Baseball

40 feliratkozó

több mint 4 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 950 — no es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Brewers (gamerkr), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: Löfli
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 585
kösz a cikkeket, viszont már muszáj megjegyeznem - vélhetően úgyis egyedül vagyok vele és a baseball "köznyelve" ilyen -, hogy megőrjítenek a félangolos-félmagyaros mondatok

értem én, hogy sok a szakszó, aminek a jelentését a körbemagyarázás csorbítaná, de a "tökéletes homestand", "egyetlen earned run", "0-2-es pitch countról sétált" és hasonló kifejezések után néha nem bírom megállni, hogy ne csukjam be a böngészőt végigolvasás nélkül... persze ez magánvéleményjjncaa
Engem speciel a szájbarágós magyar körbeírás őrjít meg. Nem azért, mert én annyira tudok angolul, épp ellenkezőleg, hanem mert rengeteg angol kifejezés úgy jó, ahogy van, magyar nyelven rövid, pontos kifejezést keresve sem lehetne találni. Bár lehet én vagyok a buta hozzá.

Egyébként, lehet egyedül vagyok ezzel a gondolattal, nem hiszem, hogy egy alapkifejezéseket sem ismerő ember rávetemedne pl. az én blogom olvasására. Kizártnak tartom, hogy kapásból érdekelje egy adott csapat ennyire részletesen. Szerintem aki olvassa - ez kb. három embert tehet ki, velem együtt - az meg már rendelkezik annyi ismerettel, hogy ezt a nyelvezetet is értse. Mert azért nem szakmázgatom túl a dolgokat, elég alapszinten foglalkozok az egésszel.

Továbbá, nem véletlenül kérem néha, hogy kommenteljen - amit regisztráció nélkül is lehet, ami szintén nem a véletlen műve - bármivel kapcsolatban, aki olvassa, mert visszajelzések nélkül nehéz kitalálni, hogy mi jó és mi nem. Mivel a véleményedre adok, a jövőben megpróbálok "magyarabbul" (nesze neked) fogalmazni, de nem ígérek semmit. Így is elég sokszor használom a magyar megfelelőket, legalábbis szerintem, de lehet tévedek.
több mint 12 éve
robiroboter 2 065 — Let's go O's!
Én is amondó vagyok, hogy egy érdeklődő laikus számára kábé 5-10 perc alatt elmagyarázhatók a baseball alapjai akár egy szalvétán is sör mellett. Ez is csak a befogadókészségen múlik, ha eleve csak legyint rá, akkor legyinteni is fog, hiába téped a szád 😊

Home Run Derby élőben valaki? Egész délután arra pihentem 😀 Ha valaki nehezen bírja a baseballmentes napokat, napközben (fél négy és fél nyolc) most mennek a Collegiate Baseball League Europe meccsek: http://www.cble.org/

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Megnyertünk egy párharcot, és már utolsó előttiek vagyunk holtversenyben! 😀

http://denversports.blog.hu/2012/07/09/nationals_rockies_1_2_w_308

Melóhelyen ma a baseball szabályait magyaráztam nagy vonalakban - a posztokat, hogy lehet bázisra érni, mi a strike zone. Egyetlen szépséghibája az volt, hogy egy félretett fontos okmány hátulját firkáltam össze, de megértette a sok európai sucker szarhoz szocializált majom. 😀


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 950 — no es importante
kösz a cikkeket, viszont már muszáj megjegyeznem - vélhetően úgyis egyedül vagyok vele és a baseball "köznyelve" ilyen -, hogy megőrjítenek a félangolos-félmagyaros mondatok

értem én, hogy sok a szakszó, aminek a jelentését a körbemagyarázás csorbítaná, de a "tökéletes homestand", "egyetlen earned run", "0-2-es pitch countról sétált" és hasonló kifejezések után néha nem bírom megállni, hogy ne csukjam be a böngészőt végigolvasás nélkül... persze ez magánvélemény


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 585
Nagy nehezen, de sikerült: a múltheti Kevin Youkilis Show összefoglalója:
Majdnem tökéletes homestand

Aki azt mondja nekem április 6-án az Opening Dayen, hogy az All-Star break idején 3 meccs előnnyel vezeti majd a White Sox az AL Centralt, és négy játékost küld majd a szezonközepi haknimeccsre, azt szerintem minimum kiröhögtem volna. ... Most akkor engem kell kiröhögni...?
több mint 12 éve
robiroboter 2 065 — Let's go O's!
@Hurka: BR - Philadelphia Phillies: End of a Golden Age of Baseball

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
És sikerült hármat behúzni a Boston ellen. Ráadásul az LA is verte az O's-t, így dupla boldogság. 😊 7 meccses előny, ezt egyáltalán nem gondoltam, főleg a sérülések meg a fantasztikus május után, de azt jött az Inter league for the rescue. 😊
Az ASG utáni naptár pedig egyáltalán nem tűnik annyira nehéznek, szóval bizakodó vagyok, hogy még növelni is sikerül az előnyt a hónap végére (LAA, TOR, @OAK, @SEA, BOS, BAL). Főleg, hogy CC is visszajön majd remélhetőleg.
Hajrá Yankees! Hajrá Canóék és AL!
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
robiroboter 2 065 — Let's go O's!
Futures Gamen Billy Hamilton (a 100 bázislopós csóka) egy sima duplából futott inkább egy triplát, elképesztően gyors a csávó.

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 585
Tavaly Dunn és Ríos pont ugyanezen okból kifolyólag játszotta végig a szezont... ezek után ez sem meglepő.
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 612 — Panthers fan
Ez most komoly, hogy csak azért játszatja Ozzie Bellt, mert sokat keres? Napnál világosabb volt ma is, hogy el fogja baszni, le kellett volna cserélni két outnál.

Tepper takarodj!
több mint 12 éve
robiroboter 2 065 — Let's go O's!
Ha lefőtt a meccsed, mint az O'sé LA-ben, akkor irány az ESPN2 stream, Futures Game (MiLB All-Star) második teteje, egy nullra mennek a világiak.

Négy null és az MLB is adja: http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?topic_id=6261176&content_id=22668413

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 12 éve
rsk 66
De néznem kell az előző 2 seriest is. Sok a sérült, de a bullpen egy fos. Az előző 2 series szinte mind rajtuk ment el. Nem csak a mostani miatt mondom, hanem az egész eddigi miatt. Kicsinálta Youkot, aki régebben sokszor húzta ki a szarból a csapatot. Ráadásul mióta elcserélte, sziporkázik a WS-ban.
Szerk.: Igaz a sérülések is betaláltak rendesen minket. Pedroia, Buchholz, Ellsburry...stb.GRAFI
nos, a "fos" bullpen konkrétan a csapat erőssége lett az áprilisi botrányos indulás után, amikor végülis csak egy új closert kellett keríteni meg egy setup man-t, miután a closer a rajt előtt kidőlt a setup meg elfelejtette, hogy kell dobni.
javaslom fusd át ezt:
http://articles.boston.com/2012-06-19/sports/32319740_1_sox-relievers-bullpen-felix-doubront
meg ezt
http://bleacherreport.com/articles/1248812-5-reasons-the-red-sox-will-have-the-als-best-bullpen-after-the-all-star-break
Bard fontos tényező az utóbbi cikkben, de rá lehet kicsit többet kell várni, mert azóta döcög AAA-ban is. a többi viszont vitathatatlan.

az előző két seriest a pen-re fogod? 7 meccsen 14 szerzett pont, csapat ütésátlag .200. ha ebből kiszeded a King Felix elleni 1-0 zakót, meg az 5-0-s Cook W-t, akkor 5 meccsen 9 pont. így nem könnyű meccset nyerni, akármilyen is a bullpen...
Cody Ross jól összefoglalta a nyugati túrát: ''Our offense has just been terrible, I don't need to sugarcoat it. It just sucked basically. Our pitchers have been pitching their butts off to keep us in games and we just can't seem to push a run across.''

Youk-nak meg úgy tűnik jót tett a levegőváltozás, ott most bizonyítani akar és beindult a szekér. sokat volt sérült és itt nem ment neki (már tavaly sem, úgyhogy az kicsit túlzás, hogy kicsinálta BV + nem tudom csak elírtad-e, de nem Valentine cserélte el, bár biztos nem is kérte, hogy tartsák meg...). van ilyen, hogy mindenkinek jobb a váltás... csak az a kár, hogy WMB kidőlt pár napra rá combizomhúzódással, de ilyet meg ki lát előre ugye?
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 585
DJ Reyburnnek már korábban is voltak rossz napjai a plate mögött, meg az egész umpire crewnak néhány korábbi Sox meccsen, de amit ma művelnek, az mindennek a legalja. Ez párosítva az első nagyon rossz napját kifogó rookie bullpennel, nem csoda a 11-7-es Jays vezetés.

A legszomorúbb az egészben, hogy mindezek ellenére is vezethetne a Sox, mert a helyzetek megvoltak...
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 585
A break alatt tuti lesz minden érdemleges oldalon félévértékelő. De ma még ugye meccsnap van.
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 847 — Amerikai sportok rajongója
Ha már a szezon felénél járunk, és All star gála, van valahol félévértékelő csoportonként az eddig történtekről? Én eddig örülök, mert Pirates,A's és Orioles is erőn felül szépen teljesít, a White Sox meg méginkább.
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
The First Inning Massacre continues... 😊
...
Beszarás, hogy Andruw Jones mennyire feltámadt erre a párharcra. Első meccsen egy falra ugrós elkapás, majd ebből egy dupla játék, ma meg egy kemény line drive-ot kapott el vetődve. Na meg ugye a két HR délután. + most még egy. 😊
...
Girardi és a becenevek bazz! 😂 Jonesy, Nixy (!!!), Gardy, Hughesie, stb. Rossz hallgatni amikor nyilatkozik, komolyan.
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
De néznem kell az előző 2 seriest is. Sok a sérült, de a bullpen egy fos. Az előző 2 series szinte mind rajtuk ment el. Nem csak a mostani miatt mondom, hanem az egész eddigi miatt. Kicsinálta Youkot, aki régebben sokszor húzta ki a szarból a csapatot. Ráadásul mióta elcserélte, sziporkázik a WS-ban.
Szerk.: Igaz a sérülések is betaláltak rendesen minket. Pedroia, Buchholz, Ellsburry...stb.
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Remélem Bobby V. rövid időn belül távozik a csapattól.GRAFI
Ezen a meccsen szerintem nem rajta múlt. A cseredobó, akit behozott, az jó húzás volt nagyon. Megzabálta az inningeket a gyerek és nem engedett több run-t.
Ráadásul ha az előző két series-t nem nézed (meg ezt a Yankees ellenit se), akkor a szar kezdés óta az egyik legjobb W/L mutatója a BoSox-nak van, ráadásul milyen nevek sérültek.
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Remélem Bobby V. rövid időn belül távozik a csapattól.
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 612 — Panthers fan
Utolsó hét meccsén. Tegnapig. De ebben az a vicc, hogy idén 4.02-es átlaggal tökutolsó az egész ligában, utolsó előtti pedig Verlander 4.27-tel 😊 A listavezetők 10 pont körüli supportot kapnak - a miheztartás végett 😛robiroboter
Az utolsó heten, persze. De csütörtökön se kapott run supportot, 7 inninget dobott le és a nyolcadikban egyenlítettek. A Padres O egyszerűen szar, de Verlandernél szerintem tuti benne van tudat alatt az ütőkben, hogy aznap nem kell megszakadniuk 😊

Tepper takarodj!
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Hajnali Yankees - Red Sox meccs eléggé ütős volt. A Yankees mindössze a második olyan győzelmét szerezte a szezonban, amikor nem ütöttek home runt. 😀
Ma double-header, most igazán le lehetne szakítani a Sox-ot.
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
robiroboter 2 065 — Let's go O's!
@Mikey: van egy tök jó írás a Bleacher Reporton

Joe Maddon vs. Robin Ventura

Per Dewan, the Rays had shifted 171 times by May 16. They had played 38 games by then, meaning they were shifting 4.5 times per game. That sounds about right to me. The White Sox, on the other hand, had zero shifts at that point. None.

Conventional defensive numbers suggest that there's no reason for Ventura to shift his defense. Per ESPN.com, the White Sox rank first in all of baseball in fielding percentage, and they've made fewer errors than any team in baseball. They've only allowed 14 unearned runs all season. The Rays, meanwhile, have made 67 errors this season, second-most in baseball. Their fielding percentage is .979, also second-worst in baseball. All those shifts don't seem to be doing them much good.

Think again. The Rays have allowed 40 unearned runs this season, but they've balanced things out by only allowing 303 earned runs, 16 fewer than the White Sox have allowed.


BR: How Much Do Top MLB Managers Really Impact Team Performance?

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 585
With a 4-2 victory over the Blue Jays on Friday night, the White Sox became the only major league team to play the entire first half without getting swept in a series. - Chicago Tribune

Helló!
több mint 12 éve
robiroboter 2 065 — Let's go O's!
Nabumm, keményen rárepültünk Greinkére, mindenhonnan ez folyik. Kiváncsi leszek, kiket kér érte a Brewers. A pitching coachuk, Rick Kranitz két éve még Baltimoreban volt.

Eddig elég nagy mákunk van a Norfolkba lepakolt dobóink cseréivel, Tillman 8.1 IP, 2 H, 2 BB, ma Gonzalez első MLB startján az Angels ellen 7 IP, 3H, 1 ER. Wilsont se csaptuk szét, de pont elég volt egy egy runos győzelemre.

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 12 éve
robiroboter 2 065 — Let's go O's!
Utolsó hét meccsén. Tegnapig. De ebben az a vicc, hogy idén 4.02-es átlaggal tökutolsó az egész ligában, utolsó előtti pedig Verlander 4.27-tel 😊 A listavezetők 10 pont körüli supportot kapnak - a miheztartás végett 😛

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.