Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
A Cassel vezette edzéseken most épp 45 ember van jelen a héten. Nem egy nagy hír. De itt egy talán mégis érdekes lista azokról a veteránokról, akiknek nincs szerződése jelenleg, és ott vannak:
TE Brad Cottam, FB Mike Cox, DE Wallace Gilberry, S Reshard Langford, LB Corey Mays, S Jon McGraw, C Rudy Niswanger, OT Ryan O’Callaghan, TE Leonard Pope, DL Shaun Smith, és a továbbra is bizonytalan (nemrég nyilatkozta megint) C Casey Wiegmann.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
Kansas City No.10 - a remete
Denver No. 1 - a bolond
San Diego No. 2 - a mágus
Oakland No. 16 - az ördög

így helyes, ezt dobja a számmisztikai kalkulátor, s utólag faszikáim még meg is tudnám magyarázni, de teljesen igaz 😂


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Az ESPN "Best Franchises in Sports" listáján, ahol az USA major sportklubokkat veszik sorra,a csoportunk így néz ki:
Kansas City No. 47.
Denver No. 86
San Diego No. 96
Oakland No. 104

Őszintén szólva, nekem ebből semmilyen következtetést meg semmit nem sikerült levonnom, de van ilyen is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
http://www.nfl.com/news/story/09000d5d8204e25e/article/chiefs-te-pope-rescues-drowning-child-at-georgia-pool-party?module=HP_headlines

na ez szép tett!Rolni
Nagyszerű ember Pope. Ilyennek kéne lenni mindenkinek, és remélem többen vannak még ma is az ilyen férfiak, mint a sok önző majom.
Nemrég Arenas volt címlapon a tornádó alkalmából. Veszélyben is volt Arenas ,de utána is normális és segítőkész volt mindenkivel. És ő sem akart nyilatkozin, ahogy Pope sem. CSak hát muszáj.
Azért itt nem a balhéktól mennek a hírek.

Nekem sajnos eszembe jutott azonnal Joe Delaney. 😕 aki egy nagyon jó Chiefs RB volt. Egyszer három fuldokló kamaszt vett észre egy bányatóban, amikor ott pihent. Az elsőt kimentette. A másodikat félholtan húzta ki, később elhunyt. Eztán visszament kapásból, de sajnos a harmadik már elmerült, utána ment. De mindkettejüket csak holtan találták meg később a búvárok. Nagyszerű ember volt, sose tudom ezt sztorit elfelejteni
.ulpianus
Az a kemény basszus...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
http://www.nfl.com/news/story/09000d5d8204e25e/article/chiefs-te-pope-rescues-drowning-child-at-georgia-pool-party?module=HP_headlines

na ez szép tett!Rolni
Nagyszerű ember Pope. Ilyennek kéne lenni mindenkinek, és remélem többen vannak még ma is az ilyen férfiak, mint a sok önző majom.
Nemrég Arenas volt címlapon a tornádó alkalmából. Veszélyben is volt Arenas ,de utána is normális és segítőkész volt mindenkivel. És ő sem akart nyilatkozin, ahogy Pope sem. CSak hát muszáj.
Azért itt nem a balhéktól mennek a hírek.

Nekem sajnos eszembe jutott azonnal Joe Delaney. 😕 aki egy nagyon jó Chiefs RB volt. Egyszer három fuldokló kamaszt vett észre egy bányatóban, amikor ott pihent. Az elsőt kimentette. A másodikat félholtan húzta ki, később elhunyt. Eztán visszament kapásból, de sajnos a harmadik már elmerült, utána ment. De mindkettejüket csak holtan találták meg később a búvárok. Nagyszerű ember volt, sose tudom ezt sztorit elfelejteni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Egyébiránt Stanzinak nem kell a kiváló pass blokk OT páros. nagyon jól mozog a zsebben. Muszáj volt szegény. Mert meg lehet nézni a meccseit, beledöngölik a földbe kegyetlenül, nem volt olyan fényes az az OT páros előtte. Kicsit is normális DL esetén voltak gondjaik. Ezért is tudjuk, hogy milyen jó a lábmunkája Rickynek (ezt gyorsan ideszerkesztem a félreértések megúszása miatt. A zsebben jó a lábmunkája, jól táncol el a védők közt. A klasszikus értelemben vett lábmunkája, a dropoknál, na az nem jó). Mondhatok meccset is. Mondjuk az Arizona elleni week 3 (2010). Tessék megnézni, és azt mondani, hogy nem így van.ulpianus
Azért 2 évig Bulaga volt az LT-je aki azért nem ügyetlenempty taxi
Igen. Csak az az év és az előző a bátor játékról szólt, azért a nem draftolták volna talán csak hetedik körben vagy se. Utolsó évében fejlődött az addigi vagabund igazi irányítóvá, akkor már nem volt Bulaga.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
http://www.nfl.com/news/story/09000d5d8204e25e/article/chiefs-te-pope-rescues-drowning-child-at-georgia-pool-party?module=HP_headlines

na ez szép tett!

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
Egyébiránt Stanzinak nem kell a kiváló pass blokk OT páros. nagyon jól mozog a zsebben. Muszáj volt szegény. Mert meg lehet nézni a meccseit, beledöngölik a földbe kegyetlenül, nem volt olyan fényes az az OT páros előtte. Kicsit is normális DL esetén voltak gondjaik. Ezért is tudjuk, hogy milyen jó a lábmunkája Rickynek (ezt gyorsan ideszerkesztem a félreértések megúszása miatt. A zsebben jó a lábmunkája, jól táncol el a védők közt. A klasszikus értelemben vett lábmunkája, a dropoknál, na az nem jó). Mondhatok meccset is. Mondjuk az Arizona elleni week 3 (2010). Tessék megnézni, és azt mondani, hogy nem így van.ulpianus
Azért 2 évig Bulaga volt az LT-je aki azért nem ügyetlen


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
A Bills majdnem megvert minket (és nem csak minket).
3 ponttal nyertünk a végén, nagy nehezen. 3 ponttal kaptak ki még ők a Ravenstől, a Bearstől, a Steelerstől, és öt ponttal a Dolphinstól.
De idén ellenük játsszuk (ha minden igaz) az első éles meccsünket. Meglátjuk, de nem mondom, hogy könnyű lesz.
Természetesen bízom egy győzelemben, de azért jó kis csapat az, nulla szerencsével.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Igen én is mondom folyton, meg mások is sokan, hogy a Chiefsnek kellett az NFC West gyengesége tavaly. De a csoport minden tagja velük játszott. Ez valahogy mindig csak a Chiefsre igaz. Pedig így pont nem az. A ligához képest előny ez, nem a csoporton belül.ulpianus
Ezért írtam, hogy élni tudtak ezzel az előnnyel, ami a csoportjuk többi tagjáról már nem mondható el, hiszen a Raiders és a Chargers is betlizett ellenük (2-2). Ehhez jön, hogy a AFC eastből is nektek a Bills jutott.

Ez azonban nem a Chiefs hibája, hiszen az ilyen alkalmakkal élni kell. Sőt. A jó csapatok (nem abszolút értelemben) ismérve, hogy a papírformát tudják érvényesíteni, és a fogalmatlan, éppen az adott év viccklubjait le tudja győzni. Ez elsősorban nálam jól edzett csapatokat jelent, ahol a stáb ki tudja hozna a maximumot a keretből, vagy megfordítva a játékosaikat olyan helyzetbe hozzák, amikor a legjobban tudnak teljesíteni. Jó példa erre éppen Cassel és a 2008-as Patriots. Érdemi ellenfél ellen nem nyertek meccset, és egyedül a Colts meccsen volt kérdéses az eredmény, de amit kellett azt simán hozták a wildcat kisiklástól eltekintve. Ellenpéldának ott a Jaguars, akik évről évre megszorítják pl. a Coltsot, akár le is győzik, mert nekik az minden évben a "Super Bowl"-juk, míg más, még náluk is gyengébb képességű csapatok ellen lélektelen játékkal képesek rendszeresen kikapni.

Hogy mennyit sikerül 2011-ben előrelépni, arra kíváncsi leszek. Jelenleg azt saccolom, hogy legjobb esetben a liga harmada ellen lehetne egyértelműen "jó" csapatnak titulálni őket.
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Hacsak rövidtávon is, de a 2011-es idény eldöntheti, hogy milyen kalapba kerül a Chiefs. Megragadnak a divízió elsőségért minden évben komolyan harcban álló alakulatnak (és tartósan "növekedési pályára" állnak), vagy megtörténik a visszalépés, és 2010 lesz a kivétel, ami úgy vonul be a történelemkönyvekben, hogy ki tudták használni a Chargers botladozását (az az első heti győzelmük a szakadó esőben részemről az egyik legjobb hangulatú találkozó volt tavaly), és éltek az NFC west által kapott, és utólag is gyengének találtatott menetrend előnyével.DoM
Igen én is mondom folyton, meg mások is sokan, hogy a Chiefsnek kellett az NFC West gyengesége tavaly. De a csoport minden tagja velük játszott. Ez valahogy mindig csak a Chiefsre igaz. Pedig így pont nem az. A ligához képest előny ez, nem a csoporton belül.
_______________________________________________


Stanzival kapcsolatban végre egyetért velem valaki. Ő nem lesz egy franchise QB olyan értelemben, hogy kimegy pályára, fos az OL nincs rendes elkapó, a futás nulla, és megnyeri a meccseket. Ez Mannig vagy Brady, hogy Wyatt is örüljön (igaza van, hogy mindenki Manningezik. Bár nem mondtam melyik Manning 😀).

A Chiefs run heavyt játszik. Az elmúlt két évben 50% a snap/futás aránya a csapatnak. Ez második legtöbb. A Jetsnek 52.7 ha jól emlékszem, de tuti ők az elsők. Nekik van egy Sanhcezük, aki nem Manning, mégis nyerhet superbowlt is akár.
A Chiefs hasonló run heavy csapat. Itt is az OL a futásblokkról szól. Az OTink jók, futáshoz. de passzhoz nem. A WRek is kiemelkedő futásblokkolók, főleg Bowe, de nem csak ő. A TEk közül blokkolni mindenki jól tud, csak Moeaki tud elkapni is. A Védelemre többet költünk ,mint a támadókra (pénzben, draftpickben, FA piacon). Nem kell a legkirályabb QB, bár nyilván nem lenne hátrány.
Cassel évekig jó lesz még, ez szinte biztos. Ezért olcsón próbálunk szerezni olyan tehetséges game managert, mint Sanchez vagy jobbat. Egyszer úgyis bejön. Stanzi volt sztem idén ezen a téren az egyik legjobb. Én úgy összességében Daltont és őt szerettem volna a Chiefsbe.
Értem, hogy Newtont miért hypeolják, és tudom ki miért lett első vagy további körös jelölt. És logikus is, de van akinek megéri az, ami másik rendszerben használhatatlan. Stanziről tudták Pioliék is, hogy nem első körös tehetség. Kinézték őt is meg mást is, és vártak. Hoztak fontosabb és megbízhatóbb jelölteket. Én meg a végén örültem, hogy a két ember közül egyik bejött, akit szerettem volna.

Baldwint például nem szerettem volna. Aztán azóta minden ifjoncunk minden meccsét megnéztem amit elértem. És Baldwin is tetszik. Mert Haley aztán ha valaki, akkor ő ért a WRekhez. Királycsináló a témában. Meg lehet nézni a Bowe nfl network top 100 videót például, az amúgy is ajánlott, mert látványos. De én ezen kívül sokat olvasok róla, és eléggé ért az elkapókhoz. Akiket idehozott noname embereket, mind megtanult elkapni és jómunkásember lett. Bowe elit lett. De Moeaki, Jamaal és McCluster, de a fullbackjenik jól kapnak el. Aztán ért Haley a dívák fegyelmezéséhez is. Így Baldwin tökéletes választás lehet, már értem, amit a draft napján nem. Akkor csak azt értettem, hogy 3rd down, RZ, EZ elkapó kellett és kész.

Tehát igaz, hogy Haleyék értenek hozzá, mi itt kismiskák se vagyunk. Mert most is nagyon távol lehetek a teljes igazságtól. Csak egy lépést tettem, de nagyon messziről indulok. Azért Stanzi mellett és a drafton kívül százszámra lettek volna jelöltek. Nem 10 QB végez az egyetemen. Akit meghívnak az mind jó. Stanzi első évében semmit nem játszott szinte. Aztán 3 évet játszott = 3 Bowl, és mind megnyerte. Ezzel lett ötödik körös. Ezek a srácok a drafton nem rossz játékosok. Persze van akit nem visznek el, és akit igen annak jó része sosem lesz profi játékos, vagy csak rövid ideig. Esetleg STben megragad pár évre.

De én láttam Stanzit is mást is, és sztem ő igenis el fog jutni a kezdőpozícióba. Biztos, hogy kap egy esélyt. Hacsak nem olyan rossz lesz, hogy Zorn javaslatára Haley azt mondja, hozzanak mást. De ahhoz nagyon vissza kéne essen a játéka, és nem erről ismerjük. De a jövőt a sötét oldal elhomályosítja Darth Badall sith nagyúr vezetésével. Szóval semmi nem biztos, én mernék rá fogadni, hogy Stanzi padawan kezdeni fog majd pár éven belül.

Egyébiránt Stanzinak nem kell a kiváló pass blokk OT páros. nagyon jól mozog a zsebben. Muszáj volt szegény. Mert meg lehet nézni a meccseit, beledöngölik a földbe kegyetlenül, nem volt olyan fényes az az OT páros előtte. Kicsit is normális DL esetén voltak gondjaik. Ezért is tudjuk, hogy milyen jó a lábmunkája Rickynek (ezt gyorsan ideszerkesztem a félreértések megúszása miatt. A zsebben jó a lábmunkája, jól táncol el a védők közt. A klasszikus értelemben vett lábmunkája, a dropoknál, na az nem jó). Mondhatok meccset is. Mondjuk az Arizona elleni week 3 (2010). Tessék megnézni, és azt mondani, hogy nem így van.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Itt annyi kavarodás van, hogy azt én írtam a Raidersről...

Amúgy amit írsz azzal abszolút egyetértek!Rolni
:facepalm: az idézésért.

Piszok hosszú volt a hozzászólás.DoM
😊

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Itt annyi kavarodás van, hogy azt én írtam a Raidersről...

Amúgy amit írsz azzal abszolút egyetértek!Rolni
:facepalm: az idézésért.

Piszok hosszú volt a hozzászólás.
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Továbbra is tartom azt, hogy ha az OL összeáll igenis jó csapat leszünk. Ez valóban nagy kérdőjel lévén, hogy nem tudjuk ki marad az FAk közül, a fiatalok mennyire lesznek készen...ez a rohadt lock out sem segít, de mint már beszéltük a fan azért fan, hogy bízzon. A véleményedet miszerint nem leszünk jók elfogadom, megértem. ulpianus
Hacsak rövidtávon is, de a 2011-es idény eldöntheti, hogy milyen kalapba kerül a Chiefs. Megragadnak a divízió elsőségért minden évben komolyan harcban álló alakulatnak (és tartósan "növekedési pályára" állnak), vagy megtörténik a visszalépés, és 2010 lesz a kivétel, ami úgy vonul be a történelemkönyvekben, hogy ki tudták használni a Chargers botladozását (az az első heti győzelmük a szakadó esőben részemről az egyik legjobb hangulatú találkozó volt tavaly), és éltek az NFC west által kapott, és utólag is gyengének találtatott menetrend előnyével.DoM
Itt annyi kavarodás van, hogy azt én írtam a Raidersről...

Amúgy amit írsz azzal abszolút egyetértek!

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Továbbra is tartom azt, hogy ha az OL összeáll igenis jó csapat leszünk. Ez valóban nagy kérdőjel lévén, hogy nem tudjuk ki marad az FAk közül, a fiatalok mennyire lesznek készen...ez a rohadt lock out sem segít, de mint már beszéltük a fan azért fan, hogy bízzon. A véleményedet miszerint nem leszünk jók elfogadom, megértem. ulpianus
Hacsak rövidtávon is, de a 2011-es idény eldöntheti, hogy milyen kalapba kerül a Chiefs. Megragadnak a divízió elsőségért minden évben komolyan harcban álló alakulatnak (és tartósan "növekedési pályára" állnak), vagy megtörténik a visszalépés, és 2010 lesz a kivétel, ami úgy vonul be a történelemkönyvekben, hogy ki tudták használni a Chargers botladozását (az az első heti győzelmük a szakadó esőben részemről az egyik legjobb hangulatú találkozó volt tavaly), és éltek az NFC west által kapott, és utólag is gyengének találtatott menetrend előnyével.
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Ami a köröket és a bevált franchise irányítókat illeti ---

Scott Wrightnak van egy még ma is nagyrészt helytálló cikke 2008-ból, amely szerint vagy első vagy hátsó (6-7.) körös illetve UDFA irányítókból lesz meghatározó egyéniség ( http://www.draftcountdown.com/features/23qb/23qbs.php ).

A Stanzi debate-hez:

a draft előtti időszakban nagyon sokan emlegették a Brady párhuzamot, amit csak értetlenkedve figyeltem, mert olvasmányélményeim alapján nekem olyan kép alakult ki az ő draftjáról, hogy szinte mindenkiről beszéltek, csak róla nem. Ellenben idén, amely gyenge volt a felhozatal - bár nem értettem egyet vele - nehezen tudtam elképzelni, hogy ennyire hátul keljen el.

A statisztikái alapján azért az félelmetes, hogy +2-ről +19-re javította fel a TD-INT mutatóját 2010-re, és csak nyolc meccset tudtak megnyerni, plusz négyet zakózni a konferencián belül (míg egy évvel korábban sérüléséig 9-0). Bár ez jelentős fejlődés, akár a dobás pontosság feljavulása (amiből én meccsélmények alapján semmit nem érzékeltem, kivéve az eladott labdák hiányát), az feltűnő, hogy az y/att nem emelkedett látványosan nála (8.0 --> 8.7).

Ha Kansas City viszonylatban vizsgáljuk, akkor egy feljavított Matt Cassel lehet belőle 2 év múlva, aki időnként képes lehet megdobni azt a mélységi passzt, vagy kritikus első downt, amivel "önerőből" meccset nyerhet. De ezen túl sok futás mellett, meccsenként húszat passzolni play actionből és túlélni a találkozót. Az a poén, hogy egy ilyen teljesítménnyel is könnyen elképzelhető, hogy ki fog emelkedni ebből a QB classból...
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Ulpi én értelek. És el is hiszem, fogadom amiket írsz. Nem láttam őt játszani, nem tudok, nem akarok állást foglalni ilyen tekintetben. Csak annyit mondok, hogy amikor írsz róla, hogy miért lesz jó akkor olyan érzésem lesz, mintha egy 1\1 QBről beszélnénk...annyira jó amiket írsz, h felmerül a kérdés miért nem vitte el vki korábban...nem kötekedni, okoskodni akarok csak túl jónak hangzik az egész...
Mindemellett kicsit drukkolok neki, hogy sikerüljön jó game manager QBvá érnie nálatok...2 jó csapattal érdekesebb a min 2 meccs szezononként és amíg nem top QB hanem csak közepes addig úgyis mi nyerünk 😀Rolni
Nézd 1/1 volt mint mondtam JMR is. Nagyon meggyőző, hogy ez számít a legtöbbet. Nem ez számít.
Az idei 1/1 Cam Newton volt. És én a magam részéről JMRt jobb prospectnek tartom. Például a tavaly szerintem nem első körös érdemes Tebow idén a legjobb lett volna mind közül. nem gond a dobómozdulata sem, akkor is. Sztem. Ezt engedd meg, hogy a véleményem eltérjen akárkiétől.

Szal felejtsd el, hogy az első kör ezen poszton bármit is garantál. Az első pick sem. Más posztokon azért jobb a helyzet. Egy DT vagy LB vagy más aki TOP 10, többnyire legalább kezdőjátékos marad évekre. Ha nem is lesz szupersztár. De a QB poszt olyan, mint mondtam, hogy a második és utána lévő körök alig módosítanak azon, hogy alig válik be valaki, még back upnak sem. Míg első körben ez úgy módosul, hogy alig válik be valaki ,de legalább back upnak jók szoktak lenni zömmel.

Egyébként a magam részéről nem szeretem ezt a dolgot, amit sokan szoktak mondani ha nincs érvük, hogy mit tudsz te innen? Mert ennyi erővel szüntessék be a bowl.hu-t, mert tényleg, mit tudunk mi innen? Ami igaz, csak ez demagógia.
Ez a hozzáállás nekem nem érv. Ez kibúvó. No offense, csak érted.

A másik amit nem tudok felfogni. Minden egyes hozzászólásomban (úgy látszik feleslegesen, vagy nem elég kiemelten) leírom, hogy Stanzi nem lesz a következő Manning senki ne így értse. Hanem úgy, hogy egy jó game manager lehet, aki pont a Chiefsbe kell. És lehet kezdőjátékos, semmi mást nem állítottam. Nem írtam első körös emberről meg rájátszásról. Arról írtam ,hogy Stanzi legalább annyira lehet starter QB mint az előtte elkelt irányítók idén.

Cáfold meg a tényeket amiket írtam. Vagy állíts föl más tényeket vele szemben. Mert szakértő ide vagy oda. Cam Newton első két évében 50%os pontossággal passzolt. Egész pontosan 10 illetve 2 próbálkozásból. És sztem utolsó évében is inkább futott jól, és mellette tudott dobálni, a helyett, hogy igazi irányító lett volna. Nem érdekel milyen gyorsan fut. Felőlem draftolhatták elsőnek, hurrá. Én örülök, hogy Stanzi került ide és nem ő. Te melyiküket akarnád az Raidersbe?
_____________________________________________________________


Egyébként ha már beszólogatunk. 😛 Én s tudok ám olyantot:

A két jó csapattal várjál. Először is a legjobb csapat az AFC WESTben egyelőre a Bolts. Amit mondasz ,hogy hosszútávon király QB lehet. Akkor Tebow vagy nekem (és sok más embernek, mert az általad emlegetett értenek hozzá emberek is ezt mondták és Senior Bowlra hívták) az Stanzi. A Raidersben kicsodára is gondolsz? Jelenleg legjobb QB pedig Rivers a csoportban.

De jöjjön a baszólogatás. Sztem a Raiders szurkolók nagyon meg fognak lepődni 2011ben. Mert sokkal gyengébbek lesznek, mint hiszik.
Sztem nem jó terv, hogy engedjük el a legjobb játékosunkat, aki a legjobb védő egyben. Asomugha. És helyette majd jön Van Dyke. Gyorsabb mint Aso. Csak fizikálisan nevetséges. Bowe úgy tolja el, mint egy kacsatollat. De Baldwin is. Vincent Jackson kettőt eltol ilyenből. És a többi Bolts vagy Denver WR is. Pont nem ebbe a csoportba kell ilyen pillecukor CB.

Másik terv, hogy akkor engedjük már el a második legjobb védőnket is. Huffot, mert akkor lesz csak jó védelem. Aki egyben az egyik legjobb blitzelő is, hogy teljes legyen kép. Erre mondtam hogy ezt nem fogják megtenni ,de nem tény ettől csak én mondtam te egyetértettél. De ugye mit tudunk mi innen? 😛

Továbbá akkor már engedjük el a teljesen rossz OL egyetlen jó emberét is. Gallery 1/2 volt, ami a fenti elméletedet megint cáfolja egyébiránt. Mert ő OT volt csak hát nem jó, így Guard lett, annak jó. Volt, mert elmegy.

Aztán volt egy futótandem ami végre működött. Engedjük el az egyik tagját! Hoppá milyen jó ötlet! Bush, pápá!

És akkor azt a HCt is, aki végre ezt a gyenge OLt (és a csapatot) munkára tudta fogni. Zseniális, így kell csapatot építeni!

Ez engem nem győz meg, hogy a két jó csapat amit mondasz, abból egyik a Raiders lesz. Na tessék, kellett neked kötözködni.ulpianus
Hát nem gondoltam, hogy ennyire félre érthető lennék...nem akartam én kötözködni...

Nem írtam, hogy mit akarsz itthonról...elismerem a hozzáértésedet a sporthoz, az pusztán egy megjegyzés volt, hogy kinn is vannak szakértők és azért ebben egyetértünk sztem 😊

Egyel előbb azt is leírtam, hogy tudom mi a helyzet az 1\1el és a kései körben talált Bradyvel pl...azzal is tisztában vagyok, h a QB pick mindnig rizikósabb elől is mint mondjuk egy DT vagy LB.

Stanziról felfogtam ám, h nem köv Manningként nyilatkozol ezért is írtam magam is a game manager jelzőt rá...

Nem akarom cáfolni a tényeidet és nem is tudom, mert mint mondtam nem ismerem Stanzi játékát és a Chiefst se annyira mint Te...Cam Newton nem kellett volna Raidersbe ez tény...a srác nem szimpatikus és nagyon emlékeztet vkire...

A smiley a "beszólás" után azt akarta jelezni, hogy viccelek, látom nem ért célba a poén, de nem baj...

Nincs vita abban sem, hogy a jelenlegi legjobb QB Rivers és már csak a koruk miatt is Tebow és Stanzi a jövőt tekintve reménytkeltőek lehetnek saját csapataik számára, de tenném hozzá még bukta is lehet belőlük(valahonnan innen indultunk az elején...). Tény, hogy nálunk nincs fiatal fejlesztendő tehetség. Eddig nem is volt rá alkalmas környezet, ezt JMRnél is látthattuk, bár sztem ő a legtöbb csapatnál hasonlóképpen elbukott volna a hozzáállása miatt. Egy olyan csapat ahol folyton HC váltás van, szar fallal nulla elkapókkal nem éppen rookie QBnak való...Van nekünk egy Jason Campbellünk mostan. Lehet rá sokmindent mondani és a köv szezon(ha lesz) dönti el milyen QB is valójában, de én jelenleg nem tartom Cassellnél rosszabb QBnak. Kiváncsi leszek idén végre azonos sémában mit tud mutatni.

Na és akkor, ha nem bánod egyesével reagálnék a Raiderst érintő felvetéseidre.

1, Aso ügy. Aso-t senki nem engedte el sehova. A szerződése egy tétel miatt semmissé vált. Az utolsó év nem lépett életbe ennyi történt. Elengedésről meg annyit, hogy van az összeg amit nem szabad kifizetni egy CBnek, még akkor sem ha liga legjobb CBje és az egyik legjobb def playa a csapatnál. Hiába van egy kurva jó CBd, attól még lehet sorozatosan kikapni...Al Davis is megmondta és ebben igazat adok neki, hogy kurva jó playa, meg szeretnénk vissza, de nem azért a 17 misiért amit keresett volna, ha marad a szerződése(ami megszűnt ugyebár)...annyi pénzből lehet2-3 jó playát igazolni, tartani. Amúgy nem DVD kell, hogy idén pótolja Asot. Routt lesz a #1, ha nem jön vissza Aso. Tavaly igen jól játszott, sokszor az ellenfél #1 WRei ellen. Másik kezdő posztért lehet harcban Chris Johnson és a fiatalok közül elsősorban szerintem Walter McFadden. DVD előtt fog sztem lehetőséghez jutni Chekwa is. DVD egy project playa. Kell rá jó 10-15lbs izom még és foglalkozni kell a technikájával, de gyors nem csak straight lineban, jók a lábai, csípője szóval bármi lehet belőle még.

2, Huff elengedése nem terv. Nem kapott szerződést a lock out előtt, de senki nem mondta, hogy nem szeretné a csapat viszontlátni és ahogy már egyszer megbeszéltük valóban nem lenne jó döntés az elengedése főleg ha Aso nem marad. Amúgy Huff mesze nem a második legjobb védőnk. Max ha secondary-ra gondoltál...

3, Gallery ismét egy érdekes kérdés. Jó Gnak mondanám én is, de az utóbbi két szezonban nem tudott egészséges maradni és ha jól emlékszem 8M körüli összeget kért a csapat szerint. Ennyit örülök, hogy nem adtunk neki. Tudom, hogy hogyan hangzik amikor azt mondom van egy Loper a keretben, mert Raiders előtt egy vicc volt a csávó, de amikor Gallery sérült volt teljesen jól helyettesítette. Kiváncsi leszek hova megy Gallo(Seattle) és ott mit tud majd hozni. Tényleg a falunk egyik legjobbja volt, de a sérülései miatt azt a pénzt nem érte volna meg. 2-3Mért visszahozta volna a csapat. Ő döntött úgy, hogy lelép.

4, Busht ki akarja elengedni? Ezt hol hallottad? Kapott egy szép tendert, ami egyedül a buzi lock out miatt nem tuti megtartást jelent egyenlőre.

5, Cable elküldése egyfelől valóban nem biztos, hogy jó döntés volt, másfelől nagyon jól is elsülhet. Cable Hue nélkül azért nem sokat tett le az asztalra. Egyedül a fal 2007es összerakása(akkor még OL coach volt) és Randy Hanson kiütése volt remek tett tőle...Tavaly az On látott változás sokkal inkább Hue keze munkája. Ha Cable helyett jött volna egy "külsős" HC akkor valóban nem látnám értelmét, ugyanis azt tudjuk, hogy jónevű HC csak úgy nem jött volna hozzánk. Hue kinevezése viszont más tészta. Benntről jön, a játékosok mögötte állnak, jó támadó szaki és sokkal alkalmasabbnak tűnik Cablenél HC posztra...természetesen ezt is az idő dönti majd el, de ezt jó lépésnek tartom.

Továbbra is tartom azt, hogy ha az OL összeáll igenis jó csapat leszünk. Ez valóban nagy kérdőjel lévén, hogy nem tudjuk ki marad az FAk közül, a fiatalok mennyire lesznek készen...ez a rohadt lock out sem segít, de mint már beszéltük a fan azért fan, hogy bízzon. A véleményedet miszerint nem leszünk jók elfogadom, megértem.

A Stanzi üggyel kapcsolatosan meg ezekszerint nem tudtam magamat jól kifejezni, de végül is nem fontos...

Peace

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Oké, de minek kéne még egy Manning? 😀 Inkább a következő Bradyt keressétek 😀

több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Ulpi én értelek. És el is hiszem, fogadom amiket írsz. Nem láttam őt játszani, nem tudok, nem akarok állást foglalni ilyen tekintetben. Csak annyit mondok, hogy amikor írsz róla, hogy miért lesz jó akkor olyan érzésem lesz, mintha egy 1\1 QBről beszélnénk...annyira jó amiket írsz, h felmerül a kérdés miért nem vitte el vki korábban...nem kötekedni, okoskodni akarok csak túl jónak hangzik az egész...
Mindemellett kicsit drukkolok neki, hogy sikerüljön jó game manager QBvá érnie nálatok...2 jó csapattal érdekesebb a min 2 meccs szezononként és amíg nem top QB hanem csak közepes addig úgyis mi nyerünk 😀Rolni
Nézd 1/1 volt mint mondtam JMR is. Nagyon meggyőző, hogy ez számít a legtöbbet. Nem ez számít.
Az idei 1/1 Cam Newton volt. És én a magam részéről JMRt jobb prospectnek tartom. Például a tavaly szerintem nem első körös érdemes Tebow idén a legjobb lett volna mind közül. nem gond a dobómozdulata sem, akkor is. Sztem. Ezt engedd meg, hogy a véleményem eltérjen akárkiétől.

Szal felejtsd el, hogy az első kör ezen poszton bármit is garantál. Az első pick sem. Más posztokon azért jobb a helyzet. Egy DT vagy LB vagy más aki TOP 10, többnyire legalább kezdőjátékos marad évekre. Ha nem is lesz szupersztár. De a QB poszt olyan, mint mondtam, hogy a második és utána lévő körök alig módosítanak azon, hogy alig válik be valaki, még back upnak sem. Míg első körben ez úgy módosul, hogy alig válik be valaki ,de legalább back upnak jók szoktak lenni zömmel.

Egyébként a magam részéről nem szeretem ezt a dolgot, amit sokan szoktak mondani ha nincs érvük, hogy mit tudsz te innen? Mert ennyi erővel szüntessék be a bowl.hu-t, mert tényleg, mit tudunk mi innen? Ami igaz, csak ez demagógia.
Ez a hozzáállás nekem nem érv. Ez kibúvó. No offense, csak érted.

A másik amit nem tudok felfogni. Minden egyes hozzászólásomban (úgy látszik feleslegesen, vagy nem elég kiemelten) leírom, hogy Stanzi nem lesz a következő Manning senki ne így értse. Hanem úgy, hogy egy jó game manager lehet, aki pont a Chiefsbe kell. És lehet kezdőjátékos, semmi mást nem állítottam. Nem írtam első körös emberről meg rájátszásról. Arról írtam ,hogy Stanzi legalább annyira lehet starter QB mint az előtte elkelt irányítók idén.

Cáfold meg a tényeket amiket írtam. Vagy állíts föl más tényeket vele szemben. Mert szakértő ide vagy oda. Cam Newton első két évében 50%os pontossággal passzolt. Egész pontosan 10 illetve 2 próbálkozásból. És sztem utolsó évében is inkább futott jól, és mellette tudott dobálni, a helyett, hogy igazi irányító lett volna. Nem érdekel milyen gyorsan fut. Felőlem draftolhatták elsőnek, hurrá. Én örülök, hogy Stanzi került ide és nem ő. Te melyiküket akarnád az Raidersbe?
_____________________________________________________________


Egyébként ha már beszólogatunk. 😛 Én s tudok ám olyantot:

A két jó csapattal várjál. Először is a legjobb csapat az AFC WESTben egyelőre a Bolts. Amit mondasz ,hogy hosszútávon király QB lehet. Akkor Tebow vagy nekem (és sok más embernek, mert az általad emlegetett értenek hozzá emberek is ezt mondták és Senior Bowlra hívták) az Stanzi. A Raidersben kicsodára is gondolsz? Jelenleg legjobb QB pedig Rivers a csoportban.

De jöjjön a baszólogatás. Sztem a Raiders szurkolók nagyon meg fognak lepődni 2011ben. Mert sokkal gyengébbek lesznek, mint hiszik.
Sztem nem jó terv, hogy engedjük el a legjobb játékosunkat, aki a legjobb védő egyben. Asomugha. És helyette majd jön Van Dyke. Gyorsabb mint Aso. Csak fizikálisan nevetséges. Bowe úgy tolja el, mint egy kacsatollat. De Baldwin is. Vincent Jackson kettőt eltol ilyenből. És a többi Bolts vagy Denver WR is. Pont nem ebbe a csoportba kell ilyen pillecukor CB.

Másik terv, hogy akkor engedjük már el a második legjobb védőnket is. Huffot, mert akkor lesz csak jó védelem. Aki egyben az egyik legjobb blitzelő is, hogy teljes legyen kép. Erre mondtam hogy ezt nem fogják megtenni ,de nem tény ettől csak én mondtam te egyetértettél. De ugye mit tudunk mi innen? 😛

Továbbá akkor már engedjük el a teljesen rossz OL egyetlen jó emberét is. Gallery 1/2 volt, ami a fenti elméletedet megint cáfolja egyébiránt. Mert ő OT volt csak hát nem jó, így Guard lett, annak jó. Volt, mert elmegy.

Aztán volt egy futótandem ami végre működött. Engedjük el az egyik tagját! Hoppá milyen jó ötlet! Bush, pápá!

És akkor azt a HCt is, aki végre ezt a gyenge OLt (és a csapatot) munkára tudta fogni. Zseniális, így kell csapatot építeni!

Ez engem nem győz meg, hogy a két jó csapat amit mondasz, abból egyik a Raiders lesz. Na tessék, kellett neked kötözködni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Ha érdekel elmondom miért lett Stanzi ötödik körös. Vagyis beírok egy elemzést róla. Aztán ki ki döntse el, hogy lesz-e valószínű kezdőjátékos, ahogy én állítom, vagy nem. (Most is épp egy Iowa meccset nézek ám a F1 mellett 😀)


De először tisztázzunk valamit. Nem a Late pickre mondom, hogy kockázatos. Sőt pont nem ezt mondom. A nem late pick is kockázatos. Második és későbbi kör közt van különbség, de nem számottevő, mert mindkettőből alig akad stabil kezdő. Tehát a második kör nem late, de gyakorlatilag semmit nem nyújt cserébe QB szempontból. Mégis van verseny jó QBkért, pont ezért is, mert akit egy csapat végre elhisz, hogy jó lehet náluk, senki mást nem akar. Ez nem olyan, mint egy CB esetén, hogy ez a srác kellene, vagy ha nem, akkor az, vagy amaz.
És azt is mondtam, hogy első körben is a jobb esély= 3-5% esély. Ehhez képest esik vissza második körtől a dolog. És akkor Stanzinek is van annyi esélye, mint bárkinek.

Mert neki kimondottan kedvez az összes körülmény, amire szüksége van. Ami messze nem áll fenn minden előkelőbb helyen elkelt QBnál. És Stanzinek nem kell azonnal kezdeni. Ráér, mert Cassel jó QB, csak nem az a srác ,aki SBba vezet bárkit is. Márpedig minden csapat célja ez kell legyen.
___________________________________



Tehát Stanzi elég magas (6'4), jó felépítésű (223 font), kiemelkedő dobásmechanikával megáldott QB. Aki eleinte pontosságban átlagos volt (59 illetve 56 %), majd sokat edzve jó lett (64%). Rossz TD-IT mutatóját is ez a sok edzés javította fel (14-9 ; 17-5 ; és lett 25-6). Igazi csapatember, született vezér. Ami híressé tette az a comeback képessége, ami egyedülálló, valamit hogy vérbeli győztes típus. Igazán érti a játékot, ismeri a csapattársait, akik felnéznek rá. Magas játékintelligenciáját a pályára is ki tudja vinni. konzisztens, 2010ben minden meccsén dobott TD-t. Sok QBtől eltérően pro Style offenseben játszott. Erre sem kell megtanítani. Igazi game manager alkat tehát, aki komoly csapatok ellen volt eredményes. Vannak díjak, bowl győzelmek (mindhárom kezdő évében) amik ezt alátámasztják szép számmal. Valamint nem véletlenül, őt is meghívták a Senior Bowlra.

Mondhatod hogy ezek nem tények, csak mint szurkoló túl szépeket írok, hogy igaz legyen. De akkor tessék, most leírtam, cáfold ezeket.

Hátrányai,
A mélyebb dobásai néha pontatlanok. Erős karja van, de vannak e téren jobbak. Manapság jönnek (és mennek is) a ligába az ágyúkarú QBk. E téren is sokat javult.

Sokat javult, sokat javult utolsó évére, de akkor egy igazán jó éve volt, ahol minden klappolt. Márpedig a QB kiválasztásánál számít a legtöbbet sok edzőnél, hogy folyamatosan évekig jó legyen. Minden edzőnél számít a sok snap, az rendben. Mivel eleinte is eredményes volt, az hogy onnan fejlődött ennyit, Piolinál nem gond, sőt.

A lábmunkája nem tökéletes. Először is nagyobb gond, hogy nem áll bele rendesen a dobásba mindig. Másodszor nem lépi le jó ütemben mindig a dropot. (Olyan látvány, mintha nem tudná, hogy most 5 vagy 3 lépés lesz végül). Határozottnak és annyira gépiesnek kell ezen a téren lenni, hogy már ő maga észre se vegye, hogy jól lép, ösztönösen is mennie kell. Legtöbbször a sok gyakorlás és megfelelő edző (jelenleg ez Jim Zorn) megoldja a problémát. Ettől nem mindenki egyformán jó a ligában, de nem is ez a cél. Azért legalább kőkeményen áll bele a dobásba, ha beleáll, nem zavarja, hogy a védő már odaért, stabilan dob.

Nem egy nagy futógép. Nem is az, hogy lassú. Mert agilis és gyors. Inkább nehezen indul meg üres területen. Amíg sok fiatal QB először fut aztán kérdez, ő akkor is dobni akar, amikor van terület futni. Nem cselez, vagy semmi. Fut, becsúszik, esetleg egy ütközést bevállal, de mint scrambler felejtős.

Bár képes nyerni szorult helyzetben, nem véletlen kerül ilyenbe. Nyomás alatt néha rossz döntéseket hoz, kockáztat. Hangulatember, több jó nappal, mint rossz. De képes nem szoros meccseken "bealudni" és olyankor hülye pickeket dobál vagy egyszerűen elereszt egy érthetetlen passzt a nagy sehova. Ezen a téren sokat javult utolsó szezonjára, de ezzel el is veszett belőle egy kicsit a mindent bevállaló hős. És akkor mi marad Stanziből? Ez kulcskérdés, mert van aki szerit az érettség jele ez nála, van aki szerint így már nem is olyan fényes a játéka. Mindenesetre eredményesebb (lásd feljebb a számokat).

Voltak sérülései. Nem komolyak, de tény ami tény. Ez sem előny.

24 éves, ami szintén hátrébb sorolja másoknál.

Van esélye sztem, hogy naggyá váljon. De amiről beszélünk, hogy kezdőjátékos lehet-e, abban meg vagyok győződve, hogy igen, az lesz Ricky Stanzi. Nála gyengébb képességű game managerek is kezdenek a ligában.ulpianus
Ulpi én értelek. És el is hiszem, fogadom amiket írsz. Nem láttam őt játszani, nem tudok, nem akarok állást foglalni ilyen tekintetben. Csak annyit mondok, hogy amikor írsz róla, hogy miért lesz jó akkor olyan érzésem lesz, mintha egy 1\1 QBről beszélnénk...annyira jó amiket írsz, h felmerül a kérdés miért nem vitte el vki korábban...nem kötekedni, okoskodni akarok csak túl jónak hangzik az egész...
Mindemellett kicsit drukkolok neki, hogy sikerüljön jó game manager QBvá érnie nálatok...2 jó csapattal érdekesebb a min 2 meccs szezononként és amíg nem top QB hanem csak közepes addig úgyis mi nyerünk 😀

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
A fantasy ligákra ajánlva érdekes az egyik nfl.com cikk. Dave Damesheknél Cassel és Jamaal is a TOP 5ben:
http://www.nfl.com/fantasy/story/09000d5d82031b5b/article/our-fantasy-experts-make-their-bold-predictions-for-2011?module=HP_cp2
Igazából egyáltalán nem hülyeség. Aki rájuk tett 2010ben, az elég jól járt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Elkészült Jamaal Charles NFL network TOP 100 videója. Jamaal a 33. lett.
Shaun Phillips (SD LB) prezentálja.


Ha már kikerestem a Bolts topicba akkor ide is beírom a teljes csoportot. Így néz ki lentről felfelé:

98. HB Darren McFadden (Oak)
97. LB Shaun Phillips (SD) (egyébként a listán DE, nem LB)
93. SS Eric Berry (KC)
67. LG Brian Waters (KC)
66. DL Richard Seymour (Oak)
64. OLB Tamba Hali (KC)
58. WR Brandon Lloyd (Den)
48. CB Champ Bailey (Den)
45. WR Dwayne Bowe (KC)
33. HB Jamaal Charles (KC)

A TOP 30 még folyamatban van. Tőlünk sztem Flowers várható még esetleg ott.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Ha érdekel elmondom miért lett Stanzi ötödik körös. Vagyis beírok egy elemzést róla. Aztán ki ki döntse el, hogy lesz-e valószínű kezdőjátékos, ahogy én állítom, vagy nem. (Most is épp egy Iowa meccset nézek ám a F1 mellett 😀)


De először tisztázzunk valamit. Nem a Late pickre mondom, hogy kockázatos. Sőt pont nem ezt mondom. A nem late pick is kockázatos. Második és későbbi kör közt van különbség, de nem számottevő, mert mindkettőből alig akad stabil kezdő. Tehát a második kör nem late, de gyakorlatilag semmit nem nyújt cserébe QB szempontból. Mégis van verseny jó QBkért, pont ezért is, mert akit egy csapat végre elhisz, hogy jó lehet náluk, senki mást nem akar. Ez nem olyan, mint egy CB esetén, hogy ez a srác kellene, vagy ha nem, akkor az, vagy amaz.
És azt is mondtam, hogy első körben is a jobb esély= 3-5% esély. Ehhez képest esik vissza második körtől a dolog. És akkor Stanzinek is van annyi esélye, mint bárkinek.

Mert neki kimondottan kedvez az összes körülmény, amire szüksége van. Ami messze nem áll fenn minden előkelőbb helyen elkelt QBnál. És Stanzinek nem kell azonnal kezdeni. Ráér, mert Cassel jó QB, csak nem az a srác ,aki SBba vezet bárkit is. Márpedig minden csapat célja ez kell legyen.
___________________________________



Tehát Stanzi elég magas (6'4), jó felépítésű (223 font), kiemelkedő dobásmechanikával megáldott QB. Aki eleinte pontosságban átlagos volt (59 illetve 56 %), majd sokat edzve jó lett (64%). Rossz TD-IT mutatóját is ez a sok edzés javította fel (14-9 ; 17-5 ; és lett 25-6). Igazi csapatember, született vezér. Ami híressé tette az a comeback képessége, ami egyedülálló, valamit hogy vérbeli győztes típus. Igazán érti a játékot, ismeri a csapattársait, akik felnéznek rá. Magas játékintelligenciáját a pályára is ki tudja vinni. konzisztens, 2010ben minden meccsén dobott TD-t. Sok QBtől eltérően pro Style offenseben játszott. Erre sem kell megtanítani. Igazi game manager alkat tehát, aki komoly csapatok ellen volt eredményes. Vannak díjak, bowl győzelmek (mindhárom kezdő évében) amik ezt alátámasztják szép számmal. Valamint nem véletlenül, őt is meghívták a Senior Bowlra.

Mondhatod hogy ezek nem tények, csak mint szurkoló túl szépeket írok, hogy igaz legyen. De akkor tessék, most leírtam, cáfold ezeket.

Hátrányai,
A mélyebb dobásai néha pontatlanok. Erős karja van, de vannak e téren jobbak. Manapság jönnek (és mennek is) a ligába az ágyúkarú QBk. E téren is sokat javult.

Sokat javult, sokat javult utolsó évére, de akkor egy igazán jó éve volt, ahol minden klappolt. Márpedig a QB kiválasztásánál számít a legtöbbet sok edzőnél, hogy folyamatosan évekig jó legyen. Minden edzőnél számít a sok snap, az rendben. Mivel eleinte is eredményes volt, az hogy onnan fejlődött ennyit, Piolinál nem gond, sőt.

A lábmunkája nem tökéletes. Először is nagyobb gond, hogy nem áll bele rendesen a dobásba mindig. Másodszor nem lépi le jó ütemben mindig a dropot. (Olyan látvány, mintha nem tudná, hogy most 5 vagy 3 lépés lesz végül). Határozottnak és annyira gépiesnek kell ezen a téren lenni, hogy már ő maga észre se vegye, hogy jól lép, ösztönösen is mennie kell. Legtöbbször a sok gyakorlás és megfelelő edző (jelenleg ez Jim Zorn) megoldja a problémát. Ettől nem mindenki egyformán jó a ligában, de nem is ez a cél. Azért legalább kőkeményen áll bele a dobásba, ha beleáll, nem zavarja, hogy a védő már odaért, stabilan dob.

Nem egy nagy futógép. Nem is az, hogy lassú. Mert agilis és gyors. Inkább nehezen indul meg üres területen. Amíg sok fiatal QB először fut aztán kérdez, ő akkor is dobni akar, amikor van terület futni. Nem cselez, vagy semmi. Fut, becsúszik, esetleg egy ütközést bevállal, de mint scrambler felejtős.

Bár képes nyerni szorult helyzetben, nem véletlen kerül ilyenbe. Nyomás alatt néha rossz döntéseket hoz, kockáztat. Hangulatember, több jó nappal, mint rossz. De képes nem szoros meccseken "bealudni" és olyankor hülye pickeket dobál vagy egyszerűen elereszt egy érthetetlen passzt a nagy sehova. Ezen a téren sokat javult utolsó szezonjára, de ezzel el is veszett belőle egy kicsit a mindent bevállaló hős. És akkor mi marad Stanziből? Ez kulcskérdés, mert van aki szerit az érettség jele ez nála, van aki szerint így már nem is olyan fényes a játéka. Mindenesetre eredményesebb (lásd feljebb a számokat).

Voltak sérülései. Nem komolyak, de tény ami tény. Ez sem előny.

24 éves, ami szintén hátrébb sorolja másoknál.

Van esélye sztem, hogy naggyá váljon. De amiről beszélünk, hogy kezdőjátékos lehet-e, abban meg vagyok győződve, hogy igen, az lesz Ricky Stanzi. Nála gyengébb képességű game managerek is kezdenek a ligában.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Azért vmi miatt 5. körös lett Stanzi...értem amiket írsz, de azért kinn is van pár szakértő és mégis 5. körös lett...amiket most leírtál az alapján simán 2. körben vinni kellett volna mondjuk Kaepernick helyett...Rolni
Erre mondjam azt, hogy elfogult vagyok? Nyilván. De elöljáróban valamit tisztázzunk. Az volt téma: lehet-e kezdőjátékos valaki vagy nem lehet? Mert Skullkill írta, hogy 6 ember is beválhat (és sejtem, nem Miller a hatodik).

Ötödik körös volt. Cassel hetedik körös volt. De attól még lehet kezdő irányító.

Nyerőember lehet itt is, ahogy eddig is az volt. Ő ebben jó. JaMarcus Russel evésben volt jó, pedig 1/1 volt. Nem a pick értéke=QB értéke, erre célzok.
Leírtam pár adatot is direkt, de a lényeget még egyszer akkor. Nagyjából 3-5% a stabil kezdő pozícióra az esélye egy első körös QBnek. Utána már számolni sem érdemes olyan kevés. A második vagy ötödik kör ebből a szempontból irreleváns, mert olyan nagy a hullás mindenhol. Innentől fogva szerencse, vagy ki tudja mi kérdése, hogy ki válik be és ki nem. Nem lehet úgy megsaccolni sem, hogy ki lesz jó, mint egy LB esetében. Ott is van, aki nem válik be, pedig első körös tehetség volt. De azért a QB poszt eltér minden mástól.

Amin múlik, ha mindenképp írnom kell valamit:
1. A QB alapvető tehetsége (dobáserő, döntéshozatal, gyorsaság, tartósság, IQ, játékszeretet, stb.)
2. A QB technikája
3. A QB fejleszthetősége, amiben erős (mert ha valaki pocket passer, mint Stanzi ,akkor legyen JÓ pocket passer, aki erőből átdob mindent, és lepattannak róla védők az abban, aki jól fut, az fusson üzembiztosan jól)
4. A QB fejleszthetősége amiben gyenge. Ez érthető.
5. A csapat olyan rendszert játsszon, ami neki fekszik. Erre azért szoktak figyelni a drafton, mert ez tervezhető.
6. Az edzők.
7. A csapatnál lévő többi irányító helyzete. Esetleges sérülésük, kirúgásuk, új igazolások, stb.
8. OL
9. elkapók.
10. csoportrangsor, schedule erősség az első évben, ahol sok snapet kell játszani.
11. Szerencse+ ami most nem jut eszembe.

Ha ezt megnézed, akkor hiába volt első körös aspiráns Clausen, nem sok minden volt adott számára ezekből. Volt azért WR meg voltak edzők, és ők is tudták mit kockáztatnak, de választásuk nem volt. Lásd például 7. pont.

Stanzinek minden adott, hogy a saját képességeit kibontakoztathassa a Chiefsben. Máshol lehet én is azt mondom, hogy ha bedobják a mély vízbe, mint pár társát (akik ebből a szempontból jobbak, és ezért (is) jobb prospectek) ott süllyed el a karrierje. Mert Stanziről nem mondtam, hogy szuperkirály lesz vagy semmi ilyesmit.
Nem egyszer leírtam, de most is muszáj, hogy Stanzi egyáltalán nem lehet a következő Manning. Ezért is nem első körös tehetség. De egy nagyon megbízható, jó game manager lehet. Mert kiváló döntéseket hoz. Gyorsan felejti a gondokat, tovább lép bármin egy perc alatt, és a játékra koncentrál. Stanzi híres esete, amikor 5 picket dobott egy meccsen. És aztán nyert. Fontos, hogy miért dobott 5 picket? Igen. De fontos, hogy innen is fel tudott állni, pedig róla tudták ,hogy képes bárhonnan, de ez akkor is durva eset volt. Ez Stanzi.

Amit mondtam, hogy kész QB az arra vonatkozott, hogy két dolog szokott lenni a fő kérdés (dobómozdulat+döntéshozatal), ami nála nem kérdés. Még fejlődött is. Mert utolsó évére nagyon sokat edzett, mivel kritizálták (jogosan), hogy túl sokat kockáztat, nem is dob(ott) szépen, és nem elég pontos (64%ra vitte fel), főleg mélyre, és rossz (volt) a TD-IT aránya. Megoldotta mindet. Mert ez is Stanzi. Van aki utál edzeni, van aki szeret. Van aki fejlődőképes, van aki nem. Lehet Stanzi nem a legngyobb tehetséget kapta, de kihozza maximumot magából. Hogy mire elég meglátjuk.

Egyébként mit vártál? Hogy majd azt írom, hogy nem lesz kezdő soha? Sztem ez idő kérdése. Ami nagy dolog ötödik körből, ez igaz. És igen, én bízom benne, hogy élni fog ezzel. Mert draft előtt is nagyra tartottam őt, nem csak mióta itt van. De függetlenül attól hogy Chiefs szurkoló vagyok, sztem neki tökéletes lehet ez a csapat. Ezt is írtam draft előtt, hogy sok QBnek nagy esély lehet ez a Chiefs, főleg ha még egy WR jön Bowe mellé. És egy Slot WR kellene. Ezt írta ma vagy tegnap M. Kiper is egyébként (NT+slot WRt írt egész pontosan).

A lényeg ,hogy továbbra is tartom, ötödik kör ellenére Stanzi kezdeni fog a Chiefsben. Továbbá véleményem, de élni is fog a lehetőséggel. Én ezt mondom a Denver szurkolók ugyanezt mondják Tebowról, te az Oaklandben bízol (bár ez hiú ábránd 😛). Ez ilyen dolog, nics ebben semmi rossz.ulpianus
Szeva!

Persze, hogy nincs semmi rossz benne...azért is drukker a drukker, hogy bízzon a csapatban, rookiekban stb....

Azt is tudom, hogy nem jelenti az 1\1 a sikert (lásd JMR) és 6. körben is lehet félistent hozni (lásd Brady)...

Még abban is egyetértek veled, hogy nálatok egész jól adott a helyzet Stanzi számára. Stabil GM, edzői stáb, szolid OL, jó futás egyre erősödő elkapó gárda...pusztán csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy marhára nem lefutott dolog ez. Ha az lenne első körös pick lett volna, mondjuk a részetekről. Ahogy Te is írod elenyésző számú late QB pick jön be...tudom, hogy a többsége a fanoknak tisztában van vele, de miután elolvastam a hsz-edet nekem az jutott eszembe, hogy túl jó, hogy igaz legyen...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Azért vmi miatt 5. körös lett Stanzi...értem amiket írsz, de azért kinn is van pár szakértő és mégis 5. körös lett...amiket most leírtál az alapján simán 2. körben vinni kellett volna mondjuk Kaepernick helyett...Rolni
Erre mondjam azt, hogy elfogult vagyok? Nyilván. De elöljáróban valamit tisztázzunk. Az volt téma: lehet-e kezdőjátékos valaki vagy nem lehet? Mert Skullkill írta, hogy 6 ember is beválhat (és sejtem, nem Miller a hatodik).

Ötödik körös volt. Cassel hetedik körös volt. De attól még lehet kezdő irányító.

Nyerőember lehet itt is, ahogy eddig is az volt. Ő ebben jó. JaMarcus Russel evésben volt jó, pedig 1/1 volt. Nem a pick értéke=QB értéke, erre célzok.
Leírtam pár adatot is direkt, de a lényeget még egyszer akkor. Nagyjából 3-5% a stabil kezdő pozícióra az esélye egy első körös QBnek. Utána már számolni sem érdemes olyan kevés. A második vagy ötödik kör ebből a szempontból irreleváns, mert olyan nagy a hullás mindenhol. Innentől fogva szerencse, vagy ki tudja mi kérdése, hogy ki válik be és ki nem. Nem lehet úgy megsaccolni sem, hogy ki lesz jó, mint egy LB esetében. Ott is van, aki nem válik be, pedig első körös tehetség volt. De azért a QB poszt eltér minden mástól.

Amin múlik, ha mindenképp írnom kell valamit:
1. A QB alapvető tehetsége (dobáserő, döntéshozatal, gyorsaság, tartósság, IQ, játékszeretet, stb.)
2. A QB technikája
3. A QB fejleszthetősége, amiben erős (mert ha valaki pocket passer, mint Stanzi ,akkor legyen JÓ pocket passer, aki erőből átdob mindent, és lepattannak róla védők az abban, aki jól fut, az fusson üzembiztosan jól)
4. A QB fejleszthetősége amiben gyenge. Ez érthető.
5. A csapat olyan rendszert játsszon, ami neki fekszik. Erre azért szoktak figyelni a drafton, mert ez tervezhető.
6. Az edzők.
7. A csapatnál lévő többi irányító helyzete. Esetleges sérülésük, kirúgásuk, új igazolások, stb.
8. OL
9. elkapók.
10. csoportrangsor, schedule erősség az első évben, ahol sok snapet kell játszani.
11. Szerencse+ ami most nem jut eszembe.

Ha ezt megnézed, akkor hiába volt első körös aspiráns Clausen, nem sok minden volt adott számára ezekből. Volt azért WR meg voltak edzők, és ők is tudták mit kockáztatnak, de választásuk nem volt. Lásd például 7. pont.

Stanzinek minden adott, hogy a saját képességeit kibontakoztathassa a Chiefsben. Máshol lehet én is azt mondom, hogy ha bedobják a mély vízbe, mint pár társát (akik ebből a szempontból jobbak, és ezért (is) jobb prospectek) ott süllyed el a karrierje. Mert Stanziről nem mondtam, hogy szuperkirály lesz vagy semmi ilyesmit.
Nem egyszer leírtam, de most is muszáj, hogy Stanzi egyáltalán nem lehet a következő Manning. Ezért is nem első körös tehetség. De egy nagyon megbízható, jó game manager lehet. Mert kiváló döntéseket hoz. Gyorsan felejti a gondokat, tovább lép bármin egy perc alatt, és a játékra koncentrál. Stanzi híres esete, amikor 5 picket dobott egy meccsen. És aztán nyert. Fontos, hogy miért dobott 5 picket? Igen. De fontos, hogy innen is fel tudott állni, pedig róla tudták ,hogy képes bárhonnan, de ez akkor is durva eset volt. Ez Stanzi.

Amit mondtam, hogy kész QB az arra vonatkozott, hogy két dolog szokott lenni a fő kérdés (dobómozdulat+döntéshozatal), ami nála nem kérdés. Még fejlődött is. Mert utolsó évére nagyon sokat edzett, mivel kritizálták (jogosan), hogy túl sokat kockáztat, nem is dob(ott) szépen, és nem elég pontos (64%ra vitte fel), főleg mélyre, és rossz (volt) a TD-IT aránya. Megoldotta mindet. Mert ez is Stanzi. Van aki utál edzeni, van aki szeret. Van aki fejlődőképes, van aki nem. Lehet Stanzi nem a legngyobb tehetséget kapta, de kihozza maximumot magából. Hogy mire elég meglátjuk.

Egyébként mit vártál? Hogy majd azt írom, hogy nem lesz kezdő soha? Sztem ez idő kérdése. Ami nagy dolog ötödik körből, ez igaz. És igen, én bízom benne, hogy élni fog ezzel. Mert draft előtt is nagyra tartottam őt, nem csak mióta itt van. De függetlenül attól hogy Chiefs szurkoló vagyok, sztem neki tökéletes lehet ez a csapat. Ezt is írtam draft előtt, hogy sok QBnek nagy esély lehet ez a Chiefs, főleg ha még egy WR jön Bowe mellé. És egy Slot WR kellene. Ezt írta ma vagy tegnap M. Kiper is egyébként (NT+slot WRt írt egész pontosan).

A lényeg ,hogy továbbra is tartom, ötödik kör ellenére Stanzi kezdeni fog a Chiefsben. Továbbá véleményem, de élni is fog a lehetőséggel. Én ezt mondom a Denver szurkolók ugyanezt mondják Tebowról, te az Oaklandben bízol (bár ez hiú ábránd 😛). Ez ilyen dolog, nics ebben semmi rossz.


Állat vagyok, ami enni kér...