Baseball

40 feliratkozó

több mint 4 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Brewers (gamerkr), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: Löfli
több mint 10 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Nem gondoltam, hogy Wainwrighton fog elmenni a WS, de ma se volt az igazi, főleg amit a lineup alja ellen csinált, az kritikán aluli.

Tepper takarodj!
több mint 10 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 868 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
"The team that goes to Boston with a 3-2 lead will have an advantage."jjncaa
Taktikus Sándor leigazolt a Foxhoz? 😊


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 10 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
!



"The team that goes to Boston with a 3-2 lead will have an advantage."


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
Egyébként Shelby Millerrel mi van? Aguirre
El lett használva az alapszakaszban. Az most a policy, hogy ott van a keretben, de csak végszükség esetén fog dobni.

A mai meccs kulcsfontosságú, ezért át lett alakítva a lineup Lester ellen és Craig a lába ellenére játszani fog az egyesen, hogy ő is ott legyen az ütősorban:

Carpenter Robinson Holliday Beltran Molina Craig Freese Kozma Wainwright


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
Hihetetlen, hogy Ortiztól félnek, mint a tűztől, mondjuk végül is érthető, állandóan üt, balosok ellen is ugyanúgy, hiába tesznek oda gyakorlatilag bárkit (pl. Choate-t). Ki kellett volna (ki kellene) használnia a Cardsnak, hogy Ortiz 1B-t játszik, és Napoli csak max. a végén csere, mert normál esetben előnyben kellene, hogy legyen az NL-es csapat otthon a DH hiánya miatt.
Amúgy ez a Game 4 befejezés megint furcsa volt, Beltran jön ütni (ha pl. HR, akkor döntetlen), és a pinch runner Wong elszúrja, így esélye sincs...
Mivel már mindenképpen lesz Game 6 (esetleg Game 7 is), az All-star győzelem kapcsán a hazai pálya miatt szerintem a Boston van némi előnyben, bár ha a Cards RISP szituációkban jobban teljesít, mint eddig, akkor nyerhet.
Egyébként Shelby Millerrel mi van? oké, hogy nincs jó formában, de néhány inningre be lehetne tenni, nem? (mert pl. Carlos Martinez is már túl fáradt, ha minden meccsen 20 felett dob).
több mint 10 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Kár volt Lynnt lehozni, de legalább egy ex Red ütötte a győztes homert 😊
Gyanús, hogy elmegy hét meccsig ez a WS.

Tepper takarodj!
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
Epic finish is epic.

Again.

---

Nem könnyű úgy, hogy az ütősor alja nem tesz hozzá sokat (Freese, Jay, Descalso, Kozma, dobók). Még az a szerencse, hogy ebben a tekintetben a BoSox ugyanez.


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
holnap lehet egy -saját bevallása szerint is- nagyon necces Buchholtzzal élet-halál meccset vívni. Utóbbi döntést sem értem (kivéve, ha nagyon rövid póráz lesz, 3-4 inningre kalibrálva), viszont nem éppen Randy Johnson a lefty alternatíva, szóval klasszikus utólag lesz okos mindenki szituáció.Escalade
Hozzátéve, hogy nálunk pedig Lynn kezd... bullpen battle in the making.


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 853 — Amerikai sportok rajongója
Micsoda meccs volt, micsoda befejezéssel!
több mint 10 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Sokszori visszanézésre / szabálymagyarázatra tényleg jogos call. Véleményem szerint elesés nélkül beért volna Craig, így is bang-bang volt, nagyon rossz szögből dobhatott Nava. Mindenesetre félelmetes, a Cubs 100+ év alatt nem kap annyi breaket, mint a Cards az elmúlt évek alatti playoff runjai alatt... Tesznek is érte, modell franchise, ettől még csóválom a gép előtt a fejemet minden egyes alkalommal. 😊

Lehet itt mutogatni bírókra, meg mindenkire, viszont ez a WS kezd elég "Ron Washingtonos" lenni bostoni szempontból. Amikor Farrell nagy nehezen végre összerakja a jobbnak tűnő lineupot (Bogaerts, Nava... igaz Salty), akkor meg jönnek ezek a magyarázhatatlan meccs közbeni döntései.

Ezt persze tetézi még a Saltalamacchia - Middlebrooks tengely ámokfutása, és rögtön 1-2, holnap lehet egy -saját bevallása szerint is- nagyon necces Buchholtzzal élet-halál meccset vívni. Utóbbi döntést sem értem (kivéve, ha nagyon rövid póráz lesz, 3-4 inningre kalibrálva), viszont nem éppen Randy Johnson a lefty alternatíva, szóval klasszikus utólag lesz okos mindenki szituáció.

ui.: tudom, hogy nagyon egyedül vagyok a véleményemmel, de Buck az egyik kedvenc national kommentátorom. Fel nem tudom fogni, hova ez az országos anti mozgalom.

több mint 10 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 590 — Invisible man
Mindenben egyetértek rsk-val annak ellenére hogy örülök az eredménynek. De ez most szerintem felhúzta a zoknisokat ezért behúzzák a következőt. Az első meccs után ők voltak lelki előnyben aztán ezt sikerült megfordítani a Cardsnak a két meccsen.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
ha ott fekszik az a baj, ha mozdul és próbál elmenni az a baj. érthető.rsk
Hát a leírt szabály szerint (amit tarthatunk túl merevnek egyébként), mindkettő baj, mert a lényeg hogy akadályozta. Én csak azért írtam egyébként, mert (elfogult drukkerként) az élő verzióban azonnal felugrottam a gép előtt hogy mi ez már, hát látványosan második ütemre is emelte a lábát a kontaktkor. Az hogy ezt azért csinálta hogy elkússzon, vagy "szabaddá tegye a vonalat Craignek", vagy rossz reflex vagy akármi, az tök mindegy egyébként. (Amúgy nem a fellendülő lábában akadt el Craig)

Joyce szerint tehát Craig simán beért volna, ha nem botlik meg WMB-ban? rsk
Ő egyből obstructiont jelzett:

“When he tried to advance to home plate, the feet were up in the air and (Craig) tripped over Middlebrooks right there,” Joyce said. “And immediately and instinctually I called obstruction. … ”

szerk.: itt látszik is


The final part of the call was on home plate umpire Dana DeMuth. DeMuth had to determine if Craig would have been safe without the obstruction. Joyce called obstruction. DeMuth rendered the verdict. Craig slide into a tag from Saltalamacchia that without obstruction would have made Craig out. DeMuth said he would have beaten that tag to home without the trip. DeMuth pointed to the obstruction call at third and then waved his hands outward – safe.

“Our determination is whether or not he could have scored or not,” Joyce said. “And Dana immediately point down at me knowing that we had obstruction and it impeded Allen to score the run, essentially. Dana did a great job on signaling right away.”

-----

Craig most gyakorlatilag amúgy is roki, kihagyott másfél hónapot mert szalagsérülése volt a bal lábán, épp hogy össze lett vakarva a WS-re hogy majd DH/PH lesz, ezért is mozgott olyan szerencsétlenül. És ezért is elég heroikus bizonyos szempontból hogy pont vele történt ez az egész szitu. Még mondta is hogy

“I felt like I was running in slow motion. I was just trying to get home,” Craig said. “I didn’t have much in the tank.”

-----

Két kedvenc summázatom erről az egészről:

“Honestly I don't know what happened, my friend," Cards outfielder Carlos Beltran said. "I saw guys jumping onto the field, and I was jumping with them. I was celebrating, man.”

Hunter Pence ‏@hunterpence 5ó
Don't think the controversy should be on the umpires here. When you throw the ball away they typically score. That's baseball


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
rsk 66
For example: If an infielder dives at a ground ball and the ball passes him and he continues to lie on the ground and delays the progress of the runner, he very likely has obstructed the runner.Rammer
...very likely...
ha ott fekszik az a baj, ha mozdul és próbál elmenni az a baj. érthető. eleve ha elvetődsz felcsapódik a lábad. aztán próbáld ki, hasonfekvésből felállni, nehezen megy úgy, hogy a lábszárad a földön marad. laposkúszást azért csak nem várhatunk. vagy egy bújj-guruljt. szándékosság szerintem nem volt benne és fényképek alapján azon is lehetne vitatkozni, hogy a lábszárában akadt-e meg vagy csak úgy átbukdácsolt rajta . de gondolom megkérdezik majd még Gallaraghát is miként vélekedik az esetről, lesz téma a holnapi pregame showba. Joyce édesistenem 😀

és egyébként
7.06
When obstruction occurs, the umpire shall call or signal "Obstruction."
If a play is being made on the obstructed runner, ..., the ball is dead and all runners shall advance, ...., to the bases they would have reached, in the umpire’s judgment, if there had been no obstruction.

judgement call, innentől szerintem ezt felesleges ragozni, de azért megtesszük mindannyian, nemde? 😊
mert ez alapján nem azt kell megítélnie, hogy elbotlott-e a védőben vagy sem, direkt volt vagy sem, hanem hogy beért volna-e, ha nem kell átmásznia rajta. Joyce szerint tehát Craig simán beért volna, ha nem botlik meg WMB-ban? szerintem max egy bang-bang jutott volna neki, míg így simán kiesett.
tehát a bírók eleve ott is hibáztak, hogy nem dobálták fel rögtön mindkét kezüket a magasba próbálva legalább azt a látszatot kelteni, hogy megállítják a játékot... mert így sajnos nyilvánvaló lett, hogy nem nyilvánvaló, hogy Craig elérte volna home-ot if there had been no obstruction 😊

és ha már home... mi lehet Craig-gel? nem nagyon bírt felállni a jól sikerült slide után és úgy támogatták be az öltözőbe. és pláne érdekes, hogy ő meg talán a homeplate-re feljetett el rálépni. legalábbis a csúszásnál biztos nem ért hozzá. utána meg lerohanta a csapat...

és Fucuhoz csatlakozva nemhogy pontosabban dobhatta volna Salty, de minek dobta egyáltalán, Kozma on deck.

végül de nem utolsó sorban, hatalmas taps Pedroianak a vetődéses fogásért és hazajátékért.
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
OBSTRUCTION is the act of a fielder who, while not in possession of the ball and not in the act of fielding the ball, impedes the progress of any runner.
Rule 2.00 (Obstruction) Comment: If a fielder is about to receive a thrown ball and if the ball is in flight directly toward and near enough to the fielder so he must occupy his position to receive the ball he may be considered “in the act of fielding a ball.” It is entirely up to the judgment of the umpire as to whether a fielder is in the act of fielding a ball. After a fielder has made an attempt to field a ball and missed, he can no longer be in the “act of fielding” the ball. For example: If an infielder dives at a ground ball and the ball passes him and he continues to lie on the ground and delays the progress of the runner, he very likely has obstructed the runner.


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
ez nálam bullshit call. ha a futó a vonalon fut tovább nincs ez az egész hercehurca. No meg Salta...abrakadabra is dobhatna pontosabban ugyebár.Fucu
De nem volt abban a pozícióban Craig, épp csak bezuhant a hármashoz amikor jött az a rossz dobás, szerintem nem lett volna életszerű.

Talán ha nem emeli meg a vádliját az ütközés előtt, akkor rá lehetne mondani hogy átesett rajta, de így én jogosnak érzem.

szerk: mármint ha Middlebrooks nem emeli a vádliját, mert így élőben is úgy tűnt mintha direkt akarná vele akadályozni.


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
ez nálam bullshit call. ha a futó a vonalon fut tovább nincs ez az egész hercehurca. No meg Salta...abrakadabra is dobhatna pontosabban ugyebár.



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
Playoff baseball... elképesztő!


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Végre egy igazán jó meccs, erre egy akadályozással lesz vége... ahhhh!

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 10 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Elég bizarr befejezés volt... de megérdemelte a Cards, jobbak voltak, meg egyébként az obstruction call is jogosnak tűnik.

Tepper takarodj!
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
Cardinals right fielder Carlos Beltran, a native of Puerto Rico, was named tonight as the 43rd winner and fourth Cardinal recipient of the prestigious Roberto Clemente Award.
(Y)

***

TLR Yadiról:

Without Molina, however, TLR insists ’06 or ’11 probably wouldn’t have happened. “The thing I love about this club, they throw whatever Yadi puts down. Watch his trips. This is the greatest catcher in the history of the game. No one has ever been better than this guy. When you see great hitters take fastballs for strike three it’s not an accident. He’s messing with them.”
(L)


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Nem is értem ezt a Breslow gyereket minek erőltetjük... Kár ezért a meccsért.GRAFI
Mert ő a legjobb lefty a bullpenben? Nem rajta múlt egyébként.

Tepper takarodj!
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nem is értem ezt a Breslow gyereket minek erőltetjük... Kár ezért a meccsért.
több mint 10 éve
Rammer 194 — Rams fan
Na a tegnapi hibáink után ma a BoSox hibáira fogható a vereség, és így 1-1, ami el is felejteti gyakorlatilag azt a csúnya első meccset.

Wacha teljesítménye így az egész rájátszás során nagyszerű, nagyon sajnáltam mikor feldobta Papira azt a HR changeupot, de a lényeg hogy meglett végül a meccs. Martinez és Rosey szintén sokadszorra nyűgöznek le, és hármójuk átlagéletkora nincs 23!


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 10 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 853 — Amerikai sportok rajongója
Hát ez megérdemelt, egyértelmű Red Sox siker volt az első meccsen. Sok Cardinals hiba, Lester végig nagyon jól dolgozott, és 4-5. innigben védelem is megsegítette szépen. Big Papi meg Big Papi😊. Beltran mentés óriási volt, remélem nem komoly a sérülése.
több mint 10 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 613 — Panthers fan
Ez a Beltran play volt az első pozitív jel, mert eddig egy intimidált, gatyába kaksizott csapat képét mutatta a Cards. Jó ez a BoSox, de sok mindent nem kellett tenniük ezért az 5 runért.Jakehomer
El is vesztettük mára, jön Jay a helyére...Rammer
Jellemző... De remélhetőleg csak elővigyázatosság, innen már vele is csak egészen minimális esély lenne a fordításra.

Tepper takarodj!