Heti körkép - NFC - 12. hét

Tekintsük át a 12. forduló eseményeit az NFC csoportjaiban!

NFC East - Borsik Tamás (Tomeee)

2 egysíkú mérkőzés mellett egy végletekig kiélezett csoportrangadó...lássuk mi történt az NFC East-ben a hétvégén!

Philadelphia Eagles:

A múltheti Chicago-ban aratott győzelem után ismét egy szoros meccs, amit az utolsó negyedben hozott a Philadelphia. A vártnál jobban megszenvedett a a Washington-t vendégül látó Eagles, de Akers 1:48-al a vége előtt bevágott mezőnygóljával végül csak meglett a hőn áhított győzelem. Egész mérkőzésen fej-fej mellett haladtak a csapatok, a meccset meglepő módon onside-kickkel kezdő hazaiak 4 play elteltével hátrányba kerültek Jason Campbell 1 yardos futása eredményeként. Erre egy field goal-al válaszolt az Eagles, majd egy kivédekezett Redskins drive-ot követően a McNabb-Jackson összjáték ezúttal egy 35 yardos TD-t ért (Ez volt idén Jackson 8. 35 vagy annál több yardos elkapott TD-je, ezzel a 11 meccses szakaszban új rekordot állított fel. A fiatal elkapó a második negyedben sajnos kénytelen volt elhagyni a pályát agyrázkódás miatt). Természetesen jött a fővárosiak válasza a második negyedben, Santana Moss révén, a félidő hátralévő részében pedig még 2 hazai mezőnygól esett, így 16-14-es vezetés birtokában vonulhatott az öltözőbe a Philly. A szünet után aztán előjött az Eagles megszokott problémája, az offense impotenciája, sorozatosan követték egymást a 3&out-ok. Eközben a Skins nem tétlenkedett, egy 10-0-ás rohamot kivágva 24-16-os előnyre tettek szert. Ekkor azonban összekapták magukat a Sasok, és egy 90 yardos, TD-vel (Eldra Buckley karrierje első 6 pontos akcióját könyvelhette el), majd 2 pontos konverzióval (LeSean McCoy kapott egy passzt McNabb-től) zárt drive-al kiegyenlítettek. A defense is a helyén volt (az egységből leginkább Asante Samuel-t lehet kiemelni, aki 2 interception-t is jegyzett, az elsőből field goal-t ért el a csapata), és egy gyorsan kikényszerített 3&out-ot követően ismét McCoy-ék támadhattak, aminek a vége a meccsgyőztesnek (27-24) bizonyuló FG lett.

Dallas Cowboys:

A texasiak teljesen domináns teljesítményt nyújtottak az Oakland ellen. Az utóbbi 2 mérkőzés gyenge produkciója után ezúttal az offense felnőtt a defense-hez, így nem is lehetett kérdéses a győztes kiléte. Tony Romo hiba nélkül hozta a meccset, az elkapók közül ketten is átlépték a 100 yardot (Witten (ő a tavalyi hálaadásnapi meccs óta először) és Austin), a futótrió mindhárom tagja pedig a 60-at (Barber, Jones, Choice). Több mint 5 40 yardnál, és 8 25 yardnál hosszabb támadójátékot mutatott be a Cowboys, ilyet utoljára 2006 októberében láthattunk a New Orleans-től. A védelemről is szót ejtve sokatmondó adat, hogy az első félidőben nem engedték ki saját térfeléről a Raiders-t, és a szünet után is csak egy TD-re volt jó a vendégcsapat. A végeredmény (24-7) nem fejezi ki teljes mértékben hogy mekkora különbség volt a 2 csapat között.

New York Giants:

Az utóbbi hat meccséből az ötödiket is elvesztette a New York Giants, ezúttal a mostanában szintén pocsék formát mutató Denver Broncos kerekedett felül Eli Manning-en és csapatán. A labda mindkét oldalán nagyon gyenge volt a NY, a futójátékot teljesen kikapcsolta a Broncos (57 futott yard, ez 2006. november 20. óta a legkevesebb amit elértek), a passzjáték sem működött elég jól ahhoz, hogy esélye legyen a Giants-nek. A védelem túl sokat volt a pályán ahhoz, hogy igazán hatékony lehessen, bár 3-szor is field goal-on tartották a redzoneban a Broncos offense-t, ami tiszteletre méltó teljesítmény.

Washington Redskins:

Múlt hét után ismét szoros mérkőzésen kapott ki a Washington. A sok hiányzó (Haynesworth, Hall, Portis, Betts..) ellenére meglepően szoros összeröffenésre kényszerítette az Eagles-t a Skins, a korábbi hetekhez képest mindenképpen pozitív előrelépésként lehet tekinteni ezt a hetet a fővárosban. A csapat a szezon során másodszor lépte át a 20 pontos határt, a védelem pedig a két kulcsember hiánya ellenére is egészen jól állta a sarat. Campbell 2 eladott labdája azonban a mérkőzésbe került a Rézbőrűeknek.

Előretekintés:

Hatalmas csoportrangadóra kerül sor New Yorkban, hiszen a Cowboys látogat a Giants-hez. Umenyiora-ék számára kötelező hozni a meccset, ha rájátszásba szeretnének jutni, míg a Dallas a győzelemmel egy fordulóval közelebb kerülne az áhított csoportgyőzelemhez. A Philadelphia a Matt Ryan-t nélkülözni kényszerülő Atlanta-hoz látogat, egy esetleges Cowboys vereséggel, és a saját győzelmükkel újfent holtverseny alakulna ki a csoport élén. Külön pikantériája a mérkőzésnek Michael Vick visszatérése a Georgia Dome-ba. A Redskins az esélytelen nyugalmával fogadhatja a New Orleans-t, de kitudja, talán épp Orakpo-ék ellen kezd el csikorogni Brees-ék fogaskereke.

NFC North - Tóth László (Go Vikings!)

Egysíkú mérkőzéseket láthatott az, aki az NFC North csoportrangadóit választotta a hétvégén, a Lions és a Bears is csupán az első negyedben tudott partiban lenni ellenfelével, de végül a Packers és a Vikings is fölényes győzelmet könyvelhetett el. A Green Bay immáron zsinórban kilencedszer verte meg a Detroit gárdáját, pedig nem kezdték jól a mérkőzést, Jordy Nelson kickoff visszahordás közben elvesztette a labdát, és a turnoverből 7 pontot szerzett a Lions, Stafford remek passzt adott Calvin Johnson-nak a drive végén. A Johnsont fogó Charles Woodson ezen annyira felszívta magát, hogy onnantól kezdve átjátszhatatlanná vált, 2 interceptiont is lehúzott, kiharcolt és megszerzett egy fumble-t, és csupa hibás döntésbe hajszolta Matthew Staffordot, akinek a nyitó drive után már momentuma sem volt a meccsen (igaz, komoly vállsérüléssel játszott). Közben Aaron Rodgers megfontolt játékának köszönhetően el is húzott a Packers, most a támadófal is jól védte meg az idén remeklő irányítót, aki végül 348 yardig és 3 touchdownig jutott. Donald Driver szintén kitűnő napot fogott ki, látványos elkapásai nyomán 142 yardot termelt, közte egy TD-t érő elkapással. A védelemből külön említést érdemel a nagyon jól játszó linebacker-sor. A Detroit csapatából senkit nem lehet kiemelni, a védelem ismét tragikus volt, és most Stafford is rendre eladta a labdát (4 interception), nem véletlen mutatták számtalanszor a pálya szélén csalódottan álldogáló Daunte Culpeppert (sokáig úgy nézett ki, ő léphet pályára kezdőként, de végül az edzői stáb az újonc QB mellett tette le a voksát). Nem csak a mérkőzést vesztette el a Lions (34-12-re), hanem újonc tight endjét, Brandon Pettigrew-t is, az első körben draftolt játékos idén már nem léphet pályára. Minnesotában hasonlóan izgalommentes mérkőzést vívtak a felek, és félidőben már 24-7-re vezetett a Vikings. Ami ezek után következett, szinte példa nélkül álló az NFL-ben, a hátrányban lévő Bears a második félidőben - írd és mondd - összesen 2 támadóyardot tudott produkálni... Végül a Vikings összesen 537 yardot termelt, ennyit a Chicago-val szemben 1982 óta senki sem csinált, a Bears szerény 169 yarddal zárta a találkozót, amit 36-10-zel abszolváltak Favre-ék. A 40 éves irányító zsinórban 282. alkalommal lépett kezdőjátékosként a pályára, és ezzel utolérte a rekordot tartó, szintén Minnesota játékos Jim Marshallt, a Cardinals ellen pedig már le is hagyhatja. Nem csak ezért lehetett emlékezetes számára a mérkőzés, hiszen Brett papa megint fantasztikusan játszott, csupán 10 yarddal maradt el élete legjobb teljesítményétől, 392 yardot passzolva (közte 3 TD), úgy, hogy végül már Tarvaris Jackson szerepelt a helyén - a rekord pedig maradt Green Bay-es pályafutása tartozékaként. Hiába kezdte tehát jól a szezont a Chicago (3-1 is volt a mérlegük), az utóbbi négy találkozójukat elveszítették, és ezzel a reményt is, már ami a rájátszást illeti. Jay Cutler újfent interceptiont dobott a red zone-ban, és szerencsétlen körülmények között hajított egy másikat is, végleg megpecsételve csapata sorsát, de a felelősség nem csak az övé. A Bears hagyta Favre-t játszadozni, aki azt csinált egész meccsen, amit csak akart, míg a Chicago támadói sokszor hét emberrel se tudták megtartani a Vikings védőfalát - így pedig nem lehet rangadókat nyerni. Ráadásul Tillman, Briggs és Orlando Pace is megsérült, kérdésessé téve hétvégi játékukat a Rams ellen.

A hét támadója:

Brett Favre - A Vikings élő legendája úgy játszott novemberben, ahogy eddig még egyetlen egy novemberi hónap során sem, minden találkozón győzelemre vezette fiait, 12 TD-passzt dobott, miközben egyszer sem adta el a labdát, nem véletlen lett az NFC-ben a hónap támadója - ezen teljesítményét koronázta meg a Chicago elleni pazar játékával. Említésre érdemes még a Packers elit párosa, az Aaron Rodgers - Donald Driver duó is, akik szép zakót szabtak a Lions védők számára.

A hét védőjátékosa:

Charles Woodson - A Packers cornerbackje hétről-hétre bizonyítja, posztja egyik legjobbja (ha nem a legjobbja), és a Lions ellen megint döntő faktornak bizonyult. A heti teljesítménye alapján kiemelhető még Jared Allen is, aki végig terror alatt tartotta Jay Cutlert, és 2 sacket be is gyűjtött a fiatal irányítón.

A hét újonca:

Percy Harvin - Az egykori Florida Gators kedvenc eddigi legjobb profi meccsén van túl, először jutva 100 elkapott yard fölé. Látványos, touchdownt érő elkapásán túl még két szép futójátékkal is a frászt hozta a Bears védőire, és alaposan belehúzott az év újonca díjért folytatott "versengésbe".

A Chicago Bears hazai pályán fogadja a rendkívül gyenge szezont teljesítő St. Louis Rams csapatát. A sok ujjal mutogatás és frusztráció keverékeként feszült helyzetben lévő Macikon nagyon sokat segítene most egy látványos siker - ellenben ha kikapnak egy 1-9-es mérlegű alakulattól, az könnyen "földrengéshez" vezethet a Szeles Városban. A Detroit Lionsra hatalmas próbatétel vár, ők Cincinnati-be utaznak a hétvégén, a Bengals csapatához, aligha van, aki irigyelné őket. Idegenbe utazik a Minnesota Vikings is, egész Phoenix-ig, ahol az Arizona Cardinals ellenfeleként méretik meg magukat a Vasárnap Esti Rangadó keretében, izgalmas, jó mérkőzésre van kilátás. Ugyanez áll a Hétfő Esti Rangadóra is, ahol a Lambeau Field-en csap össze a Green Bay Packers és a Baltimore Ravens gárdája.

NFC South - Kocsis Gábor (gabokocka)

A tizenkettedik játékhéten az irányítók játszották a főszerepet az NFC déli csoportjában. Hol parádés teljesítményt nyújtottak, hol inkább tragikust, hol sérülés borzolta a kedélyeket, de az mindegyik meccsről elmondható, hogy történt valami érdekes a QB poszton.

Drew Brees:

Kezdjük a Szentek irányítójával, akinek a segítségével rég nem látott verést mért a new orleans-i alakulat a New England Patriots-ra. Brees szinte hiba nélkül játszott, incomplete passza is csak elvétve akadt, az csinált a Hazafiak secondary-jével, amit csak akart. Először történt meg egy Bill Bellichick által trenírozott gárdával, hogy egy negyed alatt valaki három touchdown passzt osszon ki ellenük, illetve Brady-n kívül Brees lett az egyetlen olyan NFL irányító, aki elmondhatja magáról, hogy egy meccsen minimum 75%-os pontossággal értek célba a passzai, adott legalább 5 TD passzt és túljutott a 300 passzolt yardon. Le a kalappal Brees előtt, nem mindennapi teljesítménnyel rukkolt ki a hétfő esti rangadón.

Jake Delhomme:

Az elmúlt négy meccsen csupán egy interceptiont dobott Delhomme, most azonban újra szezon eleji formáját hozta, négy alkalommal is eladta a labdát, így igen vastagon benne van a Panthers New Yorkban elszenvedett vereségében. Azt hiszem egyértelművé vált, hogy jót tenne Delhomme-nak, ha egy darabig nem ő irányítani a Párducokat, s ezt most már John Fox is belátta (nem tudom mennyire komoly az ujjsérülés, amit összeszedett a Panthers irányítója a Jets ellen, de meggyőződésem, hogy ő kezdene ha a csapat 7-4-es mérleggel állna, nem pedig 4-7-essel). Ugyan Fox még nem nevezte meg a vasárnapi kezdőirányítót, nagy meglepetés lenne, ha nem Matt Moore állna Ryan Kalil mögött a Bucs elleni mérkőzésen.

Matt Ryan & Chris Redman:

Biztosan meghűlt a vér a Falcons szurkolók ereiben amikor Matt Ryant lábsérülése miatt le kellett cserélni, azonban Redman nagyon jól játszott és fantasztikus drive-ot vezetve nyerte meg a Falcons-nak a rendkívül fontos összecsapást. Persze annak már nyilván kevésbé örülnek Atlantában, hogy valószínűleg ismét szükség lesz a játékára, ugyanis Ryant a sérülése az oldalvonalon kívülre kényszeríti vasárnap is, amikor az Eagles lesz a Falcons vendége a Georgia Dome-ban. Ha a Bucs ellenit rendkívül fontos mérkőzésnek tituláltam, akkor ez hatványozottan igaz a Philadelphia ellenire is, hiszen mindkét csapat wild card helyért van harcban (az Eagles akár még odaérhet a csoportja élére is), így a győzelem értékét növeli, hogy közben egy vereséget húznak be az egyik legfőbb rivális neve mellé. Ilyen meccsen kell majd pályára lépnie Chris Redmannek, nem lesz egyszerű feladat, de most hétvégén sem volt, amikor a 4 & goal szituációt kellett megoldania fél perccel a játékidő lejárta előtt.

Josh Freeman:

Vele nem történt semmi különös, csupán hozta az eddig megszokott nyugodt, jó játékát, sikerült először letudnia egy meccset kezdőként anélkül, hogy interceptiont dobott volna. Érdemes összehasonlítani statisztikáit a másik két újonc irányítóéval, magasan kiemelkedik közülük. Ebben lehet közrejátszik az is, hogy neki nem rögtön a szezon elején kellett átvenni a stafétabotot elődjétől, de ez nem csökkenti az érdemeit, egyértelműen ő nyújtja a legjobb teljesítményt a három rookie QB közül. S hogy ez egyelőre nem mutatkozik meg győzelmekben? Erről a legkevésbé sem ő tehet, most hétvégén és a Miami ellen is csak egy hajszál választotta el a sikertől a Tampát, a Packers-t megverték, ne feledjük, egy 0-7-es csapatot vett át, ahhoz képest az 1-3-as mérleg parádésnak mondható.

Speciális csere:

Mike Smith megelégelte Jason Elam szerencsétlenkedését, útilaput kötött a veterán rúgójátékos talpára. Vele együtt megköszönték a LS, Bryan Pittman szolgálatait is, helyükre a legutóbb a Bucs-nál szereplő Matt Bryant (K) és a Jaguars-tól kivágott Joe Zelenka (LS)  került.

Rájátszás küszöbén:

A most következő fordulóban a New Orleans Saints bebiztosíthatja helyét a playoffban, amennyiben megverik a Washington Redskins-t idegenben, egészen biztosan lesz programjuk januárban. Vereség esetén is bejuthatnak a rájátszásba, ebben az esetben arra lesz szükségük, hogy a Falcons hazai pályán vereséget szenvedjen a Philadelphia Eagles csapatától. mindkét esetben a fent említett variációt tartom esélyesebbnek, s mivel elég az egyiknek teljesülnie, úgy gondolom az NFC-ből is meglesz az első playoff résztvevő a hétvégén.

NFC West - Kiss Ferenc (Fucu)

Még sincs lefutva még, hogy ki nyeri az NFC West csoportot. Az Arizona kikapott viszont a San Francisco nyerni tudott, így közelebb került az első helyezetthez. A Seattle és a St. Louis egymással játszott és előbbi került ki győztesen az összecsapásból.

12. heti eredmények:

St. Louis Rams – Seattle Seahawks: 17-27
San Francisco 49ers – Jacksonville Jaguars: 20-3
Tennessee Titans – Arizona Cardinals: 20-17

Arizona Cardinals

Nem sikerült veretlennek maradni az idegenbeli mérkőzéseken, mivel Nashville-ben egy fordulatos mérkőzésen alulmaradtak a Titans-el szemben. Az első félidőben csupán egy FG-ra futotta a Cards támadóitól, de a védelem is csak két mezőnygólt engedett a titánoknak. A harmadik negyedben két nagy játék született egy Chris Johnson 85 yardos futott TD-t a Titans majd az ezt követő kickoff-ból LaRod Stephens-Howling 99 yard-os TD formájában a Cardinals szerzett pontot. A záró játékrészben megszerezte a vezetést az Arizona négy perccel a mérkőzés vége előtt, de a Tennessee 99 yard-os meccsnyerő drive-val válaszolt és szerezte meg a győzelmet. Némi meglepetésre Matt Leinart kezdett Kurt Warner helyett, aki az agyrázkódásából még nem épült fel teljesen, de a korábbi első körös irányító nem teljesített rosszul. Egy kicsit rozsdásan kezdte a mérkőzést, de a második félidőben fontos passzokkal segítette a támadást és végül 220 yarddal zárt TD és eladott labda nélkül. Az utóbbi meccseken megszokott magabiztos futójáték ezúttal nem működött jól Tim Hightower 11 futásból 55 yard-ot és egy TD-t, míg Beanie Wells nyolc labdaérintésből 20 yard-ot ért el. A passzjáték nem bővelkedett nagy play-ekben, de kilenc játékos is ért el elkapást. A legtöbb yard-ot Anquan Boldin érte el 53-al.
A védelem főleg a futások megállítására koncentrált és ezt többé-kevésbé sikerült is megfogni ( a 85 yardos TD futáson kívül) és Young-ot is inkább a passzolásra késztette. Darnel Dockett három sacket ért el, és jól zárta le az esetleges futó sávokat az igen mobilis Titans QB elől. (A védelemről bővebben majd lejjebb lehet olvasni)
A mérkőzés embere címet LaRod Stephens-Howling érdemli ki, amit nem csak a 99 yardos kickoff visszahordás TD-al érdemelt ki, hanem a többi special teamben mutatott fantasztikus játékával is.

San Francisco 49ers

Ismét felcsillant a remény a csoportgyőzelem megszerzésére. Úgy tűnik Mike Singletary belátta, hogy Alex Smith-hez a spread offense tényleg jobban illik, mint a futásorientált játék. Az első negyedben még akadozott a támadás, de már ekkor lehetett látni, hogy nem a megszokott futásra alapozó playbook-ot nyitotta ki Jimmy Reye támadó koordinátor. Az első drive végén Joe Nedney 46 yardos FG-ját jegyezhettük fel, majd a negyed további részében mindkét védelem jól fogta a támadásokat. A második negyed elején a Jaguars FG távolságba ért, de Scobee kihagyta a 40 yard-os mezőnygólt. A 49ers következő támadása során Alex Smith Vernon Davis-t találta meg az endzone-ban, ezzel 10 pontra növelve az előnyt. A félidő előtt egy perccel ismét hat pontos átadást jegyzett Smith ezúttal Frank Gore-nak adott TD passzt. Azonban a Jacksonville kevesebb, mint egy perc alatt mezőnygól távolságba jutott és ezúttal Scobee nem hibázott, elkerülve a nullázást. A második félidő Jaguars pontszerzési lehetőséggel indult, de Parys Haralson jóvoltából meghiúsult, mivel az OLB sack-elte Garrard-ot és közben fumble-t is kierőszakolt, amit csapattársa Justin Smith szerzett meg. A rá következő drive végén Nedney FG-nak örülhetett a San Francisco-i közönség. A Jaguars nem adta fel és egy hosszú drive-val újra a hazaiak redzone-jába kerültek, de ismét villant a 49ers védelem Smith és Haralson közös erővel harcoltak ki újabb fumble-t. A védelem a következő drive-ban is engedte haladni ellenfelét, de egy kihagyott FG-al hálálták meg ezt az engedményt. Az utolsó negyedben nem született pont.
Összességében nem volt rossz a támadó alakulat, igaz a futójáték finoman fogalmazva nem volt hatékony, Frank Gore két yard-os átlagot produkálva ért el 33 yardot. Alex Smith az egy negyedet magába foglaló döcögős kezdést követően a magabiztosan vezette a támadásokat 232 yard-ot és két TD-t elérve. Vernon Davis megszerezte idei kilencedik TD-ját is és mellé 69 yardot is gyűjtött. A védelem az első félidőben kiválóan hatástalanította a Jaguars támadásait és labdát is szereztek a saját redzone-jukban. A második játékrészben azonban a passzok ellen hatástalanok voltak, de fontos pillanatokban mindig volt nyomás Garrard-on és ennek is köszönhetően tartották három ponton a Jacksonville-t.
Takeo Spikes sérüléséből visszatérve rendkívül hasznosan játszott fontos szerepe volt Jones-Drew megfogásában és az irányítót is sikeresen zavarta néhány alkalommal. Ugyan ez elmondható a Patrick Willis-Parys Haralson-Justin Smith hármasról is.

Seattle Seahawks

Idei első idegenbeli győzelmének örülhetett a Seattle, akik az Edward Jones Dome-ban tudták legyőzni a Rams-t. Azonban nem ment olyan könnyen, mint az idei első találkozójukon. Az első negyedben csupán Justin Forsett révén született pont egy TD révén, viszont a második elején majdnem sikerült egyenlítenie a hazai csapatnak, de Josh Wilson INT visszahordás TD-jával újra a Seattle vezetett, amit a félidő vége előtt egy FG-al csökkentett a St. Louis. A harmadik negyedben átvehette volna a vezetést a Rams, de Kyle Boller saját csapattársa helyett Jordan Babineaux-t találta meg az endzone-ban, így TD helyett INT-el végződött ez a drive. A rá következő támadássorozat végén Olindo Mare FG-jával tovább nőtt a Seahawks előnye. A záró játékrészben ismét két Mare FG következett, majd még a mérkőzés legvégén egy Steven Jackson futott TD-al szépített az eredményen a St. Louis.
A Seahawks futójátéka ismét jól működött, ugyanis Justin Forsett 130 yardot, valamint két TD ért el. A passzjátékra nem is nagyon volt szükség és nem is nagyon erőltették az edzők ez látszik Matt Hasselbeck 102 passzolt yard-ján. Ebből Nate Burleson 46-ot ért el négy elkapásból. A védelem az első félidőben nem nagyon találta az ellenszert Boller passzaira, de a második félidőben ezt is megoldották. Steven Jackson-t és a futójátékos is jól kontrol alatt tartotta a Seahawks D#. Akit érdemes kiemelni, az Jordan Babineaux, aki 13-al a legtöbb szerelést hajtotta végre, de volt egy INT-e is valamint a QB siettetéséből is kivette a részét. Tehát elmondhatjuk, hogy nagyjából mindenütt ott volt ezen a mérkőzésen.

St. Louis Rams

Rendkívül kevés néző, csalódott edző és csupán három negyeden át tartó elfogadható játék. Ez mondható el a Rams legutóbbi hazai mérkőzéséről. A rövid összefoglaló feljebb a Seahawks-nál már olvasható azt azonban tegyük hozzá, hogy az első támadó drive végén Josh Brown 46 yard-os FG-t hibázott el, igaz a félidő előtt egy 55 yard-osat értékesített ezzel némiképp javítva teljesítményét.
Kyle Boller ezúttal sem tudott nyerni kezdőként, így ez a statisztika 0-3-ra romlott, ami az idei szezont illeti valamint sorozatban ez volt sorozatban a kilencedik veresége kezdőként. Statisztikai lapjára 60%-os pontossággal elért 282 yard mellett egy TD és két INT került fel. Steven Jackson ezúttal 100 yard alatt maradt és 89 yard-al és egy TD-al zárta a mérkőzést. Az elkapó sorból Danny Amendola kapta el a legtöbb labdát héttel (55 yard-ot szerezve), de Ruvell Martin volt 60-al (két elkapásból, aki a legtöbb yard-ot érte el. A védelem azt mondhatjuk, egész jól teljesített a passzok ellen, de a futást nem sikerült megállítaniuk. James Laurinaitis szerezte ismét a legtöbb tackle-t kilenccel és volt egy sack-je is.

Kórház a város szélén – rovat:

Karlos Dansby és Mike Gandy is rásérült eddigi bajára és a pálya szélén fejezték be a Titans elleni mérkőzést. Előbbi váll, utóbbi medencesérülés rosszabbodott. Tim Hightower pedig hüvelykujjsérülést szedett össze.
A 49ersnél pár kisebb sérülésről lehet beszámolni. Josh Morgan csípőjét fájlalja, Kentwan Balmer válla kiugrott majd vissza, Parys Haralson hüvelykujja sérült meg és Curtis Taylor csípősérülést szenvedett.
A Seahawks DE-je, Cory Redding, aki egy sack-et ért el, a St. Louis ellen agyrázkódást szenvedett.
Jason Brown, a Rams kezdő centere a félidő előtt térsérülést szenvedett, és már nem tért vissza a pályára.

A hét Lufi-díjasa(i): az Arizona Cardinals védelme

Mert megérdemlik és hogy miért? A Titans elleni mérkőzés során összesen 532 yardot engedtek az ellenfélnek. Ebből 163 yard futásból született, amiből 154-et Chris Johnson futott, és ha levesszük a 85 yardos TD futását nem is olyan rossz ez a statisztika. A nagyobb gond a passzok levédekezésében keresendő. A Vince Young vezette passzjáték soha nem volt ilyen hatékony, mint vasárnap. A Tennessee irányítója 387 yardot passzolt, de amit az utolsó drive-ban művelt, az igazán megsüvegelendő és ezért is kapta a Lufi díjat a Cards D#. A saját 1 yard-os vonalról indulva 2 perc 47 másodperc alatt végighaladt a pályán (csak passzokkal) úgy, hogy három 4. kísérletet is értékesített, közte a meccset megnyerő TD-t is.

A hét statisztikai érdekességei:

A 49ers védelme hat sack-et ért el vasárnap ez 2007. november 18. óta a legtöbb, amit elértek. Több mint két éve a Rams ellen értek el ugyanennyi sack-et. Vernon Davis megszerezte idei kilencedik TD-ját is ezzel beállította az egy idényen belül TE által szerzett legtöbb TD csapatrekordot.
A Rams stadionjában 47475 néző volt jelen a Seahawks ellen és ez 15 év óta a legalacsonyabb nézőszámot jelenti. Ez nem is csoda mert ez a vereség volt a tizedik sorozatban amit hazai pályán elszenvedtek.
A Seattle az idei szezon során először tudott idegenben nyerni valamint sorozatban ez volt a tizedik győzelem a Rams ellen.
Larry Fitgerald az NFL története során a második leggyorsabban 500 elkapást jegyző játékos. A Pro Bowler elkapónak 87 mérkőzésre volt szüksége, hogy elérje ezt a határt. A leggyorsabb is Cardinals játékos ugyanis Anquan Boldin is az idei szezonban érte el a fél ezer elkapást, de neki csupán 80 mérkőzésre volt szüksége.

Előretekintő - a hétvége meccsei:

A 13. héten sem maradunk NFC West rangadó nélkül, ugyan is a San Francisco Seattle-be látogat majd. A Rams Chicago-t veszi célba, hogy idei második győzelmét megszerezze. Az Arizona is NFC North ellenféllel találkozik, mivel hazai pályán fogadják majd a Minnesota Vikings-t.