Heti körkép - NFC - 4. hét

Az eheti körképeinket az NFC csapataival kezdjük.

 

NFC East - Borsik Tamás (Tomeee)

Csak 3 csapat vonult harcba ebben a fordulóban, a Philadelphia ugyanis pihenőhéten volt. Előjáróban annyit hogy a New York veretlenül abszolválta idegenbeli túráját, a Washington hatalmas nehézségek árán kiszenvedte a győzelmet a nyeretlen Tampa Bay ellen, a Dallas pedig a végletekig kiélezett mérkőzésen maradt alul Denverben. De most nézzük át kicsit részletesebben a történteket:

A Giants Kansas City-béli vendégjátékára előzetesen is mint a hét legsimább találkozójára tekintett mindenki, a mérkőzés pedig, ha végeredményében nem is lett olyan sima, tökéletesen igazolta a várakozásokat, hiszen a Giants már tulajdonképpen félidőre lerendezte a Chiefs-t. Támadásban és védekezésben egyaránt teljesen ellenfelük fölé nőttek az Óriások, ezt legjobban az összesen elért yardok összehasonlítása érzékelteti, a NY-nak ugyanis kétszer annyi egység került a statisztikai lapjára.

A Washington szurkolói a Tampa ellen vigasztalást vártak a Detroit elleni bukás után, és bár a mérkőzést sikerült vérrel-verejtékkel megnyerni, nem lehetnek a fővárosiak elégedettek a mutatott játékkal. Mindkét csapat egészen pocsék támadójátékot mutatott be (a 12 illetve 14 elért first down kitűnően jellemzi a játék képét), végül a Redskins a 3. negyedben magára talált egy Deangelo Hall interception-t követően, ennek köszönhető a siker. Jason Campbell elképesztően kiegyensúlyozatlan játékot mutatott be, és a földön is akadozott a Skins gépezete. Szerencséjükre az újonc Josh Johnson által vezérelt Bucs offense sem parádézott.

A Dallas játszotta a legizgalmasabb mérkőzést a csoport tagjai közül. Kiegyenlített meccs volt, a Cowboys az első negyedben 10 pontos előnyre tett szert, aztán a denveri védelem összeszedte magát, és több pontot már nem engedélyezett a texasiaknak. A másik oldalon Kyle Orton meggyőző játékot produkált, okosan osztotta szét a labdákat, kevesebb mint 2 perccel a vége előtt pedig Brandon Marshall a győztes TD-t is megszerezte. A Dallas-nak volt még egy utolsó esélye, eljutottak a Denver 2 yardosáig, ott azonban megrekedt a roham, az utolsó playben Champ Bailey mentett hatalmasat, ezzel megőrizve a Broncos előnyét.

A hét támadójátékosa: Steve Smith, New York Giants, WR
Elképesztő napot fogott ki Smith a Chiefs ellen, 11 elkapás 134 yard, 2 TD, ez önmagáért beszél, azt hiszem. 4 forduló után Smith vezeti a ligát elkapások számában, elkapott yardokban és touchdownokban is, ez az, amire senki nem számított szezon előtt. Vitathatatlanul az első számú célponttá lépett elő a New York-i offense-ben.

A hét védőjátékosa: Bradie James, Dallas Cowboys, LB
Nem volt kiemelkedő egyéni teljesítmény a héten a csoportban, Boley és James között vacilláltam, végül James győzött. 8 tacklejéből 2 a LOS mögött történt, egyszer az irányítót is földrevitte, egy fumble-t is megszerzett, és 2 elütött passz is az ő nevéhez fűződik. Igazi „all-around” teljesítmény. Pechére ez sem volt elég a győzelemhez.

A hét special teamere: Matt McBriar, Dallas Cowboys, P
A Dallas puntere 6 próbálkozásból 3-at küldött a Denver 20 yardosán belülre, 49.3 yardos átlaga (60 yardos volt a leghosszabb puntja a mérkőzésen) átlag feletti.

A hét újonca: Hakeem Nicks, New York Giants, WR
Az újonc WR 2 hét kihagyás után tért vissza, csak egy elkapása volt a mérkőzésen, de az egy nem akármilyen 54 yardos touchdown volt.

A hét jelenete: Brandon Marshall győztes TD-je 1:46-tal a vége előtt
Ez fájhat a Dallas szurkolóknak, de ami szép az szép. Marshall az elkapás után a komplett Cowboys secondary-ből hülyét csinált egy elképesztő irányváltással, majd meg sem állt az endzoneig, győzelemhez segítve a Denvert.

A hét meglepetése: Cowboys vs. Champ Bailey
Megszokhattuk hogy a Denver ellen pályára lépő offense-ek gameplan-jében fontos szerepet tölt be a „Nem dobunk Champ Bailey-re” pont. Ehhez képest Tony Romo 15 labdát küldött a klasszis cornerback irányába, az eredmény egy interception lett. Az különösen érdekes hogy a meccs utolsó play-ében, amikor a Dallas egyenlíthetett volna, akkor is a Bailey által fogott Sam Hurd-öt erőltették.

Előretekintés:
A Philadelphia nagy valószínűség szerint ismét számíthat McNabb és Westbrook játékára, ami még aggasztóbbá teszi a vendég Tampa Bay helyzetét. Hatalmas meglepetés lenne ha az Eagles nem aratna győzelmet. Hasonlóan egyoldalú mérkőzésnek ígérkezik az Oakland new yorki vendégjátéka, a Giants jelenlegi formáját elnézve itt is kisebb csodának kéne történnie ahhoz hogy a Raiders komoly tényező legyen a meccsen. A Dallas a Buccaneers-hez hasonlóan nyeretlen Kansas City-hez látogat. Ha versenyben akar maradni a PO-ért folytatott küzdelemben a Cowboys, akkor ez egy kötelező házi feladat. A Washingtontól sokkal több kell Carolinában, mint amit a Tampa Bay ellen mutattak, a Panthers offense már nem fogja kiaknázatlanul hagyni az ajándékba kapott lehetőségeket...


NFC North - Tóth László (Go Vikings!)

Jó kis csoportrangadókat láthatott az, aki az NFC North csapatainak mérkőzéseit választotta az előző fordulóban. A Detroit Lions chicago-i fellépése számos látványos játékot hozott, kár, hogy a negyedik negyedre - ahogy a Lions kezdett elfáradni - elfogytak az izgalmak. Mindkét irányító jól játszott, bár Staffordnak volt egy csúnya labdaeladása, de sokáig meccsben tartotta csapatát, és rendre megtalálta legjobb elkapóját, Calvin Johnsont. Jay Cutler kevés hibával játszott, adott két touchdown passzt (két tight endnek, a célterület közvetlen közelében), és mellette még futott is egyet - aki látta, annak sokáig emlékezetes marad a "helikopter" vetődés az endzone-ba. Bár a 48-24-es eredmény fölényes Bears sikert jelez, azért nem volt ez olyan sima mérkőzés (félidőben még döntetlenre állt), a döntő faktor a védelmek és a speciális csapategységek közötti jelentős különbség volt. A csoport másik rangadója sem okozott csalódást, a hétfő esti rangadó keretében összecsapó Vikings és Packers megfelelt az elvárásoknak - Brett Favre és Aaron Rodgers párharcából végül előbbi került ki győztesen, de mindkét irányító remekül játszott. Itt is a védelmek közti különbség volt a meghatározó, illetve a támadófalak tagjainak teljesítménye - míg a Vikings 8 alkalommal is sackelte Aaron Rodgerst (Jared Allen szinte mindig ott lihegett a nyakán), addig a Packers védelme semmilyen nyomást nem tudott Brett Favre-ra erőltetni, így az "öreg" könnyedén passzolgathatott a zsebben. A Packers védői túlságosan is arra koncentráltak, hogy megfogják Adrian Petersont, a Vikingek futóját, és bár ezt a feladatot teljes sikerrel abszolválták, a passzjáték levédekezésére nem maradt elég ember - Al Harris és Derrick Martin egy-az-egyben képtelen volt megbírkózni a Minnesota elkapóival. A vége 30-23-as Vikings siker lett, a Packers majd a november elsejei visszavágón javíthat.

A hét támadója: Brett Favre, a Vikings veterán irányítója. Favre 271 passzolt yarddal fejezte be a hétfő esti rangadót, adott 3 touchdownt érő passzt, és végig magabiztosan és remekül vezényelte a Minnesota támadásait. Teljesítményével el is nyerte a héten az NFC legjobb támadójátékosa címét.

A hét védője: Jared Allen, a Vikings defensive end-je. Allen 4.5 sack-kel egyéni csúcsot állított be a Packers ellen, kierőszakolt egy fumble-t is, amit csapattársa, Brian Robison szerzett meg, és ezen felül még egy safety-t is elért. Állandó terrort jelentett a sérülések miatt jelentősen felforgatott Packers támadófal számára, és ez pont elég volt ahhoz, hogy a Green Bay-nek ne sikerüljön megfordítani a mérkőzés kimenetelét.

A hét legjobb játékosa a speciális csapategységben: Johnny Knox, a Chicago újonca. A fiatal elkapó bizonyára megirigyelte Percy Harvin előző heti, 101 yardos kickoff utáni visszahordását, most ő is végigszáguldotta a pályát a második félidő nyitányát jelentő kezdőrúgás alkalmával, 102 yardos sprintje után pedig boldogan ünnepelte profi karrierje harmadik TD-jét.

Újoncfigyelő: Ha már Knox-nál járunk, érdemes egy kicsit elidőznünk azon, hogyan is teljesítenek az idei drafton kiválasztott ifjoncok. A Detroitnál az "1/1-es" Matthew Stafford kezdi elhitetni a rajongókkal, hogy megérte őt behúzni első pickre, bár sok hibával kezdett, de egyre jobban játszik - bár vasárnap összeszedett egy térdsérülést, ami hátráltathatja ezt az egyenletes fejlődést. A szintén elsőkörös tight end, Brandon Pettigrew is megtalálta helyét az offense-ben, fontos elkapásaival segítve csapatát. A 2. kör elején választott safety, Louis Delmas gyakorlatilag a secondary legjobb játékosa (bár a Lionsnál ezt nem nehéz elérni), már TD-t is szerzett, a Redskins ellen egy fumble-t cipelt vissza 6 pontért. Az egykori Badgers játékos, DeAndre Levy a Bears ellen kezdő volt (Ernie Sims sérülése miatt), újoncként nem meglepő, hogy még sok hibával játszik, de ugyanakkor számos szép szerelése és megmozdulása is volt, idővel jó játékos válhat belőle. A Detroit többi draftolt újonca még a bizonyítási lehetőségre vár (a DT Sammie Lee Hill, a WR Derrick Williams és az RB Aaron Brown). A Chicago-nál a Cutler-tréd miatt nem tudtak előkelő helyen játékost választani, de ezen aligha bosszankodnak. A 3. és 4. körben érkezett újoncok eddig leginkább az inaktívok listáját erősítették (a DE Jarron Gilbert, a WR Juaquin Iglesias és a CB D.J. Moore), vagy sérültlistára (IR-re) kerültek, mint Henry Melton. A hátsóbb körös választottakból már nem mindenkinek sikerült a végső rosterre felkerülni, a keretszűkítés áldozata lett pl. az egykori Buckeye, Marcus Freeman és a Pittsburgh egyetem elkapója, Derek Kinder is. A támadófalember Lance Louis ott van a keretben, de pályára még nem lépett, viszont az 5. kör elején válaszott Johnny Knox lassan alapemberré válik, mint ahogy az egy körrel később érkezett safety, Al Afalava is. A Green Bay Packersnél bemutatkozott a csapat első választottja, B.J. Raji, de a Vikings támadófalembereivel még nem tudta felvenni a versenyt. A másik elsőkörös pick, Clay Matthews viszont letette a "névjegyét", Adrian Peterson kezéből kikapta a lasztit, és meg sem állt vele az endzone-ig. Matthews hosszútávon megoldás lehet az egyik linebacker posztra (főleg, hogy se Kampman, se Barnett nem találja a helyét az új védősémában). A 4. kör elején húzott T.J. Lang társai sérülése miatt kénytelen volt szembenézni a Jared Allen jelentette veszedelemmel, ami természetesen egyenlőtlen küzdelmet hozott. A többiek nagyon kevés lehetőséget kaptak a játékra (ha kaptak egyáltalán), így még nem sokat láthattunk Quinn Johnson-ból, az LSU-n remeklő fullbackből, vagy a 6-7. körben húzott védőjátékosokból (Jarius Wynn, Brandon Underwood és Brad Jones). Az 5. körben választott Jamon Meredith nem maradt Green Bay-ben, jelenleg a Buffalo Billst "erősíti". A Minnesota draftoltjai közül ketten is a kezdőcsapatba kerültek, az elsőkörös Percy Harvin ígéretes elkapónak tűnik (első három meccsén mindig szerzett TD-t), a jobboldali tackle Phil Loadholt pedig jól illeszkedett be a Vikings támadófalába. A 3. körben választott cornerback, Asher Allen, eddig csak az inaktív listán volt megtalálható, míg az 5. és 7. körben behúzott Jasper Brinkley és Jamarca Sanford a speciális csapategységben jeleskednek.

Sérültlista: A Chicago Bears együttesénél jókor jön a bye week, végre teljesen felépülhet Hunter Hillenmeyer és Pisa Tinoisamoa, így a linebacker-sor visszaállhat eredeti (már mint Urlacher-nélküli) felállásához. A védőfalból viszont pár hétre kiesett Israel Idonije, akinek a térdét kellett megműteni. A Green Bay számára is jókor jön a bye week, hiszen a vakoldali tackle, Chad Clifton még mindig nem volt játékra fogható, és az őt pótló Daryn Colledge is lesérült, szerencsés esetben a 6. fordulóban már mindketten ott lehetnek a pályán. Ellenben Will Blackmont, a remek visszahordó játékost idén már nem látjuk szerelést ölteni, térdszalagszakadás (ACL) miatt véget ért számára a szezon. Cullen Jenkins helyzete is kérdéses, a remek védő a Vikings ellen sérült meg, reméljük az ő esete nem súlyos. A maródiak közül a safety Atari Bigby és a futó Brandon Jackson hamarosan újra edzésbe állhat. Detroitban nem túl rózsás a helyzet, pláne, hogy a bajnok Pittsburgh Steelers jön majd Motorcity-be. Staffordról már említettük, hogy a térdét fájlalja, nem is edz jelenleg, de a csapat jobboldali tackle-je, Gosder Cherilus is lehet, hogy kihagyja a meccset... Calvin Johnson is extra pihenőt kapott, de az ő sérülése nem komoly. Viszont visszatérhet a védelembe Ernie Sims és talán Dewayne White is, de Sammie Lee Hill (DT) és Kalvin Pearson (S) biztos nem lesz ott a Steelers ellen pályára lépő csapatban. A Minnesotánál Ray Edwards (DE) és a guard Steve Hutchinson pihenteti fáradt izmait, de minden bizonnyal játszanak a St. Louis Rams ellen. Brett Favre is csak könnyített edzésmunkát végez, de jelenleg nehéz lenne elképzelni, hogy pont ő mulasszon el egy mérkőzést. A fiatalabb Henderson felépült sérüléséből, így már ő is bevethető, a punt returner Darius Reynaud viszont majd csak a Ravens ellen léphet újra pályára.

Előretekintés: Ahogy már kitértünk rá, a Detroit Lions csapata a bajnok Steelerst fogadja, és óriási meglepetés lenne, ha sikerülne "megtréfálniuk" Mike Tomlin együttesét. A Minnesota idegenben lép pályára, a veretlen Vikingset a nyeretlen Rams látja vendégül - alighanem kellemes vendégség lesz.


NFC South - Kocsis Gábor (gabokocka)

Elég sovány héten vagyunk túl (már ami az NFC South csapatait illeti), hiszen csupán két alakulat, a New Orleans Saints és a Tampa Bay Buccaneers lépett pályára az elmúlt játékhét során. Ennek tükrében elsősorban ezzel a két együttessel szeretnék foglalkozni.

New Orleans Saints:
Sean Payton gárdája folytatta menetelését, a mérkőzés előtt hibátlan mérleggel rendelkező New York Jets sem tudott igazán komoly akadályt gördíteni a Szentek elé, bár ők legalább elmondhatják magukról, hogy csak két TD-nyi különbséggel kaptak ki. Drew Brees zsinórban második meccsén maradt adós TD-passzal, azonban ezen hiányosságát kompenzálta a csapat védelme, hiszen kétszer is hat pontot érő játékot produkáltak. Sharper 99 yardos interception returnje adta meg az alaphangot, Remi Ayodele endzone-ban összeszedett fumble-je (amit Will Smith harcolt ki) pedig már magabiztos előnyhöz juttatta a hazai csapatot. A Jets Thomas Jones futott TD-jével még visszajött a meccsbe, azonban Pierre Thomas 1 yardos futása mindent eldöntött. A mérkőzésen döntőnek bizonyult, hogy Gregg Williams védelme olyan nyomást tett a vendégek újonc irányítójára, amit nem tudott elviselni, 4 sack és 3 interception köthető Mark Sanchez nevéhez, ilyen mutatókkal pedig képtelenség meccset nyerni a Superdome-ban az idei Saints ellen (mondjuk bármilyen csapat ellen nehéz). Hogy a negatívumokról is ejtsek pár szót: Reggie Bush-nak ismét sikerült egy labdát elszórnia és a futás elleni védekezésben akadtak gondjai Vilmáéknak, idén először jutott egy csapat 100 futott yard fölé a Saints védelme ellen. Persze ezek a problémák eltörpülnek a pozitívumok mellett, szenzációsan teljesítenek a Szentek, nem nagyon van olyan statisztikai mutató, amiben ne lennének a top10-ben, így pedig nem túl meglepő a 4-0-s mérleg. Csupán annyit kell még bizonyítaniuk, hogy adott esetben szoros végjátéknál is képesek-e győzelmet aratni, mert az nehezen hihető, hogy minden összecsapásukat legalább két-három TD különbséggel meg tudják majd nyerni.

Tampa Bay Buccaneers:
A Bucs-nak nem sikerült megszereznie első győzelmét, pedig minden esélyük meg volt rá. Az eddig igen indiszponált csapat benyomását keltő Redskins otthonában az első félidőben teljes mértékben dominálták az összecsapást, azonban Mike Nugent két kihagyott mezőnygólja nagyon sokba került Raheem Morris csapatának (a végén derült ki milyen sokba, egészen pontosan a győzelembe). A második játékrészre átvette az irányítást a hazai alakulat, Jason Campbell két TD passzt is kiosztott (egyet Cooley-nak, egyet pedig Santana Moss-nak), így a végén három pontos győzelemnek örülhetett a hazai közönség. A kezdőként most debütáló Josh Johnson nem alkotott maradandót, alig több, mint 100 passzolt yard, 1 TD és 1 interception állt a neve mellett a találkozó végeztével, azt hiszem nem tévedek nagyot amikor azt állítom, hogy erre Byron Leftwich is képes lett volna, sőt alighanem többre is. Aqib Talib viszont megmutatta miért is tartják az egyik legtehetségesebb fiatal CB-nek az egész NFL-ben, három Campbell passzt is sikerült elcsípnie, más kérdés, hogy ezzel sem mentek túl sokra a Kalózok. Cadillac Williams játéka is bizakodásra adhat okot, azonban egyre nehezebb dolga lesz, ha Johnson nem képes vállára venni a csapatot és az ellenfeleknek elég lesz a futójátékot megölniük, mert a passztól nem kell tartani. Összességében fejlődést mutat a Tampa, főleg a Giants elleni blowout után, azonban a hátralevő schedule-t böngészve egyértelmű, idén az 1/1-ért lesz versenyben ez a gárda, sőt akár a Lions tavalyi teljesítményét is lekopírozhatják.

Kicker-kérdés:
A Saints-nél lejárt Garrett Hartley 4 meccses eltiltása, ám előfordulhat, hogy a helyére szerződtetett John Carney megtarthatja majd az állását és a rúgójátékos marad a New Orleans rosterén. Carney 7 mezőnygól kísérletéből 6 sikeres volt, ez a Saints-nél már-már kimagaslónak számít, ezért is lesz nehéz helyzetben Sean Payton, amikor majd határoznia kell a kezdő rúgó személyéről. Raheem Morris-nak nem ilyen kellemesek a problémái, Mike Nugent ugyanis csak 33%-os az idei mezőnygólok tekintetében, nem is volt maradása a hétvégi meccs után. Shane Andrus feladata lesz, hogy felülmúlja Nugentet, valljuk meg, nem beszélhetünk lehetetlen küldetésről.

Ami következik:
A most játszó csapatok közül a Saints megérdemelt pihenőjét tölti majd az ötödik játékhéten, a Bucs pedig nem túl sok jót sejtető philadelphiai túrára indul. A bye weekről érkező Falcons az eddig meglepően jól teljesítő 49ers vendége lesz, míg a Panthers a Redskins ellen próbálja megszerezni első győzelmét. Matt Ryanék veresége esetén a Saints játék nélkül is újabb lépést tenne a csoportgyőzelem felé, míg a Panthers számára az a nagy kérdés, hogy marad-e tétje a maradék 12 meccsnek. A Tampa játékosainak különösebb illúziói nem lehetnek, ha sikerülne szoros meccset játszaniuk az Eagles otthonában már elégedettek lehetnek magukkal.


NFC West - Kiss Ferenc (Fucu)

Az Arizona bye week-je miatt csak három NFC West csapat volt érdekelt az elmúlt fordulóban. Közülük ketten, a Rams és a 49ers egymás ellen játszott, a Seahawks pedig Indianapolisban vendégszerepelt.

Arizona Cardinals

Két vereség és egy győzelem után vonult egy hét pihenőre a Cardinals. Többen azt mondják, hogy nem szerencsés, ha egy csapat ilyen korán kerül bye week-re, de az Arizonánál lehet pont jókor jött a pihenő. Rendbe kellett rakni a fejekben a dolgokat és a kisebb sérüléssel bajlódók is felépülnek.

San Francisco 49ers

Csoportrangadón van túl a Frisco és ezt a próbát is sikerrel vették. Ezúttal hazai pályán fogadták a Rams csapatát és pontot nem kapva nyerték a mérkőzést 35-0-ra. A sérült Frank Gore helyén az újonc Glen Coffee kapott szerepet. 3 yardos átlaga (24/74 yard) nem mondható kiemelkedőnek, de első nekifutásra nem is rossz teljesítmény. Shaun Hill 58%-os pontossággal célzott és 2 TD-t is dobott, de ami a legfontosabb nem adta el a labdát. A védelemre nem lehetett panasz erről tesz tanúbizonyságot a 0 kapott pont, valamint hogy 2 TD-t is a D# jegyzett a mérkőzésen. Az egyik Patrick Willis révén egy 23 yardos INT visszahordásból, a másik Ray McDonald 11 yardos fumble visszahordása jóvoltából született. A special team is kivette a részét a pontszerzésből, mivel az összecsapás legelső pontjait ők szerezték, egy punt után a Rams játékosok szerencsétlenkedését követően Scott McKillop az endzoneban ölelte magához a labdát.
Ezzel a győzelemmel 3-1-re javította a mérlegét a San Francisco, de ami a legfontosabb eddigi mind a három csoportmeccsét megnyerte.

Seattle Seahawks

A Seahawks Indianapolis-ba látogatott, hogy megmérkőzzenek a Colts csapatával. Seneca Wallace vezetésével azonban vereséget szenvedtek. Igazából mondhatjuk, hogy esélyük sem volt a győzelemre. A sérülésektől tizedelt támadó fal nem volt képes megvédeni Wallace-t, majd minden play-ben menekülnie kellett. Ahhoz képest a 33/45 257 yard 1 Td-s teljesítmény nem is rossz és még volt egy futott TD-je is. Csupán a két elveszített fumble rontja a statisztikáját. Legfőbb segítője T.J. Houshmandzadeh volt, aki 8 elkapásból 103 yardot ért le. Futójáték, mint olyan nem is volt, köszönhetően a Colts (meglepően) jó futás elleni védelmének, valamint annak, hogy korán hátrányba kerültek. Julius Jones 11 futási kísérletből ért el 25 yardot. A védelem semmit nem tudott kezdeni Peyton Manning-gel és társaival. Akkor mentek végig a pályán, amikor akartak. A futást még megállították, de a passzok ellen tehetetlenek voltak. Tatupu és Curry összesen 18 tackle-t jegyzett, de a secondary-t szétdobálták. A pass rush sem működött, Manningen nem volt nyomás majdnem az egész mérkőzésen.
1-3as mérleggel várják a következő fordulót és reménykednek, hogy Matt Hasselback tud majd játszani.

St. Louis Rams

Úgy tűnik ha Josh Brown kihagyja az első FG kísérletét, akkor a Rams nem szerez pontot azon a meccsen. Az első heti Seahawks elleni vereség után a 49ers ellen is megtörtént ez a csúfság. A támadósor teljesen reménytelen benyomást keltett. A sérült Marc Bulger helyén kezdő Kyle Boller csupán 108 yardot hozott össze 54%-os pontossággal és volt egy INT-je is (amit Pat Willis visszahordott TD-ra). Steven Jackson nem tudja segítség nélkül megnyerni a mérkőzéseket és ez most sem volt másképp, a 49ers védelme 79 yardon tartotta őt. A támadó falból hiányzott az újonc RT Jason Smith sérülés miatt. Boller-t ötször sack-elték és nagyon sokszor sietették. A védelem még csak-csak jó munkát végzett a 14 kapott pontjával. Néha még pass rush is volt és négy sack is sikerült nekik. A special team bakijáról már írtunk fentebb, de név szerint nem említettük meg a „bűnöst”, aki hozzájárult az első kapott TD-hez. Quincy Butler volt az, aki lepattanó punt-nál hozzáért a labdához ez még nem lett volna gond, ha össze tudja szedni, de az endzoneba bepattanó labda kiperdült a kezéből és így szerezte meg a labdát a 49ers.
Ezzel a vereséggel már 0-4-el áll a St. Louis az idei szezonban és sajnos nem látni olyan jeleket a csapaton, hogy javulnának.

Kórház a város szélén – rovat:
A Seahawks-nál tovább bővült az amúgy is tetemes sérült lista, mivel Rob Sims a bal bokáján sérült meg, valamint Patrick Kerney is kisebb lágyéksérülést szenvedett. A Rams-nél Craig Dahl szedett össze fejsérülést, csakúgy mint a San Francisco-i Jeff Ulbrich, aki agyrázkódást szenvedett.

A hét Lufi-díjasa: Michael Crabtree (WR, 49ers)
Végre megköttetett! Az áprilisi draft első körének 10. választottja aláírta profi szerződését. Crabtree szerződtetésére közel hat hónapot kellett várnia a 49ers szurkolóinak. A probléma ott leledzett, hogy a fiatal játékos és ügynöke úgy gondolta, hogy a 10. kiválasztottnak járó pénzösszegnél jóval többet érdemel, így nem fogadták el a csapat ajánlatát. A héten sikerült tető alá hozni egy hat éves szerződést. Mr Crabtree, nem irigylem magát. Amennyire ismerem Mike Singletary-t, meg fogja még bánni, hogy nem korábban írta alá a kontraktusát.

A hét statisztikai érdekességei:
- Shaun Hill kezdőként eddig hét győzelem és nulla vereséggel büszkélkedhet hazai pályán.
- A Rams-nek ez volt zsinórban (a tavalyi szezont is beleértve) a 14. veresége. Ezzel ez a leghosszabb aktív sorozat az NFL-ben.
- A Seahawks 1-11-es mérleggel rendelkezik a nem divízió ellenfelekkel szemben 2008 óta.

Előretekintő - a hétvége meccsei:

Az Arizona a Houston ellen próbálja megszerezni első hazai győzelmét. A San Francisco is hazai pályán próbálja megerősíteni vezető helyét a csoportban egy Atlanta elleni győzelemmel. A Seattle a Jacksonville csapatát látja vendégül a Qwest Field-en. A Rams a Minnesotát fogadja és próbálja meg elkönyvelni első győzelmét, de kemény dolguk lesz a Favre és AP vezette támadók illetve a Williams „fal” fémjelezte védők ellen.