Alkoholok, italok
11 feliratkozó
több mint 3 éve
Igen. Belga sorok amiket iszok mind üveges. Sajna a 2 Pack alpinsbacherem sajna pont elfogyott.telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedesVesz még bárki üveges sört? 😳
empty taxi
Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
több mint 3 éve
Tamnavulin Olorosot vettem az edinburghi reptéren, 28 font volt, de mint mondtam, maximum közepes volt. Nem rossz, de semmi extra. Akkor már inkább a Jura, igaz az drágább is.Csütörtöktől whisky napok a Lidlben, ahogy néztem van pár korrekt ajánlat.Tamnavulint ivott már valaki? Ez a double cask vagy melyik?
empty taxi
Fire Binotto!

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 3 éve
Akkor nem ugrom rá 😀 meg utána olvasok.Csütörtöktől whisky napok a Lidlben, ahogy néztem van pár korrekt ajánlat.Lesz Sobrinak Teeling meg Maker's Mark 😊
empty taxi
Tamnavulint ittam nemrég valami fancybbet, az mondjuk elég középszerű volt.
warr_b
Na most meg sor hét volt és lemaradtam 😂
több mint 3 éve
Csütörtöktől whisky napok a Lidlben, ahogy néztem van pár korrekt ajánlat.Lesz Sobrinak Teeling meg Maker's Mark 😊
empty taxi
Tamnavulint ittam nemrég valami fancybbet, az mondjuk elég középszerű volt.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 3 éve
Csütörtöktől whisky napok a Lidlben, ahogy néztem van pár korrekt ajánlat.

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Walesi single maltot (Penderyn) kóstolt már valaki? Érdemes venni belőle?

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
Nem is a dobozból kell inni, mire van az embernek a jó kis söröskorsója...?Én sokkal jobban szeretem az üveges kiszerelést, ha tehetek csak azt veszek, a dobozosaknak a végét szinte sose iszom meg, mert alumíniumosnak érzemtelex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedesVesz még bárki üveges sört? 😳
empty taxi
Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
r.baggio

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
Én sokkal jobban szeretem az üveges kiszerelést, ha tehetek csak azt veszek, a dobozosaknak a végét szinte sose iszom meg, mert alumíniumosnak érzemtelex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedesVesz még bárki üveges sört? 😳
empty taxi
Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
technikailag ez nem igaz, a dobozos sokkal jobban zárja el a külvilágtól a sört, hiába festik az üveget. valószínűleg a németek tradícióból árulják üvegben, tippre azt mondanám, hogy jobb rendszerük van a használt üvegek hasznosítására mint itt, ahol a részegek bekúrják az út közepére büntetlenül az üreset.Tulajdonképpen a minőségi sör az csakis üveges. 😀telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedesVesz még bárki üveges sört? 😳
empty taxi
Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
Hanni
több mint 4 éve
Tulajdonképpen a minőségi sör az csakis üveges. 😀telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedesVesz még bárki üveges sört? 😳
empty taxi
Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
több mint 4 éve
én ha tehetem mindig olyat veszek. most Máltán is vettem 2 crewt (a drunken sailor nagyon bejött), meg egy máltai kézműves sőrt is, az is üveges volt.telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedesVesz még bárki üveges sört? 😳
empty taxi
Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedesVesz még bárki üveges sört? 😳
empty taxi
Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedes

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Hábaszki, még jó, hogy nem vettem sok piát a vámmentesben.Mire elég személyenként egy liter?
több mint 4 éve
‘A Szovjetunió összeomlásakor és a szovjet cégek privatizációjakor a Sztolicsnaja egy orosz zsidó üzletember, Jurij Shefler tulajdona lett – bár ezt később az orosz állam erősen vitatni kezdte, és el is vette’Konkrétan a zsidók /Ábra-Hodor-Berez stb 1989-2000-ig /Hogy mi?
konkrétan, dokumentálhatóan,
Bíróság által kimondottan kirabolták az egész országot,
miért pont a
Vodkát hagyták volna ki?
Utána “egyszer-csak”más világ jött, nem is tetszett nekik 😉
ozibozi
MC12
Erre
Miért pont a vodka maradt volna ki akkor.
több mint 4 éve
Konkrétan a zsidók /Ábra-Hodor-Berez stb 1989-2000-ig /Hogy mi?
konkrétan, dokumentálhatóan,
Bíróság által kimondottan kirabolták az egész országot,
miért pont a
Vodkát hagyták volna ki?
Utána “egyszer-csak”más világ jött, nem is tetszett nekik 😉
ozibozi
“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 4 éve
telex.hu/kulfold/2022/03/15/a-brit-vodkabojkott-nyoman-derult-ki-hogy-a-leghiresebb-orosz-vodka-nem-is-orosz

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
kaptam tampából skrewball nevezetű peanut butter whiskey-t valakinek volt már szerencséje hozzá?
több mint 4 éve
jaja, együtt eléggé kiadja, bár azért a viszki polcára (kedveltségben) még nem kerül felén nem tudom, mit néztek be a sparban, de év eleje óta tartósan egy Rákóczit kérnek egy Kilkennyért cserébe 😮fever tree az egyetlen tonik, amivel megiszom a gint. sztem allatira jo.
ugyanitt véletlenül leesett (felkerült a polcra) pár fever tree is, úgyhogy végre kipróbálom, milyen a vállalható tonik közepesen kommersz ginnel
slowmotion
csebi
több mint 4 éve
én nem tudom, mit néztek be a sparban, de év eleje óta tartósan egy Rákóczit kérnek egy Kilkennyért cserébe 😮fever tree az egyetlen tonik, amivel megiszom a gint. sztem allatira jo.
ugyanitt véletlenül leesett (felkerült a polcra) pár fever tree is, úgyhogy végre kipróbálom, milyen a vállalható tonik közepesen kommersz ginnel
slowmotion
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
én nem tudom, mit néztek be a sparban, de év eleje óta tartósan egy Rákóczit kérnek egy Kilkennyért cserébe 😮ugyanitt véletlenül leesett (felkerült a polcra) pár fever tree is, úgyhogy végre kipróbálom, milyen a vállalható tonik közepesen kommersz ginnel
több mint 4 éve
A pàlinka a klasszik szájhagyomány, magyar össznépi hazugság szimbóluma.Nálam úgy működik a dolog, hogy első kóstolás után két külön helyre kerül a pálinka.
Megiszol száz egységet, amiből általában a haver, rokon, apósé, asszony családjából vagy bárkié a legjobb. Ebből 80- 90 egység kb a fintorgós, a maradék az értelmezhető és iható ez kb a 10%
Annyira drága ami már iható hogy azért belegondolva már rendes italt is kapsz ezen az áron vagy kevesebbért.
A nagyja Nyilván egy szar, de mint komoly férfiember eltorzult arccal akkor is azt mondod, Hogy király.
Mert különben nem vagy férfi.
/de,ha/
Kapsz egy üveget ajándékba, amit utánna vagy kiöntessz, vagy csak próbálsz tőle ajándékozás útján megszabadulni, de ha nincs pénzed, lehet simán meg is iszod.
/de ha tényleg nincs szerencséd, akkor simán vissza is kapod 2-3 terminál után./
ozibozi
A dugi pálinka, nincs elől, nincs kéznél, ritkán megkívánom, iszom egyet. De ilyet átlagosan egy évben kapok egyet, max. kettőt. (Az már nagyon jó év)
Az összes többit a dédi issza meg, köztük az általa főzöttet is.
Elején volt egy kis lelkiismeret furdalásom, de amikor láttam, hogy a tényleg finom is csak annyit jelent neki mint a prüsszögős, kaparós, akkor elmúlt a szégyenem.
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 4 éve
Re: Lidl-ös viszkis témaSőt, Islay-t is csinálnak, díjat is nyert pár éve 😆
Ma mi is jártunk olyan bótban, láttam is a jelzett viszkit. Aztán láttam másik színű dobozzal is. Aztán rájöttem, hogy ez a Ben Bracken egyszerre "gyárt" highland viszkit és speyside viszkit.
Na ez őszintén szólva elgondolkoztatott.
slowmotion
www.google.com/amp/s/24.hu/fn/gazdasag/2016/03/18/a-lidle-lett-a-vilag-legjobb-whiskyje/amp/

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"