Power Ranking - 0. hét
Menten elkezdődik az idény, szóval éppen itt az ideje, hogy számba vegyük kit nyom az esélyesség terhe, és kik pályáznak a sereghajtó szerepkörre.
1. San Francisco 49ers
Nem a Giants! A címvédő nem a Super Bowlban, hanem az NFC döntőben állt legközelebb a hazamenetelhez, a Frisco ráadásul a bajnok két alapemberét csábította át a nyugati partra, miközben Manningék nem mondom, hogy erősödtek. Ráadásul a Super Bowl-hangover is ellenük szól, és bár a riszpekt jár nekik, ez az éhes 9ers keret most bitang erősnek tűnik, és a divízió első helye eléggé zsebben van nekik.
2. Green Bay Packers
A tehetség továbbra is jelen van, a Nick Perry-vel súlyosbított pass rush-tól sokat várok, és talán még Ced Benson is tud némi hasznot hozni tavalyhoz képest extraként. Pontzáporos alapszakasz után ugyanúgy bennük van a playoff-menetelés, mint 2 éve. Akárkit meg tudnak verni.
3. New York Giants
Ennél hátrább már tényleg nem illik a gyűrűk kurrens urait csúsztatni, de igazából nyomoznom kell a depth chart oldalakat mikor a támadófal összetételét szeretném megtudni. A télen összeállt a Giants, de a tavalyi alapszakasz problémái nem akarnak változni. A sérülékeny secondary és a jelentős erősítés nélküli linebacker sor miatt nem lehet fentebb tenni az óriásokat, és akkor még jóindulatúan feltételezem, hogy Wilsonnal javul a futás és Manningham yardjait kollektíven sikerül pótolni. Az erősségeket kár sorolni, azt mindenki ismeri, kivéve esetleg Adewale Ojomót, de idővel ő is reflektor fénybe kerül.
4. New England Patriots
Az elmúlt évekhez képest csendben lezajló végső keretszűkítés legizgalmasabb helyszíne volt Boston. Erős jóindulattal lehet csak a tavalyi keret munkásságából kiindulni az idei szezon előtt, mivel rengeteg az új arc, sok megszokott szereplő távozott. A semleges néző nem is arra lesz kíváncsi a 2012-es Patrtiots-tól, hogy Brady oda tudja-e még dobni a labdát Welkernek vagy a tight endjeinek, hanem, hogy ki fog futni, mit tud Lloyd JMD-vel, mit akarnak Salas-tól, ki lesz a fal közepén, milyen lesz a full (?) 4-3, mit tud az all-decade SEC LB trió, a veterán pass rusherek helyére érkező fiatalok tudják-e ugyanazt mint elődeik és elég lesz-e a secondary-t Tavon Wilsonokkal felturbózni. Várjuk a válaszokat, szerencséjükre van ideje a játékuknak kiforrni, mert számításaim szerint simán nekik áll a csoportgyőzelem.
5. Denver Broncos
Egyszerű a képlet a Sziklás-hegységben. Ha a védelem ugyanazt hozza, mint "a Tebow-érában", garantált a playoff. Ha nem, akkor is jó esélyük van rá. Az NFL utolsó helyezett passz offense akár a legjobbá is avanzsálhat, Peyton Manning közbenjárásával ezen se lepődnénk meg. De ha csak top5-ös lesz az is bőven jó és minden bizonnyal rájátszást ér. Más kérdés, hogy John Elway nem be akar kerülni az utószezonba, hanem megnyerni azt, ezért küldte el a szurkolók kedvencét New Yorkba, és ezért igazolt egy négyszeres MVP-t. Kibírja-e Manning egészségesen az idényt? Tudja-e ugyanolyan szinten vezényelni társait, mint Indianapolis-ban? Mivel sem csapatorvos, sem mentalista nem vagyok, így nem merem azt mondani, hogy nem, a régi Manning pedig ezt a Broncos-t az AFC West élére vinné, ebben biztos vagyok.
6. Pittsburgh Steelers
Van ami nem változik. Mikor már azt hinnénk, hogy élet költözik a Steelers OL-be, DeCastro összetöri magát, Adams-t meg az röhögi körbe, aki épp szembe áll vele a védőfalból. Szóval Big Ben megint menekülni fog, Wallace-ék üresre játszák magukat, Harrisont megbünteti a liga, Polamalu labdát szerez, az öregek öregszenek, csak Mendenhall nem fut. Nélküle is masszív marad a Steelers, ellenük se nagyon éri meg fogadni, hogy leeresztenek.
7. New Orleans Saints
Eltiltották Vilmát, de itt van Lofton. Eltiltották Will Smith-t, de itt van Jordan és Wilson, eltiltották Paytont, de itt van Brees. A Nicks/Grubbs cserét meg se érzik, Meachem távozását talán, de az egyre több szereplős futójáték majd ellenpontozza. Nem valószínű, hogy edző nélkül csúcsra érnek, de ott lesznek a közelében idén is.
8. Houston Texans
Schaub visszatér, André kapott némi utánpótlást, Foster és Tate marad, az offense ereje maximum a Brisiel-Winston páros elvesztésén eshet vissza. Mario Williams érzékeny veszteség, de már láttuk, hogy van élet nélküle is, Mercilus-szal meg akár még szebb is lehet. Szomorú, hogy a rendszerváltás miatt olyan ikonokat kell feladni, mint Mario vagy DeMeco Ryans, de ilyen a popszakma, a sikerességhez bevállalósnak kell lenni. A 49ers és a Patriots mellett a Texans a harmadik (és utolsó) gárda, amelynél tutira veszem, hogy nyerik a csoportjukat.
9. Atlanta Falcons
Kiugró évre számítok Julio Jones-tól, ami pont elég lesz hozzá, hogy pontokkal palástolja a Lofton elvesztésével keletkező defenzív visszaesést. Standard playoff-csapatként nincs ok kételkedni, hogy megint 10+ győzelemmel zárhatnak, az hogy az egyenes kiesésben mi történik, már nem a power rankingra tartozik.
10. Baltimore Ravens
Suggs nélkül elég nehéz lesz helytállni elit szinten, de az kétségtelen, hogy mostani összeállításában is az élmezőnyben a Ravens helye. A támadóknál is vannak gyenge pontok, az OL felemássága vagy hogy Rice mögött 2 rookie RB vár bevetésre. Flaccót már nem is mondom, hozzászoktunk. Legalább Cundifftól már nem kell tartani, hogy hibázik, jött helyette egy undrafted rookie, aki azonnali javulást hozott.
11. Philadelphia Eagles
Szerényebben készülnek mint tavaly, rosszabbak tuti nem lesznek. Páratlanul hosszú a kispad ha védőfalembert kell beküldeni, 1 klasszis linebackerrel már biztosan gazdagabb a keret tavalyhoz képest, és a "szupersztár CB Battle" is eldőlt Samuel elpostázásával. A 2011-es giccs után letisztultabb az Eagles kerete, továbbra is erősek, joggal akarnak trónfosztást.
12. Kansas City Chiefs
Mindenki felépült. Eric Berry, Charles, Moeaki, még Cassel is. Egy meccsre voltak tavaly nélkülük is attól, hogy beelőzzék a Denvert, ezek után nyilvánvalóan csak a rájátszás elérése lehet a cél. Megerősödve Hillis-szel, Winstonnal, Poe-val, Elammal igencsak izgalmas versenyfutásra lehet számítani a Broncos-zal, a jelentős PR-beli különbség ellenére nem lennék meglepődve ha végül a KC húzná be a csoportot, de ehhez minimalizálni kell a "Cassel-faktort" és minél kevesebb meccsen hagyni, hogy elveszítse egyedül.
13. Cincinnati Bengals
Mint az olvasható volt, a bowl.hu szerint a Bengals a 2012-es Draft egyértelmű győztese, és a holtszezon manővereik is jó irányba mutatnak. A guard poszton volt némi kaotikusság, de ezt leszámítva jól kialakított depth chart-tal bírnak már tavasz óta, AJ Green mögé mondjuk nem árt minél hamarabb felnőni a 2-3-4. receivernek, de egyébként nem sok kritizálnivaló van a Bengals-on Dalton séróján kívül, még Vontaze Burfict is futballista módjára viselkedett a pályán, erre aztán tényleg nem számított senki.
14. Chicago Bears
A támadófal a preszezon alapján továbbra is undorítóan rossz, de ezt a lassan megszokott faktort félretéve, eléggé tetszetős amit a Bears ügyködött a holtidőben. Bush nagyon kellett Forté mögé (Clutts elcserélését mondjuk nem értem), a Marshall-Cutler reúnió gondolom minden medvebarát számára örömkönny-fakasztó esemény volt, hát még Alshon Jeffery ellopása. Ha Cutler a másodperc tört részénél több időt kap Webbéktől, hogy elengedje a tojást, rég (soha?) nem látott légitámadás lehet itt még. A védelmet meg a special teamet be kell-e mutassam? Valahogy miattuk nem izgulok.
15. Detroit Lions
Decemberben bekövetkezett minden Lions drukker rémálma, és top10-es pick helyett rájátszásba jutott kedvenc csapatuk. Ha engem kérdeznek, legközelebb erre nem kerül sor, mint fentebb látható, csak a csoport 3. helyére várom őket, ahonnan csak irgalmatlan mákkal lehet wild card helyet megcsípni. Nincs bajom a Lions tranzakcióival, az viszont nem állapot, hogy minden hétre jutott egy hír, hogy melyik oroszlánt sittelték le, vagy sérült meg edzésen. A running back poszt különösen kriminális. Broyles, Reiff vagy Bentley jó igazolások voltak, de egész egyszerűen egy javulni vágyó franchise nem engedheti meg magának, hogy olyan offszezont zárjon, mint amilyet a Lions zárt.
16. Dallas Cowboys
Nem tudom mi lehet az elvárás a fal közepétől, ha egy kettes alá szintet tudnak hozni, már előrelépnek tavalyhoz képest. Laurent Robinson kivirágzása után kérdőjel van a 3. WR posztján, amire az előszezonban se jött válasz (bár Dwayne Harris-t már tavaly ilyenkor elkezdtem hypeolni - ritkán látható hibás időzítéseim egyikeként). A 4C sokat javít majd a védelmen (Carr, Claiborne, Carter, Connor), de a hézagos depth chart miatt a mezőny közepére várom csak a Dallas-t, annak ellenére, hogy kiemelkedő játékra is képesek ihletett napjaikon vagy, hogy az RTL Klub agresszívan kampányol mellettük.
17. Seattle Seahawks
Nagy mókamester ez a Pete Carroll, annyi szent. Halálra oltjuk őket a Seahawks sapkával már két éve, erre talált tavaly is két több mint korrekt újonc évet produkáló védőt a drafton, most meg a létfontosságúnak talán mondható QB-MLB párost túrta össze a börzéről. Tehát akkor most mi vagyunk a hülyék amiért kritizáljuk, mondhatná az olvasó, ami részben igaz, de a csapatépítésnek nem feltétlen az a bevált módszere, hogy dollármilliókat adunk egy alapvetően beugró QB-nak, majd egy NFL QB-ra felépítésben nem hasonlító zöldfölűt nevezünk ki kezdőnek. Mindazonáltal, Wilson kétségtelenül jobb volt mindenben, mint Flynn. Tavaly abba a csapdába futottam bele az értékelésnél, hogy KJ Wrightot még akkor húzták mikor Tatupu csapattag volt, most meg Bobby Wagner jött elvileg Ruud mögé, aki már nincs itt. Azzal meg aztán végképp nem számoltam, hogy minden CB kidől és Sherman úgy lesz #2 CB, hogy egy Kanadából érkező arc a párja.
A lényeg az, hogy kifejezetten kíváncsi vagyok a Wilson vezette Seattle-re, kíváncsi vagyok Bruce Irvinre (naná), Carpenterre mondjuk nem. Potenciális meglepetéscsapatot szagolok itt.
18. Carolina Panthers
CAAAAAM! A show alighanem folytatódik tovább, a szereposztás se változik, viszont Beason felépülése és Kuechly megjelenése biztonságot adhat a csapatnak, így várható mérlegbeli javulás, de még hosszú az út.
19. Tennessee Titans
Vagy az én látókörömön esik kívül a Titans vagy tényleg nem történt semmi rendkívüli a holtszezonban. Az, hogy Kenny Brittet beviszik egyszer kétszer az őrsre, obligát program minden nyáron, ezt nem tekintem újdonságnak. Elvileg a nyugodt légkör ideális hozzá, hogy az új franchise QB kinevelődjön, Locker kezdeni is fog, habár nem arról szólt az előszezon, hogy megalázta a ligát. A sikeresség azon áll vagy bukik, hogy Chris Johnson ki tudja-e emelni a középszerűségből a csapatot. Ha tavalyi formáját menti át 2012-re, akkor a 19. helynél nem nagyon fog előrébb jutni a Tennessee szerény véleményem szerint.
20. San Diego Chargers
Sokakkal ellentétben, én nem vagyok túl optimista a Chargers idényét illetően. Mint az a fentiekből kitalálható, egyszerűen túl erősnek érzem a divíziójukat és a korábbi évekkel ellentétben, most nem a Chargers az a gárda, amit meg kell verni, nem ők a favoritok. Nem tudom ehhez hozzászoktak-e Rivers-ék, bevallani biztos nem fogják, de jelen állapotában elitnek azért nem nevezhető ez a támadósor. A Vincent Jackson pótlására beszerzett Meachem-Royal párosnál azért van esély rá, hogy bejönnek a számításaik, az viszont elgondolkodtató, hogy a (sérülékeny) Mathews mögött Ronnie Brown cipeli majd a labdákat. Hacsak McClain nem jut tolberti magasságokba futás terén, ez eléggé szűkös felhozatal, főleg egy vegetáló fallal maguk előtt. A védelem mind3 sorába jól draftoltak, de a front7-ben a veteránok és az ígéretek közt jelenlegi szupersztár nincsen. Ott lesz a San Diego megint 8-8 körül, nem lesz siralmas a szezon, de nem is számítok rá, hogy most térnek vissza a szoros elitbe.
21. Washington Redskins III
A tavalyi ökörködés után ezúttal igazi irányítóval készül a Skins az idényre, ez bizonyára meglátszik majd a csapat teljesítményén. Az a keret, amely a bajnokot oda-vissza verte, eléggé ígéretesnek mondható. Azt nem tudni Shanahan mit tervez a RB rotációval, Alfred Morris, Helu és Royster is hasonló mennyiségű játékidővel számolhat, annak ellenére, hogy egész meccsekre hajlamos a veterán mester megfeledkezni akármelyikükről. Egyelőre nincs meg az összhang Robert Griffin III és Garcon között, és a zsebben sem mozog annyira komfortosan mint vártuk, de ezek idővel biztosan meg fognak oldódni. Sajnálatos, hogy RG3-t sokkal kevesebbet láthattuk az edzőmeccseken, mint Luckot. Nyilvánvaló, hogy nem idén akar bankot robbantani a Washington, de a javulás jegyeit azonnal látni akarják majd a drukkerek a Heisman győztes érkezése miatt.
22. Buffalo Bills
Régi-új védő sémával és felturbózott pass rush-sal várja az idényt a Bills, ahol egy egészéges Fitzpatrick garantálhatja, hogy a játékuk inkább olyan lesz mint az elmúlt ősszel, nem olyan mint a szezon végén. A Glenn-Gilmore-Graham vonal új lendületet adhat a gárdának, ami hosszú idő után a Jets-nél jobb pozícióból várja a rajtot, legalábbis nálunk.
23. Oakland Raiders
Mondhatni Carson Palmer teljes (off)szezonos jelenlétével elkerülhetetlen a javulás, de vannak ezért sötét foltok a Raiders-nél és itt nem a nézőtér drapériájára gondolok első sorban. Az elkapósor tovább mélyült, az előszezonban remeklő Rod Streater ugyanolyan eséllyel küzd az első számú WR címért, mint Ford, DHB vagy Denarius Moore, és ez örömteli, főleg hogy tight end játékra abszolút nem lehet számítani. Ha Bush pótlását megoldják és McFadden túléli az idényt, működőképes lesz az offense. Ami kevésbé biztató, az a közepességre is csak vágyakozó CB egység, illetve, hogy Miles Burris azért nem egy Wimbley. Az Oaklandtől jó meccsekre lehet számítani ha Palmer régi önmagát idézi, de gyanús, hogy többször lesznek ők a szimpatikus vesztes mint a diadalmas gárda.
24. New York Jets
Ez a csapat egy lépésre van attól, hogy elszabaduljon az anarchia az öltözőben. Rendkívül feszült légkörben zajlott a felkészülés, a támadósor impotenciája megbénította a csapatot, a QB versengésnek pedig mindenki tudja, hogy az lesz a vége, hogy Tim Tebow kezdőként fog pályára lépni körül-belül a 6. hét magasságában. Annyiban mindegy ez, hogy ő és Sanchez is bűn rossz volt eddig, 4 meccs alatt 1 touchdownt sikerült összerakni (azt is McElroy...), a futójáték romokban, a fal jobb oldala nem különben (ami Tebow-nak vak oldal btw), így nem lehet nyerni. A ráncfelvarráson áteső védelem így se rossz, bár a Landry és Coples irányába vetett bizalom is ingatag lábakon áll. Nem tudom, hogy ez merész kijelentés-e, de szerintem sokan osztoznak abban a megérzésben, hogy a 2013-as NFL Draft új franchise QB-t hoz majd a Jets-nek, Sanchez és Tebow pedig utolsó idényére készül a zöldeknél. Utóbbi esetleg a marketing miatt maradhat.
25. Arizona Cardinals
Nem elég, hogy a szurkolók azonnal elsírják magukat a képernyő előtt ha Kevin Kolb a gyepen mutatkozik, még az is garantálható, hogy újra nagy kergetőzésbe torkollik a támadójáték, ugyanis nem sikerült a falat megerősíteni. Skelton és Kolb biztosan kezdeni fog legalább 1 meccsen, de én év végére Lindley-re is számítok. Így pedig hiába nyithatna új dimenziót támadásban Ryan Williams vagy Floyd, az eredményességhez sok klasszis teljesítmény, és a tavalyihoz hasonló mennyiségű nem-offenzív touchdown szükségeltetik, ami azért nem jön össze minden alkalommal. Azzal az eshetőséggel nem számolok, hogy mi van ha Kolb feljavul, mert Warner visszatérésére is nagyobb sanszot látok.
26. Jacksonville Jaguars
Mozgalmas elmúlt hetek után kijelenthető, hogy Blaine Gabbert átkerült a vállalhatatlan kategóriából a gyenge szintre, ami óriási előrelépés és hitet adhat a drukkereknek. Köszönhető mindez elsősorban Blackmonnak ugye, akinek tehetségét nincs irányító aki ki tudná oltani. Él a remény, hogy nem lesz Gabbert bust! Időközben már Jones-Drew is beállt a sorba, látva a tévéjén, hogy Jennings bizony hatékony, és ha MJD is az lesz, az jelentős javulást hozhat a jaguárok pontszerzési fáradozásaiba. A védelem sem lett rosszabb, nem is rájuk leszünk kíváncsiak, hanem, hogy mit tud a JAX O 60 percen át, mert felvillanásaik már voltak, de ilyet akármelyik riválisuk fel tud mutatni.
27. Tampa Bay Buccaneers
Jól igazolt (Nicks, Jackson) és jól draftolt (Martin, Barron) a Bucs, de a tavalyi összeomlás után jobbnak érzem ha alulról építem fel őket jó játék esetén, nem pedig agyondícsért felvezető után kell újra csalódni bennük. Schiano eddig fiatalokkal dolgozott, így nem kéne, hogy gondot okozzon, hogy szót értsen a tehetségekben bővelkedő kerettel, és Morris-nál szigorúbb emberként talán a hullámzó játékot is vissza tudja szorítani. Senki sem lepődne meg ha 4. lenne a csoportjában a Tampa Bay, de a potenciál sokkal komolyabb ebben a társaságban mint hogy egy legyintéssel el lehessen intézni.
28. Indianapolis Colts
Kis lépésekkel indulnak el visszafelé 32-ről az 1. helyre, első évben sok győzelemmel nem kell számolni, a lényeg, hogy Luckot ki ne üssék, és összeálljon az a fajta támadójáték, amire egy új érát fel lehet építeni. A szereplők itt vannak és bár Wayne öreg, Collie agya rázkódott, a többiek meg újoncok, de jelen állás szerint a Colts jövőképe sokkal reménykeltőbb, mint a mögötte helyezkedő gárdáké. A védelemben megkapjuk a választ, hogy Freeney és Mathis tud-e linebackert játszani. Ha igen, akkor több meglepetés győzelem jöhet, mint hinnénk, ha nem, akkor meg is van a 2013-as offszezon program. A nagy költekezést úgy is akkorra tervezik.
29. Cleveland Browns
Nem tudom, hogy Heckert vagy Holmgren félti jobban az állását, de ami itt megy azt úgy hívják kapkodás. Egy önmagát biztonságban érző sportvezető nem draftol 28 éves QB-t első körben és nem szán rá 2. körös supplemental picket egy egy éve pihenő elkapóra. Trent Richardson persze jó lesz, de egy 3 playoff résztvevővel bíró csoportban ennek a Browns-nak nem sok lapot osztanak majd, így pedig én új rezsim érkezésére számítok, ami ki tudja milyen változásokat hoz magával. Egyelőre azért ezt az idényt kell lejátszani.
30. Minnesota Vikings
Sokkal nem lett jobb a mindent beszívó védelem, de Smith, Robinson vagy akár a napokban idecserélt Jefferson érkezése ad némi fényt az alagút végén, amíg ők beérnek, addig meg Jared Allen elvesztegeti (?) legszebb éveit. Ami érdekel, hogy Ponder mit tud egy teljes holtszezonnal a háta mögött. Nem kiemelkedő, de használható célpontjai vannak, Peterson az Peterson, és Kalil jelenlétét is meg kell éreznie a támadóknak. Játékban javulás várható, eredményekben ez nehezen jön majd ki az NFC North-ban, remélhetőleg legközelebb már a front7 kipofozására is ráállnak, és akkor 1-2 éven belül már a középmezőnyben kezdhetik a 0. power rankingot.
31. St. Louis Rams
Szokásos helyén a Rams, ez az 1/2-es hely már lassan összeforr a kosokkal. Fisher persze jobb alakulatokat szokott összehozni, és vannak is biztató jelek. Quinn egyre jobb, Brockers és Jenkins sem véletlen lett magasan választva, Finnegant ismerjük és ha Laurinaitis tud 3 ember helyett dolgozni, akkor a védelem már most jó lehet. Hogy Bradforddal mi lesz, azt megtippelni is nehéz, az elkapóitól nem fog megrettenni egyetlen DC sem, az biztos. A Jacksont kisegíteni igyekvő Pead semmivel se volt jobb mint egy utcai free agent eddig, úgyhogy a siralmasan egyoldalú támadójáték továbbra is jelen lesz a Wayne Hunterrel erősítő Missouriaknál a jelek szerint.
32. Miami Dolphins
Hála az HBO kameráinak, mindannyian megnézhettük hogyan készül az idényre egy potenciális 1/1-es, akiknek egy fontos szabályt kellett volna betartani, hogy ne menjen azonnal kukába a szezon: ne dobják be túl korán Tannehillt a mély vízbe. Nem sikerült, az újonc kezdeni fog már az első héttől, és valószínűleg megtépázott önbizalommal zárja első évét az NFL-ben. (Eleve hogy lehet egy olyan manus kezébe adni egy NFL franchise jövőjét, aki azt se tudja milyen divíziók vannak a ligában? Ennyire nincs benne elhivatottság, hogy vasárnaponként leüljön megnézni 2-3 meccset? Ezt még tanulni se kell, simán ráragad az emberre pár hét után.) Az elkeseredett próbajátékosok WR poszton már sok mindent sejtetnek, Vontae Davis járt a legjobban, akit még időben elköltöztettek. Joe Philbintől se várok hosszú karriert a South Beach-en.
Hozzászólások
Offensbe a legnagyobb kérdés Palmer. A TE gondokat én nem annyira látom égetőnek. A HB-WR-OL az meg nem rossz.
A védelemben a hülye büntetéseket kell mérsékelni, erre volt jel az előszezonban. Meg nincs Curry legalább 6 hétig, tehát ő se hülyül be, valamint átküldtük a Chiefs-hez a legbüntetettebb játékost Routt-ot, ez mindenképp előrelépés, ugyanis 17 büntetést szedett össze tavaly, amelyekből mindegyik 1st down-t ért az ellenfeleknek.
Valamint az első 3 CB-vel szerintem az előjelek alapján nincs gond. Bár az új érkezőt még nem igazán láttam, de az Eagles fanok dícsérik.
Amúgy a fal domináns. Az LB sor Curry hiányában is egész jól működött. A CB-kről volt szó. Az S duó pedig TOP 10 a ligában.
Szóval nagyon sok múlik Palmeren, ha ő jó, akkor a csapat is jó lesz.
A Bears és a Lions meg 14. és 15.
Naneeeeeee.
I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
"I'm gonna fuck you 'till you love me, faggot!" - Mike Tyson