Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Örülök, hogy a Colts topikban Kemény Dénes és Benedek Tibor élettörténetét kell olvasnom.

Valaki megoszthatná velünk a Pintér-sztorit is, ha már sztáredzőkről folyik a diskurzus.

több mint 6 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 twitter.com/LionsMemes/status/961040917347041281/photo/1

Bocsi.

több mint 6 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
nagy edzők után mindig szívás volt az élet, Sir Alex Ferguson, Kemény Dénes, Phil Jackson, ami így hirtelen eszembe jut - ellenpélda viszont egy se.
coltman
Kemény Dénes után a szakmailag ugyancsak remek Benedek Tibor VB-t nyert a válogatottal.
Chargers LT
1 peak nem egyenlő a 10+ év folyamatos sikerrel - 3 olimpia, 2 EB, VB, stb. és akkor még nem említem, hogy '97-2008 között egy fukuokai VB volt az egyetlen, ahonnan érem nélkül jött haza a válogatott, minden más eseményről legalább a bronz mindig jött velünk. Benedek alatt viszont a hirtelen jött siker után csak lefele ment a válogatott. Imádom, zseniális játékos volt, de edzőként nem tudta közelében se hozni azt, amit az elődje.

coltman
Viszont Benedek keze alatt már nem is volt meg gyakorlatilag az arany-generáció, ahol minden poszton 1, de néhol kettő olyan világklasszis játszott, ami ritkaság számba megy.
kishaszi
Amikor Kemény átvette, akkor neki se volt aranybánya, ő tette azzá, válogatta össze a csapatot, fedezett fel olyanokat, mint pl Biros Peti. Ettől lesz valaki nagy edző. 10+ éven át meg amúgy sincs sehol világsztár dömping, hanem az edző teszi őket azzá. Ettől nagy BB, ugyanez van meg benne, sok poszton nem elit játékosokkal hoznak szinte elit szintet, kiesik valaki és tud hozni a semmiből egy szinte ugyanolyan tudásút. Na ez az, ami viszont JMD-ben szerintem nincs meg, megmutatta a denveri regnációja, és aki esetleg elhitte, hogy kicsit is változott, annak ha más nem, ez az emberi viselkedés pontosan megmutatja, hogy semmit nem változott, ahogy nagy valószínűséggel a szakmai hozzáértése se. Ami nagy valószínűséggel pontosan azt fogja eredményezni, amit Denverben is láttunk - pár év alatt leírja a Patset nullára majd HC-ként. Persze nem ígérem azt, hogy nem lesz igazi színtiszta a kárörömöm, amikor majd ez bekövetkezik, mert de, az lesz.
coltman
Én ismét csak BB korai éveit tudom felhozni, mi lett volna, ha a Brownsos karrierje után eltemetik? Nem lehet tudni, hogy egy edző nem lesz-e jobb fit valahova máshova.
több mint 6 éve
deleted account 1 758
nagy edzők után mindig szívás volt az élet, Sir Alex Ferguson, Kemény Dénes, Phil Jackson, ami így hirtelen eszembe jut - ellenpélda viszont egy se.
coltman
Kemény Dénes után a szakmailag ugyancsak remek Benedek Tibor VB-t nyert a válogatottal.
Chargers LT
1 peak nem egyenlő a 10+ év folyamatos sikerrel - 3 olimpia, 2 EB, VB, stb. és akkor még nem említem, hogy '97-2008 között egy fukuokai VB volt az egyetlen, ahonnan érem nélkül jött haza a válogatott, minden más eseményről legalább a bronz mindig jött velünk. Benedek alatt viszont a hirtelen jött siker után csak lefele ment a válogatott. Imádom, zseniális játékos volt, de edzőként nem tudta közelében se hozni azt, amit az elődje.

coltman
Viszont Benedek keze alatt már nem is volt meg gyakorlatilag az arany-generáció, ahol minden poszton 1, de néhol kettő olyan világklasszis játszott, ami ritkaság számba megy.
kishaszi
Amikor Kemény átvette, akkor neki se volt aranybánya, ő tette azzá, válogatta össze a csapatot, fedezett fel olyanokat, mint pl Biros Peti. Ettől lesz valaki nagy edző. 10+ éven át meg amúgy sincs sehol világsztár dömping, hanem az edző teszi őket azzá. Ettől nagy BB, ugyanez van meg benne, sok poszton nem elit játékosokkal hoznak szinte elit szintet, kiesik valaki és tud hozni a semmiből egy szinte ugyanolyan tudásút. Na ez az, ami viszont JMD-ben szerintem nincs meg, megmutatta a denveri regnációja, és aki esetleg elhitte, hogy kicsit is változott, annak ha más nem, ez az emberi viselkedés pontosan megmutatja, hogy semmit nem változott, ahogy nagy valószínűséggel a szakmai hozzáértése se. Ami nagy valószínűséggel pontosan azt fogja eredményezni, amit Denverben is láttunk - pár év alatt leírja a Patset nullára majd HC-ként. Persze nem ígérem azt, hogy nem lesz igazi színtiszta a kárörömöm, amikor majd ez bekövetkezik, mert de, az lesz.

Szerkesztette: deleted account
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
nagy edzők után mindig szívás volt az élet, Sir Alex Ferguson, Kemény Dénes, Phil Jackson, ami így hirtelen eszembe jut - ellenpélda viszont egy se.
coltman
Kemény Dénes után a szakmailag ugyancsak remek Benedek Tibor VB-t nyert a válogatottal.
Chargers LT
1 peak nem egyenlő a 10+ év folyamatos sikerrel - 3 olimpia, 2 EB, VB, stb. és akkor még nem említem, hogy '97-2008 között egy fukuokai VB volt az egyetlen, ahonnan érem nélkül jött haza a válogatott, minden más eseményről legalább a bronz mindig jött velünk. Benedek alatt viszont a hirtelen jött siker után csak lefele ment a válogatott. Imádom, zseniális játékos volt, de edzőként nem tudta közelében se hozni azt, amit az elődje.

coltman
Viszont Benedek keze alatt már nem is volt meg gyakorlatilag az arany-generáció, ahol minden poszton 1, de néhol kettő olyan világklasszis játszott, ami ritkaság számba megy.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
deleted account 1 758
nagy edzők után mindig szívás volt az élet, Sir Alex Ferguson, Kemény Dénes, Phil Jackson, ami így hirtelen eszembe jut - ellenpélda viszont egy se.
coltman
Kemény Dénes után a szakmailag ugyancsak remek Benedek Tibor VB-t nyert a válogatottal.
Chargers LT
1 peak nem egyenlő a 10+ év folyamatos sikerrel - 3 olimpia, 2 EB, VB, stb. és akkor még nem említem, hogy '97-2008 között egy fukuokai VB volt az egyetlen, ahonnan érem nélkül jött haza a válogatott, minden más eseményről legalább a bronz mindig jött velünk. Benedek alatt viszont a hirtelen jött siker után csak lefele ment a válogatott. Imádom, zseniális játékos volt, de edzőként nem tudta közelében se hozni azt, amit az elődje.

Ergo ha jövőre JMD mondjuk megnyeri a SB-t (nem fogja, SB hangover, és sok más miatt sem), de 3 év alatt a Pats oda jut, hogy csoport harmadik - nem hiszem hogy Bostonban sikerként élik majd meg.
több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 596
Hozzáteszem én nem hiszek a"tipikus pecces mentalitásban", mert ilyen nincs, ezért is nem kap AK like-ot.
Én az egyéni magatartásban hiszek. Az okait nem tudom, meg nem az én dolgom. Tanácsokat nem adok kéretlenül.
Helmut Zimmer
Off:
8 hónapja az az álmom, hogy Helm belájkolja az egyik kommentemet, mert szerintem az a zenit, amit ember ezen az NFL fórumon elérhet.
Bazdmeg, 1 soron múlt.... 😕
Na mingyá megyek a hox topicba aztán kinyilatkoztatok valami random faszságot, hátha bejön.

Szerkesztette: akdestroyer

több mint 6 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
nagy edzők után mindig szívás volt az élet, Sir Alex Ferguson, Kemény Dénes, Phil Jackson, ami így hirtelen eszembe jut - ellenpélda viszont egy se.
coltman
Kemény Dénes után a szakmailag ugyancsak remek Benedek Tibor VB-t nyert a válogatottal.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
Bocsi, nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de a nagy SB őrületben senki sem olvasta azokat a híreket Reis, Schefter, Hannable tollából hétvégén, hogy egyáltalán nem biztos a JMD Colts házasság? Hogy igazából ezt Ballarad szeretné jobban, s JMD még mindig kéreti magát, mert nem biztos a dolgában?
Értem én, hogy most mindenki JMD vérét venné, de nem lehet, hogy a Colts jelentette be ezt az edzősdit túl korán?
Ha megegyeztek a felek, volt kézfogás, akkor egyértelmű, hogy JMD sara és etikátlan döntés..Úgy gondolom, hogy nem igazán kell HC állást keresnie a jövőben a Pats-en kívűl.
De mi van, ha ezt a Colts és Ballard kapkodta el? Főleg úgy, hogy fenti nagy amerikánus NFL szakik ezt rebesgették a hétvégén?
kyobalu
Azért halló, ne gondolj már gyökér amatőrnek mindenkit. 8-D
Ha McDanielset a Colts bejelentette, akkor McDaniels le is okézta az állást, ez nem kérdés. Az más dolog, hogy az aláírás nem került fel a szerződésre, így hivatalosan valóban nem volt a Colts HC-ja még.

Hidd el, a felek megegyeztek. És ha ez nem így lenne egyébként, akkor már kivétel nélkül mindenhol azt olvashatnád, hogy JMD élőben a világ összes sajtóorgánumának hápogná, hogy a Colts átbaszta, mert kurvára nem mondott igent az állásra, ezek a hülyék meg a kisujjukból kiszopátk, hogy de, mégis.

Az is egyértelmű jel, hogy a Super Bowl után rögtön aláírt JMD összes kiszemelt koordinátora, segédje. Egyrészt ha tudták volna, hogy ez még egyáltalán nincs lezsírozva, akkor szerintem nem egy még várt volna ezzel. Másrészt, nyilván azért kapták meg a szerződésüket, mert JMD és Ballard már egymás kezébe csapott.

A baj valószínűleg az volt, hogy vérszerződést nem kötöttek, meg hát jóparaszt módjára nem köptek egymás tenyerébe. Ez hiba. Az a megegyezés két legfőbb eleme!
Stez
-hello Josh, helyet foglalnál? Felteszek neked egy kérdést, amin még gondolkodhatsz a mai nap!
-Igen mista Kraft
-szóval megegyeztél a drogossal egy hosszútávúban, de valyon meddig lesz ő tulaj, azt is megkérdezted?
-nem mista Kraft
-akkó gondolkozz micimackó, se Jerry, se Mara, se Rooney


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Hidd el, a felek megegyeztek. És ha ez nem így lenne egyébként, akkor már kivétel nélkül mindenhol azt olvashatnád, hogy JMD élőben a világ összes sajtóorgánumának hápogná, hogy a Colts átbaszta, mert kurvára nem mondott igent az állásra, ezek a hülyék meg a kisujjukból kiszopátk, hogy de, mégis.
Stez
Volt egy Bears-Dave McGinnis fiaskó, aminek köszönhetően érkezett Ted Phillips, majd megalakult az addig ott nem létező GM poszt, jött Jerry Angelo. Az akkori elnök, Michael McCaskey állítólag valamilyen szinten fogyasztott. Ez talán ismerős lehet. Mellékszál, hogy a jelöltek között volt állítólag az akkori Jets defensive coordinator.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 6 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 830
Na, akkor. Szóval. Lássuk.

Tényleg nem értem ezt a szintű rinyálást. Oké, arról a részről JMD-től ez undorító és féreg húzás volt, hogy a Colts tényleg bejelentette, bár most egyébként megtanulja minden egyes csapat, hogy így verje a faszát szóbeli megegyezéssel és ígéretekkel. Ez a visszamondás köcsögség, féregség, szemét húzás, etikátlan, de nem volt aláírt szerződés, ilyenformán ez van, így jártunk.

Most a sarat dobálni, attól nem lesz jobb. Én akkor sem gondolom, hogy JMD egy pöcs. Szerintem megvan az oka, de ez a Luck-sérülés, meg a család, ez mind-mind bullshit. De egyébként nem érdekel, miért mondta vissza. Teljes mértékig hidegen hagy.

Az egészben sokkalta inkább látom az egésznek a hátterét, amit valószínűleg Kraft testesít meg, aki vélhetően tényleg szart kavart, de ennek az oka egyrészt lehetett az, hogy Patricia után nem akarta elveszíteni a teljes legénységét, másrészt nem akarta, hogy egy ilyen koponya az egyik legnagyobb riválishoz kerüljön.

Kraft sem hülye, tisztában van vele, hogy Brady lassan leköszön, tudja, hogy BB is így tesz, ha meg egyébként bármi is igaz az ESPN sztorijából, miszerint itt kezdenek összecsapni a hullámok BB és Kraft szerelme fölött, akkor Kraft úgymond meghozta a döntést, ezzel a lépéssel McDanielsbe helyezte a jövőt.

Az rohadtul nem látom indoknak JMD-nél, hogy a Patriots állása jelenleg álommeló. Sőt, a Patriots állása szerintem jelenleg az egyik legszopatósabb meló. Mert tudod, hogy itt a nyolcvan éves irányítód, aki vélhetően pont akkor vonul vissza, amikor te HC leszel. Sokkal nagyobb fosban lesz a New England, mint a Colts. Mert a Coltsnál nem nulláról kell építkezni, mert van egy Luck, a Patriotsnál ellenben az NFL történetének talán legjobbja helyén megüresedő űrt, és az NFL történetének legjobb edzőjét kell pótolnod.

Szóval ez könnyű? Ennél nehezebb meló nem létezik szerintem.

A háttérben itt más lehet megítélésem szerint. Valami mélyebb. De tényleg, most mit fröcsögjek, amikor sosem fogjuk megtudni a valódi okát? Tippelgetni lehet, de az pont annyit is ér.

Szerintem JMD azért nem jön, mert utálja a feketéket, Brissett pedig néger. Na puff.

Ez van. Köcsög lépés volt, így jártunk, de azzal nem leszünk előrébb, ha telesírjuk a világot.

A szopás nem JMD húzása, hanem az, hogy a koordinátorokat, illetve a stábját tulajdonképpen már elhoztuk, ez pedig óriási blama lesz így. Jön valami arc HC-nak, aki dolgozhat olyan stábbal, amihez hozzászagolni nem tud, totális fejetlenség lesz, nulla összeszokottság, összhang, káosz.

Most belegondolok egyébként szerencsétlen emberünk helyzetébe, aki feladott mindent, eljött ide JMD miatt, aki elfelejtett megérkezni, emberünk meg „kívülállóként” elkezdhet itt ügyeskedni a stábban, amely aztán egyébként kb. rajta fogja levezetni a gyűlöletét azért, amiért a „fönőke” átbaszta őket és megszegte a szavát.

A Colts a következő évét kidobhatja a kukába, mert most jön valami HC, aki idegen stábbal dolgozik, aki vészmegoldás lesz, a semmiből. A JMD által idehozott stábból szerintem azok, aki a Patstől eljöttek, jövőre mennek is vissza, Eberflusra merném mondani, hogy marad.

Ballard helyében egyébként lehet, hogy megpróbálnám megfűzni akár Manninget, vagy meggyőzni Arianst, hogy ne vonuljon vissza. Jobb megoldást perpillanat nem igazán látok. Vagy ha van vér a pucájában, akkor tényleg megkeresi BB-t, hogy ezzel megpróbáljon odabaszni a Patsnek.

Az nem kérdés, hogy most ez a franchise rival a két csapat között csak nőtt, itt ez már színtiszta gyűlölködés lesz, és szerintem Kraft és Irsay között ezzel konkrétan háború fog elkezdődni. A két csapat ott akar majd kibaszni a másikkal, ahol csak lehet, szarkavarások lesznek oda-vissza, etc. Nem látom, hogy JMD húzása megállna ott, hogy a kurva anyját, de lépjünk tovább és kakáljuk telibe a történteket.

Viszont, megmondom őszintén, engem az sem lepne meg, hogyha itt BB lenne az, aki megunná az egészet és egyszerűen lelépne. Nem, nem a Coltshoz.

Ja, és hát természetesen: ha Ballardnak van esze, akkor megkeres engem.
Stez
Nyugi van esze Ballardnak, mondta hogy megkeres téged.
Úgyis van megüresedett hely a kulacsos fiuknàl, és nagy fantàziàt làt benned ebben a munkakörben 😁😋

több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Stez: szerintem az oknyomozásod ott bukik, hogy Kraft is tudta, mint ahogy mindenki, hogy JMD megy a Kócba. Vagyis nem az elvesztett döntő után kellett hirtelen valamit felajánlania Seggdenielsznek, hanem sokkal korábban, hogy legyen bármi a vége, maradjon. Hisz MP dolga is tudott volt. Akkor meg rég jelezhette volna, hogy mégsem vállalja el, és akkor nincs orcáraesés. Persze ez idealizmust, tudom.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
Lehet, hogy Belicsek küldte ide JMD-t, hogy ál-alkut kössön a Coltscal, foglalja le őket és ejtse át őket, kibaszva ezzel a franchise-zal úgy 2 évre. A hazugságot és ármányt leplezendő, beáldoztak 1-2 pozíciós edzőt is Patriotsból, hogy úgy tűnjön, mintha összerakná a stábját. Aztán a kinevezés előtt gyorsan visszalépett Bostonba, mintha mi sem történt volna.

Tökéletes terv.
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Bocsi, nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de a nagy SB őrületben senki sem olvasta azokat a híreket Reis, Schefter, Hannable tollából hétvégén, hogy egyáltalán nem biztos a JMD Colts házasság? Hogy igazából ezt Ballarad szeretné jobban, s JMD még mindig kéreti magát, mert nem biztos a dolgában?
Értem én, hogy most mindenki JMD vérét venné, de nem lehet, hogy a Colts jelentette be ezt az edzősdit túl korán?
Ha megegyeztek a felek, volt kézfogás, akkor egyértelmű, hogy JMD sara és etikátlan döntés..Úgy gondolom, hogy nem igazán kell HC állást keresnie a jövőben a Pats-en kívűl.
De mi van, ha ezt a Colts és Ballard kapkodta el? Főleg úgy, hogy fenti nagy amerikánus NFL szakik ezt rebesgették a hétvégén?
kyobalu
Azért halló, ne gondolj már gyökér amatőrnek mindenkit. 8-D
Ha McDanielset a Colts bejelentette, akkor McDaniels le is okézta az állást, ez nem kérdés. Az más dolog, hogy az aláírás nem került fel a szerződésre, így hivatalosan valóban nem volt a Colts HC-ja még.

Hidd el, a felek megegyeztek. És ha ez nem így lenne egyébként, akkor már kivétel nélkül mindenhol azt olvashatnád, hogy JMD élőben a világ összes sajtóorgánumának hápogná, hogy a Colts átbaszta, mert kurvára nem mondott igent az állásra, ezek a hülyék meg a kisujjukból kiszopátk, hogy de, mégis.

Az is egyértelmű jel, hogy a Super Bowl után rögtön aláírt JMD összes kiszemelt koordinátora, segédje. Egyrészt ha tudták volna, hogy ez még egyáltalán nincs lezsírozva, akkor szerintem nem egy még várt volna ezzel. Másrészt, nyilván azért kapták meg a szerződésüket, mert JMD és Ballard már egymás kezébe csapott.

A baj valószínűleg az volt, hogy vérszerződést nem kötöttek, meg hát jóparaszt módjára nem köptek egymás tenyerébe. Ez hiba. Az a megegyezés két legfőbb eleme!

több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Azért remélem, hogy estére eljutunk odáig a topickban, hogy a COLTS a BUZI
Farky
Azért az elgondolkodtató, hogy ha a COLTS betűket átrendezzük, akkor csak egy O-t kell A-ra cserélni, hogy kijöjjön a CSALT szó.
Véletlen? Aligha.
Sobri Jóska
Ha pedig a PATRIOTS szó betűit rendezzük át, kijön az, hogy PROTISTA (egysejtű, véglény) Véletlen lenne? Aligha!
Farky
bazdmeg, ezen majdnem beszartam 😊
több mint 6 éve
Isti81 New York Giants USC Trojans 190
Bocsi, nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de a nagy SB őrületben senki sem olvasta azokat a híreket Reis, Schefter, Hannable tollából hétvégén, hogy egyáltalán nem biztos a JMD Colts házasság? Hogy igazából ezt Ballarad szeretné jobban, s JMD még mindig kéreti magát, mert nem biztos a dolgában?
Értem én, hogy most mindenki JMD vérét venné, de nem lehet, hogy a Colts jelentette be ezt az edzősdit túl korán?
Ha megegyeztek a felek, volt kézfogás, akkor egyértelmű, hogy JMD sara és etikátlan döntés..Úgy gondolom, hogy nem igazán kell HC állást keresnie a jövőben a Pats-en kívűl.
De mi van, ha ezt a Colts és Ballard kapkodta el? Főleg úgy, hogy fenti nagy amerikánus NFL szakik ezt rebesgették a hétvégén?
kyobalu
Azért a stábot csak leigazolták valamiért! Korábbi években is volt JMDnek lehetőse HC állásra mégis maradt, most úgy nézett ki, h menni akar! Nem hiszem, h megjátszotta magát! Sztem sokkal valószínűbb, hogy történt valami a háttérben amiről nem tudunk , komoly változás állhatott be nálatok és látótávolságba került a lehetőség, h Bostonban legyen HC mivel nincs nálatok külön GM , akkor újra megpróbálhatja úgy, hogy mindent ő irányít. Nektek ez mennyire lenne jó a denveri leszereplés után ezt döntsétek el Ti!
több mint 6 éve
Farky Indianapolis Colts 8 295 — ℧
Bocsi, nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de a nagy SB őrületben senki sem olvasta azokat a híreket Reis, Schefter, Hannable tollából hétvégén, hogy egyáltalán nem biztos a JMD Colts házasság? Hogy igazából ezt Ballarad szeretné jobban, s JMD még mindig kéreti magát, mert nem biztos a dolgában?
Értem én, hogy most mindenki JMD vérét venné, de nem lehet, hogy a Colts jelentette be ezt az edzősdit túl korán?
Ha megegyeztek a felek, volt kézfogás, akkor egyértelmű, hogy JMD sara és etikátlan döntés..Úgy gondolom, hogy nem igazán kell HC állást keresnie a jövőben a Pats-en kívűl.
De mi van, ha ezt a Colts és Ballard kapkodta el? Főleg úgy, hogy fenti nagy amerikánus NFL szakik ezt rebesgették a hétvégén?
kyobalu
Még igazad is lehetne, ha tényleg nem írt volna alá az ő általa választott stáb, ez azért nem lehet véletlen. Irsayre is sok rosszat lehet mondani, de annyira ő és Ballard sem balfasz, h kamuból leszerveznek egy press conferencet és bejelntik őt, úgy hogy előtte a jelölt nem mondott igent.

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem csodálkozom. Az irigység közismert motiváció. A saját sikertelenségemet mások sikerének utálatával akarom kompenzálni. Klasszikus eset a pszichiátriában. Nyugodtan vezessétek le a bowl.hu topicjaiban a frusztrációtokat, Nektek jólesik, megkönnyebbültök, a Patriots meg fütyül rá, hogy itt Magyarországon milyen szájkarate zajlik, megy tovább a maga útján (Patriots Way), nekünk, Pats szurkolóknak meg - reményeim szerint - újabb sikerélmények jönnek. Mindenki jól jár, win-win szitu.
Burkus
Ne viccelj már. Tegnap egy napot vitáztunk arról, hogy a Butler ügyben szervezeti kultúra, meg integrity meg mijafaszom diktált, ami miatt hosszú távon akár az SB elvesztése is megérthető, ha marad az integrity. A saját szurkolótársaid közül több is leírta, hogy kettős érzések vannak benne, mert ő azért szereti a csapatot, mert szerethető, satöbbi. Milyen integrity-ről, kultúráról beszélünk akkor? Egy olyan főedző aki ilyent megcsinál - a hírek szerint tegnap reggel még ő maga igazította el az általa kért koordinátorokat, segédedzőket telefonon - az mégis milyen integrityről beszél? Mit ír ki majd az öltöző ajtaja fölé, amit egy morálisan kicsit is magára adó játékos majd komolyan vesz tőle? Attól az embertől aki ezt megcsinálta?

És akkor ott van a szurkolás. A szurkolás nem a valós élet, a szurkolás a mi felnőtt kis mesénk, ahol ideálok születnek, ahol a "JÓ" győz, ahol megkönnyezhetsz egy-egy teljesítményt. Értem én, hogy ha egy cég tulajdonos vagyok, akkor nem az erkölcseimet pátyolgatom, hanem a győztesre teszek. Én is vállalkozó vagyok, és lépek néha durvákat. De szurkolóként? Hát én ezerszer inkább leszek a Browns szurkolója, vagy bármelyik másik csapaté, legyen az akármilyen lúzer, mint egy magát agyonnyerő, de ilyeneket megcsináló csapaté. Ebben a történetben szurkolóként nem mi Colts fanok veszítettük a nagyobbat, hanem Ti, Pats fanok. Ezt jó, ha megérted. Lehet, hogy ezt Te - vagy Sobri - történetesen nem érzitek, de garantálom neked, hogy a sok száz ezer hazai és a világ számos pontján élő Pats fannak ma nagyon szar napja van. És ha JMD főedző lesz, akkor igen sokáig lesznek még emiatt szar napjai. Ahogy neked is, nekem is szar napunk van, ha a magyar foci válogatott tagja a válogatott meccsén, a válogatott mezében valami tahóságot csinál. Az nekünk ciki, mi is szégyeljük magunkat miatta.

Mindegy. Én ezt nem fogom megérteni, hacsak ki nem derül, hogy mondjuk Irsay most lett annyira véglegesen szenilis, hogy ennyire benézett valamit, ami nem is volt. De ezt sem tudom elképzelni. Irsay lánya profi cégvezetést tanul, már félig ő irányít. Az operatív ügyeket - pl az ilyen bejelentéseket - már ő csinálja egy ideje. Ballard profi, az egyik legelismertebb fiatal a szakmai berkekben. Kizárt, hogy olyan amatőrséget megtegyenek, hogy fingra repüljenek. Ez le volt tárgyalva, le volt egyeztetve úgy, ahogy az NFL szabályok szerint csak le lehetett, és JMD ezt rúgta fel.

Egyébként ez a történet nem csak a Pats és a Colts szempontjából hoz következményeket. JMD egy csomó embert hagyott a szarban. Többek között a saját ST koordinátorát és QB coach-át, akik szintén elköszöntek már Bostontól. Ők is visszakoznak majd? Az milyen lesz már? Ezek majd mind csak úgy szépen visszakullognak Bostonba és visszaveszik a régi állásukat mintha mi sem történt volna? Milyen morális állapotokat fog az ott Bostonban teremteni? Bocsi, jöttem vissza én is. Mit fog erről egy bármilyen jövőbeli potenciális edző aspiráns gondolni, amikor állás ajánlatot kap majd? És a játékosok, akiket le fognak draftolni, szerződtetni. Igen, szervezeti kultúra. Van jelentősége. Ebből a szempontból is.

Arról nem is beszélve, hogy ennek liga szerte milyen elhúzódó negatív hatásai lehetnek. A ligában jövőre is edzőket kell majd igazolni, jövőre is úgy kell majd letárgyalni contractokat, hogy az adott koordinátor csapata még mindig a playoffban játszik, és szóban kell kezet rázni, mert írásba foglalni nem lehet. A jövő HC várományos koordinátorainak esélyeire ez milyen hatással lesz? Hogy fognak ezek után más csapatok plaoffba jutó koordinátorokkal tárgyalni? Tudva, hogy esetleg hasonló helyzetbe is kerülhetnek? Ennek hidd el, lesznek következményei a ligára nézve. Emellett nem fog elmenni a liga, a tulajdonosok annyival, hogy oké looser Indy, looser Irsay, lépjünk tovább. És ebben Kraft egyedül fog maradni. Nem lesz olyan owner, aki melléáll, mert mindegyik a saját csapatát félti, nehogy így járjon majd ő is.

Arról nem is beszélve, hogy ebben a történetben így vagy úgy nagyon sok más ember is valahogyan érintett volt. A hírek szerint Ballard hónapok óta környékezte McDaniels-t, találkozott vele hónapokkal ezelőtt, begyűjtötte egy csomó elismert szakember véleményét, Dungy, Polian, bostoni és indianapolisi kötődésű volt edzők, talking headek, stb. sorának ajánlását. Ezek vajon hogy reagálnak majd. Ezeket mind szintén cserben hagyta JMD. Peter King tegnap adott hosszú rádió interjút arról, hogy régóta személyes kapcsolatban van JMD-el, és úgy gondolja JMD tanult a hibájából. Egy csomó ember vált nevetségessé, vagy érezheti úgy, hogy nevetségessé tették. Nem értem, tényleg nem értem.

Mindegy, legyen az már JMD baja. Sok sikert neki a Brady utáni, Belichick nélküli Pats-hez. Magának választotta.

Nálunk közben a hírek szerint megy a keresés. Gondolom az éjjel nem sokan alszanak az FO-ban. Belső Colts infók szerint 2-3 jelölt van van, köztük Toub az egyik, Frank Reich a másik. Nem tudom mennyire hitelesek a nevek.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 596
Bocsi, nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de a nagy SB őrületben senki sem olvasta azokat a híreket Reis, Schefter, Hannable tollából hétvégén, hogy egyáltalán nem biztos a JMD Colts házasság? Hogy igazából ezt Ballarad szeretné jobban, s JMD még mindig kéreti magát, mert nem biztos a dolgában?
Értem én, hogy most mindenki JMD vérét venné, de nem lehet, hogy a Colts jelentette be ezt az edzősdit túl korán?
Ha megegyeztek a felek, volt kézfogás, akkor egyértelmű, hogy JMD sara és etikátlan döntés..Úgy gondolom, hogy nem igazán kell HC állást keresnie a jövőben a Pats-en kívűl.
De mi van, ha ezt a Colts és Ballard kapkodta el? Főleg úgy, hogy fenti nagy amerikánus NFL szakik ezt rebesgették a hétvégén?
kyobalu
"De mi van ha nem, Scott?!!" - Dr. Genya
😀

több mint 6 éve
deleted account 1 758
3. Az NFL (legalábbis a tulajok köre és a business decision makerek köre) nagyon zárt világ. 32 tagja vana felső körnek és kb évtizedek alatt alig változtak a szereplők. JMD ezek után stigmatizálva van, bottal sem fognak hozzá nyúlni szerintem, így ha megszívja a Patsnél, akkor bukott edzőként ilyen pedigrével mehet max college-ba, ha egyáltalán kell oda.
undisputedly
Ami kb 100%, mármint a megszívás, gyakorlatilag ha belegondolok úgy a sportba en bloc, akkor nagy edzők után mindig szívás volt az élet, Sir Alex Ferguson, Kemény Dénes, Phil Jackson, ami így hirtelen eszembe jut - ellenpélda viszont egy se.
több mint 6 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 653 — Illegális gyakorló
Bocsi, nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de a nagy SB őrületben senki sem olvasta azokat a híreket Reis, Schefter, Hannable tollából hétvégén, hogy egyáltalán nem biztos a JMD Colts házasság? Hogy igazából ezt Ballarad szeretné jobban, s JMD még mindig kéreti magát, mert nem biztos a dolgában?
Értem én, hogy most mindenki JMD vérét venné, de nem lehet, hogy a Colts jelentette be ezt az edzősdit túl korán?
Ha megegyeztek a felek, volt kézfogás, akkor egyértelmű, hogy JMD sara és etikátlan döntés..Úgy gondolom, hogy nem igazán kell HC állást keresnie a jövőben a Pats-en kívűl.
De mi van, ha ezt a Colts és Ballard kapkodta el? Főleg úgy, hogy fenti nagy amerikánus NFL szakik ezt rebesgették a hétvégén?
kyobalu
A teljes stáb aláírt... Szerinted Ballard kapkodta el?

több mint 6 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Bocsi, nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de a nagy SB őrületben senki sem olvasta azokat a híreket Reis, Schefter, Hannable tollából hétvégén, hogy egyáltalán nem biztos a JMD Colts házasság? Hogy igazából ezt Ballarad szeretné jobban, s JMD még mindig kéreti magát, mert nem biztos a dolgában?
Értem én, hogy most mindenki JMD vérét venné, de nem lehet, hogy a Colts jelentette be ezt az edzősdit túl korán?
Ha megegyeztek a felek, volt kézfogás, akkor egyértelmű, hogy JMD sara és etikátlan döntés..Úgy gondolom, hogy nem igazán kell HC állást keresnie a jövőben a Pats-en kívűl.
De mi van, ha ezt a Colts és Ballard kapkodta el? Főleg úgy, hogy fenti nagy amerikánus NFL szakik ezt rebesgették a hétvégén?

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 6 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 653 — Illegális gyakorló
Mert a Coltsnál nem nulláról kell építkezni, mert van egy LuckStez
Van? Illetve van, de lesz is? Ha tényleg műteni kell megint, egyre erősebb bennem a kérdőjel azt illetően, hogy lesz-e még belőle játékos valaha.

több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Legalább nekünk nem volt ekkora faszfej OC-nk 😀😀😀
Offensive Blow Job (OBJ) 🏈
Dehogynem. A HC-tek.


Hidd el, ügyvédként dolgozom, a szektoromban nemzetközi mértékkel nézve piacvezetőkkel, és van olyan, hogy gentlemen's agreement egy ilyen ligában. Hagyjuk a jogászkodást, hogy mi bír jogi kötőerővel vagy mi nem. Teljes mértékben etikátlan, unfair és elítélendő amit tett, nem csak a Colts frencsájzzal, de azokkal is akik az ő döntésének a tudatában felmondtak/eljöttek a korábbi munkaadójuktól.
undisputedly
Ügyvédként illene tudnod, hogy elöbb van a tárgyalás, adatismertetés, bizonyítási eljárások, mérlegelések - vagyis a valóság, a súlyosbító és enyhítő körülmények megismerése, és csak utána az ítélet.
Még jó, hogy ügyvéd vagy, nem bíró. 😊
Sobri Jóska
Ne keverd már az eljárásjogot (büntetőjogi? - súlyosbító) egy kvázi tranzakcióval 😀 Ha már kontárkodsz, legálabb csináld pontosan.
undisputedly
Sima tranzakciónál akkor áll el a fél, amikor csak akar. És viseli a következményeit.
És majd a bíróság szétválogatja, hogy ezek pontosan mik, ha perre kerül a sor.
Te anélkül mondasz ítéletet, hogy ismernéd a körülményeket, vagy legalább megtettél volna minden tőled telhetőt a megismerésükre.
Jogilag nem kategória a "szerintem" vagy az "úgy érzem".
Sobri Jóska
Azért zavarsz össze, mert büntetőjogi terminológiát próbálsz meg használni egy megbízási/employment contract jelleggel vegyített (?) szerződéses jogviszony keletkezésére. De persze oktass ki a szakmámról, tudjuk, te mindenhez IS jobban értesz.

Summázom, hogy mi itt a baj, mielőtt elmegy abba az irányba, hogy a Colts drukkerek szájába adjátok, hogy szerződésszegést kiáltanak és ezt sérelmezik.

1. Az NFL szabályai szerint vannak limitjei, hogy mikor jelentheted be hivatalosan egy edző szerződtetését. Ezek a limitek nincsenek úgy kikommunikálva, mint a CBa vagy az NFL rulebook, de egy negyed órás google kereséssel elérhető némi official anyag, amit 2017-ben a competition bizottság kapott meg, amelyben szabályváltoztatásokat kezdeményeznek, és ebben az anyagban van indítvány a HC tamperingre (ha valaki megtalálja a hatályos NFL Anti-Tampering Rule-t akkor linkelje be, meglátjuk elfogadták-e a language-t), ami többek között így szól:

"Signing Restrictions/Timing.

Upon a club’s second interview with
a head coach candidate (as described in (3)(ii)d. above), the club is
permitted to negotiate terms of a contract with the candidate (and/or
his representative) and to reach an agreement to execute a contract.
However, no contract shall be executed and no agreement to execute
a contract, or an announcement of a contract or of an agreement for
employment, shall be permitted until after the conclusion of the
employer club’s playing season
."

Forrás:  nflcommunications.com/Documents/2017%20Offseason/Rules%20Change%20Proposals.pdf

Aka nem írhattak alá amíg JMD szezonjának vége nem lett, tehát a szerződés aláírásának elmaradása nem azt jelenti, hogy voltak még nyitott kérdések amit tisztáznia kellett a feleknek.

2. A teljes nfl community felháborodása annak szól, hogy legutoljára ekkora gerinctelenséget Bill Belichick csinált (surprisesurprise), az meg volt vagy 20 éve, azóta mindenki (évente vagy 5-6 HC, azaz 20 év alatt kb 100+ HC) tiszteletben tartotta a szóbeli megállapodását. Ismétlem amit sokan elmondtak már itt, a probléma az, hogy a a sajtótájékoztató és az assistant coachok leigazolása erősen abba az irányba tolja az ügyet, hogy JMD nem fogalmazott meg kételyeket vagy exit klauzulát a Cotls felé, azaz elhitette a Colts-cal, hogy jönni fog. Más különben nem szerződtetsz le aláfekvő szakmai stábot. És ez a féreg dolog benne, hogy leadta a listát, megebszélték ki kell neki, a Colts kidolgozta a szerződéseket, anyagilag és szakmailag is komittálta magát, erre felrúgva minden íratlan szabályt és gentlemen's agreementet, kihátrált az ürge. Ezért mondja rengeteg nfl fan, hogy gerinctelen és szánalmas amit csinált.

3. Az NFL (legalábbis a tulajok köre és a business decision makerek köre) nagyon zárt világ. 32 tagja vana felső körnek és kb évtizedek alatt alig változtak a szereplők. JMD ezek után stigmatizálva van, bottal sem fognak hozzá nyúlni szerintem, így ha megszívja a Patsnél, akkor bukott edzőként ilyen pedigrével mehet max college-ba, ha egyáltalán kell oda.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Na, akkor. Szóval. Lássuk.

Tényleg nem értem ezt a szintű rinyálást. Oké, arról a részről JMD-től ez undorító és féreg húzás volt, hogy a Colts tényleg bejelentette, bár most egyébként megtanulja minden egyes csapat, hogy így verje a faszát szóbeli megegyezéssel és ígéretekkel. Ez a visszamondás köcsögség, féregség, szemét húzás, etikátlan, de nem volt aláírt szerződés, ilyenformán ez van, így jártunk.

Most a sarat dobálni, attól nem lesz jobb. Én akkor sem gondolom, hogy JMD egy pöcs. Szerintem megvan az oka, de ez a Luck-sérülés, meg a család, ez mind-mind bullshit. De egyébként nem érdekel, miért mondta vissza. Teljes mértékig hidegen hagy.

Az egészben sokkalta inkább látom az egésznek a hátterét, amit valószínűleg Kraft testesít meg, aki vélhetően tényleg szart kavart, de ennek az oka egyrészt lehetett az, hogy Patricia után nem akarta elveszíteni a teljes legénységét, másrészt nem akarta, hogy egy ilyen koponya az egyik legnagyobb riválishoz kerüljön.

Kraft sem hülye, tisztában van vele, hogy Brady lassan leköszön, tudja, hogy BB is így tesz, ha meg egyébként bármi is igaz az ESPN sztorijából, miszerint itt kezdenek összecsapni a hullámok BB és Kraft szerelme fölött, akkor Kraft úgymond meghozta a döntést, ezzel a lépéssel McDanielsbe helyezte a jövőt.

Az rohadtul nem látom indoknak JMD-nél, hogy a Patriots állása jelenleg álommeló. Sőt, a Patriots állása szerintem jelenleg az egyik legszopatósabb meló. Mert tudod, hogy itt a nyolcvan éves irányítód, aki vélhetően pont akkor vonul vissza, amikor te HC leszel. Sokkal nagyobb fosban lesz a New England, mint a Colts. Mert a Coltsnál nem nulláról kell építkezni, mert van egy Luck, a Patriotsnál ellenben az NFL történetének talán legjobbja helyén megüresedő űrt, és az NFL történetének legjobb edzőjét kell pótolnod.

Szóval ez könnyű? Ennél nehezebb meló nem létezik szerintem.

A háttérben itt más lehet megítélésem szerint. Valami mélyebb. De tényleg, most mit fröcsögjek, amikor sosem fogjuk megtudni a valódi okát? Tippelgetni lehet, de az pont annyit is ér.

Szerintem JMD azért nem jön, mert utálja a feketéket, Brissett pedig néger. Na puff.

Ez van. Köcsög lépés volt, így jártunk, de azzal nem leszünk előrébb, ha telesírjuk a világot.

A szopás nem JMD húzása, hanem az, hogy a koordinátorokat, illetve a stábját tulajdonképpen már elhoztuk, ez pedig óriási blama lesz így. Jön valami arc HC-nak, aki dolgozhat olyan stábbal, amihez hozzászagolni nem tud, totális fejetlenség lesz, nulla összeszokottság, összhang, káosz.

Most belegondolok egyébként szerencsétlen emberünk helyzetébe, aki feladott mindent, eljött ide JMD miatt, aki elfelejtett megérkezni, emberünk meg „kívülállóként” elkezdhet itt ügyeskedni a stábban, amely aztán egyébként kb. rajta fogja levezetni a gyűlöletét azért, amiért a „fönőke” átbaszta őket és megszegte a szavát.

A Colts a következő évét kidobhatja a kukába, mert most jön valami HC, aki idegen stábbal dolgozik, aki vészmegoldás lesz, a semmiből. A JMD által idehozott stábból szerintem azok, aki a Patstől eljöttek, jövőre mennek is vissza, Eberflusra merném mondani, hogy marad.

Ballard helyében egyébként lehet, hogy megpróbálnám megfűzni akár Manninget, vagy meggyőzni Arianst, hogy ne vonuljon vissza. Jobb megoldást perpillanat nem igazán látok. Vagy ha van vér a pucájában, akkor tényleg megkeresi BB-t, hogy ezzel megpróbáljon odabaszni a Patsnek.

Az nem kérdés, hogy most ez a franchise rival a két csapat között csak nőtt, itt ez már színtiszta gyűlölködés lesz, és szerintem Kraft és Irsay között ezzel konkrétan háború fog elkezdődni. A két csapat ott akar majd kibaszni a másikkal, ahol csak lehet, szarkavarások lesznek oda-vissza, etc. Nem látom, hogy JMD húzása megállna ott, hogy a kurva anyját, de lépjünk tovább és kakáljuk telibe a történteket.

Viszont, megmondom őszintén, engem az sem lepne meg, hogyha itt BB lenne az, aki megunná az egészet és egyszerűen lelépne. Nem, nem a Coltshoz.

Ja, és hát természetesen: ha Ballardnak van esze, akkor megkeres engem.