Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 918 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ez mind igaz Tomi, csak ha végignézel a tabellán, akkor melyikre böksz rá, hogy na, az viszont SB kaliber? A Seattle-re? Biztos láttad a meccsüket, kb. ugyanúgy nyertek vasárnap ahogy a Chiefs. Hajszállal, és 50 percig meg nem mondtad volna, hogy melyik a Seattle. És nem egy ilyen meccsük volt idén, hanem a legtöbb hasonló volt (ha nem is ennyire). Múlt héten a Rams ellen bírtak 14-9-re győzni, és ha a Rams-nak nem abszolút eunuch a támadósora, akkor abból bizony nincs W. A Panthers-t, Tenessee-t is hasonlóan verték (volt ahol szintén csere QB jött szembe). A Houston-t pedig kb. úgy, ahogy a Colts tegnap. Csodával határosan. Ha már Colts akkor ők? Melyik Colts? peterk2005
1. Rams csoportellenfél, akik hazai pályán tavaly vertek minket, ráadásul az előtte lévő 4 hétből 3x utaztunk idegenbe. Plusz ami a legfontosabb,hogy az a csapat úgy van felépítve,hogy a mi kryptonitunk.

2. Panthers elleni nyitó fordulót idegenben komolyan példának hozod? Őrizzük meg a komolyságot 😀 A Párducok védelme Top3 a ligában. Ha nem lenne ennyire szar stábjuk, most nem 5-3 lenne a mérleg.

3. Titánok ellen szarok voltunk, kaptunk blokkolt FG-ból TD-t,meg hasonlók. Nincs csapat amelyik végig dominál.

Amúgy abban egyetértünk,hogy bőven nem vagyunk dominánsak,de nagyon kontextusból kiragadva értelmezed a meccseinket.
Ez lehet meglep sokakat, de én feltudok sorolni nem egy csapatot, akik jelen pillanatban előttünk járnak az úton.


Amúgy nem értem a vita hevességét. Félidőnél járva hogyan képes bárki olyan kijelentést tenni,hogy ők hiába nyertek x meccset, nem érnek oda, vagy mondjuk a másik meg odafog.
Minden héten sérülnek le a jobbnál jobb játékosok, felborult nagyon az erőegyensúly.
Mutasson nekem bárki olyan egyenletet ami alapot adhat ilyen kijelentésekre.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nalássa, de a kérdés, hogy kitart-e a "valahogy", vagy ellőttünk egy "valahogyot" amire mondjuk az AFC döntőn lenne nagyobb szükség, meddig dombnak, mettől dombról?sutianap
Februárban megmondom. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 954 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ahogy az Eaglex topicban is írtam mély elemző módon 😀 ez egy nagyon Kelekótya idény minden előzetes erőviszonyt lehet sutba dobni. Ebből remélem vagy mi vagy a Chiefs keveredik ki vhogy győztesen. Mi azért mert csak, Reid papa meg mert megérdemli 😛
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Ha az NFL-ben egy csapat eljut 9:0-ig, az SB esélyes, mert 1-2 csapaton kívül nincs kutyaütő. Az a csapat amelyik kilencből minden meccsét képes "valahogy" hozni (akárhogy), arra nem lehet azt mondani, hogy a playoffban ne hozhatna simán ugyanúgy "valahogy" 3 meccset. Legalábbis nem kevésbé, mint arra a csapatra, amelyik a meccsei nagyobbik részét remekül hozza, egy részét viszont "valahogy" se...peterk2005
Az alapállítás Solditól úgy szólt, hogy a Kansas City top favorit a Super Bowlra az SF és SEA mellett (ez messze nem egyyenlő az SB esélyes "tucatcsapattal"), ami természetesen baromi szubjektív, de egy D/ST dominálta csapatra még 9-0-as mérleggel is túlzásnak érzek. A PO-ban való menetelés az olyan csapatoknak jön össze jó eséllyel, akik többféleképpen tudnak meccset nyerni. A támadóknál egy olyan elemet sem látok, amelyik ezt megoldaná az eddigi forma alapján. Bár hülyére nyerem magam fantasyban Jamaal Charles miatt, az ő személyét nem érzem elég ellensúlynak egyelőre.

A legtöbbi csili-vili pass heavy csapat éppen azért vérzik el, mert baromi sok pénzbe kerül (az irányítóval kezdve) és futójáték, védelem, special teams kárára végzetesen felborítja a csapat egyensúlyát. A Chiefs éppen az ellentétes úton jár, és győzelmeket ezzel mindenképpen nehezebb sorozatban szerezni. A pacsi a 9-0-árt már önmagában ezért is járna. Viszont az plusz a támadóknál meglehetősen irányító függő, ami legyen csak annyi, hogy ne adja el a labdát, vagy képes legyen 2 ill. 4 perces támadójátékot hatékonyan levezényelni (szerk.:védelemben viszont elég sok szerepben bukkanhat fel egy olyan teljesítmény DL/LB/SEC, amelyik képes alapvetően megváltoztatni a játékukat, ami megtámogathatja a pass heavy támadósort - pl. Sanders a 2006-os PO-ban). Alex Smithben a mostani állapotok szerint ez még csak kialakulóban van.

Ha már edzőfronton az év legnagyobb fű alatti igazolása Toub volt, ha valamelyik csapathoz játékerőben hasonlítani kellene az idei Chiefst, akkor az a 2006-os Bears szerintem.

Egyébként a cold hard football facts vezércikkében a stat oldaláról is imádja a Chiefs eddigi játékát és szép jövő prognosztizál.

Végszónak csak a menetrend kialakításának szeszélyéről:

a passer rating differential alapján három top 14 csapatot adó AFC westben (#14 SD, #1 DEN, #5 KC) kilenc forduló alatt ők hárman még egyetlen meccset sem játszottak egymással.
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
Nalássa, de a kérdés, hogy kitart-e a "valahogy", vagy ellőttünk egy "valahogyot" amire mondjuk az AFC döntőn lenne nagyobb szükség, meddig dombnak, mettől dombról?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amit én állítok, hogy a KC nem SB kaliberű csapat idén az eddigiek alapján, pláne nem első helyen említve az AFC-ben. Pont annyira látom kiegyensúlyozatlan csapatnak, mint a Broncos-t, csak más szereposztásban. Lehet stabilan számolni a bivaly védelmetekkel, de nem lehet arra számítani, hogy tartani tudjátok a meccsenkénti egy nem támadó TD megszerzését. Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, hogy stabil 30+ pontos támadók ellen mire lesz képes ez a védelem.

Nagyon jól felépített csapat a KC, az idénye is úgy jött ki, hogy folyamatosan tudta magát tovább építeni. De ez a szintű támadó potenciál szerintem édes kevés lesz a PO-ban (ahová simán be fogtok érni). Nem látom, hogy Smith hogyan fog előrébb lépni. Szerintem sokkal gyengébb, mint a 49-ers-ben volt a lecserélése előtt.tomi-tomi
Ez mind igaz Tomi, csak ha végignézel a tabellán, akkor melyikre böksz rá, hogy na, az viszont SB kaliber? A Seattle-re? Biztos láttad a meccsüket, kb. ugyanúgy nyertek vasárnap ahogy a Chiefs. Hajszállal, és 50 percig meg nem mondtad volna, hogy melyik a Seattle. És nem egy ilyen meccsük volt idén, hanem a legtöbb hasonló volt (ha nem is ennyire). Múlt héten a Rams ellen bírtak 14-9-re győzni, és ha a Rams-nak nem abszolút eunuch a támadósora, akkor abból bizony nincs W. A Panthers-t, Tenessee-t is hasonlóan verték (volt ahol szintén csere QB jött szembe). A Houston-t pedig kb. úgy, ahogy a Colts tegnap. Csodával határosan. Ha már Colts akkor ők? Melyik Colts? Az amelyik tegnap az első 3 negyedben játszott, vagy amelyik a 4.-ben? Amelyik kikapott a Miamitól és a Chargerstől (reménytelen támadójátékkal), szenvedett az Oakland ellen, vagy amelyik leverte a Seattle, Niners, Broncos hármast? A Patriots? Simán állhatnátok 7-2 helyett negatív mérleggel is, ha 1-2-szer máshogy pattan a labda. És persze nálatok is kérdés, hogy vajon melyik a Patriots. A tegnapi vagy a Saints elleni, vagy a múlt heti? Saints? Mi volt ez tegnap? Ilyen egy SB kandidáns? A Cincy? Előbb nyerjenek egy playoff meccset. 😊 A Denvert már említetted. A Niners? Na ők még talán. De azért ott sem érzem azt, hogy na most aztán végigvernek mindenkit.

Ha az NFL-ben egy csapat eljut 9:0-ig, az SB esélyes, mert 1-2 csapaton kívül nincs kutyaütő. Az a csapat amelyik kilencből minden meccsét képes "valahogy" hozni (akárhogy), arra nem lehet azt mondani, hogy a playoffban ne hozhatna simán ugyanúgy "valahogy" 3 meccset. Legalábbis nem kevésbé, mint arra a csapatra, amelyik a meccsei nagyobbik részét remekül hozza, egy részét viszont "valahogy" se...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Nagyot mondó rovatban Derrick Johnson a következő páciens:
"Ha nem tisztelnek minket, akkor tovább fogunk nyerni!"


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
tomi!

Minden csapat kiegyensúlyozatlan. Így lehet a cap és más dolgok miatt felépíteni egy csapatot. A Pats Brady mellett felépítette a Bradyvel nyerni képes offenset. És egy ennek megfelelő védelmet. Nem volt az rossz defense, de nem is volt önmagában meccsdöntő faktor. Még csak tipikus 3&out időmentő defense sem. De nekik nem idő kellett, nem védőpontok, még csak nem is kiváló field pozíció. Az kellett, hogy akárhogy, de akadályozzák meg a TDt. a FG mindegy, az idő mindegy, a yard mindegy. És működött. Minden cap véges, és a csapatépítés sem tarthat 10 évig.
A Steelers védelembe ölte a forrásait (draft+$). De abból nincs pont. (Ez a Chiefs gondja idén). Hogyan lehet, hogy SB esélyesek voltak évekig, és meg is nyerték nem egyszer? A védelem! Nem. Hanem kitalálták a módját, minként lehet Big Bent sikerre vinni. Fogtak pár közepes támadófalembert, akik nem jó pass protectorok, de elfogadhatóak valamennyire, viszont tolnak futásnál emennyire kell. Ben pedig lecsavarta magáról a védőket igény fellépése esetén. És nyertek. Megtalálták a módját, miként lehet a csapat olcsóbbik felét annyira működtetni, ami elég a jobbik fél sikereinek biztosításához.
Én ebben hiszek, és nem tartom gondnak, ha a támadók rosszabbak ,mint a védők. Ez mindig így lesz. Nagyon kevés kivétellel. Mikor a Colts nyert a Bears ellen, akkor is a Colts védői rájátszásban hozták az átlagost. Nem voltak királyok, de nem is az volt a dolguk. Arra ott volt Manning. Túloldalon Rexy sem volt király, de hogy köze nem lett volna a sikerekhez a támadóknak, az nem igaz.
Van kiegyenlített csapat, ha valaki nem értené, de tipikusan akik komoly sikert érnek el, féloldalasok. Valahogy összeáll valami nagyszerű, és működni kezd. Az egyik legjobb passzjátékot a Warner+Fitz+Boldin+Breaston csoport hozta össze, amit valaha láttam. Nem volt rossz a Cards védeleme, de a lényeg a négy lovas volt.

Igen, a Chiefs is ilyen csapat. A gond nem ez. Az főleg nem gond, hogy én magam mondtam elsőként és azóta is, miszerint a 30 szerzett pont nekünk álomhatár, és ez gond lesz. Főleg rájátszásban. Erre te vagy a sokadik, aki engem erről győzköd. Egyetértek magammal, nem probléma.
A probléma az, hogy a védelmünk nem annyira jó, mint most tűnhet sokaknak. Elit QB ha jön, normális formában és/vagy OL-elkapókkal, ez a védelem citromot is inkább nyalna lekvárral hetekig, mint amit ott lesz. Másik gond, hogy azért elég az offense csodás 6-9 perces befejező drive-ja meccs végén, mert vezetünk. És mert nem várunk el mást. Azonban mi van ha elvárunk, mert nem vezetünk? További gond, hogy Alex pont akkor nem játszik jól, mikor nagyon kéne. Más volt a rendszer San Franciscoban, erről nemrég írtam, ajánlom olvasásra. De bonyolultabb az is ,mint hogy visszaesett a teljesítménye egyszerűen. Ami nem jó hír, mert nem biztos, hogy javulni fog. Bár most épp jól játszott, csak DexMex, Bowe, Avery minden fontosabb passzát dropolták vagy kiléptek vele a pályáról, vagy akármi lett, de nem complete. Ez van, játsszon jól ezután is, és rendben lesznek a yardok.
Ami egyben válasz sütianapnak is. Valamint mikor a védelem TDt szerez (2x), stb, akkor nem jönnek fel a mi támadóink, csak megy a Bills és a Bills és a Bills. Ők ugyanis mentek előre yardban, nem 3&out volt. TDt nem tudtak szerezni, de az időt ők töltötték a pályán. Pontosabban fele a meccsnek volt a két csapatnál (összevetve a Chiefs korábbi meccseivel, ahol elég sokat tudtuk néha lopni az órát. Például a Browns előző héten első félidőben 6.5 percet kapott a 30ból). Végül pedig a 120 passzolt yard mellett volt 100 futott yardunk is. Jamaal 5.2es átlaggal futott, ami kiváló. Ezért futottunk, és nem passzoltunk, ami valóban nem ment.
Hozzáteszem, a Chiefs támadóinak eddig sem kellett hosszú driveokat vezetni. A legjobb Field pos. battle csapat a Chiefs a ligában. Nem rossz az, támadó yardban nem jól mutat. Meccs végén szoktak letolni egy vagy két hosszú időhúzó drive-ot (lásd fentebb, ez miért lehet gond), de egyébként közel kell őket juttatni a vöröshöz vagy nem lesz TD.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
No aztírtam, hogy tényleg fantasztikus a 9-0, a szoros meccseknek szerintem van faktora mégpedig az, hogy minnél több és több megy le, annál tisztábban látszik a matematikai kiegyenlítődés, a Gauss. Én persze a Steelersből indulok ki, annyira ment ez a nevezzük "playmakerség"-nek, hogy mikor kezdett visszacsapni a hinta mindenki megrémült, pedig csak a matekot kaptuk vissza, s mikor láttam a Ravensbe, beírtam, hogy mindennek meg lesz az ára. Mer a labda tojás. Amiér fantasztikus a Chiefs, hogy ők ezt az árat már előre lefizették, kamatostul. Egyszer aztán eljő majd a Gauss-domb Befalóban is, reméljük.

Node amire én választ várnék, az az alig száz passzolt yard, illetve a védelemtől beszedett kettőszáznegyven a földön.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
OFF Ha jön válasz tegyük át a KC topicba. Ott válaszolj.

A KC akkorse brekeghetne ha 5-4-el állna, tényleg fantasztikus a 9-0, de mintha az ellenoldali öltözőkben a loserbaby nagyívű slágerét hallgatnák meccsrekészülődvén.
sutianap
Egyik ESPN újságíró írta: Aki nem tiszteli a Chiefs eredményét, az nem tiszteli másokét sem, mert a többi csapatnak is volt szoros meccse, végén megfordított meccse, akármi. Valamint nem tiszteli a legyőzött csapatok egyetlen játékosát és edzőjét sem.

Nem a legjobb csapat a Chiefs, csak mert legjobb a mérlege. De nem 5-4el állnak. Nem is igaz szvsz, hogy reális lenne az 5-4. Ez így túlzás, bár hangzatos. Anélkül hogy végigmennék a meccseken (ha kell megteszem a KC topicban), egyiken sem volt mákja a Chiefsnek. Nem voltak folyton hülyén pattanó labdák (egy volt a Titans meccsen, de nem azon múlt semmi. Beleért a visszahordó lábbal és mi vettük fel. Megesik máshol is). Nincsenek hail mary passzok a vakvilágba->imádkozás, majd valahogy beesett TDok. Vezetnek meccs végén (többször végig), nem egy passzon/driveon múlik a csoda, és bejön valahogy. Nem voltak nagy hátrányban egyszer sem. 3 meccs ért véget úgy, hogy a Chiefs térdelt hármat az ellenfél területén, ebből egyiknél az ellenfél 5 yardosán (egy másiknál vörös zónában). Betolhatták volna a TDt, FGt. Jobb lenne a stat is. Nyerni nyertek, Reidet ez érdekli.

tomitomi!

A Bills ellen 10-3 volt oda félidőben. Nem hinném, hogy az fölény. Nem voltak jobbak, rosszabbak se. Sima 1 TD különbség. (Ami egyetlen hosszú passzból állt, megesik.)
Volt egy második félidő is, azt 20-3ra hozták. Lehet holnap játszanák, akkor a Bills nyerne. Ilyen alapon minden csapat nyerhetett volna, veszthetett volna akármennyit, mert én megmondtam.

Egyedül a Dallas meccsen bukhattunk volna, és nem szóltam volna semmit. 1 ponttal nyertünk, nyerhettek volna ők is. A többi meccsre ez nem igaz. Voltak szoros meccsek, volt másik 1 ponttal hozott meccs, de igazából a Chiefs jobb volt. A védelemben, oké, de az is a csapat része, nem értem miért kellene ezért elnézést kérni.

Értem én, egyet is értek, hogy például a Giants szezon előtt jó csapat volt, és annak kellett volna lennie idén is. De ezt (vagy mást) a Chiefsszen nem lehet számon kérni. Ők azt verhetik meg, aki a pályára kifut, és azt legyőzték. A csereirányítók esete is nézőpont kérdése.
Pryor új fiú, nem ő lett volna kezdő elvben, de Flynnel nyertek volna? Keenum is új, de a mostani Schaub jobb lett volna? Campbellnél Weeden? Fitznél Locker jobb, de ellenünk jó napot fogott ki (azán védők szétszedték).

Ez ilyen, ez az NFL, senki nyerhet örökké, és főleg nem üzembiztosan. A Denver és a Seahawks utánunk legjobban állnak (ha jól mondom), de ott is voltak gyenge félidők, a Seattle nem egy meccset nyert meg a semmiből.
A Chiefs is fog bukni. Naná! A rájátszásban ha nincs passzjáték, esélyünk alig lesz.
Persze lehetne 0-9 is, mert ha vesztenek mindig, akkor pont hogy annyi lenne. A Steelers és a Pats is lehetett volna, hogy egy SBt se nyer soha, de nem így történt. Nem fognak elnézést kérni.
Igen kell egy kis szerencse, kell pár jó húzás, kell a jó forma, kell a legyőzhető ellenfél, kellenek a hibáik is. De a Chiefs minden győzelmét megérdemelte, és ha most a liga 5-4re átírná, igenis szólhatnának egy-két szót, és igazuk lenne.ulpianus
Nem kell élnézést kérni! Sem azért, hogy kiket győztetek le, sem azért, hogy a védelmetek nagyságrenddel jobb a támadóitoknál.

Amit én állítok, hogy a KC nem SB kaliberű csapat idén az eddigiek alapján, pláne nem első helyen említve az AFC-ben. Pont annyira látom kiegyensúlyozatlan csapatnak, mint a Broncos-t, csak más szereposztásban. Lehet stabilan számolni a bivaly védelmetekkel, de nem lehet arra számítani, hogy tartani tudjátok a meccsenkénti egy nem támadó TD megszerzését. Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, hogy stabil 30+ pontos támadók ellen mire lesz képes ez a védelem.

Nagyon jól felépített csapat a KC, az idénye is úgy jött ki, hogy folyamatosan tudta magát tovább építeni. De ez a szintű támadó potenciál szerintem édes kevés lesz a PO-ban (ahová simán be fogtok érni). Nem látom, hogy Smith hogyan fog előrébb lépni. Szerintem sokkal gyengébb, mint a 49-ers-ben volt a lecserélése előtt.

Btw láttam a Bills elleni meccset. Szó nem volt Bills fölényről az 1. félidőben. De egy 8-0-s csapat játszott egy 3-4-es csapat és egy 3rd string QB ellen. Nos, azt nem tudtad volna megmondani, hogy melyik melyik. Ha láttál már néhány NFL meccset, akkor igazából még a meccs végén sem esküdtél volna meg, hogy az eddig veretlen csapat győzött.

Még egyszer, nem szeretnék megbántani senkit ezzel az észlelésemmel. Nagyon fontos a győzni tudás és ebben hibátlan idén a Chiefs, viszont én vészesen kiegyensúlyozatlannak vélem az egész csapatot. Van még hét meccs ennek kezelésére.

(Seahawks is kétségeket ébreszt bennem, volt három "érdekes" meccsük.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Nyertünk! 9-0!

Elképesztő. Fordított volt mint múlt héten, de a szokásos mégis. Kapásból kaptunk egy return TDt, ami érvénytelen volt. Aztán vezetett félidőben a Bills 10-3ra. Második félidő azonban 20-3 ide (végeredmény 23-13).
A védők sem voltak mindig jók. Futás ellen addig mondta empty, hogy verhetőek vagyunk, míg ma tényleg igaz lett. Spiller király volt. És az eddig csodált év felfedezettje Marcus Cooper is egy nagy TD engedésével (lemaradt simán) nyitott.
Aztán a defense és Cooper javított, és nyertünk. Kettő Chiefs TD volt a meccsen. Egyik Shaun Smith 100 yardos pick 6 játéka. Másik Cooper fumbli ütése, amit Hali vitt be célterületre. És Cooper még egy tisztán már elkapott TDt ütött ki a WR kezéből az End zoneban.

Támadásban Alex nem volt rossz, nem hibázott, inkább elejtették a fontosabb labdáit. Bowe előkerült végre, bár volt nagy dropja, de inkább több jó játéka.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Most sem várok 30+ pontot támadó oldalon.
de nyerni kell

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Nemsokára meccs!
Mindkét csapat alig termel 20 pont alatt (pontosabban 17 pontot KC 2x, Bills 1x). Ellenben a Chiefs egyszer ért 30 fölé (31), a Bills még nem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Egyébként az áttett meccsen a Chiefs biztosan legjobb mérlegű csapat lesz a ligában, lehet csak megosztva. A Denver lehet a másik. Csoportmeccs is ráadásul, ritkán van ilyen, egyértelmű, hogy kiemelten adják. Akkor is ha jól elvernk minket.

Épp ezért van szó arról is, hogy állástól függően áttolják estére a Colts, és/vagy a dec 29. Bolts elleni meccseket is.
Valószínű, hogy a Denver december végén uralkodni fog Amerikai Nyugaton, attól még lehet ennek a meccsnek komoly tétje, több megoldás kínálkozik (nem sorolom, majd akkor elemezzük, messze van), ami addigra sok csapatra nem lesz igaz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 918 — SuperBowl Champions 2013/2014
Undi: Csak nem fantasy szempontból kérdezed Dex-et? 😊 Az elmúlt meccsen sokat volt használva, az e heti gameplan-be nem tudom mennyire vették bele 😊Fredo
Eltaláltad 😊 Kerley a vetélytársa a spotra. Ő a Saints ellen játszik hazai pályán, míg nem tudom mire számíthatok McClustertől idegenben. Abban reménykedem,hogy a Buffalo feltesz pár pontot a táblára, így több passzjáték lesz nálatok.
több mint 10 éve
Fredo 205
A pihihét (jövőhét) utáni Denver elleni meccset áttolták vasárnap esti mérkőzéssé.ulpianus
Szezon előtti naptárösszerakáskor biztos egy csihi-puhinak gondolták (mint mindenki) most meg a Broncos is vakargatja a buksit hogy három hét alatt kétszer kell a KC-vel meccselni
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
A pihihét (jövőhét) utáni Denver elleni meccset áttolták vasárnap esti mérkőzéssé.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Fredo 205
Ulpi: Most látom Jamaal már edzett pénteken, ez azt jelenti hogy játszani fog.
Dex-mex kicsit alacsonyabbnak tűnik nekem, meg a haja is más. Mivel idén minden KC meccset láttam, már nem nagyon keverem őket össze. 😊 Csak az általam említett visszahordásokból nem lett semmi (térdelés) ezáltal nem nagyon közelítettek rá és elbizonytalanodtam.
Undi: Csak nem fantasy szempontból kérdezed Dex-et? 😊 Az elmúlt meccsen sokat volt használva, az e heti gameplan-be nem tudom mennyire vették bele 😊
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Srácok McCluster mekkora szerepet kaphat a támadóknál a héten?undisputedly
Jamaal sérült, de játszani fog. Ha baj lesz, akkor DexMex jön. Nem is csak futásban, ott Davis esetleg Gray. Viszont Reid és Alex is szereti a HB passzokat, Jamaal kapott el legtöbb yardot stb, és ahhoz McCluster ért még leginkább hogy scat back legyen. Igazából az a neki tökéletes poszt (WR/HB mulitkaszt, kiváló YAC képességekkel, ezért returner is). De alapból is lehet keresnivalója, mert ha futás behal, esetleg vezet a Bills, akkor passz lesz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 918 — SuperBowl Champions 2013/2014
Srácok McCluster mekkora szerepet kaphat a támadóknál a héten?
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Először is kösz!
Jamaal utoljára kábé akkor hordott vissza, mikor a Steelers ellen futott egy KR TDt 2009ben. Akkor Larry Johnson lemezlovas volt a futónk.
McClusterrel kevered össze, mert a száma hasonló (CJ #25 DMC #22), és hosszú hajuk van. Bár DexMex haja hosszabb. A futóstílusuk is hasonló, bár McCluster kicsit elevenebb, könnyű felismerni egy idő után, mert minden mozdulatban minden testrésze külön életet él. 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Fredo 205
Ulpi. Megnéztem a hétvégi meccset a te "szemüvegeddel". Rengeteg jó meglátásod van, Alex Smithel kapcsolatban. Azaz amit leírtál az "ül", a kérdés hogy lehet-e javítani rajta...
Más. Nem láttam tisztán és remélem rosszul, hogy J. Charles ment volna vissza 1-2 kickreturn-nel? Így is agyon van használva, nem hiszem hogy ilyennel kéne még terhelni.
több mint 10 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 954 — Így remélem megfelelek nektek.....
Na tessék előttetek a példa utolsóból elsők, a Red Sox szintén vörösök 😀 baseball-ban megcsinálta, hajrá!
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Jay Ratliff volt próbajátékon tegnap.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Ja értem. Az nem feltétlen elemzés, csak magánvélemény. De nem titok. Arról van szó, hogy minden támadósémában minden edzőnek megvan minden posztra a "megoldása" ami szerinte működteti a rendszert. Reid elképzelése QB poszton egy mobilis, intelligens játékos. Nem kell atom nagyot dobjon, nem is kell hogy ő legyen a legpontosabb, főleg nem kell, hogy leggyorsabban szabaduljon a labdától.
Alex nagyon mobilis irányító, sokkal jobban fut, mint sokan gondolnák felületesen ismerve őt. Ezzel nincs gond. Intelligens is, de nem tudja kihasználni. Vannak jó döntései ,de nem jött be Reid elképzelése, hogy ebben a sémában még jobb lesz.

Friscoban Alex attól lett sikeres, hogy game manager lehetett. Méghozzá szigorúan. Vagyis egy játékos a sok közül, mindig megmondták neki mit kell tenni, mi a játék (play) neki és a többieknek és csak azt lehetett és kellett játszani.
Reid a QBre többet bíz. Megmondják a playt, de Alexnek kell dönteni, hogy áthívja, vagy módosítja-e. Frisoban van saccra (nem tudom nyilván, nem mondták meg nekem) 4-5 áthívható play. Ezek is sablonjátékok, amik minden felállásban működnek. Mondjuk egy belső izomfutásnál "A" lyukon tök mindegy mit csinál a WR meg a TE meg a többi. A két Guard és a Center van játékban, a FB (ha van) és a HB. Ez minden felállásból kivitelezhető. Vagy egy TE quick out (5 yardon belül a TE előremozgásból kifelé fut), ott annyi kell hogy egy WR maradjon az out útjában ,aki elviszi a CBt (ha zóna ha m2m), és a többiek sokat nem számítanak, valamint persze kell hozzá TE a pályán legalább egy. Játszható mindig. Na most a Chiefsnél van 10+ áthívható play, minden alapfelállásra legalább kettő, és azoknak van 2-4 változata.
Valamint Alex eleve bármelyik playt módosíthatja. Mindennek van több variációja. Átrendezheti az elkapókat, más OL blokksémát kérhet futáshoz. Minden QB felelőssége ez, hogy passznál jelezze a FB-TE-HB triónak, ha extra blokkot kér, a centernek is szóljon, ha szükséges. De Reidnél a QB sokkal szabadabban rendelkezik ezel is. Tehát egy 2WR I formációnál is kérheti, hogy mindkét RB (HB+FB) és a TE is maradjon blokkolni, hiába ez egy öt célpontos játék lett volna. Ezt azért sok edzőnél nem lehet megtenni. Ilyen durván azért sosem valósul ez meg (szétesne a play lényege, amire felrajzolták), de itt lehetne.

Több gond van azonban a kivitelezéssel. Mikor kimozog a zsebből egy QB, akkor a playek többnyire hamar meghalnak. Itt azonban úgy vannak kitalálva, hogy marad bennük időtartalék, vagyis nem omlanak össze, ha a QB több mint 5 másodpercig nem dob. Vannak sémák ahol ez lehetetlen, onnantól mindenki fantáziát futna, mert nincs terv. addigra egyszerűen muszáj dobni. Itt nem muszáj, van időtartalék, és úgy vannak elosztva a páylán, hogy egyértelmű mere kell futni, a QB sem hülyül bele, míg kitalálja ki mire gondol, hanem egyértelmű (mondjuk Avery megkapja, hogy MINDEN curl, comeback duplaindulás esetén, ha mégsem jön a labda sem ide sem máshova (nincs sack stb), akkor fusson post (kapu tartóoszlopa felé) utat. Alex ezt tudja és jónapot.
De mégis sokszor van, hogy nincs célpont és nem is lesz. Illetve vannak játékok, ahol lehetetlen ezt megoldani. Vagyis mindenképp dobni kellene. És Alex nem dob. Ilyenkor futhatna, amit sokszor meg is tesz jól, vagy kidobhatná a pályáról, ezért kell többek közt zseben kívülre mozogni. Ezt sajnos néha nem teszi meg, hanem visszafordul, újra keresztbe akar futni a pályán. Az OL nem látja őt, nme tudják merre blokkoljanak, a védők igen, a sackjeinek egy része ilyenkor jön össze. Elég facepalm sackek ezek, én főleg ezeket szoktam szidni.
Másik probléma hogy Alex a nagyobb felelősség és szabadság miatt úgy érzi mindent neki kell sikerre vinni. Nem bízik a célpontokban eléggé, csak tutit akar dobni. Nem dob gyorsan, hiába lát valami kisebb-nagyobb esélyt, még egy opciót előtte megnéz, hátha az még jobb. Ilyenkor néha előbbi már nem lesz jó, a többi még nem, így odaér a védő, kapkodni kell, ennyi volt.
Ráadásul már eleve sokat vár a snap hívással is, minden opciót átgondol, és delay (időn túl indított játék) lesz, vagy bemozdul egyik OL tag. Néha úgy kér időt, hogy látszólag nincs értelme. Sztem sokszor egyszerűen nem tud dönteni, pörög az óra,jár az agya: akkor most ha ez így, az meg, és az meg az, az meg az, az meg bazmeg. időt kér, belezavarodik, hogy mit is akar. Reid ilyenkor elég feszült rendszerint. Bár ez egyre ritkább, de első meccseken és előszezonban többször láttam.
Az a baj, hogy amikor nő a nyomás, és nem elég csak annyi ,hogy a mezőnypozíciót tartva, és tologatva a láncot, pörgessük le az órát. Hanem kimondottan pontokat kel szerezni, akkor Alex végképp bele tud zavarodni, és rosszul játszik. Nem az a gond, hogy rájátszásban ezt nem teheti meg, hanem az a gond, hogy ezt sosem tehetné meg. Nagyon komoly, hogy ennek ellenére van 8-0ás mérlegünk, de most dobott TDt, előtte viszont 120 passzpróbálkozásból nem., ami liga utolsó teljesítmény volt. Ez a Chiefs problémája, hogy nincs passzolt TD. Nincs elég mély passz, nincs megbízható Red Zone játék, nincs megbízható passzjáték eleve. ÉS ezen nem segít ,ha Alex néha pontosabb vagy gyorsabb. Segít, de nem ez a gond szvsz. Hanem az hogy ő képtelen arra ,amire Reid szerződtette. Pedig nagyon intelligens játékos, jó ötletnek tűnt, de van ilyen, mégsem képes rá. Nyilván amíg nyerünk, nem fogják lecserélni. És nincs is kire. Danielből nekem előszezon alapján egy életre legem lett. Bray project játékos, alkalmatlan valószínűleg jelen állapotban bármire. Főleg ilyen játékra, ami itt kellene. Alex pedig nicsn messze attól ami kellene, csak képtelen meglépni az utolsó lépést. Határozottabbnak kellene lennie, bízni benne ,hogy megoldják Bowe és a többiek, nem kell nekik a tuti passz mindig. Akkor sokkal több jó passz lenne, mert így vár és vár, aztán olyan reménytelen dolgokat kénytelen megdobni ,aminek alig van esélye. Tehát még csak nem is jó. Persze van mikor kialakul a játék idővel, és olyankor jó is Alex. De ez az NFL, ez nem lesz túl gyakori.


Állat vagyok, ami enni kér...