pályán amikor muszáj volt. Szóval mondhatjuk, hogy amikor kell már bizonyított (igen Saints D de a game winning drive az game winning drive). Mennyire hiszitek, hogy nálatok is elõjönnek ezek az erényei?
Nem azt mondom, hogy egy igazi álomQB, de az addigi teljesítménye alapján nem hittem volna, hogy elbír ilyen nyomást. Utána a Giants ellen nem volt akkora meccse, de ott se rajta múlt. Ha a D tartja ezt a komoly színvonalat és Alex is ezt az arcát mutatja nem lepõdnék meg, hogyha kellemes meglepetést okoznátok a rájátszásbanBarb
Nem akarom Ulpi helyett megválaszolni (ő úgyis megteszi, valószínűleg alaposabban is), de alapjában véve nem amiatt van kérdőjel nála, mert ne csinált volna semmit a playoffban (ill. ne lenne elképzelhető, hogy megint csinál), hanem az a trend, hogy Kansas-ben átlagban esett a teljesítménye ahhoz képest, amit a Ninersben nyújtott a sérülése előtt. A Ninersben már szinte TOP5-be tették akkoriban, olyan jól játszott. Most azért ettől messze van. Ettől függetlenül ahhoz képest, ami a Chiefsnek QB témában az utóbbi években kijutott, ahhoz képest Smith maga a megváltás. De a kis kérdőjel azért ott van.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Erről már volt szó,hogy a PO ban ugye elég 3 win amit úgy is lehet nézni egyet hoz a D egyet Alex és az O az SB meg ugye már bármi lehet....

több mint 10 éve
Barb Las Vegas Raiders 459 — Raiders Fan
Ulpi elõször is fasza az írásod Alex-szel kapcsolatban, de minden hibája ellenére két éve a rájátszásban a Saints ellen eléggé elborult, talán az utolsó 5percben kétszer ment át a pályán amikor muszáj volt. Szóval mondhatjuk, hogy amikor kell már bizonyított (igen Saints D de a game winning drive az game winning drive). Mennyire hiszitek, hogy nálatok is elõjönnek ezek az erényei?
Nem azt mondom, hogy egy igazi álomQB, de az addigi teljesítménye alapján nem hittem volna, hogy elbír ilyen nyomást. Utána a Giants ellen nem volt akkora meccse, de ott se rajta múlt. Ha a D tartja ezt a komoly színvonalat és Alex is ezt az arcát mutatja nem lepõdnék meg, hogyha kellemes meglepetést okoznátok a rájátszásban


több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nwm vertük végig az NFC Eastet, mert a Skins ellen még nem játszottunk. Illetve AFC Southból a Colts ellen. Ettől még ez két gyenge csoport, statisztika ide vagy oda.ulpianus
Korrekciót köszönöm, a fogalmazás volt rossz, a számok szerencsére nem (ami a mondandóm lényege volt).

A gyenge megítélés meg vélemény kérdése. Szerinted gyengék, szerintem nem. Vitatkozni nem fogunk rajta. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Nwm vertük végig az NFC Eastet, mert a Skins ellen még nem játszottunk. Illetve AFC Southból a Colts ellen.
Ettől még ez két gyenge csoport, statisztika ide vagy oda.

A Chiefs sikerének egyik titka ez, de persze a stat sem mutat mindent. Például a sérülések elkerülése (kivéve a TE posztot) elég jól megy. Van mindig 5-8 sérült de játszanak, kivéve az IR. De IRről is most jött vissza Sanders Commings, aki első TC edzésen vett eddig részt. Nm fog épp játszani gondolom, de ő is itt van, majd láthatjuk egyszer. Meg van oylan is, hogy valaki jó, mindenféle matematikai logika nélkül.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy abban egyetértünk,hogy bőven nem vagyunk dominánsak, de nagyon kontextusból kiragadva értelmezed a meccseinket.undisputedly
Nem értelmeztem én semmit. Láttam 5 meccseteket, és olyannak tűnt a csapat, amit leírtam. Értelmezésbe nem akarok belemenni, azt meghagyom neked.. 😊

(Azt az érvet azért majd egyszer fejtsd ki bővebben - de ne most -, hogy hogy is van az, hogy a Panthers egy jó csapat, amelyiknek szar a stábja, de mindezt úgy, hogy ha veletek játszanak akkor a szar stáb nem számít csak a jó csapat, egyébként viszont igen. 😀 Mert abból amit írtál bizony ez a faramuciság olvasható ki. 😀)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az alapállítás Solditól úgy szólt, hogy a Kansas City top favorit a Super Bowlra az SF és SEA mellett (ez messze nem egyyenlő az SB esélyes "tucatcsapattal"), ami természetesen baromi szubjektív, de egy D/ST dominálta csapatra még 9-0-as mérleggel is túlzásnak érzek.DoM
Ja, ok, erről lemaradtam, így értem. 😊

Végszónak csak a menetrend kialakításának szeszélyéről: a passer rating differential alapján három top 14 csapatot adó AFC westben (#14 SD, #1 DEN, #5 KC) kilenc forduló alatt ők hárman még egyetlen meccset sem játszottak egymással.DoM
Hát ja. Csinálom ugye a strength of schedule alapján a power rankingot, amit meg is szoktam osztani. Ezzel kapcsolatban sokat "csócsálom" a statokat, hogy próbáljak valami relevánsabb, de még érthető rankingot is összedobni. Namost, ilyenkor néha szembejön pár tény, amit nem értek első pillanatban, aztán másodikra már érthető kezd lenni. Az egyik ilyen, hogy hogy a csudába van az, hogy pont úgy jött össze az AFC west, hogy szinte minden csapatának a leggyengébbek között van a SOS, ellenfél győzelmi/vereség mutatója. Első blikkre persze jön a sablonos válasz, hogy mert az NFL két leggyengébb csoportjával játszanak (NFC kelet, AFC dél). De aztán megnéztem ebben a két csoportban a konferencia mérlegeket, és ajha.... Az meg egál, vagy pozitív, kivéve az egy szem Jacksonwille-t. Namost hogy lehetnek leggyengébbek azok a csoportok, amik a konferenciájukban döntetlenre vagy pozitívra állnak? Nost, van rá esély, hogy sehogy. Nem gyengébbek. Akkor mi rontja el a west strength of schedule-jét? Hát az, hogy van egy 9-0 meg egy 7-1-es csapat, és a "futottak még" is egál körüli, vagy kicsit negatív. Azaz, a Denver és Chiefs tulajdonképpen egymásnak rontják le a SOS mutatót, mert mindkettő végigverte már pl. az NFC Eastet, és még a Bolts is pozitívra áll. Ez az NFC Eastnek helyből -8-as mutató. Mondhatja az ember, hogy istenem, hát gyengék. Igenám, de ha levesszük az AFC West elleni meccseket, akkor viszont a -5-ös össz-csoport mutató rögtön +3 lesz, azaz, verik a többi csoportot összesítésben. Namost akkor a Denver és a Chiefs ellenfelei voltak-e extra gyengék, vagy csak pechjükre éppen ezzel a két csapattal kezdték az idényt, de amúgy NFL szinten nem gyengébbek, mint a többi?

Tényleg sok múlik a menetrenden, a mutatój sokat nem érnek anélkül, hogy az ember utánuk ne gondolna. A most következő pr forduló is érdekes lesz emiatt a sok divízió meccs miatt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)