New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 5 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
De nem hazudom azt, hogy ha a tavalyi drafton nem cserél elénk a KC és mi tényleg Mahomes-t húzzuk, akkor ne néztem volna el 10 évig fekete-aranyban a gyereket.
atapapa
Igen, emlékszek, már akkor is jelezték, hogy jó lenne




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 5 éve
Dobanor New Orleans Saints 59
A fuzovelkifele.com oldalon olvastam, hogy Payton az alapszakasz legmagasabban rangsorolt edzője.
 www.headcoachranking.com/hcr/total-rank/
több mint 5 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Amit Mahomes művel, jóval látványosabb, mint hogy Brees jellemzően a zsebben lavírozva osztja a lézert. Mahomes a zseben kívül a játékot meghosszabbítva adja a bravúrdobásokat.
Viszont Mahomes játékában nagyobb a sérülésveszély és ahogy a korral kopnak az atletikus tulajdonságok, egyre nehezebb lesz érvényesülni a zsebből való kitáncolással és a mélyebbnek szánt passzokkal.

De nem hazudom azt, hogy ha a tavalyi drafton nem cserél elénk a KC és mi tényleg Mahomes-t húzzuk, akkor ne néztem volna el 10 évig fekete-aranyban a gyereket.

több mint 5 éve
Dobanor New Orleans Saints 59
Nagyon hasonlóak ezek a statok, valami azonban nagyon kiemelkedő. Az a 7 GWD.
Szerintem nehéz összehasonlítani Brees és Mahomes játékát, ezért megítéles látásmód kérdése is lehet az MVP cím. Brees megbízható pontos, precíz így vannak iszonyú jó eredményei. Mahomes pedig jelenleg mindenből jól tud kijönni, mobilitásának, karerejének hála, elképesztő dobásokra képes, ami viszont sokszor improvizációból jön.
A Trash Talk 1-2-3 offense részében bemutattak egy játékot. Ha jól emlékszem Luck a zsebből kimozogva dobott egy passzt az end zoneba, amit az elkapója nagy bravúrrral, a térde éppen leért, elkapott. Amellett, hogy eredményét tekintve ez tényleg nagy játék volt, számomra ez mégis inkább szerencse volt mint bármi más. Persze ez is hozzátartozik a játékhoz.
Előre is bocs a fegyveres hasonlat miatt.
Tűzerő vs pontosság. Van aki az AK-t kedveli nagy tűzereje miatt, 7,62 mm-es acélmagvas, falbontó lövedékével, és van aki mondjuk az 5,56 mm-es M4-t pontossága, precizitása miatt. Egyik sem rosszabb a másiknál, csak más, illetve mindegyiknek megvannak az előnyei, és hátrányai.
Nekem Brees erényei fontosabbak, így nálam Ő a nyerő, persze pici elfogultság is van.
Nem tudom érthető voltam e, illetve van e abban valami amit írtam? Vélemények?
több mint 5 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Amúgy Brees a 3. olyan irányító aki egy szezonban úgy dob legalább 30 TD-t, hogy 5 vagy annál kevesebb int-t dob.
A másik kettő az adott szezonban MVP lett...

atapapa
Mahomes meg bemelegítésként a napba dobál. Úgyse győzöd meg a többieket. Én nem tudok dönteni. A szívem Brees felé húz. De inkább vágják ketté a díjat.
Matthew99
Én amondó vagyok, hogy ne kapja meg a díjat. Menjen dühösen, dacból PO-ban, és bizonyítsa be a sok szagértőnek, hogy miért is lesz FB HoF (na nem mintha ezt annyira bizonyítani kéne, de értitek... 😀).

Meg ugye ott van az átok is. 😀
PEEtör
Elvileg a SB hetében derül ki h ki lesz az MVP, szal emiatt nem fog benne dolgozni a dac.
empty taxi
Nyilván az SB-ra értettem.



Szerkesztette: PEEtör
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Amúgy Brees a 3. olyan irányító aki egy szezonban úgy dob legalább 30 TD-t, hogy 5 vagy annál kevesebb int-t dob.
A másik kettő az adott szezonban MVP lett...

atapapa
Mahomes meg bemelegítésként a napba dobál. Úgyse győzöd meg a többieket. Én nem tudok dönteni. A szívem Brees felé húz. De inkább vágják ketté a díjat.
Matthew99
Én amondó vagyok, hogy ne kapja meg a díjat. Menjen dühösen, dacból PO-ban, és bizonyítsa be a sok szagértőnek, hogy miért is lesz FB HoF (na nem mintha ezt annyira bizonyítani kéne, de értitek... 😀).

Meg ugye ott van az átok is. 😀
PEEtör
Elvileg a SB hetében derül ki h ki lesz az MVP, szal emiatt nem fog benne dolgozni a dac.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Amúgy Brees a 3. olyan irányító aki egy szezonban úgy dob legalább 30 TD-t, hogy 5 vagy annál kevesebb int-t dob.
A másik kettő az adott szezonban MVP lett...

atapapa
Mahomes meg bemelegítésként a napba dobál. Úgyse győzöd meg a többieket. Én nem tudok dönteni. A szívem Brees felé húz. De inkább vágják ketté a díjat.
Matthew99
Én amondó vagyok, hogy ne kapja meg a díjat. Menjen dühösen, dacból PO-ban, és bizonyítsa be a sok szagértőnek, hogy miért is lesz FB HoF (na nem mintha ezt annyira bizonyítani kéne, de értitek... 😀).

Meg ugye ott van az átok is. 😀

Szerkesztette: PEEtör
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 580 — Invisible man
Amúgy Brees a 3. olyan irányító aki egy szezonban úgy dob legalább 30 TD-t, hogy 5 vagy annál kevesebb int-t dob.
A másik kettő az adott szezonban MVP lett...

atapapa
Mahomes meg bemelegítésként a napba dobál. Úgyse győzöd meg a többieket. Én nem tudok dönteni. A szívem Brees felé húz. De inkább vágják ketté a díjat.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Amúgy Brees a 3. olyan irányító aki egy szezonban úgy dob legalább 30 TD-t, hogy 5 vagy annál kevesebb int-t dob.
A másik kettő az adott szezonban MVP lett...

több mint 5 éve
Dobanor New Orleans Saints 59
Azt írta a Harrison, hogy fantasztikus volt, hogy játszott, a kimenettől függetlenül. A tényt dícsérte, hogy játszott (gondolom utalva a sérülésre), nem a játékot (az elég szar volt).
Gyurma Pappa
Akkor ezt benéztem egy kicsit, így mindjárt más. Attól az utolsó mondatot tartom.
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 003 — Egyéb témák lakó
Azt írta a Harrison, hogy fantasztikus volt, hogy játszott, a kimenettől függetlenül. A tényt dícsérte, hogy játszott (gondolom utalva a sérülésre), nem a játékot (az elég szar volt).

több mint 5 éve
Dobanor New Orleans Saints 59
Egy megjegyzés az MVP kérdéskörhöz, meg úgy általában Brees teljesítményéhez.
A múlt heti Saints Panthers során nem én voltam az egyetlen, aki méltatlankodott Teddy teljesítményén, sőt még azt is írtam, hogy kár volt érte a 3. kör. Erre azt olvasom az NFL.com power rankingjában, By Elliot Harrison (persze ez is csak egy vélemény), hogy Teddy fantasztikusan játszott. Remélem jól értettem: " Teddy Bridgewater found himself starting a game for the first time in three years, which, quite frankly, was awesome, irrespective of the outcome."
Szerintem, Brees legrosszabb napjain is klasszisokkal jobb annál amit Teddy mutatott múlt héten, csere O fal ide vagy oda. Ezek után, ha Ő fantasztikus, milyen jelzőkkel lehetne illetni a Kapitányt?
Röviden, úgy gondolom igen-igen el vagyunk kényeztetve amikor hétről hétre Őt láthatjuk játszani, a csapatban.
több mint 5 éve
Dobanor New Orleans Saints 59
Köszi a választ, kifejtést.

Szerkesztette: Dobanor
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 003 — Egyéb témák lakó
...
Dobanor
Ezek az örök elméletek, amik visszatértek már a Patriotsnál is, meg még más csapatoknál, amit ugye táplál, hogy a csapat a PO-ra magához tér, és tarol.

A lényeg, hogy szándékosan leengedni nagyon kockázatos lenne, még akkor is, ha olyan futójáték és védelem van, mint az utóbbi meccseken nálunk. Itt (ahogy Ata is írta) a kockázatvállaláson van a hangsúly. Sokkal kevésbbé látványosabban játszott a csapat, mert nem volt oka kockáztatni, inkább nagyobb biztonsággal hozta a meccset. Látszott, hogy pl. a Bucs ellen is, ha kellett képes volt fokozatot váltani a csapat, vagy hogy az Eagles ellen szétszopattuk őket second team WR-ekkel.

A PO-ban, ha mondjuk a Boys jön, nem leszünk beszariak, és hiába lesz végig a szabályosság határán mozgó a passzvédekezésük, Brees oda fogja dobni Smithnek vagy Ginnek a labdát, és nem fogja megvárni, míg Kamara vagy Thomas tisztára játssza magát.

Ebből ugye minden lehet, de a kockázat már csak ilyen. Szóval nem arról van szó, hogy eldugtuk a playbookot, hanem hogy nem vállaltunk felesleges kockázatokat. Ezt lehet ígyis-úgyis értelmezni, de szerintem a DC-k az első 12 hétből fognak inkább készülni...

több mint 5 éve
Dobanor New Orleans Saints 59
Atapapa előző hozzászólásához egy kicsit kapcsolódva. Tegnap megnéztem a Saints vs Rams ismétlését. Semmivel nem tudom alátámasztani, de nekem mégis az volt az érzésem, úgy tűnt, hogy például ehhez a mérkőzéshez képest is, az utolsó meccseken az O alapjáraton, alapjátékokkal operált.
Most egy kis összeesküvés elmélet, amit valaki már említett is itt. Többször mondtátok már, pl. a draftok során, hogy Payton ravasz, dörzsölt fickó, az ellenkezőjét sem lehet elhinni annak amit mond. Az egész szezonban arról beszéltek a szakértők itthon és Amerikában is, hogy hogyan lehet megállítani a Saints O-t. Az utolsó néhány meccsen láthatták. Mindenki majd ezekből a mérkőzésekből készül, aztán jön a meglepi. Mi van, ha utolsó mérkőzések, nem csak a biztonsági játékokról, és a kockázatkerülésekről - ide értve a sérüléseket is, bár ekkor már azért azok is voltak a falban - szóltak, ahogy Ata írta, hanem az előbbiekről is, vagy az egyik velejárója a másiknak?
Ez csak egy elvont, minden szakmai alapot nélkülöző elméleti fejtegetés, inkább agyalgás. Nem az utóbbi néhány gyengébb O teljesítményt akarom ezzel magyarázni, mert arra egyáltalán nincs szükség. Csak mi van, ha mégis - ilyen, vagy olyan indok(ok) miatt - tudatos volt.
több mint 5 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Persze megérdemelné Brees

Ugyanakkor mit csináljon még egy irányító? 50 TD? 5000 yard? Lehetetlen játékok és dobások? Első kiemelés a főcsoportban? Védelem nélkül? Mit csináljon még valaki, hogy ne életműdíj legyen egy éves díjból? Nem volt elég, hogy PM mindenre megkapta?
Wyatt
A KC-nek annyira nincs védelme, hogy pl. passz ellen top 10-ben vannak engedett PR-t tekintve, és a TO arányuk is jobb a miénknél.
Sok yardot engednek, mivel jó az O náluk és az ellenfelek kénytelenek sokat passzolni hogy a hamar jött hátrányt kompenzálják, konkrétan ellenük csinálják a legtöbb passzkísérletet, de kísérletenként már csak a 13. legtöbb yardot engedik, passzolt TD-ből 30-t engedtek. Pont annyit, mint a Saints...

Mahomes MVP-szezont tolt, kétségtelen.
Saints-szurkolóként azzal van bajom, hogy annak a mércéje, hogy ki a szezon MVP-je, valamiért mindig úgy változott, hogy abból Brees szarul kerüljön ki.

2009-ben egyéni számokat tekintve Brees szinte mindenben verte Manninget, de Manning vitt 7 game winning drive-ot, amiért a sajtó non stop elé térdelt két kézzel, bő nyállal, Brees-nek "csak" 4 GWD-ja volt, mivel a legtöbb meccsen már a negyedik negyedben csak a lazázás ment, a biztos győzelmet nem kellett a sírból visszahozni.

Most mi van? Brees passer ratingben veri Mahomes-t (ő lesz az első QB, aki 115 PR-t elér 13 győzelem mellé és nem lesz MVP) plusz mit ad Isten, pont annyi game winning drive-ja van, amiért Manninget 2009-ben keresztbeszopták 024, vagyis 7, Mahmomes-nak meg összesen kettő, és hirtelen már nem fontos a meccsek felében lehozott GWD annyira, hogy egyéb kiemelkedő statokat verjen.

Brees tényleg elhalkult az utolsó hónapra, de én, aki kb. karrierje kezdete óta nézem a játékát, pont azt látom mögötte, hogy a rájátszás közeledtével abszolút kockázatkerülő lett a játéka és annyit vállalt, hogy hozható legyen a meccs, nem dobott el minden szart. És hát annyira nem csinált hülyeséget, mivel egyrészt Thomason kívül nincs komolyan vehető célpontja (talán még Kamara) és az utolsó 3 meccset negyedik negyedes fordításokkal hozta a csapat. Az MVP Mahomes csapata decemberben vesztett két meccset, az elhalkult Brees-szel a Saints meg egyet se.
Most azt nem is hangoztatnám, hogy egy Alex Smith tavaly összesen 2 győzelemmel hozott kevesebbet divízió-győzelemmel, mint most Mahomes, Brees-t vond már ki ebből a Saints-ből és egy top10-es csapatot kapsz. Na nem a tabellán, hanem a drafton (ugye még egy meccset se nyert a Saints 2006 óta, ha Brees nem játszott).

több mint 5 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
PFF:
1. Brees
2. Mahomes

 www.profootballfocus.com/news/pro-final-list-of-pffs-highest-graded-quarterbacks-in-the-nfl-in-2018

Szerkesztette: Rutin

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 5 éve
EasyGhost New Orleans Saints 1 397 — Saints fan
Szerintem túl van misztifikálva ez az MVP cím, tök jó hogy van, de az életműdíjra ott van a HoF első kör. Amúgy meg szerintem is Mahomes jobb volt idén.
több mint 5 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 003 — Egyéb témák lakó
Egy kis off (részben):

New Orleans college csapata, a Tulane University 16 év után újra bowl-meccset nyert a hétvégén! 😀
Igaz, Gyurma? 😀
Rutin
Végtelen részeg voltam a meccs alatt, semmit sem láttam belőle, ma reggel jutott eszembe újra

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nagyon úgy áll hogy Mahomes... oké, jó helyen lesz ott, de itt van a lehetőség, hogy elismerjék végre a Kilencest, még akkor is, ha ez kicsit életműdíj lenne.
Kájzerszóze
Persze megérdemelné Brees

Ugyanakkor mit csináljon még egy irányító? 50 TD? 5000 yard? Lehetetlen játékok és dobások? Első kiemelés a főcsoportban? Védelem nélkül? Mit csináljon még valaki, hogy ne életműdíj legyen egy éves díjból? Nem volt elég, hogy PM mindenre megkapta?

Simán el tudom képzelni, hogy megkapja Brees a pocsék utolsó egy hónapja ellenére, csak nem tudom, mi kellene még egy irányítónak, amit Mahomes nem csinált tavaly
Wyatt
Továbbra is tartom, hogy Brees 2011-ben szintén védelem nélkül 13-3-as mérleggel, 5476 yardot passzolt, 46 td passzt adott és nemhogy az MVP címre hanem az All Pro tagságra sem volt elég....
Mit kellett volna még tennie?
kapitnono
Ott mintha lett volna egy irányító, akinek all-time legjobb 122.5-ös QB-rating volt a mutatója, 45 TD-vel (mínusz egy TD 155-tel kevesebb dobásból) 6 interceptionnel és 15–1-es teljesítménnyel

Most azért lényegesen nagyobb a differencia a statokban, de ha nem lett volna ilyen gyenge az utolsó egy hónap Breesnél, akkor ennek ellenére ő kapta volna szerintem is simán.

Így azért bőven benne van, hogy átbillent, mert Mahomest az egész évben nem lehetett megállítani, ha ki is kapott a Chiefs, akkor sem rajta múlt: 40, 54, 28, 31 pontot szerzett a csapat, nálatok azért bőven voltak gyengébb meccsek.

Én szerintem egyik párharcban sem volt jobb Brees, de persze ettől még megérdemelne egy MVP-címet, és vénségére neki is adnak majd egyet

több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 937 — WHO DAT!!!!
Nagyon úgy áll hogy Mahomes... oké, jó helyen lesz ott, de itt van a lehetőség, hogy elismerjék végre a Kilencest, még akkor is, ha ez kicsit életműdíj lenne.
Kájzerszóze
Persze megérdemelné Brees

Ugyanakkor mit csináljon még egy irányító? 50 TD? 5000 yard? Lehetetlen játékok és dobások? Első kiemelés a főcsoportban? Védelem nélkül? Mit csináljon még valaki, hogy ne életműdíj legyen egy éves díjból? Nem volt elég, hogy PM mindenre megkapta?

Simán el tudom képzelni, hogy megkapja Brees a pocsék utolsó egy hónapja ellenére, csak nem tudom, mi kellene még egy irányítónak, amit Mahomes nem csinált tavaly
Wyatt
Továbbra is tartom, hogy Brees 2011-ben szintén védelem nélkül 13-3-as mérleggel, 5476 yardot passzolt, 46 td passzt adott és nemhogy az MVP címre hanem az All Pro tagságra sem volt elég....
Mit kellett volna még tennie?


több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nagyon úgy áll hogy Mahomes... oké, jó helyen lesz ott, de itt van a lehetőség, hogy elismerjék végre a Kilencest, még akkor is, ha ez kicsit életműdíj lenne.
Kájzerszóze
Persze megérdemelné Brees

Ugyanakkor mit csináljon még egy irányító? 50 TD? 5000 yard? Lehetetlen játékok és dobások? Első kiemelés a főcsoportban? Védelem nélkül? Mit csináljon még valaki, hogy ne életműdíj legyen egy éves díjból? Nem volt elég, hogy PM mindenre megkapta?

Simán el tudom képzelni, hogy megkapja Brees a pocsék utolsó egy hónapja ellenére, csak nem tudom, mi kellene még egy irányítónak, amit Mahomes nem csinált tavaly

több mint 5 éve
kijo New Orleans Saints 345
Bármennyire is merésznek tűnik szerintem nyer az Eagles és a Seahawks, így jönnek a Sasok.

Szerkesztette: kijo
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 937 — WHO DAT!!!!
Dan Campbell TE és assistant HC-t interjúra hívja a Cardinals. Főedzőnek...
Kájzerszóze
Hívták őt sokfelé, nem csak a Cardinals-ba


több mint 5 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 231 — playoffs???
Dan Campbell TE és assistant HC-t interjúra hívja a Cardinals. Főedzőnek...