CFB - a második hét összefoglalója

Apró késéssel érkezik a heti öf, reméljük a várakozás csak tovább csigázta az egyetemi foci iránt lehetőleg megnőtt érdeklődéseteket.


 



Mint észrevehettétek, idén már három cikket szolgáltatunk rendszeres jelleggel szezon közben az NCAA-ről, szóval meglehetősen komolyan vesszük azon törekvésünket, hogy ezt a bajnokságot is megismertessük, megszeretessük Veletek. Bár a várt interaktivitás egyelőre várat magára, észrevételeiteket, megjegyzéseiteket, kérdéseiteket minduntalan várjuk a megszokott helyeken (az eredménykövetőben, a kérdezd JJ-t topicban és az NCAA csevegőben), oldalunkon az eredménysort, a tabellát és a rangsort is megtaláljátok.


A hét…


száma: 35 – ennyi másodperc kellett volna még a másodosztályú Jacksonville State-nek, hogy pályafutása legmegalázóbb vereségét mérje az edzői ikon Bobby Bowdenre. A Florida State végül 19-9-re nyert

csapata: Houston Cougars – Bár nem is leledzenek arrafelé, a hétvége után biztos, hogy a puma soha nem lesz Oklahoma címerállata. A BYU Cougars múlt heti meglepetésgyőzelmét követően ezúttal a houstoniak tréfálták meg az Oklahoma State-t, azt a Cowboyst, mely hosszú elteltével újra BCS Bowllal kacérkodhatott. Legutóbb 1984-ben nyert top5-ös kiemelt csapat ellen a Houston, aminek hozadéka, hogy 1991 után először kerültek ők a top25-be, egészen pontosan a 21. helyre. Az irányító Chase Keenum titkos Heisman jelöltté lépett elő, szeptember 26-án minden bizonnyal ország-világ előtt mutathatja meg, mit is tud valójában, a Texas Tech lesz a potenciális “BCS buster” vendége.

Konferenciája: MAC – Összességében súlytalan a kis közép-amerikai (a helymeghatározás persze az Egyesült Államokra értendő) konf, de a héten két nagy skalpot gyűjtött be, ami szokatlanságából eredően kimondottan dicséretes. Pénteken a Toledo a pokoli mélységekbe alábukó Colorado-t oktatta, míg szombaton a Central Michigan saját stadionjukban fakasztotta sírásra a Michigan State drukkereit. Emellett kiemelendő még, hogy a Western és az Eastern Michigan is közel állt a bravúrhoz Big Ten-es ellenfeleik otthonában, a Bowling Green pedig 14 pontos előnyből volt képes kikapni másfél negyed alatt a rangsorolt Missouritól.

támadójátékosa: Dan LeFevour (QB, Central Michigan) - “Dan the Man” volt a CMU sikerének záloga, 46-ból 33 jó passzkísérlet, 328 passzolt yard és 3 TD fémjelzi teljesítményét. Ráadásul 12166-ra tornázta a karrierje során összesen elért yardmennyiséget, ezzel a MAC listavezetőjévé vált, megelőzve többek között Byron Leftwich-t, Charlie Frye-t és Ben Roethlisbergert.

védőjátékosa: Leon Wright (CB, Duke) – az óriási választék sűrűjében hajlamosak vagyunk megfeledkezni a “kicsikről”, és ebbe a hibába sokszor sajnos még az amerikai szakírók is beleesnek. A minnesotai Nathan Triplett 17 szerelésével (ami valljuk be, egy futásorientált gárda ellenében nem lehetetlen) elvitte ugyan a hivatalos elismeréseket Wright elől, ám szerintünk az egyértelmű győztes a Duke cornerbackje, aki két interception return TD-t mutatott be az Army két egymást követő próbálkozásából szoros állásnál, eldöntve a találkozót. Az egyiknél 51, a másiknál 33 yardot tett meg az end zone felé, plusz egy fumble-t is kiharcolt.

mérkőzése: Michigan Wolverines vs. Notre Dame Fighting Irish (38:34) – a vérbeli fanatikusok már szombat előtt figyelmeztettek, a feléledni látszó Michigan és az önbizalommal telt Notre Dame csatája a forduló rangadója, és nem a média által várt és végletekig kielemzett Ohio State-USC összecsapás. A “hype”-nak és az esti kezdésnek köszönhetően végül az utóbbi nyerte a nézettségi párbajt, viszont a színvonal a michigani “gálán” verdeste az eget.

vesztese: Jim Tressel (HC, Ohio State) – Egymás utáni hatodik top10-es ellenféllel szembeni meccsét bukta el a Buckeyes, ezúttal drámai körülmények között. Tressel komoly kritikát kapott a túl konzervatív játékhívásaiért, egyesek szerint le is kellene erről mondania az OC Jim Bollman javára, mert már nem képes ezen a téren megújulni (Bollman kilenc éve offenzív koordinátor, azóta mindig Tressel látta el ezen teendőket). A Bucks főedzője a hét vesztese, de azért közel nincs olyan rossz helyzetben, mint Al Groh (Virginia) vagy Dan Hawkins (Colorado), akik kirúgása olyan biztos, mint a Green Bay fanok füttykoncertje Brett Favre visszatérésén.

legtöbb passzolt yardja: 456 - Taylor Potts (QB, Texas Tech vs. Rice)
legtöbb futott yardja: 207 - Nic Grigsby (RB, Arizona vs. Northern Arizona)
legtöbb elkapott yardja: 195 - Greg Salas (WR, Hawaii vs. Washington State)
legtöbb INT-je: 3 - Tyler Sash (SS, Iowa vs. Iowa State)
legtöbb szerelése: 17 (12 szóló, 5 assziszt) - Nathan Triplett (MLB, Minnesota vs. Air Force)
leghosszabb mezőnygólja: 57 yard - Philip Welch (K, Wisconsin)

 


meglepetése (csapat): West Virginia Mountaineers – a Jarrett Brown vezette Eers stílusa már-már nyomokban sem hasonlít a Pat White-féle korszakra. Brown többször próbálkozott passzal, mint White valaha (ráadásul 334 yarddal meg is döntötte PW 332-es csúcsát), azonban eddig visszaesés nem észlelhető, legközelebb az Auburn ellen el is válhat, hogy a “barna” ugyanúgy aranyat ér e a West Virginiának, mint a “fehér”.

meglepetése (játékos): Joe McKnight (RB, USC) – a Trojans futójában mindig benne volt a nagy meccs, eleddig azonban - részben az miatt is, hogy a posztra a USC-nek több kiváló alternatíva állt rendelkezésére, ezért nem jelöltek ki elsőszámú RB-t – ez váratott magára. Eddig, a kaliforniaiaknál Pete Carroll McKnight “kezébe” adta a lehetőséget (és a labdát), és a végzős élt vele, a döntő drive-ban remekelve megnyerve a rangadót csapatának.

csalódása (csapat): Kansas State Wildcats – Bill Snyder hiába írta alá a mérkőzést megelőzően öt éves szerződéshosszabbítását, ez játékosainak nem sok erőt adott, talán csak nyugodtabban elviselhetővé tette számára a Louisiana-Lafayette elleni vereséget.

csalódása (játékos): Jonathan Crompton (QB, Tennessee) – mielőtt valaki elhitte volna, hogy a Volunteers irányítója a nyáron megtanult passzolni, a UCLA védelme hamar visszahozta a földre Cromptont a Western Kentuckynak dobott 5 TD után. Kiffin elmondása szerint a következő héten is kezdetni fogja “védencét”, ám kis probléma, hogy nem a WKU jön visszavágóra, hanem a Florida egy délutáni ütközetre...

embere: Rich Rodriguez (HC, Michigan) – ezen nincs mit magyarázni, a sok negatív, bántó véleményre csattanós választ adott a Wolverines, mely végre életjelet adott magáról.

egyéni megmozdulása: Tate Forcier 31 yardos futott TD-je (vs. Notre Dame) (4:01-nél)

játéka: a Georgia Tech fake FG touchdownja (vs. Clemson). Külön érdekesség, hogy a Clemson úgy volt képes megenni a fake-et, hogy előtte ők is megpróbálkoztak egy hasonlóval, ők FG formációból akartak meglepetés puntot csinálni, amit a Tech TD-re hordott vissza...

legizgalmasabb perce: a Central Michigan @ Michigan State utolsó másodpercei.

visszahordása: Brandon Boykin (S, Georgia) 100 yardos kickoff return TD-je (vs. South Carolina).

legvitathatóbb eseménye: az első három negyedben pontot sem szerző North Carolina egy igen véleményes holdinggal jutott két ponthoz (mivel a végzónában történt a szabálytalanság, ezért safetyt fújtak), és nyert ezzel 12-10-re.

vicce(i): A Virginia idei szezonjáról mindent elárul az a jelenet, ami kabalájuk stadionjukba való bejövetelekor történt... Az Ohio State vezértubása is érdekes produkciót nyújtott a meccs előtti show során. Az ESPN operatőrei ezentúl valószínűleg óvatosabbak lesznek a Buckeyes meccsein.


 

sérülése(i): a héten a Vanderbiltre járt rá nagyon a rúd, két kulcsemberük, a safety Ryan Hamilton és az RT James Williams is kidőlt a szezon hátralevő részére.

újonca: Tate Forcier (QB, Michigan)

felfedezettje: Derrick Morgan (DE, Georgia Tech)

legnagyobb pontkülönbsége: 64-0 - Oklahoma vs. Idaho State (FCS)
legszorosabb végeredménye: 24-23 - Colorado State vs. Weber State (FCS)

hosszabbítása: a Maryland FCS-es kihívójával szenvedett meg OT-ben, a hét hosszabbítását viszont a Fresno State wisconsini vendégjátéka hozta, a Badgers csak ennek második felvonásában tudott végezni a jóval esélytelenebbnek tartott Bulldogs-al.

érdekessége: Zach Pianalto (TE, North Carolina) a hat pontot érő elkapásának örült olyan hevesen, hogy kiment a bokája és több hét kihagyásra kényszerül. Lehet tudnak valamit a szabályalkotók, és nem véletlenül büntetik 15 yarddal az egyes ünnepléseket...

kérdése: Vajon a C-USA is beleszólhat a Mountain West “dolgába”?

mondata: “Ha ez egy gyerek nem kapja meg a játékjogot a hatodik évre, Kent teljes lakossága megtámadja az NCAA székházát, és leégeti az egész helyet.” - Doug Martin, a Kent State mesterének fenyegető szavai legjobb játékosa, Eugene Jarvis kiválását követően. A tehetséges RB-nek összezúzták a jobb veséjét, ami önmagában is nagyon komoly sérülés, de ez még nem minden. A kórházban a CT-vizsgálatok kimutatták, ez neki az egyetlen ilyen szerve, kiderült, hogy bal vese nélkül született...

idevágó történelmi idézete: “A siker nem döntő, a kudarc nem végzetes: a bátorság, hogy folytasd, ez az, ami számít.” - Winston Churchill

nfl.hu-s támadósora: QB Dan LeFevour (Central Michigan), RB Dion Lewis (Pittsburgh), RB Ryan Williams (Virginia Tech), WR Greg Salas (Hawaii), WR Ryan Broyles (Oklahoma), TE Weslye Saunders (South Carolina), OL Auburn Tigers (csapategységként)

nfl.hu-s védelme: DT Lamarr Houston (Texas), DE Derrick Morgan (Georgia Tech), DE Rahim Alem (LSU), LB Antwyne Zanders (Louisiana-Lafayette), LB Reggie Carter (UCLA), LB Nathan Triplett (Minnesota), LB Marcus McGraw (Houston) SS Tyler Sash (Iowa), FS Rahim Moore (UCLA), CB Leon Wright (Duke), CB Donovan Warren (Michigan)

legjobb special teamerei: K Phillip Welch (Wisconsin), P Jeremy Boone (Penn State), KR Brandon Boykin (Georgia), PR Jerrard Tarrant (Georgia Tech), ST



Horváth Róbert (JJ Tiller)