Wyatt

New England Patriots

Wyatt
Link
www.patriots.hu
Lakhely
Foxborough
Utoljára láttuk
több mint 1 éve
Regisztrált
több mint 17 éve
Fórum hozzászólások
26 306



Utolsó 10 fórum hozzászólás

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Hú azért gyerekek az a nem semmi, hogy itt mindenki mindennel olyan kurvára tisztában van, hogy gond nélkül osztogatja ki az embereket valamiről, ami kurvára csak az érintettek dolga amúgy. Alapból nem értem igazából, hogy ez miért téma itt hetek óta, de az, hogy innen így most megmondja bárki, hogy ki hogyan cseszi el az életét/házasságát, az minimum érdekes. Még ha el is cseszi (honnan tudja bárki, hogy valójában ez történik-e, nekik mi a jó vagy mi nem), mi a franc köze van az érintetteken kívül bárkinek bármihez?

Eléggé röhejes lenne, ha egy szakításom után másnap a munkában mindenki azzal foglalkozna, hogy mekkora fasz voltam én vagy a másik fél.

Tényleg ennyire nem történik semmi fontos, hogy egy péntek délután ez legyen az irányvonal? Elég szomorú

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Na beindultak, nem lesz itt gond
onDier
nono 4th down stop 😊
Jakehomer
Hú, nálam most volt a play, akkor fasza a csúszás

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Végre itt a 2020-as Bucs, amely 3. és rövidre folyton bassza előre a 30 yardosokat.

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ilyenkor azért sajnálom, hogy nem lehet emojival is reagálni a hozzászólásokra

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Sziasztok!
Egy Streaming linket tudtok adni?
Köszi!
LalaApó
Ha nagyon szeretnéd a szemedet bántani
 1stream.top/game/MTMyNjA4MTIz?sport=american-football

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Egészen biztosan remek szórakozás lesz 😁
gabokocka
És még a nulla elvárást is alul lehet múlni. Nem is feltétlenül azzal van a bajom, hogy Evans eladta a meccset, hanem, hogy nem szólt előre, hogy legalább nyerjek rajta. Más megoldás nincs arra, amit az első félidőben művelt

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Hát, nem sikerült, de az első félidő azért nem volt rossz. Hátha a franciák ellen egy szoros meccsre lesz esély

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nem NFL, de ha már rákerestem, hátha mást is érdekel


Wyatt
kickoff return TD kezdésnek, hát nem tudom, nem valami jó
Kampman
én már annak is örülnék, ha nem lesz mercy rule
Löfli
Ez egyértelmű, a realitás nyilvámn 30-40 pontos zacsi. De eddig a védelem nem rossz, csak a fontos playekben megcsinálják erőből

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nem NFL, de ha már rákerestem, hátha mást is érdekel


Wyatt
kickoff return TD kezdésnek, hát nem tudom, nem valami jó
Kampman
Devin Hester nem igaz!

(a Bears is így kezdte az SB-t 😀 )

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nem NFL, de ha már rákerestem, hátha mást is érdekel


Legkedveltebb fórum hozzászólások

több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Miért lehet korszakos támadósor Tampa Bayben Tom Brady irányításával?



MIÉRT ÉPPEN A TAMPA BAY? ELIT ELKAPÓK, MINŐSÉGI TIGHT ENDEK, JÓL TELJESÍTŐ FAL

Ami a Tampa Bay melletti érvként elsőre kiugrik a képernyőről: a célpontok minősége. Elég csak rögvest az első két elkapóra gondolni, hiszen Mike Evans idén még csupán a 27. életévét tölti be, de már hat esztendeje ligaelit teljesítményt nyújt, minden idényében 1000 yard fölé jutott. Az óriási méretű (196 centi, 105 kiló) elkapó tavaly a sérülések ellenére is összeszorgoskodott 13 meccsen 1157 yardot.

Mellette ott van a liga egyik legjobb belső (slot) elkapója, Chris Godwin, aki harmadik évére alaposan kinőtte magát: 14 meccsen 1333 yardig jutott, átlagban csak az év támadójának megválasztott Michael Thomas tudta őt felülmúlni.

Szintén fontos megjegyezni, hogy két remek képességű tight end is tudja segíteni, hiszen O. J. Howard nem véletlenül volt 1. körös kiválasztott, és Cameron Brate is képes hozzátenni a magáét – Brady érkezésével pedig könnyedén szintet léphet legalább az egyikük.

A támadófal sem szerepelt annyira rosszul, mint azt Jameis Winston pocsék mutatói (30 interception, 47 sack) alapján feltételezhetnénk, a PFF értékelései szerint passzblokkolásban top 10-es volt az egység, de a futások segítésében is jó a 13. helyre a 32 csapatból – összességében pedig a 7. legjobb egységnek választották meg (a center Ryan Jensen és a guard Ali Marpet játékát kiemelve), megelőzve többek között a 10. helyre befutó Patriots szekcióját. Ebben a rendszerben Winston 5109 yarddal minden idők 8. legjobb teljesítményét hozta, míg a 33 TD-passz a második legjobb mutató volt 2019-ben.

Ám a Pro Football Focus nem a New England-inél lényegesen jobb elkapó- vagy tight end-szekciót, vagy a radar alatt szépen csendben kifejezetten korrektül megbúvó támadófalat emeli ki, hanem két edzőt, akikkel korszakos támadósor jöhet létre Tampa Bayben!



A SEGÉDEDZŐ, AKI KORSZAKOS TÁMADÓSOROKKAL HÁROMSZOR IS BAJNOK LETT – TOM MOORE

A Manchester Unitedet is birtokló Malcolm Glazer klubtulajdonos csapata 2019-ben a két évvel korábban visszavonult Bruce Arianst nevezte ki a gárda vezetőedzőjévé (róla majd később), aki korábbi segítőjét, Tom Moore-t is meggyőzte a folytatásról.

A ligát mélyebben nem követők számára nem feltétlenül ismerős név, hiszen sohasem volt egyik NFL-együttes vezetőedzője sem, szerepe viszont megkérdőjelezhetetlen néhány korszakos támadósornál.

Az NFL történetében két csapat akad mindössze, melynek volt 4000 yardos irányítója, 1500 yardos futója és 1500 yardos elkapója egyazon idényben. Az 1995-ös Detroit Lions és az 1999-es Indianapolis Colts. Közös pontjuk, hogy mindkettőt Tom Moore támadókoordinátor munkássága mellett hozták össze!

Előbbit ráadásul Scott Mitchell irányításával produkálta a Detroit, ő a 11 éves karrierje során csupán ekkor tudta átlépni a 3500 yardot, de a 2000 is csak 1996-ban (2917) és 1997-ben (3484) jött neki össze, nem mondható tehát a bajnokság kiemelkedő figurájának... Persze erre nem is volt szükség, hiszen a Hírességek Csarnokába beválasztott Barry Sandersre épült a rendszer, Herman Moore 1686 elkapott yarddal zárt, de Brett Perriman is hozzátett még 1488-at.

Utóbbit már a jóval ismertebb Peyton Manninggel közösen hozták össze, a szintén „halhatatlan” irányító az 1998-as újoncidényében még többször találta meg az ellenfél valamely játékosát (28 interception), mint ahány TD-passzt adott (26), ezt követően viszont a történelem egyik legjobb passzmestereként funkcionált a visszavonulásáig. 1999-ben 4135 yarddal zárt (26 TD-passzára már csak 15 interception jutott), mellette Edgerrin James a talajon 1553 yardot (és 13 TD-t) tett a közösbe, a levegőben pedig a Marvin Harrison 1663-ig (és 12 TD-ig) jutott. Mindhárom klasszis bejutott a Hírességek Csarnokába.



Az NFL-ben töltött több mint 40 éve alatt Moore kulcsszereplője volt az úgynevezett 11 personnel elterjedésében – ezekben az elnevezésekben az első szám a futók, a második a tight endek mennyiségét jelöli, ezekből látható, hogy az öt, elkapásra jogosult játékosból (az öt támadófalember és az irányító adja ki a kezdő 11-et) mennyi az elkapó (WR). Ennél a példánál maradva a 11 personnel azt jelöli, hogy egy futó és egy tight end áll fel, így három elkapó egészíti ki a sort. A példát folytatva a 21 personnelben két futó és egy tight end van, a 12-ben éppen fordítva, etc.

„Ezt a támadósort arra tervezték, hogy minden egyes évben 5000 összyard felett termeljen. Minden évben számítunk egy 4000 yardos irányítóra, egy 1000 yardos futóra és két 1000 yardos elkapóra” – idézi Moore-t a PFF cikke.

Az 1995-ös Lions (6113 yard) és az 1999-es Colts (5726) is bőven túlszárnyalta ezeket a várakozásokat. Moore három Super Bowlt nyert segédedzőként, a Steelersszel az 1978-as és 1979-es idényben, a Coltscal pedig 2006-os kiírásban.

Az 1978-as Steelers a passzkísérletenkénti yardok átlagában (7.9) és a TD-százalékban (7.6%) is vezette a ligát, miközben csak a 13. legtöbb passzkísérlettel dolgozott, és 4996 yardig jutott el. Egy évvel később a pittsburghi csapat top 5-ben zárt a passzkísérletenkénti yardátlagban (7.9, 2.), a pontos átadásonkénti átlagban (14.4, 5.) és a TD-százalékban (5.5%, 3.), a hetedik legtöbb passzkísérlet (472) mellett pedig 6258 yardig jutott az offenzíva!

A PFF-éra első évében Moore rendszerében a Colts 6070 yardot termelt, a gárda passzjátékra vonatkozó osztályzata 93.3-as volt, amivel uralta a ligát. Peyton Manning volt az egyetlen, aki az irányítók közül 86.5-es PFF-passzértékelés felett zárt (ő mondjuk jócskán, hiszen 92.1-et kapott), nyomás alatt a 2., anélkül a negyedik legjobb mutató volt az övé, és még a távoli passzoknál is bekerült az első hatba. Az övé volt a legtöbb úgynevezett big-time throw, amelyet az oldal úgy jellemez, hogy olyan passz, amely térben és időben kitűnően helyezett, és amely általában nagy távolságba vagy az elkapási tartományt figyelembe véve szűk helyre érkezik. Ebből neki 41 volt ebben az idényben, a TD-passzok (31) és az első kísérletet eredményező passzok (246) mennyiségében is első lett ebben az évben.

Ami még kiemelten fontos statisztika egy csapat esetében, az úgynevezett EPA-mutató. Az expected points figyelembe veszi a kísérletek és a megteendő yardok számát is (alapvetően négyből kell megoldani 10 yardot, hogy haladni lehessen tovább) a szimpla haladás mellett (egy 3. és 10-re megtett nyolcyardos játék a saját térfélen – rúgó- és pontszerzési távon kívül – például lényegesen kevesebbet ér, mint egy 3 yardos játék 3. és 2-re, amivel tovább tud haladni a gárda). Számításába beleszámítanak még a labdavesztések is. Az egyik játékról a másikra haladva a két várható érték differenciája az EPA, ami nagyon pontosan megmutatja, hogy az egyes játékok milyen hatással vannak egy esetleges pontszámbeli változásra. Az ESPN a leírásában példákkal is illusztrálja a helyzetet, egy 60 yardos passzjáték, amely az ellenfél egyyardosáig juttatja a csapatot 3. és 10-nél 5.7 EPA-értékű (hétpontos maximummal számol egy játékot), mivel a következő játéknál közvetlenül a célterület elől jöhet a csapat.

A passzonkénti EPA-átlagban a 2007-es Patriots a PFF-éra legjobb együttese, itt minden passzjáték 0.410 hozzáadott pontot jelent. A 2006-os Colts is uralta abban az évben a ligát, a 0.329 EPA/passzjáték a történelem ötödik legjobbja. Hovatovább, Tom Moore 2009-es Coltsa a 17. legjobb, a 2015-ös Cardinalsa pedig a 18. legjobb ezen a területen, és 13 idényéből öt is benne van a legjobb 35-ben.

A LEGJOBB PASSZJÁTÉKOK EPA ALAPJÁN
1. Patriots 2007 0.410
2. Broncos 2013 0.365
3. Packers 2011 0.364
4. Chiefs 2018 0.340
5. Colts 2006 0.329
6. Packers 2014 0.319
7. Saints 2011 0.309
8. Chargers 2009 0.295
9. Falcons 2016 0.283
10. Ravens 2019 0.280
11. Patriots 2011 0.267
12. Cowboys 2014 0.265
13. Vikings 2009 0.254
14. Chargers 2013 0.249
15. Seahawks 2015 0.246
16. Patriots 2010 0.244
17. Colts 2009 0.243
18. Cardinals 2015 0.239

19. Bengals 2015 0.237
Patriots 2016 0.237
A PFF statisztikái – félkövérrel Tom Moore csapatai


MENTALITÁS A PRODUKCIÓ ELŐTT – BÍZZ AZ ÖSZTÖNEIDBEN, TANULJ A HIBÁIDBÓL!

Az Arians, Moore kettős a Coltsnál dolgozott először együtt (1998 és 2000 között előbbi az irányítók edzője volt, utóbbi a támadókoordinátor), majd 2013 és 2017 között az Arizona Cardinalsnál töltötték be a vezetőedző, valamint a segédedzői, majd támadó tanácsadói posztot, így immár a harmadik gárdánál dolgoznak együtt.

A duó a frissen draftolt Manninget nem az óvatosságra tanította, hanem arra biztatta a Tennessee Egyetemről érkező klasszist, hogy bízzon az ösztöneiben, tanuljon a hibáiból és hogy könyörtelen maradjon, miközben az ellenfél védelmét támadja. S miközben, mint fentebb említettük, Manning újoncrekordot állított fel az interceptionök számában (28), a TD-k (26) és a passzolt yardok számában (3739) is új csúcstartó lett. A kettős olyan szisztémát dolgozott ki a fiatal irányítóval, amely segítette őt, hogy a játék kiindulásánál az ellenfél védelmének felállását figyelembe véve áthívhassa a játékokat, ha megfelelőbb lehetőséget lát a támadásra. Ebben az idényben még 3–13-mal zárt a Colts, de ezt követően csak 2001-ben maradt le Manning a csapataival (a Colts után a Broncoshoz került) a rájátszásról. Csupán ebben a két idényben lépte át a 20 interceptionös határt (1998-ban 28, 2001-en 23 volt).

Ahogy Manning tapasztaltabbá vált, az interception-mutatója 4.9 százalékról 2.7-re csökkent, a Broncosnál töltött négy éve alatt pedig 2.4-re. Moore és Arians segítségével az egykor a ligát interceptionökben vezető játékosból korszakos klasszis vált, megtanították, hogy bízzon az ösztöneiben, kockáztasson, ám ne legyen felelőtlen, az eredmények pedig önmagukért beszéltek.



ARIANS RENDSZERÉNEK FEJLŐDÉSE – BIG BENT MANNING ÉS BRADY SZINTJÉRE EMELTE

Manning első három évének gondozása után Arians a következő három idényt a Browns támadókoordinátoraként töltötte. A clevelandiek 1999 óta egyetlen playoffmeccset játszottak, 2003 januárjában Kelly Holcomb (aki az alapszakaszban egy szezonban sem lépte át az 1800 yardot sem...) 429 yardot és 3 TD-t passzolt, kísérletenként 9.9 yardot haladt a csapat, és az eladott labdája ellenére 107.6-os irányítómutatóval zárt a Steelers ellen. Manning korábbi cseréje pontos passzonként 16.5 yardot hozott együttesének, az pedig 33 pontig jutott – jól élt Arians „kockázat nélkül nincs siker” filozófiájával.

2004-ben Pittsburghbe került, ahol eleinte az elkapók edzője volt, majd 2007-től öt éven át a gárda támadókoordinátoraként ténykedett. A 2004-es draftról megszerzett Ben Roethlisberger épp 2007-ben kapott először meghívást a Pro Bowlra, a 2007 és 2011 közötti időszakban pedig Tom Brady és Peyton Manning szintjéhez hasonló számokat tudott felmutatni.



A Steelers támadósora az öt idényből négyszer is átlépte az 5000 yardos határt, két szezonban is akadt két, legalább 1000 yardos elkapó a csapatban, valamint négyszer is volt 1000 yardos futó. Az öt év során Big Ben ideális alany volt Arians kockáztató támadóstílusába, magas átlagot hozott a célba vett játékosok átlagos távolságában, a kísérletenkénti yardátlagban, a nagy játékok mutatójában kifejezetten jól szerepelt, ugyanakkor viszonylag középszerű volt a labdaeladásokkal veszélyeztető játékokban.





ÚTNAK INDÍTOTTA LUCKOT, FELTÁMASZTOTTA A TETSZHALOTT PALMERT

Miután Pittsburghből távozott, Arians támadókoordinátorként visszatért a Coltshoz, ahol épp a 2012-es draft 1/1-esét, Andrew Luckot pallérozhatta – a 2–14-es idény után a csapat rögvest 11–5-re javult (soha egy 1/1-es irányító nem kezdett ilyen jól), és bejutott a rájátszásba. Arians idény közben előlépett ideiglenes vezetőedzővé, miután Chuck Paganónál leukémiát diagnosztizáltak, s irányításával 9–3-at hozott össze az együttes, ezzel pedig őt az Év edzőjének választották meg, majd lecsapott rá az Arizona Cardinals.

A megelőző idényben 15.6 pontos átlaggal utolsó előtti helyen végző támadósorba megszerezte a már mindenhol leírt Carson Palmert, aki rögvest egyéni csúcsot jelentő 4274 yarddal (és 22 interceptionnel...) 10–6-os mérlegre vezette a csapatot, aztán egy évvel később már a playoff is összejött 11–5-tel, de Palmer kidőlése után a rájátszásban lebőgött a támadósor. Arians azért újra megkapta az Év edzője díjat, mivel kezdő irányítója csupán hat meccsen tudott játszani – súlyos sérüléséig 8–1-gyel álltak. A 2015-ös szezonban 13–3-as mutatóval második kiemeltként konferenciadöntőig jutott a gárda (Palmer 4671 yardot és 35 TD-t passzolt, 104.6-os irányítómutatóval, és az MVP-cím esélyesei között volt a neve!), ám ezt már visszaesés követte (egy 7–8–1-es és egy 8–8-as évad képében).

Palmernek jelentősen javult gyakorlatilag minden főbb mutatója új csapatában, igaz, az is látszik, hogy az Arians által biztosított nagy szabadság itt is növelte a kockázatos passzok arányát. Míg a legtöbb edzőt ez zavarja, ő inkább bátorította játékosait ezzel együtt is, próbálva megérteni irányítója döntéshozatali folyamatát, hogy lehetőséget kapjon arra, hogy meghatározzák, miért volt hajlandó felvállalni a kockázatot.





MINDENT VAGY SEMMIT – 2019

Az Arians, Moore páros a 2017-es idény végén egyszerre távozott, de a visszavonulás csak egy évig tartott a főedzőnél, 2019-ben a Buccaneers csábítására felhagyott szakkommentátori állásával és Jameis Winstonnal nekivágott az új kiírásnak.

A 2015-ös játékosbörze 1/1-esénél is láthattuk az ariansos jegyeket: jócskán felülmúlta korábbi yardmennyiségét (előtte 4090 volt az egyéni csúcsa), valamint TD-rekordját is (28 volt előtte), de a túlságosan szabadjára engedett Winston 30 interceptionnel sokkolta a szurkolókat (ebből ráadásul még 7 TD-t is szerzett az ellenfél védelme!), a csapat pedig 7–9-cel végzett.

Érdekesség, hogy Winston ugyanúgy 40 labdaeladást veszélyeztető játékkal zárta az évet, ahogyan Luck 2012-ben és Palmer 2013-ban – ez a mennyiség a PFF-éra rekordja, és mindegyik Arians rendszerének első esztendejében jött...

A Buccaneersnél az első idényben 6366 támadóyard jött össze, Godwin (1333) és Evans (1157) is átlépte az 1000-es határt, Ronald Jones és Peyton Barber pedig közösen 1194 yardot futott.



A KECSKE ÉVE – 2020

Az amerikaiak szeretik a szójátékokat, így például a minden idők legjobbja kifejezést (greatest of all time) GOAT-nak rövidíteni, ami történetesen kecskét jelent. A felsorolt korábbi irányítókhoz képest Brady olyan rendszerben teljesített eddig, amely a rövid passzokra és az abból nyert nagy játékokra alapozott (nem mintha a „lövöldözés” teljesen ismeretlen lenne számára, lásd később), viszont hozzájuk képest különösen kevés labdaeladás áll a neve mellett. Viszonyításképpen: nála 14 interception a negatív csúcs, 2010 óta hétszer is egy számjegyű eladott labda volt a neve mellett, 2016-ban 28/2-es új rekordarányt állított fel, de a 2010-es 36/4-es mutatója is történelmi viszonylatokban mérve kiváló.

Érdekes lesz látni, hogy nála is ennyire megugrik-e majd a kockázatos játékok száma, noha esetében a jelentős növekedés is NFL-átlag alatti labdaeladást jelentene, miközben a pozitív végletnél bőven benne lehet egy újabb 5000 yard feletti (egyéni csúcs: 5235 – 2011-ből) teljesítmény, igaz, az 50 TD-passzos saját rekordjától azért alighanem bőven elmarad majd – a legutóbbi két idényben összesen jutott 53-ig, és a 2007-es remeklésen túl a 40-et sem érte el egyszer sem.

A PFF kiemeli, hogy amikor Peyton Manning 2012-ben aláírt Denverben, akkor Tom Moore volt az, aki felvette a kapcsolatot John Fox főedzővel, és javasolta a stábjának, hogy teljes mértékben segítsék Manninget azzal, hogy olyan rendszert futtatnak, amiben a lehető legjobban kijönnek az erősségei, és hogy az irányító képben van azzal, mi szükséges a győzelemhez, ezért támogassák őt az egyedi felkészülésében.



S ha Moore képes volt arra, hogy a Broncos stábjának tanácsokat adjon arra, miként szabják a támadósort Manningre, akkor bizonyára azt is megérti, hogy ahhoz, hogy Bradyvel ütőképes legyen a támadósor, az szükséges, hogy a volt Patriots-irányító erősségeihez alakítsák a rendszert.

A 43. születésnapja felé rendületlenül közelítő klasszissal kapcsolatban már korábban is felvetődött, hogy képes lehet-e olyan szőnyegbombázásra, mint a fentebb említett úriemberek, hiszen az előző idényben csupán 8 yard volt célpontjai átlagos távolsága a kiindulási ponthoz képest, ami egyrészt a 21. helyre volt csak jó, másrészt jócskán elmarad Winston 10.9-es átlagától, és míg utóbbi passzainak 15.8 százaléka tett meg legalább 20 yardot a levegőben, addig Bradynél ez a szám csupán 10.1%, amivel mindössze a 27. helyen állt.

Kiemelik ugyanakkor, hogy ez leginkább a második pontunkban már említett célpontok hiányában keresendő, hiszen amíg Josh Gordon és Antonio Brown személyében két igazi mélységi veszedelem is volt, addig kifejezetten jól teljesített ezen a területen, a 152.1-es irányítómutató a legalább 20 yardos passzok esetén a liga legjobb mutatójának számított az első három hét során.

Arról nem is beszélve, hogy amikor legutóbb ilyen minőségi elkapója volt (Godwin 90.7-es PFF-értéke kifejezetten kiemelendő, de Evans 85.7-es mutatója is parádés), akkor 93.7-es PFF-passzmutatót hozott össze, ami azóta is az egyik legjobb QB-teljesítmény. A Randy Moss és Wes Welker fémjelezte 2007-es évadban a tiszta zsebből, nyomás nélkül mutatott 127.3-as irányítómutatója a liga legjobbját jelentette, ám nyomás alatt is a harmadik legjobb volt (89.1), a mélységi passzoknál pedig 100.6-tal a nyolcadik legjobb.

Karrierje végső szakaszához érve Brady olyan csapatot választott, amely már Winston alatt is bizonyította, hogy képes ligaelit szinten teljesíteni (a 28.6 pont a 3. legjobb mutató volt az NFL-ben) még a rengeteg eladott labda ellenére is. Most pedig rajta a sor, hogy ezt az egységet még egy szinttel feljebb emelje.

Hiába jön már a 21. idénye, és lesz 43 éves augusztusban, az elmúlt két évtizedben sokszor bebizonyosodott, hogy nem feltétlenül célszerű Tom Brady ellen fogadni.


több mint 8 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Terveztem már, hogy kicsit átnézem, hogyan állunk, most végre el is jutottam idáig^^

Fontosabb rostermozgások

FA
Jött: Donald Brown (RB), Chris Hogan (WR), Nate Washington (WR), Clay Harbor (TE), Terrance Knighton (DT), Markus Kuhn (DT), Chris Long (DE), Shea McClellin (LB), Ramon Humber (LB/ST), E. J. Biggers (CB)
Ment: Brandon LaFell (WR), Brian Tyms (WR), Scott Chandler (TE), Akiem Hicks (DT), Sealver Siliga (DT), Dominique Easley (DT), Dane Fletcher (LB), Jerod Mayo (LB), Tavon Wilson (S/ST)

TRADE
Jött: Jonathan Cooper (OG)+2/30, Martellus Bennett (TE)+6/29
Ment: Chandler Jones (DE), 4/29

A holt szezon legfontosabb húzása, és amennyire nem kedveltem korábban Bennettet, most annyira bizakodó vagyok miatta. A másik trade-nek anno is örültem, most is, ha olyan szinten javul az OL, ahogy remélem, akkor simán jó kör volt, Long pöpec pótlása lehet Jonesnak, akit úgysem fizettünk volna meg jövőre. Lett LB-mélység, tehetségügyileg nem is rosszul megoldva, Knighton óriási erősítés a DL közepén, mondjuk Easleyért nagy kár, de hát ha igazak a róla szóló hírek, akkor mennie kellett.

DRAFT
2/29: Cyrus Jones, CB (Alabama)
3/15: Joe Thuney, OG (NC State)
3/29: Jacoby Brissett, QB (NC State)
3/34: Vincent Valentine, DT (Nebraska)
4/14: Malcolm Mitchell, WR (Georgia)
6/33: Kamu Grugier-Hill, OLB/SS (Eastern Illinois)
6/39: Elandon Roberts, LB (Houston)
6/46: Ted Karras, OG (Illinois)
7/4: Devin Lucien, WR (Arizona State)

UDFA
D. J. Foster (RB/WR), Bryce Williams (TE), Steven Scheu (TE), Woodrow Hamilton (DT), C. J. Johnson (LB), Cre'Von LeBlanc (mi név!, CB/KR/PR), V'Angelo Bentley (ez sem rossz, CB/KR/PR), Jonathan Jones (DB)

Fosterről korábban már írtam, 222 elkapás, 444 futás, kis szerencsével lehet ő a következő jó kezű RB-nk (Faulk, Woodhead, Vereen, Lewis). Bentley sulirekordot állított fel visszahordásokból, volt KR és PR utáni TD-ja is, Cyrus Jones is lehet visszahordó, jó lenne, ha a WR-eket nem kellene feltétlenül összetöretni (mondjuk én attól még Juliant tolnám oda is, mert egy állat 😀), CJJ a következő DE->ILB projektünk, Fletcher kevésbé vált be, mint Bruschi 😊), JJ-nek volt hét interceptionje a négy éve alatt, de 2014-ben a hattal kilencedik volt pl az egyetemisták között, Joey Tribbiani kistesója is volt visszahordó, az utolsó évében volt négy interceptionje is. Bryce Williamst korábban 4-5. körre is várták, érdekes projekt lehet. Hatalmas csóka (6'6"), elkezdett magára tömeget is felszedni, de az volt a vélemény róla, hogy még nem elég erős. Viszont elkapásoknál jól használható lehet, RZ-ben akár még opciós is lehetne.

„HarajtammúlnaDC” (54 játékossal, mert Brady az első négy meccsen nem számít bele a keretbe)



Támadósor (26+1)
QB: Tom Brady, Jimmy Garoppolo, Jacoby Brissett (3)
FB: James Develin (4) – idáig sok kérdés nincs
RB: Dion Lewis, LeGarrette Blount, Brandon Bolden (ST), James White/D. J. Foster – asszem megválaszoltam magamnak, hogy lesz-e helyünk Donald Brownra 😀, mondjuk Bolden helyett inkább Fostert tartanám, de Bolden ST-értéke valszeg túl magas lesz (8)
WR: Julian Edelman, Danny Amendola, Chris Hogan, Keshawn Martin, Malcolm Mitchell, Matthew Slater (ST) – Martint mindig dicsérte TB, Washington nagyon jó mélységi célpont volt, de az nem tudom, nálunk mennyire lesz plusz. Az első három helye nem kérdéses, Slater évek óta ligaelit ST-játékos, hótziher, hogy bent lesz, 4. körösként Mitchellnek is illene. Dobson nekem meglepő, hogy még elvileg keretben van, sajnálom, de valami mindig közbejött neki :/ (14)
TE: Rob Gronkowski, Martellus Bennett, Michael Williams/Clay Harbor – sok kérdés itt nincs, talán az lehet az, hogy a két inkább blokkoló marad-e (17)
OT: Nate Solder, Sebastian Vollmer, Marcus Cannon, Cameron Fleming/LaAdrian Waddle (21)
OG: Jonathan Cooper, Shaq Mason, Tré Jackson, Joe Thuney – Cooper remélem kezdő lesz, a két tavalyi 4. körös meg Thuney nem rossz opció, lehet, hogy Kline Fleming kárára maradhatna, esetleg Thuney is beszállhat OT-be néhány snapre (25)
C: Bryan Stork, David Andrews – majd lebokszolják a kezdőt (27)

Brady eltiltása miatt az első négy meccsen ugye Garoppolo kezd, a harmadik QB így kell azért. A negyedik meccsünk után pedig elszabadulhat a büntetőosztag. TE-ben a liga legjobbja mellé úgy tűnik, jött egy olyan opció, akivel tényleg lehet playenként variálni minden felállást, nagyon izgalmas lehetőségek vannak ebben.

Lehet pl 12 personnelben (1 RB, 2 TE) Lewis (RB), Edelman (WR), Amendola (WR), Gronk (TE), Bennett (TE), amiből sub felállás ellen lehet szépen futkorászni Lewisszal, aztán ugyanezzel a csoporttal lehet a következő playben (tehát csere nélkül, no huddle-ben, akár uptempóban, a védelem váltási lehetősége nélkül) akár öt elkapóval üres backfielddel is felállni. Mondjuk elmegy a két TE seam route-ra, elviszik az embereiket aztán a három törpe meg szaladgálhat be a védőfal mögé pl könnyű elkapásokért. De lehet az is, hogy a két TE-t kiküldjük a két szélre, az egyik visz magával egy LB-t, a másik egy SS-t, az addig kb két mismatch, Edelman és Amendola slotban egy az egyben marad egy CB-vel, ami rövid távon gyors irányváltással megint igencsak kellemes forgatókönyv, és akkor marad bent két LB mondjuk egy négytagú védőfal mögött, és lehet még Lewisra is dobni passzt akár RB-ből indulva is, amikor majd egy LB megpróbálja coverben megoldani ezt a helyzetet. Na olyanból viszont sokat látnék szívesen 😊 Egyéb izgalmas lehetőségek itt, de persze van még ezeken kívül is

Persze cseszhetjük az egészet, ha mindenki meghal megint és nulla lesz a fal, de hát az elsőre annyira nem lehet alapozni (mellesleg Amendola megtartásával, Hogan és Bennett elhozatalával, a két fiatal WR draftolásával, Fosterrel szerintem azért próbáltunk erre az eshetőségre is készülni), a másodikat pedig azért igyekeztünk masszívan javítani. Én nagyon remélem, hogy Scar kihozza Cooperből az állatot, a két OT bírja csak szépen végre végig, és jól, belső támadófalembert is hoztunk szépen, legyen jó a fal 😀

Ha pedig jó lesz, akkor Blountnak is lesz ideje felgyorsulni, és ha őt nem a LOS mögött fogadják a védők, akkor azért mocsok nagy pusztításokra lehet képes. Ha végig lenne Brady, azt mondanám, meglehet a pontrekord is akár (606 most), így mondjuk 520 körülre lőném be az össztermést (4*25 az első négy meccsen, 12*35 Bradyvel). Tavaly 465-tel a harmadikok voltunk, de az utolsó fordulókat nehezen lehet komolyan venni, talán most nem hal meg mindenki Bradyn kívül a támadósorból 😛

Védelem (24)
DE: Rob Ninkovich, Chris Long, Jabaal Sheard, Trey Flowers/Geneo Grissom – három kezdő szintű DE van, itt nem állunk Jones nélkül sem vacakul, a két tavaly draftolt a negyedik helyért küzdhet (31)
DT: Terrance Knighton, Malcom Brown, Alan Branch, Vincent Valentine, Markus Kuhn – 3. körös játékost nem vágunk ki, Branch még simán lehet, hogy kezdő is lesz, Kuhnnak én adnék egy sanszot, belső nyomás mondjuk sok nem lesz (36)
LB: Jamie Collins, Dont'a Hightower, Jonathan Freeny, Shea McClellin, Jon Bostic/Ramon Humber/Elandon Roberts – gondolom, marad a 425 alapfelállás, van két All-Pro kezdő, McClellin (ST) kis szerencsével felléphet harmadiknak, az ötödik spotot az ST-képesség döntheti el (41)
CB: Malcolm Butler, Logan Ryan, Cyrus Jones (slot, PR), E. J. Biggers, Justin Coleman/Darryl Roberts – az UDFA-kben egyelőre nem hiszek, ha Biggers marad is, akkor is kell egy 5. CB valszeg, ezt talán a rengeteg safety módosíthatja (46)
S: Patrick Chung, Devin McCourty, Duron Harmon, Jordan Richards, Nate Ebner (ST) – Harmon és Cyrus között dől el a nickback posztja valszeg, Richards 2. körösként tuti kap még lehetőséget, Ebner pedig ST miatt elég esélyes (51)

Nekem igazából itt sincs sok bajom, nincs premier pass rusherünk, de van három nagyon jó DE-nk, néhány egész jó DT-nk, két kiváló LB-nk és safetynk, még a CB-sor sem rossz szerintem – talán mélység is lesz. Nem mondom, hogy meccseket nyer meg majd nekünk a védelem, de el sem veszíti majd. Az első négy meccsen karcos lehet, de ha visszajön Brady, és a támadók annyit lesznek fent, amennyit remélek, illetve annyi pontot szereznek, amennyit gondolok, akkor egyrészt az ellenfeleken lesz a nyomás, kevesebbet futnak majd, nem lesz ez rossz. A pontszám itt kevésbé érdekes, mert tuti lesz olyan meccsünk, ami már rég lefutott, de az ellenfél a végén még izmozik picit és szerez néhány könnyű pontot, inkább azt szeretném, hogy amikor kell, akkor tudja a védelem lezárni a meccset. De maradjunk azért 20-as átlag alatt (320 pontnál kevesebb – tavaly 315-tel a 10. legjobb volt, ez kb tartható).


Speciális egység (3)
K: Stephen Gostkowski (52)
P: Ryan Allen (53)
LS: Joe Cardona (54)
PR/KR: Cyrus Jones
Jó, kihagyott egy extra pontot, de talán lehetett volna öt percnél többet is játszani a meccsen támadóoldalon. Ettől még Gost marha jó rúgó, Allen bőven jó opció arra a kb 64 puntra, amelynél szükség lesz rá, Cardonát ha nem hívják be, akkor jó lesz, ha behívják, akkor szerzünk valakit, ez a poszt nem oszt.

Gyakorlócsapat (10)
D. J. Foster (RB), Devin Lucien (WR), A. J. Derby (TE), Bryce Williams (TE), Ted Karras (OG), Trey Flowers/Geneo Grissom (DE), Elandon Roberts (LB), Jonathan Jones (CB), Cre'Von LeBlanc (CB), Kamu Grugier-Hill (S)

Én szép idényt várok^^

Szerkesztette: Wyatt

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306


A draft előtt egy kis áttekintés, és hogy mit szeretne Wyatt. Először is a pickjeinket:

1/32, 2/56, 2/64, 3/73, 3/97, 3/101, 4/134, 6/205, 7/239, 7/243, 7/246, 7/252

Aztán haladjunk posztról posztra.

QB: Tom Brady, Brian Hoyer, Danny Etling
Ide szerintem bőven elférne egy 2-3. körös projekt, akit fel lehet építeni Brady mögé.

Álomszcenário: 1/32 for Josh Rosen (not gonna happen)
Örülnék neki valahol: Daniel Jones (1/32), Will Grier (3/73), Ryan Finley (4/134)

Grier volt nálunk látogatáson is

FB: James Develin
RB: Sony Michel, James White, Rex Burkhead, Brandon Bolden
A liga talán legjobb futócsapata voltunk, elit fullback, kiváló futó, az egyik legjobb kezű RB, egy igazi mindenes és egy spec team tag. Simán kibírnám, ha nem húznánk idén ide sehova, de ha már mégis.

Örülnék neki valahol: Darrell Henderson/Miles Sanders (3/73), Justice Hill (3/101), Alexander Mattison (4/134), James Williams (7/243)

Williams lehet az új White

TE: Austin Seferian-Jenkins, Matt LaCosse, Jacob Hollister, Stephen Anderson, Ryan Izzo
Hát itt meg lettünk lőve Gronk visszavonulásával, Allen ennyiért tényleg sok volt, ASF egy próbát simán megér, de ide egyszerűen kell valami értelmes ember. Na ez mondjuk idén sajna pont nincs sok, Hockensonra szerintem esélyünk nincs, nyilván ő lenne a legjobb megoldás, Fant egy célpontnak jó lehetne, de ő sem lesz bent, Irv Smith-től marhára fázok, őt max 2-3. kör körül vinném, a potenciál miatt, de szerintem ott már nem lesz bent. Utánuk meg csak elkapók vannak…

Álomszcenário: feltrade az 1/20 körülig csúszó Hockensonért (not gonna happen)
Örülnék neki valahol: Josh Oliver (3/101), Caleb Wilson (4/134), Donald Parham (7/246)

A 6’8” magas Parham 1319 yarddal és 13 TD-vel zárta végzős évét

WR: Demaryius Thomas, Julian Edelman, Braxton Berrios, Josh Gordon (RFA, eltiltott, rehab, etc), Phillip Dorsett
DT érkezésével nagyjából megvagyunk, bár ehhez kellene az is, hogy Gordon játszhasson, na ez a nagy kérdés.

Álomszcenário: Miles Boykin (3/73)
Örülnék neki valahol: J. J. Arcega-Whiteside/N’Keal Harry/A. J. Brown (1/32), Hakeem Butler/Parris Campbell (2/56), Andy Isabella (3/73), David Stills (4/134), Hunter Renfrow (6/205)

A 6’4”/220-as Boykinnak azon túl, hogy kiemelkedően jó kezei vannak, fordulékonyabb, mint a slot WR-ek!

OT: Isaiah Wynn, Marcus Cannon, Cole Croston
Szerintem próbáljuk meg így, Brown helyén Wynn-nel LT-ben. De ha mégis OG lenne végül, akkor:

Álomszcenário: feltrade 1/20 körülre a csúszó Andre Dillardért (nem valószínű, hogy megtörténik)
Örülnék neki valahol: Greg Little (2/56), Yodny Cajuste (3/73), Tytus Howard (3/97)

Dillard 1/20 körül kiváló érték lenne

OG: Joe Thuney, Shaq Mason, Ted Karras (27)
C: David Andrews, James Ferentz
Ide max akkor kell ember, ha Thuney majdani pótlásáról akarunk dönteni, de még akkor is lehet, hogy jó lesz Karras, aki cenya is lehet, szóval a belső falat alapból nem baszogatnám feltétlenül.

Örülnék neki valahol: Michael Jordan (4/134), Hjalte Froholdt (6/205)

Ehhez felesleges mit hozzáfűzni

VÉDŐK

DE: Michael Bennett, Deatrich Wise, John Simon, Keionta Davis, Derek Rivers
Gronk mellett a legnagyobb érvágás Flowers elvesztése. Bár Bennett jó lesz, azért ő sem a jövő embere és van bőven jó pass rusher a mostani drafton. Mondjuk a baj, hogy Bosa, Allen és Burns nem lesz elérhető, Winovich nálam max 3–4-ben jöhet szóba, Clemson-játékostól azért kicsit fázom. Polite-tól mentsen meg minket az ég.

Örülnék neki valahol: Montez Sweat (1/32-re lecsúszhat jelen állás szerint, ha biztosak vagyunk benne, hogy nem lesz baja, szóval ez elég nagy ha), Rashan Gary (ha valami brutális csúszásnak indul, a potenciál miatt simán megérne egy próbát), Jaylon Ferguson (2/56), Ben Banogu (4/134), Jordan Brailford/Max Crosby (plusz pick mellett az 5-6. kör fordulóján) John Cominsky (6/205)

Cominskyhez képest Rambo gyenge kezdő

DT: Lawrence Guy, Adam Butler, Mike Pennel, Frank Herron, David Parry
Ment a két malac, jött Mike Pennel, szerintem itt nem lesz visszaesés. De marha sok a jó DT, vétek lenne nem hozni.

Álomszcenário: feltrade 1/15 körülre a brutálisat csúszó Ed Oliverért (not gonna happen)
Örülnék neki valahol: Christian Wilkins/Jerry Tillery (1/32), Zach Allen (2/56), Khalen Saunders (3/97), Renell Wren (3/101), Trysten Hill (4/134)

Hill a draft legrobbanékonyabb DT-je

LB: Dont’a Hightower, Kyle Van Noy, Elandon Roberts, Ja’Whaun Bentley, Christian Sam
Itt szerintem megvagyunk, Bentley átveheti Roberts helyét a futókísérleteknél, Van Noy pedig felzárkózott. Mack Wilsont nagyon nem szeretném 1/32-re.

Örülnék neki valahol: Te’von Coney (3/73), Blake Cashman (3/97), Drue Tranquill (3/101), Ben Burr-Kirven (4/134), Porter Gustin/Cameron Smith/Justin Hollins (6/205), Andrew Van Ginkel (7/243), Ulysees Gilbert III (7/246), Ty Summers (7/252)

Burr-Kirven 176 tackle-lel zárta az utolsó évét

CB: Stephon Gilmore, Jason McCourty, J. C. Jackson, Jonathan Jones, Duke Dawson, Keion Crossen
Szerintem itt is megvagyunk, Gilmore az előző idényben All-Pro volt, 2. opciónak JMC, JC és JJ (ennyi jé a világon nincs) is megfelelő lehet, én remélem, hogy JC ugrik majd előre. Dawson második körösként csak ki lesz próbálva slotban, oda sem keresek most embert.

Örülnék neki valahol: Rock Ya-Sin/Justin Layne/Julian Love (2/56), Trayvon Mullen/Lonnie Johnson (3/73), David Long (3/101) Corey Ballentine (trade után a 5-6. kör fordulóján), Ken Webster (7/252)

A nagy darab Lonnie Johnson az egyik AFC-beli DB-edző szerint a következő években a liga legjobb emberfogójává válik

S: Devin McCourty, Patrick Chung, Duron Harmon, Nate Ebner, Obi Melifonwu, Terrence Brooks
Én nem értek egyet azzal, hogy safetyneedünk lenne, egyáltalán. Egyedül a fiatalítás lehet az érv.

Örülnék neki valahol: Juan Thornhill/Chauncey Gardner-Johnson (2/56), Darnell Savage (2/64), Amani Hooker (3/73), Sheldrick Redwine/Lukas Denis/Will Harris (6/205)

Flowers és Gronk pótlását jó lenne megoldani, egy WR is kellene Bradynek, illetve valaki mögé is jöhetne. A fal szerintem rendben van, de egy jó LT-prospect (ha Wynn megy LG-be és Thuneyval nem számolunk hosszú távon) vagy egy projekt belső OL-emberke jöhet. DT annyira nem szükséges, de idén nagyon jó a felhozatal, így azért hoznék itt, LB is elférhet azért, CB-ből valami csúszó befigyelhet, safety szerintem nem kell.

És akkor most ezek alapján egy olyan mock, ami szerintem már nem lenne rossz.


Arcega-Whiteside a legjobb egyetemi WR volt az 50-50-es labdáknál, a 2018-as idényben 19 ilyen játékot mutatott be

1/32: J. J. Arcega-Whiteside (WR)
2/56: Jaylon Ferguson (DE)
2/64: Will Grier (QB)
3/73: Lonnie Johnson (CB)
3/97: Josh Oliver (TE)
3/101: Trysten Hill (DT)
4/134: Ben Burr-Kirven (LB)
6/205: John Cominsky (DE)
7/239: Hjalte Froholdt (OG)
7/243: Ulysees Gilbert III (LB)
7/246: Donald Parham (TE)
7/252: James Williams (RB)

Teljesen nyilvánvalóan szét fogjuk cserélni magunkat, és még véletlenül sem itt húzunk majd, és persze tök másokat, mint akiket megemlítettem, de hát ez a szép a draft előtti találgatásokban 😀

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mivel máris két hét lemaradásunk van, egy gyors áttekintés 😊



A jelenlegi keret alapján 174.78 millió dollár lenne a capünk, az áthozott 3.1 millióval együtt 192.1 millióból gazdálkodhatunk, ebből még lejön egy 682 ezer halott pénz. A draftra gyakorlatilag 6 millióval számolhatunk (5 996 046 a spotrac szerint, de itt nem számolnak a kompenzációs pickekkel, ami még kb 2.5 millió pénzike, de mivel ezek vagy nem kerülnek keretbe, vagy a keret utolsó fizető helyeit veszik el, amelyek kb ugyanennyibe kerülnek, lényeges differencia nem várható), a meglévő becsült 16.6 millióból ezt levonva ott vagyunk, hogy van egy 10.6 millió dollárunk, amit el tudunk költeni. Ez nem sok, de azért van, ahol ez a szám 20 lejáróval együtt is negatív, szóval sokkal rosszabb is lehetne.

Arról nem is beszélve, hogy Brady caphitje 27 millió idén, Kraft konkrétan kimondta, hogy hosszabbítani akar vele, kap még két évet, lehet, hogy itt spórolunk egy 7 milliót majd kb (persze megkapja garantáltan cserébe, nem kell sajnálni).

Én remélem, hogy Gronk és DMC is marad, Dwayne Allenen viszont spórolhatunk 7.3 milliót, ami most számomra nélkülözhetetlennek is tűnik.

DRAFT
1/32 (1.8 millió)
2/24 (0.9)
2/32 (0.83)
3/9 (0.75)
3/34 (0.7) – Solder utáni kompenzációs pick
3/38 (0.7) – Butler utáni kompenzációs pick (ezek közelítő számok az overthecap jóslása szerint)
4/32 (0.65)
5/36 (0.57) – Amendola utáni kompenzációs pick (szerintem ez inkább Lewis lesz, többet is keres, és Amendola szerződését pont kiüti Clayborné, de a lényeg, hogy itt is jön még egy)
7/23 (0.52)
7/32 (0.51)
7/37 (0.5) – Cameron Fleming utáni kompenzációs pick


Nálam Flowers megtartása a prioritás, nagyjából bármi áron

Szabadügynökök:
Trey Flowers, DE (892 snap, 90.4-es osztályzat a PFF-nél, 3. legjobb a ligában) – nem kérdés, ő az elmúlt évek egyik legfontosabb szabadügynöke, hosszabbítani kell vele. Én egy 85 millió/5 év körüli szerződést várok nála
John Simon, DE (268, 66.5) – ha spórolni akarunk Claybornon, akkor maradhat

Malcom Brown, DT (507, 64.4)/
Danny Shelton, DT (344, 78.8) – szerintem a két mamutból max egy marad. Brown játszott többet az idényben, és a Super Bowl legjobb értékét is ő kapta, de ezzel együtt Shelton volt a jobb összességében. Kiindulva a szűkös pénzügyi helyzetből (nálam Flowers>mindenki ebben a holt szezonban) és a hat magas draftpickünkből, én MOST azt mondom, hogy inkább hozzunk ide újoncot.

Trent Brown, LT (1341, 71.0) – pöpecül játszott az idényben, de tavaly hoztunk egy első körös LT-t, Thuney miatt nem is bontanám meg a fal belsejét, nagyszerű volt ő is, úgyhogy itt is a racionális érvek győznek nálam (érnek a 2020-as jó kis kompenzációs pickek!)
LaAdrian Waddle, OT (348, 51.9) – ő tavaly 1.5 millióért maradt, ennyiért most röhögve hosszabbítanék vele

Stephen Gostkowski, K (68.6)
Ryan Allen, P (58.3) – Én Gostot megtartanám, de inkább csak ilyen 4 milla körül, ha Allennek jó az eddigi éves 2 millió, akkor maradhat, de annyi hátsó körösünk van, akár jöhetnek ide is emberek, most őszintén szólva egy újonc sem hiszem, hogy sokkal rosszabb lenne

Chris Hogan, WR (1013, 55.2)
Josh Gordon, WR – RFA, eltiltott, rehabon, van baj (565, 74.4)
Phillip Dorsett, WR (498, 65.9)
Cordarrelle Patterson, WR (263, 70.8) – én mindegyik UFA-t elengedném, amennyiben 1-2 milliónál többet kér. Hogannek szerintem lefőtt a kávé, borzalmasan gyenge éve volt, megfejelve egy pocsék Super Bowllal. Dorsettnek és Pattersonnak voltak fellángolásai, de kezdő WR-nek egyiket sem tartanám meg, szituációs játékosnak és returnernek pedig ennél többet nem adnék. Sokkal inkább húznék legalább egy WR-t a drafton és reménykednék még Berriosban. Igen, én Gordonban is, de remélem, a stáb azért inkább két új WR-rel próbálkozik. Bár Patterson mondjuk 2.5 misiért is maradhat, mert futóként is használható, és az ST-ben is pöpec.

Jason McCourty, CB (996, 82.3)
Jonathan Jones CB – RFA (627, 63.4)
Eric Rowe, CB (136, 62.9) – JMC hatalmasat játszott a Super Bowlban, szerintem ő szívesen maradna a tesóval egy csapatban, csak az ár a kérdéses. Magam részéről én J. C. Jacksonban látom a jövőt, Gilmore adott, Jonathan Jones egy évig olcsón maradhat, itt van még a tavalyi 2. körös Duke Dawson és Keion Crossen is, így ha JMC nem marad, azt is meg tudom érteni. A Rowe-projektet engedjük el.

Albert McClellan, ST (MLB) (260, 90.6) – Érdekesnek tűnhet, de az egyik legjobb spec teamer volt a ligában a PFF-nél (7.), érdekes, hogy itt Pattersont az 5. helyre rangsorolták, azért az elég menő, pláne, hogy az első háromban két embernek 5 és 14 snapje volt, szóval a valóban többet játszók közül a 3. és az 5. helyen van ez a páros. Ő viszont aligha lesz 1 milliónál drágább, és az ST-ben tényleg fontos szerepet tud játszani, volt blokkolt puntja, fumble után megszerzett labdája, úgyhogy nála egyáltalán nem bánom, ha marasztaljuk.

Jeremy Hill, RB
Ulrick John, T
Brian Schwenke G
Ramon Humber, OLB
– egyik sem volt tényező, mindegyik mehet


Ne vonuljon vissza Gronk!

TÁMADÓK

QB: Tom Brady, Brian Hoyer, Danny Etling (3) – Brady marad, Hoyer tökéletes csere, Etling kap még egy évet szerintem a PS-ben, de el tudok ide képzelni egy 2-3. körös újoncot is akár, ha már csak egy max két évvel tervezünk Bradyvel

FB: James Develin (4) – a liga talán legjobbja, még két évig szerződéssel.
RB: Sony Michel, James White, Rex Burkhead (7) – ide még jöhet valaki, akár 3. kísérletekre, akár gólvonalas szituációkra, de Michel hozta az általam remélt nagyszerű szintet, White zseniális, Burkhead is bőven átlag feletti opció, bátran állítom, hogy az egyik legjobb futójátékunk van a ligában, ez pedig hatalmas szó.

TE: Rob Gronkowki, Dwayne Allen, Jacob Hollister, Stephen Anderson, Ryan Izzo (12) – mondom, remélem, hogy Gronk marad, és ha úgy kívánja a pénzügy, akkor Allen mehet. A Hollister-projekt sem tűnik sikeresnek, jöhet egy újabb próba valami elkapó formával.

WR: Julian Edelman, x, Braxton Berrios, Josh Gordon (RFA, eltiltott, rehab, etc), Cody Hollister (ERFA), Riley McCarron, Darren Andrews, Damoun Patterson (19) – itt Edelmanen kívül nincs az NFL-en belül komolyan vehető célpont, de igazából Pattersonnal, Dorsett-tel és Hogannel sem lennénk előrébb. Berriosban reménykedem, de lehet, hogy ő is az edelmani utat járja majd be és csak akkor kap lehetőséget, amikor a posztjának nagy öregje a távozás mezejére lép. Gordon kellene ide, mint egy falat kenyér, de sajna ilyen képességű WR nem véletlenül került 5. körbe. Én tolnék ide egy totális újjáépítést, menjen el Brady dobálni néhány egyetemistával és válassza ki, kikkel akar játszani 😀 Jó, de tényleg jöjjön ide 2-3 új arc.

OT: Isaiah Wynn, Marcus Cannon, Cole Croston, Ryker Mathews, Dan Skipper (24) – én most inkább Flowerst marasztanám, és Trent Brownt engedném el, Wynn-nek adnék egy esélyt LT-ben, Thuneynak van még egy éve, amúgy is olcsóbb, mint egy LT, még ha jobb is szerintem, mint Brown. Ide jöhet azért vagy Waddle vissza, vagy egy aránylag korán húzott OT, ha mást nem biztosítéknak a kezdők mögé

OG: Joe Thuney, Shaq Mason, Ted Karras (27) – a liga egyik legjobb OG-párosa, Mason konkrétan talán a legjobb RG volt tavaly, Karras is játszott 174 snapet és egyáltalán nem okozott csalódást

C: David Andrews, James Ferentz, Jake Eldrenkamp (30) – Andrews szintén pöpec opció, szerencsére nem nagyon kellett eddig sokat kihagynia, de Karras is be tud ide ugrani akár.

A falban kérdés, hogyan oldjuk meg az LT-posztot, de szerintem sikerül majd nekünk, a futójáték eléggé karmol, Brady az Brady, Gronk maradjon, hozzunk néhány új célpontot aztán nosza.


A védőink közül Guynál csak Gilmore kapott jobb értéket a PFF-nél!

VÉDŐK
DE: Adrian Clayborn, Deatrich Wise, Keionta Davis, Derek Rivers (34) – TREY FLOWERS. Kell és kész, mellette felőlem lehet Clayborn, Wise, akár Guy is a túloldalon.

DT: Lawrence Guy, Adam Butler, Frank Herron, David Parry, Ufomba Kamalu (39) – ha megy a két malac, akkor jöhet egy a helyükre, úgy azért csak könnyebb. Sok jóféle DT lesz a drafton, szerintem simán bepróbálhatnánk ide valakit akár az első körben is, nagyon sokat ér egy mély védőfal, nálunk is gyakorlatilag folyamatosan változott a felállás, ez pedig minden ellenféllel szemben jól jöhet

LB: Dont’a Hightower, Kyle Van Noy, Elandon Roberts, Ja’Whaun Bentley, Christian Sam, Calvin Munson (45) – a sokat kritizált hármas az idény végére elég pöpec szintre ugrott, Bentley alaposan rácáfolt eddig a sírásomra, tartsa is meg ezt a formáját. Azért persze tudnék elképzelni itt javulást még, de Van Noy és Hightower nagyon erősen zárta az idényt, futás elleni LB-nek pedig Roberts és Bentley is nagyon jó volt

CB: Stephon Gilmore, J. C. Jackson, Jonathan Jones, Duke Dawson, Keion Crossen (50) – Jason McCourty jöhetne vissza, ha úgy van, de szerintem nélküle is megvagyunk. Gilmore hatalmas idényt tolt!

S: Devin McCourty, Patrick Chung, Duron Harmon, Nate Ebner, Obi Melifonwu, Brandon King, A. J. Howard (57) – DMC a liga egyik legjobbja, Chung remélem, hamar felépül, Harmon is jó, itt szerintem megvagyunk, max ha fiatalítani szeretnénk kicsit, akkor jöjjön valaki

Flowers jöjjön vissza, kell a védelemnek, mint egy falat kenyér, egy fasza DT jöhet a draft első két köréből (amúgy pass rusher is), de az idényi eleji állapothoz képest eléggé jól összeálltunk, ha a Titans elleni meccs utáni védelmet látnám a továbbiakban is (leszámítva a Dolphins elleni brainfartot), akkor egy szavam sem lenne rájuk az új idényben.


Gilmore All-Pro lett, nem is véletlenül

SPECIÁLIS EGYSÉG
K: x – Stephen Gostkowski jöhet vissza, de 4 misinél én nem adnék neki többet
P: x – Ryan Allen jöhet vissza, de max 2 milláért
LS: Joe Cardona (58)

Az ST nálunk mindig kiemelt fontosságú, nem félek tőle, hogy meccsek mennek majd el az egységen.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én már nagyon izgatottan várom a holt szezont, a szabadügynökpiacot és a draftot, kis túlzással jobban, mint egy-két alapszakaszmeccset 😊

több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306

több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ez rendkívül kellemetlen volt. Az a baj, hogy persze, gyenge a támadósor, de azért csak megfordítottuk a meccset, és annyi lett volna a teendő, hogy nem kapunk 4 perc alatt TD-t. Erre nem voltunk képesek.

Én most azt mondom, hogy köszönöm ezt az elmúlt közel 16 évet, amit a csapattól kaptam, és el kell tudni viselni azt is, hogyha úgy fest, hogy a csapatban ennyi volt.

Persze, ez rendkívül fájdalmas, mert mindenki mindig többet akar, de láttam öt bajnoki címet, nyolc döntőt, 12 konferenciadöntőt, szóval eléggé el voltam kényeztetve.

Brady nem jó idén, ma is voltak totál WTF dolgai, az elkapóknak is voltak olyan dropjai, hogy a monitorhoz vágtam volna a székeket (ennél jobban csak az zavart, amikor Maka beordította a háttérben futó tévében a TD-t, így lelőtte a poént, de ez a mi bajunk, faszért nem szedtük le)

Jelen állapotában ez a csapat nem erős, sajnos ez van. Ha a Steelers jön, akkor mondjuk oké, de egy Titans már szerintem szétszedi a D-t, legalábbis a mai értékelhetetlen produktum után úgy tűnik. A többiről beszélni is felesleges.

Rendkívül szomorúvá tesz, hogy a liga legjobb rosteréből sikerült 2 hónap alatt elmenedzselni egy olyanra, hogy elpasszoltuk a top 4 célpontunkból hármat, és hoztunk egy használhatatlant, de legalább egy 2. kört is kidobtunk az ablakon.

Brady nem jó idén, de nem is segítjük ki. Ettől még ő nálam az NFL történetének legjobbja, mert egy gyenge (persze 12-4) év nem rontja le a korábbi rengeteg jót. Idén már sokszor nehéz volt nézni, de én továbbra is úgy vagyok vele, ameddig játszani akar, játsszon nálunk. Nem érdekel, ha jövőre 7–9 lesz a mérleg, és nem lesz PO. Ő tett NÁLAM annyit, hogy amíg akar, tolja csak, és csak hálás tudok lenni, hogy azon a 2004 februári meccsen az idő haladtával a Patriotsnak kezdtem szurkolni

Ez pedig azóta sem változott. Lesznek itt is szar évek, remélhetőleg egyszer még lesz olyan csapat, ami küzdhet a bajnoki címért. Akkor fogjuk ezeket az éveket igazán értékelni, hogy gyakorlatilag minden 1.5 évben konfdöntőztünk.

A történelem legjobb dinasztiája a miénk, egy olyan korszakban, amiben minden ez ellen van felépítve. Amikor 1. körös pickeket vesznek el tőlünk. Amikor minden évben lerabolják a csapatot. Előfordul olyan, hogy elcsesződik egy rostermenedzselés, ha ez csak 11 évente (2009-ben volt legutóbb) lenne, akkor minden csapat szurkolója csak örülhetne.

Én szurkolok jövő héten is, legyen meg a W, menjünk addig, amíg az erőnkből futja. Most nem látom, hogy bármi esélyünk lenne a konferencia-elődöntőben, de már nem is érdekel.

Most, akármilyen hülyén hangzik, csak hálás vagyok. Hálás az elmúlt közel 16 évért.

Szerkesztette: Wyatt

több mint 7 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
No, elvileg megvan a keret, de gyakorlatilag mégsem. Biztos vagyok benne, hogy lesz még változás a következő órákban, főleg belső OL-poszton, de addig is egy kis 53-as áttekintés tőlem.



Támadók (24)
QB:
Tom Brady, Jimmy Garoppolo (2)
Minden idők egyik legjobbja egy gyakorlatilag MVP-szezont tolt le, mögötte Garoppolo is bizonyított. Sokkal érdekesebbé vált a helyzet Brissett elengedésével, mert én azt vártam, hogy Gerappát jövőre elboltoljuk, és Bradyvel ketten maradnak jövőre. Így viszont lehet, hogy jövőre húzunk megint egy irányítót magasan – arra most nem akarok gondolni, hogy a kis kecskénk visszavonul 😊 Ez a poszt idén ettől még a lehető legjobb.

FB: James Develin (3)
RB: Dion Lewis, James White, Mike Gillislee, Rex Burkhead (7)
A liga egyik legkiválóbb fullbackje (a PFF-nél tavaly például a második legjobbnak vélték) nagy segítséget adhat a futásoknál, amúgy meg elég komplett kis egység, építhetünk rendesen a mismatchekre. Volt, amikor kicsit zavart, hogy dobáljuk a futóknak a labdákat, és ezzel tudunk csak haladni, de hát igazából nem mindegy, hogy mivel tudunk előnyös helyzeteket kialakítani? Márpedig ez a szekció erre tökéletes. White a Super Bowlon (újra) bemutatta, hogy ő az egyik legjobb elkapó RB, Lewis vele szemben még a futásoknál is használható – csak sajna nem bír egy szezont sem. Én Gillislee-t tolnám a labdákkal, Blount szerepére tökéletesen alkalmas, tud darálni, 5.7-es átlaggal rongyolt az előző idényben, ami azért bőven zseniális, a közeli helyzeteket ő is pontokra tudja váltani. Passzjátékoknál remélem, azért őt jobban használjuk majd, és nem az lesz, hogy a DC-k már tudják, ha ő van bent, akkor futás, ha a pöttömök, akkor meg passz jön. Jó lenne egy komplett játékos a posztra, de ez ár-érték arányban nem biztos, hogy jobb lenne, mint a mostaniak, minden szituációra van elég opció, és a többi részen elég sok változtatási lehetőség van, úgyhogy rendben lesz ez. Gillislee-nek belövök egy 10 TD-s tippet.


WR: Brandin Cooks, Chris Hogan/Malcolm Mitchell, Danny Amendola/Phillip Dorsett, Matthew Slater (13)
A napokban értekeztem róla, hogy Edelmant a liga egyik legjobbjának tartom, aki ráadásul a kulcshelyzetekbe jön elő a legnagyobb játékokkal. És hogy ha van csapat, amely elbírja a hiányát, az talán pont a mostani Patriots. Cooksból még keveset láttunk akcióban nálunk, de azért az NFL-ben már bőven bizonyított, és az, amit ezeken a közös edzéseken tavaly ellenünk, idén a Jaguars ellen művelt, nekem elegendő a bizakodáshoz. Neki igazából még jól is jött Edelman kiesése, mert így várhatóan hamarabb kell rá támaszkodnia Bradynek, 1000/10-s szezont remélek. A másik szélső posztot lebokszolja egymással Hogan és Mitchell. Előbbit féltik, hogy visszaesik a teljesítménye, ha nem a sokadik opció lesz a játékban, de igazából én ettől nem tartok, ott van Gronk és Cooks, az éppen fent lévő futó, úgyhogy szerintem nagyjából ugyanannyira sok lehetősége lesz a gyengébb cornerek ellen. Mitchell biztató első évét nagyszerű Super Bowl-teljesítménnyel zárta le, a kulcshelyzetekben mindig biztos kezű Amendola pedig Dorsett-tel vívhat meg belül, én nagyon bírnám, ha utóbbiból ki tudnánk hozni a képességekben és fizikai adottságokban rejlő potenciált. Mondjuk egy Edelman, Amendola, Hogan felállás után kicsit fura lenne egy Cooks, Mitchell, Dorsett (that’s racist), de még az is benne van, hogy jobban funkcionál majd.

TE: Rob Gronkowski, Dwayne Allen, Jacob Hollister (16)
Gronk maradjon egészséges, akkor nincs gond – 10+ TD. Allenben addig még bízom, amíg rám nem cáfol. A ligába érkezve az volt a pozitív, hogy nem csak elkapásoknál, hanem blokkolásoknál is használható, sőt, utóbbiban kifejezetten jól szerepelt. Én Hollisternek nagyon örülök, mert Lengel is jó forma, de ő tényleg képes lehet a passzjátékban pluszt adni, és nem is kicsit. Ő nyilván nem kap túl nagy szerepet, mert ahhoz lényegesen jobbnak kell lennie a blokkolásban, de a mismatchek kialakítására tökéletes lehet egy-egy játéknál.

OL: Nate Solder, Joe Thuney, David Andrews, Shaq Mason, Marcus Cannon, Cameron Fleming, LaAdrian Waddle, Cole Croston (24)
A fal két széle nagyszerű, a közepe is fejlődik. De én itt kicsit furának érzem a rosterkezelést, hacsak Crostont nem OG-nek szánjuk, csak én őt még OT-nek sem láttam jönni. Mert jelen állás szerint a két szuper OT mögött van három csere, a három belső falembernek meg egyáltalán nincs cseréje. Én ide még várnék valami kukázást, mert oké, hogy Thuney tud centert játszani, de akkor meg OG kellene a helyére 😀 A kezdő erős, jöjjön egy használható csere OG Croston helyére, és nem lesz itt gondom.



Hú, nagyon izgalmas lehetőségek vannak itt. Tavaly amiatt örvendeztem, hogy Bennett érkezésével milyen pöpec kis felállások lehetnek itt, ez Allen érkezése után is megmaradt szerencsére. Most csak a példa kedvéért 12 personnelben simán kimehet akár a két tight end is szélre (egy safetyt és egy linebackert kivéve, mindkettő mismatch Gronknak, de Allen is előnyben lehet), miközben bentre Cooks és Hogan is bemozgatható, Amendola és Dorsett pedig kifejezetten lubickolhat, de még egy Lewis/White opció is ott marad. A következő játékban az elkapók ki a szélre, bent Gronk és Allen felküldve elviszik a védőket, a fal mögé beejtve meg szaladgálhat napestig valamelyik futó. Aztán simán ugyanebből a felállásból erőfutás, ha nickelben vagy dime-ban áll fel az ellenfél, mert Gronk és Allen képes rengeteget hozzáadni a futásblokkoláshoz is. De a futók oldalra kihúzása is ott van opciónak, White és Lewis is simán otthagyja a linebackereket, ha nincsenek szabálytalanságok. És akkor még ott van Develin is, 22-ben fel tudunk állni úgy, hogy az öt falember mellett a két tight end és ő is blokkol még Gillislee-nek, így azért illik majd a fontos szituációkat megoldani, és még ő is kereshető passzokkal. Nagyon jó lenne egy Edelman a kritikus harmadik kísérletekre, de a goalline-formációktól kezdve az ötelkapós szettekig mindenhol rengeteg mismatch alakulhat ki, ha a fal tudja hozni az eddigieket (én remélem, még javul is kicsit). Itt szerintem ebben a szezonban sem lesz gond, egy 450 pontot szerintem elérünk (tavaly 441 volt), sőt, megkockáztatnék egy 480-at is, ha szükségünk lenne rá, de szerintem nem lesz.



Védők (26)
DE:
Trey Flowers, Lawrence Guy, Cassius Marsh, Deatrich Wise (28)
No, a sok pozitív után elérkeztünk a legrosszabb helyzethez, ezen pedig Rivers sérülése sem segít. Azért az durva, hogy távozott Sheard és Long, visszavonult Ninko, és ilyen hamar kivágtuk Ealyt – és még így is maradt itt ember 😀 Flowers engem az előző idényben megvett, a Super Bowlért pedig nem tudok eléggé hálás lenni neki. Kíváncsi vagyok, a megnövekedett szerepet hogyan viseli el, ha úgy mint Butler, nem lesz egy rossz szavam sem 😊 Én sokat várok Guytól, erős oldali endnek szerintem pöpec lesz, egyértelmű passzhelyzeteknél pedig beljebb mozogva apríthat. Marsh egyesek szemében az új Ninkovich lehet, én örülnék neki, meg Wise-ban is nagy a bizodalom, de ha van gyenge pontunk, akkor az az endek és a pass rush kérdése. Cáfoljanak rám.

DT: Alan Branch, Malcom Brown, Vincent Valentine, Adam Butler (32)
Na ez elég malac egy sor, de egyértelmű az elképzelés, gyilkoljuk a futást, jó ha van nyomás is persze, de inkább állítsuk meg az ellent, és engedjük, hogy Magastorony meg a szélről érkezők állatkodjanak. Futás ellen illene igencsak jónak lennie az egységnek, és Guy bemozgatásával a pass rushnak is javulnia kell. Külön öröm Butler keretbe kerülése, érdekes lenne harmadik és hosszú helyzetnél egy Wise, Guy, Butler, Flowers front.



LB: Shea McClellin, Dont’a Hightower, David Harris, Kyle Van Noy, Harvi Langi, Elandon Roberts, Marquis Flowers (39)
Hightower maradt, megvan a vezér, örülés van. A bustok közül úgy tűnik, McClellin felé több a bizalom, de Van Noy is képes szép játékokra. Harrisben nagy reményeim vannak, remélhetőleg maradt még benne annyi, hogy hasznára legyen a csapatnak. Langinak nagy örülök, sok a fiatal, valaki csak beválik 😀

CB: Malcolm Butler, Stephon Gilmore, Eric Rowe, Jonathan Jones, Johnson Bademosi (44)
Ami segíthet a védelemnek, a kérdéses pass rush-helyzetben, az az egészen kiváló DB-sor. Butler nagyon jó, hogy maradt, én szeretném, ha maradna hosszú távon is, Gilmore meg átveheti Talib és Ryan helyét és harcolhat a nagyobb célpontokkal. Rowe harmadik számúnak bőven kiváló, jövőre akár kezdő is lehet.

S: Devin McCourty, Patrick Chung, Duron Harmon, Jordan Richards, Nate Ebner, Brandon King (50)
DMC évek óta ligaelit, Chung a visszatérése óta szintén kiemelkedő, szerencsére azóta nem is kell annyi meccset kihagynia. Harmon kb az ötödik DB a rosteren, nagyon jó, hogy hosszabbított, Rowe-val ketten dime-ban tökéletesek. Richards várható volt, hogy kap még egy évet, de túl sok bizodalmam nincs már felé.



A pass rush lehet a legnagyobb gondunk, ami miatt szenvedhetünk azért a passzjátékok ellen, de talán a DB-k adnak annyi segítséget, hogy csapatként rendben legyen ez. Nem hinném, hogy ezúttal is a liga legjobb védelme lesz a miénk, a 250 pontot esélytelennek látom, de mondjuk egy 300 alatt már nagyon jó lenne, ha maradnánk. Mivel a támadósor erős lesz, nem lesz mindig szükség a védelem kiváló játékára, vagy a kevés engedett pontra, úgyhogy én azt várom, hogy amikor kell, akkor rakják oda magukat rendesen cserébe.

Speciális egység (3)
K:
Stephen Gostkowski (51)
P: Ryan Allen (52)
LS: Joe Cardona (53)
KR/PR: Danny Amendola, Matthew Slater
ST-tagok: Johnson Bademosi, Nate Ebner, Marquis Flowers, Brandon King, Matthew Slater, Rex Burkhead

Allen arra a 48 körüli puntra bőven jó, Cardonával sincs nagy baj. Amendola ügyes visszahordó, lehet, hogy Dorsettet is kipróbálhatjuk itt, és az utolsó napokban hozott Bademosi, Flowers kettőssel, és a csak ezért tartott Ebner, Slater, King hármassal nagyon jónak kell lennie a speciális csapatnak ezúttal is. Gost marha nagy kérdőjel, de ha elkezd vináskodni, és az egyre több kis hiba mellett a fontos és nehéz helyzeteket megoldja, az sem biztos, hogy baj lesz. Azért inkább legyen kicsit kevesebb a hiba, mert benne van az elit státusz, csak kicsit akadozik mostanában, hogy ez ki is jöjjön.



És akkor a célokról. Ezzel a kerettel, a Bills és a Jets tankolásával és a Dolphinsnál lévő sérülésekkel együtt az AFC Eastet illene megnyerni. Én olyan 14 győzelem körülre saccolom magunkat, lesz azért néhány húzós meccs a hajrában, benne lehet meglepetésvereség is, de 12 sikernek szerintem akkor is meg kellene lennie. A Steelers nagyon ráment a mostani szezonra, látszik, hogy akarnak még egy gyűrűt nyerni Big Bennek, de ellenük eddig azért szokott menni, és hiába volt az elmúlt években mindig az, hogy na majd most, eddig még egy az egy ellen jobbak voltunk. A Raiders lehet még érdekes, de egyelőre nem látszik, hogy olyan védelem állna össze, ami a nagy célokhoz szükséges, egy pontháborúban pedig nem aggódom Bradyvel és a jobb védelmünkkel. A Texans pont fordított, ott nagyon megszenvedhetünk (még ha a Steelershez hasonlóan nem is szoktunk a közelmúltban), de ott meg a támadók tűnnek kevésnek. Ez mondjuk még mindig rosszabb kombináció, mert a gyenge támadók is képesek lehetnek ellenünk pontokat szerezni, nekünk meg alaposan meg kell szenvednünk – bár Wattot kb mi voltunk az egyetlenek, akik eddig konstans le tudták szedni a pályáról. A Ravens és a Jets még olyan csapat, amely ellen mindig szenvedni szoktunk, de utóbbi ebben a szezonban egyáltalán nem tűnik NFL-gárdának, előbbi meg talán még kevés lesz. A Chiefs is izgalmas, ott is nagyon felhúztak mindent a mostani szezonra, jövőre draftolni sem nagyon fognak a Főnökök, de egyelőre itt is magunkat tartanám esélyesnek. A Broncos védelme szerencsére gyengült annyit, hogy már csak ezzel ne verjenek meg minket, a támadók pedig még ott sem tűnnek megállíthatatlannak. Ha most tippelésre kellene vállalkozni, azt mondanám, hogy a Steelers kiejt mindenkit a konferenciadöntőig, és ha nem jön nekünk egy bombaformába kerülő Ravens/Broncos, akkor én egy Patriots–Steelers AFC-döntőt várnék.

So original, tudom.

Szerkesztette: Wyatt

több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
😀

 napigeek.blog.hu/2014/09/25/bibliat_olvaso_robot

több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Alakulunk, kicsit összeszedném a dolgokat (majd ezt frissítem az FA során szerintem)

Ment:
Nate Solder, LT – New York Giants (4 év, 62 millió dollár)
Malcolm Butler, CB – Tennessee Titans (5 év, 61 millió dollár)
Dion Lewis, RB – Tennessee Titans (4 év, 20 millió dollár)
Danny Amendola, WR – Miami Dolphins (2 év, 12 millió dollár)
Johnson Bademosi, CB – Houston Texans (2 év, 6.35 millió dollár)
Ricky Jean Francois, DT – Detroit Lions
Cameron Fleming, OT – Dallas Cowboys (1 év, 3.5 millió dollár)

Jött:
Adrian Clayborn, DE – Atlanta Falcons (2 év, 12 millió dollár)
Jeremy Hill, RB – Cincinnati Bengals (1 év, 1.5 millió dollár)
Jordan Matthews, WR – Buffalo Bills (1 év, 1 millió dollár)
Troy Niklas, TE – Arizona Cardinals (1 év, 0.94 millió dollár)
Luke Bowanko, OG/C – Baltimore Ravens (1 év, 0.835 millió dollár)
Matt Tobin, OT – Seattle Seahawks (1 év, 0.815 millió dollár)

Maradt/hosszabbított:
Rex Burkhead, RB (3 év, 9.75 millió dollár) – 3.3 milliót vártam 3 évre, teljesen jó
Patrick Chung, S (+2 év, 7.8 millió dollár) – szuper!
Matthew Slater, ST (2 év, 5.2 millió dollár) – hát őőő
Nate Ebner, ST (2 év, 5 millió dollár) – ezt sokallom, nem is kicsit
Brandon King, ST (2 év, 2.6 millió dollár) – ezt adtam volna Ebnernek
Marquis Flowers, LB (1 év, 2.55 millió dollár)
Brandon Bolden, ST (1 év, 0.88 millió dollár) – és ezt Kingnek
LaAdrian Waddle, OT (1 év, 1.5 millió dollár) – ő sem lesz kezdő

Menesztve:
Martellus Bennett, TE – visszavonult
Jamees Harrison, ED – visszavonult
David Harris, LB – visszavonult
Shea McClellin, LB – visszavonult?
Alan Branch, DT
Bernard Reedy, WR
Caleb Kidder, DE

Csere keretében jött:
Cleveland Browns
Danny Shelton (1 év, 2.03 millió dollár+opciós év), DT+5/159 for 2019/3 (NE)
Jason McCourty (1 év, 2.92 millió dollár), CB+7/219 for 6/205
Oakland Raiders
Cordarrelle Patterson (1 év, 3.25 millió dollár), WR/KR+6/185 for 5/159
Los Angeles Rams
1/23+6/198 for Brandin Cooks+4/136

DRAFT
1/23 (2.10 millió)
1/31 (1.76 millió)
2/43 (1.19 millió)
2/63 (0.8 millió)
3/95 (0.68 millió)
6/198 (0.52 millió)
6/210 (0.52 millió)
7/219 (0.51 millió)

Valszeg jön két 3. körös pick a szabadügynökökről (Solder+Butler). Előbbi pótlása érdekesebb, talán Cannonnal oldjuk meg, utóbbi helyére jött olcsón JMC, meg van még néhány fiatal.

WR-ben Amendola és Cooks ment, helyükre visszatér Edelman, jött Patterson és Matthews, talán nem lesz nagy visszaesés.

Lewist sajnálom, de Burkhead maradt, jött Hill, Gillislee így mehet is. DT-ben erősödtünk (Shelton), DE-ben is (Clayborn), egyedül az LT-poszt tűnik visszaesősnek.

TÁMADÓK

QB: Tom Brady, Brian Hoyer (2)
FB: James Develin (3)
RB: James White, Rex Burkhead, Jeremy Hill, Brandon Bolden, Mike Gillislee (8)
TE: Rob Gronkowki, Dwayne Allen, Jacob Hollister, Will Tye, Troy Niklas (13)
WR: Julian Edelman, Chris Hogan, Malcolm Mitchell, Jordan Matthews, Kenny Britt, Cordarrelle Patterson, Matthew Slater, Phillip Dorsett, Cody Hollister, Riley McCarron (23)
OT: Marcus Cannon, LaAdrian Waddle, Matt Tobin, Antonio Garcia, Andrew Jelks (28)
OG: Joe Thuney, Shaq Mason, Ted Karras, Cole Croston, Jason King (33)
C: David Andrews,, Luke Bowanko, James Ferentz (36)

VÉDŐK
DE: Trey Flowers, Adrian Clayborn, Deatrich Wise, Eric Lee, Keionta Davis, Geneo Grissom (42)
DT: Malcolm Brown, Danny Shelton, Lawrence Guy, Vincent Valentine, Adam Butler (47)
LB: Dont’a Hightower, Kyle Van Noy, Derek Rivers, Marquis Flowers, Elandon Roberts, Harvey Langi, Nicholas Grigsby (54)
CB: Stephon Gilmore, Jason McCourty, Jonathan Jones, Eric Rowe, Cyrus Jones, Ryan Lewis, Jomal Wiltz (61)
S: Devin McCourty, Patrick Chung, Duron Harmon, Nate Ebner, Brandon King, Jordan Richards, David Jones, Damarius Travis (69)

SPECIÁLIS EGYSÉG
K: Stephen Gostkowski (70)
P: Ryan Allen (71)
LS: Joe Cardona (72)

Szerkesztette: Wyatt

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Facebookon láttam egy Piqué–Shakira lehetséges szakítás alatti kommentben, és túlságosan erős lett ahhoz, hogy ne láthassa mindenki

Ez még mindig nem változtat azon a tényen, hogy Ausztráliában 49 millió kenguru van, Uruguayban pedig 3,5 millió ember, ami azt jelenti, ha a kenguruk megtámadnák Uruguay-t akkor minden embernek 14 kenguruval kell megküzdenie!!!
Erről meg ez a közérdekű jutott eszembe, hátha nem mindenki ismerte