New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Ha Rodgersnek lesz ideje, akkor teljesen mindegy, hogy az offense vagy a védelem egyéb része mit produkál, kilométerekkel fogunk kikapni.

Ha tudunk rá nyomást gyakorolni, akkor van értelme reménykedni a többiek jó teljesítményében is.

több mint 11 éve
BB New Orleans Saints 42 — Who Dat!
Sziasztok!

Hú de rég írtam ide, még az őskorban 😀 Viszont rendszeresen olvasom a fórumot.
A mai meccshez: nehéz ezt leírni, de csoda kellene, hogy nyerjen a csapat. Egyetértek Gyurmával, örüljünk ha nem kapunk ki nagyon.
Az nfl.com-on egyébként azt jósolták, hogy 43-26-ra kapunk ki.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 987 — Egyéb témák lakó
Ha most normál eset lenne, akkor ilyenek írnék:

A Packers egy elég zaklatott meccsen van túl, rövid hetük volt, kivételesen úgy gondolom, hogy idegenben is van esélyünk. Erőltetni kell a futást az elején, aztán mehetnek szélre a passzok PA-ből. A GB D annyira agresszív, hogy jó esélyt látok a sok screenre, esetleg elővehetnénk Henderson gyorsaságát egy jól időzített endarounddal. A védelemben a kulcs azon lesz, hogy Rodgers kifutásait korlátozzuk, a mély passzokat levédekezzük. Erre SS rendszere tökéletesen alkalmas, ahogy ezt bemutatta az első NYG SB előtt is. Ha elkövetik azt a hibát, hogy keveset futnak, akkor esélyünk is lehet, így jó lenne gyorsan kezdeni. Aaron közel sem a tavalyi formáját hozza.

De eltekintve, hogy jelenleg inkább mi vagyunk a legnagyobb ellenfeleink, így azt mondom, hogy örüljünk, ha nagyon nem kapunk ki.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
McBride, Hawthrone és Casillas egy percet nem edzett a héten és így nem is játszanak, de rajtuk kívül mindenki full volt végig

Brees szerdán tartott egy hegyibeszédet a csapatnak, lehet hogy ezt egy héttel később kellett volna, a GB ellen látom magunkat idén a legesélytelenebbnek. Bár olvastam egy cikket egy volt egyetemi focistától, aki ma újságíró, arról - amire Gyurma is célzott -, hogy idegenbeli MNF után iszonyat nehéz játszani a következő héten, mert majd' két nappal kevesebb jut regenerálódásra. Ez a cikk keményen ekézte Goodellt az egész éves TNF bevezetése miatt, szerinte ez árt igazán a játékosok egészségének, nem a bounty.

Off: Reggie-nek twitteltek egy képet, hogy e pillanatban mire is gondolhatott 😀


Tippem: most tudta meg hogy Rex Ryan nem egy baráti barbecue-meghívás miatt emlegette neki a "hot sauce-t"

több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Remélem vasárnap futni fogunk, és a védelmünk az oldalvonalról figyeli a meccset, nem pedig Rodgers-ék alkotnak majd. 1st down Thomas 4 yardos futás, 2nd down Ingram 2 yardos futás, 3rd down Graham 6 yardos elkapás. Kb ehhez hasonló drive-okat szeretnék látni, és ha a védelmünk van fent, legalább az elkapóikat próbáljuk leszedni, ha már pass rush nincs. Ja meg be lehet próbálni pléjeksönből néha egy-egy bombát Colston felé, vagy egy-két jól kivitelezett screen-passzt Sproles-nak. Egy extra TE sztem kellene plusz blokkolónak...
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 252 — Keep pounding
Igen azért az véleményes, amikor hátulról telibebasszák az elkapót mire odaér a labda, az deflection vagy drop. Olyan mint amikor teniszben csak unforced error és winner van, más labdamenet nincs 😊
Az egyik kedvenc mondásom, hogy csak annak a statisztikának szabad hinni, amit magad hamisítottál.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
A PFF végre talált egy statisztikát amiben vezetjük a ligát: van 12 dropunk 😀
Ez a meccsenkénti 4 drop eddig kétszer annyi, mint a tavalyi kettes átlag.
atapapa
Sztem ma reggel azért a Browns már beelőzött 😀
Be positive 😊gabokocka
Egy meccsnyi előnnyel könnyű 😊
Bár az NFL Network hozzájuk írta még a meccs előtt, hogy 11 droppal ligaelsők, ez egy ilyen hajlékony stat, nem számolható teljesen objektíven.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 987 — Egyéb témák lakó
A PFF végre talált egy statisztikát amiben vezetjük a ligát: van 12 dropunk 😀
Ez a meccsenkénti 4 drop eddig kétszer annyi, mint a tavalyi kettes átlag.
atapapa
Sztem ma reggel azért a Browns már beelőzött 😀
Be positive 😊gabokocka
Köszi 😊

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 252 — Keep pounding
A PFF végre talált egy statisztikát amiben vezetjük a ligát: van 12 dropunk 😀
Ez a meccsenkénti 4 drop eddig kétszer annyi, mint a tavalyi kettes átlag.
atapapa
Sztem ma reggel azért a Browns már beelőzött 😀
Be positive 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
A PFF végre talált egy statisztikát amiben vezetjük a ligát: van 12 dropunk 😀
Ez a meccsenkénti 4 drop eddig kétszer annyi, mint a tavalyi kettes átlag.

több mint 12 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 663 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyetértek, három forduló után egyébként se nagyon lehetne semmit kijelenteni, de abban, hogy a passzjáték szerepe megnőtt nem csak annak van szerepe, hogy a csapatok próbálnak új stratégiákat kitalálni, és most épp ott tartunk, hogy ez a passz-orientáltság. Szerintem elsősorban a szabályok változtak annyit, hogy az erősen kedvez a passzjátéknak, a QB-k és az elkapók a korábbiakhoz képest sokkal jobban védve vannak.

Tizenöt éve bűn volt elengedni a WR felé egy "kórházpaszt", mert a legjobb eset még az volt, hogy nem kapja el, mert gyakran simán legyalulták, és mehetett IR-ra. Ma a pálya közepe sokkal szabadabb vadászterület, nyugodtan be lehet dobni oda a labdát, mert se az elkapás előtt, se pedig az elkapás után nem nagyon lehet "molesztálni" az elkapót, meg kell várni amég "védekező képes pozíciót" vesz fel.

Ezzel együtt, az a mennyiségű passzhívás, ami nálatok van, az ennek a mostani csapatnak - játékosokat és edzőket is beleértve - szerintem túl sok.
A Saints-et nem egyedül Brees tette "passzgyárrá", hanem kellettek hozzá a megfelelően kiválasztott társak, és még inkább kellett hozzá egy olyan kreatív, változatos passz-playbook, ami miatt a védelmek úgy se tudták levédekezni a playeket, hogy biztos volt, hogy passz jön. Ez a playbook kívülről nézve Payton volt. Lehet, hogy ez papíron ma is megvan, de nincs aki hívjon belőle megfelelően.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
azt azonban gondolom, többen észrevettétek, hogy eddig zömében a passzoló csapatoknak nem megy a szekér. persze van 1-2 kivétel, de látványosan szenved pár olyan fal, vagy irányító, akikre ez eddig nem volt jellemző. adam77
Azért szerintem valahol normális, hogy a játék kiegyenlít magát. Amekkora hype volt a passzorientált támadójáték mellett, számítani lehetett rá, hogy előbb-utóbb érdemben reagálni fognak rá a D#-ek.
clbass
Ezt vártam én is, de az az érdekes, hogy ebben a pillanatban a tavalyihoz képest magasabb a passzplayek száma (tavaly egy csapat átlagban 34-t, idén 35-t passzolt) és a QBR is magasabb (tavaly az átlag 82,5 volt, most 86).

Tavaly 4 csapat zárt 100-as passer rating felett, idén 8 áll így.
Csak a tavalyi top 4 most nincs az első nyolcban 😀
Továbbra is hengerel a passzjáték, csak nem azoktól a csapatoktól, akiktől ezt megszoktuk.

Egyedül a passzok "hossza" csökkent, viszont a tavalyi átlagos 60%-os pontosság idén 62%-ra nőtt eddig.


De mivel hideg, szeles, havas, esős meccsek eddig nem nagyon voltak, még korai lenne következtetéseket levonni a tendenciákból.

több mint 12 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
azt azonban gondolom, többen észrevettétek, hogy eddig zömében a passzoló csapatoknak nem megy a szekér. persze van 1-2 kivétel, de látványosan szenved pár olyan fal, vagy irányító, akikre ez eddig nem volt jellemző. adam77
Azért szerintem valahol normális, hogy a játék kiegyenlít magát. Amekkora hype volt a passzorientált támadójáték mellett, számítani lehetett rá, hogy előbb-utóbb érdemben reagálni fognak rá a D#-ek. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ez nem megy e a futás elleni védekezés kárára. Úgy, hogy a legtöbben passzokat várnak tőlünk, amit jelenleg jól le is tudnak védekezni, egy kirobbanó formában lévő Thomas-val, alapvetően jó RB corppal, a GB 26. runD-je ellen nem bánnám, ha egy masszív futójátékos, play-actionökkel fűszerezett gameplannel mennénk neki a hétvégének. Valamit mindenképp újítani kellene...egy ilyet szívesen megnéznék 😉
U.i.: és ha ez jól menne, legalább a D#-ünket is a pálya szélén tudnánk tartani. Sajnos ez is fontos szempont 😛
clbass
Én is hasonlót várok...sok futás, play-action, Graham TD 😀
több mint 12 éve
clbass New Orleans Saints 3 109 — Saints fan
azt azonban gondolom, többen észrevettétek, hogy eddig zömében a passzoló csapatoknak nem megy a szekér. persze van 1-2 kivétel, de látványosan szenved pár olyan fal, vagy irányító, akikre ez eddig nem volt jellemző. adam77
Azért szerintem valahol normális, hogy a játék kiegyenlít magát. Amekkora hype volt a passzorientált támadójáték mellett, számítani lehetett rá, hogy előbb-utóbb érdemben reagálni fognak rá a D#-ek. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ez nem megy e a futás elleni védekezés kárára. Úgy, hogy a legtöbben passzokat várnak tőlünk, amit jelenleg jól le is tudnak védekezni, egy kirobbanó formában lévő Thomas-val, alapvetően jó RB corppal, a GB 26. runD-je ellen nem bánnám, ha egy masszív futójátékos, play-actionökkel fűszerezett gameplannel mennénk neki a hétvégének. Valamit mindenképp újítani kellene...egy ilyet szívesen megnéznék 😉
U.i.: és ha ez jól menne, legalább a D#-ünket is a pálya szélén tudnánk tartani. Sajnos ez is fontos szempont 😛
több mint 12 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Egyetértek, hozzátéve, hogy a Panthers ellen is kaptunk úgy TD-t, hogy a WR bőven holdingolta az arra járó védőnket...

De ahogy ata is, én is inkább a védelmünk szerencsétlenségén, illetve az offense időnként kilátástalan próbálkozásain voltam kiakadva, a bírók csak másodlagos tényezők voltak...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 987 — Egyéb témák lakó
eh, én már olvastam 😕 😉Gyurma Pappa
Csak remélni tudom hogy nem az utolsó soroknál jöttél rá és így nem raboltam sok időt az életedből 😀 😉atapapa
Nem, csak reméltem, hogy lesz valami új info, szóval végigolvastam 😀

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
eh, én már olvastam 😕 😉Gyurma Pappa
Csak remélni tudom hogy nem az utolsó soroknál jöttél rá és így nem raboltam sok időt az életedből 😀 😉

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 987 — Egyéb témák lakó
eh, én már olvastam 😕 😉

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
nem tudom ti hogy vagytok vele, de én kifejezetten örülök a helyettes bírói működés végének.
talán csak egy összeesküvés elmélet, de szerintem a 0-3-ban nekik is szerepük volt.adam77
Ezzel kapcsolatban egy máshová írt hozzászólásommal reagálnék, talán a legtöbben nem olvastátok.

Uncsi ez a bíró téma!
Mindenki tudja, hogy alacsonyabb kategóriát képviselnek. Nagyobb különbséget kell kialakítani és nincs vereség, ha pedig nem képesek erre akkor viseljék a következményét, hogy a mérleg nyelve ide, vagy oda billen. catattack
Azért ebben a sportban kurvára fontos a momentum, amit egy-egy nagy play (jogtalan) megadása vagy elvétele képes megfordítani.

1. AZ első héten a Redskins ellen 20-14-gyel álltunk vesztésre a 3. negyed elején, a saját harminchármasunkon 4. és egyre nekiment a WAS, Griffin felkúrta a labdát az end zone-ba, kamu DPI, az egy yardról bevitték. 27-14, ahelyett hogy 20-14-nél mi jöhessünk a labdával.
2. Szintén ez a meccs, 3. negyed vége, 17-30 oda, 20 yardról indul a WAS-drive, a harmadik kísérletet a 24 yardosról indítják, sikertelen, a puntnál nem jött le időben egy védőnk, 5 yard bünti, és a 29 yardos helyett a 30-asra teszik a labdát, 4. és egy, valamint újabb punt helyett 1. és tíz. A labda további 5 percre a Washingtoné, amiből egy FG-t érnek el.
Végül TD+2 pontos hátránnyal fejeztük be a meccset.

3. Most hétvégén KC ellen 2. negyed vége felé 10-6-ra vezetünk, a KC 9 yardosánál vagyunk, TD-t érünk el, bíró visszanézi, a pályán született ítélet nem cáfolható a videó alapján, mégis elveszik a TD-t, a könnyű FG-t a barom kicker kihagyja.
4. Ugyanez a meccs, 3. negyed közepén 24-6-ra vezetünk, az általunk szerzett TD után a saját 9 yardosáról indítja a KC a drive-ot, amiből elsőre egy 91 yardos demoralizáló futást és Td-t kapunk, masszív, kb. 3 másodperces támadó holdinggal a falban, a síp néma marad, innentől kezdve az addig viszonylag normális offense a meccs során egyetlen first downt szerez, a KC egyenlít az utolsó másodpercben majd a hosszabbításban nyert.


Nem akarom azt mondani, hogy ha ezeket a helyzeteket jól ítélik meg, akkor mind a kétszer nyerünk, sőt, igazából annyira rosszak vagyunk az egy évvel ezelőtti önmagunkhoz, hogy a meccsek után magasról tettem a rossz ítéletekre, sokkal jobban idegesített a mutatott játék és a szar edzői munka.

De ez nem a spanyol soccerliga, hogy a két nagyágyú úgyis tönkrever mindenkit és a bajnoki cím majd eldől az egymás elleni meccseken, itt rengeteg a közel azonos játékerejű csapat, akik közül gyakran csak 1-1 play dönti el azt, hogy kinek lesz még dolga januárban.

több mint 12 éve
adam77 New Orleans Saints 635
nem tudom ti hogy vagytok vele, de én kifejezetten örülök a helyettes bírói működés végének.
talán csak egy összeesküvés elmélet, de szerintem a 0-3-ban nekik is szerepük volt. most nem konkrét bírói hibákra szeretnék utalni, mert amilyen gyengén kezdtünk, valószínűleg a rendes bírókkal is ugyanitt tartunk. azt azonban gondolom, többen észrevettétek, hogy eddig zömében a passzoló csapatoknak nem megy a szekér. persze van 1-2 kivétel, de látványosan szenved pár olyan fal, vagy irányító, akikre ez eddig nem volt jellemző. a bírói inkompetencia miatt hirtelen o-vezérlet ligából d-vezérlet lett, és ezt több helyen jól meg is látták, vérszemet kapva egész komoly dominanciát bemutatva. (más kérdés, hogy nálunk még ez sem jött át a nagy zűr-zavarban.)
remélem, az régi/új bírókkal legalább ez a faktor kiesik, és legalább a támadószekciónk elkezdi a felzárkózást.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
A Jets-féle "bounty-ügyhöz": Ryan természetesen tagadja, hogy a "hot sauce" bármiféle sérülés okozásának szándékára utalt volna. Naná.

Miközben két éve ezt mondta

"Each game we might also designate an opposing player with a dot. Players don’t want to be dotted by the New York Jets, because that means we want that dude knocked out of the game. Of course, it has to be legal and by the book. We don’t play dirty, and no way will we intentionally hurt a player with an illegal, cheap shot. We dot players fair and square. There are players out there who think they are badasses, and you just might see two of our players knock the hell out of him."


Ha azt nézzük, hogy Williams rendszere a szabálytalan szerelést büntette (és nagyjából a Favre-eset az egyetlen, ahol szabálytalansággal küldtünk játékost az oldalvonal mellé az elmúlt 3 évben), akkor elmondhatjuk, hogy a pénzen kívül semmi különbség nincs Williams és Ryan között.

Ja de van. Az egyik nyugodtan dolgozik jelenleg is és "hot sauce-t" kérhet az ellenfélre a nyilvánosság előtt, a másik meg csak tévén nézhet NFL-meccset.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Viszonylag jól állunk sérültügyileg, McBride, Hawthrone és Casillas DNP, mindenki más (még Colston is) full.
Kromer hangja viszonylag "élettel teli volt", 0-10 körül már talán úgy fog beszélni, ahogy egy NFL-edzőnek kell 😊

több mint 12 éve
eloel 3 212 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
 blackandgoldreview.com/post/32208951441/the-morning-after-a-saints-play-in-one-act

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 12 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Camarillo-nak ennyi volt, visszajött Humber az eltiltásból. Ami még furcsa nekem, hogy Cadet egy labdát sem kapott...Ivory meg még talán aktív sem volt.

Amúgy ezeket a siettetős adatokat a falembereinkről honnan szerzitek? 😊Tocy
Cadet nem inaktív volt?EasyGhost
Én úgy emlékszem a Redskins ellen játszott 1-2 snapet...de nem vagyok benne biztos...

Ja, szerintem félreérthető voltam, nem csak erre a meccsre gondoltam vele és Ivory-vel kapcsolatban 😊
több mint 12 éve
EasyGhost New Orleans Saints 1 397 — Saints fan
Camarillo-nak ennyi volt, visszajött Humber az eltiltásból. Ami még furcsa nekem, hogy Cadet egy labdát sem kapott...Ivory meg még talán aktív sem volt.

Amúgy ezeket a siettetős adatokat a falembereinkről honnan szerzitek? 😊Tocy
Cadet nem inaktív volt?